pixelg
INNOgene - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

INNOGENE [IGN]

AKTUALNY KURS: 11,90 zł (-1,65%) 14-06-2021 17:03
Miloszdobro
4
Dołączył: 2017-04-10
Wpisów: 63
Wysłane: 29 października 2020 09:22:03 przy kursie: 70,80 zł
Też mam sceptyczne nastawianie co do tej analizy i w kilku punktach mogę się nie zgadzać, ale dla mn ie to wartość dodana takie krytyczne spojrzenie. IGN to papier podwyższonego ryzyka i tak też go traktuję.
Co do longterma to chyba przegapiłeś hossę pokoleniową, hossę tysiąclecia i hossę dekady, która zapowiadał pewnie tydzień temu, miesiąc temu, tuż przed marcowymi zjazdami, i w całej swojej historii. Gość jest niepoprawnym optymistą, abonament kosmos jak na hurraoptymistyczną jakość, no i wyniki jego portfela to właściwie samospełniająca się przepowiednia. jeśli kilkunastu/ kilkuset równie optymistycznych klientów wpakuje się na walor, który zazwyczaj nie ma super płynności i na których nie siedzą instytucjonalni, to nie ma szans by to spadło na okres jego przepowiedni.

rrafal
rrafal PREMIUM
5
Dołączył: 2020-05-25
Wpisów: 44
Wysłane: 29 października 2020 12:21:43 przy kursie: 70,80 zł
martin207 napisał(a):
Oczywiście, że tak papier jest mocno spekulacyjny o kursie decyduje tak naprawdę "umowa".
Niestety analitycy stockwatch po raz kolejny się nie popisali odzew słychać szerokim echem, na wielu forach. Brak rzetelności tego serwisu przechodzi w standard, a taką ładną mają ramówkę szkoda, że tylko to przyciąga.

Nie dziwie się, że ludzie płacą kilka tyś longtermowi za typy i inne informacje, skoro serwis o dużym zasięgu nie potrafi przeprowadzić rzetelnej analizy spółki.


Zamiast narzekać na analizy to proponuję żebyś przedstawił swoją. Jak dla mnie choć analiza jest dość ostra, to jednak z wieloma punktami można się zgodzić.
Sam napisałeś, że o kursie zdecyduje tylko i wyłącznie umowa. Zakładałeś może scenariusz, że wcale nie będą sprzedawać 2 mln sztuk tygodniowo ? Dobrze czasem poczytać coś krytycznego, żeby zejść na ziemię. Spółka aktualnie jest warta ok 450 mln PLN, jaki poziom zysku wg. Ciebie usprawiedliwi taką wycenę?
Podczas czatu inwestorskiego na pb.pl padały słowa o certyfikacji w kilka dni lub finalizowanych umowach. Jak na razie certyfikacji nie ma, a spółka sprzedała 250 tys. sztuk do Indi, a dzisiaj podpisała umowę na dystrybucję 200 tys. sztuk. (link ), jednak szczegółów za dużo nie ma. Trzeba zaznaczyć, że to nie jest umowa sprzedaży testów, potencjalni klienci będą dopiero szukani, a przynajmniej ja to tak rozumiem. Także optymizm kierownictwa wypadałoby dzielić przez jakiś współczynnik. Pytanie, które trzeba też zadać to kiedy metoda RT-LAMP zostanie uznawana przez instytucje typu sanepid.

Na koniec chciałbym się jeszcze odnieść do udziałów w spółce Covidvax. Z komunikatu można wyczytać, że (link):
Cytat:
Inwestor (Emitent) zobowiązuje się do pozyskania kwoty 10.000.000 zł (słownie: dziesięć milionów zł w formie inwestycji bezpośredniej, dotacji, grantu lub darowizny w zamian za objęcie 20% udziałów i głosów na zgromadzeniu wspólników. W przypadku niespełnienia warunku tj. brak pozyskania kapitału wymaganego przez spółkę CovidVax sp.z o .o., Emitent nie ponosi z tego tytułu żadnych konsekwencji.


Po czym uruchomiona została zbiórka na pomagam.pl na 7.5 mln pln (zbiorka)

Czy ktoś może mi wytłumaczyć, czy tę zbiórkę należy traktować jako pozyskanie tych środków w ramach darowizny? Czy może jest to coś ekstra, niezwiązanego z tym espi? Jeśli jest powiązane, to mam mieszane uczucia co do formy pozyskania środków, które oprócz finansowania szczepionki zapewnią również 20% udziałów w spółce Covidvax. Dodam jeszcze, że prezes Wojciechowicz i Pan Herman, wpłacili odpowiednio 1000 zł i 20 zł (info ze strony pomagam.pl), to niech każdy oceni sam. Oczywiście kwota 7.5 mln nie spełnia warunków z espi, i brakuje 2.5 mln. Reszta mogła by być uzyskana ze środków po sprzedaży akcji przez prezesa,- jednak to jest sfera gdybania.

Skimixa
Skimixa PREMIUM
18
Dołączył: 2012-05-19
Wpisów: 284
Wysłane: 29 października 2020 21:25:34 przy kursie: 70,80 zł
A na jakiż to forach?
Moim skromnym zdaniem analiza była bardzo obiektywna. Między innymi dzięki niej nie kupiłem akcji po ponad 90 pln po opowieściach Prezesa o testach , inwestorach , szczepionkach . Na dzień dzisiejszy nic nie ma . Test nie jest dopuszczony i nie wiemy czy ma jakiekolwiek przewagi , szczepionka ( dużo lepsza od wszystkich innych ) pomimo szacunku do Pana Profesora nie jest nawet w 1 fazie. Inwestor opisywany w raportach był widziany razem z nabywcą Wisły . Wiem , że to boli jak ktoś piszę prawdę w jaką wierzy i ustawia sie anty akcjonariuszom ale na tym polega obiektywizm . Dziękuję


micmak
44
Dołączył: 2011-02-18
Wpisów: 521
Wysłane: 30 października 2020 10:03:59 przy kursie: 69,80 zł
W 2019 akcje chodziły po około 1zł... w tym roku na fali euforii kurs wzrósł do niemal 100 zł... czy sytuacja finansowa spółki poprawiła się stukrotnie ...?
ujeżdżam byki ===>>

Lekarstwo na FIAT MONEY?
Portfel akcji na bazie surowców i surowców rolnych głupsze! ==>>>


trtr
9
Dołączył: 2019-01-10
Wpisów: 90
Wysłane: 30 października 2020 10:19:40 przy kursie: 69,80 zł
micmak napisał(a):
W 2019 akcje chodziły po około 1zł... w tym roku na fali euforii kurs wzrósł do niemal 100 zł... czy sytuacja finansowa spółki poprawiła się stukrotnie ...?

Raczej spekulantów takie szczegóły nie interesują, tym bardziej, że CBDNA, spółka zależna od Inno-Gene wkleja na Facebooku takie posty. :)
Cytat:
Według analityków dziennika "Parkiet" Inno-Gene S.A. oraz Budimex i Decora z największymi szansami na zwyżki.

pl-pl.facebook.com/cbdna/posts...

Nanako
6
Dołączył: 2018-02-20
Wpisów: 201
Wysłane: 31 października 2020 20:27:04 przy kursie: 69,80 zł
micmak napisał(a):
W 2019 akcje chodziły po około 1zł... w tym roku na fali euforii kurs wzrósł do niemal 100 zł... czy sytuacja finansowa spółki poprawiła się stukrotnie ...?


Po wynikach za IIIQ szacuje, że poprawi się znacznie mocniej niż 100x, rozumiem, że wtedy wycena na poziomie 100 zł będzie przez Ciebie akceptowalna?

p.s. wrócimy do tematu po raporcie za 3Q :-)

orzech
55
Dołączył: 2009-11-11
Wpisów: 711
Wysłane: 31 października 2020 21:30:22 przy kursie: 69,80 zł
Jak te akcje były po 1zł to ja je miałem i bałem się czy spółka przetrwa...
Wchodziłem tam pod mapę, potem okazało się że Zarząd czegoś nie dopilnował, odrzucili i jechało w kierunku groszówki,
Zarząd mamy ten sam czy jakiś inny...hmmm
To jest na dzisiaj spółka spekulacyjna, fakt zarabia na testach pewnie sporo, ale spekulacyjna bo jaki, inaczej ilu inwestorów kupi taki tekst z FB?
Że o wcześniejszych listach intencyjnych nie wspomnę....
Czy kiedyś jej postrzeganie się zmieni, może nie wiem...może jak piszesz po wynikach za IIIQ rozbiją banksalute

krewa
krewa PREMIUM
433
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 8 104
Wysłane: 2 listopada 2020 09:02:19 przy kursie: 74,00 zł
INNOGENE - analiza techniczna na życzenie


Walor wybitnie spekulacyjny - tylko w październiku właściciela zmieniło ok. 14 mln akcji. Niby nic nadzwyczajnego, ale liczba akcji spółki wynosi raptem 5,7 mln sztuk. Średnia zmienność z ostatnich 20 sesji przekracza 17% co uniemożliwia ustawienie rozsądnego zlecenia obronnego.
Na razie widać, że trend nadrzędny stopniowo wytraca swój impet i przerzucanie gorącego kartofla bez odpoczynku raczej nie jest możliwe. Widać też nerwowość wśród posiadaczy walorów - uaktywnienie się podaży na ostatnich sesjach podniosło i bez tego wysoką zmienność.
Najbliższe wsparcia znajdują się na poziomie 59 zł, następnie na poziomie średnioterminowej SMA a potem w strefie wrześniowej luki hossy.

kliknij, aby powiększyć


Powyższa treść przez 21 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.

Nanako
6
Dołączył: 2018-02-20
Wpisów: 201
Wysłane: 3 listopada 2020 08:28:26 przy kursie: 74,00 zł
orzech napisał(a):
Jak te akcje były po 1zł to ja je miałem i bałem się czy spółka przetrwa...
Wchodziłem tam pod mapę, potem okazało się że Zarząd czegoś nie dopilnował, odrzucili i jechało w kierunku groszówki,
Zarząd mamy ten sam czy jakiś inny...hmmm
To jest na dzisiaj spółka spekulacyjna, fakt zarabia na testach pewnie sporo, ale spekulacyjna bo jaki, inaczej ilu inwestorów kupi taki tekst z FB?
Że o wcześniejszych listach intencyjnych nie wspomnę....
Czy kiedyś jej postrzeganie się zmieni, może nie wiem...może jak piszesz po wynikach za IIIQ rozbiją banksalute


Zgadzam się, że jest spekulacyjna na ten moment to fakt.

Mapa mają być wyniki w IVQ,
Umowa ma być sfinalizowana do końca roku.
Na testach PCR zarabiają na tyle dużo, że być może nie 70 zł, ale te 50 powinno być ok wyceną.

Dla mnie to wszystko spina lock up prezesa - wszystko podali, że będzie sfinalizowane przed końcem jego lock upa. Więc jeśli nie dowiezie nic z tego co mowili, to cena spadnie do tego czasu pewnie znowu dużo niżej - jaki interes ma Prezes który ma 40% udziałów, aby w ten sposób zeszmacić spólkę bo sprzedać jej nie może?

Fakt, że robią sporo błędów informacyjnych, informują o pierdołach, rozbudzają nadzieje, zamiast informować o faktach. Jednak jakbyś obserwował spółkę to wszystko się zazębia, czasami nie w takiej kolejności w jakiej powinno, ale się zazębia.

Co do testów z FB, przecież Prezes od początku mówi, że ich nie do końca interesuje detal w tym przypadku, oczywiście możemy się spierać, czy to tylko słowa Prezesa czy aż słowa Prezesa? Jednak koleś który kilkanaście czy kilkadziesiąt lat siedzi w tym temacie buduje firmę nie wydaje mi się mało wiarygodny.... wydaje mi się, że tutaj sporo osób błędnie podchodzi do tematu biotechnologi na zasadzie, że przecież rozmowa i podpisanie kontraktu z gigantem powinna trwać 2 miesiące i tyle, a 99% osób z nas nawet nie zdaje sobie sprawy ile pierdół, szczegółów trzeba zabezpieczyć w takich rozmowach, aby się nie okazało, że oddaliśmy firmę gigantowi za bezcen, jeśli wiesz co masz "sztabkę złota" to spieszy Ci się, aby ją sprzedać już teraz od razu jak nie masz noża na gardle, czy chcesz to zrobić w odpowiednim momomencie?

Łatwo nam udzielać rad bo my patrzymy tylko przez pryzmat inwestowania i rosnącej ceny akcji, popatrzmy przez pryzmat gościa, który pół życia włożył w tą firmę. Ja mam czas do końca roku się nie ruszam, a potem zobaczymy.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
249
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2008-10-24
Wpisów: 10 650
Wysłane: 5 listopada 2020 15:34:48 przy kursie: 82,00 zł
Tak w uzupełnieniu do realizacji zapowiedzi chciałem zauważyć, co spółka obiecywała w strategii na lata 2015-2018:
- stawiała na badania NGS
- rozwój nowych własnych testów
- wzrost marży do 37 proc.

Efekty realizacji widać w 2019 r. - dynamiczny wzrost przychodów i marży ;)

Poproszę uzasadnienie fundamentalne do wyceny spółki na poziomie 50 zł za akcję. Bo jak patrzę to pomiędzy kapitalizacją sprzed PCR-LAMP (ca 15 zł) a Twoim kursem wzrost kapitalizacji wyniósł 200 mln zł. Czyli mniej więcej tyle powinna spółka wygenerować zysku netto na tych testach po skorygowaniu do wartości bieżącej. To daje 237 mln zł zysku brutto...


LookerX
0
Dołączył: 2020-11-06
Wpisów: 1
Wysłane: 6 listopada 2020 18:25:59 przy kursie: 79,20 zł
Wiele takich śmiesznych analiz rynek już zweryfikował, nagonka na innogene nabrała ostatnio rozpędu ja tylko przypomnę, że ostatnio spółka informowała że pozytywna analizy spółki kosztuje 6k euro, a negatywna za darmo ;)

Kurs wielu już zweryfikował, a niektórych podobno weryfikuje już KNF i słusznie.

A tym czasem kolejne istotne info

infostrefa.com/infostrefa/pl/w...

Cytat:
Umowa została zawarta na czas nieokreślony i dotyczy dystrybucji oraz promocji testu SARS-CoV-2 RT-LAMP FAST DETECTION KIT na terenie Wielkiej Brytanii i Irlandii. Strony określiły umownie prognozowany poziom sprzedaży oraz cenę.

Cytat:
London Europe Group informuje także, że jest po wstępnych rozmowach z kierownictwem największych lotnisk w Wielkiej Brytanii oraz Irlandii w sprawie wprowadzenia testu SARS-CoV-2 RT-LAMP FAST DETECTION KIT do przesiewowego testowania pasażerów.
Edytowany: 6 listopada 2020 18:27

sasky
sasky PREMIUM
33
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2011-11-29
Wpisów: 2 661
Wysłane: 13 listopada 2020 12:18:05 przy kursie: 62,00 zł
rynek weryfikuje - dziś wycenia spółkę na 63 zł za akcję

dejw
5
Dołączył: 2010-02-17
Wpisów: 65
Wysłane: 13 listopada 2020 12:59:54 przy kursie: 62,00 zł
To ja może wrzucę swoje 3 grosze, bo mam wrażenie, że cała ta dyskusja jest, delikatnie mówiąc, bez sensu. Wiadomo, że biorąc pod uwagę aktualne wyniki obecna wycena jest kompletnie z kosmosu. Bo ta uwzględnia potencjalny wzrost po sukcesie testów. I jeśli ten sukces będzie (i będzie na miarę naszych możliwości:) / oczekiwań) to może wzrośnie jeszcze i kilkaset %. Problem w tym, że sukces ów jest (coraz bardziej) niepewny, żeby nie rzec wątpliwy. Zarząd w dodatku zdaje się bardziej troszczyć o wycenę akcji niż o działalność spółki, co jak dla mnie jest mocną czerwoną lampką. Może komuś zależy na dowiezieniu wysokiej wyceny do stycznia? Choć tego oczywiście nie wiem.

Krótko mówiąc, nie napisałem pewnie nic, o czym wszyscy tu by nie wiedzieli, tylko nie rozumiem, o co w takim razie te kłótnie.

orzech
55
Dołączył: 2009-11-11
Wpisów: 711
Wysłane: 14 listopada 2020 21:11:17 przy kursie: 62,00 zł
Informacyjnie są wyniki za III kwartał
www.stockwatch.pl/komunikaty-s...
Była tutaj troszkę debata, że może już one będą wykazywały zarobek spółki z robionych testów na Covid.
Od dawna już nie mam akcji, ale zerkam z ciekawości i jakoś chyba "'kokosów" to w tym raporcie nie widać...

micmak
44
Dołączył: 2011-02-18
Wpisów: 521
Wysłane: 14 listopada 2020 22:05:48 przy kursie: 62,00 zł
Skoro nie potrafili zarobić w tym roku góry pieniędzy to czy w czasach pocovidowych zarobią? Sick
ujeżdżam byki ===>>

Lekarstwo na FIAT MONEY?
Portfel akcji na bazie surowców i surowców rolnych głupsze! ==>>>


tsmieszkol
tsmieszkol PREMIUM
0
Dołączył: 2020-03-29
Wpisów: 8
Wysłane: 14 listopada 2020 22:40:07 przy kursie: 62,00 zł
A kiedy będą czasy pocovidowe? za dwa lata?
jeśli faktycznie zaczną sprzedawać 2mln testów tygodniowo na cały świat, to główną zmienną biznesu będzie cena sprzedaży i tempo w jakim będzie ona spadać.
Wg mnie jest szansa, że będzie powtórka Mercatora - dzięki efektowi skali, niskim kosztom i przewadze technologii przez kilka kwartałów osiągną spore zyski. A czasy pocovidowe to może być właśnie masowe prowadzenie zintegrowanych testów - idziesz do doktora z infekcją i za pomocą testu określa on, czy masz covida, czy grypę, czy tylko przeziębienie. być może 5 czy 10 wirusów testowanych na raz. czemu nie?
Analogicznie urządzenie Bacteromic firmy Scope będzie badać, na jakie leki bakteria/wirus, która cię zainfekowała, jest odporna, a na jakie podatna. Dzięki takim multi-testom będzie zupełnie nowa era diagnostyki. Dojdzie do tego indywidualny profil genetyczny pacjenta i będzie wiadomo, jaki wirus/bakteria atakuje i czym go potraktować. Oszczędności w medycynie gigantyczne (mniej powikłań, od razu trafna terapia)

martin207
13
Dołączył: 2020-02-04
Wpisów: 184
Wysłane: 15 listopada 2020 19:56:26 przy kursie: 62,00 zł
Ten rok jeszcze się nie skończył.
Testy mimo prób wdrażaniu szczepionek, będą jeszcze długo potrzebne, a ostatecznie staną się na porządku dziennym.
Spółki biotechnologiczne własnie cechuje to, że potrafią lata strat odrobić w 1 miesiąc dzięki dobremu i innowacyjnemu produktowi lub metodzie. Zobaczymy czy Innogene strzeliło sobie w kolano inwestując w testy RT-LAMP, czy był to strzał w dziesiątkę.

annadw
4
Dołączył: 2020-06-03
Wpisów: 54
Wysłane: 16 listopada 2020 02:41:09 przy kursie: 62,00 zł
tsmieszkol napisał(a):
A czasy pocovidowe to może być właśnie masowe prowadzenie zintegrowanych testów - idziesz do doktora z infekcją i za pomocą testu określa on, czy masz covida, czy grypę, czy tylko przeziębienie. być może 5 czy 10 wirusów testowanych na raz. czemu nie?
Analogicznie urządzenie Bacteromic firmy Scope będzie badać, na jakie leki bakteria/wirus, która cię zainfekowała, jest odporna, a na jakie podatna. Dzięki takim multi-testom będzie zupełnie nowa era diagnostyki. Dojdzie do tego indywidualny profil genetyczny pacjenta i będzie wiadomo, jaki wirus/bakteria atakuje i czym go potraktować. Oszczędności w medycynie gigantyczne (mniej powikłań, od razu trafna terapia)


Tak się zastanawiam ilu z nas idąc z infekcją do lekarza, miało robione testy, czy to grypa, czy coś innego? I jaki typ? A to przecież cena poniżej 100 zł. Szczerze - aby te testy były robione masowo, musiały być taniutkie. A to raczej mało realne, czyli mówimy o małym wycinku medycyny dla bogaczy.

mily66
8
Dołączył: 2020-04-12
Wpisów: 42
Wysłane: 16 listopada 2020 07:53:25 przy kursie: 62,00 zł
sorry, pisze z niemieckiej klawiatuyrz, ale tam wlasnie o to chodzi ze te testy maja byc tanie, przesledz kontrakty, na ten moment w zaleznosci od ilosci ale te Indie wyszly chyba za 10€ a sztuke, ß natomiast no prace sa prowadzone w celu obnizenia kosztu. druga sprawa, przeczytalem taki oto artykul, wiadomo nie jest to nic pewnego, ale w jakims sensie ustawia sprawe, czy genetyczne, czy antygenowe maja sens: spidersweb.pl/2020/11/elon-mus...

martin207
13
Dołączył: 2020-02-04
Wpisów: 184
Wysłane: 16 listopada 2020 20:28:47 przy kursie: 65,40 zł
www.money.pl/gielda/inno-gene-...
Cytat:
W wyniku zakończenia procesu certyfikacji w Urzędzie Rejestracji Wyrobów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, uzyskano potwierdzenie zgłoszenia poprawnego wniosku dla produktu SARS-CoV-2 RT-LAMP FAST DETECTION KIT. Otrzymanie potwierdzenia pozwala na uruchomienie produkcji i konfekcjonowania testu SARS-CoV-2 RT-LAMP FAST DETECTION KIT do diagnostyki SARS-CoV-2 metodą RT-LAMP wg wynalazku i zgłoszenia patentowego CBDNA, a ponadto uprawnia wprowadzenie testu do obrotu handlowego


Czasy po covidowe często się słyszy tylko kiedy to będzie, całej ludzkości nie zaszczepimy już nie mówiąc o tym że większość nie chce się zaszczepić. Mimo wszystko czy gdy będą wprowadzane szczepionki testy już będą niepotrzebne ? Wręcz przeciwnie, będą bardziej potrzebne niż wcześniej ze względu na szczepienia,
Edytowany: 16 listopada 2020 20:33

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,658 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +170,17% +34 033,03 zł 54 033,03 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło