pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

del-20111116

del-20111116

Ostatnie 10 wpisów
No i mamy formularz "rozszerzonego" skonsolidowanego raportu kwartalnego naszego BORYSZEWA
gielda.onet.pl/boryszew-formul... skonsolidowanego-,18886,74074,1,komunikaty-detal
A teraz zobaczymy reakcję rynku na te dane.

@broker_ns
Czy możesz wyrazić swoją opinię (zawsze bardzo sobie je cenię, i myślę, że nie tylko ja) na temat niżęj przedstawionej sytuacji?
(liczby i ceny mają charakter umowny, celem ułatwienia obliczeń)
Kurs Midasa przed odcięciem: 1,40 zł ( i taka sama jednostkowa cena zakupu 100 szt. akcji)
Stan posiadania: 100 szt
Przydział PP: 6 szt. za 1 akcję, tj. 600 szt.pp
Cena wyjściowa notowań PP: 0,20 zł (1,40 zł podzielone na 7 (1 akcja + 6 pp = 7 szt.)
Czyli wejście w emisję będzie kosztować inwestora: 600x0,20 = 120 zł przy posiadaniu 100 akcji, ale już 12 000 zł przy posiadaniu 10 000 papieru.
Czyli nam inwestorom myślącym o wejściu w emisję nie powinno zależeć na wzroście kursu?
Oceń ten tok myślenia, bo może się przydać inny naszym forumowiczom z akcjami Midasa.

mdtrader napisał(a):
No negatywna czy pozytywna- to juz chyba rynek wycenil-bo to wiadomosc sprzed 2 tygodniu,dlatego troche updatow Wam proponuje i poczytanie co sie dzialo od tego czasu.

chemia.wnp.pl/boryszew-rezygnu...

I tu masz 100. procentową rację. Widać po kursie,(przed chwilą 0,89). Oby się tylko szybko nie zatrzymał w swym marszu na północ.

dudkins napisał(a):
Wg mnie Boryszew ma dobra strategie rozwoju. Umowa z VW tylko to potwierdza. Jezeli spekaulacje o wejsciu do WIG20 sie spelnia zainteresowanie borkiem wzrsonie

I tutaj masz 100.procentową rację. Widać po kursie (przed chwilą 0,89).
Wyrażać jedynie możemy nadzieję, że kurs szybko się nie zatrzyma w swoim marszu na biegun północny.

Karkosik wycofuje się z kolejnej inwestycji w Toruniu:
torun.gazeta.pl/torun/2029020,...
Cyt:"Spółka Boryszew rezygnuje nie tylko z budowy parku naukowo-technologicznego w Elanie, ale też z centrum logistycznego. Inwestycja miała pochłonąć prawie 38 mln zł. Wielkie tereny po największym toruńskim zakładzie przemysłowym nadal będą straszyć pustką. Zapełni ją krematorium?..."
Należy mieć nadzieję, że Pan Karkosik więcej pieniędzy przeznaczy na przejęcia w grupie automotiv. Zawsze to coś.

Kredyt kupiecki od Chińczyków to b. fajna rzecz. Jednak Solorz startuje do przejęcia Telpodu (telefonii kolejowej), a ta ma wartość około 0,5 miliarda zł. Więc emisja może być na tę inwestycję.
Stąd też może kolejne przesunięcie walnego?

Nie martw się "Specjalista30". Ja też jestem, i też jestem nieźle zapakowany. A teraz ad rem.

"W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 61/2011 z dnia 19 września 2011 r. w sprawie zawarcia przedwstępnej, warunkowej umowy kupna udziałów w Conpidon Limited (Conpidon Limited posiada 100% udziałów Aero 2 Sp. z o.o.), Zarząd Narodowego Funduszu Inwestycyjnego Midas Spółka Akcyjna ("Fundusz") informuje, że w dniu 31 października, otrzymał podpisany dwustronnie aneks, (...)Wprowadzona zmiana polega na przesunięciu terminu, na podjęcie przez Walne Zgromadzenie Funduszu uchwały w przedmiocie emisji akcji zwykłych na okaziciela serii D, z dnia 31 października 2011 r. na dzień 30 listopada 2011 r...."

link

To już kolejne przesunięcie terminu emisji, więc jest chyba coś na rzeczy. może chodzi o pieniądze na przejęcie telekomunikacji kolejowej (TK Telekom), o czym pisze powyżej "hukers"?

Zarząd Narodowego Funduszu Inwestycyjnego Midas S.A. złożył do Prezesa UKE wnioski o dokonanie rezerwacji częstotliwości w przetargu na dwie rezerwacje częstotliwości w zakresie 1710-1730 MHz i 1805-1825 MHz (przy czym oba wnioski dotyczą dokonania rezerwacji dwóch ww. częstotliwości).
www.beststock.pl/komunikaty/nf...
No to się sprawy klarują.

Znalazłem już treść całej rozmowy Pani Prezes z Adamem Roguskim z "Parkietu":
www.parkiet.com/artykul/7,1110...

Cytat:
W związku z przejęciami kolejnych spółek wytwarzających komponenty dla producentów aut podnieśliście tegoroczną prognozę wyników – a jakie są perspektywy dla ramienia motoryzacyjnego Boryszewa w 2012 r? DI BRE Banku oszacował w ostatniej rekomendacji, że przychody z produkcji przewodów do klimatyzacji sięgną 644 mln zł, a elementów plastikowych 676 mln zł...

Kod:
mod: dodawaj cytaty do linków

Fragment rozmowy:(28.10.2011)
"Mam nadzieję, że nasza firma znajdzie się w indeksie WIG20 - mówi w rozmowie z Parkietem Małgorzata Iwanejko, prezes Boryszewa..."
www.parkiet.com/artykul/7,1110...

Dokument ciekawy i rokujący nadzieje.
A to chyba najważniejsze zdanie: " Potrzebujemy obcych inwestorów, którzy zbudują nowe rafinerie i powiększą dostępność produktów oleju w Nigerii," wiceprezydent Namadi Sambo powiedział po spotkaniu się z Bakhir w głównym Abuja..."

"Przecena to efekt zapowiedzianej gigantycznej emisji akcji (może sięgnąć 1,7 mld walorów), za część których właściciel Polsatu wniesie do NFI kolejną telekomunikacyjną firmę: Aero 2. Spółkę wyceniono na 548 mln zł.
Sposób i moment przeprowadzenia operacji nie podobają się części giełdowych inwestorów, których udział w spółce spadnie, jeśli nie zdecydują się na dopłatę i objęcie nowych akcji...."
www.parkiet.com/artykul/26,110...

WSA oddalił skargi na decyzję Prezesa UKE
www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?p...

Cytat:
W dniu 26 września 2011 r. przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym został ogłoszony wyrok w połączonej sprawie ze skarg PTK Centertel Sp. z o.o. PTC S.A. oraz Polkomtel S.A. na decyzję Prezesa UKE z dnia 29 października 2010 r. nr DZC-WAP-5174-4/08(270) w przedmiocie odmowy unieważnienia przetargu na dwie rezerwacje częstotliwości, z których każda obejmuje 25 dupleksowych kanałów radiowych (przez kanał dupleksowy rozumie się kanał dwuczęstotliwościowy składający się z dwóch kanałów jednoczęstotliwościowych, każdy o szerokości 200 kHz, stanowiących logiczną całość) z odstępem dupleksowym 45 MHz, z zakresu 880,1 - 890,1 MHz i 925,1 - 935,1 MHz, na obszarze całego kraju, do wykorzystania w publicznej sieci telekomunikacyjnej, na okres do dnia 31 grudnia 2023 roku.

Czyli mamy już chociaż jedną dobrą wiadomość, na którą czekaliśmy.

Kod:
mod: dodawaj cytaty do linków

No i był Pan Pytel, i powiedział, że nowa emisja wyniesie 1700 000 000 sztuk (miliard 700K).
Cenę mają podać w listopadzie.
No to będzie cyrk.

trzcionek napisał(a):
Cytat:
Ponawiam pytanie, co byscie powiedzieli jak R.K. zwolalbym nadzwyczajne by przeglosowac resplit akcji 10:1 ? jakby Wasze glowy to odebraly, gdyby bylo 10 x mniej akcji na rynku i np 2 kolejne przejecia z nowymi emisjami?

BTW dlaczego resplit (scalanie to chyba merge)

Resplit akcji
Resplit akcji – operacja odwrotna do splitu, czyli podziału akcji. Inaczej resplit można określić jako scalanie akcji.
Resplit polega na podwyższeniu wartości nominalnej każdej akcji przy jednoczesnym zachowaniu dotychczasowego kapitału akcyjnego. W efekcie resplitu zmniejsza się liczba akcji, przy jednoczesnym zachowaniu ich łącznej wartości i proporcji udziałów akcjonariuszy.
finansopedia.forsal.pl/wiki/Re...
"Merge" to również m.in. scalenie, ale giełda ma swoje jednoznaczne określenia na scalenie akcji na giełdzie: to - resplit.

"Zarząd Boryszew S.A., w nawiązaniu do raportu bieżącego nr 66/2011 z dnia 20 lipca 2011r., informuje, iż w dniu 8 września 2011r. Boryszew SA złożył oświadczenie o przyjęciu solidarnej odpowiedzialności za zobowiązania podmiotu zależnego Centermedia Spółka z o.o. wynikające z umowy zakupu 100% udziałów w spółce ICOS GmbH a dotyczące poręczeń udzielonych przez Sprzedającego na rzecz ICOS GmbH lub podmiotów od niego zależnych.
W związku z powyższym spełniony został ostatni warunek zawieszający zawartej w dniu 20 lipca 2011r. umowy i z dniem 8 września 2011r. następuje przejście własności nabywanych udziałów na Centermedia Spółka z o.o......."

Ale czy to coś zmieni?

Są dane finansowe za półrocze. Trzeba przyznać, że wyglądają imponująco.
www.bankier.pl/wiadomosc/BORYS...

To Ty nie czytasz dokładnie. Sprzedałeś akcje z 3-go, a zostały Ci pda (też z trzeciego), które są teraz akcjami z trzeciego, i te teraz pójdą jako pierwsze. Jasne?

Uważam, że zgodnie z zasadą FIFO, zostanie sprzedane 50 akcji BRS z 02.08 br.(zawsze sprzedajesz "najstarsze z posiadanych" w pierwszej kolejności.

Tak, tak. Masz rację. Opacznie zrozumiałem Twój wpis.
Jest info: "Cyfrowy Polsat rozpoczyna świadczenie swoich usług telefonii komórkowej w oparciu o infrastrukturę radiową spółki Polkomtel. Współpraca jest prowadzona na podstawie umowy o roamingu krajowym, którą obie spółki podpisały w marcu 2011 roku - poinformował Cyfrowy Polsat w komunikacie prasowym...."

link

broker_ns napisał(a):

Cytat:
Solo śpi spokojnie.

A czemuż miałby cierpieć na bezsenność. Nawet się zapewne cieszy że ten kryzys nie przyszedł wcześniej np o 1 m-c bo to mogłoby pokrzyżować plany np. ze sprzedażą CP lub Rafako.

Jako, że Ciebie cenię bardzo wysoko, uspokój mnie, że p. Solorz nie chce sprzedać Cyfrowego Polsatu, pomimo tego, że coś takiego sugerujesz.

Funkytown napisam.in. "Gdyby nie ja, nie byłoby to wcale forum tylko jakies samonakręcające się kółko wzajemnej adoracji z paranoicznymi wycenami typu 10 zł za akcję..."
W pełni się z TNim zgadzam. To forum to już jedynie futurystyczny koncert życzeń. Mam dość dużo kulczyków, ale z zażenowaniem czytam od czasu do czasu tu zawarte wypociny piewców i oszołomów z abstrakcyjnymi wizjami wzrostowymi spółki. Do niektórych nie docieracją żadne racjonalne argumenty. Oni wiedzą swoje i narzucają ten styl myślenia i argumentacji innym, bo w przeciwnym wypadku staniesz się takim sponiewieranym przez większość "Funktown`em".

Mała poprawka.
W programie TVN CNBC wystąpił: Paweł Miller, członek zarządu Boryszewa, odpowiedzialny za rozwój segmentu części motoryzacyjnych.

Wg zapowiedzi ok. godz.16.00 w TVN CNBC ma wystąpić przedstawiciel Boryszewa. Myślę, że warto posłuchać.

Kulczyk Oil Ventures pod koniec trzeciego kwartału rozpocznie produkcję z odwiertu Olgowskoje-9. W początkowym okresie ma ona wynieść 42,5 tys. metrów sześciennych dziennie, z czego na KOV przypadnie 31,1 tys. metrów - podał KOV w komunikacie.
www.gpwinfostrefa.pl/palio/htm...

Kod:
[mod: prosze odsyłać do źródła a nie do portalu który to źródło przetwarza; link poprawiony]

Jest też komunikat:KULCZYK OIL VENTURES INC. informacja o testach gazu z drugiej strefy odwiertu O-9 na Ukrainie
www.beststock.pl/komunikaty/ku...

Itheria-1 to pierwszy z dwóch odwiertów, jakie KOV planuje zrealizować w tym roku na terenie swojej syryjskiej koncesji.

Realizowane w ubiegłym roku badania sejsmicznych 3D, które objęły obszar o powierzchni 420 km kw, pozwoliły na identyfikację dwóch obiektów: Itheria i Bashaer.

Pamiętajmy, że każda z tych dwóch wybranych lokalizacji stanowi światowej klasy obiekt poszukiwawczy. Obydwa położone są na skraju obszaru niezwykle bogatego z węglowodory, który wygenerował biliony metrów sześciennych gazu i setki milionów baryłek ropy. Dlatego niecierpliwie czekamy na efekty prac w tym kraju- powiedział Korczak

www.money.pl/gospodarka/wiadom...
To czekamy Panie Prezesie na info dla inwestorów ( mam na myśli NAS).

Jak wynika z infopmacji, to w dniu 19 lipca KDPW przyjął do depozytu akcje z nowej emisji. Teraz czekamy na uchwałę Zarządu GPW o notowaniu nowych papierów na GPW.

Wczoraj podano cenę emisyjną w wys. 24,10 zł. Więc co to za 5,00 zł?, o którym piszesz?

dzień 8 lipca to dzień prawa poboru (pp). Jeżeli wówczas kurs wyniesie 32 zł, to po ile bedą notowane PP?

Za "maar99":
...20 lipca 2011 Zakończenie przyjmowania zapisów w wykonaniu Prawa Poboru oraz Zapisów Dodatkowych...
Czy zapisy dodatkowe będą po cenie emisyjnej, tj. 24,10 zł?

irfy napisał(a):
@investkid
(...)Prawda jest banalna. RK to hochsztapler o mentalności PRLowskiego cinkciarza. Majątek zdobyłw "burzliwych czasach transformacji" a następnie pomnożył, głównie dzięki zamówieniom państwowym. Później jednak zamówienia te się skończyły i człowiek ten, w starciu z twardą rzeczywistością działa tak, jak działałby cinkciarz właśnie. Ludzie przynoszą mu walutę do wymiany a on wyciąga pliki banknotów, które na wierzchu i spodzie mają prawdziwe pieniądze a w środku - pociętą gazetę. Będzie tak działał dopóki, dopóty stać go będzie na tę gazetę, czyli - dopóki cena akcji jego spółek będzie wyższa od wartości nominalnej, co umożliwi kolejne emisje. Później zwyczajnie odłoży biznes na półkę i będzie usiłował przerzucić się na coś innego(...)

Jestem pełen podziwu dla Ciebie za tak drastyczną, ale jakżesz bolesną, bo prawdziwą syntetyczną ocenę tej "quasi-spółki", a szczególnie jej moderatora. To woła o pomstę do Nieba, jak przez brukowe newsy podbijany był kurs ( pamiętny początek kwietnia br. na OIL),
jak na kupioną za cenę pokojowego regału "spółkę Silurian" ogłaszał koncesje na wydobycie gazu "z sufitu" i nabijał kolejne grupy naiwniaków. "Boże widzisz, a nie grzmisz" chciało by się zawołać. NIESTETY, POLAK PRZED I PO SZKODZIE GŁUPI. Co należało dowieść!

Informacja oczekiwana i to bardzo!
Teraz czekamy bardzo na fajny kurs, bo taki ma być!

Wyjąłeś mi to spod serca. Pan Roman zawsze mówi (i to mu się sprawdza), że nie kupuje niczego co nie da 100% zysku. Mam sporo Borków, to tym bardziej trzymam kciuki za RK.
Wtedy sukces gwarantowany, ale skąd pieniążki?

Przed momentem zapowiedziano wywiad z prezesem Midasa na TVN CNBC około 17.00.
Warto posłuchać, bo ma być mowa o częstotliwościach.

Ale "Taurus80:", czy i jakie to może mieć praktyczne i wymierne znaczenie dla nas, inwestorów, z kim p. Solorz kupi Polkomtela?
Bo to, ze kupi to chyba dla nas dobry prognostyk?!

broker_ns napisał(a):

Teraz UKE ma powtórzyć przetarg dopuszczając ofertę PTC ale i tak to nic nie zmieni bo częstotliwości zostaną u Midasa:-)

Czy tak ma być, bo to by było fajnie,czy tak będzie, bo ... ?
No właśnie , dlaczego?

Mam pytanie.
Czy mogę zapisać się na pda w zapisie dodatkowym posiadając pp kupione podczas notowan na sesji, a nie przyznane mi do akcji zwykłych?

Ponek napisał(a):

lmylak powiedz szczerze komu służą związki zawodowe i jaki jest ich cel?

W przypadku gdy firma jest dobrze zarządzana nie są potrzebne związki zawodowe. Do tego są potrzebne dobre, zdrowe relacje.
Co do płac o których wspominałeś są to średnie płace i każdy o tym wie. Reprezentanci ze związku zawodowego czy jak kto woli WŁADZE związku są dodatkowo opłacani, zgadza się?
Jeżeli tak to sami musicie sobie pogratulować finansowania dodatkowego tworu - związku zawodowego. Jeżeli się mylę popraw mnie.
Co do podwyżek jestem za tym aby osoby które pracują w ciężkich warunkach (pod ziemią) faktycznie dostawali sowitą podwyżkę, natomiast nie rozumię dlaczego dostają podwyżki pracownicy ze spółek zależnych, kierowcy, sekretarki, sprzątaczki itd.
Z drugiej strony popatrzcie na Swoje Barburkowe, 13-stki, 15-stki, świąteczne dodatki itd.

Pracownika i inwestora należy się równie szanować. Nie ma co zamykać pola do porozumienia mówiąc że i tak się nie dogadamy.

Amen

I jeszcze jeden kamyczek do związkowego ogródka:
"Dużym zagrożeniem dla kondycji finansowej JSW mogą być także żądania podwyżek płac wysuwane przez związki zawodowe, których działa tam aż 50. Mają one ponad 28 tys. członków, co stanowi 107 proc. wszystkich zatrudnionych..."
Źródło:www.money.pl/gielda/raporty/ar...

Skąd "nihil novi" wziąłeś tę tezę, że:(cytuję Ciebie):
"Przejęcie Sealynx było uzależnione od kupienia Saar Gummi. Więc odpadając od przetargu Gebelsów automatycznie odpadli dla francuzików."
I tu się mylisz. SaarGummi zostało przejęte przez chiński CQLT, a hinduski RUIA-Group przejęła "Meteor". Tak więc nie konfabuluj.

Kolejne przejęcie upadło.
Holding Romana Karkosika nie kupi francuskiego koncernu Sealynx:
www.parkiet.com/artykul/7,1059...
Hindusi okazali się lepsi, ale co gorsza, to już coraz mniej pozostało do przejęcia, a bez tego kierunek południowy pewny, co już po notowaniach widać.

Nie wiem czy dobrze myślę, ale informacja zawarta w tym linku, nie jest chyba zbyt pomyślna dla nas. A z drugiej strony po raz wtóry górne widły do złamania (2,42 zł). Z czego ten byk?

Chyba czegoś nie rozumiem. Jakie zapisy na prawa poboru? PP dostaliśmy na arkusz dawno temu, a teraz czekamy na zatwierdzenie przez KNF prospektu i po tym giełdowe notowania pp. Ale to dopiero przyszłość.

matthaus. O jakich terminach do pilnowania piszesz?

Ja nie stwierdziłem, że jesteś GURU. Ja napisałem, że dla mnie jesteś.
I Twój post (in fine) dał mi odpowiedź na zadane pytanie. Innym może również. Thanks!

Taurus80
Dla mnie jesteś jak GURU, myślę więc, że jeżeli doradzisz mnie, to doradzisz i wielu innym.
Chodzi o to, że mam sporo akcji pierwotnych (po 4,06 zł/szt.). Natomiast PDA wychodzą mi poniżej 1,30 zł. Czy warto sprzedać "stare" akcje ze stratą, a zostawić jedynie PDA, czy trzymać wszystko przy średniej ok. 1,50 zł/szt.?

Oj sicc, sicc!
Chyba żartujesz, albo kpisz. Czyż nie wiesz, że jest druga instancja i kasacja?
W Polsce sprawy ciągną się długimi latami ( stąd tyle przegranych spraw przed trybunałem europejskim za opieszałość w rozstrzyganiu spraw). Tak więc Polska nie jest za dobrym przykładem dla Nigerii jeżeli chodzi szybkość proceduralną.

broker_ns napisał:
"A że tak skromnie spytam zapisał się już ktoś na PP??? "

Na pp się nie zapisuje, lecz się je kupuje.

broker_ns napisał:
@piotrch i @zasaniak

Wasz mały spór o terminy uzasadnień od wyroku WSA i pisania do niego odwołań może i ma pewien "smaczek" prawniczy ale wg mnie jest trochę jałowy gdyż jak już cytowałem wcześniej raport za IQ b.r. Midasa na str 23 podana jest infromacja że wszystkie strony odwołały się od wyroku WSA.

[/quote]
Nie dorabiaj czemuś, lub komuś brody. Poprawienie podanej przez "piotrch" przez omyłkę błędnej daty nazywasz sporem?
Gratulacje!!

Mnie chodzi o podane przez ciebie dni na odwołanie cyt.:"...
Niechciałbym się mądrzyć co do dalszych bojów, a jedyne co można powiedzieć, to to że skoro wyrok został wydany 11.02.2011 to od 15.02 mijał termin na sporządzenie uzasadnienia, zaś termin 30 dni na wniesienie skargi do NSA minął 30 dni od dnia dostarczenia wyroku wraz z uzasadnieniem stronom.
Reszta jest OK!

[quote=piotrch]Bo tutaj nie ma sporu co do częstotliwości, tylko co do procedury jego rezerwacji.

Niestety wyrok opisuje przeszłość, nie przyszłość. Niechciałbym się mądrzyć co do dalszych bojów, a jedyne co można powiedzieć, to to że skoro wyrok został wydany 11.02.2011 to od 15.02 mijał termin na sporządzenie uzasadnienia, zaś termin 30 dni na wniesienie skargi do NSA minął 30 dni od dnia dostarczenia wyroku wraz z uzasadnieniem stronom.

I dobrze,że się nie wymądrzasz, bo wprowadzasz w błąd. Terminy są zupełnie inne:
Art. 141. § 1. Uzasadnienie wyroku sporządza się z urzędu w terminie czternastu dni od dnia ogłoszenia wyroku albo podpisania sentencji wyroku wydanego na posiedzeniu niejawnym, z zastrzeżeniem § 2.
§ 2. W sprawach, w których skargę oddalono, uzasadnienie wyroku sporządza się na wniosek strony zgłoszony w terminie siedmiu dni od dnia ogłoszenia wyroku albo doręczenia odpisu sentencji wyroku. Uzasadnienie wyroku sporządza się w terminie czternastu dni od dnia zgłoszenia wniosku.
§ 3. Odmowa sporządzenia uzasadnienia wyroku następuje postanowieniem wydanym na posiedzeniu niejawnym.
§ 4. Uzasadnienie wyroku powinno zawierać zwięzłe przedstawienie stanu sprawy, zarzutów podniesionych w skardze, stanowisk pozostałych stron, podstawę prawną rozstrzygnięcia oraz jej wyjaśnienie. Jeżeli w wyniku uwzględnienia skargi sprawa ma być ponownie rozpatrzona przez organ administracji, uzasadnienie powinno ponadto zawierać wskazania co do dalszego postępowania.
(USTAWA z dnia 30 sierpnia 2002 r.Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi.(Dz. U. z dnia 20 września 2002 r.)

leszkong napisał;
"A gdzie tu wystąpi strata bo ja nie zauważam?'
Zakup praw poboru makler zapisuje Ci jako koszt już w PIT za ten rok. Więc jeżeli nic nie sprzedaż to wygenerujesz stratę do odliczenia w za dwa lata i to w połowie.

leszkong napisał(a):
To oczywiście rozumiem ale chyba nie o to chodziło autorowi. No ale może Zasaniak się wypowie.

bucik1986 napisał(a):
Cytat:
Możesz rozwinąć przedostatni wers bo nie bardzo rozumiem?

Kupujac pp zapisujesz sie na akcje najpozniej 20 maja, a handlowac bedziesz mogl nimi o ile dobrze pamietam od 30 maja, czyli jestes zablokowany, jesli kurs spikuje w dol, ty mozesz sobie tylko na to patrzec. Jesli sie myle niech ktos mnie poprawi :-).

Mnie chodziło o to, że kupując dzisiaj 1 szt. pp za (np.) 0,75 zł zapisujesz się na 4 PDA, za które zapłacisz dodatkowe 4,96 zł (4x1,24) co w sumie wyniesie 5,71 zł za 4 PDA, a więc 1,43 zł/sztukę akcji. A kurs jest w pobliżu tej kwoty. Tak więc kupować pp tylko po to, by wygenerować sobie tegoroczne straty.

mazoor napisał;
"Zastanawiam sie nad jednym ale chyba upał nie sprzyja logicznemu mysleniu.
Kupujac teraz pp po powiedzmy 0,8 zł, cena jednej akcji nowej emisji wyniesie 1,44.
Jaki jest sens kupowac teraz mds po powiedzmy 1,5?"
Odpowiem Ci od tyłu:
Kupując pp robisz natychmiastowy koszt, jeszcze w tym roku ( bez sprzedaży tego waloru),
a realizując pp ( zapis na pda) to faktycznie minimalny zysk (przy dzisiejszych notowaniach).

Ja w eMaklerze na arkuszu papierów wartościowych posiadam wartość JPP (chodzi o pp)po 1,56 zł za sztukę. Czyżby to miał być kurs pp?

Marcin Osiecki napisał(a):
Chodzi o działania stabilizacyjne po debiucie? Tak jest coś takiego, strona 207 prospektu.

Jest i Komunikat:
Komunikat Aktualizuj¹cy nr 1
do Prospektu Emisyjnego spó³ki Bank Gospodarki ¯ywnooeciowej S.A.
zatwierdzonego w dniu 28 kwietnia 2011 roku
decyzj¹ Komisji Nadzoru Finansowego nr DEM/WE/410/31/10/11
(„Prospekt”)
Terminy pisane wielk¹ liter¹ w niniejszym komunikacie aktualizacyjnym maj¹ znaczenie nadane im w Prospekcie
w Za³¹czniku I „Definicje”.
Zgodnie z Prospektem, podaje siê do publicznej wiadomooeci nastêpuj¹ce informacje:
1. Informacja o zawarciu Umowy o Plasowanie
W dniu 4 maja 2011 r. Akcjonariusz Sprzedaj¹cy oraz Bank zawarli Umowê o Plasowanie zeWspó³prowadz¹cymi Ksiêgê
Popytu. Na podstawie Umowy o Plasowanie i na warunkach w niej okreoelonych ka¿dy ze Wspó³prowadz¹cych Ksiêgê
Popytu z osobna zobowi¹za³ siê do podjêcia dzia³añ zmierzaj¹cych do pozyskania nabywców na Akcje Sprzedawane.
Umowa o Plasowanie zosta³a zawarta na warunkach okreoelonych w Prospekcie w rozdziale „Subemisja, Stabilizacja
i Umowne Ograniczenie Zbywalnooeci Akcji Banku” w podrozdziale „Umowa o Plasowanie i Umowa o Gwarantowanie
Oferty” – „Umowa o Plasowanie”.
2. Informacja o podjêciu okreoelonych zobowi¹zañ ograniczaj¹cych zbywalnooeæ akcji Banku
Zgodnie z postanowieniami Umowy o Plasowanie zawartej w dniu 4 maja 2011 r., Akcjonariusz Sprzedaj¹cy oraz Bank
podjêli okreoelone zobowi¹zania ograniczaj¹ce zbywalnooeæ akcji Banku (lock-up) na warunkach opisanych w Prospekcie
w rozdziale „Subemisja, Stabilizacja i Umowne Ograniczenie Zbywalnooeci Akcji Banku” w podrozdziale „Umowne
ograniczenia zbywalnooeci Akcji” – „Akcjonariusz Sprzedaj¹cy” i „Bank”.

slevin83 napisał(a):
Info z parkietu o niebezpieczeństwach w Nigerii:

www.parkiet.com/artykul/104828...

A w Bankierze lepiej: KOV jest w aliansie, który kupi 45% udziałów w złożu ropy i gazu w Nigerii
www.bankier.pl/wiadomosc/KOV-j...
"...a Nigeria okazała się bezpieczną przystanią w porównaniu do niespokojnego świata arabskiego" - konkluduje agencja. (ISB)

Poniżej rozliczenie:
Necode (KOV) nabyło 45 proc. udziałów w koncesji OML 42. Sprzedawcą był Royal Dutch Shell (zbył 30 proc.), Total E&P Nigeria Limited (10 proc.) i Nigeria Agip Oil Company (5 proc.). Poza konsorcjum Necode, jedynym partnerem w koncesji OML 42 z udziałem w wysokości 55 proc. będzie państwowa firma Nigerian National Petroleum Corporation.

S16_Cichy napisał(a):
Witam!
Parkiet też już pisze o Nigerii.
www.parkiet.com/artykul/104801...

A Strefa Info podaje, że kupiono za 600 tys. dolarów, a nie za 800 tys.
www.beststock.pl/komunikaty/ku...
"Kulczyk Oil Ventures zostanie udziałowcem koncesji wydobywczej w Nigerii

05.05. Warszawa (PAP) - Konsorcjum Neconde, z udziałem Kulczyk Investments i Kulczyk Oil Ventures, kupi nigeryjską koncesję wydobywczą za ok. 600 mln USD - dowiedziała się PAP."
To za ile KOV kupił???

wujek_staszek napisał(a):
Oczywiście, że tak. Jest to bowiem jeden z kosztów uzyskania przychodu.

Na zaświadczeniu mam tak:
"...w Rejestrze Sponsora Emisji
Papier wańościowy
PKOBPSA
PLPKO0000016
Niniejsze potwierdzenie posiadania uprawnia do złoŻenia
papierÓw wańoŚciowych. Na wskazaną liczbę składają
wysokoŚci salda podstawowego.

Domu Maklerskiego PKO BP w dniu 02-05-2011 posiada:
Liczba papierów
500
o wańości nominalnej
za jedną sztukę
1,00
dyspozycji deponowania
się papiery wańoŚciowe
ww. papierÓw na rachunku
ze wszystkich zapisów do ..."

Chodzi mi o to, ze podane mam 1,00 zł za sztukę, a ja nie płaciłem nic, więc czy mogę wpisać wartość nabycia 500 zł ( za te 500 szt.)?

Dobrze, ale jak wprowadzić akcje pracownicze otrzymane za darmo?

Mam pytanie: czy kwota zapłacona za wydanie zaświadczenia o stanie posiadania papierów wartościowych celem ich przeniesienia do DM może stanowić koszt nabycia tych papierów ?
Chodzi o przeniesienie akcji pracowniczych na swoje konto inwestycyjne.

romanek napisał(a):
Myślę, że spadek kursu o 1 do 2 groszy po takim artykule oznacza skupywanie akcji przez kogoś, kto zwiększa zaangażowanie w spólkę. Według mnie, to dobry znak.

W praktyce jest akurat odwrotnie. Kurs spada gdy zwiększa się wyprzedaż, a nie zakup.
Tak więc sytuacja wygląda paradoksalnie, gdy weźmiemy pod uwagę zupełnie niezłe ostatnie info.

zabapinkfloyd napisał:
"To do kiedy trzeba wysłać papiery żeby uczestniczyć w walnym ?"

Podsumowanie praw związanych z akcjami Emitenta zostało przedstawione w Prospekcie emisyjnym KULCZYK OIL VENTURES INC. zatwierdzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego w dniu 13 kwietnia 2010 r. na stronie 249 i nast., a prawa akcjonariuszy na stronie 261 i nast. (w tym prawo głosu na stronie 263).

Nikt niczego nie przełożył, tylko anulowano wszystkie terminy. Będzie prospekt, będą terminy. Teraz czekamy na zatwierdzenie prospektu, i tyle możemy zrobić.

BORYSZEW S.A. - emisja akcji serii G z prawem poboru (2011-04-11 09:07)
Dzień ustalenia praw poboru 15 kwietnia 2011
Cena emisyjna 0,10 zł
Stosunek JPP do NE 1 JPP : 1 akcji NE
www.dm.pkobp.pl/index.php/id=p...

To dla tych co ciągle pytają.

@bosykoniec
Prawidłowo rozumujesz.
Natomiast koszt nabycia nowej emisji będzie już wykazywaną w PIT-8c stratą za obecny rok, a koszt nabycia tych nowych 1000 szt. będziesz miał do rozliczeniu sprzedaży po 0,10 zł.

RYdZYK666 napisał(a):
A kto powiedział że scenariusz zawsze będzie taki sam.

No właśnie! Kto powiedział, że i tym razem bedzie ":profesjonalnie, Chłopie?

Trudno, by było inaczej, skoro wielcy zarządcy nawet od kilku miesięcy prawidłowego prospektu stworzyć nie mogą.
Niestety, ale "W życiu każdego inwestora może nadejść taki moment, gdy od papieru wartościowego będzie dla niego cenniejszy papier toaletowy".

dmochu napisał(a):
Do 12 kwietnia musisz kupic akcje, czyli na koncie 15 kwietnia.

No i fajnie!
Będzie odcięcie, a prospekt niezatwierdzony.
Wypisz wymaluj jak u Solorza w Midasie.
Może tutaj KNF się szybciej zlituje, bo zostaniemy z akcjami po złotówce i jedynie z nadzieją na przyszłą emisję.

@krzem78 napisał: "Że też trzeba tak głęboko szukać, a spółka w zwykłych komunikatach nie potrudzi się o info. Dziękuję za informację".
Wcale nie musiałeś głęboko sięgać, a przeczytać choćby dwie strony wcześniej z tego forum. ( str.53)

Czy ja @onochi napisałem, że czegoś nie rozumiem?
Mam kolejne pytania do komunikatu podobne do tych:
@Redface; potrzebujemy wyjaśnienia co tam się tak naprawdę wydarzyło. Jest gaz a odwiert zamknięty. kawa na ławę - uczciwość wymaga, sporo pieniędzy zostało (wydaje się) zmarnowanych.
Jeśli zawinił AED to co z testowaniem Lukut-a (pokłady 100m gazu...)? Zakaz wstępu dla AED na teren koncesji?!?!?

Czy możemy prosić naszego "GURU" P. Janusza o kilka słów komentarza. Ukróci to różne interpretacje i kombinacje mogące wynikać z różnego zrozumienia tego komunikatu?

KDPW: Podwyższenie kapitału zakładowego spółki NFI MIDAS SA

04.04. Warszawa (PAP/KDPW) - Podwyższenie kapitału zakładowego spółki NFI MIDAS SA

"W nawiązaniu do wcześniejszego komunikatu dotyczącego podwyższenia kapitału zakładowego z zachowaniem prawa poboru spółki NARODOWY FUNDUSZ INWESTYCYJNY MIDAS S.A., KDPW informuje, iż wskazane terminy realizacji prawa poboru są nieaktualne."

Maciej Kotlicki pow.:"W sumie Midas chce pozyskać około 300 mln zł, ale nie mniej niż 260 mln zł. Gros – 177 mln zł – to zapłata za udziały Mobylandu. Przynajmniej 80 mln zł ma pochłonąć restrukturyzacja długu..."
Jeżeli w projekcie prospektu była ta kara ujęta, to zatwierdzenie prospektu tuż, tuż.
Bo najgorsze to wyczekiwanie bez jakiejkolwiek informacji lub komentarza od spółki.
Dzięki Ci @lukch za logiczne uspokojenie emocji. Jak zwykle.

A tak to się zaczęło:
"Przyczyną odstąpienia od Umowy jest fakt, iż PTC Sp. z o.o. oraz CenterNet do dnia 30 listopada 2010 roku nie osiągnęły porozumienia w zakresie warunków świadczenia usług. W ramach przekazanej informacji Zarząd CenterNet zastrzegł, że nie może wykluczyć powstania w przyszłości negatywnych skutków finansowych związanych z odstąpieniem przez CenterNet od Umowy, niemniej obecnie nie jest w stanie oszacować skutków finansowych odstąpienia od Umowy. Ponadto Zarząd Funduszu informuje, że odstąpienie przez CenterNet od Umowy nie rodzi żadnych skutków finansowych dla Funduszu..."
LINK

Jest jakieś info dot. badań bloku L w Brunei.
www.parkiet.com/artykul/8,1036...
A tutaj jest trochę więcej:
www.inwestycje.pl/gpw/komunika...
(przepraszam, ale pisałem tego posta na dwa razy).

Mikeegoo napisał(a):
a ja myslalem ze: 'Kopernik była kobietą' (Seksmisja)

a zasaniak mial raczej na mysli, ze Kopernik mial na imie Mikolaj, a nie Michal

No wreszcie ktoś zauważył, że nie chodzi mi o stopień wykształcenia, a o nazwę uczelni, a raczej imię PATRONA MIKOŁAJA, nie Michała!!!!!

Nowy członek RN to MA WYKSZTAŁCENIE:
CYT>:Pan Mirosław Kutnik ukończył w 1989 roku Wydział Prawa na Uniwersytecie im. Michała Kopernika w Toruniu, uzyskując tytuł magistra prawa i w 1994 r. został wpisany na listę Radców prawnych pod numerem TR-467 w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Toruniu.

Anest napisał(a):

Uważam, że to bardzo istotne info i bardzo przydałby się komentarz Pana Jakuba (wymienionego zresztą w tym info).
Cyt. "EBOR zapewnia finansowanie KUB-Gas, który działa w wydobyciu i sprzedaży gazu ziemnego i kondensatu z czterech ukraińskich pól od 2000 roku. Sponsorem projektu będzie KOV..."
Panie Jakubie niech się Pan nie boczy na nas za jakieś bzdurne wpisy, ale rozjaśni nam obraz.

No coś zaczyna się ruszać w Midasie.
demo.e-pap.pl/espi?plik=dane/2...
"Treść spełnionego warunku zawieszającego brzmi: "wyrażenie przez Radę Nadzorczą Funduszu zgody na Transakcję".
Czyli chyba z Mobylandem coś wyjdzie.

rafallbn1981 napisał(a):
zapisujecie sie na kino polska?

Zapisać się można , a jakże! Pamietacie zapisy na MEGARON? Po 24 zł, min. 100 sztuk?
A co wyszło?
Redukcja 96% i ze stu zostało 6 pda, które dały zarobić ok.17% ( ok. 3 zł)razy 6 szt.to z zablokowanych na zakup 2400 zł zarobek wyniósł AŻ 18 zł. Tutaj może być podobnie.

[quote=Malgos]
"
UWAGA! Nowa emisja z prawem poboru. Ostatni dzień notowania z PP: 2011-03-28. Cena emisyjna 1,24 zł. Liczba PP: 236 746 680. Zapisy od dnia 2011-03-07 do dnia 2011-03-16. "

Co to za informacja?
Pochodzi z: www.stockwatch.pl/gpw/midas,wy...
ale podaje dziwne daty zapisów 9 marcowe).
Zapisy będą(?) od 04 do 13 kwietnia! br. Chyba, że znowu coś poprzesuwają.

Jeżeli jutro kurs nadal będzie spadał, to z wielu z nas uczyni niewolników Midasa. obiektywnie zmuszeni chyba zostaniemy do wejścia w nowa emisję. Oby tylko prospekt klepnęli.

Poniżej link do tej korekty:

@piter47 napisał:
"Jako długoterminowiec liczę na wzrost kursu akcji relatywnie do wzrostu wartości spółki czyli w tym przypadku do wzrostu jej aktywów. Nie obchodzi mnie dywidenda wypłacana z zysków bo jestem świadom, że to nie ta branża a przynajmniej nie na tym etapie".

W pełni Cię popieram, gdyż jako rówieśnik Pana doktora, patrzę co on robi. Jeżeli on wierzy w swoje plany i zyski w przyszłości, to i ja zabieram się z nim. Na pewno dożyjemy obaj dobrej kasy, a ja osobiście poznam sułtana Brunei. Tak nam dopomóż Bóg!

Ładnie to ująłeś: "kurs zostanie zweryfikowany".
Ta weryfikacja to zwała, co mnie martwi, bo za późno wszedłem w tego Karkosika i póki co, muszę czekać na cd.

Dzięki Taurus80, który napisał:

"...Harmonogram emisji zawsze jest podawany po zatwierdzeniu emisji przez KNF prawnie jest niemozliwe aby dzisiaj okreslic poszczegolne daty z prostego powodu nie wiadomo kiedy KNF zatwierdzi prospekt!!!
Dopiero po jego zatwierdzneniu mozna myslec o poszczegolnych datach notowan PP zapisow na akcje i notowan PDA :) predzej jest to nie mozliwe, bo najwazniejszym warunkiem aby cala procedura sie zakonczyla jest zatwierdzenie prospektu dopiero wtedy machina rusza :)
..."
Tak więc poniższa informacja zawarta w linku: http://www.bdm.com.pl/midasc
to tylko zbożne życzenia
Dzień ustalenia PP 28 marca 2011 r.
Termin zapisu 04 - 13 kwietnia 2011 r
Ilość oferowanych akcji (w obu terminach) 236 746 680
Cena emisyjna 1,24 zł
Planowany termin przydziału akcji NE 22 kwietnia 2011 r.
1 Praw Poboru upoważnia do objęcia 4 Akcji Nowej Emisji
to tylko zbożne życzenia.

Czy w takiej sytuacji jest podany czas na wykup pp i zamianę w pda?

Nudzisz się?
Twoja pisanina nic nie wnosi!

sicc napisał(a):
Zaczęło się w Syrii.... www.bbc.co.uk/news/world-middl...

Nie chcę nikogo straszyć, ale niestety dla kursu mogą to być niespokojne dni...

Miejmy nadzieję, że to jedynie sporadyczne przypadki przeradzania się pogrzebów w demonstracje antyrządowe. nie będzie ofiar, nie będzie pogrzebów, nie będzie pretekstu, będzie próba stabilizacji i my będziemy spokojniejsi. Tego życzymy wszystkim.

Czy to jest legalne, że od 19. dni (tj. od dnia debiutu) zawsze na zakończenie sesji jest transakcja o wolumenie: 1 szt. i cenie podbijającej dzienny kurs?
Dzisiejszy przykład:
17:30:04 7,08 0,14 1 7 TRANSAKCJA
17:30:04 6,38 7,78 WIDEŁKI
To się nazywa spekulowaniem kursu, czyż nie?

Raport w sprawie nie stosowania zasad ładu korporacyjnego przez INPRO SA

Zastanawia mnie jedno:
- jak takie badziewie (INPRO)jest "obecne" na GPW?
- fakty: (08 marca: do godz. 15.30 4; cztery transakcje; wolumen: 464 szt. i wartość 4560 zł)
Toż na zieleniaku na wsi obroty byle kramarki są większe.
Czy nie ma jakichś zasad i norm minimalnych, by takie coś miejsca na GPW nie zajmowało?
Nadmieniam, że jestem umoczony tym czymś.

rumburak napisał(a):
Niekoniecznie - patrz Synthos.

Też niekoniecznie. Patrz dzisiaj CIECH SA. Nowe akcje na parkiet, i kurs pikuje!

Rosenkranz napisał:
....Można sobie tutaj tworzyć towarzystwo wzajemnej adoracji i innych usług. Niemniej, doświadczenie pokazuje, że sytuacja na tej spółce nie jest tak przewidywalna jak próbują sugerować optymistycznie nastawieni koledzy. Wypraszanie ludzi, którzy mają wątpliwości jest moim zdaniem budowaniem "szklanego klosza" - na zewnątrz zbierają się chmury a my sobie oglądamy krajobraz, bo u nas przecież nie wieje.
"Postęp jest dziełem niezadowolonych" - Jean Paul Sartre[/quote]

No właśnie! Uderz w stół, a nożyce się odezwą.
Brawo Mieszko!

kefirkiller napisał(a):
proponuje obejrzeć filmik oczywiscie na temat i na pokrzepienie i cierpliwoscthumbright www.osageexploration.com/s/Hom...

Uważam, że m.on. po to jest to forum. Ten film daje tyle informacji, że zacząłem inaczej potrzeć na spółki poszukiwawczo-wydobywcze jak KOPV. Dzięki quote.

drako123 napisał(a):
nareszcie dokonano przypisania PDA na rachunkach
no to czekamy na czwartkowy debiut

Nie wiem dlaczego, ale w eMaklerze te papiery figurują po 10 groszy, a kosztowały przecież 6,60 zł?

Jest i komunikat o przystąpieniu do ESPI:
gielda.onet.pl/inpro-sa-przyst...
Czyli do czwartku.

czeko napisał(a):

Nie mam cnbc czy jest możliwość zeby ktos zgrał odcinek rzucił na youtube albo inny host i wkleił tu linka ???
- interesują mnie głównie wypowiedzi p. Korczaka :]]]

Uprzedzam wasze odpowiedzi - nie przez neta narazie nei mozna obejrzec cnbc gdyż prowadzone są prace na portalu ...

Wejdź na poniższą stronę i zawsze masz CNBC:
delicast.com/tv/TVN_CNBC_Bizne...

lancet napisał(a):
Wydaje mi się, że cena dla rozpoczynających przygodę ze spółką jest bardzo atrakcyjna.

Czy kupując teraz akcje PNE nabywa się papier, czy dopiero go trzeba za jakieś pieniądze zamienić ( jak w przypadku pp)?

Informacje
Stopień: Rozgadany
Ostatnia wizyta: 16 listopada 2011 05:23:13
Liczba wpisów: 155
[0,04% wszystkich postów / 0,04 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,497 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +159,06% +31 812,36 zł 51 812,36 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło