pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

krzyche

krzyche

Ostatnie 10 wpisów
Zgadzam się z kolegą flesz. To trochę bez sensu, że osoby z listy rezerwowej wybierając spółkę blokują ją użytkownikom z listy podstawowej. Przy większej liczbie rezerwowych, może być tak, że podstawowi nie będą mieli w czym wybierać.
Powinno być tak:
Rezerwowy wybiera spółkę. Nie rzutuje to na podstawowych graczy - mogą nadal wybierać te spółki. W momencie zwolnienia się miejsca rezerwowy z automatu dostaje zwolniony portfel i może wybrać czy zostaje przy tym co było czy sprzedaje zamieniając na wskazaną wcześniej spółkę (jeśli nadal nie jest przez nikogo w międzyczasie wybrana) - jeśli jest to może bezkarnie zmienić spółkę na dowolną inną (oczywiście niezajętą).

Jeśli jest jeszcze miejsce to i ja się chętnie zgłoszę. Poproszę o zakup spółki CD PROJEKT. Uważam, że reakcja na wydanie gry Cyberpunk 2077 jest znacząco przesadzona. Gra ma bardzo dobrą fabułę, oczywiście do ideału jej jeszcze sporo brakuje, ale nie wyobrażam sobie że CDR tak po prostu odpuści temat i zadowoli się "tylko" kilkunastoma milionami sprzedanych egzemplarzy. Na pewno będą "szlifować" ten diament tak aby był coraz lepszy i wrócił do sklepu Sony. Uważam, że jest spory potencjał wzrostów na tej spółce.

Dzisiaj pożegnałem wszystkie swoje obligacje I2D0719 (na szczęście nie było ich dużo), gdyż dochodzą mnie niepokojące słuchy odnośnie tego dewelopera. Sprzedaż idzie dość słabo, sprzedali jedynie 18 mieszkań w I kwartale b.r. (rok wcześniej było o ile dobrze pamiętam ponad 80). I kwartał mimo przychodu na poziomie 7 mln zł, zakończył się stratą. Nie podoba mi się to ile budów mają jeszcze rozgrzebanych. Wszystko wskazuje na to, że przeinwestowali. Można prowadzić kilka budów, ale nie 20 na raz. Do tego sporo klientów narzeka na jakość i terminowość robót. Będą musieli robić poprawki, a to zwykle jest uciążliwe i kosztowne. Przy dzisiejszym boom na mieszkania, powinno iść znacznie lepiej.
Przy takich czynnikach nie było innego wyjścia.
Za uzyskane środki dokupiłem obligacje CMP0620, które wg mnie są niedoszacowane i mają spory potencjał wzrostu.

Cytat:
Bardzo dużo zależy tutaj od osobistych preferencji i składu całego portfela inwestycyjnego a nie tylko części obligacyjnej.

Zgadza się, natomiast chciałbym tutaj poruszyć wątek tylko i wyłącznie portfela obligacyjnego. Załóżmy że inwestuję jedynie w obligacje i ten portfel oceniamy.

Cytat:
Ja na mój gust rentowność całego portfela na poziomie 7,2% to sporo, to już strefa niepewności.

Ocena jakości portfela tylko poprzez rentowność jest moim zdaniem zbyt dużym uproszczeniem. Proszę pamiętać że oprocentowanie 7.2% nie musi oznaczać, że kupuję obligacje emitentów którzy oferują taką marżę. Może oznaczać, że kupiłem z dyskontem po niższej cenie niż 100% i stąd biorą się dodatkowe procenty. Dlatego wolałbym poznać "fundamentalną" ocenę spółek z mojego portfela.

Cześć wszystkim. Jestem w miarę nowy jeśli chodzi o inwestowanie w obligacje, dlatego chciałbym się podzielić moim portfelem inwestycyjnym i chciałbym posłuchać ocen bardziej doświadczonych inwestorów.
Dajcie szczerze znać co się wam podoba a co nie. Co byście zmienili w moim portfelu. Jakie ryzyka widzicie.
Dzięki za konstruktywną krytykę :)

A więc portfel wygląda tak (wszystkiego mniej więcej tyle samo procentowo):

ACH0820
AOW0919
COMP0620
ECH1022
GEO0421
I2D0719
KRI1019
MWT0819
PCR0324

Średnia rentowność brutto dla tego portfela uwzględniając ceny po których nabyłem obligacje, to ok. 7,2%.

Hej, mam pytanie czy jest gdzieś dostępny wykaz pokazujący ile emisji obligacji skończyło się bankructwem czyli utratą środków? Chciałbym przeliczyć ile emisji wystartowało a ile zakończyło się fiaskiem - czyli mniej więcej jakie jest ryzyko inwestycji w obligacje?
Możnaby zrobić tabelkę pokazującą % niewypłacalnych obligacji w zależności od rentowności jakie emitent oferuje.

Cześć
No i już drugie podsumowanie portfela.

W miesiącu marzec 2015 udało się uzyskać następujący wynik portfela:

+0,17%

Od początku inwestowania portfel zyskał:

+0,50%

a poszczególne walory:

Investor Parasol SFIO Subfundusz Investor Gold Otwarty -2,00%
UniFundusze FIO subfundusz UniKorona Pieniężny +0,26%
UniFundusze FIO subfundusz UniKorona Akcje +1,94%
UniFundusze FIO subfundusz UniKorona Obligacje +0,13%
Skarbiec FIO Subfundusz Instrumentów Dłużnych Skarbiec Obligacja +0,20%
JPM Highbridge US STEEP D (acc) (PLN) (hedged) -0,24%

Skład portfela bez zmian.

Cześć
Jako, że mamy dzisiaj ostatni dzień lutego - robię podsumowanie portfela.

W miesiącu luty 2015 udało się uzyskać następujący wynik portfela:

+0,33%

Investor Parasol SFIO Subfundusz Investor Gold Otwarty -0,88%
BPH FIO Parasolowy Subfundusz BPH Globalny Żywności i Surowców -0,28%
UniFundusze FIO subfundusz UniKorona Pieniężny +0,26%
UniFundusze FIO subfundusz UniKorona Akcje +1,17%
UniFundusze FIO subfundusz UniKorona Obligacje +0,19%
Skarbiec FIO Subfundusz Instrumentów Dłużnych Skarbiec Obligacja +0,13%

Fundusz BPH Globalny Żywności i Surowców zastąpię funduszem JPMorgan Investment Funds - Highbridge US STEEP Fund.
Pozostałe fundusze bez zmian.

Witam,
Oczywiście kredyt posiadam na wiele lat (tak jak pisałem inwestowanie w fundusze musi być przynajmniej przez 10 lat, nawet jak uda mi się wcześniej spłacić kredyt).
Co do dostępnych funduszy mam do wyboru spośród takich:

www.skandia.pl/centrum-inwesty...

Stricte rosyjskich chyba nie ma, ale są tzw. BRIC (Brasil, Russia, India, China), w te ew. można by dać te 10%. Do przemyślenia :)

Cześć,
Jako że zostałem niejako zmuszony do inwestowania w fundusze (posiadam kredyt hipoteczny w Deutsch Banku, który wymusza posiadanie produktu Skandia i inwestowanie określonej sumy miesięcznie przez 10 lat), postanowiłem podzielić się tym w co inwestuję. Za wszelkie wskazówki i uwagi będę wdzięczny.

Zasady są proste:

1. Trzeba posiadać min. 1, a max. 10 funduszy inwestycyjnych w portfelu.
2. Każdy fundusz musi stanowić co najmniej 10% portfela.
3. Można dowolnie konwertować fundusze między sobą, nie płacąc przy tym podatku Belki.
4. Co miesiąc wpłacam składkę 279 zł (począwszy od lipca 2015).

Obecna struktura portfela:

1. UniKorona Pieniężny 15%
2. Skarbiec Obligacji 20%
3. UniKorona Obligace 15%
4. UniKorona Akcje 30%
5. Investor Gold 10%
6. BPH Żywności i Surowców 10%

Raz w miesiącu planuję dopisać wynik portfela.

Wojtku, mam prośbę, możesz napisać co się dzieje z CD Projektem?

Ja bym bardziej niż inwestycje traktował to jako "los na loterii". Chce umówić się z dwoma kolegami jeszcze, ze każdy z nas kupi 1 BTC. Spotkamy się za 7 lat i sprawdzimy kurs. Nie uda się, banka pęknie - trudno pójdziemy najwyżej na piwo. Uda się, kurs wzrośnie - każdy z nas będzie miał po nowym mieszkaniu :) Kurcze kusi trochę...

Witaj Wojetek,
Chciałbym się dowiedzieć co myślisz o zakupie 1 BTC? I trzymać go przez 5 - 7 lat, trzymać choćby nie wiem co się działo. Jaka jest szansa na wzrost o skromne (jak na BTC) 10 000% ? Chyba większa niż wygrać w Totka... :)

Wysyłam aktualizację na dzisiaj. Tak wygląda sytuacja przed zmianami w portfelu.

Zgodnie z zasadami, najgorsza spółka z portfela zostaje sprzedana i w jej miejsce wskakuje inna, wybrana losowo spółka spełniająca 3 kryteria. Najsłabsza okazała się DECORA, została sprzedana po 11,65 zł. Po uwgzlędnieniu prowizji kupna i sprzedaży otrzymałem za nią 9 070,46 zł - środki te zostały zainwestowane w kolejną losową spółkę (ROVESE).
Portfel wygląda następująco:

Portfel stracił -0,28% w porównaniu z poprzednim tygodniem.

Poniżej aktualizacja portfela na dzisiaj. 3 spółki spadły, 2 wzrosły (tym spółkom podniosłem też Stop Lossa). Jak na razie kandydatem do wyrzucenia z portfela jest DECORA, ale zgodnie z zasadami portfela damy jej jeszcze tydzień czasu na poprawę.

Portfel stracił -0,16% w porównaniu z poprzednim tygodniem.

Witaj,
Dobrze, że zdecydowałeś się prezentować swoje dane w postaci tabeli (wygląda ona dużo lepiej niż dane tekstowe) - chociaż tabelka jest trochę za duża - następnym razem radzę robić screenshota na mniejszym powiększeniu :)
Nie wiem czy to dobry moment na wejście w FORTE (RSI niedawno przeciął od góry linię 70), ale pewnie mądrzejsi się tu wypowiedzą.
Trzymam kciuki :)

Cześć Wojtek,
Zawsze pod Twoimi wykresami ze stooq masz załadowany wskaźnik RSI, którym się jak rozumiem podpierasz przy analizie rynku. Zastanawiam się jak ważne są dla Ciebie wskaźniki techniczne? Czy służą one wstępnej selekcji spółek, czy mają jakąś ważniejszą rolę? I gdybyś miał wymienić 3 - 4 najważniejsze wskaźniki techniczne, które to wskaźniki by były?

Cytat:
czy stoploss jest intraday czy w cenach zamkniecia?

Stoploss będzie liczony po cenach zamknięcia.

Zgodnie z postanowieniem publikuję 5 spółek, które znalazły się w portfelu. Spółki zostały wybrane całkowicie przypadkowo, z 3 poniższymi kryteriami. Jeśli wylosowana spółka nie spełniała któregokolwiek z kryteriów, losowanie powtarzano, aż do momentu spełnienia łącznie wszystkich kryteriów.

Oto zastosowane kryteria:

1. Obrót z ostatniego miesiąca (sierpnia 2013) powinien wynosić przynajmniej 500 000 zł.

2. Cena jednostkowa akcji powinna wynosić przynajmniej 0,50 zł.

3. Wartość rynkowa spółki powinna wynosić przynajmniej 20,00 mln zł.

W trakcie losowania wyłoniłem następujące spółki:

1. DECORA (1 warunek: TAK, 2 warunek: TAK, 3 warunek: TAK)
2. NTTSYSTEM (1 warunek: NIE, 2 warunek: TAK, 3 warunek: TAK)
3. PHN (1 warunek: TAK, 2 warunek: TAK, 3 warunek: TAK)
4. TALEX (1 warunek: NIE, 2 warunek: TAK, 3 warunek: NIE)
5. PGDOLEW (1 warunek: NIE, 2 warunek: TAK, 3 warunek: TAK)
6. ENERGOPLD (1 warunek: NIE, 2 warunek: NIE, 3 warunek: NIE)
7. BENEFIT (1 warunek: TAK, 2 warunek: TAK, 3 warunek: TAK)
8. AMBRA (1 warunek: TAK, 2 warunek: TAK, 3 warunek: TAK)
9. ZAMET (1 warunek: TAK, 2 warunek: TAK, 3 warunek: TAK)

W związku z tym do portfela wchodzą:

Jeśli chodzi o pytania:

"To portfel wirtualny,czy tak naprawdę masz skonstruowany w realu...?" - Nie, ten portfel jest czysto wirtualny. W realu mam zupełnie inny. Nie losowałbym spółek do rzeczywistego portfela :)

"dlaczego wyrzucasz najsłabszą spółke z portfela? a nie najlepsza realizujać zysk?" - Wtedy pozbywałbym się z portfela najlepszych spółek, a mi chodzi o pozbywanie się najgorszych spółek i jednoczesne pozwalanie najlepszym dalej rosnąć.

Zgadza się, ale zależy mi na tym aby porównać obecne wyniki mojego "przemyślanego portfela" z "portfelem losowym". Po prostu niedawno wszedłem w giełdę, wiec potrzebuje wyników aktualnych. I dzielę się spostrzeżeniami na forum.

Witam, postanowiłem założyć portfel, który odpowie na pytanie na ile analizy i rozmyślania o portfelach inwestycyjnych są istotne, a na ile to po prostu ogólny ruch rynku sprawia, ze nasze portfele zyskują bądź tracą.
Wobec tego wymyśliłem portfel stochastyczny. Pod ta tajemnicza nazwa, kryje się prosta idea - losowość.
Portfel składać się będzie z 5 całkowicie losowo wybranych spółek. Mamy 7 sztywnych zasad prowadzenia portfela:

1. Na początek losujemy 5 spółek z WIG, przyjmujemy ich cenę zamknięcia z dnia 19.09.2013.

2. Na każda spółkę zakładamy stop-losa. Aby zapobiec nadmiernym stratom, stop loss będzie wynosił 16% od początkowej ceny. W razie gdy jakakolwiek spółka spadnie poniżej stop-losa.

3. Raz na 2 tygodnie dokonujemy przeglądu portfela. Najsłabszą spółkę z portfela sprzedajemy i zastępujemy inna (również wybraną losowo - wykluczając posiadane już spółki oraz te, które były już w portfelu przez ostatnie pól roku). Od powyższej zasady odstępujemy, gdy wszystkie spółki są na plusie.

4. Podczas przeglądu portfela (o którym mowa w pkt. 3) spółkom które wzrosły, podnosimy stop-losa tak, by był on niższy o 16% od aktualnej ceny.

5. Do wszystkich transakcji wliczamy 0.39% prowizji od transakcji.

6. Posiadamy budżet 50 000 zł.

7. Aktualizujemy ceny w portfelu raz w tygodniu (po zamknięciu sesji w czwartki).

"Drżyj, gdy inni są zachłanni. Bądź zachłanny, gdy inni drżą." M. Friedman

Hej, po decyzji Premiera planujemy jakiś ruch? Czy raczej nie wpłynie to znacząco na nasza giełdę?

A jednak mialem nosa co do tego Famura.

"Wysłane: 29 lipca 2013 10:31:48

Hej,
Może warto uśrednić w gore Kanie? Od zakupu zyskała już kilka procent, myślę ze jest szansa na 3 zł niedługo :)
Martwi mnie trochę Famur wykres nie wygląda za ciekawie."

No to zostałem z jedna spółka Kania. Masz coś w zanadrzu? :)

Witaj Wojtek,
Chciałbym się dowiedzieć jak oceniłbyś mój pomysł na drobna zmianę w moim portfelu. Posiadam jednostki ETFW20L nabyte po cenie 246.87 zł. Chciałbym je dzisiaj sprzedać, a za pieniążki z transakcji nabyć akcje spółki PCGUARD. Jak oceniasz taki pomysł?
PS. Gratuluje Tobie i sobie spółki KANIA, wczorajszy wynik, hohoho :)

I o KGHM :D

Ale dla Ciebie to chyba nie problem :)

Hej,
Może warto uśrednić w gore Kanie? Od zakupu zyskała już kilka procent, myślę ze jest szansa na 3 zł niedługo :)
Martwi mnie trochę Famur wykres nie wygląda za ciekawie.

Dzięki, czyli na razie nie przejmuję się chwilowym brakiem ruchu na niektórych spółkach :) A chciałbym się jeszcze dowiedzieć o jedną rzecz. Dlaczego mówi się że nie powinno się uśredniać ceny akcji w dół tylko w górę?
Załóżmy następny scenariusz: Kupuję 100 akcji firmy A po 10 zł za szt. Zakładam, że cena powinna wzrastać w przeciągu najbliższego pół roku do ok. 12 zł. I teraz jeśli cena spada, warto zakupić dodatkowe akcje, bo są taniej niż się spodziewałem. Dokupuję więc po 9 zł kolejne 100 akcji. Jak spada do 8 zł, dokupuję kolejne 100 akcji systematycznie obniżając cenę zakupu. Wystarczy więc, że cena akcji wzrośnie teraz do 9,30 zł i mogę spokojnie sprzedawać z zyskiem nawet jak pomyliłem się na początku i spółka nie jest w trendzie wzrostowym. Jeśli jest - to jeszcze lepiej.
Teraz gdy kupuję 100 akcji tej samej firmy po 10 zł i cena wzrasta do 11 zł - znów kupuję 100 szt. Cena wzrasta do 12 zł, znów kupuję 100 szt. Wystarczy że cena spadnie do 11 zł i jestem na "0".

A co ze spółką Kania? Trzymamy jeszcze - bo ostatnio jakoś niemrawo jej idzie...

Ok, to wstrzymam się na razie z zakupem i będę wyczekiwał lekkiej korekty i ciekawych spółek w które można wejść. Na dzień dzisiejszy zastanawiałem się trochę nad PGE - jest po niezłej cenie. A może kolega coś doradzi.. ;)

A planujesz kolego jakieś zakupy w najbliższym czasie?

A co myślisz o zakupie ETFSP500? Powiem szczerze, że wygląda bardzo ładnie - trend wzrostowy, ma szansę dojść do 59 zł? Może jutro zakupię...?

Czy można gdzieś zobaczyć Twój aktualny portfelik? Np. na money.pl ?

Witam,
Ciekawa spółka. Ja dzisiaj kupiłem 600 akcji KAN po 2.64 zł. W moim portfelu jest jeszcze tylko 7 akcji ETFW20L kupowane po 246.87 zł.
Jakbyś mail jakiekolwiek ciekawe propozycje - to chętnie się zapoznam :)
BTW. Inwestujesz tylko "wirtualnie" czy także jakaś cześć portfela inwestujesz realnie na GPW?

Hej, mogłabyś napisać jakie spółki posiadasz obecnie w portfelu i jego strukturę?

Informacje
Stopień: Oswojony
Ostatnia wizyta: 13 maja 2021 16:55:13
Liczba wpisów: 38
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,024 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +169,81% +33 962,76 zł 53 962,76 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło