pixelg
VEDIA [Catalyst] - Notowane instrumenty - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5

VEDIA [Catalyst]

intelekt
0
Dołączył: 2010-03-27
Wpisów: 232
Wysłane: 2 sierpnia 2011 10:20:59
Czemu jeszcze ani słowa nie ma o tych papierkach ? Dobra cena, dobry % a tu cisza...

Z tego co wyczytałem firma produkuje tablety i czytniki ebooków. Fajny, przyszłościowy interes - sam niedawno kupiłem Kindle 3 z Amazon i już papierowych książek nie kupuje :)

Obligacje są ponoć jakoś zabezpieczone tylko że na jakieś umowy gwarancyjne a to chyba kiepskie zabezpieczenie ?

Ktoś lepiej obeznany mógłby parę słów o ryzyku ?
Edytowany: 2 sierpnia 2011 10:31

Kamil Gemra
0
Dołączył: 2009-12-09
Wpisów: 3 001
Wysłane: 2 sierpnia 2011 10:37:24
Marcin powinien zrobić analizę finansową spółki także wtedy będzie coś więcej o ryzyku.

Póki co polecam profil Vedia na portalu: www.stockwatch.pl/gpw/vedia,wy...

Rating Altmana na poziomie B. Ponadto analiza spółki była dostepna tutaj: www.stockwatch.pl/forum/wpis-n...

Marcin Osiecki
0
Grupa: SubskrybentP1, Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2010-06-15
Wpisów: 855
Wysłane: 12 sierpnia 2011 11:50:28
Profil działalności emitenta: Spółka jest jedyną polską firmą, która produkuje autorskie odtwarzacze audio oraz audio-video. Na stałe współpracuje z utalentowanymi polskimi designerami i programistami oraz wyspecjalizowanymi fabrykami w Korei i Chinach. Firma wykorzystuje w swoich produktach licencjonowane technologie oraz spełnia wiele norm międzynarodowych. Produkty VEDIA SA trafiają do klientów za pośrednictwem sieci dystrybucji obejmującej salony: Euro, Media Markt, Mix Electroniks, Saturn, Sferis, Vobis, oraz sprzedaż internetową. Strategia rozwoju zakłada inwestycje w produkcję nowych odtwarzaczy, czytników e-booków, tabletów oraz docieranie z ofertą do nowych klientów.

Strona internetowa: http://www.vedia.pl

Podstawowe dane:

kliknij, aby powiększyć

Opracowanie własne
Edytowany: 12 sierpnia 2011 13:20

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl


intelekt
0
Dołączył: 2010-03-27
Wpisów: 232
Wysłane: 12 sierpnia 2011 14:07:07
Będzie może jakaś mini analiza ? :)

Kupiłem po 101 małą paczuszkę na próbę. Ciekawy profil spółki, rating B na StockWatch, są na New Connect już jakiś czas, dodatkowo jest "jakieś" zabezpieczenie (zawsze lepiej to wygląda) :)

Czy ktoś może mnie poprawić - XIRR netto na dzisiaj ok. 8,4% ?

mrmrooz
0
Dołączył: 2011-04-06
Wpisów: 192
Wysłane: 12 sierpnia 2011 14:13:11
Cytat:
Czy ktoś może mnie poprawić - XIRR netto na dzisiaj ok. 8,4% ?
A dlaczego od razu poprawiać? Mi też tyle wychodzi :-), więc chyba dobrze.

Pozdarwiam
Michał M

Kamil Gemra
0
Dołączył: 2009-12-09
Wpisów: 3 001
Wysłane: 12 sierpnia 2011 14:36:02
Spokojnie Marcin zrobi analizę salute

Marcin Osiecki
0
Grupa: SubskrybentP1, Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2010-06-15
Wpisów: 855
Wysłane: 12 sierpnia 2011 16:39:48
Analiza wypłacalności VEDIA SA na podstawie danych finansowych za 2010 r.

Wersja PDF

Na rynku Catalyst notowana jest tylko jedna seria papierów dłużnych Emitenta. Oznaczona została kodem VED0613 (seria C) i znajduje się w alternatywnym systemie obrotu prowadzonym przez warszawską giełdę (GPW ASO). Obligacje posiadają stałe oprocentowanie na poziomie 11,5 proc. Kupony odsetkowe są wypłacane dwa razy do roku na bazie konwencji ACT/365. Nominał jednej sztuki został ustalony na 1000 zł, natomiast wartość nominalna całej emisji wynosi 4 mln zł. Omawiane instrumenty dłużne posiadają zabezpieczenie w postaci gwarancji od członków zarządu Emitenta oraz spółki New Dragon Electronic Limited z siedzibą w Hong Kongu do 10 mln zł. Zabezpieczenie nie jest z pewnością silne, jednak w jakimś stopniu pokazuje wiarę zarządu w rozwój Spółki. Bez takiego przekonania trudno sobie wyobrazić, aby ktoś chciał ryzykować osobistym majątkiem, nawet jeśli nie byłby pokaźnych rozmiarów. Obligacje mają wbudowane opcje przedterminowego wykupu zarówno na żądanie obligatariusza, jak również Emitenta. Inwestor może zażądać wykupu przed terminem w wypadku wystąpienia określonych sytuacji zawartych w nocie informacyjnej (np. wypłata dywidendy). Vedia ma natomiast prawo wykorzystać opcję call bez dodatkowych warunków oraz bez konieczności zapłacenia premii dla inwestora, jednak może to nastąpić tylko w dniu płatności odsetek. Pierwszy możliwy termin przedterminowego wykupu to 3 czerwca 2012 r.


kliknij, aby powiększyć

Opracowanie własne na podstawie danych StockWatch.pl

Poziom zadłużenia, zdolność do obsługi długu oraz płynność finansowa
Akcje Spółki są notowane na rynku NewConnect, zatem dostęp do finansowych informacji jest nieco lepszy. Niestety raporty kwartalne Vedii nie zawierają w ogóle podstawowych elementów sprawozdania finansowego. Jedyne rozsądne dane jakie można było pozyskać pochodzą z ostatniego raportu rocznego. Zadłużenie na koniec 2010 r. nie było wysokie. Na 1 zł kapitałów własnych przypadało tylko 0,58 zł zobowiązań (ogólne 37 proc.). Brak kompletnie zadłużenia odsetkowego. Omawiane papiery dłużne (seria C – VED0613) Spółka wyemitowała w II kw. 2011 r. Wygląda na to, że będą to jedyne zobowiązania odsetkowe, co jest korzystną informacją dla inwestorów. Na rezultaty finansowe firmy w 2010 r. największy wpływ miała konwersja obligacji zamiennych serii B na akcje Emitenta. Doprowadziło to do zmniejszenia się zobowiązań krótkoterminowych o kwotę ok. 2,5 mln zł. Ponadto powiększył się kapitał zakładowy o 0,4 mln zł oraz kapitał zapasowy o 2,1 mln zł, a także rozwiązane zostały rezerwy na obsługę zadłużenia w kwocie 1,45 mln zł. To głównie ten ostatni, księgowy czynnik spowodował wyjście przedsiębiorstwa nad kreskę na poziomie netto. Widać zatem, że był to czynnik jednorazowy. Tak czy inaczej pozytywem jest fakt, że Vedia posiada znowu dodatnie kapitały własne.

W 2010 roku przedsiębiorstwo było nierentowne operacyjnie (minus 1,1 mln zł). Nie można, więc ocenić praktycznie żadnych wskaźników obsługi długu. Chociaż na podstawie danych historycznych i tak nie byłoby to możliwe, ponieważ żadnych odsetek Vedia w ub. roku nie zapłaciła (brak kredytów). Nie można wyciągać daleko idących wniosków z enigmatycznych raportów kwartalnych, chociaż plusem jest niewątpliwie minimalny zysk operacyjny w I kw. 2011 r. (96 tys. zł). Możliwe, że niedługo firma będzie w stanie zarabiać na swoim podstawowym biznesie, co uspokoi inwestorów.

Prognozy wyników zawarte w dokumencie informacyjnym są bardzo optymistyczne, zwłaszcza na lata 2012-2013 (ok. 10 mln zł rocznego zysku na sprzedaży). Warto zauważyć, że nawet jeśli Vedia zacznie generować „tylko” ok. 1,9 mln zł zysku operacyjnego to już powinna spokojnie dawać sobie radę z obsługą zadłużenia, wynikającego z emisji obligacji na 4 mln zł. Przyszły miernik dług netto/EBITDA można by zatem oszacować na poniżej 3 (bardzo dobra wartość), a wskaźniki pokrycia odsetek na niecałe 4 (także jest to bezpieczny poziom). Niestety wiadomo jak jest z prognozami – potrafią się bardzo minąć z rzeczywistością. Wskaźniki płynności bieżącej i przyspieszonej są w normie. Cieszy dodatni kapitał obrotowy netto (plus 1 mln zł), jednak należy zauważyć, że głównym elementem aktywów obrotowych są należności. Oby ich ściągalność była wysoka. Warto także dodać, iż audytor wydał opinię z zastrzeżeniami (nieudokumentowane nakłady na badania i rozwój zaklasyfikowane jako inwestycje długoterminowe – kwota 857 tys. zł).

Wskaźnik Altmana (Z''-score) oraz Rating StockWatch.pl
Rating StockWatch.pl jest na dość niskim poziomie CCC-. Na poziom wskaźnika Altmana niekorzystnie wpływają straty operacyjne oraz straty zatrzymane (z poprzednich okresów). Pozytywnie natomiast działają dwa czynniki: kapitał obrotowy netto oraz niski poziom zadłużenia. Rating dotyczy jednak momentu, który jest już zamierzchłą przeszłością dla tej firmy. Od tego czasu nastąpiła jeszcze jedna emisja akcji serii D (plus 330 tys. zł), a przede wszystkim Spółka pozyskała finansowanie w wyniku emisji obligacji serii C. Symulacja wartości wskaźnika Altmana z uwzględnieniem tych zmian prowadzi do podobnego ratingu na poziomie CCC. Wszystko zależy od powodzenia inwestycji w fabrykę New Dragon w Hong Kongu. To stamtąd będzie pochodzić 90 proc. przychodów Grupy Vedia.

Analiza dostępna dla wszystkich użytkowników portalu. Więcej informacji o rynku Catalyst na http://www.gpwcatalyst.pl. Analiza została sporządzona wyłącznie w celach edukacyjnych i jest subiektywną oceną autora. Zawarte informacje nie mogą być podstawą do podejmowania jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych. Analiza nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz.U. 2005 nr 206 poz. 1715).

Marcin Osiecki
0
Grupa: SubskrybentP1, Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2010-06-15
Wpisów: 855
Wysłane: 12 sierpnia 2011 16:43:24
intelekt napisał(a):
Będzie może jakaś mini analiza ? :)

Kupiłem po 101 małą paczuszkę na próbę. Ciekawy profil spółki, rating B na StockWatch, są na New Connect już jakiś czas, dodatkowo jest "jakieś" zabezpieczenie (zawsze lepiej to wygląda) :)

Czy ktoś może mnie poprawić - XIRR netto na dzisiaj ok. 8,4% ?


Tak, jest dobrze. Mnie rentowność netto wychodzi ok. 8,3 proc., ale to dlatego, że mam celowo zaniżoną, zgodną ze standardami podawania stóp YTM na rynku obligacji.

Co do ratingu to tak jak wyżej w analizie, raczej CCC-. To B zostało obliczone dla danych po raporcie kwartalnym. A tam nie za bardzo jest jak wstawić wszystkich potrzebnych danych do jego właściwego obliczenia.
Edytowany: 12 sierpnia 2011 16:46

Marcin Osiecki
0
Grupa: SubskrybentP1, Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2010-06-15
Wpisów: 855
Wysłane: 21 listopada 2011 14:13:49
Analiza wypłacalności VEDIA SA na podstawie danych finansowych za III kwartał 2011 r.

Wersja PDF

Od poprzedniej analizy nie pojawiły się żadne nowe papiery dłużne Emitenta. Na rynku Catalyst jest nadal notowana tylko jedna seria (C) obligacji tej firmy, oznaczona kodem VED0613. Podstawowe warunki emisji zostały już scharakteryzowane w ostatniej analizie. Warto przypomnieć, że omawiane instrumenty dłużne stanowią jedyne zobowiązania odsetkowe Vedii i ich łączna wartość nominalna wynosi 4 mln zł. Duże zmiany nastąpiły w ocenie wypłacalności Spółki. Rating oparty o wskaźnik Altmana dla rynków wschodzących wzrósł aż do A-, co jest spowodowane bardzo dobrymi rezultatami finansowymi tego przedsiębiorstwa w III kwartale br. Ocena standingu finansowego Emitenta jest jednak obarczona ryzykiem z dwóch powodów. Przede wszystkim jest to firma niewielka, w której sytuacja może podlegać dużej zmienności. Po drugie jej akcje są notowane tylko na małym parkiecie NewConnect, a co za tym idzie nie można mieć wielkiego zaufania do przedstawianych raportów okresowych. Dopiero po publikacji raportu za 2011 rok, który będzie podlegał audytowi otrzymamy ostateczną odpowiedź, czy poniższa optymistyczna analiza Emitenta była prawidłowa. Warto byłoby się także przyjrzeć czy raportowane zyski mają odzwierciedlenie w rachunku z przepływów pieniężnych – na razie nie można tego zweryfikować.


kliknij, aby powiększyć

* - dane szacunkowe lub pochodzące z ostatniego rocznego sprawozdania finansowego
Opracowanie własne na podstawie danych StockWatch.pl

Poziom zadłużenia, zdolność do obsługi długu oraz płynność finansowa
Sporym wyzwaniem było pozyskanie danych finansowych z ubogich raportów kwartalnych do przeprowadzenia analizy. Niemniej jednak każdy inwestor korzysta z takich informacji jakie są dostępne. Podjęcie decyzji o zakupie obligacji VED0613 w tym momencie jest rozsądne, ponieważ pozostało jeszcze ponad 1,5 roku do wykupu. Pomijając nieliczne wyjątki, często trudno uzyskać satysfakcjonującą rentowność na papierach, którym pozostało do zapadalności mniej niż rok. Także więcej wtedy ważą koszty transakcyjne. Większość wartości do tabeli została zaczerpnięta z raportu za III kwartał oraz raportu rocznego 2010. Z kolei pozycja „Odsetki 12m” to wartość rocznych odsetek od papierów dłużnych serii C. Spółka zapłaci w ciągu roku 460 tys. zł kuponów odsetkowych, czyli 11,5 proc. od 4 mln zł. Dość niepewna jest z kolei kwota „Środków pieniężnych i ich ekwiwalentów”. Zazwyczaj taka pozycja jest tożsama z inwestycjami krótkoterminowymi. W raporcie kwartalnym wartość tego rodzaju aktywów wyniosła aż 5,63 mln zł. Niestety nie ma żadnych szczegółowych not, lecz jeśli znajduje się tam głównie gotówka plus płynne aktywa finansowe to sytuacja płynnościowa Vedii wygląda wzorowo.

Poziom zadłużenia Emitenta jest w normie. Na 1 zł kapitałów własnych przypada 0,92 zł zobowiązań. Czyli mniej więcej po połowie majątek Spółki jest finansowany kapitałami obcymi i własnymi. Nieźle wygląda także struktura zadłużenia, co jest oczywiście związane z terminem wymagalności omawianych obligacji. Zobowiązania krótkoterminowe zapewne mają charakter handlowy. W poprzedniej analizie wydawało się, że jeszcze długo w ogóle nie będzie można wyliczać dla tej firmy wskaźników obsługi długu, ponieważ Vedia generowała straty na poziomie operacyjnym. A jednak jest to już wykonalne, zwłaszcza w odniesieniu do EBITDA, która wyniosła w ciągu ostatnich 12 miesięcy 342 tys. zł. Niby to bardzo niewiele, ale jest to spowodowane fatalnym IV kw. ub. roku. Od początku roku bieżącego zysk operacyjny Emitenta wyniósł już 2,37 mln zł. Co ciekawe Spółka podtrzymuje prognozy zysku ze sprzedaży w całym 2011 roku na poziomie 1,87 mln zł. Możliwe zatem, że zarząd spodziewa się w IV kwartale br. jakichś strat albo jest to po prostu podejście konserwatywne. Mimo wszystko zaudytowany roczny rezultat EBITDA na poziomie ponad 2 mln zł na pewno będzie oznaczać, że Vedia nie ma z obsługą zadłużenia żadnych problemów.

Całkiem korzystne są mierniki zdolności do obsługi długu. Przede wszystkim dług netto do EBITDA wyniósł tylko 5,6. Jest to jednak konsekwencja zakwalifikowania całych inwestycji krótkoterminowych do środków pieniężnych. Podobnie jest ze wskaźnikami płynności finansowej, chociaż tutaj wątpliwości są mniejsze, ponieważ przedsiębiorstwo wyraźnie napisało w raporcie kwartalnym ile wynoszą aktywa bieżące, a ile pasywa bieżące. Miernik current ratio to aż 2,93. Można by nawet tutaj mówić o nadpłynności. Także wskaźniki pokrycia wyglądają coraz lepiej, a jeżeli sprawdzą się prognozy oraz rezultaty po audycie nie zostaną mocno obniżone to sytuacja finansowa Spółki będzie najzwyczajniej bezpieczna.

Wskaźnik Altmana (Z''-score) oraz Rating StockWatch.pl
Rating StockWatch.pl skoczył gwałtownie w górę, osiągając poziom A-. Na plus działa przede wszystkim racjonalny poziom lewarowania – zadłużenie ogólne 48 proc. oraz duży kapitał obrotowy netto 6,86 mln zł. Czynnik związany z zyskami operacyjnymi jest w tym momencie jeszcze neutralny, ponieważ wyniki finansowe są bliskie zera. Po publikacji następnego raportu możliwe, iż będzie to czynnik jeszcze podwyższający standing Spółki. Natomiast na niekorzyść działają straty z lat ubiegłych (minus 2,75 mln zł). Nie zawsze sytuacja w firmie była tak znakomita jak w III kw. 2011 roku.

Analiza dostępna dla wszystkich użytkowników portalu. Więcej informacji o rynku Catalyst na http://www.gpwcatalyst.pl. Analiza została sporządzona wyłącznie w celach edukacyjnych i jest subiektywną oceną autora. Zawarte informacje nie mogą być podstawą do podejmowania jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych. Analiza nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz.U. 2005 nr 206 poz. 1715).
Edytowany: 21 listopada 2011 14:14

krishic
20
Dołączył: 2009-10-05
Wpisów: 557
Wysłane: 21 listopada 2011 17:14:49
Obligacje Vedii wyemitowane w II kw 2011r doczekaly sie analizy na SW w III kw 2011r z wynikiem CCC- (w oparciu o stare dane). Po uwglednieniu wplywu emisji akcji i obligacji symulacja ratingu podnosila sie nieznacznie na CCC. Natomiast obecnie, kwartal pozniej ocena przeskoczyla az o trzy poziomy na A-.
Troche mi to nie pasuje, ze 12 sierpnia SW o Vedii mowi: CCC czyli rating spekulacyjny. Natomiast 21 listopada mamy od razu A- rating inwestycyjny. Wydaje mi sie, ze jesli pojedyncze kwartaly (IV kw 2010r fatalny, obecny swietny) w krotkim okresie tak bardzo machaja ratingiem to ocena powinna byc bardziej usredniona/wywazona.
Moze warto pomyslec o "stabilizacji" ratingow poprzez zastosowanie przy ocenie tzw "perspektywy".
Szczegolnie w przypadku mlodych, malych spolek czy nieaudytowanych danych.

Nie znam sie na ratingach, ale widzialbym to np tak, ze w III kw byloby CCC z perspektywa pozytywna i w IV kw np BBB rowniez z pozytywna perspektywa. Bylby to i tak duzy przeskok, ale troche wygladzony przez oczekiwany kierunek zmian.

Niemniej, dzieki za analize salute
Edytowany: 21 listopada 2011 17:16


Marcin Osiecki
0
Grupa: SubskrybentP1, Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2010-06-15
Wpisów: 855
Wysłane: 21 listopada 2011 19:26:11
Ok, ja coś napiszę. Przede wszystkim StockWatch (ani tym bardziej ja - bo tylko ja te analizy przygotowujeAngel) nie jest agencją ratingową. Moim zadaniem jest opisanie i zinterpretowanie popularnych wskaźników wykorzystywanych w analizie wypłacalności Spółki. Rating oparty o wskaźnik Z"-score jest jednym z elementów tej analizy. Ja tego w żaden sposób nie chce optymalizować. Jeśli jakiś wskaźnik wychodzi tak czy inaczej to nie będę go zaniżać, albo zawyżać. Jedyne co mogę zrobić to sprawdzić czy dane na wejściu są odpowiednio przygotowane, a następnie mogę ten wskaźnik zinterpretować. Nie można zbyt wiele oczekiwać od ratingu Altmana. Zwłaszcza na rynku NC, gdzie może po sprawozdaniu rocznym nastąpić przykładowo duża korekta. To prawda, że już w wielu wypadkach rating SW się świetnie sprawdził, ale to wcale nie oznacza, że tak będzie zawsze. Poza tym np. w przypadku Ganta wielokrotnie pisałem, że akurat miernik Altmana jest dla tej Spółki niezły, a inne wskaźniki bardzo słabe. Czyli nie można tylko patrzeć na rating, który wynika z kilku wartości sprawozdania finansowego, a ignorować całościowy obraz.

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Grupa: Bus Driver
Dołączył: 2008-07-25
Wpisów: 8 584
Wysłane: 21 listopada 2011 21:43:27
Rating się zmienił bo zmieniły się dane wejściowe.
Skoczył kapitał własny, pojawił się spory dodatni kapitał obrotowy, spadło zadłużenie.
To są fakty, na które rating reaguje.

Lepszego narzędzia nie ma i nie będzie. Co ja gadam, nawet porównywalnego nie ma i nie będzie. Altman wycisnał maksimum co się da podczas 46 lat analizowania bankructw. Że uproszczenie? Za to jest u nas za darmo, jednakowe zasady dla wszystkich, metodyka sprawdzalna i materialna. Więc proszę nie narzekać wave

intelekt
0
Dołączył: 2010-03-27
Wpisów: 232
Wysłane: 22 listopada 2011 00:08:56
Oczywiście dziękuję za analizę - wspaniała robota.

krishic - w chwili gdy kupowałem obligacje Vedii (patrz mój post z 12 sierpnia) to na SW spółka miała coś koło B lub BB chyba.

yayurek
0
Dołączył: 2011-04-14
Wpisów: 879
Wysłane: 22 listopada 2011 08:04:08
Altman na prezydenta!!!

Marcin Osiecki
0
Grupa: SubskrybentP1, Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2010-06-15
Wpisów: 855
Wysłane: 5 grudnia 2011 16:06:36
Vedia zapłaciła dzisiaj odsetki. Data wypadała w sobotę 3 grudnia, ale to nie był dzień roboczy.

Kamil Gemra
0
Dołączył: 2009-12-09
Wpisów: 3 001
Wysłane: 1 lutego 2012 08:02:50
Polecam wywiad z przedstawicielem Vedii:
www.stockwatch.pl/artykuly/pos...

yayurek
0
Dołączył: 2011-04-14
Wpisów: 879
Wysłane: 7 maja 2012 14:23:37
poniedziałek 07.05.2012, cena transakcyjna i oferta sprzedaży 99,21... nawet biorąc pod uwagę zbliżający się dzień ustalenia praw do kuponu, to cena jest podejrzanie atrakcyjna... słyszał może ktoś coś np. o przedterminowym wykupie?

clever
0
Dołączył: 2009-06-16
Wpisów: 22
Wysłane: 7 maja 2012 16:42:15
Pewnie się nie znam, bo zupełnie nie rozumiem dlaczego w przypadku przedterminowego wykupu opłacałoby się sprzedawać po 99.21. Chyba w najgorszym wypadku emitent zapłaci 100? Chyba żeby to była jakaś bardzo duża emisja, wtedy ewentualnie można przypuszczać, że wcześniejszy zwiększy popyt na inne papiery i podbije ich cenę, więc niektórzy chcieliby się wcześniej przesiąść, ale VEDIA nie jest gigantem nawet jak na nasza grajdołek.

Wolę się pocieszać tym, że jakiś grubas pilnie potrzebuje gotówki.

kneczaj
0
Dołączył: 2010-07-29
Wpisów: 274
Wysłane: 8 maja 2012 13:22:51
Mi właśnie wczoraj wpadły po 100,01 i byłem trochę zdziwiony, ale wydaje się wszystko ok, więc trzymam.

Krzysztof1964
0
Dołączył: 2010-08-08
Wpisów: 1
Wysłane: 4 czerwca 2012 17:43:13
Dziś na koncie pojawiły się odsetki od VED0613 :)

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,863 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +166,57% +33 314,35 zł 53 314,35 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło