pixelg
GANT - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64

GANT [GNT]

AKTUALNY KURS: 0,07 zł (+0,00%) 22-05-2015 15:29
siekoo
0
Wpisów: 1 746
Wysłane: 28 stycznia 2010 12:39:35 przy kursie: 17,81 zł
no, ale przeciez jesli ktos na dlugi termin... Silenced

nie ma sie co denerwowac, jezeli ktos wyraza sie sceptycznie. przyznam, ze dzisiaj chwile po 9-tej ja tez prawie dalem sie nabrac i zastanawialem sie, czy pociag rusza.

odnosnie wzrostow - zostaje statystyka (11 czarnych), bo gdzie jest wsparcie? na 15.7x? mocno naciagane. a potem, wiecie... witaj 11.6x, ale moze nie bedzie tak zle wave
Zawżdy znajdzie przyczynę, kto zdobyczy pragnie...

addison
27
Wpisów: 2 233
Wysłane: 28 stycznia 2010 12:39:57 przy kursie: 17,81 zł
wygląda na to, że w okolicach PP czy PDA będzie można kupić ganta w okolicach ceny nowej emisji, może 5-10% wyżej. Emisja 1 nowa za 5 starych nie pomaga w zejściu do 15, ale jak ktoś jest zdeterminowany oddać a chyba ktoś mocno oddaje.

Co do fundamentów, anty-teresa, możesz coś podać skoro analizowałeś?

także uważam, że część gruntów przepłacili bezpowrotnie(np. Poznań), ale głęboko nigdy nie analizowałem.

maaniek
0
Wpisów: 9
Wysłane: 28 stycznia 2010 12:57:56 przy kursie: 17,81 zł
Kamil napisał(a):
Ośmiomiesięczna korekta trzymiesięcznych wzrostów? Buahaha. kończy. Co prawda nie spodziewałem się że wyjdziemy z niej tą stronąEh? Tak czy siak poczekajcie na mnie ze wzrostami bo zamierzam się doinwestować, a to musi jeszcze trochę potrwaćDancing Gant to solidna spółka, rynek w końcu to doceni.
Wydaje mi się że sam sobie zaprzeczasz.cyt:"Po prostu mamy konsolidację, która najwyraźniej wreszcie się kończy"Jeśli to jest zwykła konsolidacja to wybicie nastąpiło dołem,czyli obowiązuje dalej tręd spadkowy a po tak długiej konsolidacji tręd ten może sie utrzymać jeszcze bardzo długo.Będę się upierał że jesteśmy w korekcie wzrostu od października 2008 do maja 2009 która przybrała trend boczny ale jednak korekty bo jej koniec przewiduje na okolice 16 zł.

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

mkk
0
Wpisów: 477
Wysłane: 28 stycznia 2010 13:04:51 przy kursie: 17,81 zł
Ostatnie istotne wsparcie jeszcze trzyma - czerwona linia poniżej - choć długo to może nie potrwać... Mamy jednak istotne inne wsparcie fundamentalne :) Zatwierdzony prospekt emisyjny z prawem poboru po 15 zł. To zwykle działa. Zakładam więc pewne wyhamowanie za chwilę, tym bardziej, że spółka jest technicznie potwornie wyprzedana.
A potem? Potem Gant dalej będzie miał ciężko. Paradoksalnie wystarczy popatrzeć na relacje z Davos na Bloombergu ;) To tylko częściowy żart.

kliknij, aby powiększyć

pop
0
Wpisów: 3 427
Wysłane: 28 stycznia 2010 13:09:36 przy kursie: 17,81 zł
mkk napisał(a):
Ostatnie istotne wsparcie jeszcze trzyma - czerwona linia poniżej - choć długo to może nie potrwać... Mamy jednak istotne inne wsparcie fundamentalne :) Zatwierdzony prospekt emisyjny z prawem poboru po 15 zł. To zwykle działa. Zakładam więc pewne wyhamowanie za chwilę, tym bardziej, że spółka jest technicznie potwornie wyprzedana.
A potem? Potem Gant dalej będzie miał ciężko. Paradoksalnie wystarczy popatrzeć na relacje z Davos na Bloombergu ;) To tylko częściowy żart.

kliknij, aby powiększyć

Dokladnie takie wsparcie na tej linii widzialem wczoraj na stooq-u i stąd był mój wczorajszy optymizm,choć w tym momencie jest sporo nadwyrężony...d'oh!

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
249
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 10 656
Wysłane: 28 stycznia 2010 13:09:45 przy kursie: 17,81 zł
addison napisał(a):
wygląda na to, że w okolicach PP czy PDA będzie można kupić ganta w okolicach ceny nowej emisji, może 5-10% wyżej. Emisja 1 nowa za 5 starych nie pomaga w zejściu do 15, ale jak ktoś jest zdeterminowany oddać a chyba ktoś mocno oddaje.

Co do fundamentów, anty-teresa, możesz coś podać skoro analizowałeś?

także uważam, że część gruntów przepłacili bezpowrotnie(np. Poznań), ale głęboko nigdy nie analizowałem.

W wycenach wychodzi faktycznie niedowartościowane, ale jest kłopot z analizowaniem GNT.
Jako spółka publiczna powinna być transparętna. Jak wprowadzano GNT FIZ byłem pełen obaw o mozliwość wpływania na wyniki. Spółki z.o.o. nawet konsolidowane mogą ubarwiać wyniki. Zawiniete w fundusz jeszcze bardziej zaciemnia obraz. Do pewnego momentu miało to uzasadnienie podatkowe. Fajnie że odwlekało się moment podatkowy, ale utracono na przejżystości struktury firmy. Taki myk można robić jeśli ma się biznes dla siebie. Ja jako potencjalny inwestor chciałbym mieć możliwość kopletnego wglądu w finanse spółki, a takiego wydaje mi się, że nie mam. Obecnie nie widzę uzasadnienia dla Fizu. Moment podatkowy się odwlekł, bo zmienił się MSR.
No i tu jest kolejny problem tylko, że dla branży a nie GNT. W zasadzie nie da się sięgnąć historią wstecz, bo dane zostały zweryfikowane tylko rok wstecz i dla jednego oraz 3 kwartalów... więc wychwycenie niuansów jest niemożliwe.
Prawie do każdego rocznego i półrocznego 3 grosze wtrąca rewident. A to o źle ujęte akcje programów motywacyjnych, a to o przeszacowanie... itd.
GNT ma dłuuuuuuugą listę wyłączeń, z "dobrych praktyk", za długa. Można powiedzieć, że stosuje mniej niż wyklucza :)
Mniejszych grzeszków jest więcej, ale już tak nie rażą, bo to niestety w "standardzie" naszych spółek. Jak wynik ujemny to na WK a jak dodatni to na RZiS. Tk być nie powinno.
Z tych względów w moim mniemaniu nie da się wycenić obiektywnie spółki, bo stosowane dyskonta na niepweność informacyjną są za duże. Wydaje się iż nie jestem w ocenie odosobniony, bo instytucji w akcjonariacie nie ma...
Z tego co prezentowała wartość wewnętrzna jest dużo wyższa od kursu. W marcu wyceniałem na 15, ale przy zupełnie innym makro. Teraz znacząco więcej, ale przy braku moliwości weryfikacji liczb w sprawozdaniach wyceny są niemiarodajne i nie będę publikował. Przed zmianą MSRa można było szacować po przepływach ile faktycznie zarabiali, ile inwestowali i ile kosztował lewar, ale teraz ze względu na zmianę zasad rachunkowości się nie da.

mkk
0
Wpisów: 477
Wysłane: 28 stycznia 2010 13:23:29 przy kursie: 17,81 zł
anty_teresa napisał(a):
Wydaje się iż nie jestem w ocenie odosobniony, bo instytucji w akcjonariacie nie ma...

Mam pewną myśl dotyczącą teraz bardziej branży niż spółki, która narodziła się, jak to napisałaś :) Można by analizując skład akcjonariatu spółek deweloperskich, zobaczyć jak zmieniał się ostatnio sentyment dużych graczy, myślę tu głównie o instytucjach finansowych, do całej branży i perspektyw deweloperki w Polsce. Może jakiś natchniony forumowicz by się na to porwał? ;) Chętnie przeczytam wnioski z takiego researchu.

Vox
134
Wpisów: 6 641
Wysłane: 28 stycznia 2010 17:13:39 przy kursie: 17,81 zł
chciałby rozważyć teoretyczny problem.
co się stanie jeśli notowania Ganta zejdą poniżej 15 zł?

czy PP wogóle będą wtedy notowane? przecież ich wartość będzie wtedy ujemna... Think

Cytat:
Przed zmianą MSRa można było szacować po przepływach ile faktycznie zarabiali, ile inwestowali i ile kosztował lewar, ale teraz ze względu na zmianę zasad rachunkowości się nie da.

całe szczęście że mądrzy ludzie wymyślili AT. a jeśli spółka pisze zawile, mataczy w raportach
(z tego co piszesz) to pewnie ma coś do ukrycia. inaczej wszystko było by "kawa na ławe".

Moim zdaniem Gant jest niedowartościowany fundametalnie. ale perspektywy deweloperki sa wciąż niepewne.
Edytowany: 28 stycznia 2010 17:17

FrancisMaxford
0
Wpisów: 36
Wysłane: 28 stycznia 2010 17:29:31 przy kursie: 17,81 zł
Źródło: Komunikaty spółek ESPI (dawny Emitent) 2010-01-28 17:02

GANT: Informacja o zatwierdzeniu przez KNF prospektu emisyjnego
Spis treści:
1. RAPORT

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
RAPORT UNI - PL nr 4 / 2010
Data sporządzenia: 2010-01-28
Skrócona nazwa emitenta
GANT
Temat
Informacja o zatwierdzeniu przez KNF prospektu emisyjnego
Rynek oficjalnych notowań giełdowych - podstawa prawna
Inny rynek regulowany - podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 1) Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych
Treść raportu:
Zarząd Spółki GANT DEVELOPMENT S.A. informuje, iż w dniu 28 stycznia 2010 roku Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny GANT DEVELOPMENT S.A. w związku z ofertą publiczną akcji serii N oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym akcji serii I, N, M, P, praw do akcji serii N oraz praw poboru akcji serii N (oferującym jest Dom Maklerski Banku BPS).
Załączniki
Plik Opis

Kamil
0
Wpisów: 637
Wysłane: 28 stycznia 2010 17:49:07 przy kursie: 17,81 zł
mkk napisał(a):
myślę tu głównie o instytucjach finansowych, do całej branży i perspektyw deweloperki w Polsce. Może jakiś natchniony forumowicz by się na to porwał? ;)

Widziałem koło nowego roku wywiad z osobą zarządzającą funduszami Avivy Commercial Union. Pytano go o branże w które inwestują a których się wystrzegają. Wśród tych drugich na pierwszym miejscu wymienił deweloperkę, dalej branżę budowlaną. Powód jest ciągle ten sam, powtarzany od miesięcy: kłopoty z kredytowaniem inwestycji, nieufność banków wobec deweloperów. Brzmi to racjonalnie, ale myślę że to wszystko jest już w cenach. Kiedyś karta się odwróci i banki znów skuszą się na kredyty dla dew. Ciężko powiedzieć kiedy dokładnie to nastąpi, dlatego rynek jeszcze o tym nie myśli.

Póki co mamy siedemnastą z 19 sesję spadkową na Gancie w tym roku. Z uporem osła przepatrzyłem ostatnie 5 lat notowań i nie znalazłem precedensu. W ilości sesji spadkowych,jest najgorszym miesiącem w historii dla Ganta. Staram się unikać teorii spiskowych, ale żeby doprowadzić do takiej passy trzeba odrobiny ingerencji większego akcjonariusza. Nie twierdzę że to "zwała przed odpałem" ale wkrótce skończą mu się środki.

Voxie, prawa poboru nie mogą mieć wartości ujemnej, podobnie jak opcje, mogą być conajwyżej bezwartościowe i wtedy nie dojdzie do emisji nowych akcji (chyba że cena emisyjna zostanie obniżona). Poczekajcie proszę ze wzrostami, muszę się jeszcze obkupićDancing
Aktualnie: MRB(100%)

mathu
0
Wpisów: 4 615
Wysłane: 28 stycznia 2010 17:55:39 przy kursie: 17,81 zł
Czy komuś może zależeć na tym żeby emisji nie było?
The recovery in profitability has been amazing following the reorganization, leaving Barings to conclude that it was not actually terribly difficult to make money in the securities market.

bB86
0
Wpisów: 744
Wysłane: 28 stycznia 2010 18:01:02 przy kursie: 17,81 zł
Kamil napisał(a):

Widziałem koło nowego roku wywiad z osobą zarządzającą funduszami Avivy Commercial Union. Pytano go o branże w które inwestują a których się wystrzegają. Wśród tych drugich na pierwszym miejscu wymienił deweloperkę, dalej branżę budowlaną.

Cudowna rekomendacja kupna.
• Diehard modern value investor (with a Mungerish twist) ;) •

pop
0
Wpisów: 3 427
Wysłane: 28 stycznia 2010 18:11:06 przy kursie: 17,81 zł
bB86 napisał(a):
Kamil napisał(a):

Widziałem koło nowego roku wywiad z osobą zarządzającą funduszami Avivy Commercial Union. Pytano go o branże w które inwestują a których się wystrzegają. Wśród tych drugich na pierwszym miejscu wymienił deweloperkę, dalej branżę budowlaną.

Cudowna rekomendacja kupna.

Też tak uważam.To,że fundusze nie miały Ganta,to świadczy o ich "jakości" zarządzania,bo jakkolwiek nie narzekać na obecny kurs,to przecież od lutego można było ugrać niezle pieniądze zarówno trzymając akcje,a jeszcze lepiej umiejętnie nimi grając.W funduszach na ogół siedzi stado baranów,których wypadkową inwestycji jest chyba rzut kostką...3some
Edytowany: 28 stycznia 2010 18:11

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
249
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 10 656
Wysłane: 28 stycznia 2010 18:14:53 przy kursie: 17,81 zł
Vox napisał(a):
chciałby rozważyć teoretyczny problem.
co się stanie jeśli notowania Ganta zejdą poniżej 15 zł?

czy PP wogóle będą wtedy notowane? przecież ich wartość będzie wtedy ujemna... Think

Cytat:
Przed zmianą MSRa można było szacować po przepływach ile faktycznie zarabiali, ile inwestowali i ile kosztował lewar, ale teraz ze względu na zmianę zasad rachunkowości się nie da.

całe szczęście że mądrzy ludzie wymyślili AT. a jeśli spółka pisze zawile, mataczy w raportach
(z tego co piszesz) to pewnie ma coś do ukrycia. inaczej wszystko było by "kawa na ławe".

Moim zdaniem Gant jest niedowartościowany fundametalnie. ale perspektywy deweloperki sa wciąż niepewne.

Wtedy jest marna szansa, że się inwestorzy pozapisują na akcje. Wartość pp ustala rynek. Jeśli spółka się uprze i pozostawi cenę emisyjną bez zmian, choć to mało prawdopodobne to ustawi się kolejka jak na mewie. Napis podaży po 1gr...

Vox
134
Wpisów: 6 641
Wysłane: 28 stycznia 2010 18:26:10 przy kursie: 17,81 zł
szkoda, bo na rachunku mam całkiem sporo PP. no ale
nie można mieć wszystkiego.

polmoney
2
Wpisów: 334
Wysłane: 28 stycznia 2010 20:08:01 przy kursie: 17,81 zł
Nie wiem czy oglądaliście Wydarzenia w Polsacie, ale przelotem pokazywali Feliksa i jego krótką wypowiedź (w zasadzie dwie), w kontekście poprawiających się warunków gospodarczych.

Pierwsza to (tylko urywka): "...Późną wiosną planujemy drugi etap..."
Druga: "Spółka normalnie funkcjonuje, spłaca kredyty, etc." - kilka wyrazów

Ale wyglądał jakby ostatnio spał przez Święta Bożego Narodzenia

tumpli
0
Wpisów: 113
Wysłane: 28 stycznia 2010 20:33:08 przy kursie: 17,81 zł
Kamil napisał(a):
Staram się unikać teorii spiskowych, ale żeby doprowadzić do takiej passy trzeba odrobiny ingerencji większego akcjonariusza. Nie twierdzę że to "zwała przed odpałem" ale wkrótce skończą mu się środki.

Heh. Ciekawe tylko kiedy. NIE WIERZĘ w przypadki. Nie na naszym kochanym bananowym bazarku zwanym GPW. Codziennie czytając te nasze wypociny wyobrażam sobie kilku innych misiów umierających ze śmiechu przy tej samej lekturze. Taka powiedzmy spółdzielnia z wkładem 3, może 4x 2000K, 3000K... Chyba dużo się nie mylę...

Swierszczu
0
Wpisów: 299
Wysłane: 28 stycznia 2010 20:58:23 przy kursie: 17,81 zł
Inna droga papier zawsze wyprzedzal rynek..

del-20130531
0
Wpisów: 757
Wysłane: 28 stycznia 2010 21:01:31 przy kursie: 17,81 zł
nie wydaje wam się, że spadki jakby trochę wyhamowują? dodatkowo na wykresie świecowym mamy formację "formację ostatniego objęcia" (wg Nisona to formacja objęcia bessy na dnie trendu spadkowego, która wg teorii powinna odwrócić trend spadkowy)

diR
1
Wpisów: 983
Wysłane: 28 stycznia 2010 21:23:03 przy kursie: 17,81 zł
MACD zdaje się zarysował lekko dołek sygnału sprzedaj... RSI bardzo nisko.. technicznie to powinno odbić a i fundamentalnie trudno mówić o spadkach w okolice 15 zł ,bo jakby to sie miało do ceny emisji ? ;)
Nie nauczysz się pływać - nie wchodząc do wody

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64