pixelg
Kiedy dno bessy? - Branże i sektory - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Kiedy dno bessy?

amik
0
Wpisów: 20
Wysłane: 24 stycznia 2010 21:31:02

Z komentarzy wynika, że day traders in usa potwierdzają ten komentarz,
mam na myśli manipulację futami przez fed.

Im sure there are plenty of day traders who have watched this video (myself included). This is a no brainer. We see the proof everyday. Low or no volume during trading hours. Gap up's of 10 point after hours consistently for 9 months straight...I could go on.
What you have to do is learn how to play the game with the new rules. Realize what is going on, and just try to trade around it.
Fortunately, 1150 was top so our shorts will work now.

amik
0
Wpisów: 20
Wysłane: 24 stycznia 2010 21:32:09

Odnosiłam się do video podanego przez Alfreda.

amik napisał(a):

Z komentarzy wynika, że day traders in usa potwierdzają ten komentarz,
mam na myśli manipulację futami przez fed.

Im sure there are plenty of day traders who have watched this video (myself included). This is a no brainer. We see the proof everyday. Low or no volume during trading hours. Gap up's of 10 point after hours consistently for 9 months straight...I could go on.
What you have to do is learn how to play the game with the new rules. Realize what is going on, and just try to trade around it.
Fortunately, 1150 was top so our shorts will work now.

lajkonik
0
Wpisów: 1 308
Wysłane: 24 stycznia 2010 22:39:09
anty_teresa napisał(a):
Wieszczenie W, lub też przebicie dołków z marca jest grubym nadużyciem. Pamiętajmy iż wtedy w cenach był efekt domina po upadku LMB, wizja krachu gospodarczego podłe nastroje i nieprzygotowane firmy oraz rządy. Chyba się jednak coś od tamtego momentu zmieniło nie?
Korekta tak, nowy trend spadkowy i powrót do bessy nie. To na razie pozostaje w kwestii futurologów.

Nie wieszczę W czy nowych dołków (poniżej 666). Ale uważam, że wzrosty wywindowały indeksy zbyt wysoko w za szybkim czasie. Jdnocześnie przypominam, że część anali z profesorskimi tytułami takie prognozy snuła (i chyba nawet snuje) całkiem niedawno.

Przez TĄ KOREKTĘ rozumiem spadek indeksu poniżej wartości, przy której można by uznać, że indeksy w miarę odzwierciedlają rynek.

Załóżmy na chwilę, dla potrzeb opisania mojego rozumowania, że właściwy dla realu (dywidend, widoków na przyszłość, bezrobocia, cen nieruchomści) poziom S&P 500 to 1000. Załóżmy również, że w gospodarce przez pół roku nic się nie dzieje i owe 1000 się utrzymuje. TA KOREKTA zniosłaby indeksy do poziomu 900. Następnie odbicie np do 1080 i spadek do 950 wzrost do 1030 i spadek 980 wzrost na 1010 i tak dalej oscylacje wokół 1000.
Teraz porzućmy fałszywe założenie o jakiejś mitycznej wartości indeksu odpowiadającej rzeczywistości. Nawet jeżeli istnieje to codziennie i dla każdego będzie ona inna. TA KOREKTA miałaby być na tyle mocną, by wszyscy uznali, że ten poziom to już przesada i warto kupować akcje, a jednocześnie zabrakło chętnych na S-ki.
Na dziś wydaje mi się, że jest wiele osób, które są w stanie sobie wyobrazić indeks na poziomie 1000-1020. Np. kolega VOX thumbright Myślę, że zajęcie długiej L ki w tym momencie nie bedzie błędem, ale rynek ma pewną bezwładność, a apetyt na spadki u wielu jeszcze nie będzie zaspokojony. Zresztą przy poziomie 1000-1050 wielu spodziewało się korekty 20-30% czyli poziomu 800-850. Stąd poziom początku 2009 roku (900-910) stanowiący jednocześnie 50% zniesienie wzrostów też jest możliwy. I wtedy byłaby to dla mnie TA KOREKTA. Czy to się skończy na 850 czy 880 czy 910 nie ma znaczenia, bo wskażniki wtedy będą pokazywały KUPUJ i wrócimy dość szybko powyżej owych 910.
Polska nie jest odcięta od świata i będzie małpować ruchy na świecie. Tym bardziej, że część światowych spółek ma swoje fabryki w Polsce i będzie się starała u nas odrobić straty. Np strasząc kryzysem znowu nie dać podwyżek.
Edytowany: 24 stycznia 2010 22:40

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

majama
1
Wpisów: 1 178
Wysłane: 25 stycznia 2010 00:39:24
Zobaczcie co sie z Wami dzieje. Zaledwie dwa dni spadków a juz większość przepowiada lawinowe obsuwy indeksów. Tyle co na razie spadło to jeszcze nic, w ciągu roku spadki dwukrotnie większe zdarzaja sie kilkukrotnie podczas normalnych czasów.
Jakby miało się nam teraz mocno skorygowac to przed spadkami powinien wystąpić okres mocnego podbicia.
Uważam że naturalnie wkroczylismy w okres powolnego ale stabilnego wzrostu, co ma zwykle taki efekt że obroty nie sa rekordowe, więc byc może duze kapitały bankowe które żyja z prowizji od ruchu na giełdach celowo wywołuja okresowe euforie i paniki aby narobić obrotów w interesie. Może sa w stanie sztucznie wywołac spadek ale nie ma mowy o powtórzeniu dołka bessy, za dużo rekinów czeka na powtórzenie takiej okazji, beda kupowac na wyścigi dużo wcześniej.
To jest gra. Zabawa na pieniądze.

Vox
134
Wpisów: 6 641
Wysłane: 25 stycznia 2010 08:59:54
czas na rachityczne odbicie po spadku,
czy wracamy do wzrostów?

lajkonik
0
Wpisów: 1 308
Wysłane: 25 stycznia 2010 09:01:27
Nikt nie wieszczy mega zwały. Wszyscy raczejsię zastanawiają czy to już.

Zauważyliście jak futy na S&P wzrosły po sesji i teraz ? Coś w tym jest blackeye

mathu
0
Wpisów: 4 615
Wysłane: 25 stycznia 2010 10:29:05
Włączcie futki na SP500 na świeczkach tygodniowych - trend trzyma :)

Jeśli dziś Bovespa w górę to po korekcie :)
The recovery in profitability has been amazing following the reorganization, leaving Barings to conclude that it was not actually terribly difficult to make money in the securities market.

busz
0
Wpisów: 244
Wysłane: 25 stycznia 2010 11:55:50
lajkonik napisał(a):
I wtedy byłaby to dla mnie TA KOREKTA.

A co będzie, jeśli TA KOREKTA nie przyjdzie? Jeśli np. będziemy rosnąć spokojnie przez parę lat, z przerwami na kilkuprocentowe wyskoki?
„Potrafię obliczyć ruch ciał niebieskich, ale nie ludzkie szaleństwo” - Isaak Newton

Swierszczu
0
Wpisów: 299
Wysłane: 25 stycznia 2010 12:00:24
mathu napisał(a):
Włączcie futki na SP500 na świeczkach tygodniowych - trend trzyma :)

Jeśli dziś Bovespa w górę to po korekcie :)

Raczej długo terminowy spadkowy trzyma idealnie..

Multikos
0
Wpisów: 112
Wysłane: 25 stycznia 2010 12:02:59
siedze na kasie od września i marzy mi sie korekta a najlepiej drugie dno. Z tego co się zorientowalem to w podobnej sytuacji sa wszyscy moi znajomi inwestujacy aktywnie na gpw a dodatkowo jak czytam fora to mam wrażenie ze kazdy drepcze w miejscu aby wreszcie spadlo - dlatego nie spadnie! ku mojemy zresztą rozczarowaniu a o nowych dolkach bessy to napawde chyba nikt poważnie nie myśli! Dwa dni spadkow a wszedzie juz trąbia o mega zwale o zasiegu spadków itd itd wlasnie dlatego slabo widze w tej chwili wieksze spadki

Taurus80
0
Wpisów: 2 936
Wysłane: 25 stycznia 2010 12:05:16
busz napisał(a):
lajkonik napisał(a):
I wtedy byłaby to dla mnie TA KOREKTA.

A co będzie, jeśli TA KOREKTA nie przyjdzie? Jeśli np. będziemy rosnąć spokojnie przez parę lat, z przerwami na kilkuprocentowe wyskoki?

Byki zarobia niedzwiadki beda czekaly na korekte i w koncu sie zisci :) wtedy bedzie wielu ojcow bessy :) wszyscy beda pisali ze mowili o spadkach itd tak jest przy kazdym cyklu koniunkturalnym :)

mathu
0
Wysłane: 25 stycznia 2010 12:14:56
Swierszczu napisał(a):
Raczej długo terminowy spadkowy trzyma idealnie..

Nieprawda, z spadkowego wyszliśmy bokiem w połowie grudnia.
The recovery in profitability has been amazing following the reorganization, leaving Barings to conclude that it was not actually terribly difficult to make money in the securities market.

busz
0
Wpisów: 244
Wysłane: 25 stycznia 2010 12:36:18
Taurus80 napisał(a):
Byki zarobia niedzwiadki beda czekaly na korekte i w koncu sie zisci :) wtedy bedzie wielu ojcow bessy :) wszyscy beda pisali ze mowili o spadkach itd tak jest przy kazdym cyklu koniunkturalnym :)

To jest sposób "na Noriela Roubiniego" blackeye , mówił że będzie krach w 2004, mówił w 2005, to samo w 2006 i 2007. W 2008 trafił i od razu został "tym który przewidział recesję".

Cieszmy się, bo to właśnie jeden z naszych forumowych kolegów jest na najlepszej drodze, żeby za parę - paręnaście lat zostać tym, który przewidział krach. Angel
„Potrafię obliczyć ruch ciał niebieskich, ale nie ludzkie szaleństwo” - Isaak Newton
Edytowany: 25 stycznia 2010 12:37

mathu
0
Wysłane: 25 stycznia 2010 12:46:58
busz napisał(a):
To jest sposób "na Noriela Roubiniego" blackeye , mówił że będzie krach w 2004, mówił w 2005, to samo w 2006 i 2007. W 2008 trafił i od razu został "tym który przewidział recesję".

Ba, i to jak przewidział! Na 4 lata przed krachem!

Taurus80
0
Wysłane: 25 stycznia 2010 12:47:21
Popatrz na nasze podworko :) tez mamy polskiego "jasnowidza" pana Kuczynskiego przez 3 lata hossy codziennie mowil ze zacznie sie bessa :) Teraz jest uwazany za guru polskich anali coprawda zrehabilitowal sie w lutym przepowiadajac wzrosty do 2600 :) ale czarna plama pozostaje.

mathu
0
Wysłane: 25 stycznia 2010 12:52:02
Oni wszyscy są tacy sami :)

Jeśli po serii sesji wzrostowych pojawia się spadkowa, to włączają się eksperci od "drugiego dna". Jeśli po serii sesji spadkowych pojawia się wzrostowa, to włączają się ci od "hossy na GPW".
Edytowany: 25 stycznia 2010 12:52

Taurus80
0
Wysłane: 25 stycznia 2010 13:02:37
mathu napisał(a):
Oni wszyscy są tacy sami :)

Jeśli po serii sesji wzrostowych pojawia się spadkowa, to włączają się eksperci od "drugiego dna". Jeśli po serii sesji spadkowych pojawia się wzrostowa, to włączają się ci od "hossy na GPW".

Mysle ze jest troche inaczej anali mozna tak jak nas podzielic na mowiacych myslacych o spadkach i tych od wzrostow jednak zadaniem mediow jest zarabiac a zarabia sie na sztucznym twozeniu napiecia wiec jak spada serwoja nam anali wieszczacych armagedon jak rosnie mowiacych o megahossie i w ten o to sposob prasa (media) swiadomie nami manipuluja.
Dlatego najwazniejszym jest umiejetnosc sortowania informacji w tym szumie medialnym.
Im ktos bedzie w tym skuteczniejszy tym zyski beda wieksze, wiec przed nami cale zycie nauki Think
Edytowany: 25 stycznia 2010 13:03

buldi
0
Wpisów: 5 064
Wysłane: 25 stycznia 2010 13:50:01
anty_teresa napisał(a):
@Buldi,
Jakiś czas temu dyskutowaliśmy o prognostycznym charakterze bazy. rzegorz Zalewski na blogach bossy umieścił wykres, który obrazuje jak kształtowała się baza podczas ostatnich lat. Słupek pokazuje bazę dodatnia. brak słupka bazę ujemną.

kliknij, aby powiększyć

Zobacz ile wynosiła baza w 2000r. Czy to był przejaw mega wiary w zmianę trendu? Raczej nie, tylko i wyłącznie wysokich stóp procentowych wynikających z inflacji...

Antytereso stopy procentowe i inflacja sprzed 10lat miały wg mnie wpływ na rozstrzał bazy góra - dół, ale nie na jej wyprzedzenie w stosunku do indeksu.
Nadal podtrzymuje, że baza rośnie kiedy większość widzi wzrost (choć większość często się myli), oraz maleje kiedy sytuacja staje się niepewna, a staje się ujemna gdy panuje ogólne przekonanie co do dalszych spadków.
Potwierdzenie tego widać zresztą nawet na zamieszczonym przez Ciebie rysunku.
Zobacz na luty 2008 - sporo ludzi wdepło w kaka sądząc, że teraz odbije np Tadekmazur.
październik 2008 - ta sama sytuacja, tym razem ja byłem jedną z ofiar
po kolejnych spadkach, kiedy większość straciła wiarę, baza stała się ujemna jak na początku hossy.
Obecna sytuacja też pasuje do wizji większości. Dzisiaj baza wynosi ok 10pkt, bo dalsze wzrosty stanęły pod znakiem zapytania, ale łeb daję że wystarczą ze dwa dni stabilizacji z lekkim odreagowaniem wróżacym powrót do szczytów byśmy wrócili do 25-30pkt.
Co do jednego zgoda. Żadnych uazsadnionych wniosków co do dalszych ruchów na podstawie bazy wyciągnąć się nie da, natomiast można stwierdzić wg mnie jakie nadzieje co do kierunków ma większość otwierających pozycje. Jeżeli chodzi o inflację i stopy procentowe, obserwacja bazy np w 2009 roku tego nie potwierdza.

mroman
1
Wpisów: 195
Wysłane: 25 stycznia 2010 13:53:12
Panowie, chyba troche za wczesnie na optymizm. Nie jestem zwolennikiem armagedonu ale fakty sa takie ze z tak silnym i dynamicznym spadkiem S&P nie mielismy do czynienia w tym ruchu w gore. To ze rosniemy 0,5% a amerykanskie futy sa na razie zielone jeszcze nic nie znaczy. Rownie dobrze moze to byc wyhamowanie spadków i powrot do wzrostu jak tylko przystanek w spadkach i okazja do wyjscia po atrakcyjnych cenach.
Ja np redukuje pozycje zeby miec bardziej obiektywny obraz sytuacji

Taurus80
0
Wysłane: 25 stycznia 2010 14:07:09
mroman napisał(a):
Panowie, chyba troche za wczesnie na optymizm. Nie jestem zwolennikiem armagedonu ale fakty sa takie ze z tak silnym i dynamicznym spadkiem S&P nie mielismy do czynienia w tym ruchu w gore. To ze rosniemy 0,5% a amerykanskie futy sa na razie zielone jeszcze nic nie znaczy. Rownie dobrze moze to byc wyhamowanie spadków i powrot do wzrostu jak tylko przystanek w spadkach i okazja do wyjscia po atrakcyjnych cenach.
Ja np redukuje pozycje zeby miec bardziej obiektywny obraz sytuacji

Ale nikt tutaj nie jest optymista ze wzgledu na dzisiejsza sesje :) ja uwazam narazie za obowiazujacy trend wzrostowy a teraz jestesmy w fazie korekty w zwiazku z tym oczywistym jest ze bardziej mnie cieszy zielony kolor jednak caly czas mysle o wiekszym spadku :)
Ciekawi mnie bardzo na jakim pulapie niedzwiadki zmienia zdanie i zaczna akcje kupowac, Alfredzio mowi o nowych dolkach jednak mysle ze bedzie sie pakowal duuuuzoo wczesniej bo w podswiadomosci sam w nowe dolki nie wierzy a jak reszta ??

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość