pixelg
CDPROJEKT - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

CDPROJEKT [CDR]

AKTUALNY KURS: 183,86 zł (+1,58%) 18-06-2021 17:04
d2fan
28
Wpisów: 127
Wysłane: 29 stycznia 2021 16:34:35 przy kursie: 305,20 zł
@xazer obawiam się, że to jednak nie tweet Muska wywindował kurs pod niebiosa ale popyt ze strony Melvina, który odkupywał szybko akcje aby zamknąć krótką. Taki wniosek mi się nasuwa patrząc na to co się dzieje dzisiaj. Nie doszukiwałby się większej głębi w tym tweecie, wcześniej Musk pisał, że kupił coś na Easty co nie znaczy, że ma związki biznesowe z tym serwisem. Moim zdaniem po prostu lubi produkty CDR.

aircanada15
aircanada15 PREMIUM
149
Wpisów: 1 549
Wysłane: 29 stycznia 2021 16:47:02 przy kursie: 305,20 zł
"Gość ma kilka interesów które są w miarę przewidywalne - (...) loty kosmiczne."

Tutaj to pojechałeś mocno po bandzie :D

Co do Zaorskiego i spółki, to ich wpływ na kurs CDR to oczywiście marny dowcip.

vladinho
vladinho PREMIUM
33
Wpisów: 817
Wysłane: 29 stycznia 2021 16:48:05 przy kursie: 305,20 zł
Baks napisał(a):
No wygląda, że się już rozmyślił i wycofał .... d'oh!
Wy tak na poważnie .... czy sobie jaja robicie - czytając takie wpisy człowiek nie może nie spaść z fotela i turlać się ze śmiechu .....

Oj Baks :), daj spokój z tym "turlaniem się",
Elon stylizuje się tutaj na Johhniego Silverhand'a, który właśnie wykonał udany zamach na "Melvin tower" - ciemiężcę ulicznych inwestorów.

Tak z boku to rzeczywiście wygląda groteskowo, bo kupujący odpuścili po tym jak Melvin wyszedł z krótkiej pozycji.
Chociaż może to tylko przypadek ? Jeden fundusz przełożył akcje drugiemu w ramach parasola, żeby ten bardziej medialny mniej stracił, gdybanie, przy dziennych obrotach 2 mld zł na jednej spółce co przekracza o 100% dzienny obrót całego wig20 bez tej spółki, to jest to gra nie na nasze głowy...

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

Maupa_w_niebieskim
28
Wpisów: 930
Wysłane: 29 stycznia 2021 16:57:12 przy kursie: 305,20 zł
Oj Panowie, Panowie...
Co łączy Elona Muska z Cyberpunkiem/CDRem? No, kobieta łączy.
cyfrowa.rp.pl/gry-i-esport/549...
Grimes jest bowiem odtwórczynią jednej z bohaterek produkcji CD Projekt – wciela się w postać LizzyWizzy, piosenkarki-cyborga. „Gram cyborga, gwiazdę popu” – napisała na Instagramie, ewidentnie będąc dumna z bycia częścią przyszłego hitu warszawskiego game developera.
Gra się sprzedaje tak jak się sprzedaje, opinie ma jakie każdy widzi (czyta), co do tego czy to hit czy kit zdania są podzielone a na pewno Pani/Panna Grimes liczyła na więcej. Toteż ja nie wykluczam, że mogła z jej strony paść delikatna sugestia typu: " Elon, weź coś o Cyberpunku napisz bo mi kariera uwiędnie" i stało się. Czego się nie robi dla ukochanej kobiety.

MX5
1
Wpisów: 44
Wysłane: 29 stycznia 2021 20:03:33 przy kursie: 305,20 zł
Kolejny pozew - tym razem Valve i rykoszetem CDPROJEKT
infostrefa.com/infostrefa/pl/w...
"...Powództwo formułuje wobec Valve zarzuty co do nadużywania siły rynkowej poprzez wymaganie od twórców gier zawarcia w umowie dystrybucyjnej Steam klauzuli tzw. największego uprzywilejowania..."
Następny pozew powinien dotyczyć pogody na wakacje i pokoju na świecie
Edytowany: 29 stycznia 2021 20:04

lesgs
lesgs PREMIUM
31
Wpisów: 871
Wysłane: 29 stycznia 2021 20:45:33 przy kursie: 305,20 zł
Po naszemu to oskarżenie dotyczy zmowy cenowej. Jak to w USA, będzie się ciągnęło długo, ale nie lekceważyłbym tej kwestii. Władze USA mogą średnio traktować skargę na jakość produktu, ale wszelkie kwestie dotyczące zakłócania konkurencji i wolnego rynku wywołują niezwykłą wrażliwość władz.

voytek777
3
Wpisów: 5
Wysłane: 29 stycznia 2021 20:49:31 przy kursie: 305,20 zł
lesgs napisał(a):

Gdyby nie było dużej oferty chętnych do sprzedaży, kurs odleciałby w nieskończoność. Jeżeli obróciło się > 10 Mln akcji, to ktoś je sprzedawał wykorzystując podbitkę grających na krótko.

Tego fragmentu (pogrubione) nie zrozumiałem - nie wiem czy to braki w mojej wiedzy, czy brak precyzji w opisie. Czy możesz to rozwinąć? Drugie zdanie jest dla mnie jasne - sprzedający korzystali z wychodzenia z krótkich pozycji przez spekulantów, co napędzało popyt a zatem i cenę.

lesgs napisał(a):
Możliwości rozwiązań jest wiele, a kupujący może nie chcieć by jego nazwa pojawiła się w rozliczeniu dnia, szczególnie gdy poziom jego zaangażowania nie przekroczy 5%

To akurat powinno dać się wkrótce zweryfikować. Choć nie wiem jak często są aktualizowane informacje o udziałach głównych akcjonariuszy.

Kakarotto
35
Wpisów: 1 099
Wysłane: 29 stycznia 2021 20:52:14 przy kursie: 305,20 zł
Informacja która może się przydać na poniedziałek: dzisiaj na naszym giełdowym etefie\czy tam produkcie strukturyzowanym (opartego o CDP) dochodziło do zakupu sporych ilości pod grę na krótko. Czekałem do 16:50 obserwując czy zostaną sprzedane, jednak tylko kilka z nich poszło. Cała reszta została na weekend. Zasadniczo do godziny 10:00 każda podbitka na akcjach była wykorzystywana do dokupowania etefa na krótko. Generalnie, z moich obserwacji, takie większe zakupy zwykle "sprawdzają się". Piszę to ku przestrodze jakby ktoś chciał grać w poniedziałek pod podbitkę o poziom 300/308zł.

Wielokrotnie już to było wspominane, ale napiszę raz kolejny: jest niedorzeczne, żeby tak duża spółka miała tak silne wahania w tak krótkich odstępach czasu, w dodatku mając tak ogromny wpływ na główny indeks GPW.
Edytowany: 29 stycznia 2021 20:53

lesgs
lesgs PREMIUM
31
Wysłane: 29 stycznia 2021 20:58:01 przy kursie: 305,20 zł
Teraz może podsumowanie dnia. Cena jednak zmierza do przedziału 320-250. Te 320 zł to w pobliżu luki cenowej, jaka pojawiła się na wykresie (patrz znakomite próby edukacyjne @krewy). Wybicie do 370 to była tylko pułapka dla optymistów. Mogę się mylić, ale ci, którzy jej nie wykorzystali by wyjść ze stratą maksymalnie ok. 20% mogą długo czekać na kolejną okazję.

Nie będę przytaczał kolejnego wykresu, ale dzisiejsza świeca spadkowa z zamknięciem poniżej korpusu świecy wczorajszej i jednoczesnym zasłonięciem luki w okolicach 300 zł nie może dobrze wróżyć. Próby gry przeciwko szortom w polskim wykonaniu okazały się jakimś żartem (chyba zwyczajnie nie mieli kapitału koniecznego do tej gry). Zresztą, w zasadzie nie ma graczy na krótko, poza tymi, którzy się ostatnio ujawnili - czyli weszli na obecnej lokalnej górce i będą obecni do spadku notowań do powstałego ostatnie wsparcia ok. 250-240 zł. Dzisiejsze obroty też wskazują na uspokojenie (1 Mld zł).Może już teraz zaczną odgrywać rolę czynniki fundamentalne (sprzedaż, zwroty, patche).

Niektórzy z dyskutantów piszą o chaosie i bagnie na tym walorze. Szczerze - to właśnie optymizm tych dyskutantów, niekiedy nierealne oceny, a przede wszystkim niestrudzone dowodzenie jakiś tam wspaniałości gry, wskaźników spowodowały powstanie nierealnych wyobrażeń i nadziei. Jeszcze dzisiaj jeden z postów wskazywał, że dojście do 400 zł jest nieuchronne.

lesgs
lesgs PREMIUM
31
Wysłane: 29 stycznia 2021 21:06:22 przy kursie: 305,20 zł
@voytek777

Ktoś uznał, że podbicie notowań powyżej (ok. 320 zł) to doskonała okazja by pozbyć się akcji. Nie rzucał wszystkimi na raz, ale dopasował się do panującej atmosfery. Nie ustawił zapory (np. 100 tys. np. po 350) co odstraszyłoby kupujących ale stopniowo wyrzucał akcje. Nawet jeżeli był to jakiś duży inwestor to musiał korzystać z usług profesjonalisty, który wiedział jak należy rzucać akcje na rynek by nie przestraszyć kupujących, a jednocześnie osiągnąć jakąś tam ustaloną cenę średnią dla całego pakietu. Jeżeli by nie było oferty sprzedaży, optymizm kupujących mógł sięgnąć wyższych poziomów, ale (to tylko domysł) być może wywindowanie obrotów na poziom 400 zł mogło nie umożliwić spokojnego zbycia całego pakietu po jakiejś tam uzgodnionej cenie a co więcej, groziło zablokowaniem przez GPW dalszego handlu na walorze. Powtarzam, to są tylko domysły i zapewne są jeszcze inne możliwe scenariusze. Dobry inwestor nie chce być na ustach wszystkich, woli dyskrecję i anonimowość dotąd, dopóki ujawnienia nie wymagają przepisy.

Jeżeli masz <5% to zachowujesz anonimowość. Fundusze inwestycyjne ogłaszające sprawozdania finansowe, na ogół na koniec roku podają wysokość zaangażowania w konkretne walory (wiele takich komunikatów ukazało się na początku stycznia) ale dopóki nie ma poziomu 5%, 10% ... (w obie strony) nie muszą niczego ogłaszać.
Edytowany: 29 stycznia 2021 21:09

d2fan
28
Wpisów: 127
Wysłane: 29 stycznia 2021 23:13:40 przy kursie: 305,20 zł
Kakarotto napisał(a):
Zasadniczo do godziny 10:00 każda podbitka na akcjach była wykorzystywana do dokupowania etefa na krótko. Generalnie, z moich obserwacji, takie większe zakupy zwykle "sprawdzają się". Piszę to ku przestrodze jakby ktoś chciał grać w poniedziałek pod podbitkę o poziom 300/308zł.

Wielokrotnie już to było wspominane, ale napiszę raz kolejny: jest niedorzeczne, żeby tak duża spółka miała tak silne wahania w tak krótkich odstępach czasu, w dodatku mając tak ogromny wpływ na główny indeks GPW.

Dokładnie, też to zauważyłem na dziennym, każda kolejna cierpliwie uklepywana górka była skutecznie i szybko niwelowana odpowiednim pakietem na S. Od godz. 10 na wykresie nie ma ani jednej górki wyższej niż poprzednia - klasyczne ubieranie ulicy w akcje. Nie sądziłem, że dzisiaj poziom 300 utrzyma się i nie wydaje mi się aby dał radę w poniedziałek. Poniżej wsparciem jest dopiero poziom 288 zniesienia Fibo. Nie ma popytu bo ostatni short-fund nie ma presji na odkupywanie i może spokojnie poczekać. Ludzie, którzy mają akcje kupione na górce będą powoli się wysypywać powodując kolejne obsuwy na kursie. Wymowna jest również dzisiejsza świeczka na dziennym, długi czerwony korpus i zamknięcie poniżej wczorajszego otwarcia. Kurs musi się jeszcze schłodzić, emocje opaść aby było jakieś odreagowanie w górę.
Edytowany: 29 stycznia 2021 23:15

lesgs
lesgs PREMIUM
31
Wysłane: 29 stycznia 2021 23:44:09 przy kursie: 305,20 zł
Jeszcze dla @voytek777

Transakcje tego typu, gdzie nie ujawnia się pełnej wielkości to "iceberg transactions". Oczywiście sią też algorytmy {"węszące"), które mają na celu wykrycie takich transakcji bazując na szybkości zdejmowania oferty sprzedaży (lub kupna) z rynku. Dłuższe przyglądanie przeze mnie się poszczególnym transakcjom na CDR w ciągu kilku dni każe mi przypuszczać, że sporo transakcji zawierały algorytmy transakcyjne obsługiwane przez profesjonalnych graczy.

Niekiedy ten świat, choć łatwy, jest dość skomplikowany.
Edytowany: 29 stycznia 2021 23:44

randomdziad
13
Wpisów: 57
Wysłane: 29 stycznia 2021 23:47:48 przy kursie: 305,20 zł
Kakarotto napisał(a):
Informacja która może się przydać na poniedziałek: dzisiaj na naszym giełdowym etefie\czy tam produkcie strukturyzowanym (opartego o CDP) dochodziło do zakupu sporych ilości pod grę na krótko. Czekałem do 16:50 obserwując czy zostaną sprzedane, jednak tylko kilka z nich poszło. Cała reszta została na weekend. Zasadniczo do godziny 10:00 każda podbitka na akcjach była wykorzystywana do dokupowania etefa na krótko. Generalnie, z moich obserwacji, takie większe zakupy zwykle "sprawdzają się". Piszę to ku przestrodze jakby ktoś chciał grać w poniedziałek pod podbitkę o poziom 300/308zł.

Mozesz sprecyzowac o jaki ETF chodzi bo jestem ciekawy jak to obserwowac i wyciagac wnioski?
LOP na kontraktach na CDR troche zmalal wiec wydaje mi sie ze czesc shortow domkneli dzisiaj.

Szkoda ze pewnie nigdy sie nie dowiemy kto tutaj kogo rozegral na CDP :). Bylem przekonany ze to Melvin rozpoczal skup pierwszy i stad te wzrosty ale patrzac na KNF zamykal dopiero w czwartek - czyli wychodzi na to ze inni moze w obawie o to ze Melvin bedzie musial w panice zamykac postanowili go uprzedzic? Mysle ze obroty w tym tygodniu pokazuja tez jak duzo fundow siedzialo ponizej 0.5% na shortach bo umowmy sie, udzial ulicy w tym rajdzie byl znikomy.
I nie chce tutaj weszyc teorii spiskowych ale moim zdaniem ewidentnie fundy graly do jednej bramki i byly dogadane przynajmniej do poczatku tego tygodnia w sprawie trzymania shortow. Mam nadzieje ze historia z CDP i GME da im pewna lekcje.
Zgadzam sie z lesgs ze najciekawsze w tym wszystkim kto oddawal akcje, podejrzewam ze ten kto zbieral olbrzymie ilosci na spadkach w grudniu chociaz interesu zycia by na tym nie zrobil (max 10%).

xazer
21
Wpisów: 55
Wysłane: 30 stycznia 2021 10:15:08 przy kursie: 305,20 zł
I właśnie za to cenię to forum, że można znaleźć wartościowe wypowiedzi:
lesgs napisał(a):
Transakcje tego typu, gdzie nie ujawnia się pełnej wielkości to "iceberg transactions". Oczywiście sią też algorytmy {"węszące"), które mają na celu wykrycie takich transakcji bazując na szybkości zdejmowania oferty sprzedaży (lub kupna) z rynku. Dłuższe przyglądanie przeze mnie się poszczególnym transakcjom na CDR w ciągu kilku dni każe mi przypuszczać, że sporo transakcji zawierały algorytmy transakcyjne obsługiwane przez profesjonalnych graczy.

Jestem całkowicie przekonany, że tak właśnie było. Siedziałem przed komputerem w czwartek i obserwowałem. Kurs z okolic 320 zł cały czas się osuwał i zaczął oscylować ok. 300 zł. Czekałem na moment, aby zacząć powoli wchodzić, bo dzień wcześniej całkowicie się wyprzedałem. I nagle tuż przed 13:00 zaczęło się szaleństwo, jakiego jeszcze nie widziałem ! A to była 7 rano w Nowym Jorku - dobra pora dla traderów handlujących przynajmniej częściowo w Europie.
Zaczęła się ostra jazda do góry, potem spadki, jeszcze bardziej do góry, znowu w dół, i tak do 14:00. Później było to samo tylko ze znacznie mniejszą amplitudą. Moje zdanie?
To nie były ruchy przysłowiowego Melvina, tylko grających przeciwko niemu, dużych graczy (a może tylko jednego?). Podejrzewam, że takie same rozgrywki były robione na giełdach w USA. Uruchomiony został algorytm, który realizował tysiące transakcji kupna i sprzedaży. Na koniec sesji gracze (gracz) mieli wyzerowane pozycje (i nie ma co się doszukiwać nowych akcjonariuszy powyżej 5%) i parę mln dolarów zysku z jednego dnia. Sam tego w czwartek spróbowałem i da się ! Tyle, że z moim refleksem, to czysta amatorka. Tu potrzebny jest automat.

Edytowany: 30 stycznia 2021 10:28

halflife
0
Wpisów: 8
Wysłane: 30 stycznia 2021 10:52:40 przy kursie: 305,20 zł
Czy CD Projekt kiedyś podawał, albo w jakiejś rekomendacji były szacunki ilości sprzedaży poszczególnych Wiedźminów na GOG-u? Bo intryguje mnie kategoria bestsellery historyczne na gog.com.

1. Cyberpunk 2077
2. Heroes of Might and Magic® 3: Complete
3. Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - Edycja Rozszerzona (premiera tej edycji 17 kwietnia 2012)
4. Wiedźmin - Edycja Rozszerzona
5. Wiedźmin 3: Dziki Gon - Edycja Gry Roku (edycja z oboma dodatkami - premiera
30 sierpnia 2016)

Ralfi
11
Wpisów: 52
Wysłane: 30 stycznia 2021 11:03:58 przy kursie: 305,20 zł
Możesz podać link do tego zestwienia? Wersja pudełkowa cyberpunka z tego co wiem daje kod do goga, więc zakładam, że to właśnie dzięki temu udało się c2077 zająć już 1 miejsce, a nie dzięki samej sprzedaży na GOG. W każdym bądź razie, przebicie heroes 3 wygląda bardzo pozytywnie.

halflife
0
Wpisów: 8
Wysłane: 30 stycznia 2021 11:11:00 przy kursie: 305,20 zł
Nie wiem czy da się dać bezpośredni link do tego sortowania

www.gog.com/games?page=1&s...

w każdym razie trzeba wybrać sortuj według: "bestsellery - historycznie"
Edytowany: 30 stycznia 2021 11:12

aircanada15
aircanada15 PREMIUM
149
Wpisów: 1 549
Wysłane: 30 stycznia 2021 14:27:16 przy kursie: 305,20 zł
To ranking sprzedaży w cyfrowym sklepie GOG, pudełka nie mają tu nic do rzeczy. Wolumen sprzedaży W3 na GOG możecie sobie estymować na podstawie raportów okresowych CDR.

szco
21
Wpisów: 104
Wysłane: 30 stycznia 2021 15:28:46 przy kursie: 305,20 zł
Dodam tylko, że CP2077 wskoczył na pierwsze miejsce 12 grudnia, wg moich notatek.

cichutki
25
Wpisów: 142
Wysłane: 30 stycznia 2021 16:57:46 przy kursie: 305,20 zł
randomdziad napisał(a):
Kakarotto napisał(a):
Informacja która może się przydać na poniedziałek: dzisiaj na naszym giełdowym etefie\czy tam produkcie strukturyzowanym (opartego o CDP) dochodziło do zakupu sporych ilości pod grę na krótko.

Mozesz sprecyzowac o jaki ETF chodzi bo jestem ciekawy jak to obserwowac i wyciagac wnioski?
LOP na kontraktach na CDR troche zmalal wiec wydaje mi sie ze czesc shortow domkneli dzisiaj.

@randomdziad,

wprawdzie nie do mnie pytanie, ale na GPW znalazłem tylko jeden taki strukturyzowany produkt RCFS2CDPRO2 notowany na GPW od 28.1.2021

www.gpw.pl/produkt-strukturyzo...

ps.
znajdziesz z linku dokumenty, w tym KID
Edytowany: 30 stycznia 2021 16:58

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość, xMateusZx