pixelg
VRG - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

VRG [VRG]

AKTUALNY KURS: 3,69 zł (+1,10%) 24-06-2021 14:50
ynwestor
0
Wpisów: 208
Wysłane: 12 grudnia 2009 14:07:50 przy kursie: 2,19 zł
obi011 napisał(a):
nie bardzo rozumiem co wynika z faktu że salon był zamknięty ?? Przecież to jeden salon a nie ogólnopolska awaria, więc ja bym raczej nie podchodził do tej kwestii zbyt poważnie :).

Napisałem to tylko w ramach ciekawostki.

obi011 napisał(a):
Co do wólczanki a nawet sklepów Vistuli, to jakoś nigdy nie widziałem tam tabunów przewijających się klientów :) przecież to nie jest supermarket :)

W salonach Wólczanki jest z tego co widziałem promocja 3 koszul w cenie 2. Osobiście mam nadzieję, że sprzedaż w okresie przedświątecznym wzrośnie.

Jeśli chodzi o papier, to podzielam Twoją opinię, że do wyników trwać będzie obecny stan. Potem mam nadzieję sytuacja się zmieni.

gramer
0
Wpisów: 41
Wysłane: 12 grudnia 2009 17:27:42 przy kursie: 2,19 zł
ynwestor napisał(a):

Jeśli chodzi o papier, to podzielam Twoją opinię, że do wyników trwać będzie obecny stan. Potem mam nadzieję sytuacja się zmieni.

czyli powolnie w dol? d'oh!

ja dzis bylem w warszawskiej Arkadii. odwiedzilem Vistule, Wolczanke i Kruka. We wszystkich tlumy, ale ida swieta, wiec wszedzie ludzi pelno. A ze okres swiateczny i Q4 zawsze sa najlepsze dla tego typu biznesu spodziewam sie fajnych, dodatnich wynikow na wszystkich poziomach.

Jack_Be
0
Wpisów: 256
Wysłane: 12 grudnia 2009 18:04:00 przy kursie: 2,19 zł
gramer napisał(a):
ynwestor napisał(a):

czyli powolnie w dol? d'oh!

ja dzis bylem w warszawskiej Arkadii. odwiedzilem Vistule, Wolczanke i Kruka. We wszystkich tlumy, ale ida swieta, wiec wszedzie ludzi pelno. A ze okres swiateczny i Q4 zawsze sa najlepsze dla tego typu biznesu spodziewam sie fajnych, dodatnich wynikow na wszystkich poziomach.

Ja też tak myślę.
happy9

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

PathFinder
0
Wpisów: 2
Wysłane: 14 grudnia 2009 11:45:00 przy kursie: 2,17 zł
ynwestor napisał(a):
W piątek w Galerii Arkady we Wrocławiu salon Vistuli był zamknięty z powodu awarii systemu.

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

Zdjęcia słabej jakości niestety Eh? Uczciwie jednak przyznam, że salon Wólczanki, który jest naprzeciwko, pracował normalnie (choć ekspedientki wyraźnie się nudziły).

Podobna sytuacja miała miejsce w Galerii Jurajskiej w Częstochowie, z tym, że tam zamknięto w tym samym czasie Vistulę, Wolczankę i Kruka. Niestety nie dysponuję zdjęciami, ale z informacji wiem, że w zamknięciu owych punktów handlowych uczestniczyła ochrona obiektu. Pogłoski mówią, że VST nie zapłaciła na czas za wynajem i stąd to całe zamieszanie.

Osobiście stawiam na VST i myślę, że Q4 będzie pomyślny - głównie za sprawą Kruka, który ciągnie całą grupę. Choć i w Kruku zdarzają się wpadki. Kupiona małżonce błyskotka była reklamowana już dwa razy. Do tej pory nigdy się to nie zdażało. Ale nie zamierzam od razu przechodzić do konkurencji. Jednak jakieś przywiązanie do marki jest.

Dziwkoniusz
0
Wpisów: 31
Wysłane: 14 grudnia 2009 21:54:14 przy kursie: 2,17 zł
Ciekawe, jak im pójdzie handel w internecie...

http://wolczanka-online.pl/

szamot-kb
0
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 440
Wysłane: 14 grudnia 2009 22:06:11 przy kursie: 2,17 zł
ale wy bzdety piszecie ......
Shame on you
co ma piernik do wiatraka
ludzie jeden czy dwa punkty nie zmieniaja obrazu firmy
tak właśnie powstaja plotki feeee!!!!!!!!!!!!!

siekoo
0
Wpisów: 1 746
Wysłane: 14 grudnia 2009 23:39:55 przy kursie: 2,17 zł
marke wyrabia sie latami, a traci w moment. wystarczy, ze w kilku punktach bedzie nedzna obsluga traktujaca klientow jak intruzow, albo wadliwe produkty i czlowiek sie zraza nie do punktu, ale do marki. ponadto, w internecie sa fora, na ktorych ludzie wymieniaja sie pogladami na rozne tematy - jesli masz jedna negatywna opinie i jedna pozytywna, to bilans wcale nie wychodzi na zero.

ceny/jakosc/wybor - biala koszula 'slim' z Vistuli to koszt 300zl (Lambert, ale na modelu wyglada na przeswitujaca), taka sama, ale 'nieprzeswitujaca' Slim Fit z H&M to jakies 30E, Slim Line Olymp'a od 45E, Hugo Boss'a od 69E - cena Vistuli ~75E (dla tego akurat kroju i koloru).
Zawżdy znajdzie przyczynę, kto zdobyczy pragnie...
Edytowany: 14 grudnia 2009 23:55

Miwik
0
Wpisów: 253
Wysłane: 15 grudnia 2009 08:46:15 przy kursie: 2,17 zł
Moim zdaniem na Vistule nalezy patrzeć po przez markę: prestiz, elegancja, klasa, szyk i co tam jeszcze chcecie. Jak zaczniesz patrzeć przez ceny to dojdziesz do wniosku ze ludzie sa idiotami kupując ten sam towar za który w innym sklepie (tzn. innego brantu) zapłacą 3 lub 5 razy mniej. Kupujący płacąc taką (wysoką) cenę oczekują w zamian: dobrej i fachowej obsługi, świetnego kroju kupowanych ubrań i dodatków, najwyższej klasy materiałów i rozpoznawalnosci klienta przez personel (jak enty raz wchodzi do sklepu to obsługa wie w jakich kolorach gustuje). Tym Vistula ma sie różnić od innych brantów i jesli zdobedzie "wierną" klientelę to żadna cena nie odstraszy kupujących. Na tym ma zbudować biznes a jak to sie udaje to widać, sama "marka" cudów nie uczyni.
Akcje są tyle warte na ile wyceni je rynek

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

Kasia Stefanska
0
Wpisów: 1 246
Wysłane: 15 grudnia 2009 09:00:33 przy kursie: 2,16 zł
Miwik napisał(a):
Moim zdaniem na Vistule nalezy patrzeć po przez markę: prestiz, elegancja, klasa, szyk i co tam jeszcze chcecie. Jak zaczniesz patrzeć przez ceny to dojdziesz do wniosku ze ludzie sa idiotami kupując ten sam towar za który w innym sklepie (tzn. innego brantu) zapłacą 3 lub 5 razy mniej. Kupujący płacąc taką (wysoką) cenę oczekują w zamian: dobrej i fachowej obsługi, świetnego kroju kupowanych ubrań i dodatków, najwyższej klasy materiałów i rozpoznawalnosci klienta przez personel (jak enty raz wchodzi do sklepu to obsługa wie w jakich kolorach gustuje). Tym Vistula ma sie różnić od innych brantów i jesli zdobedzie "wierną" klientelę to żadna cena nie odstraszy kupujących. Na tym ma zbudować biznes a jak to sie udaje to widać, sama "marka" cudów nie uczyni.

To chyba mocno przeceniasz Vistulę jako markę. To jest marka dla klasy średniej: dobra obsługa, dobre materiały, dobry krój. Ale nic więcej. Rozpoznawalność klienta jest ale w Gucci.

No chyba, że taka faktycznie jest strategia marki. Ale opary luksusu buduje się przez długie lata. To życzę im powodzenia...

Tak samo podchodzę do Rage Age. Nazwa jest masakryczna...

Miwik
0
Wysłane: 15 grudnia 2009 09:18:19 przy kursie: 2,16 zł
Kasia Stefanska napisał(a):
Miwik napisał(a):

To chyba mocno przeceniasz Vistulę jako markę. To jest marka dla klasy średniej: dobra obsługa, dobre materiały, dobry krój. Ale nic więcej. Rozpoznawalność klienta jest ale w Gucci.

No chyba, że taka faktycznie jest strategia marki. Ale opary luksusu buduje się przez długie lata. To życzę im powodzenia...

Tak samo podchodzę do Rage Age. Nazwa jest masakryczna...

Uważam że aspirują aby tak ich postrzegać, może na lokalnym rynku (duże miasta) za taka markę uchodzą, nic poza tym na chwile obecną.

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

Versace
0
Wpisów: 268
Wysłane: 15 grudnia 2009 10:19:25 przy kursie: 2,16 zł
Niestety wybicie dołem, test poziomów 2pln znowu stał się bardzo możliwy.

Taurus80
0
Wpisów: 2 936
Wysłane: 15 grudnia 2009 10:28:51 przy kursie: 2,16 zł
Miwik napisał(a):

Co do personelu zostawie bez komenbtarza :) odwiedzajac vistule i kruka w bydgoskiej galeri bylem strasznie niezadowolony ale po tygodniu zrobilem drugie podejscie i skonczylo sie tak ze nie chce miec nic z tymi firmami do czynienia produkty zakupilem u konkurencji a teraz sklepy tych firm omijam szerokim lukiem :)

siekoo
0
Wysłane: 15 grudnia 2009 10:33:55 przy kursie: 2,16 zł
Miwik napisał(a):
Moim zdaniem na Vistule nalezy patrzeć po przez markę: prestiz, elegancja, klasa, szyk i co tam jeszcze chcecie. Jak zaczniesz patrzeć przez ceny to dojdziesz do wniosku ze ludzie sa idiotami kupując ten sam towar za który w innym sklepie (tzn. innego brantu) zapłacą 3 lub 5 razy mniej. Kupujący płacąc taką (wysoką) cenę oczekują w zamian: dobrej i fachowej obsługi, świetnego kroju kupowanych ubrań i dodatków, najwyższej klasy materiałów i rozpoznawalnosci klienta przez personel (jak enty raz wchodzi do sklepu to obsługa wie w jakich kolorach gustuje).

pewnie masz racje - prestiz, obsluga, jakosc, ale... porownaj sobie jakosc obslugi klienta w jakiejs sieciowce za granica, a w 'prestizowym' sklepie w Polsce. wyjdzie na nasza niekorzysc.

zas co do abstrahowania od czynnika cena/jakosc - jak bede odpalal cohiby bankotami 100$ to raczej pojde do Armaniego niz Vistuli. tak wiec, za droga dla szarego czlowieka, za malo prestizowa dla bogatego, zbyt sztywna dla osob odbiegajacych od manekinow krawieckich (nie mozna np. rozparowac garnituru - doswiadczenia wlasne).

Swierszczu
0
Wpisów: 299
Wysłane: 15 grudnia 2009 10:47:45 przy kursie: 2,16 zł
Moim zdaniem wybicie dolem jest falszywe i jezeli zamkniemy sie powyzej 2.20 to powstanie ladna duza pro zwrostowa swieca ;)

Miwik
0
Wysłane: 15 grudnia 2009 14:15:00 przy kursie: 2,16 zł
Cytat:

zas co do abstrahowania od czynnika cena/jakosc - jak bede odpalal cohiby bankotami 100$ to raczej pojde do Armaniego niz Vistuli. tak wiec, za droga dla szarego czlowieka, za malo prestizowa dla bogatego, zbyt sztywna dla osob odbiegajacych od manekinow krawieckich (nie mozna np. rozparowac garnituru - doswiadczenia wlasne).

Toz to samo powiedziałem jesli ktos zrozumiał inaczej to jest w błędzie. Vistula chciała by europejskiej marki (patrz jak sie reklamowali: Pierce Brosnan ).....i na chęciach sie kończy, bo jakos nie sa w stanie połaczyć obsługi z jakością.

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

siekoo
0
Wysłane: 15 grudnia 2009 15:21:47 przy kursie: 2,16 zł
aaa, to sorry blackeye
zrozumialem na opak - ze niby Vistula posiada juz te wszystkie przymioty (z wysokim poziomem obslugi klienta na czele).
czyli jestesmy zgodni king
a co powiesz na 'napackana' oferte internetowa Vistuli? tzn z jednej strony klasyka jak z Bonda, z drugiej spodnie rurki wygladajace niemal jak z lateksu + kurtka z futrzanym kapturem, albo powyciagny swetr i czapka? do kogo skierowana jest oferta? businessman'ow, geek'ow, pokolenia emo (Vistula, Vistula Red)? cos malo spojna ta linia - dla mnie to sygnal, ze Vistula nie wie ktory target jest jej i na wszelki wypadek chce byc w kazdym sektorze.

Bonzai
0
Wpisów: 98
Wysłane: 15 grudnia 2009 15:47:45 przy kursie: 2,16 zł
W zasadzie nie mam nic przeciwko jeśli Vistula zmieniła by się w firmę w stylu ZARY, jednocześnie rozwijającą linię produktów przeznaczoną dla upper class. Dobrze by się uzupełniała z Wólczanką. Bardzo lubię Zarę i jej ubrania, więc wcale nie obraził bym się gdybym znalazł podobne ubrania w Vistuli. Tylko tutaj pojawia się pytanie, czy w taki sposób Vistula nie straciła by swoich klientów z "wyższej półki".

Kasia Stefanska
0
Wpisów: 1 246
Wysłane: 15 grudnia 2009 16:04:37 przy kursie: 2,16 zł
Rozbabranie grupy docelowej to bardzo poważny zarzut dla firmy, która opiera się na jej postrzeganiu przez klientów. W długim okresie doprowadzić to może do utraty wierności kolejnych grup klientów i zmarginalizowania jej oferty. Po prostu nikt by się z nią nie identyfikował, więc nikt nie chciałby jej kupować.

Zarząd przyznał się ostatnio, że wprowadzanie "niegrzecznych" kolekcji było błędem. Doprowadziło właśnie do utraty wiarygodności wśród stałych klientów ale nie przekonało jednocześnie nowych. Teraz mówią o konsekwencji, a to w biznesie najważniejsze.

ynwestor
0
Wpisów: 208
Wysłane: 15 grudnia 2009 19:31:27 przy kursie: 2,16 zł
szamot-kb napisał(a):
ale wy bzdety piszecie ......
Shame on you
co ma piernik do wiatraka
ludzie jeden czy dwa punkty nie zmieniaja obrazu firmy
tak właśnie powstaja plotki feeee!!!!!!!!!!!!!

Może i bzdety, ale mają znaczenie. Bo chyba nie powiesz mi, że jako (już były) akcjonariusz przemilczeć mam przedłużającą się awarię systemu w salonie Vistuli i równoczesne zamknięcie salonu Wólczanki na przeciwko?

Miwik
0
Wysłane: 15 grudnia 2009 21:11:11 przy kursie: 2,16 zł
siekoo napisał(a):
aaa, to sorry blackeye
zrozumialem na opak - ze niby Vistula posiada juz te wszystkie przymioty (z wysokim poziomem obslugi klienta na czele).
czyli jestesmy zgodni king
a co powiesz na 'napackana' oferte internetowa Vistuli? tzn z jednej strony klasyka jak z Bonda, z drugiej spodnie rurki wygladajace niemal jak z lateksu + kurtka z futrzanym kapturem, albo powyciagny swetr i czapka? do kogo skierowana jest oferta? businessman'ow, geek'ow, pokolenia emo (Vistula, Vistula Red)? cos malo spojna ta linia - dla mnie to sygnal, ze Vistula nie wie ktory target jest jej i na wszelki wypadek chce byc w kazdym sektorze.

Oferta zdecydowanie nie dla mnie, a czy zaciekawila klientów zobaczymy po wynikach. Pewnie znajda sie zwolennicy tej kolekcji, choć są brandy bardziej pożadane w tym przedziale wiekowo/społecznym niż Vistula. Wychodzi na to, jak ogladam ta kolekcje, że Vistula chce pozyskac klientów ze wszystkich grup wiekowych i społecznych. Zeby tylko nie zapedzili sie w "kozi róg", dobrze to ujęła koleżanka Kasia
Cytat:
Rozbabranie grupy docelowej to bardzo poważny zarzut dla firmy, która opiera się na jej postrzeganiu przez klientów. W długim okresie doprowadzić to może do utraty wierności kolejnych grup klientów i zmarginalizowania jej oferty. Po prostu nikt by się z nią nie identyfikował, więc nikt nie chciałby jej kupować.

Albo postawi na klientów którzy identyfikują sie z marką i sa do niej przywiazani ale rowniez i do poziomu i jakosci ponizej którego nie schodzi firma albo marginalizacja marki, bo sie nie da ubierać po troszę i dziadka, i ojca, i syna jednakowo zaspokajajac ich gusta.

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45