pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

martin207

martin207

Ostatnie 10 wpisów
Jest właśnie dlatego moim zdaniem kurs będzie systematycznie rósł

Tak jest, ale to osoby zarządzające spółką o tym decydują. Zakładam, że znają swoje możliwości wydobywcze i zapasy wiec no.

Potwierdzam to co kolega wyżej napisał, wystarczy otworzyć jakiś raport JSW nawet nie trzeba go czytać wystarczy otworzyć i odnaleźć ilustracje, jak na przestrzeni kwartałów zmieniały się ceny sprzedaży JSW,
Jeśli dobrze pamiętam to są w stanie gdzieś nawet o 20-30 $ co kwartał cene sprzedaży zmienić, także to dużo.

stooq.pl/n/?f=1426783&sear...

Cytat:
"Niezależnie od sprzeciwu reprezentatywnych organizacji związkowych i odrzucenia przez nich zasłużonych podwyżek dla całej załogi pragnę państwa poinformować, że zapowiadane od 1 lipca podwyżki będą pracownikom JSW wypłacane. Taka jest decyzja zarządu" - powiedziała Piontek, cytowana w komunikacie.

No i pięknie w końcu ktoś się im postawił, bo ich działania nadają się do prokuratury. Czasem mam wrażenie, że ci panowie z ZZ działają na zlecenie manipulując kursem.

Cytat:
Nie wystrzeli w okolice 200 bez zdjęcia banu z Chin

Jesteś pewny ?Czy dasz sobie ręke uciąć za tą pewność ?

Dla przypomnienia w takich cenach kupują Chińczycy.

"Premium hard coking coal, cfr Jingtang: $282.04 per tonne, flat
Hard coking coal, cfr Jingtang: $248.02 per tonne, down $0.75 per tonne "

www.metalbulletin.com/Article/...

Dziękuje serdecznie za informacje !

Cytat:
Premium hard coking coal, fob DBCT: $162.77 per tonne, up $7.93 per tonne

Zazwyczaj alw2 znacznie przewyższa cenę więc chyba czeka nas ładna zwyżka :)

micmak napisał(a):
Jsw ma dwa minusy. Górnicy oraz złe nastawienie do węgla. Ile kasy jsw nie zarobi, górnicy i tak wszystko przejedzą

I tu się z tobą nie zgodzę.Tutaj jest wszystko zależne od zarządcy.

Przy tych wszystkich zmiennych warto pamiętać, że giełda wycena przyszłość a w każdej chwili może nas zaskoczyć komunikat o cenach kontraktów w 3q.

Cytat:
w II kw mamy bardzo znaczną liczbę statków po koks w porcie Szczecin Swinoujście, myślę że z węglem jest podobnie aczkolwiek sporo transportów idzie też koleją

No właśnie mam pytanie skąd czerpiecie takie informacje ? Podobno JSW sprzedawało do Chin, ale skąd to wiecie ?

Jsw idzie po swoje tutaj tylko cierpliwość moim zdaniem budowlany szał jest ogromny.

Here we go again
pl.tradingview.com/symbols/NYM...

Jeszcze tylko zniesienie bana i witamy 200$

O minusowym wyniku raczej gadać nie będą hello1

Cytat:
Premium hard coking coal, fob DBCT: $121.21 per tonne, up $4.12 per tonne
Premium hard coking coal, cfr Jingtang: $269.78 per tonne, up $21.52 per tonne
Hard coking coal, fob DBCT: $105.71 per tonne, down $1.00 per tonne
Hard coking coal, cfr Jingtang: $227.44 per tonne, up $6.66 per tonne

Cytat:
In the fob coking coal market, market sentiment turned positive on the back of vigorous growth in the Chinese steel market. Chinese buyers are accepting ex-Australia coking coal amid good steel margins, while buyers from other markets have shown buying interest for Australia coking coal, market sources said.

Nie chce być prorokiem, ale to wiecznie trwać nie będzie :D Chińczycy kupują węgiel koksujący ponad 100% drożej niż Indie :3

Szczerze, longterm to taki typowy wizjoner może być nim każdy z nas ;)
Znam gościa co za 69 zł msc podaje typy i jak na razie mogę powiedzieć, że średnia z zysku jego wszystkich typów jest gdzieś pomiędzy 100%-200%. Zależy kto jak układał portfel.
Podawał typy to trochę obrażające, bo uzasadniał i argumentów czym się kieruje.

Cytat:
Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) nie kupi ani nie przejmie nieodpłatnie kopalń od Taurona i innych spółek górniczych - oświadczyła we wtorek JSW. Przedstawiciele spółki poinformowali, że takich działań nie przewiduje ani strategia spółki, ani żaden inny dokument.

www.cire.pl/item,217138,1,0,0,...

Rozdawnictwo chyba się skończyło, czytając stanowcze oświadczenia zarządu w prasówce.
Czy perełka sasina ma szanse stać się w końcu perłą ? Rynek sprzyja chyba tego roku to wykorzystają.

Czytając powyższe komentarze, a także na innych forach nasuwa mi się słowo "klasyka gatunku"
dzień przed wzrostami, wrzuca się nijaki artykuł, który niczego konkretnego nie mówi. Tylko mówi o opcjach.

A tu tego samego dnia rosną kontrakty, przypadek? nie sondze ci co obserwuje Nippon steal domyślali się pewnie.

A no i ci co mówią, że co z tego że koks jak JSW ma na węglu koksującym strate.
Otóż przyjaciele jak JSW może mieć strate na węglu koksującym skoro koszt wydobycia to około 103$ ?
Już nie wspomnę o prawie połowie przychodów z koksu

Cytat:
– Chiny ograniczyły produkcję koksu i z światowego eksportera stały się jego importerem. To w naturalny sposób wywindowało ceny do rekordowych poziomów. Jeszcze w grudniu 2020 za tonę koksu w Europie płacono 220 USD/t, a w kwietniu ceny doszły do 395 USD/t. – komentuje Jakub Szkopek, analityk BM mBanku.

Jeśli, ktoś jest ignorantem i nie widzi różnicy to radzę zmienić zainteresowanie giełdą na zainteresowanie matematyką :)

kokospl napisał(a):
Widzi to na notowaniach chińskich kontraktach , niestety nie doczytał, że jsw ma kontrakty indeksowane do australijskiego TSI
Będzie zaskoczenie jak w Q1 JSW zaraportuje strate

Będzie zaskoczeniem jak JSW wykaże zysk, TSI mimo tego, że niziutko nadal stawia JSW rentowne wystarczy sprawdzić koszt wydobycia JSW.

A co jeśli sprzedaż JSW obecna to cena węgla i koksu 114 $ i 350$ jaki waszym zdaniem rysuje się wtedy wynik ;)

Cytat:
Teraz pytanie do optymistów na JSW, skoro jest tak dobrze (ceny koksu, węgla wysokie) to dlaczego jest tak źle na JSW, i zamiast wybić na nowe szczyty 40-50zł, będzie testowanie 28?

Pytasz czy stwierdzasz?
Pierwsze rzucasz argumenty na tle fundamentów po czym przechodzisz do ceny za akcje.

Odpowiedź na twoje pytanie jest bardzo prosta zbieg złych wydarzeń, które moim zdaniem pozwoliły na maksymalnie dołowanie kursu. Po pierwsze odpisy, po drugie spadek cen węgla koksowego, po trzecie raport roczny.

Dynamiczne spadki rodzą jeszcze bardziej dynamiczne odbicia, co odbicia to wyżej. Koks stoi wysoko, a węgiel koksujący będzie rósł analogicznie z popytem. Tak jak był splot negatywnych informacji tak teraz, może być pozytywnych m.in projekt wodorowy, rozwój koksu igłowy czy nawet środki z Funduszu Badawczego Węgla i Stali UE.

Cytat:
– Od lat zabiegam o to, by węgiel koksowy miał w Unii status tzw. surowca strategicznego. Udało się to ponownie w ubiegłym roku – czas, by poszły za tym dodatkowe pieniądze. A budżet Funduszu to może być nawet 600 mln zł rocznie – mówi Jerzy Buzek, były premier i przewodniczący Parlamentu Europejskiego, a obecnie członek komisji ITRE, w rozmowie z BiznesAlert.pl.

biznesalert.pl/wegiel-koksujac...

hehe sentyment jest taki, że liczą się wyniki i trend, a ten zgodnie z komunikatem JSW i sytuacją rynkową pokazuje 1Q +20% 2Q +40% i wziąłbym jeszcze pod uwagę kurs dolara w 1Q +20%.

Warto również zwrócić uwagę, że koks metalurgiczny, który stanowi prawie połowę przychodów JSW jest obecnie na szczytach.
pl.investing.com/commodities/m...

Nic tylko czekać, aż kurs węgla koksującego wybije pionowo, bo zazwyczaj tak się to odbywa wave

Cytat:
Brak odbicia, po fatalnym tygodniu, nie wróży nic dobrego...

a coś pan wróżbita ?
Wyniczki już 20 maja przypominam binky

Cytat:
Żartem to jest prezes, któremu nie zależy na adekwatnej wycenie, i który traktuje spółkę jak własny folwark.

Możesz rozwinąć myśl, w jaki sposób to robi coś jak na KCI ?

Tylko czekać, aż pójdzie zawiadomienie do knf o manipulacje akcjami i może być równie szybko baza. Historia znana i niekoniecznie lubianaWhistle

Tam gdzie kończy się cierpliwość większości, pojawią się wzrosty.
A tak konkretniej to im bliżej wyników to kurs akcji powinien piąć się systematycznie w górę, jeśli pojawią się dodatkowo jakieś sygnały wzrostowe co do cen węgla koksujące no to może być konkretny impuls.

Ponawiam prośbę o analizę

kokospl napisał(a):
Przeciez ceny węgla wciąż szorują po dnie
W Q2 nic nie zapowiada na poprawę
www.tradingview.com/symbols/NY...

Mamy oficjalny komunikat ze spółki na temat kontraktów w 1Q i 2Q, wiec po co sugerujecie się ogólnoświatowym indeksem z AU w takim momencie ?
Myśleliście, że jeśli chiny kupują węgiel koksujący po 200$ a Indie po 120$, to jsw będzie sprzedawać po najniższej cenie ?

Usłyszałem tylko jedno kilka tygodni temu "sprzedajemy 30% drożej teraz" i to by się w sumie zgadzało z komunikatem spółki. Myślę, że to dopiero początek liczę na dobry wynik za 1Q

My tu gadu gadu, ale nie sądzicie że wyniki za 1q 2021 mogą mocno zaskoczyć ?

Nie widzimy tutaj jednak przewagi podaży ? Pytam jako amator o obroty

Cytat:
Outriders w TOP5, a podobno PCF strasznie drogo wyceniane, 2 mld. Za to super hit CP2077 w promocji -20% 4 msc po wydaniu jest w ścisłej TOP20, ze średnią ostatnich ocen na poziomie 59%. Jakże zasłużona ta kapitalizacja 21 mld, a powinna co najmniej zrównać się z Orlenem Pana Obajtka.

Zasłużona kapitalizacja ? Napewno nie za CDprojekt tutaj tylko wiedźmin zrobił robotę. Chyba że zyski za 4q będą kosmiczne.

Co do PCF zdecydowanie niska kapitalizacja wynikająca z specyficznej kategorii Outriders, aczkolwiek pod względem relacji inwestorskich, działań i realizacji w patch CDprojekt może im buty czyścic. Może to jeszcze nie ten moment nie ta gra, ale w długim termin śmiem twierdzi że zaskoczą.

Przy takiej płynności nie powinno to dziwić, spółka łatwo odbija 10% jak i łatwo spada 10 %.
Mimo iż spółka solidna trend lockdownowy robi na takich spółkach spustoszenie w moim odczuciu to początek dopiero

Dzisiejszy świat mediów " Tauron szykuje strategię ograniczania produkcji energii z węgla"
po czym wpada takie espi klasyka gatunku :D

www.bankier.pl/wiadomosc/W-Aus...
Cytat:
W Australii największe powodzie od pół wieku. Wysoka woda w Sydney

Zastanawiam się dlaczego powodzie w Australii wpływają tylko na JSW, a tymczasem HCC nurkuje w dół.
O co chodzi ?
stooq.pl/q/?s=hcc.us&c=mx&...

Dziwi was ta sytuacja ?
Klasyczny scenariusz obserwowany na każdej większej spółce.
Tak btw famur ma w kasie 748 mln połowa kapitalizacji Silenced Silenced

Różnica w kontraktach wynika z braku zainteresowania grubszych inwestorów, BML jest postrzegany jak perspektywiczną spółka lub zakładają sukces na skale międzynarodową i dlatego tylko skup akcji.

Cytat:
Pozbud jest tylko potrzebny w tym konsorcjum do udzielenie GNW i poręczeń. Tylko tyle.

Jeśli tak, to tym lepiej za darmo tego nie robią.A jak widać na brak roboty nie narzekają.

Według mnie źle na to spoglądasz, kurs urósł 150 % od dołka, który w ogóle nie odzwierciedlał stanu spółki.
Natomiast, jeśli spojrzysz na rzeczywistą wycenę na podstawie dan historycznych i wyników. Powinniśmy liczyć 150%, ale od kursu min 2.0.

Spółka w okresie covid-19 zanotuje prawdopodobnie historyczny zysk, a kurs jeszcze nawet nie ruszył ;3

@Bankrucik - widzę, że również interesuje Cię POZBUD jakie są twoje oczekiwania wobec spółki ? Kto tak tłamsi kurs i trzyma go w rydzach ? Indywidualni ?

Moim zdaniem się mylisz, mówimy tutaj o potężnym kontrakcie. Każda szanująca się firma ogłasza przetarg do którego, aby przystąpić należy wykazać jakieś doświadczenie lub przychody z realizacji kontraktów o podobnej skali. Okey może być jeszcze wariant, że mimo wszystko może zgłosić się każdy, ale koniec koców wybór będzie uzasadniony powyższymi wymaganiami.

Cytat:
Padło konkretne pytanie o to co wspólnego ma Pozbud z modernizacją taboru i jakie ma doświadczenie w tym zakresie. Nie widzę powodu, by zarzucać użytkownikowi pisanie bzdur.

Dlatego też odniosłem się do tego w taki sposób, nie możemy ani powiedzieć tak ani nie.

Cytuje prezesa

Cytat:
Prezes dodał, że grupa chce wykorzystać potencjał i doświadczenie zdobyte podczas realizacji kontraktów infrastrukturalnych dla PKP PLK, w tym podczas realizowanego aktualnie kontraktu GSM-R.

"W ostatnim czasie, wspólnie z naszym partnerem, złożyliśmy ofertę dla PKP InterCity w przetargu z zakresu utrzymania taboru kolejowego (modernizacja i naprawy okresowe), co wskazuje, jak w praktyce wygląda realizacja założonej strategii" – powiedział Fojt.

infostrefa.com/infostrefa/pl/w...

Jak widzicie KSG Agro na tle Kernel czy spółka ma szanse na podobny sukces ?

Cytat:
Panowie, podpowie mi ktoś co Pozbud ma wspólnego z modernizacją wagonów? Współpracując przy tym z firmą krzakiem, która przychody miała na poziomie 500k w stosunku do kontraktu za prawie 400mln?

To jest bzdurą. Pozbud jako grupa kapitałowa realizuje projekty dla PKP o wartości 880 mln ( nie liczę potencjalnego dzisiejszego), dotychczas wpłynęło 80 mln. Nie twierdzę, że mają doświadczenie ale też nie możemy powiedzieć, że nie mają. Spółka zależna Agnes oraz SPC-2 przy takich projektach raczej nie rzuca się z motyką na słońce tylko zna segment od podszewki.

Proponowałbym, zamiast poświęcać czas na pisanie bzdur przeczytać raport i zapoznać się z działalnością spółki przychodami oraz dlaczego pozbud za rok 2020 r może mieć wzrost zysku netto 100% rdr.

"Wzrost skonsolidowanego zysku netto wynika między innymi z realizacji kontraktu budowlanego związanego z budową sieci światłowodowych dla PKP PLK."

Pozbud współpracuje z PKP już długo, cechuje ich dywersyfikacja działalności.

"Na dzień 30 września 2020 roku Emitent tworzył Grupę Kapitałową, w skład której wchodziły następujące spółki:
• POZBUD S.A. – Jednostka Dominująca, (do dnia 21 października 2020 roku pod firmą POZBUD T&R S.A.),
• „SPC-2” Sp. z o.o. – jednostka zależna (100% udziałów) – spółka konsolidowana metodą pełną,
• AGNES S.A. – jednostka zależna (100% udziałów) – spółka konsolidowana metodą pełną,
o MURATURA Sp. z o.o.
• POZBUD Hydrotechnika Sp. z o.o. – jednostka zależna (100% udziałów) – spółka nie prowadzi działalności,
• POZBUBD OZE Sp. z o.o. - jednostka zależna (52% udziałów) – spółka nie prowadzi działalności,"

Czytać raporty Pany, analizować i wnioskować.

Dołączam się do pytania. Ktoś wie gdzie można znaleźć historyczne ceny BLACK SEA SUNFLOWER OIL ?

pl.tradingview.com/symbols/CBO...

Panowie, wasz przekomarzania są bez sensu. Bez precyzyjnych danych, możecie sobie tylko spekulować.
Ja patrze na to z innej perspektywy, kurs akcji/potencjalna sprzedaż/wartość studia oraz brak kontr premiery te argumenty moim prywatnym zdaniem przemawiają za nadal niską wyceną PCF.
Ale to tylko moje prywatne zdanie.

Ostatnio obroty na spółce, kosmos można prosić o AT.

Jak czytam wszystkie te profesjonalne komentarze "to już jest w cenie" itp to mi się tylko micha uśmiecha, dlaczego jeszcze nie ma was w żadnym biurze maklerskim ? :D Przypomina mi się sytuacja z CDprojekt w 2017 roku przy kursie 80 też już wszystko było w cenie. Jeszcze kilka msc i rynek zweryfikuje co jest w cenie, do zobaczenia w dniu premiery :)

Moim zdaniem Pcf może do premiery nas jeszcze zaskoczyć na chwilę obecną warto jednak zwrócić uwagę na kilka aspektów:
1. Każdy gameplay z gry ma pozytywny rozdźwięk, przejrzałem jakieś 80% filmików na yt widać to zarówno w łapkach, recenzjach nagrywających oraz komentarzach
2. Komentarze - "kupiłbym, ale nie za tą cenę" często czytamy na polskich forach czy zagraniczne mają podobne podejście ? nie sądzę
3. Marketing demo się udał - obserwujemy liczne gameplaye z różnych kontynentów
4. Brak cieakwszych premier
5. Cdprojekt - został zrównany z ziemią po wypuszczeniu Cyberpunka, wielu inwestorów będzie szukać czegoś nowego godnego zaufania

Nie chce siać fermentu, ale widzę tutaj nowego lidera polskiego gamedev.

@anty_teresa - racja
No nic pozostaje czekać liczę, że czymś nas zaskoczą demo miało im dać impuls do działania zobaczymy co zdziałają

Utnapisztim napisał(a):
200 mln to chyba zawyżony koszt produkcji? Ale i tak przy 5mln kopii w tym w tym roku i tantiemach 30% dla PCF obecna wycena IMHO nie ma uzasadnienia. Zawsze oczywiście może sprzedać się więcej, demo na steam cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem graczy, więc nie można wykluczyć że sprzedaż będzie jednak dużo wyższa. Gorzej jeśli okaże się że tantiemy to np. 20% ale to dopiero wyjdzie w wynikach.

Przecież jeśli sprzedadzą 5 mln to będzie mega sukces, osiągniecie zysku w przedziale 50-120 mln przy takiej kapitalizacja daje znacznie większy progres niż na CDprojekt.
CDprojekt 25 mld kap zysk 279 mln
PCF 2,2 mld kap zysk 50-120 mln

Czy moje porównania są błędne przy założeniu sukcesu sprzedażowego outrirders ?
Proszę o komentarz

Słowo klucz DEMO - darmowy emanujący mocą marketing, który zwiększa zyski w przypadku udanego dema. A już wiemy, że było udane.

Media: jest źle bardzo źle bankrut
Włodarze: wcale nie jest tak źle jak to media malują.

Co sądzicie o obecnej sytuacji, analizował ktoś jak finansowo miałby wyglądać wyjście z opresji rafako ?
Czy zakończenie obecnych zleceń i restrukturyzacja poprawi znacznie bilans rafako ?

Tu niema co gdybać, wystarczy zagrać lub obejrzeć.
Shut up and take my money!

www.parkiet.com/Technologie/30...

Cytat:
Rynek usług radiodyfuzji (przesyłu sygnału radiowo-telewizyjnego) jest zdominowany przez firmę EmiTel, należącą obecnie w 100 proc. do funduszu infrastrukturalnego Alinda Capital Partners. EmiTel wybiera się od dłuższego czasu na warszawską Giełdę Papierów Wartościowych. W tym roku plany te weszły w decydującą fazę. Pod koniec stycznia firma złożyła prospekt emisyjny w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego. Jeśli nie będzie uwag, UKNF może zaakceptować dokument w ciągu trzech miesięcy. EmiTel na razie nie zdradza, w jakim celu wybiera się na parkiet. Jego zarząd podkreśla też, że formalna decyzja nadal nie zapadła. Przebieg upubliczniania przedsiębiorstw pokazuje jednak, że formalną decyzję i IPO dzielić może nawet kilka dni.

Pytanie do bardziej doświadczonych, czy Emitel może wejść na giełd mając pozew w sądzie na wysoką kwote ?

No ciekawe ciekawe co to za postać, ale patrząc na to jak była krytykowana spółka za zakup spółki zależnej Agnes, która jest teraz kurą znoszącą złote jajka to myślę, że wiedzą co robią.

ramirez1 napisał(a):
Martin, nie martwi cię negatywna dywergencja na rsi ?

Technikiem nie jestem podrzuciłem w sumie analizę, która rzutuje podobne światło.

Spółka mocno niedowartościowana kupuje na dłużej, obecnie jesteśmy w trendzie wzrostowym każda jakakolwiek pozytywna informacja oznacza mocne wybicie. Moja decyzje jest podyktowana wynikami. Zakładam zakończenie roku wzrostem zysku rdr 100%, co daje dość dla mnie jasną sytuacje na kursie.
Spółka moim prywatnym zdaniem nie została jeszcze dostrzeżona, analogicznie do roku 2018 r mamy kurs około 35% niżej, a mamy wzrost zysków względem tamtego roku o jakieś 200%.

Idziemy jak burza, wybór nowego prezesa czy może spodziewany wzrost kontraktów chinach powoduje takie skoki ?Jakie jest wasze zdane na ten temat

pl.tradingview.com/chart/POZ/w...

"Obecnie będziemy poruszać się w kanale do poziomu 4,1 - 4,5 zł. Na wykresie naniosłem poziomy oporów, które w mojej ocenie będą przy obecnej bardzo dobrej sytuacji w sektorze budowlanym skutecznie pokonywane w następnych miesiącach."

Pozytywnie na wykresie.

Brednie brednie i jeszcze raz brednie.
PGG ma swoje związki,JSW ma swoje związki.
I tutaj jestem zdania, że akurat związki w JSW po latach 2015 zaangażowały się znacznie bardziej w stabilizacje i rozwój firmy co widziemy niejednokrotnie w listach.
Może i sprzedawało tanio, ale czy nadal sprzedaje do Indi są ładowane masowce a koks australijski już
158$

Cytat:
ceny stali tak mocno wzrosły, że aż dziwią tak "małe" wzrosty JSW.

Z drugiej strony Górnicy (wprawdzie w PGG, ale to jedna brać) znowu zaczynają pobąkiwać o strajku

Też jestem tego zdania, jest pewna niepewność, ale gdy już wszystko wróci do normy może tu być ciekawe.
Wielu analityków sygnalizuje mocny wzrost marży.
Nie przypinajcie PGG do JSW, bo tych firm nic nie łączy dosłownie nic. Przepaść 100 lat technologiczych między firmami całkiem inna struktura i wydobycie.

Słupy, kłamstwa światło zgasło.

Zdecydowanie, jakiś miesiąc temu pisaliśmy z znajomym albo mają pecha albo to będzie wał roku jak AQT.
Wszystko wskazuje na to drugie. To, że zarząd naginał rzeczywistość jest mało powiedziane.

Cytat:
Ciekaw jestem jakie podstawy miała decyzja o zakończeniu badań nad szczepionką. Obecnie widać, że dystrybucja szczepionek dociera głównie do USA i Izraela, UE dostaje jakieś resztki a biedniejsze kraje grzecznie muszą czekać w kolejce. Mając zaawansowane prace nad szczepionką, moglibyśmy się trochę uniezależnić od zagranicznych koncernów.
IMHO sytuacja wygląda trochę jak z popytem na rękawiczki, towar jest, cena określona, ale kto da więcej ten dostanie pierwszy.

Myślę, że problemy z komercjalizacją oraz znacznie szybsza konkurencja spowodowały tą decyzje. Większość krajów już dawno ma podpisane ścisłe umowy, ale szkoda liczyłem na nich

Wracając do testów, widać nie tyle że Innogene zarabia, ale że popyt jest ogromny. Biomaximie już wpadła jakaś umowa wartości 9 mln, liczę na coś grubszego na Innogene.

Królestwo Holandii wymaga, by pasażerowie lotów do tego kraju mieli negatywny wynik testu molekularnego na koronawirusa metodą RT-PCR, przeprowadzonego do 72 godzin przed odlotem oraz szybkiego antygenowego ,przeprowadzonego do 4 godzin przed odlotem. Alternatywnie, można wykonać tylko test metodą LAMP (wtedy RT-PCR nie jest konieczny) do 4 h przed odlotem.

Cytat:
Wykonany metodą RT LAMP test genetyczny oraz opracowany przez zespół Centrum system informatyczny zadziałał prawidłowo, bez żadnych zarzutów.

www.pb.pl/spolka-inno-gene-tes...

Już niedługo w Katowicach coś rusza jeśli to Innogene to nawet nie chce spekulować, w każdym razie RT-LAMP i system informatyczny daje im pewną przewagę zobaczymy jak ją wykorzystają widać, że działają.

Ciężko powiedzieć myślę, że max 2.4 chętnych na zakup dużo, a świadomych wartości akcji jeszcze więcej.
Pożyjemy zobaczymy

Juventino napisał(a):
martin207 napisał(a):
Ciekawostka, czyżby Chińczyki przyjechały po koks? Whistle
www.portalspozywczy.pl/technol...

Cytat:
Licząca 11 tys. km trasa kolejowa przebiega przez państwa leżące wzdłuż szlaku „Jeden Pas i Jedna Droga”, tj. Kazachstan, Rosję, Białoruś, Polskę i Niemcy. W Europie terminal przeładunkowy znajduje się w Dourges we Francji, z którego później realizowane są dostawy do Belgii, Holandii, Hiszpanii, Włoch oraz Francji.

A skąd pomysł, że akurat po koks?

Stąd, że Chińczycy mają więcej rozumu niż europejczycy i kupują głównie surowce.

Ciekawostka, czyżby Chińczyki przyjechały po koks? Whistle
www.portalspozywczy.pl/technol...

Cytat:
Licząca 11 tys. km trasa kolejowa przebiega przez państwa leżące wzdłuż szlaku „Jeden Pas i Jedna Droga”, tj. Kazachstan, Rosję, Białoruś, Polskę i Niemcy. W Europie terminal przeładunkowy znajduje się w Dourges we Francji, z którego później realizowane są dostawy do Belgii, Holandii, Hiszpanii, Włoch oraz Francji.

Na rewolucji plastikowej mocno zyska Arctic papier już teraz zarabiają

Spółka naprawdę zaskakuje prawdopodobnie rok 2020 zakończy z wzrostem zysku netto +100%, a najciekawsze w tym wszystkim jest to że kurs jest nadal na poziomie sprzed roku.
Zastanawiam się, ile zarobią w roku 2021 skoro w okresie covida wyciągneli taki wynik.

Ciekawe czy temat umarł czy może jednak coś w 2021
www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Cytat:
Zarząd spółki Pozbud T&R S.A. z siedzibą w Wysogotowie (Emitent, Spółka) informuje, że w dniu 15 czerwca 2020r. Spółka podpisała List intencyjny ze spółką prawa ukraińskiego Elektrociepłownia Berdyczów sp. z o.o., jako inwestorem, potwierdzający podjęcie na zasadzie wyłączności negocjacji i aktywnej współpracy w celu przygotowania realizacji budowy elektrociepłowni na biomasę dla produkcji energii elektrycznej (dalej jako Projekt ). Zgodnie z ustaleniami, Emitent pełnić będzie rolę generalnego wykonawcy Projektu, szacowana wartość Projektu to kwota 37,5 mln EUR. Strony zamierzają zakończyć negocjacje i zawrzeć umowę na generalne wykonawstwo Projektu w terminie 2 miesięcy.
Podstawa prawna: § 17 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) NR 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE (MAR)

Właśnie dużo pytań mało odpowiedzi większość jest uzależniona od kompetencji zarządu, a jak wiemy z tym bywa różnie. Uważam, że ważną kwestią odnośnie wyników kwartalnych może być węgiel energetyczny którego cena mocno poszła góra i może to w jakimś stopniu uratować wynik za 4Q , ale cudów bym się nie spodziewał.

W oczekiwaniu na wyniki za IV kwartał, warto zauważyć że arctic ma szanse wpisać się w nowy trend proekologiczny.
www.wnp.pl/energetyka/konfeder...

Cytat:

Branżę opakowań, wskazuje Konfederacja Lewiatan, czeka rewolucja - dyrektywa „plastikowa" wchodzi w życie od lipca 2021, dotyczy m.in. zakazu obrotu dziesięcioma produktami jednorazowego użytku.

Spółka budzi zainteresowanie wczoraj pojawiło się info

Cytat:
Zarząd Polimex Mostostal S.A. z siedzibą w Warszawie ("Emitent", "Spółka") informuje o zawarciu z Sopockim Towarzystwem Ubezpieczeń ERGO Hestia S.A. ("ERGO Hestia") aneksu do Umowy o współpracy w zakresie udzielania gwarancji ubezpieczeniowych w ramach przyznanego limitu gwarancyjnego zawartej w dniu 8 lipca 2020 r. ("Umowa"), na mocy którego łączna suma gwarancyjna z tytułu gwarancji wystawianych w ramach Umowy zostaje podwyższona z 20.000.000,00 PLN do 83.000.000,00 PLN ("Limit"). Limit przysługujący Spółce na podstawie Umowy ma charakter odnawialny i obowiązuje do dnia 31 grudnia 2021 r

Dodatkowo pojawiły się kontrakty terminowe POLIMEX MOSTOSTAL S.A. FPXM 1000
Wydaje mi się, że rzuca to pozytywne światło na spółkę w obliczu nadchodzącego odbicia gospodarczego oczywiście mówię o 2 połowie 2021 roku .

Myślę, że mogę podać kilka powodów.
1. Obecne straty - 935 mln plus nadchodzące wynikające z ekwiwalentu barbórkowego.
2. Brak oczekiwanych 750 mln wsparcia z pożyczki referencyjnej, dostali tylko 173,6 mln
( pomijam pożyczkę na 1 mld, którą dostali bo ona jest zwrotna)
3. Niski kurs koksu australijskiego
4. Ciągnące się od lat marnotrastwo

www.bankier.pl/wiadomosc/Milio...

Cytat:
"Z audytu działalności JSWI za okres od maja 2017 r. do czerwca 2020 r., autorstwa kancelarii Dentons, wynika, że spółka mająca być centrum badawczo-rozwojowym giełdowej grupy JSW de facto zmarnowała 78,6 mln zł"

Szczerze powiedziawszy dziwie się, że kurs nadal oscyluje na tym poziomie.

Wygląda na to, że skupował od Middlefield Ventures. Generalnie dzieje się IT na tapecie i to znaczne powiększenie pozycji przez Orłowskiego.

Cytat:
Zgodnie z treścią zawiadomienia Pan Dariusz Orłowski wraz z podmiotami powiązanymi przed transakcją posiadał 1.015.482 akcje Spółki, uprawniających do wykonywania 1.015.482 głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki, co stanowiło 8,22% kapitału zakładowego Spółki oraz 6,22% ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki. Po transakcji Pan Dariusz Orłowski wraz z podmiotami powiązanymi posiada 2.563.492 akcje Spółki, uprawniające do wykonywania 4.111.502 głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki, co stanowi 20,75% kapitału zakładowego Spółki oraz 25,17% ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki.

Anty_teresa wyjaśnił, cały szkopuł polega na interpretacji natomiast komunikaty oraz cała otoczka w tamtym czasie mówią jasno, że to były premiery. W zasadzie jakby inaczej to nazwać?

Cytat:
Zarząd The Farm 51 Group S.A. z siedzibą w Gliwicach (dalej: Emitent ) w nawiązaniu do informacji przedstawionych m.in. w Dokumencie Informacyjnym Emitenta z dnia 18 stycznia 2018 roku dotyczących produktów oferowanych przez Emitenta, w związku w trwającymi pracami nad produkcją gry World War 3 , informuje, iż data premiery wczesnego dostępu do gry została ustalona na dzień 19 października 2018 roku. Premiera wczesnego dostępu do gry World War 3 będzie miała miejsce za pośrednictwem platformy STEAM.
W przypadku wystąpienia jakichkolwiek zmian w powyższym zakresie, Emitent będzie informował o istotnych zmiana ww. informacji, w ramach odrębnych raportów bieżących.

Cytat:
W nawiązaniu do premiery gry WW3 na platformie Steam, która miała miejsce w dniu 19 października 2018 roku oraz w nawiązaniu do raportu bieżącego ESPI nr 32/2018 z dnia 23 października 2018 roku (dot. Informacji o przychodach brutto w pierwszym weekendzie sprzedaży gry WW3), Zarząd Emitenta informuje, że wstępne przychody brutto ze sprzedaży gry WW3 osiągnięte w dniach 19 października 13 listopada 2018 roku wyniosły ponad 4,88 mln USD, tj. ponad 18,67 mln zł (liczba sprzedanych kopii gry to ponad 200.000 egzemplarzy).

Cytat:
Wg. artykułów z gram.pl i strefy inwestorów wynika że wcale te gry nie miały swoich premier, a są jednymi z bardziej wyczekiwanych na rok 2021. Trochę mam niesmak, że komuś to w ogóle muszę tłumaczyć, ale trudno, dezinformację i wprowadzanie w błąd trzeba tępić. Chyba że Pan Bankroll I reszta uważają że zna się lepiej niż autorzy artykułów ze Strefy inwestorow i gram.pl. Zaklinajcie rzeczywistość dalej, mam nadzieję że jeśli są osoby które wierzą w wasze posty zostaną wyprowadzone z błędu.
DO ADMINA: Uważam że powyższe artykuły są ważne w temacie spółki którą tu omawiamy ponieważ rozwiewa dezinformacje wypisywane przez paru tutejszych osobników twierdzących że gry nad którymi pracuje The Farm51 miały swoje premiery i dalszą praca nad nimi nie ma znaczenia dla przyszłej wyceny ich akcji.

Przyszła wycena jest raczej uzależniona od tego czy uda im się w końcu ukończyć ww3, mam nadzieję że będzie to przed 2077 Think
Poza tym proszę nie wprowadzać inwestorów w błąd, ponieważ obie gry miały premiery i to bardzo nieudane. Po prawdziwe informacje zapraszam na stronę.
https://www.thefarm51.com/

Pytanie czy to dopiero początek ?

Kto będzie odpowiadał za marketing outriders ?

[quoteZysk w IV kw. oczywiście w 80% one off powinien wynieść dwukrotność obecnej kapitalizacji.[/quote]
Dlaczego 80% one off ?

Ja to bym nie był taki pewien, to tylko list intencyjny w dodatku to sypanie dziś ...
Powiem tylko tak, mieszkam niedaleko famuru i kolega tam pracuje. Zwolnienia, oszczędności brak kasy tyle usłyszałem.

Cytat:
Podpisanie strategicznej umowy o współpracy w zakresie badań całogenomowych na terenie Europy przez spółkę stowarzyszoną

Cytat:
Zarząd INNO-GENE S.A. (Emitent) informuje, że w dniu 22 grudnia 2020 roku otrzymał informację
od spółki zależnej tj. Central Europe Genomics Center sp. z o.o. o zawarciu umowy o współpracy (ang. Memorandum of Understanding, MoU) z jednym ze światowych liderów związanym z genomiką i badaniami całogenomowymi. Partner w umowie zastrzegł anonimowość.

Niektórzy twierdzą, że strategiczna umowa jest niewiążąca ktoś bardziej obyty może się odnieść do tego ?

Nie trzeba być geniuszem, żeby wiedzieć że 4q należy do najgorszych w JSW ze względu na barbórke.
W najlepszym wypadku zanotujemy -200 mln, w najgorszym -400 mln.

Nie żeby coś, ale wszyscy liczyli na 750mln a dostali 174 mln, oj tą stratę będą długo odrabiać.
Nie sądziłem, że górnikom pożałują pieniędzy.

Co by nie było pan Orłowski, należy do dość szanowanego grona inwestorów.

Dzięki za świetną analizę

Krytykując wcześniejszą analizę, po obecnym kursie akcji mogę tylko powiedzieć, że mocno się pomyliłem.
Mimo iż spółka wywiązywała się wcześniej z obietnic to z czasem coraz mniej lub naciągała pewnie wiadomości, obecny wykres odzwierciedla tylko jak wielkie były nadzieje akcjonariuszy, które niestety były efektem zaufania do zarządu.
Mimo tego, iż zarząd celowo lub po prostu nieświadomie obiecał zbyt wiele dalej trzymam kciuki, żeby im się udało.
Wydaje mi się że otoczenie rynkowe, hype na antygenowe testy, mocno opóźniony certyfikat lub po prostu metoda, która nie ma takiego przebicia jeszcze na świecie wpłynęła na to.
Chciałbym, żeby im się udało i zrobiło się o nich głośno.

Cytat:
Zgodnie z umową Enterprise Investors odkupi od Ailleron za 40 mln zł 26,7 proc. akcji Software Mind, a następnie dokapitalizuje tę spółkę kwotą 71 mln zł, co zwiększy udział funduszu do 50,2 proc.

Ja czekam na umowę finalną, ale wpływ 40 mln na samo konto Ailleron hello1 zmienia diametralnie wycenę spółki

Tylko po co to testowanie? Czy farm51 nie wie co poprawić, albo nie do końca wierzy w powodzenie ?
Takie testowanie to tylko wyciek informacji, które niekoniecznie wpłynie pozytywnie na ww3

jak wygląda rozliczenie z IPO kiedy dostanę resztę dopiero 11-12 grudnia ?

Cytat:
Nie wiem czy mona tu zadawac takie pytania, przy jakiej cenie warto wejsc w taka spółkę, szczerze nie czuje tego ze względu na slabe wyniki straty od lat i roszczeniowych pracowników.

Orlen wydaje się lepszą inwestycją, czy czegoś nie rozumiem?

Słowa klucz, węgiel koksujący cena, odreagowanie rynku 2021-2022, jsw innowacje, wsparcie państwa.
Na podstawie tych informacji prze analizuj spółkę, zwróć uwagę na wzrosty wydobycia i podejmij decyzje.
Osobiście uważam, że długoterminowo spółka ma ogromny potencjał. Odsyłam do raportów tam dowiesz się coś więcej o spółce.
Jeśli, będzie taka okazja upatrywałbym poziomów 19-20 liczę na takie przed barbórką.

Z pewnością mogę powiedzieć, że spółka będzie beneficjentem hossy surowcowej nadchodzącej w 2021 roku i żadne płynności,zadłużenia tego nie zmienią, ponieważ wyznacznikiem kursu jest kurs koksu.

Natomiast aktualnie czeka nas trend spadkowy ze względu na zbliżającą się barbórkę, która mocno nadszarpnie budżet JSW.

Cytat:
Zapewne ślepi są też gracze, którzy nie mieli ochoty kupować jednej z tych super produkcji na promocji -40%. Rozumiem, że lokalnej sławy wydawca All in Games tchnie w Chernobylite drugie życie ?

W sedno hello1

Cytat:
le z czym macie problem? Kupowalibyście po 20-30 zł to mielibyście 100% ale rozumiem, teraz wychodzi złość że okazja przeszła koło nosa więc trzeba próbować być elokwentnym. Wszak wraz z abonamentem za 400 zł człowiek staje się momentalnie mądrzejszy i należy do elyty :)

Nikt nie mówi, że Farm będzie rosło jak CDP albo, że zaraz znów nie spadnie na 20 zł.
Jednak fajne jest to, że ta spółka w końcu się pozbyła kolarzy, którzy teraz tylko płaczą, bo czemu to rośnie :)

Pozdro

Jakieś argumenty za wzrostami, bo od strony technicznej wygląda to fatalnie. Rozumiem, że to Robert W. rzucił nowe światła na spółkę i stworzył nagle z zespołu, który nie potrafi zrobić dobrej produkcji przez kilka lat nagle drugie my.games 3some

Niestety, ale wielu zbyt optymistycznie na to patrzy.
Natomiast nadal nie znamy daty premiery ww3 i konkretów, czy premiera Chernobylite będzie tak spektakularna ?

Nie rok w rok, ale wystarczy że w 4q zrobi zysk na poziomie 100 mln ;)

Genometec
www.infostrefa.com/infostrefa/..."

Cytat:
Aktualnie firma może dostarczać 75 tys. testów tygodniowo, ale jeśli będzie takie zapotrzebowanie ilość ta może zostać zwiększona do 100 tys. dziennie.

Innogene

Cytat:
Spółka szacuje potencjał produkcyjny zakładu na 2 mln testów tygodniowo z możliwością zwiększenia go poprzez zlecenia produkcji do spółek powiązanych. (PAP Biznes)

Hype medialny na genometec jest troszke przerażający, ile spółka wydaje na marketing, żadnej wzmianki o walidacji testów.
Cena również niepokoi, żeby nie była jak z tanimi testami od Optigen.W skrócie Optigen sprzedało Brytyjskiemu ministerstwu zdrowia 90 mln bezużytecznych testów za £323m.

www.theguardian.com/world/2020...

Cytat:
"The 20-minute tests, on which the government has spent £323m for use with hospital and care home staff with no symptoms, identified only 46.7% of infections during a crucial trial in Manchester and Salford last month."

www.money.pl/gielda/inno-gene-...
Cytat:
W wyniku zakończenia procesu certyfikacji w Urzędzie Rejestracji Wyrobów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, uzyskano potwierdzenie zgłoszenia poprawnego wniosku dla produktu SARS-CoV-2 RT-LAMP FAST DETECTION KIT. Otrzymanie potwierdzenia pozwala na uruchomienie produkcji i konfekcjonowania testu SARS-CoV-2 RT-LAMP FAST DETECTION KIT do diagnostyki SARS-CoV-2 metodą RT-LAMP wg wynalazku i zgłoszenia patentowego CBDNA, a ponadto uprawnia wprowadzenie testu do obrotu handlowego

Czasy po covidowe często się słyszy tylko kiedy to będzie, całej ludzkości nie zaszczepimy już nie mówiąc o tym że większość nie chce się zaszczepić. Mimo wszystko czy gdy będą wprowadzane szczepionki testy już będą niepotrzebne ? Wręcz przeciwnie, będą bardziej potrzebne niż wcześniej ze względu na szczepienia,

Ten rok jeszcze się nie skończył.
Testy mimo prób wdrażaniu szczepionek, będą jeszcze długo potrzebne, a ostatecznie staną się na porządku dziennym.
Spółki biotechnologiczne własnie cechuje to, że potrafią lata strat odrobić w 1 miesiąc dzięki dobremu i innowacyjnemu produktowi lub metodzie. Zobaczymy czy Innogene strzeliło sobie w kolano inwestując w testy RT-LAMP, czy był to strzał w dziesiątkę.

Oczywiście, że tak papier jest mocno spekulacyjny o kursie decyduje tak naprawdę "umowa".
Niestety analitycy stockwatch po raz kolejny się nie popisali odzew słychać szerokim echem, na wielu forach. Brak rzetelności tego serwisu przechodzi w standard, a taką ładną mają ramówkę szkoda, że tylko to przyciąga.

Nie dziwie się, że ludzie płacą kilka tyś longtermowi za typy i inne informacje, skoro serwis o dużym zasięgu nie potrafi przeprowadzić rzetelnej analizy spółki.

Jeśli twoim zdaniem przejście na bardziej regulowany rynek GPW oraz zawiązanie przez jedynego akcjonariusza Lock-up nie są ani istotnymi czy cenotwórczymi komunikatami, to albo stockwatch schodzi na psy, albo ty udajesz głupiego :)

Umowa z medicofarm jest przede wszystkim umową, to jest chyba wystarczająca informacja dla kompetentnych.

Dawno nie widziałem gorszej i tak postronniczej analizy.
Raport 14.08.2020, a analiza dopiero teraz ?
Uzupełnię tą jakże niepełną analizę o kilka faktów:

Zbycie akcji 01.10
Cytat:
Z informacji otrzymanych od Akcjonariusza wynika, iż zbycie akcji nastąpiło w wyniku zapotrzebowania kapitałowego wynikającego z konieczności obsługi dużych zamówień i rosnącego zainteresowania oferowanymi przez spółki zależne testami
.

Lock up 01.10
Cytat:
Na mocy umowy lock-up Akcjonariusz zobowiązał się, że w okresie do 31 stycznia 2021 roku nie będzie podejmował jakichkolwiek działań faktycznych lub prawnych zmierzających do rozporządzenia lub rozporządzających lub zmierzających do obciążenia lub obciążających posiadane przez Akcjonariusza akcje Spółki.

Przejście na GPW
Cytat:
Zarząd Spółki INNO-GENE S.A. (Emitent) z siedzibą w Poznaniu informuje, że zakończył wybór partnerów i podpisywanie umów związanych z procesem przeniesienia notowań na rynek główny GPW. Harmonogram prac przewiduje iż przygotowanie kompletu dokumentów i złożenie wniosku do KNF nastąpi w 4 kwartale 2020 roku

Umowa z medicofarm

Cytat:
Zarząd INNO-GENE S.A. (Emitent) informuje, że otrzymał informację od spółki zależnej tj. Centrum Badań DNA sp. z o.o. (CBDNA) o podpisaniu umowę z MRDICOFARMA S.A. dotyczącą:

- opracowania dokumentacji niezbędnej do otrzymania certyfikatu CE/IVD oraz zgłoszenia testu do Urzędu Rejestracji Wyrobów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych

- uruchomienia produkcji i konfekcjonowania gotowych wyrobu tj, testu do diagnostyki SARS-CoV-2 metodą RT-LAMP wg. wynalazku i zgłoszenia patentowego CBDNA

Ostatni gasi światło i chyba to będą analitycy stockwatch.

Dlaczego na wykres nie wrzuciliście wszystkich informacji, wygląda to mocno stronniczo.

Ktoś zna lub kojarzy powiązania medicofarm z brasterem ?

Wygląda to bardzo źle, a AT możecie sobie wsadzić gdzieś przy tej cenie koksu.

Akcja w dobry celu zachęcam do zapoznania się i nie usuwania przed moderatorów, dotyczy innogene.

pomagam.pl/covidvax?fbclid=IwA...

Cytat:
Fundacja Generis, wraz z partnerami i patronami, organizuje zbiórkę społeczną, której celem jest sfinalizowanie części badań klinicznych nad polską szczepionką przeciw SARS-CoV-2.

Moderator:
Jeżeli chcesz, żeby moderacja nie usuwała postów, dodawaj krótki cytat do linków

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 13 czerwca 2021 23:24:38
Liczba wpisów: 184
[0,05% wszystkich postów / 0,37 postów dziennie]
Punkty respektu: 13

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,155 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +165,97% +33 194,87 zł 53 194,87 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło