pixelg
11BIT - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

11BIT [11B]

AKTUALNY KURS: 540,50 zł (-0,73%) 20-04-2021 09:49
cetnar
0
Wpisów: 132
Wysłane: 2 stycznia 2015 23:12:21 przy kursie: 72,00 zł
Widzę, że dyskusja mocno skupiła się na wynikach za IVk oraz na tym ile się kopii sprzedało czy które miejsce mamy na steam. Dla mnie liczy się na przykład to, że TWoM nadal będzię się dobrze sprzedawał i będzie cały czas rozwijany. Myśle, że w całym 2015 uda się zarobić co najmniej tyle samo co w IVk 2014 na wersji PC (1,5 vs 12 miesięcy sprzedaży). Wersja mobilna powinna się pojawić w pierwszym półroczu. I to będzie na pewno jeden z hitów iOS (Android na deser). O jakiej liczbie możemy mówić - zakładam, że spokojnie przyjmując to będzie minimum 1 milion kopii do końca roku (patrz Monument Valley które sprzedało w tej liczbie w niecałe 3 miesiące). Zatem w miarę pesymistycznie przyjmując, ten rok nie powinien być gorszy dla spółki.

Nie sposób jeszcze wspomnieć o dodatkowych wisienkach, które mogą ucieszyć akcjonariuszy:
- ogłoszenie TWoM na konsole (imho must have)
- Industrial i platforma dla MP - pamiętajmy o tym, że te projekty są współfinansowane przez 2 dotacje
- przyspieszony rozwój GR i Launchpad - obie platformy zyskają na renomie spółki, spółka zaś nie będzie bała się dofinansować obu projektów w razie potrzeby,
- pamiętajcie, że zgodnie z historią spółki 1 lub więcej projektów jest już w imadle (może jakiś ambitniejszy, który czekał na większą liczbę gotówki)
- jeśli spółka będzie pracować nad TWoM 2 lub czymś podobnym to nie dowiemy się tego w tym roku ale taki projekt ma już ogromne szanse na samym starcie
Czy wobec tego nawet w świetle hipotetycznych słabszych wyników spółka nie wygląda perspektywicznie? Nie wiem co będzie za 2 lata ale o ten rok jestem spokojny (o kurs też).

Wracając jeszcze to modelu obliczania sprzedaży na podstawie liczby komentarzy to zostawmy liczby w spokoju - popatrzymy tylko jak liczba komentarzy wygląda na tle innych hitów tego roku:
- Divinity: Original Sin
- Alien: Isolation
- Wolfenstein: New order
- Borderlands: The Pre-Sequel
Sprzedajemy się podobnie lub lepiej (uwzględniając daty premier) a to już powinno samo wystarczyć za najważniejszą rekomendacje.

Szutnik napisał(a):

Jak dla mnie jeszcze za wcześnie na skazywanie 11B na zmianę trendu. To jeszcze powinno jakiś czas potrwać, ale najlepszą fazę ta spółka ma już za sobą. Wzrostu z 70 do 420 zł w kilka kolejnych tygodni już nie będzie Angel Angel

No nie do końca, to zależy od ceny zakupu - dla wielu wystarczy 140zl zeby ta kolejna faza była tak samo udana jak poprzednia blackeye
Edytowany: 2 stycznia 2015 23:19

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
205
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 10 566
Wysłane: 2 stycznia 2015 23:26:46 przy kursie: 72,00 zł
@baks

Jednak nie przeczytałeś żadnej książki na temat waluacji spółek, projektów, czy czegokolwiek... To, że wycenia się przedsiębiorstwa do nieskończoności nie ma żadnego związku z horyzontem inwestora. To są podstawy, których niestety jeszcze nie opanowałeś. Gdybyś zaproponował lepsze rozwiązanie można dyskutować, ale Ty tego nie robisz. Tak każda metoda ma wady i założenia, ale żeby coś krytykować warto najpierw zrozumieć...

Z wpisów widać, że nie znasz się poza wycenami także na AT. Słyszałeś o wybiciach, o strategii kupowania historycznego szczytu? Nie, bo... AT nie działa? No, ale po co zgłębić jakieś podstawy...

Na podstawie czego Ty inwestujesz? Wybierasz spółki z niskim ff i sypiesz postami w celu podbicia kursu? To jest Twoja metoda? Na razie tak wynika, bo wpisami o drugim Applu próbujesz znaleźć tzw. głupszego od siebie, któremu sprzedasz akcje jak urosną...

baks
18
Wpisów: 2 546
Wysłane: 2 stycznia 2015 23:57:33 przy kursie: 72,00 zł
Wiesz rozumiem więcej niż Ci się wydaje ale uznałem, że są powody aby nieco podważyć podstawy AT czy innych wskaźników , bo powtarzam na razie się nie sprawdzają. Na razie nie ma wiarygodnych wyników na których można oprzeć AT nie ma - więc analiza może być obarczona takim samym błędem jak nasze.
Uważam, że co innego może być za kilka miesięcy gdy już poznamy sprzedaż i dokładniejsze plany. Ale wybacz na razie nic nie wskazuje na rozwój firmy w tempie 3% a to legło u podstaw wątpliwości w szybki rozwój. To po prostu nie jest zwykła spółka a chyba nie udowodnisz, że AT opiera się na czymś innym jak na statystycznej medianie jakiejś liczby spółek. Niestety bólem głowy są dla analityków spółki w takim etapie rozwoju, że stare wskaźniki nijak mają się do aktualnych wyników a nowych jeszcze nie ma.
Ja nie podważam w ogóle analizy spółek ale to o czym piszecie jest jak na razie obarczone zbyt dużą ilością błędów. Sami mówicie, że rynek się nie myli - a jednak czasem się myli w wycenie spółek.
Przypomnij sobie, że pierwszy z analityków wypowiedział się po 7 dniach od premiery - wcześniej nie mogli wydusić słowa - nie wiedząc co powiedzieć.
Tak więc mówię znacie się na tym dużo lepiej niż ja ale w tym przypadku to my mamy rację. Tak to jest, że czasem intuicja daje lepsze korzyści niż kilka książek z wykresami - takie życie. Oczywiście mogę się mylić jak każdy z nas - mało prawdopodobna jest jednak zbiorowa halucynacja.salute
Wydaje mi się, że w Twoim tłumaczeniu są pewne nieścisłości. Po co inwestorowi wycena spółek , która nie umożliwia mu perspektyw rozwoju spółki.
Znając zasady tych analiz powinienem jasno móc sobie wykreślić szanse na wybicie kursu a na razie nie sprawdziło się. Sam niedawno twierdziłeś, że nie jest możliwy dalszy wzrost kursu a mówi się już teraz o konsolidacji przed wybiciem.
Kogo więc słuchać jeśli analizy znawców nie są w stanie wiarygodnie określić dalszy przebieg kursu to to na tym etapie jest dla mnie mało użyteczne.
Parkiet weryfikuje naszą wiedzę i czujność przy każdym zleceniu (:
a każdy jest mądralą ....po fakcie... :) :)
Edytowany: 3 stycznia 2015 00:03

GRAF78
42
Wpisów: 1 241
Wysłane: 3 stycznia 2015 00:37:21 przy kursie: 72,00 zł
Piter18pl napisał(a):
Podam taką ciekawostkę :) stopa zwrotu z 5 lat producentów gier :)

stooq.pl/q/?s=vvd&d=201501...

sami przyznacie że jeszcze troszkę do vivda brakuje :) troszkę dużo :) także vivid i 11 bit najlepsi długoterminowo w branży :)

vivid to jakiś fenomen albo spekuła sam nie wiem, ta Spółka nigdy nie zarobiła prawdziwej kasy (odpowiedniej do swojej kapitalizacji w danym okresie)

daro_1975
0
Wpisów: 177
Wysłane: 3 stycznia 2015 09:24:52 przy kursie: 72,00 zł
Ja osobiście spodziewam się,ze do konca grudnia sprzedalo sie w wersji cyfrowej pomiedzy 300 a 500 tysiecy przy czym sklanialbym sie raczej w strone tej nizszej wartosci(i uwazam,ze bylby to wynik doskonaly).Dodam od razu ze wielkosc tę opieram nie na jakims magicznym algorytmie(bazujacym na liczbie recenzji,miejscach na steamie itd.-bo zbyt wiele w nich niewiadomych.)Swoje szacunki opieram na wypowiedzi prezesa 11bit-przytaczam z pamieci(wypowiedz ok 15 grudnia po bardzo ostrym wzroscie kursu do ok,60zł)otóż zapytany przez dziennikarza czy nie uważa ze kurs jest zbyt wysoki-odpowiedzial ,ze nie ze gra sprzedaje sie bardzo dobrze i co bardzo znamienne co zwróciło moją najwieksza uwage :dopowiedział ze obecnie "żywot gry liczony jest w latach" i moim zdaniem tu tkwi sedno w dociekaniach na temat rzeczywistej ilości sprzedanych gier.Moim zdaniem tak jak i wielu forumowiczów jak i sam prezes uwazam ze gra bedzie sie sprzedawac ponad przecietnie długo(jak najbardziej jest szansa na 1-2 miliony sprzedanych egzemplarzy ale w perspektywie dwóch lat)Sukces TWOM czyni bardzo prawdopodobnym sukces Industriala nie mówiac juz o ewentualnym TWOM 2 i na obecna chwile moim zdaniem kurs odzwierciedla tylko sukces TWOM(300-500tys.w roku 2014) i bardzo dobra perspektywa srednioterminowa tej gry.

Szutnik
86
Wpisów: 1 787
Wysłane: 3 stycznia 2015 11:03:15 przy kursie: 72,00 zł
baks napisał(a):

Wydaje mi się, że jesteś w błędzie na czym stawiasz to swoje AT - jestem przekonany, że odpowiedź będzie łatwo obalić znawcom giełdowym.

Co prawda ja mam spore luki w Waszych regułkach - kiedyś się tego uczyłem ale uznałem to za bezsensowne, bo nie interesowały mnie Wasze zarobki po 3% rocznie. Tyle bez wysiłku zarobiłbym na lokatach. Gram teraz na spółkach które mają wyższy potencjał zarabiania - czasem się trochę wtopi albo trzeba poczekać dłużej na przyzwoity zwrot ale średnie efekty są wyraźnie wyższe niż te 3%.
Stąd wytłumacz ale tak wiarygodnie co robiło Wasze AT przed premierą - czemu nie przewidziało tak dużego wzrostu ceny akcji.
Przypomnę, że inwestor musi przewidzieć kurs akcji wcześniej tak aby mógł zarobić na tych akcjach a co powiedział im ten AT ..... brak perspektyw na dobry zarobek. Co powiedzą na te wykresy gracze iełdowi którzy patrzyli na AT i nie zarobili albo zarobili ułamek tego co mogli.
Co powiedzą gracze którzy patrząc na AT nie wejdą i nie zarobią. Przypomnij sobie co mówili specy od AT po kilku dniach przy poziomie 29zł. Wieszczono korektę do poziomu 16zł i co się stało kurs dojechał do poziomów jakie znamy. Tylko raz był większy spadek na kursie zamknięcia. Jak już kilka razy pisałem AT nie sprawdza się na razie.
Sensowne będą te wykresy dopiero po ukazaniu się wymiernych wyników sprzedaży lub raportu dopiero wtedy będziemy mogli wrócić do opierania się i brania pod uwagę wykresów. Jednak dla długotrwałych inwestorów wykresy AT mają stosunkowo mniejsze znaczenie. Tu na spółce najbardziej sensowny zarobek można osiągnąć przy dłuższym inwestowaniu. Powodem jest program wydawniczy i motywacyjny, który pokazała spółka. Jak widzimy spółka potrafi planować i doskonale realizować swoje plany. Jest to jak na razie jedna z najlepszych spółek jakie znamy. Nie bez powodu na tak dużym rynku jak w Niemczech spółka jest nominowana do pierwszych miejsc w kilku kategoriach. Ujmując w uproszczeniu można to sformułować :

- najlepszy zespół programistów
- najlepsza gra roku
- najlepsza animacja
To chyba potwierdza, że na forum nie są oszołomy, którzy "zakochali" się w spółce i bez powodu ją gloryfikują. Jestem przekonany, że w tym roku może być podobnie jak w ubiegłym. Nie chcę spekulować i podawać liczb, które zostaną uznane za naganianie ale swoje założenia mam podobnie jak kilku innych forumowiczów. Jak się mówi "moc będzie z nami" okaże się już 12-go. Następny dzień może być "niepechowy" jak na 13 piątek. Czas pokaże jak nie mam wątpliwości.

Podsumowując rynek często się myli czego przejawem był gigantyczny wzrost kursu po premierze - gdzie był rynek "w lesie".
Podobnej reakcji spodziewam się po raporcie - no chyba, że wcześniej wzrośnie adekwatnie do spodziewanego poziomu zysku.

Cytat:
Wydaje mi się, że jesteś w błędzie na czym stawiasz to swoje AT - jestem przekonany, że odpowiedź będzie łatwo obalić znawcom giełdowym.

No cóż...to jest dyskusja z cyklu co było wcześniej: jajko czy kura?Angel Co jest lepsze, AT czy AF? Choć jako zaprzysięgły technik mam swoje zdanie na ten temat (wiadomo, co Angel ), to mam dużo szacunku dla dobrych analityków AF, bo moim zdaniem bycie dobrym analitykiem AF jest jeszcze trudniejsze, niż bycie dobrym technikiem.

Cytat:
Co prawda ja mam spore luki w Waszych regułkach - kiedyś się tego uczyłem ale uznałem to za bezsensowne, bo nie interesowały mnie Wasze zarobki po 3% rocznie.

Obawiam się, że masz nawet trochę więcej, niż spore luki. Obawiam się, że to tak naprawdę nazywa się brak elementarnej wiedzy na tematAngel Angel
A co do tych 3% rocznie, to chyba miałeś na myśli rynek obligacji?Angel Bo wiesz, ja działam na rynku futures i tam 100% zysk w jeden tydzień nie jest niczym nadzwyczajnym (niestety 20-30% strata również nie, jeśli człowiek się mocno nie pilnuje Angel )

Cytat:
Stąd wytłumacz ale tak wiarygodnie co robiło Wasze AT przed premierą - czemu nie przewidziało tak dużego wzrostu ceny akcji.

Nic, bo AT reaguje głównie na układy pewnych tworzących się wzorów oraz zmiany dynamiki ruchu cen. Dobry technik, który na bieżąco obserwowałby 11B prawdopodobnie kupowałby na sesji 17 listopada po cenach 13,5-15,5 widząc potężną lukę. Ale to chyba nie byłby zły moment zakupu, baks?

A Ty uważasz, że metodami AF można było przewidzieć, że 11B zrobi grę, która chwyci "w narodzie" na taką skalę?
Hmm...to pewnie potrafisz również tą metodą przewidzieć przyszły sukces piosenki i to, że będzie światowym przebojem, albo przyszły sukces produkcji filmowej? Jeśli tak, to pozostaje mi tylko serdecznie Ci pogratulować i życzyć by np. Sony Entertainment dostrzegło Twój talent, bo będziesz zarabiać w dziesiątkach milionów USDAngel

Cytat:
Sensowne będą te wykresy dopiero po ukazaniu się wymiernych wyników sprzedaży lub raportu dopiero wtedy będziemy mogli wrócić do opierania się i brania pod uwagę wykresów.

I znowu wychodzi elementarny brak wiedzy na temat AT...pisałem Ci już wyżej, gdzie dobry technik na podstawie wykresu kupiłby 11B.

Cytat:
Powodem jest program wydawniczy i motywacyjny, który pokazała spółka. Jak widzimy spółka potrafi planować i doskonale realizować swoje plany. Jest to jak na razie jedna z najlepszych spółek jakie znamy. Nie bez powodu na tak dużym rynku jak w Niemczech spółka jest nominowana do pierwszych miejsc w kilku kategoriach. Ujmując w uproszczeniu można to sformułować :

- najlepszy zespół programistów
- najlepsza gra roku
- najlepsza animacja
To chyba potwierdza, że na forum nie są oszołomy, którzy "zakochali" się w spółce i bez powodu ją gloryfikują. Jestem przekonany, że w tym roku może być podobnie jak w ubiegłym.

Zapytaj Scarry'ego, ile firm ma podobne programy motywacyjne, programistów itp. a ich gry okazują się klapą.
Tak naprawdę liczy się tylko jedno - ciekawy lub nowatorski pomysł, którego potem nie należy jeszcze schrzanić w wykonawstwie. To, co opisałeś, gwarantuje jedynie tę drugą część procesu (nie schrzanienie wykonawstwa). Niestety nie da się przewidzieć przyjścia dobrego pomysłu przed jego pojawieniem sięAngel

Cytat:
Podsumowując rynek często się myli czego przejawem był gigantyczny wzrost kursu po premierze - gdzie był rynek "w lesie".
Podobnej reakcji spodziewam się po raporcie - no chyba, że wcześniej wzrośnie adekwatnie do spodziewanego poziomu zysku.

Rynek nie jest nieomylna maszyną - tworzą go ludzie, ale Rynek myli się dużo rzadziej, niż pojedynczy trader. A żaden człowiek nie był w stanie przewidzieć wcześniej tak dużego sukcesu TWOM (o byłbym zapomniał - zdaje się, że Ty na podstawie AF to potrafiszblackeye )

Dla rynku to, czy pomysł 11B był genialny/nowatorski czy nie jest wielkością niemierzalną i tu trudno mieć do niego pretensje. Ale już zaprognozowanie rzędu przyszłej wielkości sprzedaży na podstawie tej obecnej nie jest dlań rzeczą awykonalną i sądzę, że Pan Rynek już wkrótce pokaże Ci, że należy się do niego odnosić z należytym szacunkiem.
Robił tak z wieloma przed Tobą i zrobi tak z tymi, którzy przyjdą po Tobie, równie silnie jak Ty przekonani, że są od rynku zdecydowanie lepsiAngel
"Kupuj akcje, ilekroć zobaczysz na wykresie Wiewiórkę, siedzącą na ramieniu Clowna. To się nazywa Analiza Techniczna" - Dilbert (Scott Adams) :-)

vladinho
24
Wpisów: 793
Wysłane: 3 stycznia 2015 14:04:45 przy kursie: 72,00 zł
Witam wszystkich,
w końcu emocje wzięły górę i postanowiłem założyć konto, jako miłośnik AT wpadałem tu raczej poczytać - talentu do prozy jak u Irfy'ego niestety nie posiadam, jednak dyskusja ostatnio odeszła od czynników fundamentalnych to postanowiłem dorzucić swoje 3 a raczej 2 grosze.
@Graf78
Cytat:
ja z własnego doświadczenia a miałem wszystkie 4 spółki z game devu (City pominę) w przypadku CD projekt i Vivid Games myślalem i zachowałem się podobnie jak tu radzą analitycy, pisząc że jest to sporo przewartościowane i lepiej zamknać pozycję w obydwu przypadkach. Z perspektywy czasu to był mój olbrzymi błąd (nie kilkadziesią a kilkaset % odjechało) bo rynek zachował się irracjonalnie i wyniósł kursy tych spółek na niebotyczne jak dla mojej analizy poziomy i co dziwniejsze dalej utrzymuje kosmiczne wyceny od kilkunastu miesięcy albo i dłużej.

Jak najbardziej rozumiem ten punkt widzenia - dokładnie to pisze Scarry od dłuższego czasu - będzie czekał 2 lata lub więcej aż kurs osiągnie poziom xxx.
Tutaj w wypowiedziach wielu forumowiczów widzę, że tracony jest zakładany horyzont czasowy inwestycji i o ile kiedyś gdy postów było mniej łatwo było rozeznać się w kontekstach wypowiedzi każdego z użytkowników - teraz jest to bardzo trudne.
Niestety wielu kupujących walory 11bit (i czytających to forum) nie posiada wiedzy Scarrego i doświadczenia wielu tutejszych forumowiczów - jest ich na pewno sporo i sporo jest też takich, którzy nie kupowali po 9, lub też zastanawiają się czy nie kupić właśnie teraz i myślę, że takie osoby należy chronić przed pochopnymi decyzjami. Dlatego też kilka osób (moim zdaniem słusznie) próbuje studzić emocje.
Reasumując kontekst myślę, że dla gracza inwestującego w walor na dwa trzy miesiące lub ze stop-losem (powiedzmy statystyczne 10%), jest szansa, że tu straci. Także na wspomnianym cdr były takie sytuacje, że można było stracić 30% a reszta rynku wtedy rosła w najlepsze.
@Kamilcia, Szutnik
Porównanie do EEX wydaje mi się słuszne pod kontem "zaślepienia" inwestorów, pamiętam jak w kronikach użytkownicy pisali "EEX to teraz 100% mojego portfela właśnie kupiłem i czekam na wzrosty" od tego czasu minął rok i portfel chyba jest dużym obciążeniem psychicznym...

Generalnie prosiłbym (wiem to postawa życzeniowa) o więcej merytoryki w wypowiedziach, to że użytkownik A twierdzi B a użytkownik C mówi o D nie oznacza że wszyscy mają uznać, że jedyną słuszną prawdą jest D to zależy od argumentów, których ostatnio wyraźnie niektórym brakuje.

surfmen
1
Wpisów: 82
Wysłane: 3 stycznia 2015 14:55:20 przy kursie: 72,00 zł
Jeżeli wspominasz o merytoryce to wyjaśnij ,co rozumiesz pod pojęciem wspomnianej ochrony tych co nie kupili po 9 oraz tych co zastanawiają się czy kupić.Jak rozumiem masz dla nich jakąś radę.

krewa
krewa PREMIUM
364
Wpisów: 7 875
Wysłane: 3 stycznia 2015 15:47:53 przy kursie: 72,00 zł
krewa napisał(a):
AT opiera się na założeniu, że rynek dyskontuje wszystko, również te 10 mln sztuk sprzedaży. Pytanie nie retoryczne, lecz nietrafione.

baks napisał(a):

Chyba po raz pierwszy mogę przyznać, że sie nie mylisz. Masz rację - wydaje Ci się! Równie dobrze mógłbyś twierdzić, że ziemia jest płaska.
Baks, stwierdzenie, że rynek dyskontuje wszystko to takie "ojczenasz", to trzon analizy technicznej, jedna z trzech podstawowych przesłanek na których opiera się cała AT.
Mam gorącą prośbę - nie wypowiadaj się w tematach, które Tobie są całkowicie obce, bo tym samym robisz z siebie pośmiewisko a przy okazji zabierasz czas innym.
Edytowany: 3 stycznia 2015 15:49

krewa
krewa PREMIUM
364
Wysłane: 3 stycznia 2015 16:21:59 przy kursie: 72,00 zł
vladinho napisał(a):
Reasumując kontekst myślę, że dla gracza inwestującego w walor na dwa trzy miesiące lub ze stop-losem (powiedzmy statystyczne 10%), jest szansa, że tu straci.

No właśnie, jest szansa i na dodatek całkiem spora - przynajmniej z takim SL. Średnia zmienność kursu w trakcie ostatnich 14 sesji wynosiła 7,22 zł lub - znormalizowana zmienność - 10,03%. To sporo i nieprzemyślane zajęcie pozycji oraz ustawienie SL 10% niżej mogłoby skończyć zabawę w trakcie tej samej sesji.
Na głównym parkiecie żaden walor z obrotami > 100 000 zł nie ma takiej zmienności a na NC jedynie Certus może poszczycić się wyższą znormalizowaną zmiennością, przekraczającą 14%.

vladinho
24
Wpisów: 793
Wysłane: 3 stycznia 2015 16:31:14 przy kursie: 72,00 zł
@surfmen
Cytat:
Jeżeli wspominasz o merytoryce to wyjaśnij ,co rozumiesz pod pojęciem wspomnianej ochrony tych co nie kupili po 9 oraz tych co zastanawiają się czy kupić.Jak rozumiem masz dla nich jakąś radę.

Tak, słuchać i ważyć padające tu wypowiedzi nawet jeśli nie pokrywają się z ewentualnie oczekiwanym wystrzałem już za kilka dni czy miesiąc.
Atakowanie kogoś, kto rzeczowo analizuje istniejącą sytuację na zasadzie "bo mi się tak wydaje", "e tam ja wiem i tak lepiej" utrudnia komuś początkującemu ocenę.
Hipotetycznie stawiając się po stronie osoby zainteresowanej kupnem tego waloru chciałbym znać różne opinie - ale poparte argumentami, porównać je (argumenty) i skonfrontować z moim punktem widzenia. Pojawiły się próby oszacowania wielkości sprzedaży, z drugiej strony przedstawione zostały wyceny dla różnych scenariuszy sprzedaży (które sugerują, że kurs na dzień dzisiejszy poszedł ciut za daleko) - to być może skłoni czytelnika do refleksji, rewizji poglądów i zastanowienia się nad emocjonalnym kliknięciem kupuj (bo będzie rosło i rosło) lub sprzedaj (bo musi być teraz korekta do x).

grar1
grar1 PREMIUM
5
Wpisów: 16
Wysłane: 3 stycznia 2015 19:46:30 przy kursie: 72,00 zł
Na giełdzie gram od 5 lat, jestem tu zarejestrowanym użytkownikiem od listopada 2011, ale głównie czytam poszczególne wątki. Moim zdaniem wbrew opinii wielu osób czytając posty użytkowników można się wiele dowiedzieć, oczywiście nie przyjmując ich treści wprost, ale "czytając" między wierszami. Do napisania paru słów skłonił mnie "jednokierunkowy" ton wypowiedzi tych tzw. zasłużonych użytkowników (mam na myśli staż i ilość postów). Wszyscy oni w mniej lub bardziej zawoalowany sposób zniechęcają od dłuższego czasu do zakupu akcji. Ktoś z nich napisał, że pewnie są tacy, którzy wiedzą więcej. Więc zastanawiam się czy oni wiedzą "więcej" i przestrzegają nas , że nie jest tak dobrze jak część osób myśli, czy też odwrotnie ?
Sukces 11 bit zaskoczył pewnie wszystkich, myślę, że nawet twórców gry. To bezprecedensowa sytuacja kiedy gra stworzona za bardzo małe pieniądze robi taką światową karierę i w dodatku jest to gra polska. Uważam, że nasz rynek wyjątkowo słabo zareagował na tę sytuację. Gdybyśmy byli na rynku amerykańskim to dziś mielibyśmy kurs powyżej 200 zł. Jak widać jednak "straszenie" zrobiło swoje. Wydaje się, że obecnie jesteśmy w sytuacji takiej, że większość czeka na rozwój sytuacji, czekając na ruch tych właśnie "lepiej" poinformowanych. Ja zakładam, że niezależnie od tego czy mamy niesamowity sukces sprzedażowy w 2014r czy też tylko sukces sprzedażowy kurs przed wynikami znacząco wzrośnie. Po wynikach, w przypadku drugim będzie jednorazowy pik w górę i gwałtowna korekta, albo jeśli będzie to niesamowity sukces będzie pik i utrzymywanie się kursu na wysokich poziomach. Tak czy inaczej moim zdaniem nie jest obecnie możliwe zejście poniżej 58,59 zł bo pojawia się wtedy zbyt duży popyt.

Cytat:
Mam gorącą prośbę - nie wypowiadaj się w tematach, które Tobie są całkowicie obce, bo tym samym robisz z siebie pośmiewisko a przy okazji zabierasz czas innym.

Powiem tyle, że czasami warto poczytać różne opinie, nawet te, które mnie wydają się dziwne bo one też reprezentują część opinii inwestorów o których dobrze wiedzieć. Dlatego uważam, że dyskredytowanie w taki sposób kogokolwiek na forum jest nie na na miejscu i nie najlepiej świadczy o autorze tych słów.

krewa
krewa PREMIUM
364
Wysłane: 3 stycznia 2015 20:10:52 przy kursie: 72,00 zł
Grar1,
może faktycznie forma i ton mojej wypowiedzi pozostawiają wiele do życzenia i do najgrzeczniejszych nie należą. Jest wywołana kolejną wypowiedzią mojego interlokutora, wprowadzającą w błąd mniej doświadczonych czytelników forum. Baks nie podejmuje dyskusji, nie przedstawia argumentów.
Ty masz 5-letnie doświadczenie, ale wielu użytkowników forum nie może się tym pochwalić. Część z nich stawia swoje pierwsze kroki na giełdzie i wiedzę czerpie nie tylko z książek, ale i z forum. I nie chcę, by ktokolwiek po lekturze tego wątku żył w przekonaniu, że na walorach 11B jest możliwa krótka sprzedaż lub, że teoria Dow'a to stek bzdur. Uwierz, dyskusja przebiegałaby w zupełnie inny sposób, gdyby pojawiły się chociaż jakieś argumenty. A ich, niestety, zabrakło. I, zgodnie z III zasadą dynamiki Newtona, u mnie zabrakło cierpliwości.
grar1 napisał(a):
Gdybyśmy byli na rynku amerykańskim to dziś mielibyśmy kurs powyżej 200 zł.

Gdyby babcia była dziadkiem... Nie po raz pierwszy czytam, że nasz grajdołek nie potrafi godziwie wycenić jakiejś spółki. Powiedz, co przemawia za taką wyceną? Bo na razie to liczba wzięta z czapki.
Edytowany: 3 stycznia 2015 20:14

ROBERT150588
0
Wpisów: 66
Wysłane: 3 stycznia 2015 21:21:03 przy kursie: 72,00 zł
Rekinek napisał(a):
Chore forum które toleruje wpisy wybranych starych pisarzy niekoniecznie fachowców

Akurat te forum jest jednym z najbardziej wartościowych w naszym skromnym kraju :)
Przedstaw na liczbach swoje poglądy a za pół roku zobaczymy czy miałeś rację :)

Edytowany: 3 stycznia 2015 21:23

Szutnik
86
Wpisów: 1 787
Wysłane: 4 stycznia 2015 01:10:18 przy kursie: 72,00 zł
grar1 napisał(a):
Na giełdzie gram od 5 lat, jestem tu zarejestrowanym użytkownikiem od listopada 2011, ale głównie czytam poszczególne wątki. Moim zdaniem wbrew opinii wielu osób czytając posty użytkowników można się wiele dowiedzieć, oczywiście nie przyjmując ich treści wprost, ale "czytając" między wierszami. Do napisania paru słów skłonił mnie "jednokierunkowy" ton wypowiedzi tych tzw. zasłużonych użytkowników (mam na myśli staż i ilość postów). Wszyscy oni w mniej lub bardziej zawoalowany sposób zniechęcają od dłuższego czasu do zakupu akcji. Ktoś z nich napisał, że pewnie są tacy, którzy wiedzą więcej. Więc zastanawiam się czy oni wiedzą "więcej" i przestrzegają nas , że nie jest tak dobrze jak część osób myśli, czy też odwrotnie ?
Sukces 11 bit zaskoczył pewnie wszystkich, myślę, że nawet twórców gry. To bezprecedensowa sytuacja kiedy gra stworzona za bardzo małe pieniądze robi taką światową karierę i w dodatku jest to gra polska. Uważam, że nasz rynek wyjątkowo słabo zareagował na tę sytuację. Gdybyśmy byli na rynku amerykańskim to dziś mielibyśmy kurs powyżej 200 zł. Jak widać jednak "straszenie" zrobiło swoje. Wydaje się, że obecnie jesteśmy w sytuacji takiej, że większość czeka na rozwój sytuacji, czekając na ruch tych właśnie "lepiej" poinformowanych. Ja zakładam, że niezależnie od tego czy mamy niesamowity sukces sprzedażowy w 2014r czy też tylko sukces sprzedażowy kurs przed wynikami znacząco wzrośnie. Po wynikach, w przypadku drugim będzie jednorazowy pik w górę i gwałtowna korekta, albo jeśli będzie to niesamowity sukces będzie pik i utrzymywanie się kursu na wysokich poziomach. Tak czy inaczej moim zdaniem nie jest obecnie możliwe zejście poniżej 58,59 zł bo pojawia się wtedy zbyt duży popyt.

1. Czyli najlepiej będzie, gdy wszyscy tu będą pisać wyłącznie teksty w stylu:
-Mam 3 lampy na suficie więc 11B wzrośnie do 300 zł!
-Nieprawda, wuj Kazik 4 razy kichnął, więc to będzie 400 zł?

2. Są rynki Byka i są rynki Niedźwiedzia. To zwierzęta o gwałtownym charakterze i nieprzypadkowo są symbolami hossy i bessy. Niestety nie ma i nigdy nie było rynków Dojnej Krowy - uważasz, że przypominanie o tym ludziom jest wykroczeniem?

3.
Cytat:
Gdybyśmy byli na rynku amerykańskim to dziś mielibyśmy kurs powyżej 200 zł. Jak widać jednak "straszenie" zrobiło swoje.

Zdecydowanie przeceniasz możliwości cenotwórcze Stockwatch'a (choć na miejscu WatchDog'a poczułbym się tym mile połechtany) Angel To, co tu wypisujemy ma taki sam wpływ na cenę 11B, jak zeszłoroczny śnieg na przebieg kampanii wyborczej w Australii Angel

4.
Cytat:
Ktoś z nich napisał, że pewnie są tacy, którzy wiedzą więcej.

Wątpisz w istnienie insajderki? Dość odważne podejście do sprawy...

5.
Cytat:
Wszyscy oni w mniej lub bardziej zawoalowany sposób zniechęcają od dłuższego czasu do zakupu akcji.

Najwyraźniej nie potrafisz odróżnić studzenia rozpalonych głów od celowego wprowadzania w błąd. A dlaczego doświadczeni chcą studzić te głowy? Bo wiedzą jak się zazwyczaj kończy działanie na rynkach w oparciu o rozpaloną głowę...nie brałeś takiej możliwości pod uwagę?

6.
Cytat:
Ja zakładam, że niezależnie od tego czy mamy niesamowity sukces sprzedażowy w 2014r czy też tylko sukces sprzedażowy kurs przed wynikami znacząco wzrośnie.

A ja zakładam, że jutro znajdę na ulicy 1000 zł, bo jestem w niedzielę urodzony. Oba zdania - Twoje i moje to przykłady myślenia życzeniowego. Na myśleniu życzeniowym na rynkach daleko nie zajedziesz....

7.
Cytat:
Tak czy inaczej moim zdaniem nie jest obecnie możliwe zejście poniżej 58,59 zł bo pojawia się wtedy zbyt duży popyt.

Proponowałbym mimo wszystko więcej ostrożności w sugerowaniu rynkowi, co może zrobić, a co nie. Rynek to bardzo złośliwa bestia....
"Kupuj akcje, ilekroć zobaczysz na wykresie Wiewiórkę, siedzącą na ramieniu Clowna. To się nazywa Analiza Techniczna" - Dilbert (Scott Adams) :-)

grar1
grar1 PREMIUM
5
Wpisów: 16
Wysłane: 4 stycznia 2015 09:59:33 przy kursie: 72,00 zł
Trochę się zdziwiłem, że te moje wtrącone 2 grosze do dyskusji doczekały się reakcji takich tuzów tego forum jak krewa i Szutnik. Albo więc napisałem takie durnoty, że nie wytrzymali albo miałem trochę racji.
Nie mam zamiaru toczyć tu dłuższej polemiki, bo mam trochę zajęć w życiu i wolę poczytać to co inni piszą niż pisać samemu. Moim zamiarem nie było też nakłanianie kogokolwiek ani do sprzedaży ani do kupna papieru. To raczej takie luźne przemyślenia, że trochę dziwnie brzmiał dla mnie ten jednobrzmiący ton wypowiedzi pewnej grupy forumowiczów. Tylko tyle i aż tyle.
Ustosunkuję się jeszcze tylko do wpisu Szutnika i znikam (może znowu na 3 lata Think ).

Cytat:
Czyli najlepiej będzie, gdy wszyscy tu będą pisać wyłącznie teksty w stylu:
-Mam 3 lampy na suficie więc 11B wzrośnie do 300 zł!
-Nieprawda, wuj Kazik 4 razy kichnął, więc to będzie 400 zł?

To wyczytałeś z moich dwóch postów czy to Twoje ogólne przemyślenia ? Przeczytałem raz jeszcze to co sam napisałem i nie znajduje fragmentów, które pasowałyby do Twojej odpowiedzi. Może jednak nie wiem co sam piszę ?

Cytat:
Są rynki Byka i są rynki Niedźwiedzia. To zwierzęta o gwałtownym charakterze i nieprzypadkowo są symbolami hossy i bessy. Niestety nie ma i nigdy nie było rynków Dojnej Krowy - uważasz, że przypominanie o tym ludziom jest wykroczeniem?

Dzięki, że mnie oświeciłeś. Nie brak Ci weny twórczej . Choć po tak uznanym forumowiczu oczekiwałbym złośliwości trochę wyższych lotów. Te zdanie są tak merytoryczne, że aż zęby bolą.

Cytat:
Wątpisz w istnienie insajderki? Dość odważne podejście do sprawy...

Widać albo nieuważnie przeczytałeś to co napisałem, albo celowo manipulujesz przytaczając jedno zdanie i nie "zauważając" kolejnego. Może to niegrzeczne, ale muszę zacytować samego siebie "Ktoś z nich napisał, że pewnie są tacy, którzy wiedzą więcej. Więc zastanawiam się czy oni wiedzą "więcej" i przestrzegają nas , że nie jest tak dobrze jak część osób myśli, czy też odwrotnie ?"

Cytat:
Najwyraźniej nie potrafisz odróżnić studzenia rozpalonych głów od celowego wprowadzania w błąd. A dlaczego doświadczeni chcą studzić te głowy? Bo wiedzą jak się zazwyczaj kończy działanie na rynkach w oparciu o rozpaloną głowę...nie brałeś takiej możliwości pod uwagę?

O jakich rozpalonych głowach piszesz ? Przecież kurs stoi praktycznie w miejscu od kilkudziesięciu dni. Nie ma żadnych histerycznych wzrostów, więc gdzie są te rozpalone głowy, które trzeba studzić ? Tutaj na forum też jakoś ich nie widzę. A Ci tzw. "doświadczeni" niestety też potrafią celowo wprowadzać w błąd i to też mówię z własnego doświadczenia. I żeby od razu wyjaśnić nie piszę tu o nikim z tego forum bo nikogo z Was nie znam osobiście.

Cytat:
Proponowałbym mimo wszystko więcej ostrożności w sugerowaniu rynkowi, co może zrobić, a co nie. Rynek to bardzo złośliwa bestia....

Sam napisałeś, że opinie wygłaszane na tym forum mają coś wspólnego ze śniegiem w Australii. Napisałem "moim zdaniem". I tak jak niektórzy piszą o ty, że kurs jest zbyt wysoki tak ja mogę mieć zdanie odmienne.
A jaki ten kurs będzie tego nie wiem i Ty pewnie też (choć może co do Ciebie się mylę).

I to by było na tyle. Więcej polemiki z mojej strony nie będzie.
Życzę wszystkim Dobrego 2015 roku na giełdzie i poza nią.

GRAF78
42
Wpisów: 1 241
Wysłane: 4 stycznia 2015 12:16:40 przy kursie: 72,00 zł
Mam pytanie prosze nie odbierać osobiście ale dlaczego nikt z analityków nie "studzi głów" w temacie CD projekt? kurs 16-18PLN daje kapitalizację ok 1,6-1,8mld PLN tam może być wysoko a tu nie może? podobnie sprawa wyglada z Vivid Games, spółka wyceniana na 100-120mln a tak naprawdę nie wiemy nić ile zarobią na mikropłatnościach ryzyko olbrzymie a nikt nie ostrzega. Proszę wziąść pod uwage że 11Bit rozwija gamesrepublic, ma w produkcji 1 nowy tytuł i TWoM na inne platformy to potwierdzone. Nie potwierdzony jest jeszcze jeden projekt.

Wiem że razi błyskawiczny wzrost kursu ale to normalne bo 11Bit przed debiutem była jedyna spółka na giełdzie która mogła zarobić w ciagu roku tyle co wynosi jej kapitalizacja albo i wiecej. Kto to dostrzegł ten zarobił sporo ja to uświadamiałem paru osobom to się śmiali a teraz.... d'oh!

surfmen
1
Wpisów: 82
Wysłane: 4 stycznia 2015 12:50:20 przy kursie: 72,00 zł
Ja myślę,może się mylę że dynamice i poziomowi kursu pomógł FF który w tych wszystkich analizach jest pomijany.Prosił bym o odniesienia się do tego przemyślenia.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
205
Wpisów: 10 566
Wysłane: 4 stycznia 2015 13:15:00 przy kursie: 72,00 zł
GRAF78 napisał(a):
Mam pytanie prosze nie odbierać osobiście ale dlaczego nikt z analityków nie "studzi głów" w temacie CD projekt? kurs 16-18PLN daje kapitalizację ok 1,6-1,8mld PLN tam może być wysoko a tu nie może? podobnie sprawa wyglada z Vivid Games, spółka wyceniana na 100-120mln a tak naprawdę nie wiemy nić ile zarobią na mikropłatnościach ryzyko olbrzymie a nikt nie ostrzega. Proszę wziąść pod uwage że 11Bit rozwija gamesrepublic, ma w produkcji 1 nowy tytuł i TWoM na inne platformy to potwierdzone. Nie potwierdzony jest jeszcze jeden projekt.

Wiem że razi błyskawiczny wzrost kursu ale to normalne bo 11Bit przed debiutem była jedyna spółka na giełdzie która mogła zarobić w ciagu roku tyle co wynosi jej kapitalizacja albo i wiecej. Kto to dostrzegł ten zarobił sporo ja to uświadamiałem paru osobom to się śmiali a teraz.... d'oh!

Zobacz jaka jest ilość wpisów dziennie tutaj i tam... 11B jest najgorętszym wątkiem na SW. Ponadto pragnę zauważyć, że popełniłem omówienia zarówno Vivida jaki CDR gdzie mój stosunek do walorów nie jest ciężko wywnioskować...

chris_martin
35
Wpisów: 860
Wysłane: 4 stycznia 2015 13:16:28 przy kursie: 72,00 zł
tymczasem w tygodniu kończącym sie dziś w nocy WAR of Mine na miejscu TOP7 !!! z punktu widzenia tygodnowych przychodó ze sprzedaży

http://www.steampowered.com/ The top selling games on Steam by revenue for the week, updated every Sunday en Sun, 4 Jan 2015 00:00:00 -

store.steampowered.com/feeds/w...
Everything you know is wrong.........

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość