pixelg
COLIAN - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

COLIAN [COL]

AKTUALNY KURS: 4,08 zł (+0,00%) 19-07-2018 12:56
addi
0
Wpisów: 1 086
Wysłane: 22 grudnia 2009 20:08:57 przy kursie: 4,06 zł
Idaho napisał(a):
Co z tą Jutrzenką, chciałoby się zapytać.
Spółka jest stabilna, miała dobre wyniki za 3Q. Nic nie rozumiem...

Aktualnie obowiazuje trend spadkowy

kliknij, aby powiększyć

O zmianie trendu bedzie mozna mowic po wyjsciu gora z narysowanego kanalu, potwierdzeniem bedzie pokonanie oporu na 4,57
Edytowany: 22 grudnia 2009 20:09

Taurus80
0
Wpisów: 2 936
Wysłane: 22 grudnia 2009 20:10:35 przy kursie: 4,06 zł
Korekta po pokaznych wzrostach, mysle ze w przyszlym roku czekaja nas dalsze stabilne wzrosty przychodow i zyskow a co za tym idzie i kurs pojdzie do gory.

Jestem pewien ze w przyszlym roku bedzie jakies przejecie, czekam na oficjalne info o rozbudowie zakladow w bydgoszczy i opatowku, mysle ze rozbudowa bedzie dofinansowana z unijnej kasy.

Wiec co pozostaje?? Siedziec i dalej czekac :) rok juz minal poczekam jeszcze jeden rok :)

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
249
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 10 656
Wysłane: 22 grudnia 2009 20:50:47 przy kursie: 4,06 zł
Wydaje mi się, że mignęło mi gdzieś info o sypaniu przez ziołopex, ale nie pamiętam gdzie...

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

Taurus80
0
Wysłane: 22 grudnia 2009 21:06:39 przy kursie: 4,06 zł
anty_teresa napisał(a):
Wydaje mi się, że mignęło mi gdzieś info o sypaniu przez ziołopex, ale nie pamiętam gdzie...

Zgadza sie sprzedal 750k akcji pytanie kto lyknal ostatnio pakiety lataly poza gielda

Info
Edytowany: 23 grudnia 2009 10:25

enforces
0
Wpisów: 1 506
Wysłane: 23 grudnia 2009 10:05:27 przy kursie: 3,99 zł
z tego co wiem to jutrzenka planuje kilka transakcji na rynku. więc będzie ciekawie...

Egor
0
Wpisów: 1
Wysłane: 28 grudnia 2009 08:57:00 przy kursie: 3,99 zł
jak myślicie, zatrzyma się na 3,8?

enforces
0
Wysłane: 28 grudnia 2009 11:41:52 przy kursie: 4,03 zł
Egor napisał(a):

na razie zatrzymuje sie na 4zł. co do tej spółki jestem pewien swego. jakiś większych zagrożeń nie ma

Taurus80
0
Wysłane: 28 grudnia 2009 11:57:34 przy kursie: 4,03 zł
enforces napisał(a):
Egor napisał(a):

na razie zatrzymuje sie na 4zł. co do tej spółki jestem pewien swego. jakiś większych zagrożeń nie ma

Czekamy spokojnie do wynikow :) przyszly rok bedzie nasz.
Patrzac na fundamenty i mozliwosci rozwoju chcialbym aby najpierw spadlo ponizej 3.80 bylaby swietna okazja na usrednienie :) przed dalszymi wzrostami

Jutrzenka
0
Wpisów: 16
Wysłane: 8 stycznia 2010 09:47:02 przy kursie: 4,57 zł
Jutrzenka: Rosnący apetyt na czekolady z Wedla
Katarzyna Kucharczyk

Komisja Europejska zgodziła się na przejęcie brytyjskiego producenta słodyczy Cadbury przez amerykański koncern Kraft Foods. Jednak postawiła warunek: Cadbury musi pozbyć się działalności związanej z produkcją czekolady w Polsce i Rumunii

Komisja uznała, że w tych krajach łączne udziały spółek są tak duże, że zagrażają konkurencji. Nic dziwnego, w Polsce w segmencie czekolady Cadbury i Kraft Foods mają razem 59 proc. rynku.

Z kolei jeśli chodzi o cały rynek słodyczy w naszym kraju, amerykański koncern jest liderem z 21,3-proc. udziałem. Cadbury (marka Wedel) jest drugi – kontroluje 12,5 proc. Z kolei trzecią pozycję, z niespełna 10 proc., ma grupa giełdowej Jutrzenki. Jak się okazuje, jest ona zainteresowana zakupem Wedla. – Temat jest ciekawy. Będziemy o tym myśleć – mówi „Parkietowi” Jan Kolański, prezes i największy akcjonariusz Jutrzenki.

Zdaniem analityków taki ruch byłby dla Jutrzenki dużą szansą. – Sama możliwość przejęcia Wedla przez Jutrzenkę jest bardzo pozytywną informacją. Dla Jutrzenki taka transakcja miałaby duży sens. Spółka stałaby się liderem w wielu segmentach rynku – komentuje Artur Iwański, analityk Erste Securities Polska. Dodaje, że pozostaje tylko pytanie o finansowanie potencjalnej transakcji. – Jednak wydaje się, że przy tak atrakcyjnej okazji spółka nie miałaby problemu, aby znaleźć pieniądze – uważa analityk.

Po przeprowadzonej w ubiegłym roku restrukturyzacji Jutrzenka ma stabilną sytuację finansową. Na koniec trzeciego kwartału 2009 roku miała ponad 27 mln zł gotówki. Prezes Kolański sygnalizował też wielokrotnie, że gdyby na horyzoncie pojawiła się jakaś ciekawa akwizycja, spółka mogłaby podwyższyć kapitał i w ten sposób sfinansować zakup. Kapitalizacja Jutrzenki wynosi 633 mln zł.

Tymczasem warto podkreślić, że fuzja Krafta z Cadbury nie jest jeszcze przesądzona. Władze brytyjskiego koncernu już kilkakrotnie odrzuciły ofertę Krafta opiewającą na 10,2 mld funtów (czyli prawie 47 mld zł). Niezmiennie twierdzą, że byłoby to wrogie przejęcie.

enforces
0
Wysłane: 8 stycznia 2010 12:32:41 przy kursie: 4,57 zł
zastanawia mnie za ile Jutrzenka była by wstanie wchłonąć Wedla. Ile kasy trzeba by wyłożyć?

Taurus80
0
Wysłane: 8 stycznia 2010 12:40:41 przy kursie: 4,57 zł
enforces napisał(a):
zastanawia mnie za ile Jutrzenka była by wstanie wchłonąć Wedla. Ile kasy trzeba by wyłożyć?

Poczytaj troche za ile Wedel byl przejmowany przez Cadbury :)
Jakos nie bardzo mi sie chce wierzyc ze Jutrzenka mialaby przjac Wedla nie ta skala :) co innego przejac i zrestrukturyzowac jakas hellene a co innego giganta Wedla, jezeli p. Kolanski bylby w stanie tego dokonac wskoczyl by na nastepny poziom menagera.
Teraz pomyslmy skad kasa mialaby sie znajsc mysle ze jedyna najtansza mozliwoscia jest duza nowa emisja, rok temu kupujac papiery spolki myslalem o nowej emisji :) po to sie robi splity aby zwiekszyc plynnosc na papierach i pod nowe emisje.

nie pozostaje nic innego jak czekac i byc cierpliwym.
Mysle ze wyniki beda dobre o ile dobrze slyszalem sprzedaz byla 10-20% wieksza od zalozen wiec i zyski pewnie beda wieksze.

Jutrzenka
0
Wpisów: 16
Wysłane: 8 stycznia 2010 14:04:42 przy kursie: 4,57 zł
Taurus80 napisał(a):
enforces napisał(a):

Jakos nie bardzo mi sie chce wierzyc ze Jutrzenka mialaby przjac Wedla nie ta skala :) co innego przejac i zrestrukturyzowac jakas hellene a co innego giganta Wedla, jezeli p. Kolanski bylby w stanie tego dokonac wskoczyl by na nastepny poziom menagera.
Teraz pomyslmy skad kasa mialaby sie znajsc mysle ze jedyna najtansza mozliwoscia jest duza nowa emisja, rok temu kupujac papiery spolki myslalem o nowej emisji :) po to sie robi splity aby zwiekszyc plynnosc na papierach i pod nowe emisje.

Mysle ze wyniki beda dobre o ile dobrze slyszalem sprzedaz byla 10-20% wieksza od zalozen wiec i zyski pewnie beda wieksze.

No tyle że dużo się zmieniło od czasu przejęcia Wedla przez Cadbury. W tym momencie raczej ta marka nie kojarzy się z takimi wyrobami jak kiedyś. Wszystkie wyroby Wedla pogorszyły się znacznie a co za tym idzie także popyt na te słodycze.
Na pewno coś wymyśli Kolański

2mek99
0
Wpisów: 398
Wysłane: 8 stycznia 2010 15:40:42 przy kursie: 4,57 zł
enforces napisał(a):

Szacunkowo można to sobie policzyć. Wawel ma w tej chwili kapitalizację na poziomie około 370 mln zł. Wedel razem z Cadbury jest ponad dwa razy większy. Nawet odliczając to co zostałoby dla Krafta trzeba by było wyłożyć pewnie około 700 mln zł. Oczywiście pytanie co będzie podlegało zakupowi: fabryki, nieruchomości, sieć sprzedaży itd. czy tylko sama marka.

Przy obecnej kapitalizacji Jutrzenki 670 mln byłoby to pewnie podwojenie jej wartości.

Nie wiem czy nie bardziej taki zakup pasowałby firmie, która jest właścicielem firmy Wawel. Oni kolekcjonują takie marki lokalne jak Wedel czy Wawel. Nie tworzą marek globalnych. Pytanie czy daliby radę finansowo. W czekoladach Wawel jest kilka razy mniejszy od Wedla. Mogliby bardzo ładnie spozycjonować Wedel na markę premium a Wawel zjechałby na średnią półkę (oczywiście Jutrzenka też mogłaby podobnie ustawić swoje portfolio).

A może zrobić zrzutkę i "odzyskać" markę Wedel dla Polski. Może być za pomocą Jutrzenki. Może założymy "Koło Wielbicieli Wedla w rękach polskich akcjonariuszy". Ja wchodzę :-)
Mogę zainwestować parę tysiączków.
Edytowany: 8 stycznia 2010 15:43

tmsglc
1
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 173
Wysłane: 8 stycznia 2010 17:24:39 przy kursie: 4,57 zł
Jutrzenka napisał(a):
Taurus80 napisał(a):
enforces napisał(a):

No tyle że dużo się zmieniło od czasu przejęcia Wedla przez Cadbury. W tym momencie raczej ta marka nie kojarzy się z takimi wyrobami jak kiedyś. Wszystkie wyroby Wedla pogorszyły się znacznie a co za tym idzie także popyt na te słodycze.
Na pewno coś wymyśli Kolański

"Pogorszyly sie znacznie", "popyt spada" sorry, ale takie stwierdzenia to czysty bullshit. Masz jakies dane potwierdzajace twoje teorie?
W Wedlu pracowalem co prawda 3 lata temu, ale ciagle interesuje sie ta firma i mam tam troche kontaktow... Popyt nie spada a rosnie szczegolnie na takie kategorie jak czekolady, Ptasie Mleczko i batony. To jest jakies 70% przychodow. Swietnie radza sobie tez Hallsy ale to marka globalna Cadbury, wiec zapomnijmy. Bomboniery, cukierki w czekoldzie, landryny, zelki i sezamki sa troche kula u nogi ale tu wlasnie idealnie wpasowalby sie w strukture Jutrzenki, ktory w tego typu produktach jest bardzo mocna.
Ciezko powiedziec ile bylby wart taki Wedel gdyz marka sama w sobie ma tutaj ogromne znaczenie i wartosc. Kolanski musialby sie pewnie troche natrudzic ale zyczylbym mu powodzenia.
Ale wlasciwie to tylko pobozne zyczenia, gdyz w dalszym ciagu nie wydaje mi sie, ze akcjonariusze Cadbury zgodza sie na przejecie przez Krafta.

tmsglc
1
Wysłane: 8 stycznia 2010 17:29:03 przy kursie: 4,57 zł
2mek99 napisał(a):
enforces napisał(a):

Szacunkowo można to sobie policzyć. Wawel ma w tej chwili kapitalizację na poziomie około 370 mln zł. Wedel razem z Cadbury jest ponad dwa razy większy. Nawet odliczając to co zostałoby dla Krafta trzeba by było wyłożyć pewnie około 700 mln zł. Oczywiście pytanie co będzie podlegało zakupowi: fabryki, nieruchomości, sieć sprzedaży itd. czy tylko sama marka.

Przy obecnej kapitalizacji Jutrzenki 670 mln byłoby to pewnie podwojenie jej wartości.

Nie wiem czy nie bardziej taki zakup pasowałby firmie, która jest właścicielem firmy Wawel. Oni kolekcjonują takie marki lokalne jak Wedel czy Wawel. Nie tworzą marek globalnych. Pytanie czy daliby radę finansowo. W czekoladach Wawel jest kilka razy mniejszy od Wedla. Mogliby bardzo ładnie spozycjonować Wedel na markę premium a Wawel zjechałby na średnią półkę (oczywiście Jutrzenka też mogłaby podobnie ustawić swoje portfolio).

A może zrobić zrzutkę i "odzyskać" markę Wedel dla Polski. Może być za pomocą Jutrzenki. Może założymy "Koło Wielbicieli Wedla w rękach polskich akcjonariuszy". Ja wchodzę :-)

Zgadzam sie z moim przedmowca, przejdzmy od slow do czynow... Tylko jaka metoda wybrac metode glosowania :-)
Ale powaznie to tak czy tak chyba jeszcze troche dokupie bo Jutrzenka coraz bardziej mi sie podoba.

dolarman
0
Wpisów: 594
Wysłane: 8 stycznia 2010 19:59:16 przy kursie: 4,57 zł
Choc od dawna Jutrzenka jest w obszarze moich obserwacji i nieraz dała mi zarobić, to jednak mimo całego sentymentu nie wierzę w mozliwość przejęcia Wedla. To chyba jeszcze zbyt głeboka woda, poza tym samo sfinansowanie takiej transakcji było by nie lada wyzwaniem.

Jak na moje oko ze spółek z branży FMCG posiadających wystarczający kapitał do przejęcia mozna by wymienić Wadowicki Maspex ( kiedyś prezes Pawiński twierdził że szuka dużych spółek które mozna przejąć ale nic nie odpowiadało jego oczekiwaniom ). Z regionalnego Tymbarku zrobił pręźną markę, więc doświadczenie ma, jednak cięzko stwierdzić czy słodycze to to czego szuka.Think

fiskus
0
Wpisów: 12
Wysłane: 8 stycznia 2010 22:38:45 przy kursie: 4,57 zł
Zapowiada się ciekawie,wolumen zaczął rosnąć, czy atakujemy punkt oporu 4.98 ? ;) Wskazniki troszeczkę są jeszcze luzne, wiec nie ma co oddawać jedziemy z papierem na szczyty.

Swierszczu
0
Wpisów: 299
Wysłane: 8 stycznia 2010 23:42:32 przy kursie: 4,57 zł
Ja tam bym sie wstrzymal z kupnem az przebije 4.65 poniewaz na wykresie "intraday" odbila sie od kanalu spadkowego.. Kosztów alternatywy bede mial malo bo dzisiaj akurat wywalilem po 4.60..

enforces
0
Wysłane: 9 stycznia 2010 11:39:04 przy kursie: 4,57 zł
2mek99 napisał(a):
enforces napisał(a):

nie od dziś wiadomo ze Kolańskiemu zależy głównie na markach. I wie co mówi. Skoro Halsy itp globalne odpadną od transakcji to może sama tylko marka parasolowa wedel i jej cały asortyment który za sobą niesie. Bez fabryki to było by taniej.
Jak to mówił H. Ford - mogę oddać wszystko, oprócz swoich marek a i tak bym był nadal bogatym człowiekiem. Jakoś tak to leciało.
A moce są, bo Taurus nawet pisał o tym, że rozbudowują się w Bydgoszczy. A kasa się zawsze znajdzie, zawsze można sprzedać którąś ze swoich fabryk która jest niepotrzebna.
Edytowany: 9 stycznia 2010 11:40

tmsglc
1
Wysłane: 9 stycznia 2010 11:40:28 przy kursie: 4,57 zł
dolarman napisał(a):
Choc od dawna Jutrzenka jest w obszarze moich obserwacji i nieraz dała mi zarobić, to jednak mimo całego sentymentu nie wierzę w mozliwość przejęcia Wedla. To chyba jeszcze zbyt głeboka woda, poza tym samo sfinansowanie takiej transakcji było by nie lada wyzwaniem.

Jak na moje oko ze spółek z branży FMCG posiadających wystarczający kapitał do przejęcia mozna by wymienić Wadowicki Maspex ( kiedyś prezes Pawiński twierdził że szuka dużych spółek które mozna przejąć ale nic nie odpowiadało jego oczekiwaniom ). Z regionalnego Tymbarku zrobił pręźną markę, więc doświadczenie ma, jednak cięzko stwierdzić czy słodycze to to czego szuka.Think

Zgadzam się co przejęcia - to bardziej życzenia niż faktyczna możliwość. Tym bardziej, że jak już wcześniej pisałem nie wierzę w przejęcie Cadbury przez Krafta. To cały czas jest traktowane jako wrogie przejęcie i zarząd oraz rada nadzorcza robi wszystko, żeby temu zapobiec.
Chociaż nie uważam, że byłaby to zbyt głęboka woda, gdyż z Goplaną poradzili sobie świetnie (a wówczas miałem rezerwacje co do tego zakupu, bo właśnie tak uważałem), a Cadbury cały czas ma problem ze strategią dla Wedla i od ładnych paru lat brzydko mówiąc "miota się". Nie lubię Kolańskiego, ale muszę oddać że co do słodyczy to ma dobre wyczucie rynku... ale z finansowaniem byłoby raczej krucho. Szacuję Wedla na firmę wartości przynajmniej 3 razy większej od Jutrzenki.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19