pixelg
CCENERGY - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8 9

CCENERGY [CCE]

AKTUALNY KURS: 1,28 zł (-2,29%) 21-06-2021 16:24
iktorn
0
Wpisów: 687
Wysłane: 29 lipca 2010 14:56:47 przy kursie: 1,64 zł
Imho spekuła robi co chce, ma być 2.6zł to będzie, ma być 1zł to też będzie blackeye
Jak ktoś się wstrzeli w dołki to ma uśmiech od ucha do ucha, gorzej jak ktoś wstrzeli się w górkę.
Teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu.
Edytowany: 29 lipca 2010 18:09

Nestor
23
Wpisów: 167
Wysłane: 2 sierpnia 2010 16:40:25 przy kursie: 1,66 zł
Kurs odbil sie z 1,40 pod koniec tygodnia do 1,73. Teraz zdaje sie konsolidowac w granicach 1.65 - 1.67. Macie pojecie ktora strona to wyjdzie i kiedy? :)

Nestor
23
Wysłane: 5 sierpnia 2010 10:14:41 przy kursie: 1,62 zł
Nestor napisał(a):
Kurs odbil sie z 1,40 pod koniec tygodnia do 1,73. Teraz zdaje sie konsolidowac w granicach 1.65 - 1.67. Macie pojecie ktora strona to wyjdzie i kiedy? :)

Wybilo sie dzisiaj ladnie. Popyt na akcje jest ogromny. Ludzie wykupuja praktycznie wszystko co lezy. 160k akcji stopnialo w ciagu niespelna minuty. Mozliwe ze przebijemy widelki dzisiaj.

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

Kasia Stefanska
0
Wpisów: 1 246
Wysłane: 17 sierpnia 2010 01:03:23 przy kursie: 1,44 zł
Omówienie sprawozdania finansowego Karen za 1 kwartał 2010 roku. Dla spółki jest to pierwszy kwartał tego roku, ponieważ zeszły rok zawierał 5 kwartałów.

www.stockwatch.pl/gpw/karen,wy... – tutaj znajduje się wyliczenie wskaźników zgodnie z najnowszymi danymi finansowymi spółki.

Spółka Karen była ostatnio gorącym tematem rozmów w związku z podpisaniem tajemniczej „Umowy inwestycyjnej”, która pozwoliła w sposób bardzo istotny poprawić wynik finansowy Karenu. Wierzytelności faktycznie zostały sprzedane jednak wpływ gotówki ma nastąpić dopiero za niecały miesiąc. Oznacza to, że w bilansie cały czas występują te należności, tylko nazwa dłużnika jest inna. Nie znam sytuacji finansowej nowego dłużnika, więc nie jestem w stanie ocenić, czy pieniądze faktycznie do Karenu wpłyną.

Spółka rozpoznała w tym półroczu stratę netto. Kapitał własny uszczuplił się więc w porównaniu do końca 2009 roku o niecałe 2 mln PLN. Mimo to wzrosła suma bilansowa ale tylko dzięki wzroście należności, czyli nieopłaconej sprzedaży. Spółka już od dłuższego czasu akumuluje stratę. Jej wartość księgowa jest więc systematycznie drenowana.

Z przykrością jednak stwierdzam, że te dane są bezużyteczne dla oceny kursu lub wartości wewnętrznej Karenu. Jej obecne dane finansowe staną się niedługo danymi Komputronika. Natomiast wartość generowana w obecnej działalności już nie ma racji bytu w długim okresie.

Dość istotnym elementem sprawozdania jest jego 10 punkt, w którym omówione są niektóre najważniejsze warunki „umowy inwestycyjnej” oraz innych umów towarzyszących. Zgodnie z postanowieniami umów restrukturyzujących działalność Karenu, spółka zobowiązana jest – lub zobowiązała inne podmioty do następujących rzeczy:

....Nowa emisja akcji Karenu spowoduje, że nowy inwestor przejmie nad spółką kontrolę.

....Komputronik będzie kupował od Karenu sprzęt za minimum 80 mln PLN rocznie: może się wydawać, że spółka ma zagwarantowane przychody ze sprzedaży. To fakt ale nic nie wspomniano o rentowności tej działalności. Nie wspomniano też na jaki czas ten zapis będzie obowiązywał. Może więc tylko do końca 2010 roku? A może nawet szybciej?

....Karen obejmie obligacje wyemitowane przez Komputronik w ramach spłaty należności: to już po raz drugi spółka przyjmuje na siebie nowy dług w zamian za stary. Taka operacja nie powoduje spływu gotówki do spółki ale jedynie nieprzeterminowanie się należności i brak możliwości jej efektywnego ściągnięcia.

....Nazwa firmy zostanie zmieniona – czyli Karen będzie istniał ale pod inną nazwą. Nazwa Karen zostanie sprzedana spółce cypryjskiej – kolejnej stronie w tym postępowaniu.

....Karen pozbędzie się swojej podstawowej działalności, czyli sklepów ze sprzętem na rzecz Komputronika za kwotę 18,5 mln PLN. Są to kwartalne przychody tej spółki. Opłata za zorganizowaną część przedsiębiorstwa jest więc śmiesznie niska mimo generowanej straty.

....Nowo wyemitowane akcje Karenu zostaną objęte za nieruchomości i w mniejszej części za aport gotówkowy. W sposób istotny poprawi to płynność spółki ale nie tak jak zrobiłaby to wpłata w 100% gotówkowa. Nieruchomości będą stanowić podstawę nowej działalności spółki, czyli rynku nieruchomości właśnie.

....Nowi inwestorzy po czasie określonym w umowie ogłoszą wezwanie na akcje Karen, na które Komputronik zobowiązał się nie odpowiadać.

Wszystkie opisane wyżej czynności będą następowały w sposób stopniowy. Niestety poszczególne daty ani data zakończenia całego procesu nie zostały wskazane. Znamy jedynie datę startową, którą jest 1 września, kiedy to odbędą się walne zgromadzenia Karenu i Komputronika. Na nim właśnie ma zostać przegłosowane podwyższenie kapitały i obniżenie wartości nominalnej akcji Karenu.

Co istotne: cała umowa jest umową warunkową. Warunek, którego spełnienie jest konieczne dla zrealizowania wszystkich zapisów, to trwała utrata wartości aktywów bądź pojawienie się nowego istotnego zobowiązania. Przedstawiciel nowego inwestora będzie zasiadał w zarządzie spółki i kontrolował jej poczynania, więc zapewni, że żadne warunki zawieszające nie nastąpią. Całość umowy powinna się dopełnić w ciągu 2 – 3 lat. W umowie występuje pojęcia „Data Zamknięcia”, która została ustalona na 1 września 2010 (zgodnie z tym, co powiedział prezes Komputronika w TVN CNBC).

De facto te umowy oznaczają koniec Karenu. Nie nastąpi on jutro ale za kilka lat. Nazwa zostanie sprzedana, firma zajmie się deweloperką i energetyką a potem zostanie zdjęta z giełdy. Komputronik przejmie całą działalność IT i sieć sprzedaży i chyba wyjdzie na tym najlepiej.

Ciężko mi takie rozwiązanie ocenić. Szkoda spółki, której majątek będzie wyprzedany, jej działalność zmieniona, nazwa sprzedana a pracownicy przejęci. Komputronik na pewno pozbywa się problemu Techmexu oraz do niczego im niepotrzebnej spółki. Tak na dobrą sprawę to nie wiem, czemu nowy inwestor kupuje Karen. Skoro nie przejmuje jej działalności ani nie potrzebny mu fakt notowania jej na giełdzie, to nie mógł sobie sam założyć spółki od nowa? A może jak mi podpowiedział WatchDog - to tylko zabawa w giełdę. Ktoś chciał się pokazać, zaistnieć w polskich mediach. I się udało.

Jak widać działalność Karenu nie przedstawia żadnej wartości. Fundamenty legły w gruzach. Z pewnością sam fakt ogłoszenia wezwania stanie się bezpośrednim przyczynkiem do wzrostu kursu akcji Karenu. Jednak przed jego ogłoszeniem ciężko mi stwierdzić, co może się dziać z kursem. To już będzie czysta spekulacja albo indywidualne wyliczenia tego, po ile wezwanie zostanie zrealizowane i czy da radę na nim zarobić.

Powyższa treść przez 21 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.

Kamil Gemra
0
Wpisów: 3 001
Wysłane: 17 sierpnia 2010 10:17:58 przy kursie: 1,39 zł
Sytuacja techniczna:

kliknij, aby powiększyć

Zakres 6M. Interwał 1D. Karen bohater czerwca najlepsze chyba ma juz za sobą. Po silnych zwyżkach przyszła pora na powolne staczanie się a dół. Obecnie znajdujemy się przy ważnym wsparciu (dołki z lipca) w okolicach 1,40 zł. Wydaje się, że papier dalej bezie podążał na południe a jego celem jest testowanie poziomów w okolicach 1,25 zł. Trzeba być jednak uważnym bo Karen to kolejny papier, gdzie wystarczy jedna pozytywna informacja i wracamy do potężnych wzrostów.

Nestor
23
Wysłane: 20 sierpnia 2010 10:40:49 przy kursie: 1,32 zł
Jakis czas temu mialy byc informacje o docelowej dzialanosci karenu, oraz garsc innego info. Wie ktos moze cos z tym sie stalo?

Siedze z pakietem za 1.99 i obecna sytuacja mi sie nie usmiecha, pierwsza powazna wtopa na GPW ;-)

jacobz
1
Wpisów: 211
Wysłane: 23 sierpnia 2010 08:18:45 przy kursie: 1,32 zł

montanes
0
Wpisów: 47
Wysłane: 24 sierpnia 2010 21:03:30 przy kursie: 1,32 zł
ja się zapakowałem zobaczymy co z tego będzie, czuję lekkie odreagowanie w terminie 2 tyg, zobaczymy może będzie warto jeszcze dokupić. Think
myśl Góral, myśl!

Nestor
23
Wysłane: 31 sierpnia 2010 13:54:48 przy kursie: 1,21 zł
Poki co zjezdzamy coraz nizej. Z tego co pamietam to na poczatku wrzesnia mialo byc jakies info dla akcjonariuszy, i chyba 1/09 to "Data Zamkniecia".

Przydalo by sie poznac nowy profil firmy, moze to by ruszylo kurs.

Ja czekam caly czas na odbicie, 20% portfela umoczone :)

janinho
0
Wpisów: 83
Wysłane: 2 września 2010 00:01:49 przy kursie: 1,22 zł
Nestor napisał(a):
Siedze z pakietem za 1.99 i obecna sytuacja mi sie nie usmiecha, pierwsza powazna wtopa na GPW ;-)

Ja miałem pakiet za trochę mniej. Cześć udało mi się puścić po 2,18 na wzrostach ale z resztą siedziałem do wczoraj bo już nie miałem nerwów. Wyszedłem na lekki minus.

Jak pojawi się kolejne "super" info (a prędzej czy później pojawi się co zacznie windować kurs) to może dokupię żeby odrobić straty
Pytanie tylko czy znajdą się jeszcze naiwni którzy uwierzą w to info? :)

OBY! to będzie bańka ;)

Kamil Gemra
0
Wpisów: 3 001
Wysłane: 2 września 2010 09:54:42 przy kursie: 1,58 zł
Nie powiem, ciekawe nazwiska:

Cytat:
Znane nazwiska w radzie Karenu
Giełdowa spółka ma od środy nową radę nadzorczą. W jej skład weszli byli politycy, m.in. Jacek Piechota i Janusz Steinhoff

Giełdowy dystrybutor sprzętu komputerowego jest w trakcie zmiany profilu działalności (wiadomo, że będzie zajmował się biznesami energetycznym i deweloperskim, szczegóły nowej strategii nie są jednak znane). Przekształcenia (firma zmieni również nazwę na Clean & Carbon Energy) są pochodną zachodzących w Karenie zmian właścicielskich. Komputronika zastąpią podmioty związane z Haliną Paszyńską, w tym Texass Ranch Company.

Przyszli większościowi akcjonariusze Karenu zdecydowali się zaprosić do rady nadzorczej byłych polityków. W jej składzie znaleźli się m.in. Jacek Piechota, były minister gospodarki w rządzie Leszka Millera, Jacek Janiszewski, który kierował resortem rolnictwa w rządzie Jerzego Buzka, Janusz Steinhoff, były wicepremier i minister gospodarki (w latach 1997 – 2001) oraz Tomasz Tywonek (rzecznik rządu Jerzego Buzka).

– Wiem z grubsza, czym będzie się zajmował Karen po zmianach. Uznałem, że może to być ciekawe wyzwanie biznesowe – uzasadnia, dlaczego zgodził się wejść do rady Jacek Piechota. – To, że byli politycy będą tak licznie reprezentowani w radzie, potwierdza, iż prywatne firmy nie wstydzą się już ich zatrudniać – dodaje.

– Przeszedłem, podobnie jak koledzy, do biznesu i nie mam związków z polityką – mówi Janusz Steinhoff. Deklaruje, że dołoży wszelkich starań, żeby Karen był w pełni transparentną spółką.

Źródło: http://www.rp.pl/artykul/530126.html

dolarman
0
Wpisów: 594
Wysłane: 2 września 2010 10:30:08 przy kursie: 1,58 zł
janinho napisał(a):
Nestor napisał(a):

Ja miałem pakiet za trochę mniej. Cześć udało mi się puścić po 2,18 na wzrostach ale z resztą siedziałem do wczoraj bo już nie miałem nerwów. Wyszedłem na lekki minus.

Jak pojawi się kolejne "super" info (a prędzej czy później pojawi się co zacznie windować kurs) to może dokupię żeby odrobić straty
Pytanie tylko czy znajdą się jeszcze naiwni którzy uwierzą w to info? :)

OBY! to będzie bańka ;)

Chyba się znalazło blackeye Naiwni teżAnxious

janinho
0
Wpisów: 83
Wysłane: 2 września 2010 12:35:51 przy kursie: 1,58 zł
Ciekawe jak wysoko tym razem ta bańka urośnie.

To wszystko co dzieje się z Karen i Komputronikiem to grubymi nićmi szyty- ale z drugiej strony można zarobić :)

adamz
0
Wpisów: 26
Wysłane: 2 września 2010 13:14:43 przy kursie: 1,58 zł
Do tego patrząc na obroty to w cale nie są duże w porównaniu z tymi sprzed info o podpisaniu umowy. Osobiście wolałbym wsiąść już na Komputronik, bo i tak zawsze dobrze reaguje na wzrosty Karena a jak leci w dół to na pewno nie w takim stopniu. Do tego biznes w Komputroniku widać, że jest zdrowy, a bez obciążenia Karenem powinien być jeszcze zdrowszy. Po AB Komputronik ma moim zdaniem najlepszy model biznesowy i najlepiej wykorzystuje swoja markę. I nie jest to tylko moje zdanie ale wielu osób z branży.

Za to Karen wyrasta mi na coś typu KOV albo Oil. Dużo szumu i hałasu, szumne nazwiska, a efektu z tego żadnego. Obym się mylił, obecni akcjonariusze pewnie też by tego chcieli. Ja na szczęście mogę już popatrzeć na to z boku i spokojnie zastanowić się jak odrobić to co na Karenie wtopiłem. Może kiedyś, już na nowej działalności uda i się odrobić chociaż część.
Edytowany: 2 września 2010 13:19

tOfi
0
Wpisów: 387
Wysłane: 2 września 2010 14:31:06 przy kursie: 1,58 zł
'widły za widłami' w to mi graj piękny cyganie Boo hoo!

adamz
0
Wysłane: 2 września 2010 15:22:07 przy kursie: 1,58 zł
tOfi napisał(a):

Gratuluję udanej inwestycji, ale radze nie być pazernym i nie zostawiać papiera na noc.

Paul_Schritt
0
Wpisów: 29
Wysłane: 2 września 2010 15:41:25 przy kursie: 1,58 zł
adamz napisał(a):
Gratuluję udanej inwestycji, ale radze nie być pazernym i nie zostawiać papiera na noc.

Jakieś prognozy na jutro?

adamz
0
Wysłane: 2 września 2010 15:56:04 przy kursie: 1,58 zł
Z rana zebranie stopów, później podbitka, wywalenie i koniec na czerwono.

ale to takie wróżenie z fusów, bo na Karenie wszystko możliwe. Papier aż parzy więc ja bym się zastanowił nad trzymaniem przez noc. Tym bardziej, że po spektakularnej podbitce zleci się tu pełno leszczyny i spekulantów.

tOfi
0
Wpisów: 387
Wysłane: 2 września 2010 16:33:48 przy kursie: 1,58 zł
adamz napisał(a):
tOfi napisał(a):

Udana to by była gdybym kupił rano i sprzedał, a tak to narazie ani jedno, ani drugie mnie nie dotyczy. Pozostaje czekać do jutra na rozwój wydarzeń salute

HertyK
0
Wpisów: 45
Wysłane: 3 września 2010 00:04:58 przy kursie: 1,58 zł
Przy tej spółce może być tak że jutro tko +20% i tak zacznie, albo tko-75% zacznie się panika i oddawanie jak leci, -20% zniesie całą zwyżkę.

Trudno przewidzieć, takie sytuacje już były, że szło w górę po 20% raz po razu, jednak jutro możliwy "-" piątek to dla nie których realizacja zysków. Jeżeli wystąpi korekta to nie będzie to płytka zniżka chyba, że dzisiejsze zakupy w dużym % zrobili więksi inwestorzy z inf jakich posiadanie jest przywilejem.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8 9