pixelg
OTMUCHOW - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8 9

OTMUCHOW [OTM]

AKTUALNY KURS: 4,08 zł (+24,39%) 07-05-2021 17:04
zanadi
0
Wpisów: 10
Wysłane: 5 kwietnia 2011 14:38:23 przy kursie: 13,16 zł
chyba trzeba siegnac dna zeby sie odbic hehe... a tak w ogole wie ktos kiedy ruszy produkcja tych zelkow witaminowych bo ktos cos o tym wspominal?? To z pewnoscia by pomoglo.
Edytowany: 5 kwietnia 2011 14:38

kozalesz
0
Wpisów: 79
Wysłane: 5 kwietnia 2011 14:50:29 przy kursie: 13,16 zł
Z tego co pamiętam produkcja żelków ma ruszyć na jesieni.

Dapi
0
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 1 002
Wysłane: 5 kwietnia 2011 15:03:53 przy kursie: 13,16 zł
Odnoszę wrażenie, że produkcja żelków witaminowych ma spowodować jakiś skokowy wzrost przychodów.
Czy ktokolwiek zna ten rynek lub spółka szacowała/podawała jakies dane na ten temat ?
Czy spółka takie żelki chce rozprowadzać w kanale aptecznym ?

edit: doczytałem dla kogoś chce to robić...

Osobiście tą informacje traktuję jako coś co trzeba było powiedzieć aby czymkolwiek się wykazać w momencie oferty. Chwalenie się farmacją jest nośne i tyle. Wpływ na przychody z racji świadczenia usługi moim zdaniem pomijalne.
Nie tutaj należy szukać "tego czegoś" w tej spółce.
Rynki mogą pozostać irracjonalne dłużej niż ty możesz pozostać wypłacalny.

Rozbudowane wykresy: http://www.atcharts.pl
Centrum analizy technicznej: http://www.attrader.pl
Edytowany: 5 kwietnia 2011 15:31

zanadi
0
Wpisów: 10
Wysłane: 6 kwietnia 2011 22:56:51 przy kursie: 12,80 zł
w polsce wszystko zwiazane z lekami i aptekami dobrze sie kreci wiec zelki witaminowe jak najbardziej sa dobrym produktem, przy dobrej akcji reklamowej "krocie" przeciez wszyscy maja słabosc do maluchow i nikt nie oszczedza na dzieciach

Dapi
0
Wysłane: 7 kwietnia 2011 09:12:34 przy kursie: 12,80 zł
Rozumiem że to Twoje odczucia. Ja posłuże się wyliczeniami, opierając się na pewnych danych i założeniach.

To firma której dla której zrobią żelki musi tą akcję marketingową zrobić, co uwzględni w koszcie żelków.
OTM dostanie pieniądze tylko za wytworzenie - co stanowi w koszcie żelków znikomą sumę - i także znikoma sumę w obrocie spółki.
Rynek żelków w aptece to ok. 10mln w gotowym produkcie. Z tego dwóch ma 90%. Jeżeli firma jakaś tam /jedna z wielu które ostatnio zaczęły żelki z witaminami wprowadzać do aptek/ sprzeda żelków za 500tys rocznie /w co całkowicie wątpię/ to OTM załóżmy że zarobi z usługi 50tys zł. Cena w sklepie nie ma wiele wspólnego z ceną wytworzenia.

Giełda to nie bajka, tutaj wciska się każdy kit aby sprzedać towar /akcje/, tym bardziej że zgodny z prawdą, o tajemniczych witaminowych żelkach.
Jeżeli byłaby to informacja/umowa mająca zdecydowany wpływ na przychody to zgodnie z prawem zostałbyś poinformowany przez spółkę /taki ma obowiązek/ o jej podpisaniu.

Proponuję naprawdę skupić się na tym co może być cenotwórcze dla kursu a nie informacjach marketingowych sprzedanych akcjonariuszom na debiucie

Edytowany: 7 kwietnia 2011 09:13

bart0108
0
Wpisów: 25
Wysłane: 7 kwietnia 2011 11:17:04 przy kursie: 12,80 zł
@Dapi

Chyba żartujesz, spółka przeznaczy na zakup lini do żelek 27mln i miała by zarabiać na tym 5o tys.rocznie ? Poza tym żelki witaminowe w aptekach są drogie ok 18zł za opakowanie. Otmuchów produkował by pod marką prywatną co wg. mnie przełożyło by się na niską cenę produktu.

Dapi
0
Wysłane: 7 kwietnia 2011 12:01:33 przy kursie: 12,80 zł
Do żelek czy żelek witaminowych ? Firma rozbudowuje możliwości produkcyjne żelek tak ?
Jak rozumiem chodzi o obniżenie pracochłonności przy produkcji tego typu produktu. Standardowa produkcja żelek to manufaktura z wylewaniem do tac z mieszanina mąki. Rozumiem że linia umożliwi wtrysk do odpowiednich form i tutaj będą zapewne oszczędności

Żartują te liczby ? Podałem Ci rynek żelków witaminowych w aptekach. Wnioski wysnuj sam.

Wyślij zapytanie do spółki na ile oceniają przychody ze współpracy z kontrahentem w zakresie żelek witaminowych...

ps. jeżeli sądzisz że w aptece niska cena ma takie samo znaczenie jak w sklepie to niestety się mylisz. Kupujesz to co da ci aptekarz a jeżeli wypatrzysz tańszy na własna ręke to ci odpowie że nie ma. Albo pójdziesz do innej apteki albo każesz sobie zamówić i wrócisz jeszcze raz po to (będzie ci się chciało ?). On ci zamówi to jedno opakowanie bo oni zamawiają z hurtowni to na czym mają największą przebitkę albo to co jest reklamowane - nie to co jest najtańsze.
W sklepie żelka nikt ci nie kupi za to Twoje 18 zł a w aptece to produkt niszowy.

edit: skąd ta cena 27mln ? Nie znalazłem takiej informacji, jeżeli możesz to podaj link że linia do żelków tyle kosztuje

Edytowany: 7 kwietnia 2011 12:56

bart0108
0
Wysłane: 7 kwietnia 2011 13:23:07 przy kursie: 12,80 zł
www.bankier.pl/wiadomosc/ZPC-O... to będzie nowoczesna linia do żelek o wydajności 2t/h. Jak na tą spółkę to spora inwestycja, także widocznie jest zapotrzebowanie na żelki.Chyba wiedzą co robią??. Wracając do żelek dla farmacji zgodzę się że to będzie mniejszy kawałek tortu ale te 50k zysku wydaje mi się mało. Chodzi głownie o produkcje żelek witaminowych podobnych do obecnych np. w Biedronce, one także są wzbogacone w witaminy.

ps.z tego co zauważyłem w aptekach takie produkty jak vibovity, plusze, żelki i inne takie dla maluchów są przeważnie na wystawkach żeby mogły dostrzec je dzieci i naciągać rodziców na zakup, także nie trzeba niczego zamawiać.

co wg. Ciebie jest cenotwórcze dla kursu??
Edytowany: 7 kwietnia 2011 13:24

Dapi
0
Wysłane: 7 kwietnia 2011 14:08:10 przy kursie: 12,80 zł
Sądzę że wiedzą co robią bo na rynku spożywczym się znają. Jeżeli była potrzeba takiej inwestycji to ją zrobili. Dziwi mnie trochę koszt i myśle że jest to związane także z jakąś nową halą itp. Ale nie wiem, wysoko to wygląda jak na kupno linii - nie znam się do końca.

Weźmy pod uwagę jeszcze jeden fakt. Pozyskanie pieniędzy z giełdy jest tańsze niż z banków. Oddaje się wirtualne udziały, które nie mają decydującego głosu, pozyskuje gotówkę bez tłumaczenia się bankowi. Wystarczy cukierkowy prospekt. Często firmy nie "mają szacunku" do tak pozyskanych pieniędzy. Tak uczy życie i nawet "poważne" firmy typu Swarzędz, Kolastyna oszukiwały akcjonariuszy, żeby nie wymieniać całej plejady z NC - bo to nie na miejscu.

Rynek apteczny to wysokie marże, ale dla sprzedającego a nie dla wykonawcy. Podzieliłem, pomnożyłem i tak wyszło - optymistycznie wg. mnie może być mniej przychodu z tej produkcji usługowej.
Nadzieja jest w tym, że ktoś kupuje linię to oznacza że będzie miał zbyt na produkty z niej schodzące, a ta farmacja to taki pr-owy rodzyneczek.

W takiej firmie jedyne co ratuje to pozyskiwanie nowych odbiorców i obniżanie kosztów. Ogromnym ryzykiem tej spółki jest ta nieszczęsna Biedronka. Biznes jest brutalny i wiedza Biedronki że tyle dla nich OTM robi brutalnie może być wykorzystana do negocjacji. A jak OTM na warunki nie przystanie to dla Biedronki to jest mały problem - wejdzie 5 nastepnych, dla OTM ogromny. Tym bardziej, ze Biedronka już wie z raportów jakie marże uzyskuje OTM.

Prezes się chwali przychodami, z zyskami już gorzej a dojrzałem że na segmencie słonym sprzedaż spadła.

Spółka na tym etapie jest ryzykowna i mam nieodparte wrażenie, że te marże prospektowe są "jakieś takie ukręcone". Osobiście nie inwestuję w spółki do roku po debiucie. Rok czasu to sporo aby przekonać się czy w prospekcie była prawda i tylko prawda czy trochę kitu się dostało.

ps. na wystawkach w aptece są produkty które za to zapłaciły aby być na tych wystawkach lub produkty reklamowane w TV i radiu.

edit:
Wrzuciłem sobie jeszcze zwrot w ciągu 125dni

MIESZKO +38,41%
WAWEL +14,75%
DRKENDY +7,65%
JUTRZENKA -3,31%
OTMUCHOW -11,24%

Włożyłem też dystrybutora bo to spółka też mogąca coś powiedzieć ogólnie o rynku słodyczy

Edytowany: 7 kwietnia 2011 14:42

bart0108
0
Wysłane: 7 kwietnia 2011 14:39:00 przy kursie: 12,80 zł
Cytat:
"W takiej firmie jedyne co ratuje to pozyskiwanie nowych odbiorców i obniżanie kosztów. Ogromnym ryzykiem tej spółki jest ta nieszczęsna Biedronka. Biznes jest brutalny i wiedza Biedronki że tyle dla nich OTM robi brutalnie może być wykorzystana do negocjacji. A jak OTM na warunki nie przystanie to dla Biedronki to jest mały problem - wejdzie 5 nastepnych, dla OTM ogromny."

To fakt potrzeba więcej nowych odbiorców i optymalizacji kosztów, żeby zmniejszyć udział w Biedronce, z tego co pamiętam to bodajże chcą zejść do 40% produkcji dla Biedronki. Co do tych "5 następnych" to bym taki pewny nie był Biedronka ma bardzo wysokie wymagania które nie każda firma spełni. Jaka mogłaby być konkurencja? Kto by mógł zastąpić OTM?

Jak na razie współpraca z Biedronką przynosi korzyści. Ciekawe tylko jak z tą negocjacja cen po podwyżkach cen surowców? Dużym plusem jest to że Biedronka zamierza w tym roku dynamicznie rozwijać sieć sklepów.
Edytowany: 7 kwietnia 2011 14:43

bart0108
0
Wysłane: 8 kwietnia 2011 12:12:10 przy kursie: 12,79 zł
www.portalspozywczy.pl/handel/...

Ciekawe co z tego wyniknie? Czy OTM jest tu tylko po to żeby Jutrzence nie było zbyt łatwo przejąć Odrę?

Drugi podmiot na celowniku OTM
Tu wg. mnie są większe szanse na akwizycje.

enforces
0
Wpisów: 1 506
Wysłane: 9 kwietnia 2011 00:01:40 przy kursie: 12,79 zł
Cytat:
Drugi podmiot na celowniku OTM
Tu wg. mnie są większe szanse na akwizycje.

to jest na 99% pewne dlatego, że podobno (tak mówi ulica) <w tę firmę poszły jakieś "szemrane" pieniądze od ludzi z Otmuchowa i teraz muszą tą kasę odzyskać>. Akwizycja tej spółki jest jedną z dróg powrotu tego kapitału. Czy to prawda, czy nie - nie wiem, ale to co słyszałem wyglądało przekonująco.
Edytowany: 9 kwietnia 2011 00:02

enforces
0
Wpisów: 1 506
Wysłane: 9 kwietnia 2011 00:29:18 przy kursie: 12,79 zł
dla zainteresowanych:
Cytat:
ludzie nie wierzcie Węgierkowi z Otmuchowa, zapytajcie kto jest właścicielem ZPC Otmuchów, zapytajcie Bernarda jak prało się kasę w Otmuchowie , niech opowie jak budowano zakład w Nysie i za czyje pieniądze [...] nie dajcie się zwieść hochsztaplerowi z Cieszyna (po rozwodzie z Nysy),niech napiszą pracownicy z Otmuchowa ile to zarabiają , i jak są traktowani przez pana nadzorcę ,

rafsty
rafsty PREMIUM
9
Wpisów: 2 301
Wysłane: 9 kwietnia 2011 00:40:42 przy kursie: 12,79 zł
Bo jak powiedział jeden Wielki Polak: "Jeśli ktoś ma pieniądze, to przecież skądś je ma". Eh?

bart0108
0
Wysłane: 9 kwietnia 2011 17:44:56 przy kursie: 12,79 zł
enforces napisał(a):
dla zainteresowanych:
Cytat:
ludzie nie wierzcie Węgierkowi z Otmuchowa, zapytajcie kto jest właścicielem ZPC Otmuchów, zapytajcie Bernarda jak prało się kasę w Otmuchowie , niech opowie jak budowano zakład w Nysie i za czyje pieniądze [...] nie dajcie się zwieść hochsztaplerowi z Cieszyna (po rozwodzie z Nysy),niech napiszą pracownicy z Otmuchowa ile to zarabiają , i jak są traktowani przez pana nadzorcę ,

Znalazłeś to na na jakimś forum też to czytałem. Czy jest to prawdą?? Tego się raczej nie dowiemy. Na forum to każdy może sobie napisać co mu się podoba, dla mnie to wygląda na zwykłe pomówienie.

ps. słyszałeś od ludzi czy przeczytałeś ten post na forum??

robkob
4
Wpisów: 175
Wysłane: 6 maja 2011 13:39:20 przy kursie: 12,40 zł
Cytat:
06.05. Warszawa (PAP) - Jan Kolański, prezes Jutrzenki, sprzedał 100 proc. udziałów w Colian Investment. Nabywcą jest Ipopema 21 Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych - poinformowała Jutrzenka w komunikacie.
Colian Investment był posiadaczem akcji PWC Odra, które stanowiły ponad 20 proc. kapitału zakładowego tej spółki.

Czy w związku z tą informacją wg was prawdopodobieństwo fuzji Odry z Otmuchowem rośnie czy maleje? Jak wiadomo prezes Kolański był zdeterminowany mocno do przejęcia Odry, gdyż wg niego spółki się uzupełniały. Czy Ipopema będzie bardziej chętna do oddania swojego pakietu dla OTM, czy też jest to zagrywka przy założeniu że duży fundusz ma większe przebicie i możliwości na rynku? blah5 Think
Najważniejszy jest czas...

robkob
4
Wpisów: 175
Wysłane: 6 maja 2011 13:48:44 przy kursie: 12,40 zł
Trochę się pospieszyłem z poprzednim postem... jest info:
www.gpwinfostrefa.pl/palio/htm...
Jak widać Ipopema była tylko posrednikiem transakcji hello1
Najważniejszy jest czas...

BigLot
BigLot PREMIUM
0
Wpisów: 350
Wysłane: 6 maja 2011 15:41:05 przy kursie: 12,40 zł
Poniższy tytuł lepiej wyjaśnia sytuację:
Cytat:
OTMUCHOW RB 3/2011 Pośrednie nabycie akcji w PWC Odra S.A.

Wygląda interesująco jeżeli Jutrzenka odpada pozostaje tylko OTM.
Albo czas albo pieniądz. ...

funkster
funkster PREMIUM
3
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 39
Wysłane: 6 maja 2011 16:07:23 przy kursie: 12,40 zł
Pojawiły się jakieś wieści o parametrach tej transakcji?

Zastanawiam się, czy przecena na akcjach OTM oznacza reakcję na informacje o planowanym przejęciu Odry,

patrząc na zapłaconą przez Otmuchów cenę (7 mln zł za 20% kapitału) - Odra warta jest ok. 35 mln zł - jesteście w stanie stwierdzić, czy to wygórowana cena? (myślę o P/E lub EV/EBITDA dla Odry przy takiej wycenie, może gdzieś pojawiło się info o zyskach producenta chałwy).

plumpak
0
Wpisów: 28
Wysłane: 6 maja 2011 16:27:03 przy kursie: 12,40 zł
Co do przeceny, wyrzucane były małe pakiety akcji ze średnim obrotem około 35k dziennie, dołączając do tego szum naganiaczy wieszczących 10zł w najbliższych dniach na wszystkich możliwych "forach giełdowych" jak dla mnie wniosek jest jeden większość się myli, odjazd pod raport + przejęcie.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8 9