pixelg
CCENERGY - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

3 4 5 6 7 8 9

CCENERGY [CCE]

AKTUALNY KURS: 0,06 zł (-14,29%) 30-12-2015 15:00
Californian
Dołączył: 2010-05-18
Wpisów: 100
Wysłane: 4 listopada 2010 10:49:10 przy kursie: 1,18 zł
Wtrącę swoje "3 grosze" ale być może istotne. Otóż z "poskładania" wielu fragmentów różnych informacji i po wyciągnięciu logicznych wniosków co do tychże - osoby z zarządu związane z firmami Karen i Komputronik są "głęboko" umoczone w powiązaniach grup przestępczych, interesów poza granicami prawa i legalności i nie będę zdziwiony jak pewnego dnia przeczytamy info, że prokuratura w końcu postawiła zarzuty ... dawno to powinni zrobić. Właśnie takie osoby psują biznes i jego wizerunek ... to tylko tak do "luźnych" przemyśleń info.

majama
Dołączył: 2009-01-12
Wpisów: 1 170
Wysłane: 4 listopada 2010 11:15:38 przy kursie: 1,18 zł
Przeczytałem ten artykuł. Ta spółka to szambo wieksze niz sie spodziewałem. Dotąd wyglądała na zwykła wydmyszke napędzana przez spekulantów. A teraz sie dowiadujemy że to ostoja esbeckich interesów do prania ich krwawych pieniedzy. Smród zostanie na zawsze.
To jest gra. Zabawa na pieniądze.

menager
Dołączył: 2010-06-19
Wpisów: 384
Wysłane: 20 listopada 2010 18:33:01 przy kursie: 1,11 zł
w spółce zmienił się prezes i członek zarzadu a tu cisza na wątku

tak mnie zastanawia po co oni kupili spółkę giełdową za tyle kasy

ciekawe czy zajmia się produkcję prądu czy wydobyciem ropy układy w Rosji mają

ma ktoś jakieś informacje ?


Mieszko
Dołączył: 2010-08-22
Wpisów: 431
Wysłane: 25 listopada 2010 21:42:41 przy kursie: 1,02 zł
Niech mnie ktoś z szanownych forumowiczów poprawi, ale to chyba nowość- ta wiadomość o kopalniach węgla?
Komu przyszło do glowy kupowanie kopalni węgla w Związku Radzieckim? A jeszcze nie tak dawno spekulowano na temat tego, że Karen się zajmie węglem łupkowym...
Ciekawe jak wobec tego szukuje się przyszłość spółki.

Mieszko
Dołączył: 2010-08-22
Wpisów: 431
Wysłane: 27 listopada 2010 11:48:31 przy kursie: 1,03 zł
Nestor napisał(a):
Kopalnie wegla na syberii to rzecz z ostatnich 3 tygodni. Ponoc nie ma w nich wegla, a zyski sa glownie ze sprzedazy sprzetu.

Ja siedzialem twardo na karenie od 2.10; ostatnio wyszedlem po 1.16 poki jeszcze bylo mozna, bo tutaj wszystko jest napedzane spekulacja, a wlasciciele pewnie powinni siedziec. Dziwne ze komputronik nie zrobil tutaj wywiadu srodowiskowego.

Pogrzebałem w sieci i oto co znalazłem:
gielda.onet.pl/karen-na-syberi...
Więc wiedziano o tym już 3 listopada.
Jeśli Wyborcza pisze prawdę, to Karen jest w rękach prawdziwych ludzi interesu....

jacobz
Dołączył: 2009-06-01
Wpisów: 206
Wysłane: 2 grudnia 2010 09:45:10 przy kursie: 1,01 zł
[02-12-2010 07:36] CLEAN&CARBON ENERGY SA przedwstępna umowa zakupu nieruchomości

02.12. Warszawa (PAP/ESPI) - Raport bieżący 49/2010
W dniu 01.12.2010r firma Clean&Carbon Energy S.A. zawarła przedwstępną umowę zakupu nieruchomości o łącznej wartości kontraktów 43.000.000zł w celu poprawy zagospodarowania nieruchomości, które zgodnie z uchwałą Zgromadzenia Akcjonariuszy z dnia 28 września 2010 roku o podwyższeniu kapitału zakładowego wniesione zostaną jako wkład niepieniężny na pokrycie podwyższonego kapitału zakładowego. Umowy przedwstępne zawarte zostały pod warunkiem wyrażenia zgody, na zawarcie umów przyrzeczonych, przez zgromadzenie akcjonariuszy Clean&Carbon Energy S.A.


Coś się dzieje. Wygląda na to, że spółka powoli robi to, o czym mówił prezes w wywiadzie jakiś czas temu.
Raport półroczny też nie wygląda źle... W stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym, należności zmniejszyły się a zysk na akcję oraz wartość księgowa na akcję wzrosły.
Nie mam doświadczenia w analizowaniu raportów, więc może mógłby wypowiedzieć się ktoś, kto lepiej się na tym zna?

Raport półroczny - wybrane dane

Pełna treść
Edytowany: 2 grudnia 2010 09:48

Kasia Stefanska
Dołączył: 2009-05-05
Wpisów: 1 243
Wysłane: 2 grudnia 2010 14:22:08 przy kursie: 1,01 zł
Omówienie wyników spółki Clean&Carbon Energy (dawniej KAREN) za 1 półrocze roku finansowego (2 i 3 kwartał roku kalendarzowego)

Karen był do niedawna spółką sprzedającą sprzęt komputerowy. Niestety poprzedni właściciel spółki Komputronik zdecydował się jej pozbyć ale zabrać jej podstawową działalność. Dziś spółka funkcjonuje pod zmienioną nazwą, z inną podstawową działalnością i nowymi właścicielami. W sprawozdaniu znajduje powoli odzwierciedlenie także trójstronna umowa inwestycyjna z Komputronikiem i nowymi akcjonariuszami.

Link do wskaźników: www.stockwatch.pl/gpw/karen,wy...

Na początek zastrzeżenie biegłego rewidenta w opinii do sprawozdania (była wymagana, ponieważ zaprezentowano dane półroczne). C&CE ma zawyżony wynik finansowy o ponad 14 mln PLN. Zawyżenie dotyczy braku wyceny godziwej instrumentu finansowego, czyli transakcji terminowej mającej zakończyć się objęciem nowych akcji C&CE. Chodzi jeszcze o sprzedaż sieci sklepów, wierzytelności upadłego Techmeksu i znaku towarowego Karen, za które spółka nie otrzyma kasy tak po prostu. Zapłata nastąpi w formie oddania Karenowi jego starych akcji, jest to więc instrument pochodny, który podlega wycenie w wartości godziwej a nie nominalnej.

Ciężko odnosić się w jakikolwiek sposób do rachunku wyników, ponieważ działalność handlowa prezentowana w poprzednich okresach została zaniechana. Wyniki nie będą więc powtarzane, nie będzie żadnej kontynuacji. Obecnie odnotowane przychody ze sprzedaży stanowią jeszcze zakończenie współpracy z Komputronikiem, który zobowiązał się dokonywać u Karen zakupów na kwotę około 80 mln PLN rocznie. Jak widać ta kwota nie została zrealizowana i najprawdopodobniej zrealizowana nie zostanie, ponieważ WZA podjęło decyzję o zaprzestaniu takiej działalności. W sumie nigdzie nie gwarantowali, że takie zakupy będą dokonywane przez dłużej niż 6 miesięcy…

Ważniejsze w tym momencie wydaje mi się namieszanie w danych bilansowych. Te – uwaga! – przestawione są nie w kolejności chronologicznej ale jakiejś pomieszanej. Dlatego trzeba uważnie sprawdzać kolumny. Widać w bilansie pierwsze etapy realizacji umowy inwestycyjnej z Komputronikiem. Przede wszystkim w długoterminowej części bilansu pojawiły się obligacje. Są to obligacje wyemitowane przez Komputronika zamienne na akcje Karenu, które Komputronik cały czas posiada. Dalsza część umowy zrealizowana została już w listopadzie 2010, więc jej wyników jeszcze w bilansie nie widać. Wiadomo tylko tyle, że wierzytelności od Techmexu zostały przekazane jakiejś spółce powiązanej za kwotę nominalną. Ta jeszcze nie dokonała zapłaty, więc nie można potwierdzić, że cała ich wartość się zrealizuje. Pojawiła się wartość innych należności od jednostek powiązanych, która może wiązać się z przekazaniem aktywów ale nie zostało to dokładnie opisane. W każdym razie z całej sumy bilansowej 73 mln PLN wartość 59 mln PLN wynika z należności od jednostek powiązanych, czyli dziwnych niczym nie potwierdzonych rozliczeń.

Drugiej rzeczy biegły już nie zauważył. Mianowicie pasywa nie zgadzają się z aktywami. Niestety na stronie relacji inwestorskich nie ma podanego maila, żeby zwrócić spółce na to uwagę. Trudno – analizujemy, co mamy. Po stronie pasywów widoczne jest przede wszystkim zatrzymanie trendu uszczuplenia kapitału własnego. Spółce udało się wypracować zysk, który jest jednak opatrzony zastrzeżeniem biegłego (proszę czytać na początku). Nie rosną znacząco zobowiązania poza tymi wobec jednostek powiązanych, więc zadłużenie jest znikome. Spodziewam się jednak, że jest trochę większe niż to przekazane w raporcie, ponieważ jakiś liczb w zobowiązaniach po prostu brakuje.

Zysk wynika z pozostałych przychodów operacyjnych. CCE rozpoznał przychody ze zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa, czyli sieci sprzedaży i związanych z tym zobowiązań do Komputronika. Niestety wpływy z tej transakcji nie są widoczne w cash flow, ponieważ zapłatą są przekazane obligacje. Wpływy z działalności operacyjnej – podobnie jak jej rentowność – są ujemne. Zysk na pewno nie jest stabilny, nie pochodzi z działalności operacyjnej i nie należy na nim opierać wyceny spółki.

Muszę przyznać, że bilans spółki stanowi potwierdzenie jej obecnego statusu jako inwestycji dość niepewnej. Większość wartości wynika z działań na majątku, rozliczeń pomiędzy jednostkami powiązanymi (głównie Komputronikiem), które w dodatku nie są poparte wpływem gotówki. Niestety Karen poza zmianą nazwy przechodzi jeszcze poważne zmiany wewnętrzne i dopóki nowa działalność nie będzie prowadzona, dopóty ciężko będzie potwierdzić obietnice nowych większościowych akcjonariuszy lub zarządu.

Wskaźniki są w znacznej mierze czerwone, z czego aż 3 ujemne. Spółka ma bardzo dużo zakumulowanych strat i kroczące wskaźniki jeszcze przez jakiś czas będą je uwzględniać. Niedowartościowanie dotyczy tylko przychodów, czyli pozostałości sprzedaży do Komputronika. Ta działalność została jednak zaniechana, więc na tym wskaźniku także nie można się opierać.

Wszystkich zainteresowanych zapraszam także na czat - będę na nim jeszcze przez dłuższą chwilę. wave
Powyższa treść przez 30 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.

constant
Dołączył: 2010-08-26
Wpisów: 261
Wysłane: 31 stycznia 2011 11:18:51 przy kursie: 1,03 zł
"Komornik wchodzi na firmę Texass Ranch Company spod Stargardu, której właściciele przejęli giełdową spółkę Karen SA. Stanisław P. wyjeżdża do USA."

szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,...

Po przeczytaniu tego, pomyslalem "No to koniec". Zwlaszcza na tak spanikowanym jak dzis rynku. Zagladam sobie na notowania, a CCE ... na plusie! Eh?
Valar Morghulis

Ponek
Dołączył: 2008-10-24
Wpisów: 167
Wysłane: 19 marca 2011 10:18:59 przy kursie: 0,76 zł
Ku pamięci, ku przestrodze:
czytaj weekendowe papierowe wydanie Gazety Giełdy Parkiet

Wielki Pan P. nie ma pieniędzy na przejęcie, do tego na ogonie siedzi komornik.

Ciekawe co dalej. Pewnie KNF będzie "przyglądało się sprawie".

jacobz
Dołączył: 2009-06-01
Wpisów: 206
Wysłane: 3 sierpnia 2011 16:31:36 przy kursie: 0,35 zł
Raport roczny 2010

LINK


Gracha
Dołączył: 2011-02-28
Wpisów: 51
Wysłane: 16 sierpnia 2011 15:03:34 przy kursie: 0,30 zł
Czy Ktoś może racjonalnie wytłumaczyć czy te wskaźniki LINK są aktualne ?,bo c/wk 0,09 i rating AAA,nie wspominając o wymarzonej c/z Think,jak to możliwe że obecnie można kupić złotówkę wartości spółki za 9 groszy ?

Grifen
Dołączył: 2010-09-13
Wpisów: 8
Wysłane: 16 sierpnia 2011 15:13:45 przy kursie: 0,30 zł
NA spółce robi się "coraz ciekawiej".
www.cce.pl/relacje-inwestorski... - Korespondencja zarządu Komputronik S.A. posiadająca znamiona przestępstwa na szkodę Clean&Carbon Energy S.A.

Jak widać CCE idzie na noże z Komputronikiem;)

Gracha
Dołączył: 2011-02-28
Wpisów: 51
Wysłane: 16 sierpnia 2011 15:28:37 przy kursie: 0,30 zł
Przepychanki z Komputronik S.A. który ma 18% udziałów spółki która go oskarża wydaję się bynajmniej dziwna,ale pytanie dotyczyło wskaźników Anxious ?,skąd takie niskie i czy są prawdziwe Eh? ?
Edytowany: 16 sierpnia 2011 15:31

WatchDog
WatchDog PREMIUM
Grupa: Bus Driver
Dołączył: 2008-07-25
Wpisów: 8 562
Wysłane: 16 sierpnia 2011 15:34:24 przy kursie: 0,30 zł
Gracha napisał(a):
Czy Ktoś może racjonalnie wytłumaczyć czy te wskaźniki LINK są aktualne ?,bo c/wk 0,09 i rating AAA,nie wspominając o wymarzonej c/z Think,jak to możliwe że obecnie można kupić złotówkę wartości spółki za 9 groszy ?

Wskaźniki są aktualne i poprawne. Inne źródła to potwierdzają:
stooq
gpwinfostrefa

Tyle matematyka finansowa, natomiast szybki przegląd przez ostatnie kwartały pozwala zadać pytanie, jak to się stało, że wartość księgowa napuchła z 52 mln do 560 mln zł, nie przechodząc przez wynik. Wystarczy prześledzić dynamikę poziomą bilansu: ogromne kwoty weszły na środki trwałe, w pozycji grunty i budynki, i trafiły od razu na kapitały rezerwowe. Spółka ma już uchwaloną emisję akcji - sprawdź w ostatnim raporcie - do 954 mln szt. akcji i wydaje mi się, że zarząd ma zgodę na kolejne emisje już bez osobnych uchwał.
Co ciekawe, podwyższenia kapitału dokonano jako zmianę w maju 2011 r. uchwały z września 2010 r. Majątek już wszedł, nowych akcji nie wykazują - stąd wychodzi jak wychodzi. To jedna z niedoskonałości giełdy, którą zarządy spółek skwapliwie wykorzystują.

Gdyby przystawić do aktualnych danych finansowych wspomnianą wyżej liczbę akcji, wychodzi WK na akcję = 0,59 zł, czyli C/WK = 0,5
Odpowiednia adnotacja pojawi się zaraz na stronie spółki.
Edytowany: 16 sierpnia 2011 15:43

Gracha
Dołączył: 2011-02-28
Wpisów: 51
Wysłane: 16 sierpnia 2011 15:50:46 przy kursie: 0,30 zł
Sam się zastanawiałem skąd kapitału własnego przybyło 500mln.zł,zauważyłem że 3 emisje-subskrypcje prywatne M,N i O zostały przeprowadzone w maju br.,i właśnie chyba od tego momentu kapitał spółki się zmienił 1000% wyżej Eh?,pozostaje również pytanie po ile ją kupili Think ?,domyślam się że za cenę nominalną która została zmieniona z 1zł na 40 groszy,ale pewności nie mam czy nie wyżej Anxious?

Gracha
Dołączył: 2011-02-28
Wpisów: 51
Wysłane: 16 sierpnia 2011 16:34:51 przy kursie: 0,30 zł
WatchDog napisał(a):
Gracha napisał(a):
Czy Ktoś może racjonalnie wytłumaczyć czy te wskaźniki LINK są aktualne ?,bo c/wk 0,09 i rating AAA,nie wspominając o wymarzonej c/z Think,jak to możliwe że obecnie można kupić złotówkę wartości spółki za 9 groszy ?

Wskaźniki są aktualne i poprawne. Inne źródła to potwierdzają:
stooq
gpwinfostrefa

Tyle matematyka finansowa, natomiast szybki przegląd przez ostatnie kwartały pozwala zadać pytanie, jak to się stało, że wartość księgowa napuchła z 52 mln do 560 mln zł, nie przechodząc przez wynik. Wystarczy prześledzić dynamikę poziomą bilansu: ogromne kwoty weszły na środki trwałe, w pozycji grunty i budynki, i trafiły od razu na kapitały rezerwowe. Spółka ma już uchwaloną emisję akcji - sprawdź w ostatnim raporcie - do 954 mln szt. akcji i wydaje mi się, że zarząd ma zgodę na kolejne emisje już bez osobnych uchwał.
Co ciekawe, podwyższenia kapitału dokonano jako zmianę w maju 2011 r. uchwały z września 2010 r. Majątek już wszedł, nowych akcji nie wykazują - stąd wychodzi jak wychodzi. To jedna z niedoskonałości giełdy, którą zarządy spółek skwapliwie wykorzystują.

Gdyby przystawić do aktualnych danych finansowych wspomnianą wyżej liczbę akcji, wychodzi WK na akcję = 0,59 zł, czyli C/WK = 0,5
Odpowiednia adnotacja pojawi się zaraz na stronie spółki.

Dziękuje WatchDog,to by wiele wyjaśniało,znalazłem odnośnie emisji o której napisałeś ciekawy artykuł LINK ,jest podana cena emisyjna 50 groszy oraz dlaczego przesunięta o rok,ciekawostką jest również skład rady nadzorczej Anxious,dwóch członków to byli pracownicy rządu z funkcją ministrów Eh?

Cytat:
Wtorkowe walne zgromadzenie akcjonariuszy Karenu przegłosowało emisję 782 mln akcji serii L. Papiery obejmą podmioty kontrolowane przez Halinę Paszyńską w zamian za aporty, na które składają się nieruchomości i grunty na Pomorzu Zachodnim.

Spotkanie było kontynuacją walnego z 1 września. Akcjonariusze uchwalili wówczas obniżenie kapitału zakładowego poprzez obniżenie nominału akcji (z 1 zł na 0,4 zł), jak również emisje 100 mln akcji serii J i 18 mln akcji serii K. Obecnie kapitał Karenu dzieli się na 53,4 mln walorów. Papiery serii J i K obejmą za gotówkę, po cenie emisyjnej 0,5 zł, również podmioty powiązane z Paszyńską.Uchwała o megaemisji akcji serii L przeszła jednogłośnie. Na walnym nie stawił się akcjonariusz, który 1 września protestował przeciwko podwyższeniu kapitału i zapowiadał zaskarżenie uchwał.
Edytowany: 16 sierpnia 2011 16:50

kolokwialny
Dołączył: 2010-09-27
Wpisów: 130
Wysłane: 8 lutego 2012 14:21:32 przy kursie: 0,34 zł
coś się zaczyna dziać na spółce. Volumen ostatnio wzrasta, i spółka odbija się od dołka.Dzisiaj można było tu zaliczyć +10%. Zostało przebite EMA100. Które może zapoczątkować odwrócenie się trendu na wzrostowy. Przynajmniej w krótkim terminie. Gdyż spółka ,jedna z tych które jeszcze relatywnie słabo odbiły na GPW, a do tego z tendencją do opóźnionego odreagowywania
Edytowany: 8 lutego 2012 14:26

jacobz
Dołączył: 2009-06-01
Wpisów: 206
Wysłane: 30 marca 2012 18:20:42 przy kursie: 0,29 zł
Dzisiaj pojawiły się informacje mówiące o transakcjach na akcjach CCE:

Zbycie akcji przez Stanisława Paszyńskiego

Nabycie akcji przez KIRCUS Ltd.

Nabycie akcji przez Pana Egidijusa Dauksa

Wygląda na to że ostatnimi czasy w akcjonariacie pojawiają się nowe osoby i instytucje z zagranicy, a Pan Paszyński pozbył się na ich rzecz sporej ilości akcji. Ciekawe tylko, jak to przełoży sie na kurs spółki...Think

WatchDog
WatchDog PREMIUM
Grupa: Bus Driver
Dołączył: 2008-07-25
Wpisów: 8 562
Wysłane: 10 marca 2015 22:28:23 przy kursie: 0,06 zł
Nie mam pewności, czy Państwo Paszyńscy lub jakiś ich podmiot jest jeszcze w akcjonariacie, ale informacja wydaje mi się warta wrzucenia, bo ich działalność mniej lub bardziej zahaczała o spółki giełdowe, a w swoim czasie mocno o Karen, obecnie Clean & Carbon Energy.

Jednocześnie w/w składam szczere kondolencje z powodu straty Syna.

Cytat:
Daniel P., związany z wieloma firmami swojej rodziny, zarejestrowanymi m.in. w Koszewku pod Stargardem, został zamordowany na Florydzie. Kiedy 40-letni Daniel P. zniknął, rodzina, zaniepokojona tym, że nie odbiera telefonu, zawiadomiła policję. Ta po kilku dniach odnalazła samochód z ciałem okrutnie zamordowanego Polaka.

Z Danielem P. zginęła jego narzeczona

Śledztwo w tej sprawie prowadzi obecnie FBI. FBI (Federal Bureau of Investigation czyli Federalne Biuro Śledcze) to amerykańska agencja rządowa zajmująca się przestępstwami wykraczającymi poza granice stanu. Agenci FBI zajmują się najcięższymi przestępstwami, najczęściej związanymi z mafią i aferami gospodarczymi. Dlaczego FBI zajęło się tą sprawą? Informacje z amerykańskiego śledztwa są bardzo skąpe. Obecnie dowiedzieliśmy się, że wraz z Danielem P. zginęła jego narzeczona. Oboje mieli zmasakrowane twarze.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosc...

Cytat:
Wiadomo, że w śledztwie związanym z morderstwem Daniela P. przewijają się nazwiska, które w Polsce budzą grozę. Śledczy badają różne wątki. Przeczesują akta spraw cywilnych Stanisława P. w polskich sądach. Wiadomo, że zabezpieczono rodzinie wielki majątek na poczet ewentualnych przegranych (zabezpieczone są nieruchomości warte ponad 100 mln zł). W tych sprawach toczy się oddzielne prokuratorskie śledztwo.
Tropów jest kilka. Jeden z wątków to próba przejęcia przez rodzinę spółki giełdowej Karen, którą przemianowano na Clean & Carbon Energy. Spółka ta próbowała przed kilku laty kupować kopalnie w Rosji. Jak podkreśla wyborcza.pl pośrednikiem w tych interesach był biznesmen Andrzej Kuna. To ten sam obywatel Austrii, który występował w parze z Aleksandrem Żaglem. Obaj dali się poznać m.in. jako znajomi rosyjskiego szpiega Władimira Ałganowa - pisze wyborcza.pl.

www.fakt.pl/wydarzenia/zabili-...

Księga pamiątkowa:
www.legacy.com/guestbook/digni...
Edytowany: 10 marca 2015 22:28

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
3 4 5 6 7 8 9

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,683 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +125,36% +25 071,75 zł 45 071,75 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d