pixelg
STARWARD - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36

STARWARD [STA]

AKTUALNY KURS: 72,40 zł (+4,93%) 17-06-2021 14:24
Elemis
Elemis PREMIUM
76
Wpisów: 316
Wysłane: 11 kwietnia 2021 00:53:58 przy kursie: 89,20 zł
Informacja o przełożeniu premiery już przebrzmiała. Cała masa nowego materiału została zaprezentowana przez Dawida i Marka podczas piątkowej i sobotniej konferencji. Odbyły się także dwie sesje Q&A. Wszystkie te eventy w połączeniu z naprawdę obszerną i szczegółową częścią opisową raportu rocznego sprawiają, że mam poczucie tego, że spółka komunikuje się z inwestorami w sposób jakiego należałoby oczekiwać od studia transparentnego. 

W tak zwanym międzyczasie pojawiło się kilka pytań, sformułowań i stwierdzeń na forum. Postaram się odnieść do większości z nich.

KamiLPArsenal napisał(a):

Uważam, że udostępnienie dema lub early access w tym roku mogłoby bardzo pomóc w dopieszczeniu gry i poprawić wizerunek firmy. Creepy Jar taka strategia mocno pomogła w tworzeniu gry, a przy okazji koszty produkcji zwróciły się przed premierą.

EA ma swoje wady i zalety. Absolutnie nie jest to jednak model, który pasuje do gier fabularnych. Co do dema - zgadzam się z panem prezesem. Jest to coś co podbija wishlisty i generuje zainteresowanie grą. Jest jednak czymś, co potrafi równocześnie zmniejszyć finalną sprzedaż. Nie jestem fanem tego rozwiązania. Ponownie - zwłaszcza dla tego typu gry

Nie jest również tak, że w tym roku będą tylko plakaty od Astrograpny, choć oczywiście bardzo mi miło, że o nich pamiętasz. Zostało zakomunikowane, że spółka nie chce pominąć faktu istnienia Roku Lema. Prezes również mówił o nie przesadzaniu z "czekaniem długimi miesiącami" na środkową część kampani marketingowej. Zdradził także, że tym razem z jej początkiem będą związane materiały filmowe.

Dziękuje @kojo - jest tak jak piszesz.
kojo napisał(a):

Lockupy do serii B i F są uzależnione od premiery, pozostałe (w tym A) liczone od IPO.

enthusiast napisał(a):

są/były większe lub mniejsze problemy z cyklem produkcyjnym gry i dotrzymaniem terminów.

Była o tym mowa na jednym ze slajdów prezentacji. Szczegółowe opisy milestne'ów znalazły się w raporcie rocznym. Ukończenie pre-produkcji ( w terminologii spółki buildu, który zawiera grę, którą można przejść od początku do końca ) miało nastąpić do końca roku 2020. Zwiększył się jednak zakres "contentu" jaki ta pre-produkcja będzie obejmowała. Zatem nie można jak w aptece odmierzyć jakie jest opóźnienie.

Christof_martin napisał(a):

a skąd info roku premiery w 2022 ? a może 2023/2024 ?

Zaktualizowany harmonogram przewiduje premierę w 2022 roku. Była o tym mowa w ESPI. Była na konferencjach. W jednym z pytań od inwestorów zarząd stwierdził, że styczeń i grudzień dobrymi terminami do premiery gry nie są, co akurat obeznanych z branżą dziwić nie powinno.

Rif napisał(a):

Robią tę grę od początku jak 11bit Frostpunka? Na ten moment niczego nie pokazali, więc bym się nie zdziwił.

Ja natomiast jako osoba mająca bieżący wgląd w proces developmentu i ogrywająca kolejne milestone'y zdziwiłbym się bardzo mocno

jwk napisał(a):

Kolejny chat przeznaczony dla inwestorów, na którym połowa pytań to pytania poziomu AMA z zarządem dla graczy. Czy można prosić moderację SW w czatach o lepszą selekcję pytań? W założeniu to są czaty, którę mają rozwijać wątpliwości INWESTYCYJNE, a nie zajmować się głupotami typu ile będzie zakończeń w grze (serio?).

Sesje Q&A z konferencji Longterma podlinkował już Andy. Dzięki wave  Także mam wrażenie, że taka forma interakcji jest lepsza, ale każda konferencja rządzi się swoimi prawami. Dawid z Markiem odpowiadali na pytania przez bodaj godzinę. Nawet podołali dogrywce

Zgadzam się z @GRAF78, że akurat ilość zakończeń ma kolosalne znaczenie dla tej gry. Spółka zdecydowała się udostępnić ich aktualną liczbę - 11. Przyznam szczerze, że fabuła jest tak rozbudowana a wpływ gracza na przebieg rozgrywki tak duży, że początkowo wydawało mi się, że ta liczba jest nawet niedoszacowana i do prezentacji wkradł się chochlik.

niewiernytomasz napisał(a):

@Elemis czy w spółce nie ma pomysłów aby wydawcą gry został właśnie 11 bit? Domyślam sie ze to jednak informacja poufna ale może cos więcej powiesz na temat szukania wydawcy.

Zarząd odpowiedział na Twoje pytanie. Na ten moment spółka skłania się w stronę modelu samodzielnego wydania gry. Także jestem zwolennikiem tego rozwiązania. Nie zamykamy sobie żadnych furtek ( wbrew pozorom nie trzeba o tym decydować z bardzo dużym wyprzedzeniem ), ale nie jest to nasz scenariusz bazowy. W żartobliwym tonie mogę przypomnieć o 11 tu zakończeniach jakie będę oczekiwać na gracza u kresu jego przygody na Regis.

@1ketjoW, @jkn, @Rif

Porównywać można jedynie rzeczy porównywalne. Kiedyś na tym forum pokusiłem się o zestawienie tytułów na Steam bez zamieszczonych jakichkolwiek materiałów filmowych. Jeśli mnie pamięć nie myli było ich bardzo niewiele. Z czego część, te materiały filmowe... miała poza Steam. Był tam również Football Manager 2021 ( czy oby "cinematiki" "robią tu robotę"?)  

Możemy również używać innych porównań. Choćby wielkości i doświadczenia zespołu na tle branżowych kolegów. Choćby budżetów gier. Choćby USP i "marketowalności" IP. Wszystkie te wartości i porównania nie dadzą nigdy nikomu pewności co do przyszłej sprzedaży. Są jednak użyteczne w wyrobieniu sobie oceny "gdzie jesteśmy". Nie jesteśmy skazani li tylko na "feeling"

@krishic, @Vox

Nazywanie emisji "ratunkową" brzmi dla mnie conajmniej dziwnie. Ale niech tam. Spółka nie generuje jeszcze przychodów, więc każdą dotychczasową można na upartego nazwać w taki sposób. Jedyne na co chciałbym zwrócić uwagę to fakt, że każda z nich odbywa się  w cenie odczuwalnie wyższej od poprzedniej. Ratujemy zatem chyba coraz lepiej rokujący projekt. Co do pytania o kolejną emisję "ratunkową" i o to czy budżet się "spina". Padło takie pytanie na konferencji numer 2. Odpowiedź brzmi: budżet się spina, emisja planowana nie jest.

Najogólniej rzecz ujmując - wszystkich gorąco zachęcam do obejrzenia sesji pytań Q&A w linkowanej przez Andiego prezentacji

GRAF78
45
Wpisów: 1 243
Wysłane: 11 kwietnia 2021 01:48:07 przy kursie: 89,20 zł
Ja mam nadzieję że Spółka nie pójdzie w kierunku: "inwestor driven development" i Zarząd nie będzie słuchał drobnicy mającej kilkadziesiat max kilkaset akcji głośno domagającej się dat, demów, trailerów i bóg wie jeszcze czego w imie bezpieczenstwa i gwarancji zysków ze swoich inwestycji. Jak czytam te wpisy co poniektórych to chyba się w im w głowach poprzewracało.
Edytowany: 11 kwietnia 2021 01:48

1ketjoW
1ketjoW PREMIUM
115
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 1 592
Wysłane: 11 kwietnia 2021 07:42:10 przy kursie: 89,20 zł
Elemis,

Dziękuję za wpis. Zdania nie zmieniam.

Na marginesie skoro jedna emisja niespodziewana już była mogą być i następne. To kwestia oferty i zmiany planów. Nie zglębiałem tego tematu ani wielkości funduszu który obejmował emisję. Dla nich to może być drobna inwestycja bez większego znaczenia dla aktywów. Czasem też tak robię i ryzykuje 5% wartości portfela w projekt który rokuje. To niewiele znaczy ale fair value nie jest to na pewno. Tu rolę gra statystyka. Na 5 projektów, 1 który wypali pokrywa straty na innych i daje fajnie zarobić. Miłej niedzieli.

Nie mam akcji tej spółki i nie mam oczekiwań zaleceń itd. co do komunikacji z rynkiem w sprawie gry. Pewna aura tajemniczości może być dobra rodzi też jednak znaki zapytania. Poza tym występują ryzyka niezależne od spółki i im dłuższy okres produkcji tym ryzyko korekty na szerokim rynku akcji jest większe.

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

hal80
hal80 PREMIUM
4
Wpisów: 24
Wysłane: 11 kwietnia 2021 20:36:46 przy kursie: 89,20 zł
Mnie po ostatnich czatach zmartwiła informacja, że wersja na PS4 może się ukaże, a na pewno nie będzie to w dniu premiery. Ile może być konsol PS5 za rok?
Trochę nie rozumiem przyczyny takiej decyzji, czy gra jest aż tak wymagająca ? Czy faktycznie PS4 już tak odstają sprzętowo? GTA V uciągnęły.

Vox
134
Wpisów: 6 637
Wysłane: 11 kwietnia 2021 21:26:09 przy kursie: 89,20 zł
wydaje mi się że gra będzie miała wymagającą grafikę - tj. bardzo ładną grafikę.
A po sucesie gry rozważą downgrade na PS4.
Tak przynajmniej zrozumiałem z sobotniej prezentacji i Q&A u Longterma - która swoją drogą była dużo bardziej ciekawa od tej na stockwatch.

Odnosząc się do fair value - zdania nie zmienię. Fundusz wycenił spółkę na 97zł, całkiem niedawno. Nie ma lepszej opcji wyceny, dla takich żuczków jak my... Musimy zdać się na tych którzy maja lepszy dostęp do informacji i np. ogrywają buildy - jak nasz człowiek w RN, Elemis.
Tak naprawdę to jest jedynie kwestia zaufania do ludzi.

Co nie znaczy że kurs akcji nie zanurkuje w przyszłym tygodniu. Inwestorzy są wręcz wściekli na przełożenie premiery. Rozmawiałem z kilkoma osobami i część pogoniła akcje lub mocno zredukowała pozycje. W przyszłym tygodniu przewiduję spadki.

Ja poczekam na premierę gry. No chyba że nadejdą wieści że zespół się rozpadł albo inny news killer.
Jestem w stanie przeboleć przełożenie premiery o kilka miesięcy. To najmocniejszy zespół jesli chodzi o doświadczenie jaki widziałem w ostatnich 3 latach(a zapoznalem sie z duza liczba spolek) - i liczę że dowiozą.
Edytowany: 11 kwietnia 2021 21:30

Elemis
Elemis PREMIUM
76
Wpisów: 316
Wysłane: 12 kwietnia 2021 00:00:23 przy kursie: 89,20 zł
Strzałka @1ketjoW
1ketjoW napisał(a):
Elemis,

Dziękuję za wpis. Zdania nie zmieniam.

Na marginesie skoro jedna emisja niespodziewana już była mogą być i następne. To kwestia oferty i zmiany planów.

Zawsze i wszystko jest kwestią oferty. Emisja planowana nie jest, ale jeśli jutro z propozycją emisji podwawiającej wycenę spółki zgłosi się np. właściciel SpaceX uważam, że spółka powinna dać szansę wypowiedzieć się akcjonariatowi na temat takiej oferty. Tak pisząc pół żartem przypominam już nieco poważniej wszystkim bojącym się że:
1. Kapitał docelowy został w pełni wykorzystany - zatem każda kolejna emisja będzie wymagała zgody WZA
2. Emisja była w zasadzie możliwa dlatego, że spółce udało się uplasować emisję serii H po wyższej niż pierwotnie zakładano wycenie. Stąd nadwyżka akcji spożytkowana teraz
3. Emisja rozwodniła bieżący akcjonariat o około 1.5%

1ketjoW napisał(a):

... występują ryzyka niezależne od spółki i im dłuższy okres produkcji tym ryzyko korekty na szerokim rynku akcji jest większe.

To prawda. Okres "bez przychodowości" spółki wydłuża się. Zwiększa się możliwość bessy na szerokim bądź branżowym. Ryzyko to jednak słowo odmieniane przez wiele przypadków. Patrząc na drugą stronę medalu - ostatnie potężne Covid-spadki znacznie zwiększyły przychody i zyski producentów gier. Tzw. zwałka na szerokim oznacza najczęściej spadek wartości złotówki. Z pamięci piszę, że 96% przychodów producentów gier w PL pochodzi z eksportu.

Ryzyko jest wredne - zdążyłem się już podzielić z Wami moim dużym uznaniem dla scenariusza gry. Tyle, że bardzo dobry scenariusz rodzi.... RYZYKO. Czy uda się go należycie zaimplementować? Czy nie będzie on kontrariańsko zbyt zagmatwany dla gracza? Chyba jednak nie jest to powód do robienia czegoś "gorzej"?

Moim subiektywnym zdaniem wydłużenie procesu produkcji i zwiększenie budżetu gry znacznie zmniejsza inne ryzyka
1. Robienia wszystkiego z nożem na gardle
2. Nie dowiezienia produktu w należytej jakości
3. Chodzenia na niepotrzebne kompromisy w sprawie testów bądź marketingu.

Przypominam też, że proces tworzenia gry jest procesem kreatywnym. Nie wszystko zawsze jest także zależne tylko od spółki. Ja zawsze lubię mieć bufor bezpieczeństwa w nagłych wypadkach

Mało też ludzi zwróciło uwagę na to, że nie tylko na IP 1 zostaną przeznaczone środki z emisji. Patrząc na to jakie ryzyka zmaterializowały się na innych, dobrych studiach, jestem trochę spokojniejszy wiedząc, że STA podejmuje już pierwsze, nieśmiałe ruchy związane z drugim IP

Reasumując - bardzo spodobał mi się Twój tekst - więc go zacytuję:

1ketjoW napisał(a):

Gdyby to było takie proste. Ehh

W dalszym ciągu kręcę też lekko głową czytając o tym, że spółka wiedziała już o celach emisji dużo wcześniej i że sprawa była klepnięta X czasu temu. Jestem zdania, że oportunistycznie, czasem do poinformowania o przesunięciu premiery była końcówka grudnia. Myślę, że rynek wtedy nie miałby żalu i pochwalił przezorność. Przeświadczenie niektórych o "wszechwiedzy" innych jest wiecznie żywe.

hal80 napisał(a):

Mnie po ostatnich czatach zmartwiła informacja, że wersja na PS4 może się ukaże, a na pewno nie będzie to w dniu premiery. Ile może być konsol PS5 za rok?

Strzałka Hal!

Baza konsol będzie z pewnością rosnąć. Spółka nie odżegnuje się jednoznacznie od żadnych platform, natomiast równoczesne łapanie wszystkich srok za ogon może mieć opłakane skutki. Sądzę, że lepiej dowieźć produkt w wysokiej jakości na wybrane platformy, niż w "fair to middling" na wszystkie

Vox napisał(a):

Nie ma lepszej opcji wyceny, dla takich żuczków jak my... Musimy zdać się na tych którzy maja lepszy dostęp do informacji i np. ogrywają buildy - jak nasz człowiek w RN, Elemis.
Tak naprawdę to jest jedynie kwestia zaufania do ludzi......
....
To najmocniejszy zespół jesli chodzi o doświadczenie jaki widziałem w ostatnich 3 latach(a zapoznalem sie z duza liczba spolek) - i liczę że dowiozą.

Cześć @Vox

Naprawdę nie ma na tym etapie osoby, która byłaby w stanie przewidzieć jak sprzeda się gra The Invincible. Wszyscy radni świata ( dzięki Vox - lubię to określenie thumbright ), fundusz, pan prezes, ani nawet Keanu Reeves. Pod tym kątem jestem równym Tobie żuczkiem. To co mogę i staram się robić - to zmaksymalizować szansę na to, żeby ta sprzedaż była jak największa.

Podobnie jak Ty głęboko wierzę w skillset ludzi tworzących Starward. Chcę zapewnić im możliwie duży komfort pracy by ich kompetencje połączone z brakiem zbyt dużej presji czasowej i wsparciem korporacyjnym okazały się tą magiczną miksturą i boskim pyłem generującymi wysoką sprzedaż.

GRAF78
45
Wpisów: 1 243
Wysłane: 12 kwietnia 2021 00:24:15 przy kursie: 89,20 zł
Vox napisał(a):
... Inwestorzy są wręcz wściekli na przełożenie premiery. Rozmawiałem z kilkoma osobami i część pogoniła akcje lub mocno zredukowała pozycje...

masz na chyba myśli drobnicę (albo tych bez akcji których najwiecej sie udziela na forum i robi szum) bo z tego co wiem żaden duży inwestor nie sprzedał akcji ba nawet nie był zaskoczony przełożeniem premiery, a średni rozważają skorzystać z okazji i powiększyć swoje pozycje

Vox
134
Wysłane: 12 kwietnia 2021 09:06:42 przy kursie: 82,00 zł
GRAF78 napisał(a):
średni rozważają skorzystać z okazji i powiększyć swoje pozycje

no to będą mieli szansę... kurs spada... rozczarowani przełożeniem premiery wychodzą.

ciekawe kiedy będzie dość tanio dla nich.
Edytowany: 12 kwietnia 2021 09:07

krewa
krewa PREMIUM
436
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 8 125
Wysłane: 12 kwietnia 2021 09:33:55 przy kursie: 82,00 zł
GRAF78 napisał(a):
Vox napisał(a):
... Inwestorzy są wręcz wściekli na przełożenie premiery. Rozmawiałem z kilkoma osobami i część pogoniła akcje lub mocno zredukowała pozycje...

masz na chyba myśli drobnicę (albo tych bez akcji których najwiecej sie udziela na forum i robi szum) bo z tego co wiem żaden duży inwestor nie sprzedał akcji ba nawet nie był zaskoczony przełożeniem premiery, a średni rozważają skorzystać z okazji i powiększyć swoje pozycje

W ciągu ostatnich 5 sesji sprzedano całe 0,25% free float

1ketjoW
1ketjoW PREMIUM
115
Wysłane: 12 kwietnia 2021 09:48:00 przy kursie: 82,00 zł
Vox,

Mam pytanie odnośnie fair value po wpisie Elemisa. Jego zdaniem nikt nie jest wstanie określić wielkości sprzedaży gry. Jak więc fundusz określił to fair value? Ponadto ludzie pracujący w funduszach też się mylą, co widać po wynikach wielu funduszy. Ja tam z tym fair value będę ostrożny.

Vox
134
Wysłane: 12 kwietnia 2021 10:13:36 przy kursie: 82,00 zł
Elemis sam jest graczem... Jesli pisze że ogrywa buildy i są spoko - patrz co pisze wyżej w tym wątku, to chyba potencjał jest całkiem niezły.
On widział produkt, Zapewne fundusz też.

Ja niestety nie... I raczej to się nie zmieni, spółka trzyma tajemnicę.
Może się sam oszukuję że gra będzie dobra Think

@krewa, a czemu liczysz 5 dni? News jest od piatkowej sesji.
dzis po godzinie notowań już 100 tys, jak na SI to dużo.
Poza tym oczywiście sprzeda tylko część inwestorów, tych szybko spekulujących
i tych co mają lepsze spółki na oku (w ich subiektywnej ocenie)
Edytowany: 12 kwietnia 2021 10:15

darebar
darebar PREMIUM
7
Wpisów: 46
Wysłane: 12 kwietnia 2021 10:17:04 przy kursie: 82,00 zł
W przypadku Starward wejście funduszu z tak niewielkim zaangażowaniem, jak na zagraniczny podmiot, od początku wydaje się dziwne. Przy obecnie posiadanym pakiecie akcji zarówno spadek ceny o 50%, jak i wzrost o 200-300%, to dla funduszu, zwłaszcza spoza Polski, są kwoty niewielkie. W zasadzie wygląda to trochę bądź na próbę badania polskiego gamedev, bądź zwyczajnie na "drobną" przysługę, gdy było już wewnątrz firmy wiadomo, że terminy nie spinają się i trzeba zagrać PR, a i parę złotych więcej przyda się.

Obecnie rynek stara się, przynajmniej moim zdaniem, wycenić zagrożenie sprzedaży części akcji serii C i D, na które lockup znika 19 maja 2021 r., a które, dotychczas można było tak pomyśleć, mogły być trzymane do momentu pierwotnego terminu premiery w tym roku. Teraz jednak ona się odwleka, więc może warto część akcji sprzedać z naprawdę godziwym zarobkiem. Mówimy tutaj o 350 tys. akcji nabytych za ok. 1/20 obecnej wyceny i za ok. 1/10 obecnej wyceny. Posiadacze tych akcji o wartości (po obecnym kursie) 30 mln zł będą mieć naprawdę sporą pokusę, żeby upłynnić np. 10% czy 20% swojego oryginalnego udziału. W ten sposób już zarobią, a do premiery nadal zachowają spore pakiety akcji.

mackopl
mackopl PREMIUM
41
Wpisów: 1 081
Wysłane: 12 kwietnia 2021 10:18:26 przy kursie: 82,00 zł
GRAF78 napisał(a):

Przepraszam, a o której godzinie będą kupować?

krewa
krewa PREMIUM
436
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 8 125
Wysłane: 12 kwietnia 2021 10:21:01 przy kursie: 82,00 zł
Vox napisał(a):

Tabelę tak mam zrobioną - wolumen z 1 sesji, z 5 i z 20. 5-sesyjny wolumen w tym przypadku bardziej pasuje wg mnie

Vox
134
Wysłane: 12 kwietnia 2021 10:29:09 przy kursie: 82,00 zł
darekbar napisał(a):
Obecnie rynek stara się, przynajmniej moim zdaniem, wycenić zagrożenie sprzedaży części akcji serii C i D, na które lockup znika 19 maja 2021 r

oczywiscie masz rację... Ale to nie jedyna strona transakcji. Jesli gra jest dobra, to fundusz prawdopodobnie dokupi z rynku...
Jesli zaś gra jest słaba, to nastąpi totalne załamanie kursu (ludzie od C i D to przecież znajomi insiderow, i znając polską giełdę mają dostęp do informacji tak czy inaczej)

Wszystko rozbija się o to co firma ma... Jak jest wydmuszką tak jak niektórzy sugerują to wszystko runie jak domek z kart.

Rozwijając teorie wydmuszki:
- spółka trzyma tajemnicę aby za wczesnie nikt się nie dowiedział że nic tam nie ma, zasłaniająć się marketingiem
- spółka przesuwa premierę żeby móc sypać z lockupów
Oraz wybrane tematy z bankiera:
Moderator:
Szanujmy się...

Biorąc pod uwagę że w projekcie mamy Watchdoga, a zespół to ludzie z doświadczeniem/reputacją, Chyba mało prawdopodobne? Chyba bardziej prawdopodobne że gra powstaje i ma się dobrze?
Chociaż biorąc pod uwagę że kiedyś zainwestowałem w getback, nie sugerujcie się tym co piszę Speak to the hand
Edytowany: 12 kwietnia 2021 20:04

jwk
24
Wpisów: 76
Wysłane: 12 kwietnia 2021 10:50:19 przy kursie: 82,00 zł
Myślę, że powinniśmy urwać dyskusję o wydmuszcę, bo jest ona trochę niepoważna. Z dużym prawdopodobieństwem można (według mnie) założyć, że to co zostało przedstawione w ostatnich dniach jest zwyczajnie prawdą - gra powstaje, część terminów się poprzesuwała, bo to wciąż jednak pierwsza gra produkowana przez ten zespół, część z zarządzających pewnie przy okazji awansu z okazji nowego studia po raz pierwszy prowadzi projekt, więc i się uczą. W trakcie produkcji, do której podchodzą jak do swojego dziecka, objawiło im się parę ciekawych dodatkowych pomysłów i jak to przy okazji projektów "z serca", a nie czysto komercyjnych, nie potrafią z nich zrezygnować - stąd też dodatkowe (w stosunku do "zwykłej obsuwy") opóźnienia.

Dla mnie raczej kluczową kwestią jest, na którą niestety zarząd nie zdecydował się odpowiedzieć podczas czatu, czy przy okazji zwiększenia skali projektu został przeprowadzony odpowiedni due diligance i czy spółka/zarząd oczekuje odpowiedniego wzrostu sprzedaży, który będzie kompensował wzrost budzętu oraz ryzyka projektu. Spółka przedstawiała swoje prognozy w prospekcie, które dotyczą jeszcze "starej wersji" gry, więc chętnie zobaczyłbym zaktualizowane cyferki, choćby żeby samemu ocenić wiarygodność prognoz zarządu. Niestety ważniejszą kwestią dla niektórych forumowiczów oraz zarządu jest liczba zakończeń, ale cóż każdemu nie dogodzisz. (PS. proszę nie usuwać ten drobnej docinki, to taki przyjacielski kuksaniec)

1ketjoW
1ketjoW PREMIUM
115
Wysłane: 12 kwietnia 2021 10:51:25 przy kursie: 82,00 zł
Vox napisał(a):
Elemis sam jest graczem... Jesli pisze że ogrywa buildy i są spoko - patrz co pisze wyżej w tym wątku, to chyba potencjał jest całkiem niezły.
On widział produkt, Zapewne fundusz też.

Ja niestety nie... I raczej to się nie zmieni, spółka trzyma tajemnicę.
Może się sam oszukuję że gra będzie dobra Think

Poza tym oczywiście sprzeda tylko część inwestorów, tych szybko spekulujących
i tych co mają lepsze spółki na oku (w ich subiektywnej ocenie)

Mi chodzi o co innego. Wszelkie prognozy sprzedaży wykonywane obecnie są obarczone dużym błędem. Skoro tak jest nie mogą wskazywać fair value.

Vox
134
Wysłane: 12 kwietnia 2021 11:08:43 przy kursie: 82,00 zł
ja z prezentacji zrozumiałem że

- reveal wrzesniowy podniosł im prognozę sprzedaży (ale o ile to nie powiedzą)
- jesli chodzi o zakończenia, to fajnie że historia jest nieliniowa. Gracze to lubią, wiem po sobie.

bankrucik
54
Wpisów: 4 315
Wysłane: 12 kwietnia 2021 12:19:09 przy kursie: 82,00 zł
Vox napisał(a):
[quote=darekbar]
www.bankier.pl/forum/temat_ale...

Biorąc pod uwagę że w projekcie mamy Watchdoga, a zespół to ludzie z doświadczeniem/reputacją, Chyba mało prawdopodobne? Chyba bardziej prawdopodobne że gra powstaje i ma się dobrze?
Chociaż biorąc pod uwagę że kiedyś zainwestowałem w getback, nie sugerujcie się tym co piszę Speak to the hand

a tak przekornie zapytam w kwestii zaufania..i wiarygodności
? kto jeszcze rok temu miał większe zaufanie i wiarygodność na rynku? ekipa z Starwarda? czy ekipa z CDProjekt?
o doświadczeniu w zarządzaniu firmą jako całością nie wspomnę...
a jak to się skończyło na CDprojekcie to każdy chyba widzi.. a doświadczenie, wiarygodność i nieprzebrane zasoby gotówki posiadali..
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość..

teraz również na twitter.com
Edytowany: 12 kwietnia 2021 12:22

Vox
134
Wysłane: 12 kwietnia 2021 12:32:26 przy kursie: 82,00 zł
a ja przekornie odpisze - porażka cyberpunka wzięła się z tego że ludzie którzy robili wiedzmina 3, poszli na swoje, zamiast robic cyberpunka... czego starward jest najlepszym przykładem :-)

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36