pixelg
WASKO - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7

WASKO [WAS]

AKTUALNY KURS: 1,65 zł (+0,00%) 18-06-2021 12:17
iktorn
0
Wpisów: 687
Wysłane: 2 czerwca 2009 14:15:56 przy kursie: 1,47 zł
Pozwolę sobie otworzyć wątek na temat spółki Wasko.
Spółka zanotowała spory zjazd od początku maja, gdzie kurs wynosił nawet powyżej 2zł.
Najprawdopodobniej wpływ na to zachowanie miał raport za 2008r oraz IQ 2009r gdzie spółka zanotowała kiepski wynik.
Obecnie wykres jest poniżej marcowych minimów i wydaje się nieśmiało odbijać (na niewielkich obrotach) od dołka.
Jak będzie faktycznie to się dopiero okaże
Teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu.

piotreq
0
Wpisów: 4
Wysłane: 2 czerwca 2009 14:27:28 przy kursie: 1,47 zł
Osobiście się nie dziwię... Co prawda zakupiłem przy 1,44 kilka papierów, ale nie spowiedzam się zrobić kokosów.

O spółce wiem to co usłyszę od znajomych w niej pracujących - z jednej strony bardzo ciekawe projekty w niej prowadzone (jeden z nich na prawdę bardzo poważny), z drugiej strony niesolidność i ewentualne kary z tytułu niedotrzymywania terminów realizacji...

antonw
0
Wpisów: 62
Wysłane: 4 czerwca 2009 23:07:31 przy kursie: 1,55 zł
info sprzed niecalej godziny:

WASKO S.A.: Podpisanie ramowej umowy na wdrożenie systemu informatycznego i usługi serwisowe o wartości 35 mln zł.

Treść raportu:
Zarząd WASKO S.A. informuje, że w dniu 04 czerwca 2009r. Spółka podpisała ramową umowę z partnerem krajowym, której przedmiotem jest wdrożenie przez WASKO S.A. systemu informatycznego oraz świadczenie kompleksowej obsługi serwisowej. Umowa została zawarta na okres czterech lat, a jej łączna wartość szacowana jest na około 35 mln zł.

W umowie przewidziano kary umowne, z których największe dotyczą sytuacji, w której WASKO S.A. nie wykona zobowiązań określonych w umowie i zostanie obciążone kosztami zleceń zastępczych.

Jako kryterium uznania podpisanej umowy za znaczącą, uznano wartość kapitałów własnych WASKO S.A., które na koniec I kwartału 2009 roku wynosiły 152.912,7 tys. zł.

dokladnie jak pioteq mowi: ciekawe projekty i ewentualne kary. ale 35 milionow piechota nie chodzi : )

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

Tomsky16
0
Wpisów: 24
Wysłane: 5 czerwca 2009 00:21:00 przy kursie: 1,55 zł
Serdecznie proszę Watchdoga o analizę tej spółki przy wolnej chwili. Think

SlawekW
0
Wpisów: 878
Wysłane: 5 czerwca 2009 00:34:58 przy kursie: 1,55 zł
Ciekaw jestem, jakie sa powody formulowania raportu w tak enigmatyczny sposob (partner krajowy). Czy to wynika z zapisow prawa, czy nie chca sie przyznac, ze z TP SA podpisali umowe?
Mnie tez dopadł kryzys.. jem spleśniały ser, pije stare wino i jeżdżę autem bez dachu....

antonw
0
Wpisów: 62
Wysłane: 5 czerwca 2009 01:56:01 przy kursie: 1,55 zł
no i jeszcze wiadomosc z rana: "Wasko proponuje dywidendę w wysokości 0,04 zł na akcję"

Warszawa, 04.06.2009 (ISB) - Rada nadzorcza spółki IT Wasko pozytywnie zaopiniowała propozycję zarządu, który zarekomenduje walnemu zgromadzeniu wypłatę dywidendy w wysokości 0,04 zł na akcję, poinformowała firma.

"Propozycja zarządu przewiduje podział zysku netto za 2008 rok w taki sposób, że na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy przeznaczona zostanie kwota: 3.647.500,00 zł, - to jest 4 grosze na każdą akcję Wasko pozostała część wypracowanego w roku obrotowym 2008 roku zysku netto w kwocie 10.660.690,79 zł zasili kapitał zapasowy spółki" - czytamy w komunikacie.

iktorn
0
Wpisów: 687
Wysłane: 5 czerwca 2009 08:53:05 przy kursie: 1,55 zł
Jesli TKO to nie podpucha to po oporze 1.7 może dziś nie być śladu i kierunek 2 zeta :-)
Teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu.

piotreq
0
Wpisów: 4
Wysłane: 5 czerwca 2009 08:54:50 przy kursie: 1,55 zł
Cześć!

Co do tego projektu i partnera krajowego - nie dziwię się, że nie podają kto to... Sprawa polega na wdrożeniu pewnego systemu informatycznego - który notabene jest bardzo mało popularny (PIERWSZE WDROŻENIE W PL!), bardzo drogi i zarazem świetny. Nie mogę (chyba?!) powiedzieć co to za system i dla kogo jest przeznaczony. Sprawa ma się o tyle dobrze, że wdrożenie jest bardzo rozwojowe i 35mln to tylko początek. (PS. nie jest to TPSA)

Co do samej sytuacji w firmie: po ostatniej stracie w firmie podobno zaczyna się zmieniać na lepsze - reorganizacja struktur, nowi kierownicy, przetasowania wśród pracowników (przeniesienia stanowisk) reorganizacja pracy. Koledzy oceniają zmiany bardzo pozytywnie bo wreszczie z "niekończącego się bur****" robi się ład.

Do tej pory Wasko miało to do siebie, że lubiało płacić za niewykonanie swych usług - robili to niestety dość często. Jednak wprowadzane zmiany dają szansę, że ten okres się skończył.

babibabu
0
Wpisów: 59
Wysłane: 26 czerwca 2009 04:53:50 przy kursie: 1,50 zł
Korzystajac ze wskaznika %R i oscylatora Bollingera raz juz udalo mi sie ugrac conieco. Teraz ponownie szykuje sie sygnal kupna na oscylatorze jak i na %R. Nawet przy niewielkim wybiciu warto w to wlozyc kilka zlotych Panowie!

Tomsky16
0
Wpisów: 24
Wysłane: 2 lipca 2009 10:17:14 przy kursie: 1,61 zł
www.parkiet.com/artykul/7,8269...

Z pewnością korzystne perspektywy wynikowe + info o dywidendzie 4 grosze z terminem 10 lipca są największym sygnałem do zakupu... Pytanie do speców od AT jak daleko można dojechać?

Think

mortar
0
Wpisów: 2
Wysłane: 10 listopada 2009 13:46:47 przy kursie: 1,51 zł
Tomsky16 napisał(a):
www.parkiet.com/artykul/7,8269...

Z pewnością korzystne perspektywy wynikowe + info o dywidendzie 4 grosze z terminem 10 lipca są największym sygnałem do zakupu... Pytanie do speców od AT jak daleko można dojechać?

Think

Daleko nie dojechalismy ;) Szkoda ...

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 584
Wysłane: 15 listopada 2009 14:32:23 przy kursie: 1,48 zł
Przegląd wyników:
www.stockwatch.pl/gpw/wasko,wy...

Przytoczony link jest do tekstu z lipca, po wynikach półrocznych. Obecnie, za III kwartał i narastająco, Wasko wróciło pod kreskę, a na wykresie widzę straszną lukę.
Negatywne rzeczy to trwała utrata rentowności operacyjnej, strata netto, oraz poważnie spadające przychody. Tłumaczy to struktura segmentów branżowych: po prostu nie było dostaw dla edukacji, na których spółka wcześniej poważne pieniądze. Spadło też w segmencie usług, natomiast rośnie segment serwisu. Razem to wszystko jednak generuje zbyt małą marżę aby utrzymać koszty spółki. Co ciekawe, mimo znacznie mniejszej sprzedaży, same "koszty sprzedaży" pozostały na tym samym poziomie - a więc nie były związane z tym segmentem, w którym wystąpiły spadki.
W tej chwili widzimy, że czysta marża na usługach to 7%. Stanowczo za mało by w ogóle myśleć o rentowności. Dla porównania, Asseco robi na tym poziomie 35%, Sygnity 22%, a Comarch 11% marży, przy sporo większej skali. Wasko to ciągle nie jest mała firma, do tego wygląda na elastyczną i znaną ze skutecznych rozwiązań - no ale nie zarabia. Niestety, na domiar złego, znając swoją trudną sytuację, wypłacili dywidendę - zaciągając w tym celu spory kredyt, bo inaczej pozbyliby się gotówki do zera.

wkm3
0
Wpisów: 468
Wysłane: 21 listopada 2009 13:13:39 przy kursie: 1,42 zł
said but true, nic dodac nic ująć do powyższej analizy, mam duże wątpliwości czy nie sprzedać, jakie widzicie pozytywy i perspektywy długoterm? bo krótkoterminowo, no comments...

pop
0
Wpisów: 3 427
Wysłane: 21 listopada 2009 13:32:50 przy kursie: 1,42 zł
wkm3 napisał(a):
said but true, nic dodac nic ująć do powyższej analizy, mam duże wątpliwości czy nie sprzedać, jakie widzicie pozytywy i perspektywy długoterm? bo krótkoterminowo, no comments...

Co do kursu,to nie mam pojęcia co będzie,ale zabiorę głos co do sytuacji fundamentalnej tej firmy.Z tego co się orientuję,to IV kwartał też wypadnie dużo gorzej niż rok temu.W zeszłym roku w IV kw.firma zarobiła konkretną kasę uczestnicząc w konsorcjum dla MEN-u,to był przetarg o bardzo dużej wartości-kilkadz.mln,a w tym roku kiepsko...Skoro nie ma kontraktów(poza jednym średniej wielkości),to trudno oczekiwać cudów.Sytuacja może poprawić się dopiero w....2011 roku,w przyszłym roku też nie widzę szns na poprawę,gdyż rząd zapowiedział dużo trudniejszy rok niż ten obecny,w związku z tym trzeba liczyć się z kolejnymi oszczędnościami i brakiem przetargów...

wkm3
0
Wysłane: 21 listopada 2009 13:48:33 przy kursie: 1,42 zł
Dzięki pop za Twoje view, w tej sytuacji spółka powinna chyba przekazać plan redukcji kosztów zaraz po ogłoszeniu wyników Q3 i znajomości perspektyw ... na zdobycie nowych operacyjnych przychodów. Gdybym widział taki realny plan, który utrzyma koszty ,,w ryzach'' do czasu odbudowy rynku, to nie zastanawiałbym się nad realizacją straty - jeszcze do zaakcpetowania:)
Edytowany: 21 listopada 2009 21:52

pop
0
Wpisów: 3 427
Wysłane: 21 listopada 2009 15:49:47 przy kursie: 1,42 zł
wkm3
Mogę Ci jedynie obiecać,że jak coś się ruszy wcześniej na rynku przetargów publicznych z budżetu dla IT ,to poinformuję o tym na forum,na razie to ciągle jest tak kiepsko,że szkoda gadać...Z tego co słyszałem"kuchennymi drzwiami",to w Wasko też szykują się duże zwolnienia.No cóż ,sytuacja wymusza takie posunięcia...
Ja w każdym razie unikam spółek IT jak ognia,jedynie przychylnym okiem patrzę na Asseco,które bardzo mi imponuje wynikami,choć na razie nie mam ich akcji,ale w razie obsunięcia kursu-to kto wie,może się skuszę...
Edytowany: 21 listopada 2009 21:58

wkm3
0
Wysłane: 21 listopada 2009 16:12:10 przy kursie: 1,42 zł
Dzięki kolego za pogląd, dochodzę walk do takich samych wniosków

GroniuII
0
Wpisów: 19
Wysłane: 30 listopada 2009 17:39:32 przy kursie: 1,39 zł
Witam kolegów kleżanki którzy siedzą w wasko. Osobiście uważam że patrząc na c/wk to jest całkiem spore niedoszacowanie. Spółka nie ogłaszała żadnych wielkich problemów finansowych (patrząc przez pryzmat innych np techmex pronox itp) czy osławiona odzierzówka. Wasko w czasie kryzysu spadł i się więcej nie podniósł co ją wyróznia spośród giełdowych padaczek które mimo ogromnych zadłuzen dawały radość inwestorom w postaci niekontrolowanych wystrzałów w góre. Osobiście dzisiaj dokupiłem i mam nadzieje że pójdzie w góre w najbliższym czasie. Spółka mam nadzieje będzie dywersyfikowała rynek podejmując nawet drobne zlecenia jak i również restukturyzacja kosztów przyniesie wymierne korzyści. Wobec powyższego mam nadzieje na wzrost cen akcji w najbliższym czasie, pozdrowionka.

macjous
0
Wpisów: 13
Wysłane: 9 grudnia 2009 08:19:16 przy kursie: 1,42 zł
według mnie coś ciekawego się szykuje, po takim czasie spadków możliwe jest odbicie. Jestem amatorem i nie wiem czy przeprowadziłem wystarczającą analizę ale MACD się właśnie przecieły tak jak powinny ;), RSI średnio 40~, patrząc na C/wk niedowartościowanie. Osobiście czekam tylko na przecięcie się SK i kupuję, mam gdzieś raporty kwartalne.

Oczywiście prosze nie brać moich osobistych analiz zbytnio pod uwagę, dopiero zacząłem przygode z giełdą i duża szansa, że jestem w błędzie. Tak więc śmiało poprawiajcie mnie ;)

mortar
0
Wpisów: 2
Wysłane: 15 grudnia 2009 10:07:40 przy kursie: 1,42 zł
Jestem amatorem, dlatego prosze niech mi ktos wyjasni dlaczego takie informacje:

www.parkiet.com/artykul/7,8787...

Cytat:
Walka o kontrakt na dostawę 390 serwerów dla resortu finansów, którego budżet szacowany był na 10 mln zł, była wyjątkowo zacięta. Oferty złożyło aż 18 firm. Wśród nich m.in. giełdowe spółki Qumak-Sekom, Wola Info, Teta, Comarch, B3System a także Asseco Systems (grupa Asseco Poland) i Aram (grupa Sygnity).

Zamawiający odrzucił aż 10 aplikacji. Ostatecznie okazało się, że najkorzystniejszą ofertę złożyło gliwickie Wasko, która zażądało za realizację zamówienia 7,2 mln zł. Jedynym kryterium wyboru była cena.

www.parkiet.com/artykul/7,8786...

Cytat:
Gliwicka spółka zbuduje, dostarczy i wdroży System Wymiany Informacji (SWI) dla Operatora Gazociągów Przesyłowych Gaz-System. Zlecenie obejmuje także dostawę i wdrożenie niezbędnej infrastruktury technicznej i teletechnicznej (sprzęt komputerowy, serwery)

SWI będzie systemem przeznaczonym do publikacji oraz wymiany informacji technicznych i handlowych pomiędzy Gaz-Systemem i jego klientami. Aplikacja będzie zajmowała się m.in.: importem i eksportem danych. Będzie umożliwiała wymianę danych pomiędzy użytkownikami systemu oraz systemami współpracującymi. Zostanie zintegrowana z firmową stroną www oraz z innymi systemami IT eksploatowanymi przez klienta. Wasko zajmie się także przeszkoleniem administratorów SWI i przez trzy lata będzie zajmowało się asystą techniczną rozwiązania.

nie wzruszaja inwestorow i spolka ciagle leci?
Edytowany: 15 grudnia 2009 10:08

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7