pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Leszczor

Leszczor

Ostatnie 10 wpisów
Cytat:
Politico Novavax nazywa "czarnym koniem", a preparat koncernu "najbardziej obiecująca szczepionką przeciwko koronawirusowi, o której nigdy nie słyszałeś".

Cytat:
Rosną nadzieje, że amerykańska firma Novavax zdoła wprowadzić na rynek miliony szczepionek przeciwko koronawirusowi, uzupełniając zapasy USA oraz innych państw świata - pisze portal Politico.

Cytat:
Poza USA preparat Novavax może okazać się jednak dla wielu krajów kluczowy. Firma obiecuje 1,1 miliarda dawek dla krajów o niskim i średnim dochodzie, w tym Indii, gdzie liczba wykrywanych przypadków rośnie obecnie w zawrotnym tempie. Tym samym koncern przyczyniłby się do zmniejszenia nierówności w dostępie do szczepień.

Cały obszerny artykuł:
www.wnp.pl/rynki-zagraniczne/p...


Ktoś te akcje jednak (s)kupuje - chyba raczej nie w charytatywnym celu... Dziś kolejna promocja (niestety dla posiadaczy). To dość częste na polskiej giełdzinie - dobre info, współpraca z poważnym podmiotem i duża kasa z perspektywami rozwoju produktów w przyszłości, a kurs po jednym wystrzale i krótkim boczniaku znowu leci na ryj d'oh!

.

Bardzo obiecujący lek powstaje (na wiele schorzeń płuc, nie tylko powikłań post-covidovych), dofinansowanie rekordowe w historii polskiego biotechu, tylko kurs tradycyjnie nie nadąża za dyskontowaniem przyszłości. Dziś promocja na spółce znowu spora, ale taki stan wiecznie przecież trwał nie będzie... Shhh


.

Wracając bardziej do meritum, to chciałbym tylko podkreślić coś, co mogło umknąć w dyskusji - zwłóknienie płuc znano na długo przed erą koronawirusa, bo jest ono powikłaniem i następstwem różnych szkodliwych czynników czy schorzeń, zatem jeżeli spółka ma swój niezaprzeczalny udział w bardzo dobrze rokującym specyfiku leczącym tą częstą niewydolność płuc, to niezależnie od przyrostu powikłanych pacjentów pocovidowych będzie miała profity z rozpowszechniania tego skutecznego leku wave
Cytat:
“Współpraca OncoArendi i Galapagos ma, w ciągu najbliższych kilku lat, doprowadzić do wprowadzenia na światowe rynki leku opartego o cząsteczkę OATD-01 lub inne podwójne inhibitory do zastosowania m.in. w terapii idiopatycznego włóknienia płuc (IPF), sarkoidozie, astmie lub innych śródmiąższowych chorobach płuc. Warto podkreślić, że zgodnie z coraz liczniejszymi doniesieniami naukowymi, włóknienie płuc jest jednym z najczęstszych powikłań po COVID-19” – napisano w komunikacie.

Cytat:
Spółka poinformowała o zawarciu wieloletniej umowy partneringowej z firmą Galapagos na dalszy rozwój kliniczny i komercjalizację cząsteczki OATD01. Największe emocje wzbudziła wysokość umowy sięgająca niemal 1,5 mld zł. Oznacza to bowiem, że spółka, która taką umową zaczyna na siebie zarabiać, dodatkowo pobiła historyczny rekord polskiej biotechnologii.

Źródło powyższych cytatów i całość krótkiej analizy fund-tech.:
comparic.pl/oncoarendi-oat-kru...

Chyba niedługo szykuje się retest historycznych dołków z 2011 roku. Ile to wtedy było ? 10 zł czy mniej ?

Vox napisał(a):
DM BOŚ rekomenduje sprzedaj, cena docelowa 10zł

www.pb.pl/rekomendacja-dla-jsw...

Chyba po raz pierwszy się z nimi zgadzam, tylko że tym razem "nawet" te 10 zł może nie zadziałać, jako trwałe wsparcie i wraz z postępującymi lock-downami gospodarek możemy ujrzeć tu kursy 1-cyfrowe d'oh!

.

Moderator:
usuwane są posty nakłaniające pośrednio lub wprost do kupna bądź sprzedaży akcji,

Ale dziś tu cisza na wątku blah5
Nic dziwnego - jeszcze w piątek ciężko było kupić po 28, a dziś jakieś hurtowe wywalanie po 25 i 10% w plecy licząc od poprzedniej sesji.
Oczywiście co do powodów dzisiejszego wywalanka nic nie wiadomo, chyba że ujmiemy to zgrabnym i jakże wygodnym określeniem "realizacji zysków" Boo hoo!
Tylko po co już teraz się cashować, skoro perspektywy zewsząd rokują optymistycznie patrząc na JSW i otoczenie...wave

Ale wtopa. Spóźniłem się jeszcze w piątek z zakupami, a teraz pozostaje czekać na korektę Think
Pytanie, do ilu się schłodzi, bo papier już bardzo rozgrzany i najdroższy od roku, a wykres przypomina pionową ścianę strachu:

kliknij, aby powiększyć

Wy to byście chcieli, żeby tu natychmiast był drugi Mercator (choć tam, mimo niby dobrych perspektyw, trochę chyba za mocno odleciał kurs w kosmos), albo przywiązujecie się do jakichś stereotypów popartych marazmem z przeszłości. Tymczasem sami wiecie, że giełda/spółka/rynek potrafią często zaskakiwać i nie da się tego ubrać w żadne reguły. No chyba że w zasadę "no rules" Shhh

Nie znamy powodów zbycia tego niewielkiego sumie pakietu akcji. W każdym razie nie było problemów z chętnymi do kupna, a i kurs nie runął z tego powodu jakoś bardziej niż "zwykle". Spółka swoim kursem uczy cierpliwości, ale są wszelkie znaki ku temu, by jeszcze w trakcie trwającej pandemii sowicie ją zdyskontować in plus oczywiście Shhh

Dziwne. Zniknęło kilka ostatnich, nie tylko moich, postów. Nie odbiegały zawartością od przeciętnych na tym forum Think
Moderator:
Zachęcam do lektury regulaminu forum
www.stockwatch.pl/forum/wpis-n...

W każdym razie nieśmiało zamieszczę świeży komentarz ze stooq, bo zdołowana przez lata niemal o minus 100% spółka wreszcie zaczyna odrywać się od dna - wreszcie docenione zostają jej produkty i potencjał, ale rynek, żeby to dostrzec, potrzbował aż pandemii, a i tu spółka oferuje nowo opracowane, wysokiej klasy, szybkie testy na covid. Szybkość tych testów jest kluczowa, bo np. można będzie dużo szybciej "wyłowić" zakażonych w podróży, np. na lotniskach.

Cytat:
Cormay nabiera rozpędu
Tomasz Gessner - Exeria.com
28 lipca 2020 13:27

W kontekście PZ Cormaya odsyłam z kolei do wpisu z 23 czerwca, gdy papier zaczął przykuwać naszą uwagę. Od tego czasu nieco się już pozmieniało, co widać zarówno na poniższym porównaniu, jak i na kolejnym, całościowym już wykresie, na którym dostrzeżemy także ogrom długoterminowego potencjału, jaki wypracowany został wcześniejszym, 94% spadkiem.kliknij, aby powiększyć

To ten lek z osocza ma dać spółce niby aż takie gigantyczne zyski ? Bo kurs ponownie odpalony w daleki kosmos na to by wskazywał d'oh!

.

Ale jest łyżka dziegciu w tej beczce miodu:

Cytat:
Jak podano, w odniesieniu do jednej z tych umów, o szacowanej wartości ok. 331,1 mln zł, odbiorca jest uprawniony do jej rozwiązania bez wskazywania powodu z zachowaniem 90-dniowego okresu wypowiedzenia. (PAP Biznes)

Źródło:
stooq.pl/n/?f=1366307&sear...

.

"Sprawdźcie tylko jaki jest udział sprzedaży produktów do dezynfekcji i antybakteryjnych w całości sprzedaży Harpera."

@qobaPL, to już zaspokój do końca naszą ciekawość, skoro masz przed oczami źródło tej informacji - czyli jaki jest ten udział ? Mały czy duży, bo to zdecyduje o wynikach i o tym czy mamy do czynienia ze spekulacyjnym balonem, czy megawysoka wycena jest jeszcze do wytłumaczenia...

Ale na czym miałby zarobić wyraźnie więcej ? Na taniej linii produktów Cleanic opierających się na pielęgnacji twarzy !? Co to ma spólnego z produktami rozchwytywanymi w czasie epidemii ? Think

Hmmm... Wzrost od początku roku o ponad 4 tysiące %, to jak na produkcję wacików i toników do twarzy i tak chyba aż nadto duża aprecjacja d'oh!

To jakie te zyski miałyby być ? Jak na Mercatorze ? Ponad 200 baniek za drugi kwartał ? blah5


Stopy zwrotu waloru:

1 tydzień +93.64%
1 miesiąc +306.55%
3 miesiące +1 109.39%
6 miesięcy +2 691.67%
YTD +4 097.99%
1 rok +3 105.74%

https://stooq.pl/q/g/?s=hrp

Nie wiem czy tu był wklejany ten megaobszerny artykuł, co prawda sprzed miesiąca, ale jakże mocno jeszcze aktualna analiza światowego rynku gier i maleńkiego CDP na jego tle:
forsal.pl/biznes/artykuly/7746...

MiHu napisał(a):
Moim zdaniem nie jest to ten sam test.
Tego wydają się być producentem, poprzedniego dystrybutorem.

Dokładnie. To jest świeże info mówiące o tym, że firma oferuje klientom (instytucjonalnym oczywiście przede wszystkim) swoje nowowdrożone do produkcji testy wysokiej jakości i rzetelności wyników.

A zresztą nawet abstrahując od powyższego, to jest to ostatnia z dużych i poważnych (lub w ogóle ostatnia) spółek szerokiego sektora medyczno-higienicznego, która dotąd leżała właściwie na dnie i jako jedyna nie została jeszcze "odpalona" na bazie paliwa covidovego.

Ja tylko opisuję swoje spostrzeżenia, a jak czytający moje słowa wykorzysta to na rynku, to już jego sprawa oczywiście...

To może dla sceptyków, którzy szukają dziury w całych fundamentach (polecam przeczytać sobie o dorobku 27 lat tej firmy na rynku, również światowym - https://stooq.pl/q/p/?s=crm ) trochę techniki od AT-eksperta: stooq.pl/mol/?id=13324&sea...


kliknij, aby powiększyć

Tak samo bałem się wchodzić w Biomed Lublin po 4-5 zł i prawie 200 % zysku przeszło koło nosa.
Tutaj może być ciekawie, bo w porównaniu do innych "covid-spółek" ta jest wręcz zdołowana, a te szybkie testy wyglądają zachęcająco w dobie pandemii:

Cytat:
Nowe testy: Cormay Rapid SARS-CoV-2 IgG/IgM Ab

Spółka o nowych testach poinformowała na swoim oficjalnym profilu na portalu LinkedIn. Wspomina w nim, że:

Szybkie testy są kluczem do szybkiego i dokładnego badania przesiewowego w celu wykrycia zainfekowanych osób. Jest to sprawdzone rozwiązanie dla jednostek opieki zdrowotnej, instytucji publicznych, producentów i obiektów usługowych. Jakość, wydajność, wygoda, prostota i szybkość łączenia sprawiają, że rozwiązanie Cormay w walce z koronawirusem jest wyjątkowe.kliknij, aby powiększyć

Jest info i jest nareszcie początek wzrostu kursu dyskontującego pandemię:
comparic.pl/cormay-zyskuje-w-p...
Cytat:
"Cormay ma nowe, szybkie testy sprawdzające obecność COVID-19.
Testy są kluczem do szybkiego i dokładnego badania przesiewowego w celu wykrycia zainfekowanych osób."

"czy wszystkie projekty zakończą się sukcesem to się okaże" - to jest chyba najistotniejsze w Pana powyższej wypowiedzi, a dopiero MASOWE użycie szczepionek PRZECIWGRUŹLICZYCH BCG o potwierdzonej skuteczności i również MASOWA skuteczność leku z osocza uzasadniałyby prawdopodobnie tak wysoką wycenę, jak teraz - przypominam o kosmicznych wartościach C/WK, a już intergalaktycznych poziomach C/Z d'oh!
To co ? Dyskontujemy już teraz HIPOTETYCZNE zyski z całej przyszłej dekady czy może nawet z horyzontu do 2050 ?

Przewrotność i specyfika tej spółki, i w ogóle naszego ryneczku akcji - do połowy czerwca muliło się i 4 zł, to było już drogo i kurs "równowagi", a potem nagle w 1 miesiąc jakiś barani pęd ponad 250 % w górę (licząc od mulistych 4 zł) i nawet za bardzo korby w dół nie robią, bo nagle C/WK > 22 i C/Z > 224, to "wciąż tanio" - typowo bananowy obłęd w ciapki, szczątkowe infa i nikt nic nie wie, co dalej d'oh!

No, to jest zdecydowanie taki poziom kursu, po tak dynamicznym wzroście, że w pełni zasługuje na, jak to się ładnie określa, solidną realizację zysków.
Znając nasze realia giełdowe i zachowanie takich spółek, to może być dłuższa deprecjacja kursu i potem znowu bezruch na jakichś głębszych poziomach Boo hoo!

To już dziś po tak dużych obrotach wyglądało na upychanie dużych ilości papiera na górce. No, ciekawe...


Yodyod, możesz wkleić link, albo samą treść tego infa ?


.

To jest jakiś horrendalny ewenement - inne spółki medyczne (teraz wszystkie z tej branzy są oczywiście w jednym worku pt."covidowe") dawno kursami w kosmosie, a tu era kamienia łupanego trwa w najlepsze i nawet nie wykluczone, że cofniemy się do ery dinozaurów d'oh!

Co tu się dzieje ? Rakieta pędzi bez opamiętania od paru tygodni i tylko jedno info o tym osoczu. Dramat - wyskoczyłem z tego pociągu, zanim ruszył, bo długo stał na bocznicy i nie korzystał z hossy "coronavirusowych" spółek. Jak tylko zbyłem nieruchawy papier, odpalił w kosmos - Leszczor, to jednak adekwatny nick. Potem strach było wsiadać, żeby nie nadziać się na korektę, jak ta z początku kwietnia, a tu nic z tego - co tydzień 100% wzrostu w stosunku do niedawnego buksowania kursu w okolicy 4 zł d'oh!

Tam Sapkowski, to małe miki - Szwedzi wychodzą i parę czynników się złożyło na rysującą się bessę waloru:
stooq.pl/n/?f=1256085&c=1&...

Cytat:
DZIEŃ NA GPW: CD Projekt mocno spada; "splot niekorzystnych informacji" dla spółki
PAP - Biznes
8 paź 2018, 11:02


8.10.2018, Warszawa (PAP) - CD Projekt spada o 5,8 proc. do 171,7 zł, w poniedziałek o 10.45 i znajduje się na najniższym poziomie od 4 lipca. Zdaniem Tomasza Rodaka, analityka DM BOŚ, przyczyną korekty jest "splot niekorzystnych informacji" dla spółki, które w ostatnim czasie napłynęły na rynek. WIG 20 idzie w dół o 1,2 proc.
"Mamy splot niekorzystnych informacji w przypadku CD Projekt: zejście poniżej 5 proc. akcji przez szwedzki fundusz, pojawienie się krótkiej pozycji na akcjach spółki w rejestrze KNF, roszczenie ze strony pana Sapkowskiego" - powiedział PAP Biznes Rodak.

"Do tego w piątek spółka pokazywała, jak będzie wyglądała ostateczna wersja gry +Gwint+ i uruchomiła publiczny serwer testowy, w ramach którego gracze mogą zagrać w grę i wysłać swoje opinie na temat zmian. Pierwsze opinie na Reddit (serwis internetowy pozwalający na wymianę opinii przez użytkowników - PAP) były negatywne i to mogło zaniepokoić inwestorów. W mojej ocenie, początkowe negatywnie opinie pochodziły od graczy, którzy byli przyzwyczajeni do poprzedniej wersji gry - części z nich zmiany nie spodobały się. Natomiast im dłużej gracze grają w nowego +Gwinta+ tym bardziej pozytywne są komentarze i wydaje się, że zmiany idą w dobrą stronę" - dodał.

Jego zdaniem, kumulacja tych informacji, które napłynęły ostatnio, daje negatywny obraz.

"Stąd ta korekta. Dodatkowo jesteśmy w delikatnym miejscu - przed dwiema premierami CD Projektu, pierwszym testem dla spółki od Wiedźmina 3, który był olbrzymim sukcesem. Nie są to raczej premiery, które będą w stanie zarobić na obecną kapitalizację spółki, ale inwestorzy mogą mieć obawy, że jeżeli spółka zawiedzie w przypadku którejś z nadchodzących premier, to może się pogorszyć postrzeganie firmy oraz oczekiwania co do kolejnych produkcji" - powiedział.

W piątek CD Projekt podał, że fundusze inwestycyjne kontrolowane przez Swedbank Robur Fonder AB zmniejszyły zaangażowanie w spółkę i mają obecnie 4,998 proc. głosów na jej walnym zgromadzeniu.

W środę producent gier poinformował o zawarciu umowy dystrybucyjnej z firmą Warner Bros. Home Entertainment dotyczącej sprzedaży gry Cyberpunk 2077 w wersji na komputery PC oraz konsole PlayStation4 i Xbox One w USA, Kanadzie i Meksyku.

We wtorek CD Projekt ogłosił, że Andrzej Sapkowski domaga się od spółki zapłaty dodatkowego wynagrodzenia ponad to określone we wcześniejszych umowach. Z wezwania do zapłaty wynika, że roszczenie opiewa na co najmniej 60 mln zł. W ocenie CD Projekt żądanie jest bezpodstawne.

Kurs CD Projekt, od szczytu z 29 sierpnia na poziomie 219,8 zł, stracił blisko 22 proc. WIG20 w tym czasie spadł o 6 proc. (PAP Biznes)

mj/ kuc/ asa/


No i chyba najcięższy młot dla kursu:

Cytat:
Marshal Wace ma 0,5% krótką pozycję na CD Projekt

rss.knf.gov.pl/RssOuterView/fa...

Grają na spadki i mają dużo towaru


www.bankier.pl/forum/temat_mar...

A więc rośnie dlatego, albo (też) dlatego, że nastąpi SCALENIE AKCJI :

[2018-09-21 10:34:25] Warszawa (PAP/ESPI) - Raport bieżący 41/2018

Zarząd Getin Holding Spółka Akcyjna (dalej: Emitent, Spółka), informuje, że w dniu 21 września 2018 r. podjął uchwałę, zgodnie z którą postanowił o rozpoczęciu realizacji procesu scalenia (połączenia) akcji Spółki (zmniejszenia ogólnej liczby akcji Spółki z jednoczesnym podwyższeniem ich wartości nominalnej zgodnie z ustalonym stosunkiem wymiany przy zachowaniu niezmienionej wysokości kapitału zakładowego).

W ocenie Zarządu Spółki scalenie akcji Spółki powinno zostać dokonane poprzez połączenie każdych 4 akcji Spółki o dotychczasowej wartości nominalnej wynoszącej 1,00 zł w jedną akcję Spółki o nowej wartości nominalnej wynoszącej 4,00 zł (stosunek wymiany: 4:1), co oznacza zmniejszenie liczby akcji Spółki wszystkich emisji z 759 069 368 do 189 767 342, przy zachowaniu niezmienionej wysokości kapitału zakładowego Spółki, przy czym decyzja w tym zakresie po uzyskaniu opinii Rady Nadzorczej Spółki należeć będzie do Walnego Zgromadzenia Spółki.

Zarząd Emitenta podjął decyzję o rozpoczęciu realizacji procesu scalenia akcji Spółki mając na uwadze, że średni kurs akcji Emitenta począwszy od dnia 20 sierpnia 2018 r. utrzymuje się poniżej poziomu 0,50 zł, co może skutkować zakwalifikowaniem akcji Emitenta do segmentu listy alertów Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie ("GPW"), zgodnie z postanowieniami Uchwały Nr 1387/2013 Zarządu GPW z dnia 2 grudnia 2013 r. (z późn. zm.) w sprawie wyodrębnienia segmentu rynku regulowanego LISTA ALERTÓW oraz zasad i procedury kwalifikacji do tego segmentu.

Podstawa prawna: art. 17 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku - informacje poufne.

Więcej na: biznes.pap.pl/pl/reports/espi/...
kom espi zdz

Zwłaszcza na wątku Getinu widzę ostatnio coraz więcej opinii/podejrzeń, że Leszek chyba ma dość i chętnie oddałby komuś cały ten biznes, więc z jego zgodą niekoniecznie byłby problem :)

A nie bierzecie pod uwagę scenariusza takiego, że jak już fundy się wysypią, albo i wcześniej nawet pojawi się ktoś chętny, jakaś np. duża grupa (zagraniczna, ale i krajowa niewykluczona) bankowa, kapitałowa, ubezpieczeniowa (PZU może nawet ?), która tak zdołowane (ale i tanie, nawet pomimo długów) imperium, albo jego część przejmie ? Kąsek, zwłaszcza bankowy, wydaje się chyba ciągle łakomy, nawet pomimo pewnych zobowiązań do uregulowania...

A nie bierzecie pod uwagę scenariusza takiego, że jak już fundy się wysypią, albo i wcześniej nawet pojawi się ktoś chętny, jakaś np. duża grupa (zagraniczna, ale i krajowa niewykluczona) bankowa, kapitałowa, ubezpieczeniowa (PZU może nawet ?), która tak zdołowane (ale i tanie, nawet pomimo długów) imperium, albo jego część przejmie ? Kąsek, zwłaszcza bankowy, wydaje się chyba ciągle łakomy, nawet pomimo pewnych zobowiązań do uregulowania...

No to już chyba wiemy, kto miał rację - prawdopodobnie polskie fundusze, które wczoraj najprawdopodobniej sprzedały fundom zagranicznym gigantyczne ilości papiera (7% akcji w sumie wczoraj się przewinęło na sesji) z okazji wejścia CDR po sesji do indeksu MSCI. Przy obrocie ponad 600 mln zł tylko tak można to wytłumaczyć - ulica nie robi takich wolumenów. 101,50 zł wydawało się okazją zakupową z punktu widzenia ostatnich szczytów zbliżających się do 130 zł, ale wygląda na to, że jedne fundy zrobiły wczoraj lepszy interes sprzedając "na górce" innym. Te "inne" na razie sporo tracą, a to raczej nie koniec spadków d'oh!
Inna sprawa, że dla zagranicy te mityczne 120 mln $, o których pisali analitycy, że włożone będą w CDR pod MSCI, to nie są jakieś znaczące kwoty wave

Dla tych instytucjonalnych, co na koniec dziś sprzedali tyle wagonów akcji, musiało być wystarczająco drogo, by sprzedać. Od jutra się będziemy przekonywać, kto (do) dziś zrobił dobry interes, a kto wtopił - sprzedający czy kupujący. Megaobroty przy lekkim wzroście czy zakup pod MSCI nie muszą mieć tu wcale kluczowego znaczenia wave

Coś czuję pękanie bańki, ale takie powolne, po kilka % i "nawet" z przerwami na niewielkie korekty spadków, które będą dla wielu pułapką chwilowych wzrostów. Do dziś nie wierzyłem w scenariusz głębokiej korekty, ale dłużej już chyba nie da się udawać, że jest słabiutko, zwłaszcza przy tak rozbuchanych nadziejach i mglistych, odległych terminach. W dodatku nie ma już teraz pewności, że każde kolejne wyniki będą rewelacyjne, a do takich CD przyzwyczaił rynek. Każda "nierewelacyjność" grozi takimi wstrząsami, jak obecnie. Najgorsza jest jednak chyba ta niepewność - kiedy coś nowego wydadzą, kiedy to wreszcie zapowiedzą, no i ile na tym zarobią... Think

Scipio napisał(a):
[...] A teraz sytuacja Gwinta wygląda dużo, DUŻO, gorzej niż w wakacje, więc nie należy się spodziewać istotnych wpływów z tego tytułu.[...]

Scipio, czytałeś najświeższy raport i dane w nim a propos Gwinta ? To przypomnę Ci te rekordowo dobre dane, bo powyżej wypisujesz, delikatnie mówiąc, nieprawdę, jako że to właśnie Gwint jest głównym sprawcą tak dobrych danych:

Najlepszy 3-ci kwartał w historii GOG-a:
stooq.com/n/?f=1207188&sea...
i fragment:
"Gwint" był najważniejszym produktem III kw. w segmencie GOG.com. Przychody ze sprzedaży tego segmentu wyniosły ponad 33 mln zł czyli o ponad 40% więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego, dzięki czemu był to najlepszy przychodowo trzeci kwartał w historii GOG-a, podkreśliła też spółka."


Dodam jeszcze, że wiele wskazuje na to, że Gwint ma naprawdę spore szanse "rozkręcić" się na rynku chińskim, a chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, co oznacza sukces sprzedażowy na tak gigantycznym rynku Whistle

bankrucik napisał(a):
Leszczor napisał(a):
@vladinho, celne porównanie blah5

Dodam jeszcze, że w akcjonariacie CDR jest tak wiele instytucji typu OFE i TFI, że to też świadczy o ich nie tyle wierze, co prognozach opłacalności takiej inwestycji - chyba wszyscy zarządzający tymi funduszami nie mogą się mylić ? dontknow

akurat to żadna rekomendacja.. niestetyWhistle

A jednak chyba jest, bo mało która spółka (jeśli w ogóle którakolwiek) ma tak imponująco długą listę shareholders instytucjonalnych. Są natomiast takie, których żaden fundusz nawet kijem nie dotknął przez lata.


Baks, ciekawie piszesz i z troską o spółkę, ale mimo wszystko wydaje mi się, że zbyt surowo oceniasz zarówno jej model działania (zwłaszcza w zestawieniu z konkurencją branżową), jak i jej perspektywy, ale czas pokaże, kto trafniej prognozował salute

@vladinho, celne porównanie blah5

Dodam jeszcze, że w akcjonariacie CDR jest tak wiele instytucji typu OFE i TFI, że to też świadczy o ich nie tyle wierze, co prognozach opłacalności takiej inwestycji - chyba wszyscy zarządzający tymi funduszami nie mogą się mylić ? dontknow

Ciekawy komentarz analityka w trakcie dzisiejszej sesji:
wiadomosci.stockwatch.pl/wig20...

I fragment, z którym najbardziej się zgadzam:

"[...]na wykresie sytuacja prezentuje się całkiem przyzwoicie. Środowe mocne spadki na otwarciu, które sprowadziły notowania poniżej psychologicznej bariery 100 zł, zostały przez inwestorów wykorzystane do kupna akcji. Był to już drugi raz w tym miesiącu, gdy zejście poniżej tego wsparcia skutkowało zakupami. To je istotnie wzmacnia. Stąd też teraz okolice 100 zł powinny teraz stanowić bazę pod przyszłe wzrosty.[...]"

Niestety nie mogę już edytować poprzedniego posta, dlatego dodaję tu małą erratę, gdyż miało być oczywiście "kurs [...] wraca tam, skąd absurdalnie spadł", zamiast "kurs [...] wraca tam, gdzie absurdalnie spadł" wave

Baks faktycznie zawziął się na CDR i stara się doszukiwać negatywów.
A może przyczyna jest bardzo prozaiczna - chciałby mieć więcej tej spółki w portfelu akcyjnym, ale marzą mu się dużo niższe poziomy zakupu ? Think
Swoją drogą, to dość ostrożnie ferowałbym opinie o "maksymalnym pompowaniu kursu (podtrzymywaniu)".
Kurs, moim skromnym zdaniem, wraca tam gdzie absurdalnie spadł wskutek trudnych do sprawdzenia i wycenienia plotek jakiegoś YouTubera oraz wraca do poziomów, z których przesadnie spadł w chwilowej panice "na wszelki wypadek" z powodu niezłych zysków, odrobinę niższych od konsensusu d'oh!
Obydwa te "powody" były dość mocno naciągane, jako zapalnik spadków, co zresztą widać było po prędkości i sile odbicia z intradayowych dołków w obu przypadkach.

Ponadto kurs nie wydaje się jakoś specjalnie wysoki, jeśli do "zwykłej" wartości księgowej doda się wartość intelektualną i cały potencjał twórczy kilkuset pracowników firmy. Wówczas rzeczywista C/WK nie będzie już tak wysoka, jak ta "oficjalna" Not talking

Ale i tak zysk ładny, a my kruszymy kopie o konsensusy. Pamiętajmy, że 3Q 2016 był siłą rzeczy wysoką bazą dla obecnego bo był "premierowy".

Baks, poczytaj trochę uważniej, bo szerzysz nieuzasadnione czarnowidztwo.

Najlepszy 3-ci kwartał w historii GOG-a:

stooq.com/n/?f=1207188&sea...
i fragment:
"Gwint" był najważniejszym produktem III kw. w segmencie GOG.com. Przychody ze sprzedaży tego segmentu wyniosły ponad 33 mln zł czyli o ponad 40% więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego, dzięki czemu był to najlepszy przychodowo trzeci kwartał w historii GOG-a, podkreśliła też spółka."


I jeszcze dalsze newsy:
stooq.com/n/?f=1207191&sea...

Konferencja władz spółki jutro o 11-tej wave

vladinho napisał(a):
właściwie to już można poczytać jak ktoś ma subskrypcję:
www.pb.pl/cyberpunk-liczy-kami...

Cytat:
Czy są jakieś zagrożenia dla harmonogramu? Nie pojawiły się w ostatnim czasie żadne problemy mogące wpłynąć na produkcję. Wręcz przeciwnie — mając za sobą kamień milowy, jesteśmy jeszcze spokojniejsi.

Nie trzeba mieć subskrypcji - wywiad jest ogólnodostępny na stronie pb.pl i wg mnie dość rzeczowo, i przekonująco odnosi się i kontruje ostatnie plotki i zawirowania rynkowe wokół CDR:
www.pb.pl/cyberpunk-liczy-kami...


Tymczasem jeszcze dziś spółka zostanie wciągnięta do indeksu MSCI - dziś wieczorem ogłoszenie - szanse praktycznie 100%:

www.pb.pl/jest-kolo-ratunkowe-...

Cytat z powyższego:
"Decyzja MSCI powinna zostać opublikowana dziś wieczorem, podaje Bloomberg.
Według analityków biura Wood Pawła Wieprzowskiego i Jerzego Kosińskiego, potencjalne włączenie CD Projektu do portfeli indeksów może pociągnąć za sobą popyt ze strony pasywnych inwestorów na poziomie 120 mln USD."

A w marcu spodziewane jest zastąpienie Asseco przez CDR w naszym WIG 20:

"Marcinowski z Trigon DM: CD Projekt najprawdopodobniej w marcu wypchnie z WIG20 Asseco Poland"

Źródło: stooq.com/n/?f=1205398&sea...


Powyższe informacje powinny bez wątpienia pozytywnie wpływać na kurs moim skromnym zdaniem. Również w dłuższej perspektywie...


Scipio, zauważ, że ta kapitalizacja urosła do ponad 10 mld zł nie w tempie upolitycznionego ostatnio Polimexu (gdzie urosła do kilku miliardów około czterokrotnie w bodaj 2 miesiące !), ale na przestrzeni 5 lat ! To jednak jest zasadnicza różnica i wynika z 5-letnich osiągnięć spółki, a nie z 2-miesięcznej spekulacji pobudzanej politycznie.
Z drugiej strony zapewne wszystkich zainteresowanych nurtuje odwieczne w takich sytuacjach pytanie czy warto jednak sprzedać przy tych rekordach i liczyć na tańsze odkupienie, czy jednak nie zawracać sobie głowy takimi kalkulacjami i spokojnie trzymać dalej licząc na dalsze, najlepiej długotrwałe i mało korygowane, wzrosty Think

A propos synergii i banków:

Piękna teoria, ale jak będzie w praktyce ?

Przejęcie jest uzależnione od spełnienia kilku warunków:
stooq.pl/n/?f=1029030&sear...
Fragment:
"Spółka celowa TDJ S.A. - dominującego akcjonariusza Famuru - zawarła dziś z Krzysztofem Jędrzejewskim umowę warunkową nabycia kontrolnego pakietu akcji Kopex. Warunkami wejścia w życie umowy są: uzyskanie zgody UOKiK, pozytywne wyniki due diligence, które będzie przeprowadzone w okresie następnych trzech miesięcy oraz restrukturyzacja finansowania grupy kapitałowej Kopex.
Spełnienie warunków tej umowy umożliwi zbudowanie w przyszłości jednego silnego podmiotu opierającego się zarówno o Famur, jak i o Kopex. Warunkiem kluczowym tej transakcji jest kwestia wypracowania porozumienia z obecnymi wierzycielami grupy kapitałowej Kopex"


Brać teraz ten papier na +40% wzrostu trochę nieciekawie. Tym bardziej, że Kopex dla Famuru będzie jednak sporym balastem z potężną stratą, a łączenie dwóch molochów w podupadającej branży górniczej nie za bardzo wskazuje na pozytywny efekt synergii...

I jeszcze ten upór Kopexu, by budować nową kopalnię węgla d'oh!
Na dzień dobry trzeba na to minimum 2 miliardy zł wytrzepać - Famur nie ma takiej kasy, a banki raczej omijają niezyskowne sektory z daleka i nie za bardzo dają im miliardowe kredyty Shame on you

Niejednoznaczne wyniki też, ale mnie najbardziej martwi ta zbliżająca się emisja dwóch serii akcji i niepewność z tym związana Think

Nominał tych akcji, to 1 złotówka, ale nie sądzę, by aż tak nisko ich posiadacze zdołowali kurs w razie ewentualnej wyprzedaży Anxious

Niemiecki wiceminister finansów uderza nawet w większe dzwony i ostrzega przed pogrążeniem niemieckiej gospodarki wskutek tej afery - jest wzmianka w dzisiejszym pb.pl d'oh!

www.pb.pl/4303782,92380,afera-...

Należy też mieć świadomość, że kłopoty VW mogą wpływać na całą grupę VW, a są też w niej takie popularne marki, jak Skoda, Audi i Seat. Z bardziej niszowych Porsche. Nie jestem pewien czy dla nich wszystkich szyje swe fotele Groclin, ale z pewnością grupa VW jest jego ważnym klientem Think

Niektóre media spekulują nawet o ryzyku bankructwa VW w związku z wielomiliardowymi odszkodowaniami szykowanymi w różnych krajach d'oh!

Nawet jeśli nie powinny mieć, to najwyraźniej są świetnym pretekstem lub dodatkowym katalizatorem do spychania kursu przez podaż w dół, a przy tym nasze otoczenie rynkowe też ciąży, przynajmniej do wyborów (niepewność, która opcja wygra i jakie pomysły wdroży w życie)... wave

Dziś kurs wreszcie wyraźnie przebił w cenach zamknięcia opór 15 zł na potężnym obrocie i wiele (technicznie i fundamentalnie) wskazuje na dalsze silne wzrosty - czy mogę liczyć na Wasze komentarze i analizy ? Bo dzieje się ze spółką wiele ciekawego, a tu cisza już 1,5 miesiąca d'oh!

Z kresek wynika, że jak zwykle na dwoje babka wróży - albo pretekst trochę lepszych wyników (tym razem bez straty może wreszcie) podbije kurs nawet do okolic 17,5 zł, albo znowu słabe wyniki (lub "sprzedaż faktów", czyli konsumpcja dobrych wyników i zamykanie pozycji), co sprowadzi kurs do czerwonej linii trendu spadkowego i przetestuje ją znowu poniżej kursów 2-cyfrowych - na tej naszej giełdzinie wszystko możliwe Think

Sprzedaż KTP jest z lekka dziwna - co prawda da kasę na redukcję długów, ale Groclin przez to pozbywa się najlepszej marżowo branży i już jest zdany tylko na automotive (brak dywersyfikacji), w którym to sektorze marże już nie są tak zyskowne d'oh!

Ale z drugiej strony może i lepiej, że pozbyli się KTP, skoro od momentu fuzji okazało się, że koszty połączenia są spore, a teraz mają 50 mln euro, za które mogą ściąć ponad 2/3 zadłużenia, natomiast w segmencie automotive też mają wieloletnie zamówienia na setki mln euro zdobyte w ciągu ostatniego 1-1,5 roku (Nissan, Ford, Volkswagen) + wcześniejsze kontrakty...

Normalnie umierające forum i jak człowiek nie wrzuci całego infa, to nikt nie wklei d'oh! tymczasem Groclin sprzedał Finom za 50 mln euro swój dział "kablowy", czyli de facto chodzi o KTP i teraz skupi się na fotelach, a za kasę z tej transakcji znacząco zredukuje zadłużenie, więc to info ma wydźwięk chyba jednak bardzo pozytywny:

pl.groclin.com/front_news/disp...

"KTP dołączy do PKC Group

Szanowni Państwo,

w 2013 roku Groclin przejął Kabel-Technik-Polska Sp. z o.o. przechodząc przez dwuletni okres integracji obu firm, zmian w samej organizacji, zarządzie oraz silnego wzrostu w przychodach. Te wszystkie zmiany były bardzo kosztowne, co ma swoje odzwierciedlenie w naszych niezadowalających wynikach operacyjnych oraz poziomie zadłużenia. Z drugiej jednak strony dziś mamy ogromny progres w optymalizacji naszej struktury kosztowej oraz zabezpieczeniu biznesu na następne lata.

W nawiązaniu do powyższych punktów oraz możliwości globalnego wzrostu dla naszej spółki- córki, Zarząd Groclin S.A. zaakceptował ofertę przejęcia całego biznesu Wiring i Controls spółki Groclin S.A. przez fińską spółkę PKC Group z siedzibą w Helsinkach.

Dnia 12 lutego 2015 r. Prezes Zarządu Groclin S.A., pan André Gerstner podpisał umowę, w ramach której KTP dołączy do PKC Group.

Obie strony zamierzają zakończyć proces transakcyjny do 30 czerwca 2015 r. Ta data oficjalnie oznaczać będzie przyłączenie Kabel-Technik-Polska do PKC i jej konsolidację w ramach PKC Group.

Ta decyzja otwiera przed spółką KTP i jej klientami nowe możliwości. Globalny zasięg produkcji PKC w połączeniu z wiodącym know-how w biznesie pozwoli KTP w najbliższej przyszłości współpracować z klientami w Północnej I Południowej Ameryce, Chinach, Rosji oraz Południowej Europie.

Wartość transakcji wyniesie 50 Mln Euro. Po zamknięciu transakcji Groclin S. A. będzie w stanie kontynuować inwestycje w swój podstawowy biznes- siedzenia dla branży automotive i rozwijać jego produkcję. Po 30 czerwca 2015 r. Zarząd Groclin S.A. przedstawi strategię rozwoju Grupy Groclin na najbliższe lata.Dalsze informacje:

André Gerstner, CEO Groclin S.A.

Tel: +48 61 4436 114

e-mail: ir@groclin.comHistorycznie, spółka Groclin S.A. jest znana jako jeden z wiodących europejskich producentów poszyć i akcesoriów samochodowych. Od 21 czerwca 2013, gdy Groclin S.A. (dawniej Inter Groclin Auto S.A.) kupiła w wyniku transakcji odwrotnego przejęcia spółkę Kabel- Technik- Polska Sp. z o.o., Grupa Groclin oferuje także wiązki elektryczne i szafy sterownicze. Obecnie Grupa Groclin dostarcza swoje produkty do klientów działających w przemyśle motoryzacyjnym, kolejowym, energetycznym, transportowym i telekomunikacyjnym."


Drzymałom zostały już chyba resztki, albo nic (komunikat zapewne niebawem), bo popyt poczyna sobie bardzo śmiało, utrzymuje wysokie obroty i nie odpuszcza na dłużej niż 1 dzień, a najbliższy opór dopiero w okolicy 17,5 zł wave

Anty-Teresa, dzięki za "top-secret" wklejki - utwierdzam się tylko w przekonaniu, że wszelkie analizy "abonamentowe" nie są warte kupowania, bo wszystkie sprowadzają się do jednego - "albo będzie nadal rosnąć (jak przebije opory), albo będzie znowu spadać (jak przebije wsparcia)", czyli nie ma w nich nic bardziej odkrywczego niż w komentarzach "bezpłatnych" publikowanych na licznych portalach 3some

Grubaspekula, nawet jeśli sprzedaż Drzymałów stanowi tylko połowę wolumenów sesyjnych, to zostało im już akcji do zbycia tylko na kilka sesji przy takich obrotach, jakie często ostatnio obserwujemy (2-3 mln zł) wave

Tomcichy, poza rynkiem nie mogli znaleźć chętnych, to zapewne nadal puszczają wszystko "sesyjnie", a komunikat o zejściu Drzymałowej poniżej 5 % może się ukazać lada dzień, jak można podejrzewać, natomiast optymizm jest tak niemierzalnym parametrem, że trzeba by go najpierw dokładniej zdefiniować Angel

Z zamieszczonych w okienku wykresów wynika, że mają też na myśli Groclin, bo w tekście chyba zapomnieli o nim napisać Anxious

wiadomosci.stockwatch.pl/czter...

Avago napisał(a):
Dziwne. Wygląda na to, że Groclin sprzedaje przenoszoną od 2 lat do Grodziska produkcję wiązek spółce w której sam ma 100% udziałów. Wydaje się, że mogą być 3 powody:
- wygenerowanie kolejnych zdarzeń jednorazowych/odpisów w celu zamydlenia faktycznych wyników finansowych
- przeniesienie aktywów do spółki która ich nie miała, lub niewystarczające do zabezpieczenia ew. nowych zobowiązań (poziom długu bardzo wysoki, na pewno są trudności z dostępem do nowych kredytów przy takich wynikach)
- wydzielenie biznesu wiązek w jednej spółce np. w celu jej sprzedaży. To by jednak oznaczało, że jest klient i poszedł poufny raport. Większościowi akcjonariusze mogą przegłosować wszystko. Ale to by było wyprowadzenie majątku spółki giełdowej tylnymi drzwiami... W takim przypadku brak dostępu do transmisji z obrad NWZA dawałby do myślenia.

Ale to wszystko gdybanie, pewne jest tylko to że, spółka nic nie komunikuje poza obowiązkami informacyjnymi od dłuższego czasu

Podobno mieli kłopoty techniczne Angel
www.bankier.pl/wiadomosc/GROCL...

Idek, to zapewne jakieś zabiegi księgowo-podatkowe, bo inaczej trudno uzasadnić celowość handlowania częścią Grupy wewnątrz tej samej grupy kapitałowej Angel
Szooler, bardzo Cię przepraszam, ale sytuacja życiowa sytuacją (o ile to naprawdę był prawdziwy powód pozbywania się akcji przez Drzymałów), jednak nie wiem czy to samo ("szacun") o dotychczasowych głównych akcjonariuszach powiedzą liczni przedstawiciele owej drobnicy, którzy kupowali akcje na wysokich 2-cyfrowych poziomach w nadziei na dalszą aprecjację (bo fuzja, bo kontrakty, bo nowe rynki, bo sratatata), a tymczasem musieli łykać kolejne zwałki i liczyć coraz potężniejsze straty, a żeby oczywiście wszystko było fair, dostawali "na deser" komunikaty o zmniejszeniu zaangażowania d'oh!

"Szacun", to by można powiedzieć, jak by prezes jednym krótkim infem uprzedził akcjonariat, w tym liczną drobnicę, że zamierza (choćby bez podania ram czasowych) stopniowo wycofywać się z udziałów w swej spółce wave

A komunikaty (zgodnie zresztą z prawem PO fakcie) to domyślasz się, gdzie ma wyleszczona drobnica zwłaszcza bandhead

Jaskol, doskonale wiemy, że nie ma czegoś takiego, jak pewność na giełdzie Shame on you dlatego równie dobrze mogę Cię zapytać "a skąd pewność, że nagle jakaś instytucja/fundusz ocknie się i stwierdzi, że to jednak zyskowna, rentowna i w ogóle super spółka, i zacznie wyrywać od Drzymałów pakiety ostatnich akcji, które odbierze od nich w tydzień/miesiąc przy okazji podbijając niekorzystnie dla siebie cenę nabycia ??"

Nawiasem mówiąc ktoś, kto uparcie wyzbywa się swoich udziałów, sprzedaje je coraz mniej patrząc na cenę, im mniej ich mu zostało, stąd prawdopodobnie możemy być za jakiś czas świadkami ciekawych, jeszcze mocniejszych tu przecen, tym bardziej, że świadomy tego potencjalny popyt może spokojnie cofać się coraz niżej, gdyż wie, że i tak dostanie sporo papierów od zdesperowanego zbywcy d'oh!

Z tymi restrukturyzacjami też bym uważał, bo już nie raz obserwowałem, jak na innych spółkach ciągnęły się takie procedury niemiłosiernie, a wtedy znowu można kolejny rok określić, jako pełen zdarzeń 1-razowych (też sytuacja na Wschodzie - spadek popytu w automotive, słabszy wzrost gospodarczy w Niemczech = mniej zamówień) i już mamy piękne uzasadnienia, dlaczego znowu straty lub mizerne zyski. Tymczasem rynek, zwłaszcza ten spekulacyjny, nie ma aż takiej cierpliwości, a tym bardziej mogą zacząć tracić ją banki - wierzyciele spółki... wave

Dzięki za komentarz, Imp. Moje pytanie było bardziej retoryczne, a Twoja odpowiedź zbyt optymistyczna wg mnie, bo skoro Drzymałowie jeszcze z pół roku będą cashować swe akcje, a nie ma na nie chętnych instytucji poza giełdą, to nie będą to krótkoterminowe spadki - w ciągu pół roku kurs może naprawdę dotknąć nawet historycznych tu dołków, zwłaszcza gdy dobiją go niekorzystne raporty kwartalne, a marże z kontraktów niekoniecznie mogą przełożyć się na zyski pozwalające spokojnie redukować zadłużenie - zbyt wiele obaw i czynników generujących chętniej podaż niż popyt - tak to widzę Think

addi napisał(a):
Trzeba być szaleńcem aby trzymać papier, który zalicza ponad -70% rocznej stopy zwrotu i chyli się ku upadkowi. Ostatnie odreagowanie potraktowałbym jako okazję do ewakuacji wave.


Wygląda na to, że miałeś rację - jest komunikat z 5 stycznia, że Drzymała dalej pozbywa się akcji i ciekawe, jak to wpłynie na kurs długoterminowo ? d'oh!


www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

"Treść raportu:
Zarząd GROCLIN Spółka Akcyjna ( Spółka ) informuje, że w dniu 5 stycznia 2015 roku otrzymał zawiadomienie od Pana Zbigniewa Drzymały o zmniejszeniu udziału w Spółce.

Pan Zbigniew Drzymała na podstawie art. 69 ust. 1 Ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego sytemu obrotu oraz o spółkach publicznych (Dz. U. 2005 Nr 184 poz. 1539) poinformował Spółkę, że jego udział w ogólnej licznie głosów w Spółce zmniejszył się o 5,26% oraz spadł poniżej 5% wskutek ich sprzedaży na rynku regulowanym za pośrednictwem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. Sprzedaż akcji Groclin S.A. nastąpiła w okresie od 9 września do dnia 23 grudnia 2014. Spółka nie otrzymała informacji, w którym dniu miały miejsce transakcje powodujące zmniejszenie stanu posiadania poniżej 5%. Dotychczasowy stan posiadania akcji Spółki przez Pana Zbigniewa Drzymałę wynosił 1.134.744 szt. i stanowił 9,80% udziału w ogólnej liczbie akcji, udziału w głosach oraz kapitale zakładowym. W wyniku dokonanych transakcji, wg informacji z dnia 5 stycznia 2015 roku, stan posiadania akcji Spółki przez Pana Zbigniewa Drzymałę wynosił 525.934 szt., co stanowi 4,54% udziału w ogólnej liczbie akcji, udziału w głosach oraz kapitale zakładowym. "

Ustosunkowując się do 3 Waszych ostatnich postów można by przytoczyć chyba tylko tę puentę:

"To są listy intencyjne. Czy zostaną na ich bazie zawarte umowy i na jakich warunkach to inna sprawa.
Co ważniejsze, z tytułu umów, jeżeli zostaną zawarte, spółka otrzyma łącznie około 40 mln zł przychodu rocznie w pierwszych 5 latach i 20 mln przychodu rocznie w 10 kolejnych latach. Przy planach 1 mld przychodów rocznych dla grupy, daje 4%/2% łącznej planowanej rocznej sprzedaży. Czy to jest kamień milowy, odpowiedzcie sobie sami.

Info fundamentalnie znaczy tyle, że spółka działa i zdobywa kontakty (czy może póki co podpisuje listy intencyjne). Nie wiemy nic o marżach.

Natomiast technicznie info podane w idealnym miejscu, w momencie przebijania nowych rocznych minimów po długotrwałym spadku. Potrzebny był pretekst dla byków i był.

Reasumując - jeżeli rynek będzie taki, jak obecnie, pary na długo nie starczy."

Tomcichy, nie wmawiam niczego, tylko studzę nadmierny optymizm. Zresztą najbliższy czas pokaże, kto był bliżej trafnej prognozy wave

Chciałbym tylko przypomnieć, że ostatnie, jeszcze większe kwotowo wieloletnie kontrakty (połowa maja - Ford i Volkswagen w sumie na 150 mln euro) też jawiły się, jako poprawa sytuacji Grupy Groclin, a wówczas, po kilkudniowej zwyżce kurs runął w dół spadając po pół roku do niemal 8 zł, dlatego byłbym bardzo ostrożny z nadziejami na poprawę sytuacji, bo coś musi dziać się złego w spółce, skoro (mimo tych kontraktów - wcześniej Nissan za 100 mln) jej kapitalizacja rynkowa spadła tak drastycznie d'oh!

Wg mnie najwięcej waży tu spore zadłużenie spółki i, jak do tej pory, straty (brak zysków) w kolejnych kwartałach, a także być może obawy rynku związane z wysokością marż, które mogą nie być zbyt wysokie, delikatnie rzecz ujmując... Think

No cóż... angry3

Wg newslettera spółki z 17 listopada wszystko jest cacy:

pl.groclin.com/front_news/disp...

Jak również jest nowy kontrakt-aneks rozszerzający poprzedni, niewielki, ale zawsze:

pl.groclin.com/front_news/disp...

Szkoda tylko, że choćby w newsletterze władze spółki nawet półsłówkiem się nie zająknęły na temat trwających nadal bez końca dramatycznych spadków kursu ICH FIRMY, a tym bardziej na temat powodów tych spadków... d'oh!

Czyli już teraz powinno być dużo lepiej, bo nie spodziewając się zdarzeń jednorazowych, to w 2015 roku można zakładać zysk około 50 mln, a jedyna niepewność, ukraińska, akurat nie waży wiele (ledwie kilka %) w działalności całej GROCLIN GROUP thumbright

Ja również jestem niezmiernie wdzięczny love4 że mogę tu przekazać wszystkim zainteresowanym poniższą wiadomość:

www.groclin.com/news/show/rapo...

Wygląda więc na to, że pełnię władzy na WZA, a więc i w spółce przejęli niemieccy udziałowcy (pisałem tu od dawna, że tak będzie, to niektórzy bagatelizowali moje prognozy), a Państwo Drzymałowie zeszli poniżej 5 % udziałów wave

Czy to dobra wiadomość, czy zła, nie ośmielę się napisać, ale może mędrcy tego forum wyrażą swoje zacne opinie na ten temat ? salute

larry_mcc napisał(a):
Podaż akcji, jaka wystepuje od czasu sprzedawania akcji przez prezesa, nie pozwala na odreagowanie w górę. Dziwne, że żaden fund nie chce wziąć dużego pakietu bezpośrednio od sprzedającego.

A skąd wiesz, że fundy nie zbierają lub nie wymieniają między sobą nie przekraczając 5 % ???
Trochę tych fundów na pewno do połowy 2014 było, więc może i w zestawieniu na koniec 2014 dowiemy się, że nadal tu są aktywne:
http://stooq.pl/q/h/?s=gcn

Ponadto podaż, to była parę ładnych sesji temu, zresztą ładnie zbierana przez popyt. Teraz, to jest mniej więcej równowaga przy małych wolumenach Speak to the hand


Corbolo, ale Polimex ma tak wielkie zadłużenie i ciągle balansuje na krawędzi, że nawet ARP czy Opole II nie stanowią zachęty dla kogoś wiekszego, żeby mocniej wejść w taką spółkę, a do tego jeszcze utrudniony mocno handel przez te 2 fixingi d'oh!

Avago napisał(a):
Leszczor napisał(a):
Zanim, Avago, napiszesz jakąś bzdurę, żeby nagonić naiwnych na sprzedaż akcji Tobie po jak najniższej cenie, zorientuj się choć trochę, o co chodzi...

Odbieram własnie Twoje posty jako uporczywe nakłanianie użytkowników serwisu do zakupu instrumentów finansowych, implicite GCN
Należę do użytkowników, którzy cenią sobie rzeczowe opinie, poparte analizą i konkretami. Proponuję żebyś z szemranym marketingiem poszukał miejsca, w którym spotka się to z większym zainteresowaniem. PapaSpeak to the hand

Czyżby Twoje wpisy stanowiły "rzeczowe opinie, poparte analizą i konkretami" ? Think
Wybacz, ale tak samo, jak posądzasz mnie o zachęcanie do kupowania (co jest grubą przesadą i nadinterpretacją), tak samo ja mogę zarzucić Tobie naganianie na sprzedaż wave
Ja przynajmniej staram się wklejać świeżo publikowane komunikaty ze spółki, natomiast Twoja aktywność, mimo dużo dłuższego tu stażu, jest co najmniej skromna, a w końcu forum jest nie tylko od suchych analiz, ale też od swobodnej wymiany poglądów na bieżącą lub odleglejszą perspektywę 3some
Proponuję w tym miejscu zakończyć ten personalny spór i skoncentrować się na obserwacji spółki/kursu, bo ta jest nadzwyczaj ciekawa, a i wyniki za jakieś 3 tygodnie powinny raczej już być in plus wave

Jasne, a Kabel Technik, to spółka z kosmosu i Grupa Kapitałowa Groclin nie ma z niej żadnego pożytku blackeye
Zobacz lepiej, jaką stronkę www właśnie sobie walnął GROCLIN GROUP - wreszcie poziom co najmniej europejski - to już nie ten Groclinek, co kiedyś:
http://groclin.com/

Ponadto zwróć uwagę, że zapewne ze względów choćby podatkowych opłaca się zarejestrować spółkę nie na osobę fizyczną, tylko na firemkę dysponującą choćby 1 gabinetem i tak jest zapewne w przypadku tych 2 firm - głównych udziałowców, ale liczy się przecież tak naprawdę struktura powiązań kapitałowych, a ta jest tu dość solidna:
groclin.com/site/shareholders_...

Zanim, Avago, napiszesz jakąś bzdurę, żeby nagonić naiwnych na sprzedaż akcji Tobie po jak najniższej cenie, zorientuj się choć trochę, o co chodzi, bo np. taki Kabel Technik Polska produkuje dla dużo więcej sektorów przemysłu niż sam samochodowo-elektryczny Groclin-matka:

http://www.k-t-p.com.pl/branza

Widzę, że moderatornia znowu szeroko jedzie tu z porządkami, ale tej wiadomości może proszę nie zmiatać do kosza angry3

Drzymałowa zeszła poniżej 10 % udziałów, ale najważniejsze, że są chętni do odbioru, bo plusy na kursie mają się dobrze i nawet na maxy dzienne w piątek się kurs wybił thumbright
Info:
www.groclin.com.pl/index.php?o...


Tak, jak podejrzewałem - sypała również Pani Drzymałowa (również z powodów osobistych), co potwierdza świeży komunikat:

"[2014-10-14 15:28:09] Warszawa (PAP/ESPI) - Raport bieżący 50/2014

Zarząd GROCLIN Spółka Akcyjna ("Spółka") informuje, że w dniu 13 października 2014 roku otrzymał zawiadomienie od Pani Marii Drzymała o zmniejszeniu udziału w Spółce.
Pani Maria Drzymała na podstawie art. 69 ust. 1 Ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego sytemu obrotu oraz o spółkach publicznych (Dz. U. 2005 Nr 184 poz. 1539) poinformowała Spółkę, że wg informacji z Domu Maklerskiego z dnia 09 października 2014 roku jej udział w ogólnej licznie głosów w Spółce zmniejszył się o 2,22%. Dotychczasowy stan posiadania akcji Spółki przez Panią Marię Drzymała wynosił 1.474.760 szt. i stanowił 12,74% udziału w ogólnej liczbie akcji, udziału w głosach oraz kapitale zakładowym. W wyniku dokonanych transakcji stan posiadania akcji Spółki przez Panią Marię Drzymała wynosi 1.217.461 szt., co stanowi 10,52% udziału w ogólnej liczbie akcji, udziału w głosach oraz kapitale zakładowym.
Transakcje zbycia 257.299 akcji spółki Groclin S.A. nastąpiły na rynku regulowanym za pośrednictwem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. w terminie od 10 września 2014 roku do 8 października 2014 roku."

Źródło:
www.groclin.com.pl/index.php?o...
I również podobnie, jak prezes Drzymała, zrezygnowała z członkostwa w radzie nadzorczej z powodów osobistych:

"Raport bieżący nr 49 z dnia 14 października 2014 roku - Rezygnacja z członkostwa w Radzie Nadzorczej.
Temat: Rezygnacja z członkostwa w Radzie Nadzorczej.

Zarząd GROCLIN Spółka Akcyjna informuje, iż w dniu 13 października 2014 roku powziął informację o rezygnacji Pani Marii Drzymała z członkostwa w Radzie Nadzorczej Groclin S.A. z dniem 13 października 2014 roku. Przyczyną rezygnacji są powody osobiste. Pani Maria Drzymała pełniła funkcję członka Rady Nadzorczej Groclin S.A. Rada Nadzorcza zobowiązuje się do podjęcia niezwłocznych działań mających na celu uzupełnienie składu Rady Nadzorczej Groclin S.A. na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Groclin S.A., które odbędzie się w dniu 4 listopada 2014 roku."

Źródło:
www.groclin.com.pl/index.php?o...

Również dzisiaj "do kompletu" komunikat o kandydaturze do RN kolejnego Pana Gerstnera:

"Raport bieżący nr 51 z dnia 14 października 2014 roku - Kandydatura Pana Wilfrieda Gerstnera do składu Rady Nadzorczej.
Temat: Kandydatura Pana Wilfrieda Gerstnera do składu Rady Nadzorczej.

Zarząd INTER GROCLIN AUTO Spółka Akcyjna z siedzibą w Karpicku ("Spółka/Emitent") działając zgodnie z Zasadami Dobrych Praktyk Spółek Notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. oraz zapewniając Akcjonariuszom możliwość poznania kandydata na Członka Rady Nadzorczej Spółki, niniejszym informuje, iż w dniu 13 października 2014 r. wpłynęła do Spółki, zgłoszona przez Pana André Gerstnera działającego w imieniu Gerstner Managementholding GmbH („Akcjonariusz”) kandydatura Pana Wilfrieda Gerstnera na Członka Rady Nadzorczej Spółki.

Kandydatura została zgłoszona w związku ze zwołaniem przez Spółkę na dzień 4 listopada 2014 r. Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia przewidującego w swym Porządku obrad podjęcie uchwał w sprawie zmian w składzie Rady Nadzorczej, w tym powołania do składu Rady Nadzorczej. Jednocześnie Spółka informuje, iż kandydat wyraził zgodę na kandydowanie do Rady Nadzorczej Spółki.

Zgodnie z oświadczeniem Akcjonariusza, uzasadnieniem powyższej kandydatury jest wiedza i doświadczenie Pana Wilfrieda Gerstnera w zarządzaniu oraz nadzorowaniu spółek kapitałowych, a także wiedza w branży, w której działa GROCLIN S.A. W rezultacie Pan Wilfried Gerstner swoją wiedzę i doświadczenie będzie mógł wykorzystać dla dobra akcjonariuszy spółki GROCLIN S.A.[...]"

Źródło:
www.groclin.com.pl/index.php?o...


Czy ktoś mi tu nadal będzie zarzucał, że fantazjuję, kiedy snuję przypuszczenia, że niemieccy udziałowcy dążą do jak największej kontroli nad spółką ???
Dziwnie dużo zbiegów okoliczności, a i kurs bardzo korzystny do przejęcia nowych udziałów, choćby nieprzekraczających 5 % Anxious

Najistotniejsze wg mnie, z punktu widzenia nas - drobnych akcjonariuszy, jest to, że Drzymałowie być może nadal puszczają w rynek kolejne akcje, sądząc po podobnych wolumenach, jak w dniach podanych w komunikatach, ale od niedawna widać, że jest popyt na te ilości papierów, bo kurs twardo tkwi na wyraźnym plusie oddalając się powoli od psychologicznej bariery 10 zł salute

Antytereso, kiedy kupowałem ten papier, niestety jak się później okazało, mocno za wcześnie i mocno za drogo, kierowałem się WYŁĄCZNIE fundamentami i kondycją tej "perełki", która to kondycja wydawała się zdrową, z dość niskimi wskaźnikami (generalnie i na tle branży), nafaszerowana kontraktami na grube setki mln zł na najbliższe kilka lat, przejęta przez 2 niemieckie firmy !
Nic, tylko kupować !
Niestety teraz w pewnym sensie mogę przyznać Ci rację - po tych wszystkich, że tak powiem "zdarzeniach jednorazowych" (nieoczekiwanie słabe wyniki ze stratą włącznie, nieoczekiwane sypanie przez chorego Prezesa, nieoczekiwanie przereagowana reakcja rynku na zawirowania na Wschodzie) dochodzę do wniosku, że tu nie ma sensu kierowanie się czymkolwiek, bo sytuacja potrafi zmienić się diametralnie, co widać po zbitym z 40 na 10 zł kursie d'oh!
Zatem skoro kierowanie się tutaj czymkolwiek jest bez sensu, pozostaje tylko czekać aż po serii niepomyślnych niespodzianek pojawi się seria pozytywnych niespodzianek (mniej niepomyślnych ?) na tyle, że rynek/inwestorzy/spekuła zechcą kupować ten walor tak intensywnie, że dźwigną go na niedawne poziomy, może choć w połowie tak wysokie, jak niemal rok temu.....

I proszę mi nie przypisywać teorii o zaniżaczach czy sypaczach, bo nie jest to moja obsesja, jakkolwiek trudno nie zauważyć, że sam prezes swoim "sypaniem" mocno przyczynił się do deprecjacji kursu, a że nietrudno wywołać tym panikę, to efekt kuli śniegowej być może działa do dziś - w tym sensie można mówić o sypaczach czy zaniżaczach....

Natomiast brak (jak na razie) komunikatów też nie jest dowodem na brak "sypania" NP. ze strony TFI, które dopóki nie przekroczą danego progu, nie muszą przecież o swoich ruchach informować....

OK, nie wiem, skąd takie wyliczenia, bo chyba nie ze wszystkich wielu tysięcy spółek na przestrzeni wielu lat działania giełd, ale nie zaprzeczysz chyba, że AT nie jest żadną gwarancją zachowań kursów, a tylko jednym z narzędzi oceny, jak najPRAWDOPODOBNIEJ zachowa się kurs...

Zresztą tutaj, kiedy sypał prezes Drzymała, bo pilnie potrzebował na leczenie, to AT w ogóle nie działała, zwłaszcza gdy desperacja sprzedającego polegała na sprzedawaniu PKC. Do tego "podłączali" się spanikowani drobniejsi posiadacze (również niejednokrotnie zbywając PKC) i w takich przykładowo sytuacjach trudno wyrokować, na którym wsparciu zatrzyma się kurs, na jak długo się zatrzyma, czy się tam odbije, czy akurat zawróci z jakiegoś przypadkowego poziomu między jednym wsparciem a drugim...

Nie ma się co spierać nad wyższością AT, AF czy innych narzędzi, ale chyba warto się zastanowić (de facto jednak powróżyć z fusów), co dalej ze spółką/kursem...

Deprecjacja kursu trwa już tak długo, że w cenie są już chyba wszystkie możliwe czy potencjalne kataklizmy, a wręcz sporo kurs uwzględnia, jak sądzę, "na zapas", dlatego ciekaw jestem opinii Twojej i Innych... wave

A jeżeli dany poziom "stanowi istotne wsparcie lub opór", to kurs ZAWSZE MUSI się tam zatrzymać, bo Ty tak chcesz ??? d'oh!
Sam wiesz z długiego, jak przypuszczam, doświadczenia, że wielokrotnie zdarzało się na wielu spółkach, że tzw.poziomy docelowe albo w ogóle nie były przez kurs osiągane, albo kursy przechodziły przez nie, jak walec, więc Twoja teoria jest owszem bardzo piękna, tylko tak jakby rzadko sprawdza się w praktyce wave
Owszem, CZASEM zdarzy się, że kurs faktycznie odbije się od jednego ze wsparć (np. długoterminowego, a więc nadrzędnego w stosunku do średnio- i krótkoterminowych) lub przebije opór i poszybuje dużo wyżej, ale właśnie to pokazuje, że są to tylko UMOWNE i POMOCNICZE poziomy cenowe wynikające z AT, ale nigdy nie są gwarancją, że kurs zachowa się książkowo wg AT !!! Shame on you
Chyba nie muszę tłumaczyć, że AT jest tylko pomocniczym narzędziem i kurs zależy RÓWNIEŻ, a może raczej przede wszystkim od fundamentów spółki odzwierciedlanych wskaźnikami i okresowymi wynikami oraz od otoczenia rynkowego - czy ja muszę naprawdę wykładać tu takie oczywistości ??? d'oh!

Kolego, a co to jest właściwie "poziom docelowy" ?

Jeżeli przyjmiemy kryteria np. wg wyceny porównawczej w sektorze czy choćby C/WK = 1, czy nawet jakieś długoterminowe wsparcie, to oczywiście możemy UMOWNIE UZNAĆ, że to jest poziom docelowy dla kursu, ale co w sytuacji, gdy ścierające się popyt i podaż olały ten poziom i spychają kurs niżej bez nawet chwilowego przystanku na tym poziomie ???

Ponadto w jak dużym (a raczej jak nikłym) procencie przypadków ów "poziom docelowy" stanowi punkt odbicia i zmiany trendu lub chociaż punkt dłuższego przebywania w tym rejonie kursu ???

Miałem na myśli, że Wasze "święte" i wynikające z AT 11,18 zł zasięgu spadków jest już nieaktualne, a kurs ani się od tej ceny nie odbił, ani nawet nie przebywał tam dłużej niż chwilę wave

Dlatego AT można sobie ZAZWYCZAJ wsadzić, bo jak ktoś grubszy (gruby Hans ?) zdecyduje, że pora na zakupy, to trend się zmieni w końcu na wzrostowy, niekoniecznie przy jakimś wsparciu czy oporze, co nie znaczy, że od razu w kilka dni wskoczy na ostatnie szczyty sprzed roku Shame on you

I nie nazywałbym tego zaniżaniem przed odpałem, a tylko słabym popytem spychanym w dół przewagą podaży, ale wiecznie taki stan rzeczy trwać nie będzie - może nawet przypadkiem zbiegnie się z jakimś ważnym poziomem AT.... wave

Sprzedali stadion i hotel:
www.groclin.com.pl/index.php?o...


To po co w takim razie gruby Hans pozwala na takie obniżenie wartości już przez niego posiadanych sporych udziałów (prawie 50%) !!??

AT się nie sprawdziła, bo od wczoraj już jesteśmy niżej i nadal spadamy Shame on you

Dodruk, to tylko jakieś 340 tys. sztuk - tyle potrafią w 2 dni przemielić, jak ostatnio parę razy się zdarzało, a ponadto akurat tych papierów tak od razu nie będą mogli insajderzy sprzedać, więc tak naprawdę sporo papiera można zebrać TYLKO z rynku, a Ty chyba też wolałbyś go nabyć jak najtaniej, co ??? wave
Po złotówce z rynku możesz pomarzyć, ale już po 10 zł chyba dużo atrakcyjniej niż po 20 czy 30, nieprawdaż ??? thumbright

Skoro już poruszyłeś temat niemiecki, to wcale bym się nie zdziwił, gdyby okazało się, że oni właśnie od jakiegoś czasu grają na jak najtańsze zebranie akcji z rynku i maksymalne powiększenie swoich udziałów. Pytanie tylko, jak tanio chcą akumulować papier, czyli do jakiego poziomu pozwolą kursowi spaść - ergo, gdzie nastąpi ostateczny dołek i odwrócenie trendu - kto to wyczuje/trafi - zyska najwięcej thumbright

Ciekawe czy jest jakieś drugie dno tej rezygnacji (może dno, na którym znalazł się kurs ? Anxious )


Raport bieżący nr 45 z dnia 2 października 2014 roku - Rezygnacja z członkostwa w Radzie Nadzorczej.
Temat: Rezygnacja z członkostwa w Radzie Nadzorczej.

Zarząd GROCLIN Spółka Akcyjna informuje, iż w dniu 01 października 2014 roku powziął informację o rezygnacji Pana Waldemara Frąckowiaka z członkostwa w Radzie Nadzorczej i pełnienia funkcji Przewodniczącego Rady Nadzorczej Emitenta. Przyczyną rezygnacji są powody osobiste. Rada Nadzorcza zobowiązuje się do podjęcia niezwłocznych działań mających na celu uzupełnienie składu Rady Nadzorczej oraz wybór nowego Przewodniczącego.

Źródło:
www.groclin.com.pl/index.php?o...


10,50 , albo i całkiem gdzie indziej - AT raz się sprawdza, a raz nie Think

Nie rozumiem w tej sytuacji, skąd taki niedawno silny popyt tu był i pod co brano papier pompując przez kilka dni na rekordowo dużych obrotach kurs aż powyżej 15 zł Think
To nie kupowała drobnica, tylko poważniejsze podmioty - zdarzały się 6-cyfrowe pakiety handlowane w trakcie sesji Think

Dzięki, Frog i Avago, za wyjaśnienia :)

No coś strasznie zniekształcony dźwięk z WZA :(
Ale humory widać im dopisują, a tymczasem kurs ich spółki kolejny dzień leci na nowe kilkuletnie dołki d'oh!
Ciekawe czy tym razem drobni akcjonariusze będą musieli wytrzymać do 10 zł , albo 8, albo jeszcze niżej/dłużej aż kurs zawróci na północ, a tymczasem osiągnęliśmy dno na poziomie C/WK = 1, to może tu nastąpi punkt zwrotny...
Czy główni udziałowcy w ogóle interesują się dramatycznie spadającym kursem ich firmy ??? d'oh!

Sorry Avago, ale zacytuj ten przepis, na który się powołujesz, bo coś to nie trzyma się kupy Shame on you

Nonsens - jak ma między 5 a 10 % udziałów, to nie musi informować o swoich ruchach, a jak ma ZERO do 5 % akcji, to musi ????? Anxious

Zawsze był/jest próg 5 % i zejście poniżej niego zwalnia z obowiązku informacyjnego. Pierwszy raz słyszę o jakichś 10 % Anxious

Dziś oczywiście znowu dramat - dzień bez (solidnych) spadków na Groclinie, to dzień stracony d'oh!

Oświadczenie prezesa Drzymały - sprzedał ostatnio akcje, bo potrzebuje na kurację anty-nowotworową:
www.groclin.com.pl/index.php?o...

Czyżby zmieniły się przepisy dotyczące obrotu papierami wartościowymi ?
Nie sądzę.
Dopiero, gdyby zszedł poniżej 5 %, to od tego momentu nie musiałby o swoich transakcjach informować spółki, a ona nie musiałaby publikować komunikatów takich, jak ten, który powyżej wkleiłem Shame on you

Nie mogę edytować poprzedniego posta, to muszę stworzyć nowy Anxious

No i mamy info - sam Drzymała zdołował pod koniec sierpnia kurs - może teraz już powoli kurs odbije w górę, jeśli nie będzie więcej takiego sypania:

[2014-09-19 13:27:37] Warszawa (PAP/ESPI) - Raport bieżący 42/2014

Zarząd GROCLIN Spółka Akcyjna ("Spółka") informuje, że w dniu 18 września 2014 roku otrzymał zawiadomienie od Pana Zbigniewa Drzymały o zmniejszeniu udziału w Spółce.
Pan Zbigniew Drzymała na podstawie art. 69 ust. 1 Ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego sytemu obrotu oraz o spółkach publicznych (Dz.U. 2005 Nr 184 poz. 1539) poinformował Spółkę, że wg informacji z Domu Maklerskiego z dnia 15 września 2014 roku jego udział w ogólnej licznie głosów w Spółce zmniejszył się o 2,94 % oraz spadł poniżej 10% posiadania wskutek ich sprzedaży na rynku regulowanym za pośrednictwem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. Sprzedaż akcji Groclin S.A. nastąpiła w okresie od 26 sierpnia do 9 września 2014 roku. Transakcje powodujące zmniejszenie udziału Pana Zbigniewa Drzymały o 2% oraz zmniejszenie stanu posiadania poniżej 10% nastąpiły w tym samym terminie, tj. 8 września 2014 roku.
Dotychczasowy stan posiadania akcji Spółki przez Pana Zbigniewa Drzymałę wynosił 1.474.760 szt. i stanowił 12,74% udziału w ogólnej liczbie akcji, udziału w głosach oraz kapitale zakładowym. W wyniku dokonanych transakcji, wg informacji z dnia 15 września 2014 roku, stan posiadania akcji Spółki przez Pana Zbigniewa Drzymałę wynosił 1.134.744 szt., co stanowi 9,80% udziału w ogólnej liczbie akcji, udziału w głosach oraz kapitale zakładowym.

Więcej na: http://biznes.pap.pl
kom espi abs/

Jakieś 340 000 sztuk wurzucił, a pewnie w panice inni się podłączyli i mieliśmy prawie 13 zł za papier, ale z drugiej strony sama drobnica tego nie łyknęła, więc ktoś skupił sporo nie po to chyba, żeby stracić... ? Przy takiej "promocji" warto chyba potrzymać dłużej, by kiedyś potem puścić w rynek nawet dobrych kilkadziesiąt zł wyżej ? Think

Ktoś (parę osób może) zarabia na krótko - prawdopodobnie wchodzi w okolicach 13-14 zł i sprzedaje niedługo potem koło 15 zł - można tak było obrócić nawet kilka razy ostatnio, a przy dużych pakietach zysk nie do pogardzenia Think

Z drugiej strony kurs wydaje się od dłuższego czasu zawężać w swych wahaniach właśnie do przedziału 13-15 zł, co widać w ostatnich tygodniach na wykresie bardzo wyraźnie, a przy rekordowych obrotach to może zwiastować zbliżającą się poważniejszą zmianę kursu, oby w tą dobrą, północną stronę... Think

Nie wiem, dlaczego moderatornia usunęła moje uwagi w kwestii analizy technicznej (utworzenia podwójnego dołka na bardzo dużych obrotach, co sugeruje zmianę trendu), zwłaszcza że dzisiejszy dzień również potwierdza bardzo prawdopodobną zmianę trendu, a już na pewno korektę wzrostową Think

Dzięki za rzeczową analizę i opinię, Avago.

W tej sytuacji jedynymi chyba pozytywami są takie, że gorzej już chyba w spółce nie może być i, że jak kupować jej akcje, to (od) teraz, bo spadały już naprawdę długo i mocno d'oh!

Podkreśliłem, bo w poprzednim poście sugerowałeś jednak dość istotny wpływ ukraińskiej manufakturki, ale mniejsza o to.

Formuje się nam chyba podwójne dno w ostatnich dniach przy dawno niespotykanych, wielkich obrotach, a to może oznaczać nawet odwrócenie dotychczasowego trendu spadkowego, jak uczy doświadczenie i AT Think

ImP napisał(a):
Dokładnie tak. Wygląda źle i tak miało być, więc trochę dziwne jest to -8% w dniu dzisiejszym.
Poniżej kilka faktów z raportu skonsolidowanego:

1. Wyniki z 2013r to wyniki firmy Kabel-Technik Polska + efekt rozliczenia odwrotnego (połączenie z Groclin SA), natomiast 2014r to już wyniki całej grupy po połączeniu - trudno to porównywać.

2. Wyniki sprzedaży są zgodne z założeniami i mają rosnąć. Problemem są zyski z tej sprzedaży które są obciążone kilkoma zdarzeniami jednorazowymi:

a) przyspieszona amortyzacja obiektów hotelowo-sportowych (8.7 mln PLN). Chcą to sprzedać, jest już umowa przedwstępna na 3,6mln

b) kosztowna przeprowadzka produkcji wiązek z Czaplinka do Grodziska w celu zwolnienia powierzchni na projekty dla kolei

c) koszty akwizycji (SeaTcon), bądź prób akwizycji (CarTrim)

d) zysk z okazjonalnego nabycia SeaTcon (6.7mln)

3. Jeżeli dobrze rozumiem to fabryka na Ukrainie miała w pierwszym półroczu sprzedaż 4mlnPLN, co stanowi 1.7% sprzedaży grupy i wiele mówi o ukraińskim ryzyku dla całej firmy

4. Firma prowadzi program redukcji kosztów

5. Firmę czeka w 2015r wydatek min. 2.7mln PLN na budowę fabryki w specjalnej strefie ekonomicznej

6. Prognozy na cały 2014r co do przychodów i EBITDA zostały podtrzymane

7. Firma jest mocno zadłużona (~300mlnPLN)

Dodatkowo, jeżeli chodzi o emisję akcji, którą przegłosują na NWZ 23.09, to stanowić ona będzie 3% dotychczasowej liczby akcji. Będzie skierowana do managementu w ramach progamu motywacyjnego. Objęcie akcji może nastąpić dopiero w 2018r po realizacji programu.

Takie są fakty, chyba że coś źle interpretuję.
Jak dla mnie: jest źle, będzie sporo lepiej w 2015.


W tym miejscu dyskusji warto przypomnieć powyższe słowa ImPa, a a propos tzw. "ryzyka" ukraińskiego sapecjalnie zaznaczyłem stosowny fragment, Szanowny Panie Kolego, Idek :)

Ja tu http://stooq.pl/q/h/?s=gcn widzę dokładnie aż 9 funduszy na koniec 2013 roku z około 3-%-owym udziałem, a emerytalne faktycznie tylko 2, aczkolwiek pozostałe 7 TFI też mogło mieć spory wpływ na ostatnie spadki - polityka funduszy generalnie bywa podobna, zwłaszcza że Polacy ciągle najbardziej ufają lokatom i ROR-om, a nie giełdzie i funduszom Anxious

Zakładam, że przynajmniej jeden z tych 2 OFE mógł się ostatnio pozbywać akcji w związku z mizernym zainteresowaniem ludzi pozostaniem w OFE wave

Nawet "tylko" 1 % udziałów, to prawie 116 000 akcji (np.AXA) więc można naprawdę mocno wahnąć kursem przy tak słabo zapełnionym arkuszu zleceń i niewysokiej płynności... Shame on you
Do tego dołączyć się może "ulica" i mamy to, co mieliśmy ostatnio d'oh!

Koniec lipca bliski, więc wygląda na to, że owe fundusze co miały sprzedać, już wysypały (szkoda, że są poniżej 5 %, to nie ma komunikatów, a kolejne zestawienie roczne zapewne opublikują gdzieś w styczniu) Anxious

Frog napisał(a):
Kurs odbił zapewne w związku z artykułem w Parkiecie. Tak jest prawie zawsze, gdy piszą o jakiejś spółce.

Artykuł był zapewne tylko zapalnikiem, bo nie przeceniałbym jego roli w kilkudniowym rajdzie z 17,3 na 20,3 zł na wyraźnie większych obrotach niż zwykle...
Zbliża się za kilka dni ostateczny termin decyzji OFE czy ZUS i fundusze, widząc już od jakiegoś czasu niewielkie zainteresowanie pozostaniem w nich, najprawdopodobniej zredukowały swe udziały m.in. w Groclinie, co wyjaśniałoby genezę ostatnich spadków kursu...
Wiadomo, że na koniec roku 2013 było w spółce sporo funduszy. Część mogła być (jest nadal) do teraz i nawet ich sumaryczne udziały rzędu 3% mogły mocno zaniżyć kurs przy sporej redukcji portfela...

Inna sprawa, że artykuł w Parkiecie był na tyle obiecujący pod kątem strategii ekspansji firmy, że może robić wrażenie, nawet jeśli tylko część z zawartych w nim zamierzeń zostanie zrealizowana Dancing

Jak widzicie piątkowe odbicie od dołka (17,31 zł) ?
Podwójne denko i zmiana trendu, przynajmniej krótkoterminowo, a może jednak początek negacji RGR i próba powrotu na roczne szczyty z opcją ich przebicia ?
Na razie godzinowe wskaźniki i krzywe pokazują "(mocne) kupuj".
Z góry dzięki za opinie.

Ucofb, pozwolę sobie podziękować Ci za odniesienie się do moich wypowiedzi. Mam nadzieję, że Moderator nie uzna tego postu za nadużywanie dobrych praktyk tego forum :P

Co do potencjału wzrostu, to ostatni rok chociażby udowodnił 2-krotnie sporą siłę drzemiącą w kursie (jeżeli nie w spółce), co uwidoczniło się potężnymi wzrostami po sporych spadkach. Jeżeli mógłbyś sie do tego ustosunkować, byłbym niezmiernie wdzięczny i obiecuję jakiś czas nie być tu aktywnym salute


Na tym zakończę moją wypowiedź, jako że najwyraźniej nikt nic nie wie a propos nowych wieści ze spółki, a zbyt obszerne snucie domysłów czy dyskutowanie o przeczuciach, co do losów kursu, jest zdaje się na tym forum zabronione :P

Anxious

Ile jeszcze razy trzeba to napisać !!!??? d'oh!

NIE BĘDZIE PRZEJĘCIA CAR TRIMU Not talking A WIĘC NIE BĘDZIE ŻADNEJ EMISJI !!! Shame on you

Informacje
Stopień: Rozgadany
Dołączył: 1 lipca 2014
Ostatnia wizyta: 28 kwietnia 2021 03:28:28
Liczba wpisów: 141
[0,04% wszystkich postów / 0,06 postów dziennie]
Punkty respektu: 1

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,351 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +165,97% +33 194,87 zł 53 194,87 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło