pixelg
PETROLINV - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

PETROLINV [OIL]

AKTUALNY KURS: 1,94 zł (+46,97%) 28-06-2017 17:04
Taurus80
0
Wpisów: 2 936
Wysłane: 23 marca 2010 23:04:56 przy kursie: 22,18 zł
Czym sie kierujecie inwestujac w takie smieci ???
Kiedys slyszalem ze jak zacznie rosnac to otwozy sie dopiero na 300zl a tutaj wyszlo jak zwykle :) nie szkoda wam czasu i pieniedzy ???

Gra ze sluzbami nigdy rowna nie bedzie a oni potrzebuja zawsze mnostwo kasy studnia bez dna :) ciekawe kidy zrozumiecie.

addi
0
Wpisów: 1 086
Wysłane: 23 marca 2010 23:11:05 przy kursie: 22,18 zł
montanes napisał(a):
addi napisał(a):
To i ja jako pasjonat AT wrzucę swoje 5 groszy binky :

kliknij, aby powiększyć

Kurs spółki odbił się od linii oporu (pełna klasyka - co nie często się zdarza!)
Najbliższe wsparcia to 15,20 i wsparcie wszechczasów na 12,91 a dalej ... to już tylko piekło angry3
Dapi do tablicy love4 Czy nadal uważasz, że AT nie działa?
Edith: Silny sygnał S padł 18 marca.

Addi nie bierzesz pod uwagę kreski z dwóch ostatnich dołków ?

Jak to nie? Przecież je wymieniłem salute
Zeby nie było ... nigdy nie dokonałem traedu na oil thumbright
Eddith. Domyślam się co masz na myśli ale trend jest dla mnie ważniejszy niż trójkąty salute
Edytowany: 23 marca 2010 23:24

lajkonik
0
Wpisów: 1 308
Wysłane: 24 marca 2010 00:14:54 przy kursie: 22,18 zł
@ buldi,

Czy kolega Montanes z twoim dawnym avatarem to też Ty blackeye ?

@ Disco

Mam pytanie, może sprawdziłeś co Krauze zrobił z kasą pozyskaną z emisji pierwotnej akcji ?
Czy wszystkie trafiły do spółki czy może po drodze w różny sposób wypompowywał kapitał ?
Nie wiem więc się pytam. A ponieważ deklarujesz się jako długoterminowiec (cytat z Psów: Lindy o bezapelacyjnym końcu mi sie przypomina)to pewnie jak nie sprawdziłeś to sprawdzisz. Zadanie bardzo na poważnie.
Potępiałem tu na forum pożyczanie akcji, wprowadzanie funduszy, grę na krótko. Ale jeżeli te wszystkie zabiegi pozyskiwania kapitału od leszczy (sami nimi zostali sprzedając w chwili paniki w myśl twojej teorii o wielomiliardowej wartości Petrolu w przyszłości - też piszę na poważnie) miały służyć rozwojowi ukochanej firmy i sam nic z tego nie ma (kolacji z prezesem Total Kazachstan nie liczę Angel ) to może masz rację i trzeba wytrwale czekać kilka lat ?
Czy od teraz czy od za rok to inna sprawa. Indywidualny wybór.

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

discopolo
0
Wpisów: 1 035
Wysłane: 24 marca 2010 07:49:47 przy kursie: 22,18 zł
fidelio77 napisał(a):
discopolo napisał(a):
@ Buldi

Dzięki za życzenia.

@ Fidelio77

Umowa wejdzie jak w masło. Szef Totala jest prezesem francusko-kazachskiej rady biznesu.
Rysiek jest megalomanem, ale nie jest idiotą. Wie gdzie są warościowi sojusznicy.

Jedynym paliwem do długoterminowej padaczki jest ewentualne fiasko Totala na K4.

Ja wiem, że dopóki nie spełnią tych 7 warunków to ta umowa nie obowiązuje.

I nie wiem, też czy bankom kredytującym petrola spodoba się cena za 50% koncesji.
I perspektywa oddania dalszych 30%. A banki muszą wyrazić zgodę.

1.Chyba nie obstawiasz nie spełnienia formalnych warunków tej umowy? Na Petrolu są prawdziwe ryzyka. Nie szukaj wydumanych.
2.Te oddanie dalszych 30% to opcja dla Petrola a nie dla Totala. Z resztą bardzo wygodna i na 1000% spodoba się bankom. Po prostu jeśli okaże się że Petrol nie będzie w stanie współfinansować dalszego rozwoju koncesji to wszystko sfinansuje Total, a Petrol i tak zachowa 20% przyszłych zysków.
3.Teraz Total jest operatorem na jedynym istotnym złożu (OTG), a Petrol będzie sobie samodzielnie świdrował jakieś drobiazgi. Połowę udziału w biznesie w sensie finansowym ODDALI CAŁKOWICIE DARMO I DOBRZE ZROBILI. Przecież nawet połowę z tych 70mln $ będą potem musieli oddać gdy ruszy produkcja. Jednak w zamian mają całkowity komfort. Jeśli uda im się kontynuować finansowanie to zgarną 50% zysków, jeśli się nie uda to 20%. W dodatku z technicznych cieniasów stali się specami.
Tak czy inaczej Petrol będzie zarobiony jeśli Total powierci z sukcesem.
Oczywiście jeśli Total polegnie to klapa. Jednak ryzyko tego jest ZNACZNIE mniejsze niż gdyby Petrol sam tam wiercił.
Edytowany: 24 marca 2010 07:59

discopolo
0
Wysłane: 24 marca 2010 07:57:04 przy kursie: 22,18 zł
lajkonik napisał(a):
@ buldi,

Czy kolega Montanes z twoim dawnym avatarem to też Ty blackeye ?

@ Disco

Mam pytanie, może sprawdziłeś co Krauze zrobił z kasą pozyskaną z emisji pierwotnej akcji ?
Czy wszystkie trafiły do spółki czy może po drodze w różny sposób wypompowywał kapitał ?
Nie wiem więc się pytam. A ponieważ deklarujesz się jako długoterminowiec (cytat z Psów: Lindy o bezapelacyjnym końcu mi sie przypomina)to pewnie jak nie sprawdziłeś to sprawdzisz. Zadanie bardzo na poważnie.
Potępiałem tu na forum pożyczanie akcji, wprowadzanie funduszy, grę na krótko. Ale jeżeli te wszystkie zabiegi pozyskiwania kapitału od leszczy (sami nimi zostali sprzedając w chwili paniki w myśl twojej teorii o wielomiliardowej wartości Petrolu w przyszłości - też piszę na poważnie) miały służyć rozwojowi ukochanej firmy i sam nic z tego nie ma (kolacji z prezesem Total Kazachstan nie liczę Angel ) to może masz rację i trzeba wytrwale czekać kilka lat ?
Czy od teraz czy od za rok to inna sprawa. Indywidualny wybór.

1.Napiszę z pamięci. Z IPO pozyskali 100mln złotych, w kazachski step władowali już prawie 1mld zł. Ergo Rysiek się tu dokłada a nie drenuje kasę.
2.Rysiek pożyczając akcje spółki sobie dorabia korzystając z tego że Sobolewski jest lewus i jak dotąd krótkiej sprzedaży na GPW nie wprowadził. Takie działanie Ryśka psuje atmosferę wokół spółki, ale dla długoterminowej wyceny jest bez znaczenia.
3.Z tym "kupowaniem za rok" to może być podobnie jak rok temu mówił R.Petru pytany w telewizji czy już kupować akcje polskich spółek. Odpowiedział że jeszcze nie, że trzeba poczekać do końca roku aż sytuacja się wyklaruje.

magellan
9
Wpisów: 141
Wysłane: 24 marca 2010 08:29:42 przy kursie: 22,18 zł
Krauze ma więcej akcji Petrolinvestu

DI
Puls Biznesu, pb.pl,24.03.2010 08:02

Ryszard Krauze i Prokom Investments zwiększyli udział w kapitale i liczbie głosów na walnym Petrolinvestu.
Ryszard Krauze, jako podmiot dominujący wobec Prokom Investments oraz Osiedle Wilanowskie, zwiększył łączny stan posiadania akcji Petrolinvestu z 34,88 proc. do 45,71 proc. (13.015.518 akcji).

Prokom Investments posiada bezpośrednio 45,29 proc. akcji i głosów, a wraz z Osiedle Wilanowskie 45,69 proc. akcji i głosów w Petrolinveście.

Zwiększenie zaangażowania w spółce jest wynikiem zarejestrowania 17 marca w Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych 1.313.780 akcji serii V Petrolinvestu. Komunikat spółki na stronie pb.pl.

W osobnym komunikacie spółka podała, że dziś do obrotu wchodzi część akcji objętych przez fundusz GEM. Więcej na temat akcji GEM

montanes
0
Wpisów: 47
Wysłane: 24 marca 2010 08:47:21 przy kursie: 22,18 zł
arekw99 napisał(a):
po ile obejmowali te akacje? Po 10 zeta?

gem obejmuje 394.736 po 19

gielda.wp.pl/a,1,b,1,c,14,wid,...

Nie jest źle Dancing
myśl Góral, myśl!

ami
0
Wpisów: 197
Wysłane: 24 marca 2010 19:33:41 przy kursie: 21,60 zł
Właśnie przyglądam się wykresowi i wcale nie wygląda źle.

Poprowadźcie sobie linię przez minima z 11.02 i 25.02. na tej linii właśnie było dzisiejsze minimum. Dzisiejsza świeczka ma charakter gwiazdy porannej, dodatkowo kurs domknął lukę wzrostową z 10.03. ATR jest wysoko, %R bliski "0" i zagina sie w górę, STS schłodzony, RSI neutralny, jedynie MACD nie wygląda ciekawie. Cały ten obrazek wymaga oczywiście potwierdzenia jutro. Jeśli zachowa sie klasycznie to powinien otworzyć się luka w górę i podążać na północ. To byłby dobry moment do zakupu :)
Panic sale?!! Buy! Buy! Buy!

szamot-kb
0
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 440
Wysłane: 24 marca 2010 19:34:53 przy kursie: 21,60 zł
Końca nie (było) widać
A-Z Finanse - Biznes
23 Mar 2010, 17:30

Jeszcze niedawno świętujący fantastyczne sesje PETROLINVEST był najsilniej przecenianym walorem i w ciągu zaledwie 4 dni stracił 50 proc. Bez wątpienia należy mu się tytuł lokalnego "króla spekulacji" .

pięknie .....
łykałem po 25 zł bo zrobiła się biała świeczka ....
czy zawsze z takich pięknych strzałów robia sie inwestcje długoterminowe ?
trace nerwy codziennie spada ...
czy to juz koniec i wywalą kurs ponizej 15 zł ?
tam gdzie jest -Wartość księgowa na akcję (zł.) - 14,71

czy po tych kombinacjach jest ktoś w stanie powiedziec jaka jest aktualna wartość księgowa tego papierka?

Kamil Gemra
0
Wpisów: 3 001
Wysłane: 24 marca 2010 19:48:46 przy kursie: 21,60 zł
Napiszę moja skromną opinię co do wyceny Petrolinvestu.

Według mnie wartość księgowa, ani inne konwencjonalne metody wyceny nie ocenią rzeczywistej wartości spółki. One nie wiele powiedzą. Do Petrolinvestu trzeba podejść jak do opcji na jego aktywa. Cena akcji będzie w tym wypadku premią opcyjną, którą płaci inwestor. Maksymalnie tyle może stracić inwestor (jasne, wiem, akcje raczej do zera nie spadną). Zysk w przypadku odnalezienia rzeczywiście tej ropy będzie teoretycznie nieograniczony. Zatem mamy klasyczną opcję kupna na aktywa firmy. Inwestor zajmuje w niej długą pozycję. Co dalej? Petrolinvest trzeba wycenić jak opcje. Pewnie najlepszy byłby model B-S.

Oczywiście są to moje jakieś rozważania. Chciałbym tylko zwrócić uwagę, że do Petrolinvestu ciężko stosować tradycyjne metody wyceny. Jeżeli ktoś jest bardziej zainteresowany podejściem tego typu do wycen to zapraszam do poczytania o modelu Mertona.

discopolo
0
Wysłane: 24 marca 2010 20:00:24 przy kursie: 21,60 zł
Taki zjazd to nie spekulacja.
Po prostu rynek obraził się na oddanie połowy koncesji za darmo Totalowi.
Na info o EBOiR reakcja była euforyczna, a na Total tylko chwilowo przedłużyła euforię, ludzie poczytali zasady umowy i rypnęło połowę w dół.

Uważam że rynek się myli. Umowa z Totalem jest świetna dla spółki. Sami nie daliby rady ani technicznie ani finansowo.
Marzenia trzeba podzielić przez dwa, ale za to jest duża szansa na ich urzeczywistnienie.

Przemyślałem sprawę i zmieniłem zdanie. Wywaliłem stopa, zwiększyłem udział w portfelu do 14% i czekam na 99zł do skutku lub do zera.
Wolę wpierniczyć te 14% niż zmarnować taką promocję.

Teraz już możecie się śmiać.

Olewam notowania jutro, pojutrze itd. moje akcje nie są na sprzedaż. Wywalę po 99 za rok lub dwa. Whistle

fidelio77
0
Wpisów: 745
Wysłane: 24 marca 2010 20:09:35 przy kursie: 21,60 zł
Kamil Gemra napisał(a):
Napiszę moja skromną opinię co do wyceny Petrolinvestu.

Według mnie wartość księgowa, ani inne konwencjonalne metody wyceny nie ocenią rzeczywistej wartości spółki. One nie wiele powiedzą. Do Petrolinvestu trzeba podejść jak do opcji na jego aktywa. Cena akcji będzie w tym wypadku premią opcyjną, którą płaci inwestor. Maksymalnie tyle może stracić inwestor (jasne, wiem, akcje raczej do zera nie spadną). Zysk w przypadku odnalezienia rzeczywiście tej ropy będzie teoretycznie nieograniczony. Zatem mamy klasyczną opcję kupna na aktywa firmy. Inwestor zajmuje w niej długą pozycję. Co dalej? Petrolinvest trzeba wycenić jak opcje. Pewnie najlepszy byłby model B-S.

Oczywiście są to moje jakieś rozważania. Chciałbym tylko zwrócić uwagę, że do Petrolinvestu ciężko stosować tradycyjne metody wyceny. Jeżeli ktoś jest bardziej zainteresowany podejściem tego typu do wycen to zapraszam do poczytania o modelu Mertona.

To nie jest takie proste. Przecież Petrolivnest już dawno tę ropę znalazł, tylko co z tego?
Ropę znalazł tylko nie może jej wydobyć, ze względu na trudności techniczne (hehe), cokolwiek się za tym nie kryje.

Ja próbowałem sprawdzić ile zabrało temu ściągniętemu na pomoc Totalowi uporanie się z wierceniem w kazachstanie, okazuje się że siedzą tam od 1992r. a wydobycie planują na koniec 2012r. Chodzi o złoże Kashagan, tylko że oni tam kooperują z innymi firmami i tam są faktyczne trudne warunki, ale taka chyba jest specyfika kazachskich złóż.

Jeśli ktoś może zamieścić inne przykłady z tamtego rejonu to byłbym wdzięczny.

Co do wyceny to faktycznie w tej chwili jest raczej niemożliwa, zresztą przyznał to sam prezes, nawet on nie wie. W tej sytuacji to ja mówię pas i czekam na konkrety.
Edytowany: 24 marca 2010 20:14

Kamil
0
Wpisów: 637
Wysłane: 24 marca 2010 22:05:35 przy kursie: 21,60 zł
ami napisał(a):

Poprowadźcie sobie linię przez minima z 11.02 i 25.02. na tej linii właśnie było dzisiejsze minimum. Dzisiejsza świeczka ma charakter gwiazdy porannej, dodatkowo kurs domknął lukę wzrostową z 10.03.

Też to zauważyłem, zarówno ostatnie wzrosty jak i spadki są zbyt gwałtowne więc powinno jeszcze trochę pobujać zanim zdechnie. Ale dla mnie za duże ryzyko, dwa razy się uda, za trzecim razem posiwiejeszSpeak to the hand
Aktualnie: MRB(100%)

przemcio79
0
Wpisów: 146
Wysłane: 24 marca 2010 22:40:34 przy kursie: 21,60 zł
ami napisał(a):

Poprowadźcie sobie linię przez minima z 11.02 i 25.02. na tej linii właśnie było dzisiejsze minimum. Dzisiejsza świeczka ma charakter gwiazdy porannej, dodatkowo kurs domknął lukę wzrostową z 10.03. ATR jest wysoko, %R bliski "0" i zagina sie w górę, STS schłodzony, RSI neutralny, jedynie MACD nie wygląda ciekawie. Cały ten obrazek wymaga oczywiście potwierdzenia jutro. Jeśli zachowa sie klasycznie to powinien otworzyć się luka w górę i podążać na północ. To byłby dobry moment do zakupu :)

Nie mów o gwieździe porannej i nie mieszaj ludziom w głowach, bo ja narazie widzę świecę wysokiej fali, która mówi że rynek znajduje się w chwiejnej równowadze (na Petrolu to nie nowośćblackeye ). Formacja gwiazdy porannej składa się z trzech świec więc nie wyprzedzaj faktów i bardziej mógłbym wierzyć w taki scenariusz gdyby nie te długie cienie. I gdzie ty widzisz że została domknięta luka cenowa, przecież musi domknąć świecę z 09-03-2010 a ja nigdzie tego nie widzę, poprostu dotknęło (jedyne w czym masz rację) tej lini przez minima co o niej piszesz. Shame on you
Do domknięcia luki to powinno jeszcze spaść poniżej 20złSick salute
Co nas nie zabije to nas wzmocni...
Edytowany: 24 marca 2010 22:49

radan9
0
Wpisów: 18
Wysłane: 25 marca 2010 01:21:38 przy kursie: 21,60 zł
Ja sparzyłem się na tym papierze jak kilka miesięcy temu był komunikat w sieci, że Chińczycy mają zakupić akcje petrola po 60 zł. I co ???? minelo kilka miesiecy i o tajemniczych Chinczykach juz nikt nie mowi... kurs poszedl mocno w dol teraz po kilku super-komunikatach skoczyl w gore. Dobrze ze sie nie nabralem w zeszlym tygodniu bo bylbym w plecy 50 procent. Moze jak ma ktos niezle szczescie to zarobi w krotkim czasie na petrolu, ale bierzcie pod uwage co sie dzieje z tymi akcjami, a moze unikniecie nieszczescia chlopcy... Wszystkim naturalnie zycze powodzenia w trafnym wyborze inwestycji

blaszki87
1
Wpisów: 85
Wysłane: 25 marca 2010 22:22:43 przy kursie: 22,01 zł
Zgadnijcie kto został dzisiejszą spółką dnia...

Kurs spółki ostro korygował wcześniejszą zwyŜkę i aktualnie znajduje się w rejonie waŜnych
krótkoterminowych wsparć na 19,79 i 20,13. Mam wraŜenie, iŜ te poziomy winny być bronione przez kupujących w oczekiwaniu na kolejną silną falę wzrostową, która winna poprawić maksimum na 42,90.

W analizie spółki uwagę przykuwają niezwykle wysokie wolumeny, które wskazują na istotną wymianę akcjonariatu. Papier w dalszym ciągu znajduje się w rejonie swoich minimów, w związku z czym obroty te interpretowałbym jako fazę akumulacji. NajbliŜszy opór znajduje się na 26,30, a w razie jego przebicia podaŜ winna ujawnić się na 29,20 lub teŜ 31,80. Przełamanie 34,50 będzie potwierdzało aspiracje wzrostowe spółki i będzie zwiększało prawdopodobieństwo testu 42,90.

NajbliŜsze wsparcie to 20,13, a sygnałem słabości będzie przebicie 19,79. Kluczowe wsparcie znajduje się na 15,20, a jego przełamanie będzie sugerowało testdołka na 12,91. Interpretacja wykresu: POZYTYWNA

Opracowanie:
Tomasz Jerzyk
Analityk DM BZ WBK

przemcio79
0
Wpisów: 146
Wysłane: 26 marca 2010 09:14:28 przy kursie: 20,04 zł
blaszki87 napisał(a):
Zgadnijcie kto został dzisiejszą spółką dnia...

Kurs spółki ostro korygował wcześniejszą zwyŜkę i aktualnie znajduje się w rejonie waŜnych
krótkoterminowych wsparć na 19,79 i 20,13. Mam wraŜenie, iŜ te poziomy winny być bronione przez kupujących w oczekiwaniu na kolejną silną falę wzrostową, która winna poprawić maksimum na 42,90.

W analizie spółki uwagę przykuwają niezwykle wysokie wolumeny, które wskazują na istotną wymianę akcjonariatu. Papier w dalszym ciągu znajduje się w rejonie swoich minimów, w związku z czym obroty te interpretowałbym jako fazę akumulacji. NajbliŜszy opór znajduje się na 26,30, a w razie jego przebicia podaŜ winna ujawnić się na 29,20 lub teŜ 31,80. Przełamanie 34,50 będzie potwierdzało aspiracje wzrostowe spółki i będzie zwiększało prawdopodobieństwo testu 42,90.

NajbliŜsze wsparcie to 20,13, a sygnałem słabości będzie przebicie 19,79. Kluczowe wsparcie znajduje się na 15,20, a jego przełamanie będzie sugerowało testdołka na 12,91. Interpretacja wykresu: POZYTYWNA

Opracowanie:
Tomasz Jerzyk
Analityk DM BZ WBK

Techmexowi też kiedyś postawili 5 i super wychwalali a za pół roku upadł Sick salute
Mam tam konto i pamiętam, do tego trzeba podchodzić z rezerwąShame on you

Według mnie, ciągnie spółkę do domknięcia luki hossy na 18,70 z 09.03.2010 d'oh!
Co nas nie zabije to nas wzmocni...
Edytowany: 26 marca 2010 09:22

domin
0
Wpisów: 27
Wysłane: 26 marca 2010 11:50:25 przy kursie: 20,04 zł
irfy napisał(a):
Optymista się znalazł Liar Pozytywny. Wiem, że to nierealny pomysł, ale pięknie byłoby wprowadzić przepis, który nakazywałby takim wesołkom natychmiastowe nabycie danego papieru za równowartość półrocznej pensji tuż po wydaniu rekomendacji. Pekacem. Angel

annac napisał(a):
Kupiłam papier po tej rekomendacji, żałuję po przemyśleniu tego, ale faktem jest, że obserwuję sprawdzalność prognoz pana Jerzyka, niestety często dopiero po kilku tygodniach.

Jerzyk optymistą? Jakie znowu prognozy Jerzyka? Rekomendacje?!?! No nie, bądźcie poważni.
Przecież Jerzyk posługuje się suchą "techniką" i jak sam mówi nie potrzebuje znać nawet nazwy spółki by swoje "prognozy" wygłaszać. Zresztą jakby się wczytać i rozebrać na drobne te "prognozy" to wyjdzie, że być może będzie rosło jeśli przebije opory, albo będzie spadać jeśli przebije wsparcia.Angel Angel Angel

Przecież wszyscy wiedzą, że jedynymi czynnikami które mogą spowodować wzrost kursu będą ewentualne "fundamentalne" infa : o nowych akcjonariuszach, pożyczkodawcach lub szacunkowe i z pewnością niepewne szacunki danych złóż gdzieś tam, gdzieś tam.

Pytania zadam inne: jak nisko spadnie?
Ile trzeba będzie czekać na nowe "fundamentalne "info"?
A potem to już wiecie co się stanie... Ostatnie tygodnie pokazały to wzorcowo.salute
Edytowany: 26 marca 2010 11:51

Pinki
0
Wpisów: 252
Wysłane: 26 marca 2010 14:18:17 przy kursie: 20,04 zł
Dołączam do klubu szaleńców Sick mały pakiecik wpadł, pierwszy raz tak dla sportu , czas pokaże co z tego się urodzi.

Jedna rzecz mnie zastanawia, skoro już wywidowali cene na 40zł to w jakim celu uwalili z powrotem na 20zł , jeśli rzeczywiście chcą nas wszystkich pięknie poubierać to mogli to robić na wyższych poziomach ,powolutku, chętnych było wielu, a tak część drobnicy z pewnością po tym numerze dwa razy się zastanowi co zrobić

orzech
55
Wpisów: 712
Wysłane: 26 marca 2010 15:25:42 przy kursie: 20,04 zł
wrócę do oceny technicznej pana Jerzyka...ja kiedyś tam naczytałem się rekomendacji o spółkach z perspektywą, w której był też POLREST , zakupiłem trochę a niedługo potem totalny łomot...dostałem w plecy, ale dostałem też nauczkę co do wersji techników, od tej pory oni swoje, a ja swoje i tak to lepiej wychodzi..dzięki jeszcze raz IKTORN za ostudzenie myśli o polrescie...ONI SOBIE TYLKO PISZĄ BO COŚ MUSZĄ PISAĆ A ODPOWIEDZIALNOŚCI ŻADNEJ

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29