pixelg
Kiedy dno bessy? - Branże i sektory - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Kiedy dno bessy?

v3nom
0
Wpisów: 3 045
Wysłane: 13 października 2010 14:12:42
krewa napisał(a):
pomimo zarobku 1,10 USD na akcję euforii nie widać ani na GPW ani na futach S&P

Krewa, ja wiem, że to Cię denerwuje, ale euforii na WIG20 nie widać, bo od rana na półtora procentowym plusie. Dopóki ostatni niedźwiedź nie padnie żywy lub martwy, dopóty nie boję się o rynek byka Angel
Klika się i sprzedaje ;-)

white_eagle
0
Wpisów: 300
Wysłane: 13 października 2010 14:17:33

zresztą spójrzcie na emerging markets.
wczoraj niemal cała europa na czerwono z zielonymi plamami, w tym turcja notujaca co chwilę swoje historyczne rekordy
i nie jest to tylko kapitał autochtonów
a jak ktoś pakuje w interes, to po to by wyciagnac za kilka lat dużo wiecej, gdy hosssa bedzie na wyczerpaniu i bedzie trzeba sie ewakuowac, bo na rynku wszystkie niedzwiedzie zapadna w sen
każdy swoim sterem i żeglarzem.

white_eagle
0
Wpisów: 300
Wysłane: 13 października 2010 15:02:08

i jeszcze coś takiego, że Niemcy, Anglicy, Chinczycy, my:), Hong Kong pobili roczna maksima,
Brazylii brakuje niewiele
czyli co? znów wszystko zalezy od stanów:)

nie wiem jakie są statystyki, ale jeśli coś jest coraz wyżej to szanse, że będzie spadało są mniejsze.
każdy swoim sterem i żeglarzem.

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

Taurus80
0
Wpisów: 2 936
Wysłane: 13 października 2010 15:18:38
Amerykanski rynek zajmie miejsce Japoniczykow po ostatniej dekadzie :)
I to jest nieuniknione :) na rynklu dzieki FEDowi jest nadmiar gotowki a spekulanci zamiast ladowac w rynki rozwiniete troche mysla i wola emergin markets co jest zupelnie zrozumiale nawet jak kraje rozwiniete beda sie wolno rozwijaly lub zwijaly oczywisctym jest ze rynki emrgin beda znacznie szybciej rosly.

Wiec mamy hosse emergin markets :) a my niewatpliwie do tej klasy sie zaliczamy, a do innych indexow nam jeszcze troche brakuje :) jeszcze w tym roku bedzie 2900 :) wave

buldi
0
Wpisów: 5 064
Wysłane: 13 października 2010 15:24:22
wujek_staszek napisał(a):
Oj buldi, buldi....widzę, że ciężko ci sie pogodzić z tym, że mamy rynek byka. :)

Wujku ja ten rynek przyjmuje do wiadomości, nawet do samych byków nic nie mam, ale uważam że po raz kolejny wybrana została opcja ratunkowa polegająca na kosmetycznym wpompowaniu kolejnej kasy w nieudolny system, Ta kasa wycieknie z tego dziurawego gara na rynki akcji i pod to rośniemy, dlatego obawiam się coraz bardziej nie tylko o to co się będzie działo z giełdami, ale głównie o to że ucierpimy na tym wszyscy w naszej szarej rzeczywistości.

W 2007 też rosło i jaki to miało wpływ na dalszy rozwój wydarzeń?

Edytowany: 13 października 2010 15:26

Vox
134
Wpisów: 6 641
Wysłane: 13 października 2010 19:10:02
Cytat:
Fed będzie drukował pieniądze, rynki szaleją
Xelion - Biznes
13 Paź 2010, 18:00

Wczoraj na dwie godziny przed końcem amerykańskiej sesji poznaliśmy chyba najważniejszą informację tego tygodnia, czyli protokół z ostatniego posiedzenia FOMC. Rozwiał on wszelkie wątpliwości i został odebrany jako dający zielone światło dla drugiej rundy ilościowego poluzowania.

Buldi chcesz wygrać z FED-em, przyznaj się że masz w domu drukarkę i PLN-y drukujesz...
Angel

buldi
0
Wysłane: 13 października 2010 23:39:01
Vox - mam drukarkę, ale w konkury z FEDem nie mi stawać ani mojej drukarce.
Myślę - spiskowo - że jeżeli "oni" dziś obwieszczają światu że będą drukować, a rynek spekuluje czy będzie to 500mld czy 1,5bln, to te przyszłe zielone drukowane papierki już fruwają w powietrzu.
Nie mam najmniejszego powodu by wierzyć w uczciwość FED, że uprzedzi inwestorów przed rzeczywistym faktem.
Jeżeli chce się osłabić własną walute by wywołać inflacje (patrz - zwiększyć konkurencyjność eksportu) to trzeba ją puścić w obieg międzynarodowy.
WIG20 od początku sierpnia urósł o 20%, ale ten sam indeks wzrósł ponad dwa razy tyle w ujęciu dolarowym.
To daje do myślenia.

wujek_staszek
0
Wpisów: 792
Wysłane: 14 października 2010 09:23:40
buldi napisał(a):
wujek_staszek napisał(a):
Oj buldi, buldi....widzę, że ciężko ci sie pogodzić z tym, że mamy rynek byka. :)

Wujku ja ten rynek przyjmuje do wiadomości, nawet do samych byków nic nie mam, ale uważam że po raz kolejny wybrana została opcja ratunkowa polegająca na kosmetycznym wpompowaniu kolejnej kasy w nieudolny system, Ta kasa wycieknie z tego dziurawego gara na rynki akcji i pod to rośniemy, dlatego obawiam się coraz bardziej nie tylko o to co się będzie działo z giełdami, ale głównie o to że ucierpimy na tym wszyscy w naszej szarej rzeczywistości.

W 2007 też rosło i jaki to miało wpływ na dalszy rozwój wydarzeń?

Buldi, rynek to kiedyś przyjmie do wiadomości. Hossa to wspinaczka po ścianie strachu i tak sobie pomyślałem ze w sumie dobrze, że o tym piszesz by nie usnęła nasza czujność. Trzeba jednak grać z trendem bo ten mamy wyraźny i zbytnio nie przejmować się łapaniem górki.

Dawno już zauważyłem dziwną przypadłość niektórych analityków i inwestorów którzy to koniecznie chcą przewidzieć ów szczyt czy dołek. Analityk może próbować dla chwały i późniejszych wierszówek, choć i tak 99% z nich jest skazanych w takich przypadkach na porażkę. Inwestor, uważam, powinien grać z trendem i dlatego mam nadzieje, że siedzisz na długich pozycjach.
pozdr
Albo my ich, albo oni Was.

daniel93
0
Wpisów: 469
Wysłane: 14 października 2010 15:44:03
Choć nie da się ukryć, że w tej fali 2700, lub góra 2750 to będzie max. Chyba, że ktoś sądzi, ze urośniemy 30% bez korekty blackeye
Edytowany: 14 października 2010 15:44

daniel93
0
Wysłane: 14 października 2010 16:03:30
Dzisiaj na futach mamy odbicie od silnego oporu w okolicach kilku pkt ponad 2700. Do tego wzrost wolumenu na spadkowych świeczkach powiązane z silnym spadkiem LOPu (ponad 2k) podczas spadkowej sesji. Także nie wiem czy długie pozycje (w czasie gdy ktoś zamyka ich dużą ilość) są dobrym pomysłem.

Vox
134
Wysłane: 14 października 2010 16:47:02
Cytat:
Jeden z chińskich ekonomistów napisał w prasowym felietonie, że to Stany Zjednoczone oddały pierwszą salwę w wojnie walutowej, a reszta świata musi wspierać rozmyślną strategię obniżenia wartości dolara.

Na pierwszej stronie oficjalnego chińskiego dziennika People's Daily, Li Xiangyang opisał rolę Stanów Zjednoczonych w konflikcie jako "pierwszą figurę grobową" – chiński idiom oznaczający niebezpieczny precedens.

Li, który na co dzień kieruje Departamentem Azji na Chińskiej Akademii Nauk Społecznych – czołowego chińskiego think tanku – napisał, że kontynuowanie interwencji na rynkach walutowych przez gospodarki rozwinięte będzie ciosem dla globalnego ożywienia gospodarczego.

Chińscy przywódcy już wcześniej ostrzegali, że luźna polityka monetarna w wykonaniu Stanów Zjednoczonych stanowi poważne zagrożenie dla rynków wschodzących, ale nigdy ton ich wypowiedzi nie był tak ostry. To sygnał, że niezadowolenie Pekinu rośnie.

- Może się wydawać, że deprecjacja dolara wynika z sił rynkowych, ale w rzeczywistości spadek wartości dolara jest mocno wspierany rozmyślnymi działaniami – napisał Li w gazecie, która jest główną tubą propagandową rządzącej Chińskiej Partii Komunistycznej.

Zagraniczne wydanie People's Daily jest skromniejszą wersją lokalnej edycji.

Li uważa, iż komunikat Rezerwy Federalnej o możliwym w najbliższym czasie przystąpieniu do kolejnego etapu ilościowego luzowania polityki poprzez wykup obligacji i innych aktywów finansowych, jest kluczowym czynnikiem wpływającym na wartość dolara.

Motywy są jego zdaniem oczywiste.

Bez słabszego dolara Stany Zjednoczone nie mają szans zrealizować celu prezydenta Baracka Obamy, który obiecał podwojenie eksportu na przestrzeni najbliższych pięciu lat.

Deprecjacja dolara będzie również służyła długofalowemu interesowi USA, ponieważ przyczyni się do wzrostu inflacji, a tym samym złagodzi ciężar długu, którego zaciągnięcie było konieczne, aby walczyć z kryzysem finansowym.

- Jeśli w globalnym kryzysie finansowym chodziło o nacjonalizację prywatnych długów, to w czasie pokryzysowym chodzi o przerzucenie ciężaru długu Stanów Zjednoczonych na cały świat – napisał Li.

nie są głupi ci Chińczycy, wiedzą o co chodzi. Ale i tak nic nie mogą na to poradzić.

krewa
krewa PREMIUM
443
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 8 153
Wysłane: 14 października 2010 19:18:46
v3nom napisał(a):
...Krewa, ja wiem, że to Cię denerwuje, ale euforii na WIG20 nie widać, bo od rana na półtora procentowym plusie...

v3nom,
na istotne wiadomości indeksy mogą reagować niemrawo lub wcale, wiem o tym. oczekiwałem reakcji na FW20 i ES.F, gdyż futy właśnie najlepszym barometrem nastrojów są i dość żywiołowo pokazują co rynek myśli o tych lub innych liczbach. a w omawianym przypadku futy zachowały się niczym pacjent po znieczuleniu.

chciałem też kilka słów powiedzieć na temat BDI. otóż z racji wykonywania innych aniżeli niedźwiedzich obowiązków przyszło mi spotkać się z ludźmi z tej branży. postanowiłem upiec dwie pieczenie na raz i dowiedzieć się nieco więcej o frachtach.
szeroko pojęta branża transportowa jako pierwsza stawia czoło kryzysowi i z reguły obrywa. zmniejszająca się liczba towarów transportowanych między krajami/kontynentami powoduje przestoje, spadek przychodów a w konsekwencji brak środków na raty leasingowe czy kredytowe. w efekcie jednostki transportowe trafiają do komornika a ich właściciele do urzędu pracy. zmniejsza się ilość jednostek zdolnych do przewożenia towarów, w związku z czym przy spadku ilości jednostek poniżej liczby krytycznej podwyżka cen za fracht staje się nieunikniona. i z taką właśnie sytuacją mamy do czynienia teraz - delikatne ożywienie gospodarcze nieproporcjonalnie winduje frachty.

buldi
0
Wysłane: 14 października 2010 21:04:29
Vox napisał(a):
Cytat:
................... Jeśli w globalnym kryzysie finansowym chodziło o nacjonalizację prywatnych długów, to w czasie pokryzysowym chodzi o przerzucenie ciężaru długu Stanów Zjednoczonych na cały świat – napisał Li.

nie są głupi ci Chińczycy, wiedzą o co chodzi. Ale i tak nic nie mogą na to poradzić.

Nie doceniasz Vox Chińczyków.
Zabacz jak dają popalić Usiakom.
Dzisiaj mieliśmy odczyt deficytu handlowego i widać że po ostatnim odbiciu od sierpniowego dołka znów wynik zaczyna podrążać producentów dolara.
A tak wygląda czytelna tendencja:

kliknij, aby powiększyć

Wojna walutowa trwa w najlepsze a my jesteśmy gdzieś pośrodku. Puste dolary i juany latają w powietrzu. Co raz to ktoś dorzuci do tej kołomyji jak nie japońskiego jena to brazylijskiego reala.

Wszystko to trafa w rynki więc nasz złoty się umacnia z braku wewnętrznych argumentów. Trzeba jednak przyznać że by dorównać do reszty zwariowanego świata nasz rząd robi co może by podnosząc podatki ubić popyt wewnętrzny a utrzymać jednocześnie rosnący deficyt budżetowy. Myślę że jego starania nie trafią w próżnię i tylko patrzec jak zaczniemy drukować złotego by się wyrobić ze spłata rosnących długów.

paya
0
Wpisów: 270
Wysłane: 14 października 2010 21:28:23
Jeśli myślisz o drukowaniu złotówki to chyba nie za prezesury prof. Belki
Edytowany: 15 października 2010 06:47

Vox
134
Wysłane: 14 października 2010 22:44:25
Cytat:

a ty nie doceniasz geniuszu Bena Helikoptera,
przez dodruk $ nie tylko zlikwidują sobie długi,
ale jeszcze zarobią na spekulacji na surowcach,
a także za "darmowe dolary" obkupią się w spółki z Emerging Markets (w tym nasze)
(---> stąd te wzrosty u nas.)

kto ma światową walutę, ten rządzi światem. a taką walutą nie jest ani euro, ani jen tylko $.
Edytowany: 14 października 2010 22:45

daniel93
0
Wysłane: 15 października 2010 00:07:25
Zapominasz o najbardziej błachym skutku - doprowadzą do osłabienia $ co też jest im bardzo na ręke salute
Edytowany: 15 października 2010 06:47

buldi
0
Wysłane: 15 października 2010 08:07:17
Vox napisał(a):
Cytat:

a ty nie doceniasz geniuszu Bena Helikoptera,
przez dodruk $ nie tylko zlikwidują sobie długi,
ale jeszcze zarobią na spekulacji na surowcach,
a także za "darmowe dolary" obkupią się w spółki z Emerging Markets (w tym nasze)
(---> stąd te wzrosty u nas.)

kto ma światową walutę, ten rządzi światem. a taką walutą nie jest ani euro, ani jen tylko $.

Jak znalazł w odpowiedzi parę stron wcześniej Stoje_i_patrze wrzucił linka do świetnego opracowania na ten temat.
Wpis przeszedł bez echa a szkoda.
Mam nadzieje że kolega się nie obrazi jeżeli jeszcze raz do tego linka wrócę.
stojeipatrze.blogspot.com/2010...

Taurus80
0
Wpisów: 2 936
Wysłane: 15 października 2010 08:56:00
Buldi switny link :)
Caly czas mowie ze to pompowanie kasy jest kompletnie bezsensowne :) cala kasy wyplywa z USA na rynki Emergin.
Vox chyba nie rozumiesz ze jak amerykanie beda kupowali firmy z emergin to nie poprawi ich stanu gospodarki a jedynie rynkow emergin, wszak te firmy pracuja na PKB wlasnych krajow a nie USA i tutaj jest potezny problem :)
Od poltora roku mowie ze USA dazy do stagflacji i nadal podtrzymuje zdanie :) te osly z fedu niczego sie nie nauczyly przez ostatnie poltora roku a szkoda.

W kazdym badz razie nastepne QE da rynkom emergin jeszcze rok do dwoch Hossy i to w przyspieszonym tepie a pozniej sie zobaczy :) jezeli jajoglowi z FEDU nadal nic nie beda rozumieli to nie zostanie nic innego jak zaladowac sie z max lewarem w S-ki wave
I liczenie kasy w druga strone.

del-20130531
0
Wpisów: 757
Wysłane: 17 października 2010 18:15:05
Cytat:
Goldman oszacował, jak wpływa wielkość bilansu FED na wzrost SP500.

http://stojeipatrze.blogspot.com/

mrk
20
Wpisów: 1 956
Wysłane: 19 października 2010 15:06:30
wie ktoś może co to za dane opublikowano w usa że es.f tak zanurkował?

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość