pixelg
CIGAMES - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88

CIGAMES [CIG]

AKTUALNY KURS: 1,36 zł (+0,00%) 07-05-2021 17:04
regisek
0
Wpisów: 183
Wysłane: 2 września 2013 14:28:12 przy kursie: 1,77 zł
Pierwsze materiały z Enemy Front

Cytat:
Serwis IGN miał okazję sprawdzić strzelankę Enemy Front na targach PAX w Seattle - w Internecie opublikowano krótkie fragmenty rozgrywki.

Nagranie udowadnia, że twórcy z polskiego studia CI Games stawiają na większe, nieliniowe mapy i premiują swobodę wyborów - gracze mogą zdecydować się na ciche podejście, ale także zaatakować od frontu z pieśnią na ustach.

Enemy Front powstaje na silniku CryEngine. Premiera najprawdopodobniej wiosną przyszłego roku, na PC i konsolach obecnej generacji.

Enemy Front PAX

bryndzal
0
Wpisów: 58
Wysłane: 4 września 2013 17:40:50 przy kursie: 1,67 zł
relacja:

"Prezes Marek Tymiński w Polsat Biznes

Gościem w studiu Polsat Biznes był Marek Tymiński, prezes CI Games, jednego z największych producentów gier wideo w regionie. Rozmowa dotyczyła publikowanych wyników półrocznych spółki, które zostały pozytywnie ocenione przez przedstawicieli rynku. W pół roku spółka zarobiła 44,66 mln zł, z czego 19,5 mln zł stanowiło jednorazowowe rozpoznanie aktywa z tytułu podatku odroczonego z nabycia znaków towarowych. Oznacza to, że ta kwota nie została gotówkowo wygenerowana przez spółkę, ale oznacza zmniejszenie kwoty płaconych podatków dla spółki. Chodzi o ponad 300 tys. zł kwartalnie podatku mniej. Prezes Tymiński potwierdza, że wyniki są bardzo dobre, nawet po odjęciu one-offa, ponieważ wynik 25 mln zł zysku z działalności operacyjnej przy przychodach na poziomie 92 mln zł jest wielkim sukcesem spółki.

Spółka w ostatnim czasie zmieniła nazwę z City Interactive na CI Games. Prezes tłumaczy, że na świecie nazwa krótsza i czytelniejsza będzie łatwiej kojarzona, więc i bardziej rozpoznawalna. Zmiana nazwy była jedynie konsekwencją podjętych wcześniej działań. Spółka zmieniła w ostatnim czasie również biuro, które nie wystarczało już powierzchniowo tak dynamicznie rozwijającej się firmie. Zmiana miejsca i zdecydowane podwyższenie standardu biura okazuje się świetnym posunięciem, pozytywnie wpływającym na zespół oraz na nowych kandydatów, starających się o pracę.

Prezes odniósł się również do kursu, który w ostatnich miesiącach stracił blisko 40 proc. Argumentuje to osłabieniem zaufania do spółki po przekładanej wielokrotnie premierze największego tytułu, czyli Snipera 2. Prezes przyznał, że premiera była kłopotliwa, a spółka popełniła błędy. Firma wyciągnęła jednak z nich wnioski i wprowadziła szereg działań, mających pozwolić uniknąć błędów przy następnych tytułach. Właśnie ta nowa jakość była również determinantem dla przeniesienia siedziby do świeżego biura.

Obecnie spółka skupia się na nadchodzących premierach. W tym roku na rynek ma trafić Alien Rage, który ma być dystrybuowany jedynie w formie cyfrowej, co dla spółki będzie testem tej formy sprzedaży. Natomiast na przyszły rok spółka planuje 2 duże tytuły czyli Lords of the Fallen i Enemy Front. Prezes spodziewa się poprawy wyników uzyskanych przez Snipera 2 w obu przypadkach, więc przyszły rok będzie sprawdzianem dla spółki. EF ma być strzelanką osadzoną w realiach II Wojny Światowej. Zdaniem ekspertów, jest obecnie zapotrzebowanie na takie gry, ponieważ od prawie dekady nic ciekawego się pojawiło, a technologia i możliwości producentów uległy znacznej poprawie. Natomiast LotF ma być grą gatunku RPG, które z natury są drożej sprzedawanymi grami. Aby ukończyć te produkcje przy komforcie finansowym, spółka planuje uplasować obligacje o wartości około 20 mln zł".

Bonzai
0
Wpisów: 98
Wysłane: 8 września 2013 00:29:13 przy kursie: 1,66 zł
Na Steam jest już możliwość zakupu w preorderze Alien Rage-Unlimited. Cena gry wynosi w promocji 15,99 euro (20% zniżki). Natomiast cena normalna wynosi 19,99 euro.
Alien Rage - Steam

Na steam jest informacja, że w grze jest multiplayer. Ciekawe jak będzie wyglądał. Ja się ostatnio wkręciłem w multiplayer w Sniperze 2, nawet zakupiłem DLC World Hunter Pack. Chyba DLC się jakoś super nie sprzedało, gdyż jest w nim mało graczy. Ogólnie nie wiele osób gra w multiplayer, a muszę się przyznać, że ja się w niego wkręciłem i gram od ponad miesiąca tylko w Snipera 2 multi i jestem zachwycony (pomimo wcześniejszej negatywnej oceny). Właściwie to dopiero teraz gra mi się zaczęła podobać.

Scarry
168
Wpisów: 4 880
Wysłane: 8 września 2013 11:58:11 przy kursie: 1,66 zł
fajnie, ale wybacz bo chyba pomyliłeś serwisy takim wpisem - to jest serwis inwestorów giełdowych a nie graczy. Uważam że jedyna rzecz z tego co napisałeś warta podzielenia się z innymi to że multiplayer okazał się failem i mało ludzi nim się interesuje (co było bardzo łatwe do przewidzenia tak btw) [czytaj - małe szanse na pozyskanie dodatkowej kasy z jakichś kolejnych dodatków, rozszerzeń MP]
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "The market can remain irrational longer than you can remain solvent"
* "scared money don’t make money"
aktualny portfel szacunkowo: 75% CRJ, 20% PDG, 5% THD
Edytowany: 8 września 2013 12:09

Bonzai
0
Wpisów: 98
Wysłane: 8 września 2013 14:25:20 przy kursie: 1,66 zł
Nie wydaje mi się abym pomylił portale. Nie wiem dlaczego nie miałbym napisać swojej opinii na temat gry, dlc lub swoich odczuć na temat jakiejś formy grania. Ta gra to produkt, mam prawo go ocenić jako akcjonariusz spółki. Moim zdaniem rozmowa na temat produktu wcale nie jest gorsza od rozmowy na temat wyników finansowych, bo te wyniki się buduje na produkcie. W tym przypadku na grach.

kitfunfel
0
Wpisów: 7
Wysłane: 8 września 2013 20:56:50 przy kursie: 1,66 zł
Scarry napisał(a):
fajnie, ale wybacz bo chyba pomyliłeś serwisy takim wpisem - to jest serwis inwestorów giełdowych a nie graczy. Uważam że jedyna rzecz z tego co napisałeś warta podzielenia się z innymi to że multiplayer okazał się failem i mało ludzi nim się interesuje (co było bardzo łatwe do przewidzenia tak btw) [czytaj - małe szanse na pozyskanie dodatkowej kasy z jakichś kolejnych dodatków, rozszerzeń MP]

Scarry, to ciekawe, że na innych wątkach producentów gier nie bulwersują Cię tak prywatne opinie o grach i o tym jak komuś się grało. Weźmy np. taki 11bit gdzie dużo jest Twoich wpisów i gdzie użytkownicy opisują swoje odczucia o grach dosyć często, a jakoś nie piszesz że to jest serwis inwestorów a nie graczy. W ogóle to tam mało krytyki jest z Twojej strony, a tutaj odwrotnie ...ciekawe. Think

Scarry
168
Wpisów: 4 880
Wysłane: 10 września 2013 08:49:25 przy kursie: 1,65 zł
niezwykle ciekawe... ja tez wietrzę tutaj spisek Scarrego z tajną grupą zorganizowanych hejterów zaniżających perełkę przed odpałem binky 3some

CIA jest wg mnie najdziwniejszą spółką jaka istnieje wśród spółek softwarowych - spółka, która przez tyle lat miała jeden jedyny przebój, ale hype-a wśród inwestorów narobiła jakby miała 10. Wg mnie CIA rzutuje na inne spółki, niejako psując opinię branży polskich spółek softwarowo-growych [tworząc wizerunek branży spółek od fuksiarskiego złotego strzału]

Jeśli spółka tak naprawdę nigdy nie pokazała dopracowanego produktu, i w pierwszej lidze znajduje się, moim zdaniem, zupełnie przypadkiem, to dlaczego mam być nastawiony do niej inaczej?
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "The market can remain irrational longer than you can remain solvent"
* "scared money don’t make money"
aktualny portfel szacunkowo: 75% CRJ, 20% PDG, 5% THD
Edytowany: 10 września 2013 08:52

kitfunfel
0
Wpisów: 7
Wysłane: 10 września 2013 18:56:23 przy kursie: 1,65 zł
głównie chodziło mi o to, czemu na wątku 11bit nie napiszesz, że "to jest serwis inwestorów giełdowych a nie graczy"? ...może się czepiam, ale zasady powinny być takie same na wszystkich wątkach, nieważne czy spółka jest super czy nie i czy jesteś jej akcjonariuszem czy nie.

larry_mcc
0
Wpisów: 135
Wysłane: 11 września 2013 01:12:05 przy kursie: 1,65 zł
Nie trudno zauważyć, że część inwestorów po prostu jest zawiedziona zachowaniem kursu. Prezes pokładał duże nadzieje w nowej odsłonie Snajpera. Nie wyszło.

sir_koutun
0
Wpisów: 10
Wysłane: 11 września 2013 01:31:36 przy kursie: 1,65 zł
Nie trudno zauważyć również, że w ciągu najbliższych 15 miesięcy firma wypuszcza trzy gry. Jedną średnią i dwie duże. Już zapowiedzieli wypuszczenie obligacji, co jeszcze bardziej studzi nastroje. Moim zdaniem niepotrzebnie. Jeśli gry się sprzedadzą choćby przeciętnie (niech to będzie choćby poziom SGW2), jedna gra załatwi wykup obligacji - pozostałe fundusze na dalszy dev.

ratyn
0
Wpisów: 134
Wysłane: 13 września 2013 15:56:29 przy kursie: 1,64 zł

kliknij, aby powiększyć

jeden potencjalnych hiciorów przyszłego roku.... CI Games przy tej cenie chyba wcale nie dyskontuje trzech nowych premier więc papier wart naszej uwagi

larry_mcc
0
Wpisów: 135
Wysłane: 13 września 2013 16:01:11 przy kursie: 1,64 zł
Nowe tytuły, nowe oczekiwania. Ja bym się wstrzymał z ocenami jakie będą nowe gry, niech pojawią się recenzje. A najważniejsze aby gry ukazały się zgodnie z terminami premier bo kolejne obsunięcia będą źle odbierane przez rynek.

Kurs CIA leży przy wsparciu i kolejny raz pewnie będzie chciał się odbić od 16 PLN. Tutaj kurs może ratować Querqus TFI. Jeżeli dalej mają chęć wspierania spółki.

sir_koutun
0
Wysłane: 18 września 2013 23:55:45 przy kursie: 1,74 zł
larry_mcc napisał(a):
Nowe tytuły, nowe oczekiwania. Ja bym się wstrzymał z ocenami jakie będą nowe gry, niech pojawią się recenzje. A najważniejsze aby gry ukazały się zgodnie z terminami premier bo kolejne obsunięcia będą źle odbierane przez rynek.

Kurs CIA leży przy wsparciu i kolejny raz pewnie będzie chciał się odbić od 16 PLN. Tutaj kurs może ratować Querqus TFI. Jeżeli dalej mają chęć wspierania spółki.

Oczywiście masz rację.
Ważne jest to, aby gry były wypuszczane zgodnie z harmonogramem. Alien Rage tak właśnie wyjdzie.
Ważne jest też to, aby były dobrze przyjęte - AR zbiera całkiem pozytywne opinie (prezentacje gameplay'u redaktorom i na targach)
O pozostały na razie ciężko coś powiedzieć w obu kwestiach. Tak czy siak - wygląda na to, że CI jednak uczy się na własnych błędach.

bryndzal
0
Wpisów: 58
Wysłane: 19 września 2013 12:28:00 przy kursie: 1,70 zł
www.cigames.com/en/News/News-a...

Alien Rage pre-order in China 17.09.2013

Chinese players who appreciate satisfying gaming experience, already today can benefit a special offer and pre-order Alien Rage at an exceptional price.
More details at: http://store.sonkwo.com/node/703

Chińscy gracze wchodzą do gryAngel i pierwsza premiera staje się faktem!

sir_koutun
0
Wysłane: 20 września 2013 23:54:59 przy kursie: 1,71 zł
Scarry napisał(a):
CIA jest wg mnie najdziwniejszą spółką jaka istnieje wśród spółek softwarowych - spółka, która przez tyle lat miała jeden jedyny przebój, ale hype-a wśród inwestorów narobiła jakby miała 10. Wg mnie CIA rzutuje na inne spółki, niejako psując opinię branży polskich spółek softwarowo-growych [tworząc wizerunek branży spółek od fuksiarskiego złotego strzału]

Jeśli spółka tak naprawdę nigdy nie pokazała dopracowanego produktu, i w pierwszej lidze znajduje się, moim zdaniem, zupełnie przypadkiem, to dlaczego mam być nastawiony do niej inaczej?

No czuję się trochę jakbym w przedszkolu wylądował. :D "Co z tego, że ty masz jednego pieniążka? Ja mam 10 pieniążków." Szczegół, że jeden dzieciak ma 5 zyla, a drugi 10x po 5gr :D
Pewnie umknęło Twojej uwadze, że CI wypuściło mnóstwo gier. Cienkich, tanich i... o dziwo - sprzedających się. Na tych kartoflach zbudowali swoją wielkość i próbują zmienić profil spółki. Próbują grać w pierwszej lidze. To źle? Nie sądzę.
Do tej pory CI wypuściło jeden tytuł aspirujący do gry pierwszoligowej. Wyszło ze średnim skutkiem, ale! Gra sprzedała się nie najgorzej - przychody pozwoliły na pokrycie kosztów produkcji, więc gra przynajmniej nie przyniosła strat.
I pewnie umknęło Tobie, że CD Projekt wypuściło dwa przeboje. Wielkiej różnicy (jeśli chodzi o DEV) nie widzę. Aktualnie CI wypuszcza grę Alien Rage i pracuje nad kolejnymi dwoma tytułami (dużymi). Plus zapowiedziało Sniper'a 3. CD Projekt? Pracuje nad dwoma tytułami. Nie ma tak naprawdę aż tak wielkich różnic. Oczywiście - o wielkości CDP stanowi nie tylko DEV, ale też reszta działalności: GOG, CDP, dystrybucja pudełkowa itd.
To, że CI wylądowało w tej pierwszej lidze, to konsekwencja długiej na to pracy.
"Czasem trzeba pohandlować tonami węgla, żeby później móc handlować gramami diamentów" - właściwie tak w skrócie można by przedstawić historię CI. I oby te diamenty zaczęli właśnie wypuszczać.
Edytowany: 20 września 2013 23:56

ratyn
0
Wpisów: 134
Wysłane: 23 września 2013 11:42:58 przy kursie: 1,71 zł
jutro dobry dzień dla akcjonariuszy:

kliknij, aby powiększyć

sukces gierki na pewno nie jest w cenie patrząc na wykres

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
225
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 10 600
Wysłane: 23 września 2013 13:56:47 przy kursie: 1,71 zł
A co to znaczy sukces gry? Ile według Ciebie rynek oczekuje sprzedanych egzemplarzy?

Nestor
23
Wpisów: 167
Wysłane: 23 września 2013 18:13:08 przy kursie: 1,71 zł
Opinie o nowym produkcie CI niestety nie sa zbyt pochlebne. 4/10. Relacje z targow tez byly niezbyt optymistyczne.
Moze sprzeda sie dzieki konkurencyjnej cenie i marketingowi. Definitywnie nie mamy tutaj do czynienia z gra rewolucyjna..

Zainteresowany1
0
Wpisów: 15
Wysłane: 23 września 2013 22:21:51 przy kursie: 1,71 zł
Nestor pozwol że nie zgodze się z Tobą. Opinie o AR sa bardzo dobre:

Na Steam gra szybko wskazuje na lepsze pozycje :)

A oto recenzje:

polska video-recenzja - dla tych, którzy chcą zobaczyć grę "w praniu":

a tu recenzje:

gamingbolt.com/alien-rage-revi... 7,5/10
www.denofgeek.us/games/alien-r... 7,2/10
www.godisageek.com/2013/09/ali... 7/10
www.biogamergirl.com/2013/09/a... 7,5/10
www.entertainmentbuddha.com/al... 7/10
www.miastogier.pl/recenzja,pc,... 7/10
nienagrani.pl/2013/09/23/recen... 7/10

Jest znacznie lepiej oceniana niż S2 :).
Jak na grę za taką kasę to zdobywa bardzio dobre noty. Strzelanki cieszą się dośc dużym zainteresowaniem wiec co mamy?? Mały sukcesik?? Bo chyba w tej chwili inaczej nie można powiedziec na temat tej gry??
Edytowany: 23 września 2013 23:36

Nestor
23
Wpisów: 167
Wysłane: 24 września 2013 10:00:04 przy kursie: 1,71 zł
Pozwol, ze sie z Toba nie zgodze.

www.eurogamer.pl/articles/2013...

Eurogamer jest serwisem poczytniejszym niz wszystkie juz zlinkowane razem wziete. Swoja droga, to wyglada jak naganianie, bo zaden z tych serwisow nie istnieje jakos mocno w growym swiecie.

Oczywiscie kazdy podejmuje wlasne decyzje ;-)

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88