pixelg
11BIT - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

11BIT [11B]

AKTUALNY KURS: 522,00 zł (-1,14%) 09-07-2020 17:01
zjk
Wpisów: 920
Wysłane: 14 września 2010 19:36:34
krishic napisał(a):
zjk napisał(a):
Frog napisał(a):
Artykuł w GG Parkiet

Dopiero odnalazłem ten artykuł. Skoro prognozy są już upublicznione, mam pytanie o to:

Cytat:
[Spółka] W 2010 r. chce mieć 0,7 mln zł przychodów.

Z czego mają wynikać te przychody skoro pierwsza gra ma się ukazać najwcześniej w Q1 2011?

Byc moze z licencji lub od dystrybutorow.. ale tez jestem ciekawy jaka jest oficjalny (albo nieoficjalny) komunikat w tej sprawie.

Te przychody tworzy kategoria tzw "zmiana stanu produktow" czyli koszty przypisane do produkowanej gry. Jak gra bedzie dobra i sie kiedys sprzeda to te wydatki trafia w postaci gotowki do spolki schodzac jednoczesnie z "magazynu". Rozumiem ze na razie wyglada to np tak ze wydajemy:
20 tys na robienie grafiki gry X
20 tys na strone dzwiekowa gry X
i pojawia sie nam 40 tys przychodu w postaci zmiany stanu produktow. Pisalem o tym jakies 3 strony temu

Czyli poprostu kreatywna ksiegowosc.. Taka opcja zle sie konczy, wszczegolnosc ze kiedys trzeba rozliczyc mega strate, gdy produk sie nie sprzeda... a gdy sie sprzeda dobrze to zysk juz byl zaksiegowany, wiec niema zysku.
Edytowany: 14 września 2010 19:37

WatchDog
WatchDog PREMIUM
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 562
Wysłane: 14 września 2010 20:46:00
Link do wywiadu z Grzegorzem
www.tvncnbc.pl/nowe-gry-na-new...

Jutro odpowie na poruszone wyżej kwestie.

zjk
Wysłane: 14 września 2010 20:49:50
Wszystko zalezy od determiancji posiadaczy akcji; jezeli Ci co objeli nowa emisje i maja stare akcje nie zaczna sie wyprzedawac, kurs nie spadnie. Co prawda jak to na NC spolka pewnie bedzie znaczaco przewartosciowana w pierwszej fazie, a biorac pod uwage ze do czasu wytworzenia gry firma niebedzie zarabiac wszystko lezy w desperacji akcjonariuszy.

Problemem moze tutaj cene emisji akcji seri A,B,C co moze powodowac pokuse sprzedazy akcji seri A,B znacznie pozniej ceny seri C, co niewatpliwie przelozy sie na spadek kursu firmy.

krishic
Wpisów: 501
Wysłane: 14 września 2010 22:51:43
Spolka nie jest typowo produkcyjna wiec operowanie kategoria "zmiana stanu produktow" jest dla mnie malo intuicyjne. Widze natomiast w tym sens tzn dzieki temu mozna ladnie wygladzac wynik spolki. Troche jak u deweloperow, cykl inwestycyjny jest na tyle dlugi, ze wyniki kwartalne moga sie znacznie roznic. Dlatego np "gorsze" okresy sa wygladzane przeszacowaniami, ktore zmniejszaja marze w "lepszych" czasach.
Tak tez w tym przypadku "sztuczka" polegajaca na ksiegowaniu kosztow w postaci wzrostu stanu produktow powoduje poprawe wyniku finansowego w okresie gdy "prawdziwych" przychodow jeszcze nie ma i zmniejsza wynik finansowy w momencie gdy sie one pojawia. Mysle, ze w naturalny sposob wygladzanie wyniku powinno takze wplywac na mniejsza zmiennosc ceny akcji.
Ryzykiem jak juz wczesniej pisalem jest to, ze sprzedaz danej gry nie pokryje kosztow, ale w takim przypadku to w jaki sposob koszty byly ksiegowane bedzie najmniejszym problemem.

Branza jest ostatnio bardzo modna, indeksy wysoko, spolka ma niewielka kapitalizacje wiec debiut powinien byc okazaly. Mnie interesuje co bedzie pozniej. Na razie sobie obserwuje, moze kiedys kupie.
Edytowany: 14 września 2010 23:05

Frog
Wpisów: 5 454
Wysłane: 15 września 2010 08:28:05
zjk napisał(a):
Co prawda jak to na NC spolka pewnie bedzie znaczaco przewartosciowana w pierwszej fazie, a biorac pod uwage ze do czasu wytworzenia gry firma niebedzie zarabiac wszystko lezy w desperacji akcjonariuszy.

Co do tego przewartościowania to masz rację, o ile patrzymy historycznie na wskaźniki.
Jeżeli jednak uda się zrealizować prognozy przyszłoroczne, choćby w połowie, to C/Z będzie przy cenie emisyjnej i tak jednocyfrowy!
Liczę jednak, że prognozy uda się zrealizować. Jak to wpłynie na kurs, pozostawiam wyobraźni.
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum

Frog
Wysłane: 15 września 2010 08:29:55
WatchDog napisał(a):

Dodam w takim razie jeszcze jedno pytanie, czy zamierzacie zorganizować przed debiutem czat z inwestorami za pośrednictwem strony http://czat.ipo.pl lub podobnej?
Follow me on Twitter

11bit
Grupa: Emitent
Wpisów: 31
Wysłane: 15 września 2010 12:01:01
zjk napisał(a):
krishic napisał(a):
zjk napisał(a):
Frog napisał(a):
Artykuł w GG Parkiet

Dopiero odnalazłem ten artykuł. Skoro prognozy są już upublicznione, mam pytanie o to:

Cytat:
[Spółka] W 2010 r. chce mieć 0,7 mln zł przychodów.

Z czego mają wynikać te przychody skoro pierwsza gra ma się ukazać najwcześniej w Q1 2011?

Byc moze z licencji lub od dystrybutorow.. ale tez jestem ciekawy jaka jest oficjalny (albo nieoficjalny) komunikat w tej sprawie.

Te przychody tworzy kategoria tzw "zmiana stanu produktow" czyli koszty przypisane do produkowanej gry. Jak gra bedzie dobra i sie kiedys sprzeda to te wydatki trafia w postaci gotowki do spolki schodzac jednoczesnie z "magazynu". Rozumiem ze na razie wyglada to np tak ze wydajemy:
20 tys na robienie grafiki gry X
20 tys na strone dzwiekowa gry X
i pojawia sie nam 40 tys przychodu w postaci zmiany stanu produktow. Pisalem o tym jakies 3 strony temu

Czyli poprostu kreatywna ksiegowosc.. Taka opcja zle sie konczy, wszczegolnosc ze kiedys trzeba rozliczyc mega strate, gdy produk sie nie sprzeda... a gdy sie sprzeda dobrze to zysk juz byl zaksiegowany, wiec niema zysku.

Stanowczo odpieram zarzut o kreatywną księgowość. Nigdy jej nie stosowaliśmy , nie stosujemy i nie będziemy stosować. Polskie standardy rachunkowości dopuszczają dwa sposoby prezentacji danych w rachunku wyników - w układzie porównawczym i kalkulacyjnym. Świadomie wybrałem rachunek wyników w układzie porównawczym jako bardziej adekwatny do prowadzonej przez nas działalności produkcyjnej. Uważam, że w ten sposób zarówno inwestorzy jak i organy spółki otrzymują lepsze dane do analizy kondycji spółki. W układzie porównawczym nie ma problemu z przeczytaniem jakie zewnętrzne przychody osiągnęła spółka i dodatkowo można przeanalizować strukturę kosztów realizowanych projektów. Myślę, że tak jest lepiej niż gdyby koszty realizowanych projektów trafiały od razu w jednym worku do aktywów na zapasy.

Oczywiście stosując rachunek wyników w układzie porównawczym nie mamy możliwości ani intencji wykazywać fikcyjnych zysków. Zyski będą wykazywane wraz z realizacją zewnętrznych przychodów, tak jak to powinno być prawidłowo naliczane w każdej spółce.

Zapraszam do dyskusji na temat lepszego układu rachunku wyników dla naszej spółki. Jestem ciekaw kontrargumentów.

11bit
Wysłane: 15 września 2010 12:08:01
Frog napisał(a):
WatchDog napisał(a):

Dodam w takim razie jeszcze jedno pytanie, czy zamierzacie zorganizować przed debiutem czat z inwestorami za pośrednictwem strony http://czat.ipo.pl lub podobnej?

Super pomysł! Zapisuję do wykonania.

zjk
Wysłane: 15 września 2010 20:45:33
11bit napisał(a):
zjk napisał(a):

..........

Stanowczo odpieram zarzut o kreatywną księgowość. Nigdy jej nie stosowaliśmy , nie stosujemy i nie będziemy stosować. Polskie standardy rachunkowości dopuszczają dwa sposoby prezentacji danych w rachunku wyników - w układzie porównawczym i kalkulacyjnym. Świadomie wybrałem rachunek wyników w układzie porównawczym jako bardziej adekwatny do prowadzonej przez nas działalności produkcyjnej. Uważam, że w ten sposób zarówno inwestorzy jak i organy spółki otrzymują lepsze dane do analizy kondycji spółki. W układzie porównawczym nie ma problemu z przeczytaniem jakie zewnętrzne przychody osiągnęła spółka i dodatkowo można przeanalizować strukturę kosztów realizowanych projektów. Myślę, że tak jest lepiej niż gdyby koszty realizowanych projektów trafiały od razu w jednym worku do aktywów na zapasy.

Oczywiście stosując rachunek wyników w układzie porównawczym nie mamy możliwości ani intencji wykazywać fikcyjnych zysków. Zyski będą wykazywane wraz z realizacją zewnętrznych przychodów, tak jak to powinno być prawidłowo naliczane w każdej spółce.

Zapraszam do dyskusji na temat lepszego układu rachunku wyników dla naszej spółki. Jestem ciekaw kontrargumentów.

Z mojej strony obecnie raczej bedzie pytanie niz dyskusja;

Co w przypadku (zakladamy oczywiscie hipotetycznie, gdyz chyba nikt z nas tutaj niedopuszcza takiej mysli nawet) gdy projekt ktory przez kilka kwartalow zaksiegowal pokazne przychod:
- zostaje zamkniety (tj. nastepuje zaprzestanie dalszego rozwoju danego oprogramowania). W tym przypadku nastapi duza strata ktora moze wplynac na krotko okresowa wycene spolki.
- przychody osiagniete ze sprzedazy beda nizsze niz juz zaksiegowany przychod (istnieje takie ryzyko w tej branzy)

Z punktu widzenia inwestora przyjety system ma zarowno dobre strony (wartosc firmy rosnie wraz ze zwiekszeniem stopnia ukonczenia projektow) jak i zle (kleska projektu wygeneruje spore straty ksiegowe).

Pozatym osoba nie wtajemniczona w spolke (np. nowi "inwestorzy") zaobserwuje niski przychod faktyczny z danego przedsiewziecia w okresie sprzedazy gdyz zysk wygenerowany ze sprzedazy danej gry, zostanie zmniejszony o pozycje juz zaksiegowana w pozycji stan produktu (innym slowem, zarobilismy 10 tys, ale wczesniej umiescilismy 8 tys przychod w stan produktu wiec musimy teraz nasz produkt wycenic na -8 tys, i zaksiegowac 10 tys przychod, co faktycznie wygeneruje nam ze firma zarobila tylko 2 tys w danym okresie) - jezeli zle rozumiem prosze o wyprowadzenie mnie z bledu.

Odnosnie czatu, proponuje poinformowac akcjonariuszy takze droga poczty elektronicznej - nowych oraz obecnych akcjonariuszy.

Czy w momecie uruchomienia sprzedazy pierwszej gry firma zamierza publikowac miesieczne informacje na temat wplywow/kosztow sprzedazy?
Edytowany: 15 września 2010 20:46

Frog
Wysłane: 16 września 2010 14:22:11
www.gry-online.pl/S013.asp?ID=...

Cytat:
Jednym z gości wczorajszego, porannego programu stacji TVN CNBC Biznes był Grzegorz Miechowski prezes zarządu firmy 11 bit studios, znany szerzej jako szef produkcji przygodówki Teenagent oraz popularnej strategii turowej Gorky 17. Przedstawiciel producenta gier, założonego w dużej mierze przez pracowników dawnego Metropolis Software w grudniu 2009 roku, wziął udział w wywiadzie, którego głównym tematem był debiut na parkiecie giełdy NewConnect (planowany na przełom października i listopada). Miechowski przedstawił w jego trakcie plany firmy, a także opisał najważniejsze punkty strategii biznesowej.
Follow me on Twitter

Frog
Wysłane: 17 września 2010 14:03:50
Ja mam jeszcze jedno pytanie, takie ogólne.
Czy kurs spółki pójdzie w ślady City Interactive i Nicogames? Think
Follow me on Twitter

zjk
Wysłane: 17 września 2010 14:11:21
Firma ma duze perspektywy, jednak obecnie swiat jej wogole jeszcze niezna. Brak produktu, brak podpisanych umow o dystrybucji, brak informacj o postepach, niezaprezentowali jeszcze dema, brak nawet jakis screenow czy konceptartow w sieci.. nie wspomniajac juz o tytule...

Z drugiej strony, + jak kadra zarzadzajaca, doswiadczenie

Czy pojdzie w slady, CityInteractive zarabia potezne pieniadze na swojej produkcji,
NicolasGame pedzi do gory na fali CityInter. pomaga mu w tym niski kurs akcji, bardzo male wycena spolki, wystarczy zaledwie 2-3 miliony zlotych aby kurs wynies o 20-30%.

W przypadku 11 bit sytulacja bedzie dosc podobna, niska wycena firmy + malo akcji umozliw szybki skok kursu, pod warunkiem ze znajda sie kupujacy (obecni akcjonariusze gdyby naprawde wierzyli w spolke powinni zwiekszyc zaangazowanie chocby symbolicznie ale niesadze zeby to sie stalo). Czas pokaze
Edytowany: 17 września 2010 16:01

Frog
Wysłane: 22 września 2010 21:09:56
Dział Relacje Inwestorskie to można by trochę ożywić Panowie z 11bit.
W kalendarium nie ma nic. W "co słychać" tylko linki do portali społecznościowych.
Mam nadzieję, że po podpisaniu wszystkich umów objęcia akcji i po złożeniu wniosków do KDPW, GPW i KNF ten dział trochę ożyje.

W oczy kłuje też ubogość strony w języku angielskim binky
Follow me on Twitter

rudeboy
Wpisów: 18
Wysłane: 23 września 2010 12:19:18
Podzielam zdanie kolegi Froga. Na stronie emitenta brakuje bieżących informacji dot. emisji.

11bit
Wysłane: 23 września 2010 16:44:39
Frog napisał(a):
Dział Relacje Inwestorskie to można by trochę ożywić Panowie z 11bit.
W kalendarium nie ma nic. W "co słychać" tylko linki do portali społecznościowych.
Mam nadzieję, że po podpisaniu wszystkich umów objęcia akcji i po złożeniu wniosków do KDPW, GPW i KNF ten dział trochę ożyje.

W oczy kłuje też ubogość strony w języku angielskim binky

Zgadzam się z zarzutami, ale sprawy dzieją się w swoim tempie, którego nie jestem w stanie przyspieszyć. Rzeczywistość stawia silny opór :)

Za chwilę ukaże się komunikat w sprawie emisji. Jak tylko będzie ustalona data debiutu, poinformujemy niezwłocznie. Dotyczy to także innych zdarzeń w kalendarium. Również dopiero po załatwieniu formalności będziemy mogli udostępnić aktualny Statut Spółki.

W "co słychać" wyjaśniamy, ze najlepszym sposobem na otrzymywanie bieżących informacji o nas jest Facebook, Twitter lub prenumerata kanału RSS. I chcielibyśmy, żeby tak pozostało.

Strona angielska jest skromna, ale zdecydowanie lepsza niż napis "Under Construction" :) Jej upublicznienie to pierwszy krok do oficjalnej zapowiedzi gry, nad którą intensywnie pracujemy (nad grą i nad zapowiedzią). Jak będzie już wiadomo nad czym pracujemy, na stronie angielskiej będzie się działo.

Dokładnie tak właśnie jest, że zamknięcie spraw z KDPW, GPW itd. pozwoli ożywić dział Relacji Inwestorskich. Będziemy mieli do tego odpowiednie narzędzia.

Kamil Gemra
Wpisów: 3 001
Wysłane: 23 września 2010 16:56:21
StockWatch czuwa:

Cytat:
23.09. Warszawa (PAP) - Producent gier na platformy stacjonarne i mobilne, spółka 11 bit studios, z prywatnej oferty akcji serii C pozyskała 0,7 tys. zł. Debiut spółki na rynku NewConnect planowany jest w połowie października - poinformowała 11 bit studios w komunikacie prasowym.

Środki z emisji przeznaczone zostaną na realizację celów strategicznych. Spółka kontynuuje rozwój 11 bit Game Engine, czyli własnej technologii tworzenia gier wideo, której architektura jest dostosowywana do tworzenia kolejnych projektów. Ponadto pozyskane środki będą przeznaczone na produkcję gry dedykowanej na platformy iPhone i iPod Touch oraz promocję produkowanych gier.

W ciągu najbliższych dwóch lat 11 bit studios zamierza wprowadzić do sprzedaży trzynaście produktów przeznaczonych na różne platformy sprzętowe, zarówno stacjonarne jak i przenośne. Pierwsza gra jest już w fazie zaawansowanej produkcji i ma trafić do sprzedaży w pierwszym kwartale 2011 r.

W 2011 r. spółka planuje wprowadzenie nowych gier na platformy mobilne, a w 2012 planowane jest wprowadzenie do sprzedaży gry przeznaczonej na dwie platformy stacjonarne oraz dwóch nowych gier na platformy przenośne.

Prognoza przychodów 11 bit studios z uwzględnieniem wpływu szacunkowej zmiany stanu produktów zakłada osiągnięcie na koniec 2010 r. 0,7 mln zł przychodów, w 2011 r. sprzedaż ma wzrosnąć do 4,4 mln, a rok później do 6,6 mln zł.

11 bit studios jest producentem gier na platformy stacjonarne i mobilne (m.in. Microsoft Xbox 360, Sony Playstation 3, iPhone, komputery klasy PC oraz MAC). Spółka koncentruje się na produkcji gier przeznaczonych do dystrybucji cyfrowej.

Źródło: PAP, gpwinfostrefa

pacpaw
Wpisów: 202
Wysłane: 23 września 2010 17:03:41
700zl ? chyba 0,7 mln...
Edytowany: 23 września 2010 17:04

Frog
Wysłane: 23 września 2010 17:40:02
Wszystko rozumiem i dziękuję za odpowiedź. Jedna uwaga: w Kalendarium są przygotowane działy "Archiwum" (na razie oczywiście że pusty), oraz "Nadchodzące wydarzenia". Myślę, że ten drugi to dobre miejsce aby wpisywać informacje o których mowa w cytowanej wypowiedzi:

11bit napisał(a):
Za chwilę ukaże się komunikat w sprawie emisji. Jak tylko będzie ustalona data debiutu, poinformujemy niezwłocznie. Dotyczy to także innych zdarzeń w kalendarium. Również dopiero po załatwieniu formalności będziemy mogli udostępnić aktualny Statut Spółki.

Tak to może wyglądać:

Cytat:
Nadchodzące wydarzenia:

...
- Rejestracja akcji nowej emisji
- Oficjalna zapowiedź gry
- Debiut akcji spółki na New Connect
...

Można dodać przybliżony termin przy każdym punkcie (np. I połowa października).
Zawsze to fajnie wiedzieć nad czym aktualnie Spółka pracuje - to interesuje zarówno potencjalnych graczy/klientów, jak i akcjonariuszy thumbright
Follow me on Twitter
Edytowany: 23 września 2010 19:46

mrk
Wpisów: 1 896
Wysłane: 23 września 2010 17:48:01
czyli spółka pozyskała 0,7 mln złotych, a co z liczbą akcji? Czy to jest na razie jakaś tajna informacja? Na wątku nigdzie nie znalazłem. Rozumiem że wszystkie akcje sprzedane?

Kamil Gemra
Wpisów: 3 001
Wysłane: 23 września 2010 19:35:07
mrk napisał(a):
czyli spółka pozyskała 0,7 mln złotych, a co z liczbą akcji? Czy to jest na razie jakaś tajna informacja? Na wątku nigdzie nie znalazłem. Rozumiem że wszystkie akcje sprzedane?

Akcje nowej emisji zostały sprzedane. Była nawet redukcja dla inwestorów.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12