pixelg
Kiedy dno bessy? - Branże i sektory - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Kiedy dno bessy?

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
249
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 10 656
Wysłane: 15 marca 2011 17:00:14

sss56
0
Wpisów: 522
Wysłane: 15 marca 2011 17:17:53
Cytat z tego artykułu
Cytat:
Dr Latek ostrożnie podchodzi do tego typu twierdzeń. "Według oficjalnego stanowiska MAEA i ONZ, nawet najmniejsza dawka promieniowania wiąże się z ryzykiem spowodowania choroby nowotworowej" - podkreśla. "Jeśli założymy, że takie prawdopodobieństwo - choćby minimalne istnieje - i pomnożymy przez liczbę osób narażonych na promieniowanie uwolnione podczas katastrofy - ratowników, pracowników, okolicznych mieszkańców, otrzymamy określoną liczbę. Stąd bierze się liczba 4 tys. zgonów, które - jak szacuje Forum Czarnobylskie - mogą nastąpić, jako skutek katastrofy, wciągu najbliższych 50 lat" - mówi naukowiec.

sprytne podejście do sprawythumbright
"człowiek jest niewolnikiem swego posiadania..."
"Wszystko jest trudne nim stanie się proste "

mankomaniak
0
Wpisów: 572
Wysłane: 15 marca 2011 17:19:38
Tego typu tekst przypomina mi deklaracje analityka, który twierdzi, że coś może stać się na giełdzie. Tutaj liczą się fakty, czyli to co do tej pory się stało. Jednym z najbardziej lub najbardziej obiektywnym źródłem jest:

UNSCEAR-Czarnobyl

Na pierwszy rzut oka zwracaja uwagę na ogromne szkody w środowisku i zdrowiu ludzi, ale wnikliwsze spojrzenie daje obraz, że wielka liczba ofiar nie jest naukowo udowodniona, że nie jest tragicznie jak sie powszechnie wydaje.
Co cię nie zabije, to cię udziwni

[**usunięto zakazaną treść**]

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

plynacyzrynkiem
0
Wpisów: 1 349
Wysłane: 15 marca 2011 17:37:16
a propos faktow - odczyt licznikow geigera (niestety dziala w kratke, za duzo ludzi to oglada)

http://mu.jklmnop.net/japan/

www.ustream.tv/channel/geiger-...

www.ustream.tv/channel/hino-to...

Frog
6
Wpisów: 5 488
Wysłane: 15 marca 2011 17:43:28
manko, dobrze wiesz że danych z naszej pozycji nie da się zweryfikować. Żadnych danych. Wszystko zależy od przyjętych założeń liczącego oraz od interesów jakie miał.

O tym jak silne są różnego rodzaju lobby, niech świadczy fakt iż największa światowa niezależna (podobno) organizacja zajmująca się ochroną zdrowia - WHO - uznała 2 lata temu, że świat opanowała pandemia grypy i ogłosiła największy z możliwych stan zagrożenia. Co było potem wszyscy pamiętamy.

Nie masz żadnych gwarancji, że artykuły które przytaczasz są inspirowane przez lobby związane z przemysłem nuklearnym.

Nie wiem ile osób zginęło w wyniku katastrofy w Czernobylu. I nikt się nigdy nie dowie. Ile osób zdrowych zachorowało, ilu wcześniej chorych zmarło - nie wiemy i na 100% nigdy się nie dowiemy.

Jednak sugerowanie że w sumie to zginęło tylko 30 osób a reszcie wyszło to na zdrowie to lekka przesada.
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum

v3nom
0
Wpisów: 3 045
Wysłane: 15 marca 2011 18:49:30
Filmiki mi się nie odpalają, ale rzucając okiem na pierwszy wykres szału kompletnie nie ma. Wrzuciłem go na imageshacka, na wszelki wypadek, jakby miał przestać działać:

kliknij, aby powiększyć

Jeśli wierzyć przelicznikowi w szczycie było prawie 1 uSv/h, a teraz to 0.2, 0.3 uSv/h.

Dla porównania średnie promieniowanie tła w Polsce (ziemia, ściany, kosmos) to 0.3 uSv/h, a prześwietlenie czaszki promieniami rentgenowskimi to około 0.2 mSv.

Źródło: www.wiz.pl/main.php?go=1&o...

I jeszcze ciekawostka. Promieniowanie w pobliżu Sarkofagu: niecałe 4 mikrosiwerty i jest tam mimo wszystko bezpiecznie, elektrownia działała do zdaje się 2003/2004 roku.

kliknij, aby powiększyć

EDIT: Poprawiłem jednostkę przy Sarkofagu - są to oczywiście mikrosiwerty/h, a nie milisiwerty/h, różnica x1000 Angel
Klika się i sprzedaje ;-)
Edytowany: 15 marca 2011 19:31

mankomaniak
0
Wysłane: 15 marca 2011 20:01:39
Widzę, że mamy tu specjalistę od różnych spraw geologicznych. Więc do kogo ja mówię, że żyje mitami?? - wreszcie na kogoś z pokorą spoglądam.

A mówiąc serio. Wiem, że lubisz AT, a oni często mają nieziemskie wizje (zboczenia). Więc mam nadzieję, że nie zaczniesz dostrzegać relacji pomiędzy wykresami geologicznymi a giełdowymitard

Edytowany: 15 marca 2011 20:02

noise
0
Wpisów: 280
Wysłane: 15 marca 2011 20:46:42
Hmmm jeszcze chwila a usiaki będą po zielonej stronie...Think

bB86
0
Wpisów: 744
Wysłane: 15 marca 2011 20:59:45
a coś w tym dziwnego? ;-)

to już było, to jest zawsze, X 1987, IX 2001, te same emocje, te same ruchy niewspółmierne do wpływu na notowane firmy, te same okazje na krótki termin.. tym razem na Nikkei.
• Diehard modern value investor (with a Mungerish twist) ;) •
Edytowany: 15 marca 2011 21:01

nocnygracz
0
Wpisów: 2 104
Wysłane: 15 marca 2011 21:08:33
A tymczasem buldi wygrałeś ze mną zakład.

Gratuluję.

Wygląda na to, że z analizy technicznej wyszło Ci trzęsienie ziemi w Japonii. Czapki z głów.

noise
0
Wpisów: 280
Wysłane: 15 marca 2011 21:23:50
bB86 napisał(a):
a coś w tym dziwnego? ;-)

to już było, to jest zawsze, X 1987, IX 2001, te same emocje, te same ruchy niewspółmierne do wpływu na notowane firmy, te same okazje na krótki termin.. tym razem na Nikkei.

Nie mówię, że powinni spaść tak mocno jak samuraje, ale -10% u skośnych i nawet symboliczny plus na S&P to jakby "rozdwojenie jaźni" Angel , tego w końcu globalnego rynku...

bB86
0
Wpisów: 744
Wysłane: 15 marca 2011 21:59:05
Buldi widzi więcej niż nam się wydaje ;]

A Usiaki powoli trzeźwieją i uznają, że ... co właściwie się stało z ich pkt widzenia i pkt widzenia globalnej gospodarki?
Japonia też do takiego wniosku dojdzie, oczywiście zakładając, że im nic już gorzej nie wybuchnie i zaczną ogarniać zniszczenia na północy, jakby nie było, na szczęście stosunkowo słabo zaludnionej etc. Tzn efekt na ich gospodarkę jest, ale czy ten efekt to od -10 do -20% wartości wszystkich firm?
Odbiją i będą kontynuować trendy sprzed katastrofy (w 1987 w usa to były dalsze wzrosty, w 2001 po odbiciu powrót do spadków)
• Diehard modern value investor (with a Mungerish twist) ;) •

siekoo
0
Wpisów: 1 746
Wysłane: 15 marca 2011 22:21:42

kliknij, aby powiększyć

i odnosnie tego szalu radioaktywnych produktow z poczatku ubieglego wieku:

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

niestety, radioaktywnych rajstop nie udalo mi sie znalezc blackeye
za to znalazlem syrop na kaszel firmy Bayer, ktory zrobil furore w stanach w latach 50-tych:

kliknij, aby powiększyć

Zawżdy znajdzie przyczynę, kto zdobyczy pragnie...

buldi
0
Wpisów: 5 064
Wysłane: 15 marca 2011 22:52:01
nocnygracz napisał(a):
A tymczasem buldi wygrałeś ze mną zakład.

Gratuluję.

Wygląda na to, że z analizy technicznej wyszło Ci trzęsienie ziemi w Japonii. Czapki z głów.

Niczego nie przewidziałem i nie wygrałem z Tobą zakładu.
Przerżnąłem wcześniej o 3 pkt.

To ja Ci gratuluję, choć właściwie nie ustaliliśmy jak mam Ci to zrekompensować.

Jak ochłonę troche po tych przegranych, bedę próbował dalej.
Może w końcu mi sie uda.

Nawet mam ciekawy pomysł na fanty.
Co byś powiedział gdyby zwycięzca przyszłej edycji w nagrodę wymyślił treść stopki przegranemu, który musiał by się z nią dumnie obnosić po forum przez 1 miesiąc?

v3nom
0
Wysłane: 15 marca 2011 22:57:24
mankomaniak napisał(a):
Widzę, że mamy tu specjalistę od różnych spraw geologicznych. Więc do kogo ja mówię, że żyje mitami?? - wreszcie na kogoś z pokorą spoglądam.

Jaki tam specjalista? Ja po prostu lubię wiedzieć. A przeliczać jednostki nauczyłem się jeszcze w podstawówce. Ten dozymetr jest ustawiony na zachód od Tokio i daje jakiś punkt odniesienia. Co do techniki to widzę niestety trend wzrostowy Angel Jednak samo promieniowanie nadal jest niskie. Niedawno wypowiadał się Stanisław Latek, prawdziwy ekspert i powiedział, że:

Cytat:
normy promieniowania dla ludzi są tak nisko ustalone, że ich zwiększenie nawet kilkudziesięciokrotne przez jakiś czas - "nie latami, tylko przez ileś godzin czy dni" - nie jest jeszcze zagrożeniem dla zdrowia.

Wedle mojej najlepszej wiedzy norma to 0,3 mikrosiwerta na godzinę (uSv/h), czyli jest nieznacznie przekroczona. Jednak nie ma znaczenia jak jest, jak napisał Płynący. Ważne jak widzą to rynki Angel

Co do indeksów:

- WIG20 - ok

- mWIG40 - ładny młot i liźnięcie wsparcia na intraday, bardzo mi się podoba

- sWIG80 - podobnie jak mwig, z tym, że wsparcie nie wytrzymało, close na linii

- DAX - zaliczył taką lukę, że nie wiadomo czy śmiać się czy płakać Angel

- NIKKEI - parafrazując reklamę pewnego piwa: jakby TSE robiło odwierty, to byłby prawdopodobnie najlepiej zabetonowany odwiert na świecie Angel

- BOVESPA - chillout, polej jeszcze Angel

Siekoo, ja słyszałem, ze był też dostępny chleb z dodatkiem radu.
Edytowany: 15 marca 2011 23:01

mankomaniak
0
Wysłane: 15 marca 2011 23:00:04
Okej, a teraz przenosimy się na wątek Inwestowanie przez sen - tam dopiero jest odjazd!

nocnygracz
0
Wpisów: 2 104
Wysłane: 15 marca 2011 23:03:07
@ buldi
Czyli i ten zakład wygrałem?
Szok. Nie zauważyłem wcześniej. Z pewnością nie odmówiłbym sobie jakichś złośliwości w Twoim kierunku.

Pomysł na fanty świetny. Już zaczynam tworzyć listę dwunastu haseł, aby mieć Cię w co przyodziewać przez następny rok :)

To co, robimy następną edycję? Znudziła mi się już ta korekta, a Ty (widzę) jak zwykle pokrzykujesz o spadkach i odgrażasz się zmianą swojego podstawowego pokarmu z miodu na byczą krew.
Edytowany: 15 marca 2011 23:03

siekoo
0
Wpisów: 1 746
Wysłane: 16 marca 2011 07:52:00

kliknij, aby powiększyć
Zawżdy znajdzie przyczynę, kto zdobyczy pragnie...

v3nom
0
Wysłane: 16 marca 2011 07:54:19
Promieniowanie na zachód od Tokio spadło do poziomu normalnego Angel

kliknij, aby powiększyć

To jest budujące:

Cytat:
Tymczasem po tragicznym trzęsieniu ziemi i tsunami japońskie supermarkety obniżają ceny, a ich pracownicy równo dzielą pozostałą żywność pomiędzy mieszkańców, tak by nikt nie dostał więcej niż inni . Właściciele automatów z napojami za darmo rozdają je wśród ocalonych. Mieszkańcy ustawiają się w równych kolejkach po wodę i żywność dystrybuowaną przez władze.

A jak to wyglądało w innych krajach?

Cytat:
Po przejściu huraganu Katrina Nowy Orlean był plądrowany przez uzbrojone bandy. Fala bezprawia po ubiegłorocznym trzęsieniu ziemi w Chile zmusiła rząd do wyprowadzenia wojska na ulice. Po zamachach w Moskwie taksówkarze podwyższyli ceny 10 razy, by zarobić na zdesperowanych obywatelach. Także nieszczęście polskich powodzian stało się dla wielu okazją do wzbogacenia się.

Można jeszcze przypomnieć jak niedawno starożytne zabytki (w tym piramidy) zostały splądrowane przez bandy dzikusów w Egipcie...

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosc...

EDIT: Jest update:

Cytat:
Rzecznik japońskiego rządu Yukio Edano poinformował, że uszkodzeniu mogły ulec wewnętrzne osłony reaktorów numer dwa i trzy. Z jego słów wynika, że w tym ostatnim bloku, tak jak i w całej elektrowni, nastąpił znaczny wzrost promieniowania, dlatego też władze zdecydowały o tymczasowym wycofaniu z obiektu wszystkich pracowników.

wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosc...
Edytowany: 16 marca 2011 08:07

tahme
0
Wpisów: 111
Wysłane: 16 marca 2011 09:35:25
NIe generalizowałbym z tymi przypadkami żerowania na ludzkiej tragedii - przynajmniej w odniesieniu do Polski = pamiętam, co się działo w trakcie powodzi w 97 we Wrocławiu i obok faktycznych przypadków plądrowania sklepów i sprzedaży chleba za 20 zł, o których tylko słyszałem, byłem świadkiem wielu przykładów spontanicznie okazywanej pomocy, wspólnej pracy dla dobra ogółu itp :)
i piwa bezalkoholowego się napiłem (tzw podpiwek?) i pizzę zjadłem, a właściciele tych dóbr wcale w ten sposób nie dziękowali za ochronę własnego mienia,,,

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość