pixelg
ERNE - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

ERNE [ERN]

AKTUALNY KURS: 0,06 zł (+20,00%) 16-04-2019 15:00
Abner1984
Abner1984 PREMIUM
0
Wpisów: 696
Wysłane: 9 czerwca 2011 16:30:46 przy kursie: 9,30 zł
No właśnie miałem pytać o ten wywiad bo nie miałem możliwości oglądać. 100 tysięcy funtów serio? To może być cięzko o zainteresowanie VanoCar'em... Przeglądałem właśnie zdjęcia na pudelku i wydaje mi się że we wnętrzu samochodu pare elementów nie było stworzonych od podstaw dla tego projektu a pożyczone/przełożone z seryjnych samochodów. Chodzi mi np o dzwignie zmiany biegów, konsole z "zegarami" i klimatyzacje które wyglądają na żywcem wyjęte z Audi...

Marki Lee Noble? Jedna marka Noble już istnieje i Lee się jej pozbył...a jeden z ostatnchi jego projektów nie wyszedł poza fazę planów i zapowiedzi.

"Ekonomista to ekspert który będzie wiedział jutro dlaczego nie sprawdziło się dzisiaj to co prognozował wczoraj..."
Edytowany: 9 czerwca 2011 16:32

Affinity
0
Wpisów: 50
Wysłane: 9 czerwca 2011 16:49:20 przy kursie: 9,30 zł
"Tanich" i szybkich samochodów jest sporo. Focus RS, Megane RS, dla entuzjastów nawet Ariel Atom. Jednak prezes Kuich celował w segment, jak to sam wielokrotnie określał, "superwybajerowanych" samochodów, zajmowany przez takie marki jak Lamborghini, Aston Martin, czy Jaguar. Jego głównym atutem miała być cena, która okazała się.. co najmniej porównywalna z konkurencją.

Argumentacja, że "tanio nie sprzedadzą marki", jest co najmniej nie na miejscu. Budowany (podobno) przez Veno samochód nazywa się Arrinera, a nie Noble. Lee jest jedynie doradcą. Nawet w wywiadzie dla CNBC była wzmianka o tym, że muszą budować wizerunek od podstaw. Marka jest w chwili obecnej nic nie warta, chociaż nie przeszkodzi to pewnie Kuichowi w pokazaniu ogromnych sum w goodwillu ;)

krewa
krewa PREMIUM
436
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 8 128
Wysłane: 9 czerwca 2011 17:31:38 przy kursie: 9,30 zł
@artbeco

po co te emocje?
inwestorzy zobaczyli zaledwie prototyp, wyposażony w niby ekologiczną, lecz niewydajną jednostkę napędową o mocy 5 człowieków. skórzana tapicerka to jak widać za mało. a konkretów było jak i jest w sam raz na prześwit.

edit: Moderator szybki jest...
Edytowany: 9 czerwca 2011 17:32

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

tOfi
0
Wpisów: 387
Wysłane: 9 czerwca 2011 17:42:08 przy kursie: 9,30 zł
krewa napisał(a):
inwestorzy zobaczyli zaledwie prototyp, wyposażony w niby ekologiczną, lecz niewydajną jednostkę napędową o mocy 5 człowieków.

To już we Flinstonach opracowali lepszą technologię, wystarczyło że jeden machał nogami.
Silnik Veno o mocy 5 murzynów. Tylko trzeba będzie im codziennie obcinac paznokcie, żeby nie zarysowali lakieru. Na czerwonym świetle zawsze będą mogli umyc szyby - to jest technologia polish car Dancing

MaximusMinimus
0
Wpisów: 344
Wysłane: 9 czerwca 2011 17:44:30 przy kursie: 9,30 zł
Była spekulacyjna podbitka, można było dużo zarobić. I za to Zarządowi dziękujemy. Ze spółki wyszli gracze, zostali inwestorzy, wierzący w sukces Arrinery. Problemem Veno nie jest jednak atrakcyjność auta, lecz wiarygodność Veno. Pamiętajmy, że ze sprzedaży 50 sztuk spółka ma zysk wysokości 3mln zł, a z emisji np. 22mln zł.

P.s.

Zostawiłem sobie mały pakiet na wypadek, gdyby okazało się, że na horyzoncie zaraz pojawi się w najbliższym czasie wiarygodny inwestor.

mrk
20
Wpisów: 1 956
Wysłane: 9 czerwca 2011 18:10:52 przy kursie: 9,30 zł
są gdzieś dostępne zdjęcia tego autka?Angel

Abner1984
Abner1984 PREMIUM
0
Wysłane: 9 czerwca 2011 18:17:55 przy kursie: 9,30 zł
Masz na poprzedniej stronie linki do zdjęć...

"Ekonomista to ekspert który będzie wiedział jutro dlaczego nie sprawdziło się dzisiaj to co prognozował wczoraj..."

siekoo
0
Wpisów: 1 746
Wysłane: 9 czerwca 2011 20:50:55 przy kursie: 9,30 zł
dopiero co zrobilem przeglad dnia blackeye
no coz, chyba nikt nie spodziewal sie fajerwerkow?
nie chce mi sie juz szukac - czy ten 'prototyp' ma w ogole silnik? odpalali toto czy tylko pchali?

design - coz, Giugiaro to to nie jest, ale o gustach sie nie dyskutuje, wiec na tym koncze.
zaskoczylo mnie tylko, jak w kilkusekundowym wywiadzie ten bloger powiedzial, ze auto zostalo stworzone przez Lee Noble'a... Liar nieladnie Shame on you
a ta cena, jezeli faktycznie za tyle chca to sprzedawac (montowane w Afryce) to jakbym mial tyle kasy na zbyciu, to chyba wolalbym SLS'a (gosh, jak ten silnik brzmi Pray ).
Zawżdy znajdzie przyczynę, kto zdobyczy pragnie...

Scarry
184
Wpisów: 4 920
Wysłane: 9 czerwca 2011 20:58:48 przy kursie: 9,30 zł
@siekoo

z silnikiem czy bez, to była prezentacja wyglądu samochodu, za 3-4 tygodnie firma urządza pokaz samochodu na lotnisku. Zakładam że nie bedą to zawody "jak długo 5 facetów może pchać samochód z włókien węglowych"king

pomijając histeryczne zachowania nasze spekuły hmm... jestem delikatnym optymistą co do kursu za pare dni, kiedy przestaną rządzić emocja wywoływane przez paniczne zakupy i potem równie szybkie wyprzedaże waloru.
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "The market can remain irrational longer than you can remain solvent"
* "scared money don’t make money"
aktualny portfel szacunkowo: 75% CRJ, 20% PDG, 5% THD
Edytowany: 9 czerwca 2011 21:00

tahme
0
Wpisów: 111
Wysłane: 9 czerwca 2011 21:46:35 przy kursie: 9,30 zł
podoba mi się to określenie "delikatnym optymistą" :-)

wiele ostatnich ruchów zarządu, z prezentacją i wywiadem włącznie wskazuje, jakby im nie zależało na szybkich wzrostach... ciekawe, czemuThink

z kolei po zachowaniu kursu spodziewałbym się jakieś silniejszej ręki, która w dniach przed premierą nie pozwoliła na spektakularne wzrosty i dopomogła spektakularnym spadkom dzisiaj, choć równie dobrze może być to wina uczulonego na veno akcjonariatu i nadmiernego ff

spodziewam się tu jeszcze sporo emocjiShhh
ale broń boże nikogo nie namawiam i nie przekonuję, za dużo można stracić

Oszir
0
Wpisów: 12
Wysłane: 9 czerwca 2011 23:17:15 przy kursie: 9,30 zł
A co z zarejestrowaniem jako pojazd? Kiedy będą spełniony szereg wymogów branżowych - automotive? Rozumiem że to jeden z powodów które zmusiły dostarczenie auta na lawecie blah5

www.pb.pl/2/a/2011/06/09/Venoc...

Scarry
184
Wysłane: 10 czerwca 2011 09:35:10 przy kursie: 10,85 zł
dużo sobie myślałem, co wyszło nie tak że tak źle przyjęto premierę naszego pierwszego "Supercar":

- fatalna sprawa z opóźnieniem, niestety pokazuje to poziom organizacji bo jeśli takie rzeczy robi się na "styk" to wychodzi jak wychodzi, samochód z ochroną powinien stać tam od bardzo wczesnych godzin albo nawet od wczoraj,

- ta nieszczęsna laweta (w sumie inaczej przeciez go przywieść nie mogli), powinni to zrobić jakoś tak żeby była poza wzrokiem dziennikarzy (przed premierą, znowu organizacja), zaskakująco złe wrażenie zrobił ten żółty truck z Arrinero na sobie, Pudelek rozdmuchał to natychmiast potwornie,

- design samochodu, na forach dominuje pogląd że design jest zbyt cukierkowo-komiksowy i do tego złe wrażenie robi to błyszczące wykończenie. Oczywiście wiele głosów z tego to hejterzy i naganiacze na spadki, ale warto o tym pomyśleć czy nie ma w tym odrobiny racji - w tej chwili błyszczące wykończenie czarnego nie jest trendy i mam wrażenie że pokazanie prototypu akurat tak wyglądającego świadczy o nienajlepszym wyczuciu gustów klienta (zdaje sobie sprawę że pewnie wykończeń tego samochodu będzie opcjonalnie wiele, ale pokazali nam akurat to, którego chyba nie powinni)

- silnik, gdyby samochód wjechał albo nawet przejechał mare metrów wjeżdzając na premierowe miejsce... a tak mamy premierę obudowy i obietnice pokazów na lotnisku za pare tygodni. Fajnie, ale ludzi to rozczarowało,

- wystąpienie w TV obydwu Panów.... ojejku.. wieczorne ich wystąpienia, amatorsko przygotowane i nieprzemyślane słowa, załamały kurs. Ktoś tam w ogóle robi jakikolwiek poważny PR ??

Podsumowywując:
samochód może i będzie świetny, możliwe że za pare tygodni gazety zapieją z zachwytu nad możliwościami trakcji pojazdu.... Panowie z Veno sprawiają wrażenie dobrych samochodziarzy, doświadczonych i z wizją zbudowania samochodu swoich marzeń.. ale marketing i PR mają po prostu FATALNY. Panowie w TV zachowują się jak uczniowie w szkole przepytywani przez nauczycieli. Ręce opadają bo jeśli oni tak są teraz zorganizowani to jakoś marnie widzę to dalej....

szkoda, jedna z inwestycji które rozczarowały, ale Veno zrobiło sporo żeby bardzo dużo marzeń inwestorów zamienić w różne drobne złe wrażenia. Dzisiaj od rana widze idzie ostra wyprzedaż akcji po 0,06 zł. Czyli olbrzymia część inwestorów straciła na grze pod premiere. Szkoda, bo mogło być jednak zupełnie inaczej, i to z tym samochodem i w tym samym miejscu.
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
Edytowany: 10 czerwca 2011 09:50

Abner1984
Abner1984 PREMIUM
0
Wysłane: 10 czerwca 2011 10:06:50 przy kursie: 10,85 zł
Mi się wydaje że ostatnie wielkie wzrosty tutaj to była czysta spekuła. Chyba tak naprawdę mało kto kupował akcje z myślą o długiej perspektywie i o zarobkach ze sprzedaży supercar'a.

To że prezentacja była opózniona o te pare godzin wczoraj to chyba małe znaczenie dla kursu miało. Ludzie czekali tyle lat to poczekali pare godzin dłużej. Tak samo ze sprawą z lawetą. Mógł przyjechać na lawecie ale powinien z niej zjechać sam.

To wywalanie akcji jest wynikiem relizacji zysków przez wielu. Dużo oób wsiadało "wysoko" w okolicach 8 groszy myśląc że jeszcze dużo urośnie. Na niektórych bardziej "science-fiction" można było przeczytać uzasadnienia czemu kurs będzie niebawem w okolicach 1pln. A prawda jest taka że Veno zapewne wróci do miejsca w którym było niedawno ponieważ zanim cokolwiek zarobi się na samochodzie minie bardzo dużo czasu.

Scarry
184
Wysłane: 10 czerwca 2011 12:17:04 przy kursie: 10,85 zł
@Abner
a ja obserwowałem bardzo uważnie korelacje kursu z etapami premiery

1. rano było wyczekiwanie, a jak pokazali tylko pierwsze (te fatalnie wykonane komórką) zdjęcia na Pulsie Biznesu kurs się zawahał i zmienił się trend

2. w trakcie wywiadu na TVN CNBC zaczął sie wodospad

ewidentnie wydarzenia medialne i źle przygotowany PR rzutowało bardzo mocno na negatywny odbiór premiery przez akcjonariuszy.

Oczywiście że wiele osób realizowało zysk... zakup za 2-3 grosze i sprzedaż za 9 czy 8 to przeciez biznes roku! Ale moim zdaniem nie to było powodem wodospadu.
Edytowany: 10 czerwca 2011 12:18

GDA66TY
0
Wpisów: 154
Wysłane: 10 czerwca 2011 16:51:34 przy kursie: 10,85 zł
siekoo napisał(a):
dopiero co zrobilem przeglad dnia blackeye
no coz, chyba nikt nie spodziewal sie fajerwerkow?
nie chce mi sie juz szukac - czy ten 'prototyp' ma w ogole silnik? odpalali toto czy tylko pchali?

design - coz, Giugiaro to to nie jest, ale o gustach sie nie dyskutuje, wiec na tym koncze.
zaskoczylo mnie tylko, jak w kilkusekundowym wywiadzie ten bloger powiedzial, ze auto zostalo stworzone przez Lee Noble'a... Liar nieladnie Shame on you
a ta cena, jezeli faktycznie za tyle chca to sprzedawac (montowane w Afryce) to jakbym mial tyle kasy na zbyciu, to chyba wolalbym SLS'a (gosh, jak ten silnik brzmi Pray ).

www.autogen.pl/news-17-chevrol...
Tu masz jego silniczek. Poezja :-)

GDA66TY
0
Wysłane: 10 czerwca 2011 16:59:11 przy kursie: 10,85 zł
Sprzedaż tego samochodu na początku 2013 roku mnie osobiście nie zadowala.
Przecież w 2012 r. ma być koniec świata :-) a jak nie to co najmniej bessa.
Podejrzewam że emisja PP w cenie 0,07zł jest ciężka do zrealizowania.
Mimo to uważam że jest ta spółka godna zawieszenia oka.
www.pb.pl/2/a/2011/06/10/Premi...

tOfi
0
Wpisów: 387
Wysłane: 10 czerwca 2011 17:02:30 przy kursie: 10,85 zł
A mnie zastanawia jedno, skoro większośc ludzi 'jara się' supercar'em a nie całą działalnością inwestycyjną Veno to dlaczego nie poczeka na debiut spółki Arrinera Automotive na NewConnect. Tym samym kapitałem uzyskacie większy udział w zyskach (jeżeli kiedykolwiek będą). Debiut miał byc już w 1 połowie 2011, ale pewnie najpierw dadzą szansę zrobic Veno emisje z pp po 0,07.

Scarry
184
Wysłane: 12 czerwca 2011 13:53:55 przy kursie: 10,85 zł
a propo powodu dla którego sam zwątpiłem w design i samochód

popatrzcie sobie np na czarna replikę Lamborghini Murcielago, od gościa który własnie produkuje repliki samochodów: replika z Allegro

kliknij, aby powiększyć

taki fajny czarny powinna mieć Arrinera, a jej wykończenie "panie jak sie fajnie błyscy!" po prostu sprawia wrażenie designu z innej epoki, jakoś tak lata 80te XX wieku mi sie kojarzą.... na pewno nie ma to nic wspólnego ze współczesnymi trendami we wzornictwie samochodów... a przecież to jest nowoczesny super-samochód za fure kasyEh?
Edytowany: 12 czerwca 2011 20:38

siekoo
0
Wpisów: 1 746
Wysłane: 12 czerwca 2011 20:05:14 przy kursie: 10,85 zł
@Scarry, obawiam sie, ze tym linkiem do repliki chyba pogrzebales resztki nadziei co niektorych Boo hoo!
masz racje, stylistyka i kolorek faktycznie przywoluje obrazy lat 80-tych, do pelnego obrazu brakuje tylko hostess z wygladem a'la David Bowie z jego najlepszych lat blackeye

co mnie osobiscie rozklada, to (subiektywnie) zbyt duza roznica stylu miedzy przodem a tylem - widzac przod na pewno nie spodziewalem sie takiego tylu. dla mnie to wyglada jak pospawane razem polowki dwoch roznych aut - rozumie tych co pisza, ze ma design komiksowy (zwlaszcza tyl).

@GDA66TY - mialem na mysli, czy fizycznie auto mialo silnik (teraz juz doczytalem, ze maski nie otwierali). to co jest przewidziane, wiadomo zdaje sie od 3 lat Shhh
Zawżdy znajdzie przyczynę, kto zdobyczy pragnie...

GDA66TY
0
Wysłane: 15 czerwca 2011 09:35:35 przy kursie: 9,30 zł
Nie dobrze ten kurs wygląda ale z drugiej strony to może być dobra okazja do kupna.
Przy takim kursie to emisja nowych akcji z PP po 0,07zł. nie ma szans na powodzenie.
Konkurencja na rynku takich aut jest spora.
www.bmw.pl/pl/pl/insights/tech...

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18