pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Bromba

Bromba

Ostatnie 10 wpisów
Nie mam dostępu do pełnego tekstu rekomendacji DM BOŚ, ale o ile dobrze czytam artykuł na Stockwatchu, to w wycenie Prokopiuka nie ma nic o segmencie OZE. Pozostaje cierpliwie czekać na nabranie fotowoltaicznej masy i aktualizację targetu za pół roku :)

Tak. Bez szemrania oddali prowizje za 3 miesiące, ale to już jakiś kwartał temu i mogli się usztywnić. Szkoda czasu na eMaklera. Pod względem kosztów transakcji ING wymiata.

Mają sporo inwestycji, dywidenda to tylko symboliczny ukłon do akcjonariatu. Jak przebije ATH, to jest tu szansa na hiperbolę, a wtedy takie grosiki jak dywidenda będą statystycznie nieistotne.

Na Bankierze ktoś chlapnął, że "system prezydencki" nie przeszedł badań klinicznych. Teraz pewnie będzie miał na głowie KNF i prokuratora...

W pt poszły wstępne wyniki za 2020. A skok obrotów był na dwóch transakcjach.

Re:
Dziś rekordowe obroty, już powyżej 15mln jak na tą firmę to chyba rekord, zastanawiam się skąd to poruszenie bo nie było żadnych nowych informacji, albo ja się do nich nie dogrzebałem. Ktoś coś wie?

Od kilku dni chodziły zlecenia po 200K pln. Ktoś postanowił wejść na grubo i mu się spieszy, albo po prostu czegoś na naszym bananowym rynku nie wiemy. Obroty pod 100mln to już nie żarty.

"Na briefingu prasowym w siedzibie firmy ML System prezydent Andrzej Duda oraz prezes spółki przedstawili sprzęt, który ma wykrywać koronawirusa SARS-CoV-2 z oddechu. - Wierzę, że po badaniach klinicznych, które zaraz się rozpoczną, to urządzenie trafi do masowej produkcji - stwierdził prezydent." www.money.pl/gospodarka/urzadz...

Mamy do czynienia z ciekawym zjawiskiem. Po pierwsze piwot na nowy rynek, po drugie pełne poparcie polityczne, po trzecie na razie brak dowodów, że to działa (bo opinia komisji etycznej to jednak ciut mało). Od wielu miesięcy obserwuję doniesienia zawodowców od diagnostyki z SCPFL, jak walczą żeby swoje patenty na PCR dopracować i stuningować pod covid i ciągle nie skończyli, a tu taki wyskok. Nie wiem, czy to się jutro otworzy, ale na pewno będzie się działo.

RE: Wysłane:
Mam takie pytanie, czy ktoś orientuję się czy ml system sprzedaje tylko w Polsce?


ir.mlsystem.pl/wp-content/uplo...

Slajd nr 5 - mapka "zasięg geograficzny"

Wreszcie wahadełko odchyla się w dobrą stronę dla tu obecnych, swoją drogą poprzedni wynik na dieslu to była niezła rzeźnia:

"Marża na sprzedaży benzyny Eurosuper 95 po listopadzie wzrosła w Polsce o 29,9 proc. wobec średniej marży z 2019 roku i wyniosła 0,20 zł na litrze - podała Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego. Średnia marża na sprzedaży oleju napędowego wzrosła o 154,3 proc. i wyniosła 0,22 zł. (PAP Biznes)"

Pękło 48, czyzby droga na ATH już otwarta?

W silnym trendzie niekrótkoterminowym ta krótsza powinna zasuwać nad dłuższą, czyli SMA100 nad SMA200.

Gdyby Hanapeta miała jaja (i pieniądze), to to jest najlepszy moment na kontrwezwanie.

Kurs był poniżej 2 zł przez 8 sesji, więc to raczej statystycznie nieistotny poziom mimo pozornie dużych słupków wtedy.

nemooo napisał(a):
Wezwanie na PND Wezwanie

Cena 3.55, Hanapeta nabywała dużo wyżej, reszta większych udziałowców również. Jakie mamy możliwe scenariusze na PND?


Mała szansa, by byli dogadani co do ceny, a za 3,55 nikt im tego raczej nie sprzeda.

To dlaczego "spółka tłumaczy, że za spadek zysków w całym pierwszym półroczu odpowiadają wysokie ceny żywca oraz problemy firm z całego sektora."?

wiadomosci.stockwatch.pl/wysok...


ten biznes jest wewnętrznie sprzeczny Think

Może mi to ktoś wyjaśnić?

Najsłabiej wypadła część biznesu związana z produkcją mięsa. Generuje 46,4 proc. przychodów na poziomie grupy. Po pierwszej połowie 2012 r. biznes produkcyjny zanotował 2,47 mln zł straty na poziomie EBITDA (wynik operacyjny plus amortyzacja) oraz 8,56 mln zł straty na poziomie wyniku operacyjnego.
- z tego wynika, że produkcja mięsa nie jest opłacalna.

Rekordowe ceny surowca determinowały negatywnie wyniki operacyjne firm – komentuje Maciej Duda. - a tu się narzeka na wysokie ceny surowca (mięsa) do produkcji wędlin.

WTF?

"W dniu 22 sierpnia 2012 roku spółka zawarła aneksy do wyżej wymienionych umów, na bazie których łączna cena za udziały 524 mln zł została podzielona na część bezwarunkową w wysokości 266 mln zł oraz 3 raty warunkowe po 86 mln zł każda, płatne w przypadku osiągnięcia przez Grupę Rovese skonsolidowanego EBITDA w wysokości - odpowiednio - 350 mln zł, 450 mln zł i 550 mln zł" - podano w raporcie.

W projekcie uchwały o podwyższeniu kapitału zakładowego zarząd proponuje przeprowadzenie emisji z prawem poboru w stosunku 2 nowe akcje za 1 dotychczasową i ustalenie ceny emisyjnej na 1,07 zł za 1 akcję. Przy objęciu całej emisji zapewniłoby to wpływy w wysokości 578,8 mln zł.

"Porównując rozwiązanie obecnie proponowane z wcześniejszym, należy podkreślić najistotniejsze zmiany : zgodnie z zawartymi aneksami bezwarunkowa część płatności za udziały wyniesie jedynie 266 mln zł wobec założonych w pierwotnych umowach 524 mln zł; wymagalność pozostałych rat, w łącznej wysokości 258 mln zł, jest uzależniona od pozytywnego rozwoju sytuacji finansowej Grupy Rovese; zmniejszenie o 258 mln zł bezwarunkowej płatności pozwala na realizacje projektu przy znaczącym zmniejszeniu wielkości emisji; projekt uchwały o podwyższeniu kapitału zakłada emisję w stosunku 2:1; przy poprzednio proponowanym 3:1" - podano także."

http://stooq.com/n/?f=639499


IDMSA też przez pewien czas miał kurs sztywny... W przypadku CIA jutro możemy spodziewać się dnia prawdy. Prawdę mówiąc, to premiera zaplanowana po sezonie świadczy o tym, że w ogóle nie czują się na siłach jeśli chodzi o konkurowanie z mocnymi tytułami. Nie wierzą w własne dziecię...

No to się zrobiło ciekawie po dzisiejszym walnym.
Ktoś przykisił 12mln akcji i wyskoczył w głosowaniu po stronie OFE.
Co teraz zrobi MS nie wiadomo, ale logika wskazuje, że powinien dokupić trochę papierków ;)
Tak czy inaczej przyczyna spadku z 3,5 nagle wyparowała.
Emocje gwarantowane Dancing


i to z konferencji ciekawe:

Cytat:
Warszawa, 10.05.2012 (ISB) – Producent alkoholi Central European Distribution Corporation (CEDC) spodziewa się wzrostu zysku operacyjnego z działalności w Polsce o 50% r/r, wynika z prezentacji spółki.
"Wolumeny sprzedaży, ceny oraz struktura sprzedażowa powinny przyczynić się do wzrostu zysku operacyjnego o 50% w porównaniu do 2011 roku" - czytamy w prezentacji w części dotyczącej prognoz dla Polski na 2012 r.

W ocenie spółki, zmiany na kluczowych stanowiskach menedżerskich dokonane w ciągu ostatnich 18 miesięcy zaczynają przynosić pozytywne rezultaty zarówno od strony przychodów, jak i zysku.

CEDC oczekuje ponadto, znaczącego rozszerzenia asortymentu produktowego wódek smakowych w 2012 roku. "Wprowadzenie dwóch nowych smaków w kwietniu - kolejne planowane w drugiej połowie 2012 roku" - czytamy dalej.

CEDC miała 62,50 mln USD skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej - zgodnie ze standardami U.S. GAAP - w I kw. 2012 roku wobec 1,12 mln USD zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 148,21 mln USD wobec 156,71 mln USD rok wcześniej. (ISB)
http://stooq.com/n/?f=603506

Podali wyniki, wygląda na to, że się stabilizuje:


Cytat:
Warszawa, 10.05.2012 (ISB) - Producent alkoholi Central European Distribution Corporation (CEDC) miała 62,50 mln USD skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej - zgodnie ze standardami U.S. GAAP - w I kw. 2012 roku wobec 1,12 mln USD zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

W I kw. 2012 r. rozwodniona strata netto na jedną akcję zwykłą wyniosła 0,86 USD wobec 0,02 USD rozwodnionej straty netto na jedną akcję zwykłą za ten sam okres w roku 2011 r.

"Po wyeliminowaniu czynników jednorazowych, CEDC ogłosiła, że w I kwartale 2012 r. porównywalna strata netto wyniosła 21,4 mln USD, czyli 0,29 USD rozwodnionej straty netto na jedną akcję zwykłą, w porównaniu ze stratą netto wynoszącą 17,4 mln USD, czyli 0,24 USD rozwodnionej straty netto na jedną akcję zwykłą za ten sam okres w roku 2011. Rozwodniona liczba akcji, która posłużyła do wyliczenia zysku netto na jedną akcję zwykłą wynosiła 72,9 mln za 2012 r. i 71,3 mln za 2011 r." - głosi raport.

Strata operacyjna na poziomie grupy wyniosła 3,09 mln USD wobec 9,36 mln USD zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody wyniosły 148,21 mln USD wobec 156,71 mln USD rok wcześniej.


www.bankier.pl/wiadomosc/CEDC-...

Wolę 2cP od Centrozapu. Oni zajmują się murami i cegłami, a CZP "pachnie" mi niewyraźnie na kilometr. No i kuponik zgrabny dają.

Dzisiaj mamy bardzo ciekawą sytuację techniczną. Kisiło się, kisiło, aż się wybiło z okolic 0,84 (poprzedni szczyt). Do tego spory wolumen i popyt poustawiany po lewej. Jeśli zamknięcie będzie powyżej 0,86, mamy kolejny sygnał kupna.

Cytat:
No i popatrzcie, dzisiaj w serwisach info o zatwierdzeniu prospektu emisyjnego Pierwszego Publicznego Programu Emisji Obligacji Getin Noble Banku - czyli "klępneli" prospekt obligacyjny - no nie, to ruch się zaczął. Za chwilę "klępną" GPW. To będzie można wybierać.
Te emisje Getinu to gdzieś tam czytałem, że nominał 1 tys. - czyli fajnie. Pytanie o dalsze warunki emisji, wykup i oprocentowanie etc. No i nadzorowany przez KNF - instytucja finansowa - jakiś element bezpieczeństwa.


Wibor 6M+3,75. Nominał 1 tys.

Najwyraźniej kapitał kosztuje już więcej niż 4,15. MWT będzie musiało więcej zapłacić.

Jednak chodzi o sporo mniejszą kasę - gazety piszą, że 120-150mln. I oczywiście spółka wniesie kasację.

Niewiele chyba wiadomo o wczorajszym wyroku w sprawie dywidendy za 2009. W drugiej instancji spółka przegrała, a ponoć chodzi o ponad miliard PLN. Ktoś ma jakąś wiedzę, co teraz się z tym tematem stanie dalej?

www.zzprc.pl/index.php?option=...

Cytat:
Większość procowników Elektrowni , a z całą pewnością zainteresowani pamiętają sposób, w jaki zostali pozbawieni prawa do dywidendy za 2009r. Zmiana dnia dywidendy na termin po wymianie akcji Elektrowni Bełchatów S.A. na akcje BOT S.A. od początku była przez nas potępiana jako decyzja niemoralna i szkodliwa. Dziś wiemy, że była również niezgodna z prawem!

W dniu dzisiejszym Sąd Okręgowy w Łodzi, X Wydział Gospodarczy ogłosił wyrok w sprawie o sygn. akt X GC 316/10 z powództwa Artura Mrozika przeciwko PGE Elektrownia Bełchatów oddalił apelację utrzymując tym samym wyrok pierwszej instancji w mocy. Dywidenda zostanie więc wypłacona.


Kod:
mod: dodawaj cytaty do linków

zanosi się na WIBOR 3M+4,15%. ciekawie, choć bez wzruszeń.

Chyba że właśnie dopinane jest wejście inwestora i banki mają na oku możliwość pozbycia się papierów. Tylko dzisiejsza reakcja kursu jakoś na to nie wskazuje angry3

Uruchomił się antywskaźnik:

10 Sie 2011, 11:46

Warszawa, 10.08.2011 (ISB) - Analitycy Domu Maklerskiego AmerBrokers obniżyli rekomedancję dla spółki PKM Duda do "neutralnie" z "kupuj", wynika z raportu datowanego na 3 sierpnia. Rekomendacja "neutralnie" oznacza powstrzymanie się od wyraźnego zalecenia inwestycyjnego.

Ceny docelowej nie podano. W dniu opublikowania rekomendacji za jedną akcję PKM Duda płacono 1,16 zł. W środę ok. godz. 11:30 kurs wynosił 0,88 zł po wzroście o 1,15%.

"Dla spółki Duda obniżona zostaje rekomendacja z Kupuj do Neutralnie. Bezpośrednim powodem zmiany zalecenia inwestycyjnego jest pogorszenie sytuacji technicznej waloru oraz wyraźne sygnały o negatywnym nastawieniu inwestorów do rynku oraz w szczególności do małych i średnich spółek" - czytamy w raporcie. Analitycy zaznaczają, że ich ocena perspektyw spółki nie zmieniła się. (ISB)I teraz ciekawostka: pamiętacie poprzednią wycenę wg AmerBrokers? Dancing

I odtajnioną rekomendację DM Amerbrokers z literką "K" i wyceną 1,89.

Dramatycznie głęboka ta onetowa analiza. Zapewne większość forumowiczów będzie pod wrażeniem :)

"Dlatego, zgodnie z zasadami analizy fundamentalnej, po publikacji raportu okresowego za 2009 rok mieliśmy sygnał kupna akcji spółki Duda.
Jaki z tego wniosek? Czytajmy noty do sprawozdań finansowych.
"

Kod:
moderator: Tekst usunięto - na spółce piszemy o spółce

Tak czy inaczej wybicie potwierdzone obrotem, więc liczę na ruch do poziomów wyceny Millennium (1,98). Myślę, że Maciuś musiał ostatnio dużo ciekawych rzeczy fundom naopowiadać. Akurat w tym kontekście czuję pewien niedosyt, bo my tu chyba jesteśmy ciut mniej doinformowani. Zaraz odpisze się rekordowo stratny IVQ'09, wejdą piękne wyniki świątecznej sprzedaży + dalsze efekty restrukturyzacji, a rynek będzie sobie spekulował o przejęciach. Trend się właśnie ustala, więc nie polecam polowania na lokalne szczyty Dancing

Kamil M napisał(a):
Ruszyło się trzy transakcje po 120-160-200tys i kurs od razu powędrował na 1.71 :) pytanie czy to jest chwilowy trend czy może zapowiedz czegoś większego??


IMO dało się tu dzisiaj zaobserwować ciut więcej niż 3 spore transakcje. Według starej nomenklatury mamy już 15mln obrotu, a to połowa dnia. Technicznie zamknięcie powyżej 1,66-1,68 daje podstawę do uzasadnionego optymizmu.

A w ogóle to się witam, bo forum czytam od roku, ale od dzisiaj jakoś mniej nieśmiało Whistle

Informacje
Stopień: Oswojony
Dołączył: 15 marca 2010
Ostatnia wizyta: 14 czerwca 2021 14:35:49
Liczba wpisów: 43
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 2

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,494 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,16% +33 632,53 zł 53 632,53 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło