pixelg
11BIT - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

11BIT [11B]

AKTUALNY KURS: 345,50 zł (-2,12%) 18-10-2019 15:32
Rif
Wpisów: 608
Wysłane: 30 sierpnia 2019 11:40:46 przy kursie: 405,00 zł
Pamiętajmy, że to mowa o liście Steam, a gra ukaże się niebawem na trzech kolejnych platformach, w tym na Switch, gdzie może stanowić większy sukces niż na PC.
Poczekajmy na recenzje, a potem będzie można ze spokojem zajrzeć na listę bestsellerów :)

Niemniej najbardziej żal, że indyki tego pokroju miały wychodzić 3-4 razy do roku, a ukazuje się jeden. Przy czym przyszłoroczny niekoniecznie musi okazać się przyszłorocznym.
Co jak co, ale wydawnictwo powinno się szybciej rozwijać, bo który rok z rzędu słyszymy obietnicę dotyczącą wspomnianych 3-4 tytułów rocznie.

Frey
Wpisów: 859
Wysłane: 30 sierpnia 2019 12:40:32 przy kursie: 405,00 zł
Co do wishlisty - to mam zdanie podobne do @lelo-pakero. Na tym etapie istotniejsze znaczenie ma grupa, a nie wishlista. Jak będą dobre recenzje i gra spotka się z dobrym przyjęciem - to wishlista mocno wzrośnie - gdyż część potencjalnych nabywców będzie czekała na większą promocję. Z tego co mówił przedstawiciel spółki na forum, to np. FP ma obecnie (a przynajmniej miał przed obecną promocją) siedmiocyfrową wishlistę.
Jeśli chodzi o grupę COM to grupa ta - jak na grę tego rodzaju, ze znacznie mniejszym budżetem przeznaczonym na marketing niż FP, jest naprawdę okazałej wielkości. Przypomnę, że Moonlighter w momencie premiery miał niecałe 21 tyś osób w grupie. Do tego przed nami ogrywanie CoM przez bardziej popularnych streamerów - w weekend, oraz materiały z PaX, co z pewnością przełoży się na wzrost grupy.

Co do ilości gier w wydawnictwie - też chciałbym więcej, ale znalezienie ciekawych projektów, prowadzonych przez odpowiedzialne zespoły, z którymi da się współpracować, nie jest proste. Starczyłyby mi zatem nawet jedna, dwie premiery rocznie - ale gier o jakości i potencjale co najmniej jak ML.
Zgadzam się tu w pełni z @Elemisem, że lepiej w tym przypadku skupić się na jakości niż ilości wydawanych projektów (a najlepiej to połączyć king ). Szczególnie ważne jest to na początku wydawniczej działalności (w którym to miejscu 11Bit jeszcze przecież jest) - gdyż każdy kolejny sukces wydawniczy, będzie kierował do 11Bit zespoły z coraz to ciekawszymi projektami - co z czasem przełoży się i na ilość.

Rif
Wysłane: 30 sierpnia 2019 14:38:35 przy kursie: 405,00 zł
Odciążę Freya nieco.

Na niemieckim portalu o grach survivalowych pokazał się tekst na temat konsolowej wersji Frostpunka, w którym chwalą sobie sterowanie gry.

survivethis.news/frostpunk-fue...

Z niemieckim jestem na bakier, ale przy pomocy translatora wyczytałem, że:

- Gra działa płynnie na X-box One

- Autor jako gracz PC nie miał problemu z przejściem na sterownie padem

- Sterownie padem było bardzo intuicyjne. Opisuje je ze szczegółami (m.in. jako ciekawostkę podaje fakt użycia wibracji, który podnosi emocje, gdy kończy się czas podejmowania decyzji), ale najważniejsze wydaje się stwierdzenie dotyczące zastosowanych rozwiązań: "Wydaje mi się, że zastosowane (sterowanie) na pierwszy rzut oka jest jeszcze bardziej przyjazne dla użytkownika niż na PC."

Frey
Wysłane: 30 sierpnia 2019 16:30:51 przy kursie: 405,00 zł
Bardzo ciekawe info - dzięki Rif. wave Jak sterowanie rzeczywiście przypadnie do gustu graczom konsolowym - to możemy mieć sporą niespodziankę.
Tak jak pisałem - w weekend zacznie się ogrywanie CoM przez bardziej znanych streamerów. Jeden z nich - Paul Soares Jr (mający 1,5 mln subskrybentów na youtube) już podzielił się na twitterze wrażeniami z CoM:
"Terrific game! I can vouch for it! Hope to get some video proof tomorrow :)" thumbright

Frey
Wysłane: 30 sierpnia 2019 16:50:10 przy kursie: 405,00 zł
Na kanwie toczącej się niedawno na tym wątku dyskusji wrzucę fragment wypowiedzi przedstawiciela spółki z forum inwestorskiego (wytłuszczenie moje):

"Dzień dobry

11 bit studios S.A. po premierze "Frostpunka" i wzroście kursu stało się ciekawą spółką dla inwestorów finansowych spoza Polski (ich poprzeczka, jeśli chodzi o minimalną kapitalizację spółki, w którą mogą inwestować wisi znacznie wyżej niż w przypadku naszych rodzimych funduszy). Dlatego od ponad roku dość regularnie bierzemy udział w konferencjach inwestorskich poza Polską gdzie prezentujemy naszą firmę, strategię, filozofię, plany na przyszłość, itp. "

Jak już pisałem - miejsce na rynku jest i dla spółek małych - raczkujących jak i dla spółek większych - już przynajmniej nieco rozwiniętych. Każde z tych spółek znajdą swoich inwestorów.

Frey
Wysłane: 2 września 2019 10:33:01 przy kursie: 416,00 zł
Zaczynają się pojawiać pierwsze recenzje CoM:

Tech Raptor - 9.0/10

Hadcore Gamer - 4.5/5
Cytat:

Don’t let the tag or implication of hollowness throw you, Children of Morta — like Dead Cells before it — is an addictive, well-orchestrated and brilliantly-devised take on the roguelike template.
www.hardcoregamer.com/2019/09/...

indiegamewebsite.com - 8/10

Cytat:
Children of Morta doesn’t set the genre ablaze, move it in any new directions or do much to widen its reach, beyond letting more casual players grind their way through impasses. In structure and presentation it’s reminiscent of last year’s Moonlighter, but without the unique shopkeeping mechanic which set that apart. That said, there’s nothing wrong with a well-accomplished genre archetype. Do you enjoy rogue-lites? You’re pretty much guaranteed to like this.

gamespew.com - 8/10 - "very good". happy3
Cytat:
Children of Morta would be a perfectly good linear dungeon crawler; it would also be a pretty good roguelike. But it genuinely manages to strike the perfect balance between the two, offering addictive, challenging and varied gameplay, as well as strong narrative, characters and world building. Besides some difficulty issues with the two-player mode and the melee characters, it’s a pretty great game. Plus the spirit you rescue at the end of the first area looks like a giant floating vagina, so what more could you want?
www.gamespew.com/2019/09/child...

thumbright

Frey
Wysłane: 2 września 2019 10:48:14 przy kursie: 416,00 zł
gamersheroes.com 9/10

Cytat:
Children of Morta is the best roguelike I’ve played in 2019. A strong story, exciting combat, and great characters make it a must-play for any roguelike fan.
www.gamersheroes.com/honest-ga...

FilipBonn
FilipBonn PREMIUM
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 19
Wysłane: 2 września 2019 10:55:59 przy kursie: 416,00 zł
Takich ocen w zasadzie można było się spodziewać, biorąc pod uwagę wcześniejsze pozytywne opinie z pokazów, tak samo jak wszyscy spodziewają się że gra sprzeda się conajmniej dobrze.
Moje pytanie: Czy to wszystko nie jest już w cenie?

Rif
Wysłane: 2 września 2019 11:10:53 przy kursie: 416,00 zł
Od rana buzia się szeroko uśmiecha, gdy czyta się te wszystkie recenzje.
Przypuszczam, że jutro na premierowym zwiastunie znajdą się podsumowania z najważniejszych portali.
Od początku wierzyłem w duży potencjał tego tytułu. Niech tylko będzie to dopracowany produkt, aby nie popsuć pierwszego efektu na Steam, a będzie bardzo dobrze.
Szkoda tylko, że nie dowieźli jednoczesnej premiery z konsolami.
Jutrzejsza premiera będzie miała ciekawych konkurentów w postaci odświeżanych kotletów, ale za to legendarnych - Final Fantasy VIII i Spyro Reignited Trilogy. Oba już w tej chwili cieszą się większym zainteresowaniem (rozpoznawalność i nostalgia robią swoje), więc to trochę nie jest tak, że termin ten stanowił całkowite "bezkrólewie".

FP Season pass po blisko tygodniu powoli opuszcza pierwszą stronę bestów, ale przypuszczam, że kolejne, dużo bardziej zaawansowane DLC dadzą mu drugie i trzecie życie. Później pewnie jeszcze jeden sezon pociągną, a i ukażą się wersje kompletne. Spokojnie 2-3 lata dobre monetyzacji przed tą grą.

FilipBonn napisał(a):
Takich ocen w zasadzie można było się spodziewać, biorąc pod uwagę wcześniejsze pozytywne opinie z pokazów, tak samo jak wszyscy spodziewają się że gra sprzeda się conajmniej dobrze.
Moje pytanie: Czy to wszystko nie jest już w cenie?

Jakiś tam sukces z pewnością jest w cenie, a przynajmniej nie grozi nam efekt "Blair Witch". Oczywiście większy sukces CoM, to doskonała wiadomość, bo ugruntuje pozycje 11bit jako wydawcy. Istnieje duża szansa wzmocnienia fundamentów, a to już może mieć pewien wpływ na cenę, choć na ten moment niewielki. Jeśli za jakieś pół roku zaczniemy z tego poziomu drogę pod P8, to mi to w zupełności wystarczy.
Edytowany: 2 września 2019 11:17

Frey
Wysłane: 2 września 2019 11:15:37 przy kursie: 416,00 zł
Wszystko zależy od horyzontu inwestycyjnego - jak ktoś się spodziewa mega wystrzału - to go (raczej) nie zobaczy. 11Bit przyzwyczaja do wysoko ocenianych produkcji. Jak ktoś inwestuje na dłużej, licząc na stabilny rozwój spółki - to kolejna udana premiera z wydawnictwa (a na taką się zapowiada), będzie kolejnym krokiem w dobrym kierunku. Krokiem, który pozwoli marce 11Bit zdobyć nowych fanów, a samemu wydawnictwu - rozwinąć skrzydła. Nie wątpię bowiem, że ewentualny sukces CoM skieruje do 11bit nowe zespoły, z ciekawymi projektami.

Tymczasem:
gamestar.de - 86/100
www.gamestar.de/artikel/childr...

jumpdashroll - 8.
www.jumpdashroll.com/article/c...

I nawet 10/10 jest! thumbright
it.videogamer.com/2019/09/02/c...

lelo-pakero
Wpisów: 531
Wysłane: 2 września 2019 11:58:23 przy kursie: 416,00 zł
Recenzji jest już sporo i widać, że średnia będzie raczej bardzo wysoka, ok. 85/100? Jeżeli tak się stanie to byłby to znacznie lepszy wynik niż bardzo dobrze ocenianego Moonlightera, który na PC ma 74/100 na metacritic. Część ryzyka zdjęta, moim zdaniem w ocenach jest zaskoczenie na plus, teraz trzeba czekać na oceny na steamie.

Bidzos
Wpisów: 107
Wysłane: 2 września 2019 16:31:14 przy kursie: 416,00 zł
Na metacritic mamy pierwsze cztery oceny średnia 85pkt, póki co wyższa niż na FP
"Jeśli ktoś twierdzi, że na giełdzie jest coś pewnego, to albo zaczyna, albo niedługo skończy"

topfacet
Wpisów: 2 462
Wysłane: 2 września 2019 17:26:11 przy kursie: 416,00 zł
Zobaczcie co się dzieje, dla porównania na Bloober...
Edytowany: 2 września 2019 17:27

Bidzos
Wysłane: 3 września 2019 08:55:21 przy kursie: 416,00 zł
W mojej opinii nie ma co porównywać, gdyż 11bit znany jest z jakości głównych produktów, Bloober niekoniecznie, poza tym największa porażką BW to optymalizacja a tego problemu nie ma na konsolach które są core-em dla BW.
Choć przyznaje, że recenzenci wysoko ocenili BW, natomiast z historii wynika, że gry od 11bit pozytywnie zaskakują i oby dziś też tak było.
PS póki co na Metacritic 85 czyli najwyżej dotychczas oceniania gra z udziałem bitów.
PS2 bardzo ciekawi mnie dzisiejsza batalia z Final Fantasy
"Jeśli ktoś twierdzi, że na giełdzie jest coś pewnego, to albo zaczyna, albo niedługo skończy"
Edytowany: 3 września 2019 08:57

aircanada15
aircanada15 PREMIUM
Wpisów: 855
Wysłane: 3 września 2019 09:18:07 przy kursie: 425,00 zł
Dziś premiery mają Spyro i FF8. Pozycja na Steam jest drugorzędna, liczy się poziom sprzedaży.

sledzik007
Wpisów: 48
Wysłane: 3 września 2019 11:05:51 przy kursie: 425,00 zł
Jestem ciekaw jak będzie wynik walki z ff8 oraz jak długo będzie się utrzymywać w top 25 steam

chris_martin
Wpisów: 593
Wysłane: 3 września 2019 11:10:58 przy kursie: 425,00 zł
gra zbiera bardzo pozytywne oceny - na Metacritic, zarówno Pisma branżowe jak i gracze ;-)
Everything you know is wrong.........

topfacet
Wpisów: 2 462
Wysłane: 3 września 2019 15:02:56 przy kursie: 425,00 zł
Ja widzę COM na 10 miejscu w TOP na Steam, chyba, że źle patrzę king

Bidzos
Wysłane: 3 września 2019 15:07:44 przy kursie: 425,00 zł
Też jestem zdziwiony, jakby rozpoczęli sprzedaż tam gdzie skończył się preorder.

sledzik007
Wpisów: 48
Wysłane: 3 września 2019 15:14:45 przy kursie: 425,00 zł
Bardzo dobrze widzisz Top Facet - świadczy to o potencjale gry - jestem ciekawe jakie będą oceny graczy

Użytkownicy przeglądający ten wątek 3citrony, Gość, Rejerf, Rif, Utnapisztim