pixelg
Literatura pozagiełdowa, czyli czym interesuje się inwestor - Kozetka - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5

Literatura pozagiełdowa, czyli czym interesuje się inwestor

nocnygracz
0
Wpisów: 2 104
Wysłane: 24 sierpnia 2009 00:58:17
W tematyce samochodów najbardziej interesują mnie takie rzeczy jak ta:
www.youtube.com/watch?v=K4Jhru...
(jak działa dyferencjał).

Za sztuką nie przepadam. Podoba mi się co najwyżej luźne (a nie górnolotne) podejście do tego tematu, coś w rodzaju rzeźb Davida Cernego (Czechy), który kiedyś radziecki czołg-pomnik pomalował na różowo. Oczywiście to jest też dobre tylko w umiarkowanych ilościach. W czeskiej Pradze można dzisiaj kilka jego prac znaleźć. Niektóre nie zostały zrealizowane, jak ten onanizujący się 10-metrowy Tytan, który miał siedzieć na dachu Teatru Narodowego, a co jakiś czas miała "z niego" tryskać para wodna:

kliknij, aby powiększyć

A oto inne, zrealizowane projekty:

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

To pomnik z praskiej starówki, "siku" robione jest do sadzawki w kształcie Republiki Czeskiej. W Polsce by nie przeszło, prawda?
A penisy są ruchome i prąd wody wypisuje na jej tafli litery, które złożone do kupy tworzą przekaz. Nie czytałem jaki.

kliknij, aby powiększyć

Święty Wacław, patron Czech i Pragi
Edytowany: 24 sierpnia 2009 00:59

nocnygracz
0
Wpisów: 2 104
Wysłane: 24 sierpnia 2009 01:03:40
A to instalacja, po wspięciu się po drabinie i włożeniu głowy do otworu, możemy oglądać video:

kliknij, aby powiększyć

TheBlackHorse
1
Wpisów: 1 410
Wysłane: 24 sierpnia 2009 10:29:57
martinezo napisał(a):

Ostatnio też coś z klasyki, ale pojedyncze utwory: Ravel - Bolero, Vivaldi - Storm, Carmina Burana, Beethoven - Sonata księżycowa, Chopin - Etiuda Rewolucyjna - Kurczę, jak to można zagrać nie łamiąc palców?

Coś pięknego, kurczę to byli artyści dopiero... king
You can't judge a fish by lookin' in the pond
You can't judge right from looking at the wrong
You can't judge one by looking at the other
You can't judge a book by looking at the cover
Oh can't you see, oh you misjudge me
I look like a farmer, but I'm a lover!

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

przemek_f
0
Wpisów: 166
Wysłane: 25 sierpnia 2009 19:16:56
Snake napisał(a):

No tak, wszyscy zaczynamy od pisania wierszy, a kończymy na spekulacjach giełdowych... (a przynajmniej ja).

Nie wiem jak wszyscy ale ja piszę. Tematy okołogiełdowe też się zdarzają Anxious

buldi
0
Wpisów: 5 064
Wysłane: 25 sierpnia 2009 19:43:01
Przemek gratulacje.

Spektrum ludzi, których można spotkać na tym forum jest niesamowite.
Jestem w szoku.thumbright

Dzięki.

TheBlackHorse
1
Wysłane: 25 sierpnia 2009 23:10:55
przemek_f napisał(a):
Snake napisał(a):

No tak, wszyscy zaczynamy od pisania wierszy, a kończymy na spekulacjach giełdowych... (a przynajmniej ja).

Nie wiem jak wszyscy ale ja piszę. Tematy okołogiełdowe też się zdarzają Anxious

Przemek Applause
Jak widać inwestorzy spełniają się na wszystkich polach.

Kamil
0
Wpisów: 637
Wysłane: 28 sierpnia 2009 11:00:13
przemek_f napisał(a):

Ja chyba nie mam aż takiej wrażliwości żeby docenić piękno wiersza nt rynków finansowychThink
Uważam że poezja nie powinna dotyczyć codzienności. To tak jakby pisać sonet o porannej zupie mlecznejpuke_l
Ale podoba mi się to że ludzie piszący na tym forum mają tak szerokie horyzonty i wysoki poziom wrażliwości na sztukę.

Muzyka warta polecenia:

Jamiroquai, niesamowita energia funk jazzu:
www.youtube.com/watch?v=7GO2IW...
www.youtube.com/watch?v=TqYtVy...

Muse, obecnie uważany za najlepszy rockowy zespół koncertowy:
www.youtube.com/watch?v=XrROiU...
www.youtube.com/watch?v=Pgum6O...
Aktualnie: MRB(100%)
Edytowany: 28 sierpnia 2009 11:02

kijekjjk
0
Wpisów: 336
Wysłane: 19 września 2009 00:23:22
wieczorowo
domowo

to moze propozycja muzyczna..i filmowa
www.youtube.com/watch?v=4zP1Ij...
Whistle
to tak co by nam temat nie usychal..wave
„Inwestorzy nie planują przegrywać. Przegrywają, bo nie planują”...
"Taka jest moja koncepcja
Tak ja to widzę"

lb85
4
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 202
Wysłane: 6 października 2009 13:36:09
Przeczytałem teraz cały ten watek i jestem pod ogromnym wrażeniem, co najmniej z dwóch powodów: po pierwsze jak wielu wyjątkowych i ciekawych ludzi tworzy społeczność SW, to swego rodzaju kolorowa mozaika różnych charakterów, poglądów, doświadczeń i zainteresowań. Nie spodziewałem się, mam do czynienia z tak elokwentnymi, inteligentnymi ludźmi po drugiej stronie monitora (wiadomo jak to jest na forach internetowych, możliwość pozostania anonimowym, powoduje czasem wśród niektórych użytkowników i wśród niektórych społeczności odgrywanie roli zupełnie mijających się z rzeczywistością...wirtualny świat nie ma barier). Cieszę się, iż trafiłem do takiego grona współużytkowników wave Drugi powód to zainteresowania większości z Was-z wieloma osobami wypowiadającymi się w tym wątku jestem pewien, że bez problemu znalazłbym wspólny język i wiele ciekawych tematów, nawet gdybyśmy nie mogli przy ewentualnym spotkaniu poruszać tematów związanych z giełdą i finansami. Ktoś wspominał o górach-też lubię po nich chodzić i często mi się to zdarza (akurat mieszkam na Dolnym Śląsku i np. w Karkonosze czy Polskie czy Czeskie mam rzut beretem, raptem max 2 godz. drogi autem). Ktoś inny pisał o grach strategicznych-zgadzam się, że faceci nie dorastają nigdy. Pomimo, że nastolatkiem już nie jestem takie gry jak Medieval:Total War 2, Empire:Total War nadal czasem potrafią wyrwać mi kilka godzin z życia (i też jak bodajże kolega martinezo zastanawiałem się czy, aby na pewno wszystko ze mną w porządku-dorosły facet a dalej bawi się niekiedy grami komputerowymi, ale uważam, że takie strategie uczą planowania i analitycznego podejścia, które przydaje się na co dzień). Jeszcze ktoś pisał o filmie The Secret. Też oglądałem, nie wiem ile w tym jest prawdy, ale na mnie odcisnął bardzo pozytywny, energetyczny ładunek emocjonalny. I tak jak nasz forumowy przywódca WatchDog też lubię testować różne alkohole (w tym wbrew temu co sugeruje mój avatar także wina thumbright). Poza tym moje zainteresowania są związane z kierunkiem studiów, który ukończyłem, a więc z marketingiem i...polityką. Sporty zespołowe oraz ekstremalne to coś od czego jestem uzależniony. I wstyd się przyznać...od pięknych kobiet teżShhh
Na sam koniec pozwolę sobie podać kilka tytułów książek, które mi osobiście bardzo przypadły do gustu, może akurat ktoś znajdzie coś ciekawego dla siebie (pomijam oczywiście publikacje związane z giełda, których ostatnio czytam zdecydowanie najwięcej):
A. Steve, F. Charles: NLP nowa technologia osiągania sukcesów. (oraz inne publikacje z zakresu NLP)
R. Cialdini: Wywieranie wpływu na ludzi.
P. Zimbardo: Psychologia i życie.
D. Carnagie: Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi.
L. Kołakowski: Jeśli Boga nie ma.
F. Dostojewski: Zbrodnia i kara.
S. Huntington: Zderzenie cywilizacji.
Z. Brzeziński: Wielka szachownica.
P. Coelho: Alchemik.

Edytowany: 6 października 2009 13:38

martinezo
0
Wpisów: 498
Wysłane: 6 października 2009 14:59:35
lb85 napisał(a):

A. Steve, F. Charles: NLP nowa technologia osiągania sukcesów. (oraz inne publikacje z zakresu NLP)

Jeśli interesują Ciebie te zagadnienia, to polecam tego bloga: http://bartekpopiel.pl/ . Jest też tam artykuł i filmiki - polecam, a artykuł to"Mój Niezwykły Mózg: Zróbcie Ze Mnie Geniusza".
Też mocno zaczynam interesować się tym, co jest opisane na tym blogu. Ciekawe rzeczy. Na przykład możliwość szybkiego czytania - móc przeczytać grubą książkę w godzinę - to jest coś!

Powoli do celu

Kamil
0
Wpisów: 637
Wysłane: 6 października 2009 19:15:09
Cytat:
Jeszcze ktoś pisał o filmie The Secret. Też oglądałem, nie wiem ile w tym jest prawdy, ale na mnie odcisnął bardzo pozytywny, energetyczny ładunek emocjonalny.

Polecam filmik który brutalnie rozprawia się z tymi śmiesznymi teoriami:
www.youtube.com/watch?v=usbNJM...

Niektóre dziedziny NLP czy erystyka są bardzo przydatne w życiu, aczkolwiek trzeba do nich podejść z należnym dystansem
Aktualnie: MRB(100%)
Edytowany: 18 listopada 2009 13:56

TheBlackHorse
1
Wysłane: 17 listopada 2009 20:16:09
Jestem w połowie pierwszego tomu I znowu zapiał kur Karlheinza Deschnera. Autor zajmuje się krytyką Kościoła katolickiego i religii chrześcijańskiej. Doskonałe porównania Jezusa z Dionizosem, Heraklesem czy Mitrą... W wyczerpujący sposób, krok po kroku obalane chrześcijańskie mity. Jeśli kogoś interesuje ten temat i czytał np.: Boga Urojonego, lektura obowiązkowa i na pewno nie będzie żałował. W mojej skali Bóg Urojony - 6pkt, I znowu zapiał kur - 10. W skali 10 stopniowej.

sarvath
0
Wpisów: 33
Wysłane: 24 listopada 2009 23:46:15
Tez jestem pod wrazeniem skladu osobowosci tego forum.
Jako ze jestem jeszcze mloda dosc i przygode z gielda zaczelam 3 miesiace temu to niestety merytorycznie nie moge sie jeszcze wypowiadac przez co czuje sie troche winna tak bezczelnie czytajac wasze madre posty samemu milczac.

Uprawiam wspinaczke chociaz mocno rekreacyjnie, lubie basen oraz gre w badmintona z rodzina w cieple letnie wieczory. Lubie tez zeglowac ale brak okazji...
Moje hobby to robienie witrazy amatorsko choc obecnie dzialanosc zawiesilam z racji wyjazdu na wyspy i braku warunkow tutaj.

Kiedys mialam przygode z gitara elektryczna ale okazalo sie ze chociaz muzyke kocham to slon mi na ucho nadepnal i jestem beztalenciem w tej dziedzinie.
Za mlodu i w szachy gralam ale od lat ani razu ale chyba juz mnie nie ciagnie - moze zaczne jeszcze raz na emeryturze? :)

Z komputerami jestem za pan brat, lubie zwlaszcza grzebac w tzw bebechach i zawsze sluze pomoca rodzinie i przyjaciolom jak cos trzeba zlozyc, wymienic itp. Oprocz tego troszku PS i baaardzo podstawowe www.
Gry tez lubie, zwlaszcza strategie i rpg. Moja gra nr 1 to Planescape: Torment - ma chyba juz z 8 lat a ciagle mnie urzeka swiatem muzyka fabula... z mniej intelektualnie zajmujacych Diablo i Diablo 2 - na ktorym nawet zarobilam kilka zl handlujac wirtualnymi przedmiotami za prawdziwa mamone :)
W licemum rodzice mnie od komputera nie mogli odkleic nawet, teraz tez sporo siedze ale staram sie czytac roznie ciekawe strony, fora, newsy (nie mam TV...) itp.

Lubie czasem przewertowac Polityke, Wprost i NW do mnie nie przemawia. Przegladam tez Charaktery - magazyn psychologiczny.
Ksiazki lubie owszem choc za malo czytam i zle mi z tym. Polecam Kapuscinskiego - Cesarz, Imperium, Heban, Wojna Futbolowa, Podroze z Herodotem. Tolkiena i fantastyke tez przerabialam - tutaj takie pozycje jak Blade Runner czy Ubik (z glowy autorow nie pamietam). Koniecznie Ursula Le Guin. Polecam tez Scotta Orsona Carda oraz Sapkowskiego.
Bardzo lubie tez ksiazki Chmielewskiej - kryminaly przy ktorych zalewalam sie lzami ze smiechu. Tez juz wymieniani Eco i Coelho, tutaj dodam tez Marqueza.

Z muzyki rock, jazz i ciezkie brzmienia, od Kultu przez Metallice, Iron Maiden az po Vadera.

Chcialabym nauczyc sie mowic po francusku i robic piekne zdjecia.
I jak to wszystko powyzej o sobie przeczytalam to dochodze do wniosku ze jestem dziwakiem ;)
Pozdrawiam forumowiczow i do kolejnej wymiany pogladow!

kijekjjk
0
Wpisów: 336
Wysłane: 23 lutego 2010 16:23:57
ksiazke Gringo wsrod dzikich plemion..pana Cejrowskiego
polecam
dla lubiacych podroze i nie tylko
Angel
„Inwestorzy nie planują przegrywać. Przegrywają, bo nie planują”...
"Taka jest moja koncepcja
Tak ja to widzę"

mathu
0
Wpisów: 4 615
Wysłane: 23 lutego 2010 18:07:04
Czytam hard SF (Stephenson, Stross, Watts, Dukaj) i różne inne rzeczy, ostatnio np. "Tęczę Grawitacji".

A kolekcjonuję coś takiego...

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć
The recovery in profitability has been amazing following the reorganization, leaving Barings to conclude that it was not actually terribly difficult to make money in the securities market.
Edytowany: 23 lutego 2010 18:13

krewa
krewa PREMIUM
436
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 8 128
Wysłane: 23 lutego 2010 18:53:32
jestem fanem literatury rosyjskiej. moja Biblia to "Mistrz i Małgorzata". "Psie serce" i "Biała Gwardia" też godne polecenia. uwielbiam obu Jerofiejewów (pił ktoś kiedykolwiek "Łzy komsomołki"? Anxious ), "Moskwa-Pietuszki" Wieniedikta oraz "Encyklopedia duszy rosyjskiej" Wiktora należą do ulubionych, wielokrotnie czytanych. nie gardzę poezją i prozą Puszkina, Gogol też jest całkiem niezły. Dostojewskiego natomiast nie byłem w stanie zrozumieć - nudził mnie śmiertelnie. z polskich pisarzy urzekł mnie Hłasko, rozbawili Głowacki i Mrożek (czytając "Monizę Clavier" płakałem ze śmiechu). południowi sąsiedzi uszczęśliwili mnie Hrabalem. hm... by nie sprawiać wrażenia słowianofila przyznam, że "Paragraf 22" Hellera zajmuje wcale nie ostatnie miejsce na mojej półce.
kolejne zboczenie to nurkowanie.

digital_world
0
Wpisów: 184
Wysłane: 20 kwietnia 2010 09:36:39
To może i ja skrobnę coś o sobie Angel Tworzę muzykę elektroniczną. Narazie dla siebie ale w przyszłości może poszerzę horyzonty. Na chwilę obecną jeszcze sporo pracy przede mną, a że giełda bardzo mnie pochłania to muzykowanie zeszło na dalszy plan. W wolnych chwilach lubię też poczytać albo pooglądać dobre SF.
Mój blog: vibender.pl

Rouden
0
Wpisów: 13
Wysłane: 22 kwietnia 2010 16:07:04
Po lekturze całości wątku pozwolę sobie dorzucić od siebie trzy grosze.

W przypadku książek króluje u mnie King, którego przeczytałem praktycznie całą twórczość w trakcie dojazdów do liceum. Nie starczyło mi niestety przez Niego czasu na lektury. W dalszej kolejności jest Vonnegut, Remarque, Wharton, Orwell, czy przez nikogo jeszcze nie wspomniany Pratchett. Więcej czasu niż książkom poświęcam filmom z Seksmisją i Forrestem Gumpem na czele. W pamięć zapadły mi też Podaj Dalej, Full Metal Jacket, Zielona Mila (dzięki filmowi zacząłem czytać Kinga) czy niskobudżetowy Once (świetna muzyka). Staram się oglądać wszystkie filmy nagradzane oskarami, zatem w tym roku The Blind Side, The Hurt Locker, Avatar (wrażenia po seansie w kinie IMAX bezcenne), Bękarty Wojny... długo by wymieniać.
Skoro są filmy, to i serialowe tasiemce, w których się lubuję. Oczywiście Dr House, ale też i mniej znane w Polsce Jak poznałem Waszą matkę.

No i na zakończenie wciąż próbuję nauczyć się grać na gitarze. Teraz już jednak kompletnie nie mam czasu na to, by cokolwiek ćwiczyćBoo hoo!

bldn
0
Wpisów: 211
Wysłane: 22 maja 2010 10:04:15
bardzo fajne spektrum zainteresowań mają użytkownicy SW king

Moje pierwsze hobby - elektronika. Zawsze lubiłem nad czymś myśleć, tworzyć coś z niczego i tak trafiłem na niezbyt fajna Politechnikę Wrocławską. Teraz będzie jedyny ciekawy okres studiów - pisanie pracy inżynierskiej, a w sumie to tworzenie blackeye.
Będę się zajmował tworzeniem "Wielofunkcyjnego urządzenia z interfejsem Bluetooth dla automatyki budynkowej." blackeye

Z literatury - aktualnie i myślę, że już tak pozostanie pogłębiam swoją wiedzę na temat ekonomii. Ulubieni autorzy:
- Ludwig von Mises
- Frédéric Bastiat
- Murray N. Rothbard
- J.H. de Soto
- David Friedman
i wiele innych wyznawców wolnego rynku.

Bardzo cenię sobie również felietony Rafała Ziemkiewicza, Stanisława Michalkiewicza, Janusza Korwin-Mikkego.

Tego ostatniego również uważam jako jedynego polityka, który tak naprawdę by chciał coś zmienić.

Dawniej byłem maniakiem gier - Diablo I, Diablo II, Counter-Strike 1.6, całej serii Comandosa. Ale niestety wyrosłem blackeye

Jestem również miłośnikiem starego dobrego kina, w szczególności - Trylogia Ojca Chrzestnego, Człowiek z blizna, Pulp Fiction i tym podobne klimaty :)

Muzyka - Aerosmith, Pink Floyd, Guns n' Roses, Genesis, Queen, The Kinks, The Rolling Stones, The Beatles i tak dalej... :)
Investment is most prudent when it is most businesslike. Benjamin Graham
Edytowany: 22 maja 2010 10:14

del-201505154
0
Wpisów: 65
Wysłane: 31 maja 2010 12:28:03
Cześć wszystkim!
Początkowo miał to być temat literatury i tego, co z chęcią czytamy, a przerodził się w "kilka słów o sobie". Fajnie - każda społeczność w pewnym stopniu się integruje, a takie tematy na pewno przybliżają ludzi i tworzą pewną więź do tego forum.
Jako, że jest to mój pierwszy post - cześć, Michał jestem.

Literatura - szczerze mówiąc, najwięcej czasu poświęciłem giełdzie (od podstawowych książek, które są często wymieniane "na start przygody", po prace troszkę większe, jak metody portfelowe, modele CAPM i inne, zarządzanie ryzykiem itp.) oraz finansom przesioębiorstw. W wolnych chwilach, których jest tak mało, z chęcią sięgam po jakieś "mózgorozluźniacze", jak Pratchett, Coben i inni (ostatnio przeczytałem "co do grosza" Archera i szczerze polecam).

Muzyka - kiedyś bardzo dużo Metallicy, obecnie bardziej soulowo. Ulubienica to Joss Stone, Alicia Keys, Christina Aguilera (w większości te nielansowane utwory, nie przepadam za popem). Godzinami mogę słuchać Vanessy Mae, soundtracków z musicali. Nie mam problemu generalnie z żadnym typem muzyki, poza ekstremalnym techno i super-hiper-ciężkim metalem, więc w tle pracy zawsze coś leci, żeby nie zamykać się w określonych ramach muzycznych. Staram się "nie szufladkować" moich gustów.

Film - dobre kino chyba każdy lubi. Dawno nic dobrego nie widziałem. Lubię za to seriale. Numer 1 jest od daaawna "Friends", poza tym - "How I met your mother" i "Big bang theory". Przyjemne rozluźniacze i czasoumilacze.

Podobnie, jak jeden z przedmówców, miłość do ryku silników. Samochód ma służyć do przemieszczenia się z punktu A do punktu B... gdy nie ma pogody :). Członek Stowarzyszenia Motocyklistów VFR Owners Club, choć sam VFRką obecnie nie jeżdżę (obecnie przymierzam się do wskoczenia na Hondę CBR F4i Sport). Pod opieką mamy Dom Dziecka w Chełmnie i to właśnie tam najchętniej spędzam wolny czas (NIGDZIE tak nie wypoczniecie, jak otoczeni tamtejszymi dzieciakami! :) ).

Ulubione forum giełdowe to investstock.pl , jednak StockWatch również jest świetny (w tym momencie mówię jedynie o dziale af, bo tylko na nim póki co się skupiłem).

Pozdrawiam wszystkich,
Mike

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5