pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

karkalis

karkalis

Ostatnie 10 wpisów
dużo lepsze wyniki niż rok temu i kwartał temu:

"1) skonsolidowane przychody ze sprzedaży: 136,5 mln zł, wobec 88,3 mln zł w II kw. 2018 r. (wzrost o 55% r/r) oraz 121,2 mln zł w I kw. 2019 r.,
2) skonsolidowany wynik EBITDA: ok. 6,8 mln zł, wobec 8,0 mln zł w II kw. 2018 r. (spadek o 14% r/r) oraz 1,8 mln zł w I kw. 2019 r. (wzrost 3,7-krotny),
3) skonsolidowany zysk netto: około 1,2 mln zł, wobec 0,3 mln zł zysku netto w II kw. 2018 r. (wzrost o 301% r/r) oraz wobec 2,9 mln zł straty netto w I kw. 2019 r. (wzrost o 4,1 mln zł k/k)."

@Robo68

mieli też 2.8mPLN aktualizacji kredytu w linii kosztów finansowych.
Do tego dystrybucja - co roku na początku roku robią renegocjację umów/nowe cenniki - zakładam, że przerzucą na klienta wyższe ceny dolara.

2018 to rok inwestycji, dopiero od Q4 działają na pełnych mocach, zobaczymy Q1:

1. poprawa marż na dystrybucji poprzez coroczną rewaloryzację.
2. brak one-off dla kosztów finansowych

To na poziomie Zysku netto widzę szansę na 80% programu motywacyjnego.

Dług netto lekko spadł Q/Q bo przestali inwestować w AT i w AO - wiec w Q1.2019 powinni już efektywnie zmieniejszyć poziom zadłużenia.
Wyniki na pierwszy rzut oka zle, ale nie tragiczne. Ja czekam na raport za Q1.2019

I jak pisałem, pomimo, że "sytuacja wygląda tragicznie" wujek plw nie pozwolił, aby spółka zależna miała kłopoty. Przyszedł z nad wyraz wielką miotłą, ale widać, że pracuje aby to stanęło na nogi:

www.stockwatch.pl/przeglad-pra...

oraz to:

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Posprzątają, poukładają i za kilka miesiecy nikt nie będzie pamiętał o tym, że trzeba było postawić spółkę na nogi od podstaw.

może w ten sposób "gruby" chce zmienić parytet wymiany?
może fixy odstraszają od zakupów (ale to wątpliwe)?
może GNB ma bardziej toksyczne aktywa niż ida (portfel frankowy) i to powoduje takie lagowanie kursu vs parytet?
Albo po prostu ruszy porządnie w górę jak przejdzie na ciągłe, a teraz gra na wymęczenie.

Za ESPI:

"Zarząd Banku informuje, że podjął decyzję o dopuszczeniu wybranych funduszy private equity do procesu due diligence od dnia 4 lutego 2019 r. oraz rozpoczęciu z nimi rokowań dotyczących struktury transakcji.".

Jak to się uda, to powinno ruszyć wycenę IDA/GNB/GTN oraz ogólnie usunąc ryzyko systemowe dla sektora finansów w PL. Co Wy o tym myslicicie?

Za ESPI:

"Zarząd Banku informuje, że podjął decyzję o dopuszczeniu wybranych funduszy private equity do procesu due diligence od dnia 4 lutego 2019 r. oraz rozpoczęciu z nimi rokowań dotyczących struktury transakcji.".

Jak to się uda, to powinno ruszyć wycenę IDA/GNB/GTN oraz ogólnie usunąc ryzyko systemowe dla sektora finansów w PL. Co Wy o tym myslicicie?

Cześć Anty_teresa,

masz w pełni rację, że kapitałem, który się wycenia w gamedev są ludzie/know-how/doświadczenie.
W tym momencie kurs spadł z 5x na 8.xx - co odzwierciedla spadek wyceny możliwości generowania zwrotu z kapitału ludzkiego. Jednakże, jedyna szansa dla spółki to duży wujek - PLW.
1. Odejście 70% zespołu produkcyjnego.
2. Nieudane PD
3. wyjście ostatniego funduszu.

Nie wiem jaka "plaga" jeszcze może nawiedzić tą spółkę.
Szanse:
1. PLW zawalczy o swoją twarz,więc:
1a. przerzuci devów z innych zespołów do CFG aby pokazać, że może reagować.
1b. Pozwoli wydać CFG jakiś inny IP ze stajni PLW?
2. dzięki temu zachowa twarz.

Jeśli nie byłoby tutaj wujka plw, to kapitalizacja powinna polecieć na poziom JJB:)

Moderator:
usunięto treść niezgodną z regulaminem forum

PLW ma model biznesowy, że wprowadza zależne studia na gpw. Wg. mnie powinien/musi pokazać na przykładzie CFG, że jest odpowiedzialnym akcjonariuszem i monitoruje co się dzieje w stajni PLW, reaguje, pomaga i wyprowadza na prostą. Czyli nie wprowadza na gpw żadnych spółek wydmuszek.
Jak ogarną spółkę, to będą mogli dalej wprowadzać spółki na gpw - wiec to nie tylko chodzi o samo CFG, tylko o zaufanie do PLW.

Wg. mnie IPO ebuwie negatywnie: e-commerce +70% r/r wzrostu wg. raport z piątku.

Czy ktoś oglądał wyniki CCC za Q3.2018?

"Grupa CCC szacuje, że miała w III kwartale 2018 roku 40,6 mln zł EBITDA (bez MSSF 16) wobec konsensusu 47,7 mln zł - podała spółka w komunikacie. Zgodnie z szacunkami, strata netto j. d. wyniosła w tym okresie 37 mln zł, podczas gdy konsensus zakładał 2,2 mln zł straty.

Zgodnie ze standardem MSSF 16, szacunkowa EBITDA grupy CCC wyniosła 160,1 mln zł, a strata netto przypisana jednostce dominującej 41,7 mln zł."

Pogoda nie pomaga też obecnie, wg. mnie to i czwarty kwartał będą mieli słaby - a i Q3 nie zaskoczył pozytywnie...

Kania puściła raport.
Wzrost rentowności sprzedaży do 12% w q2. Rentowność ebitda prawie 10%.
Solidne przepływy, chociaż znowu mocno wzrosły zobowiązania, bo mocno wzrosło saldo aktywów obrotowych (należności).
Co sądzicie o raporcie? Ja osobiście takiego się spodziewałem, najważniejsze, zszaczeli generować pozytywny cashflow.

Informacje
Stopień: Oswojony
Ostatnia wizyta: 12 lipca 2019 17:30:41
Liczba wpisów: 31
[0,01% wszystkich postów / 0,05 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,456 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d