Polska Piłka Nożna - Czy może być gorzej? - Kozetka - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3

Polska Piłka Nożna - Czy może być gorzej?

robkob
Wpisów: 131
Wysłane: 31 lipca 2011 14:48:29
A mnie trochę zaskoczyła informacja, iż angielska prasa uważa Czarnogórę za najgroźniejszego przeciwnika Anglików w naszej grupie eliminacyjnej. Czy ktoś zna choć jedno nazwisko piłkarza z Czarnogóry? Ja znam choć kilka ukraińskich...
Najważniejszy jest czas...

Abner1984
Abner1984 PREMIUM
Wpisów: 686
Wysłane: 31 lipca 2011 17:50:00
Ja właśnie nie znam... ale jakoś w tym drugim koszyko obok np Francji czy Szwecji się znalzli... Ciekawe jak to będzieThink
Mój Portfel

"Ekonomista to ekspert który będzie wiedział jutro dlaczego nie sprawdziło się dzisiaj to co prognozował wczoraj..."

mgreg
Wpisów: 32
Wysłane: 1 sierpnia 2011 10:24:34
wbrew pozorom silna jest ta Czarnogóra - Mirko Vucinic - AS Roma; Stevan Jovetic - AC Fiorentina. Pokazują to zresztą w obecnych eliminacjach.
Co oczywiście nie znaczy, że są poza naszym zasięgiem - zwłaszcza patrząc po losowaniu - casus Hiszpanii i Francji.

Abner1984
Abner1984 PREMIUM
Wysłane: 1 sierpnia 2011 17:06:10
Nie zmienia to faktu że ignorowanie przez Franciszka Smude rankingów FIFA mogło nas jeszcze więcej kosztować. Ledwo załapaliśmy się w czwartym koszyku, byliśmy najsłabszą drużyną w czwartym koszyku... A to już praktycznie dno.
Mój Portfel

"Ekonomista to ekspert który będzie wiedział jutro dlaczego nie sprawdziło się dzisiaj to co prognozował wczoraj..."

mgreg
Wpisów: 32
Wysłane: 2 sierpnia 2011 10:29:30
Jest kilka "ale"... śp. Kazimierz Górski przegrywał wszystkie sparingi :) oby to był dobry prognostyk - sparing ma być testem, możliwością sprawdzenia zawodników, różnych ustawień itp. - a ja właśnie zauważyłem, że w ostatnich meczach - reprezentacja grała żelaznym składem - właśnie po to, by załapać się do tego 4 koszyka.
Wydaje mi się, że paradoksalnie ta reprezentacja właśnie gra coraz lepiej, choć ten postęp na razie jest może słabo widoczny. Najbardziej mnie martwi, że Smuda - niegdyś - w latach świetności - znany z zamordyzmu i twardej ręki - stał się pośmiewiskiem.
Momentalnie zabrakło mu charyzmy i wygląda na zagubionego, nie radząc sobie z utrzymaniem dyscypliny w reprezentacji. To może mieć fatalne skutki.

A tak przy okazji - to w kontekście jutrzejszego meczu Wisły z Litexem pokusiłem się o sprawdzenie ew. pieniędzy, jakie są do zarobienia w Lidze Mistrzów. I tak jak mówi się potocznie - to jest rzeczywiście brama do raju:
Budżety najbogatszych polskich klubów (Legia, Lech, Wisła, Polonia) to poziom 40 - 60 mln zł. Tymczasem za awans do fazy grupowej LM i rozegranie w niej sześciu spotkań klub inkasuje 9,3 mln euro (to oznacza praktycznie podwojenie budżetu) - a do tego dochodzą zyski z biletów; praw transmisyjnych, którymi UEFA dzieli się z klubami oraz wymiar marketingowy (koszulki, gadżety itp) związany ze wzrostem popularności. To szansa na naprawdę znaczący "skok cywilizacyjny" i odjechanie reszcie stawki (albo zmobilizowanie do podniesienia budżetów - przynajmniej tych, których na to stać - a całkiem mądrze buduje się drużynę w Poznaniu, Białymstoku, czy trochę "na wariackich papierach" ale też obie warszawskie).
Pensje dla zawodników już mamy na poziomie mniej więcej portugalskim. Do liderów nam sporo brakuje, ale biorąc pod uwagę duży rynek zbytu (kraj jakby nie patrzeć blisko 40 mln ludzi) jest szansa na stanie się takim europejskim średniakiem.

majama
majama PREMIUM
Wpisów: 1 072
Wysłane: 3 sierpnia 2011 21:07:29
Troszke korzystając z faktu istnienia tego wątku chcialem skierowac dyskusje na inne tory.
Rozmyślalem niedawno o wizjach nadchodzącego krachu spowodowanego wieloletnim zyciem ponad stan i chorej konsumpcji kiedy zauwazyłem reklame meczu, a potem usłyszałem o jakiejs transakcji jednego piłkarza co ma strasznie duzo zarabiac. No i połaczyłem te tematy w jedno, nasz system musi być chory skoro człowiek kopiący piłke dostaje tak wielkie pieniądze, a miliony innych sa chętni płacic w swoich składkach za bilety te wielkie sumy zamiast pracowac lub robic cos pożytecznego. Gdzies to sie dawno rozjechało poza granice dopuszczalnej rozpusty. Klasowi piłkarze zarabiaja już tak duzo że to jest chore, tak jak cały system finansowy zycia na kredyt który powinien sie wywalic. Czy spodziewacie sie że w ramach nadchodzącej recesji ludzie będa woleli pracowac zamiast ogładac mecze i dochody branzy sportowej spadną? Według mnie to konieczność i tak będzie.
To jest gra. Zabawa na pieniądze.

Cheed
Wpisów: 136
Wysłane: 4 sierpnia 2011 08:51:49
Mecz z reguły jest w weekend, albo na tygodniu, ale po południu. To jest właśnie rozrywka dla ludzi pracujących. Co więcej tania rozrywka, bo na mecz chodzi 10-40 tysięcy ludzi, a kilka/kilkanaście razy więcej ludzi ogląda taki event przed telewizorem. Im więcej ludzie pracują, tym więcej oglądają spotkań piłkarskich - na muzeum są zbyt zmęczeni, na wakacje nie ma czasu. A potrzeba rozrywki po pracy zawsze się pojawia.

Co do zarobków piłkarzy to już dawno się wymknęły spod kontroli, ale taki jest wolny rynek. Jest na to popyt, są sponsorzy którzy wykładają kasę i już wystarczy. Te pieniądze nie biorą się z kosmosu. Dla kogoś absurdalne może być to, że prezes jakiegoś banku zarabia setki tysięcy zł/$, a jego praca sprowadza się do podpisywania dokumentów przygotowanych przez analityków i spotkań biznesowych. Z drugiej strony, naprawdę dużo zarabiają tylko dobrzy piłkarze. Ktoś powie, że w polskiej lidze zarabia się XX tysięcy euro miesięcznie. A ja odpowiem - to zostań piłkarzem drużyny z ekstraklasy. Nie ten wiek? Spróbuj na takiego piłkarza wychować syna - nie będzie łatwo... Być może łatwiej będzie usadowić potomka na fotelu prezesa banku niż w Legii/Lechu/Wiśle salute
Inwestycje Giełdowe - blog o skutecznym pomnażaniu pieniędzy
Edytowany: 4 sierpnia 2011 08:52

Abner1984
Abner1984 PREMIUM
Wysłane: 4 sierpnia 2011 10:32:19
Ja również uważam że rewolucja w Światowej piłce nożnej kiedyś nadejdzie. Zawodnicy zaczynają zarabiać astronomiczne pieniądze i często jest tak że ci najlepiej opłacani nie są największymi gwiazdami - najlepiej zarabiajacym(z samej gry) piłkarzem na świecie jest kto? Yaya Toure...

Piłkarskie potęgi takie jak Barcelona, Real, Chelsea, Manchester Utd i City, Liverpool...wszystkie te kluby mają ogromne długi. Niektóre mają długi zaciągnięte u właścicieli, tak jak u nas Legia. Nie są to rentowne, zarabiające na siebie kluby dlatego płacą tyle zawodnikom.

Będzie pewnie sytuacja taka jak w NBA gdzie teraz jest lockout i liga jest zawieszona bo związki zawodników i klubów nie mogą się dogadać co do dzielenia się kasą. Gwiazdy NBA zarabiają miliony a dużo klubów dopłaca do interesu.

Rozumiem ludzi którzy twierdzą że to wolny rynek itp itd. Jednak uważam że ta sytuacja wymyka się w sporcie spod kontroli. Największy kontrakt ostatnio na świecie podpisał A-Rod baseballista NY Yankees... za 10 lat dostanie 270 milionów dolarów. Poprzedni jego kontrakt gwarantował mu 245 milionów za 10 lat...king
Mój Portfel

Abner1984
Abner1984 PREMIUM
Wysłane: 17 sierpnia 2011 11:11:37
Dziś zaczyna się ważny, być może przełomowy, tydzień dla naszej klubowej piłki nożnej. Wisła zaczyna walkę o Ligę Mistrzów. Będzie ciężko ponieważ wiele osób nie docenia Cypryjczyków ale jeśli nie z nimi to z kim? Śląski i Legia walczą o fazę grupową Ligi Europejskiej. Rapid i Spartak to wymagający przeciwnicy ale w zasięgu naszych drużyn.

Mój Portfel

pop
Wpisów: 3 427
Wysłane: 25 sierpnia 2011 21:20:21
no przyznam,że Legia mi dzisiaj zaimponowała,tak wy...ać rusków...!occasion5
Na codzień kibicuję Wiśle,ale też bardzo lubię Kolejorza za tak piekną piłkę w zeszłym roku...
Trzeba kibicować wszystkim polskim drużynom,zwłaszcza jak leją ruskich...naka

maobab
Wpisów: 221
Wysłane: 25 sierpnia 2011 22:02:49
Cytat:
Trzeba kibicować wszystkim polskim drużynom,zwłaszcza jak leją ruskich...

Racja POP king .

A teraz odnosząc się do postu majama to pieniądze jakie w chwili obecnej są wkładane w piłkę to jest wielka przesada. Jednak długo to nie wytrzyma, przykładem może być liga Hiszpańska gdzie przełożone zostały dwie pierwsze kolejki z powodu protestu piłkarzy ponieważ nie są wypłacane im pensje. Można dodać do tego, że większość wielkich klubów jest zadłużonych na setki milionów ojro. Taki dajmy na to real madryt pożyczki zaciąga na swoją nazwę. DO tego można dodać, że te pieniądze bardzo zepsuły piłkę nożną ale nie tylko cały sport jest w chwili obecnej nastawiony na wyciąganie jak największych pieniędzy i to nie przez głównych "aktorów" ale głównie przez TV i wszelakie federacje. Taka FIFA jest nie do ruszenia. Praktycznie nie podlega kontroli taki klub wzajemnej adoracji. Ich zachłanność na pieniądze jest przerażająca. Chociaż by głupie euro na którym tak naprawdę tylko oni zarobią no i coś tam PZPN chapnie.

pop
Wysłane: 6 września 2011 22:51:24
No k...a,doprowadzić do wyrównania na 1s przed końcem...?!!! To tylko Niemcy potrafią...!d'oh!
Ale mecz super i nasi grali bardzo przyzwoicie...3some
Edytowany: 6 września 2011 23:07

mathu
Wpisów: 4 615
Wysłane: 6 września 2011 23:13:23
Niemiecki walec jest nieubłagany.
The recovery in profitability has been amazing following the reorganization, leaving Barings to conclude that it was not actually terribly difficult to make money in the securities market.

pop
Wysłane: 6 września 2011 23:26:29
Ja byłem w Niemczech podczas mistrzostw świata w 2006r.,to każdy ich samochód miał flagę niemiecką,w miastach gigantyczne tłumy przed telebimami,tam oni naprawdę żyją piłką...!

Johnny Bravo
Johnny Bravo PREMIUM
Wpisów: 258
Wysłane: 6 września 2011 23:29:31
pop napisał(a):
No k...a,doprowadzić do wyrównania na 1s przed końcem...?!!! To tylko Niemcy potrafią...!d'oh!
Ale mecz super i nasi grali bardzo przyzwoicie...3some

ja się bardzo cieszę z tej bramki. jeśli wygralibyśmy ten mecz to nasi popadliby w hurraoptymizm, bo przecież pokonali niepokonanych Niemców... a tak może wezmą się do roboty, bo jeśli nie to znowu zagramy całe trzy mecze na EURO...
Trade what you see, not what you think! - Joe Ross

Marcin Osiecki
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 854
Wysłane: 6 września 2011 23:44:31
Załamać się można, tak mało brakowało do tego pierwszego zwycięstwa z Niemcami. Ale w pierwszym meczu Legia - Spartak też było 2-2, więc może to dobry znak. :) Uderzyło mnie to, że potrafili wyprowadzać naprawdę niezłe kontry, Niemcy się gubili tutaj. I gdyby, więcej spokoju zachował Peszko to mogłoby być inaczej. W pierwszej połowie Peszko mógł strzelić hat-tricka. Angel

mrk
Wpisów: 1 863
Wysłane: 7 września 2011 08:56:00
Atak to już mamy całkiem niezły, szczególnie z Lewandowskiego będzie pożytek, ale całe nasze ofensywne trio z Bundesligi daje radę. Gorzej natomiast z obroną. Moim zdaniem Głowacki zawalił przy 2 bramkach najpierw przez bezmyślny faul przy linii końcowej pola karnego, a następnie przez to że zabrakło go na środku obrony przy dośrodkowaniu Mullera. Mam nadzieję, że chociaż przestaną robić z Piszczka kozła ofiarnego i prawa flanka będzie na dobrym poziomie.

pop
Wysłane: 4 października 2011 17:00:26
O,to-to rozumiem, fajna sprawa....!3some
Cytat:
Podczas meczu Bundesligi pomiędzy Bayernem Monachium a Hoffenheim nie zabrakło emocji, pomimo braku bramek. Para kibiców najwyraźniej odrobinę znudzona wydarzeniami boiskowymi zaczęła uprawiać seks na trybunach.

Seks na stadionie podczas meczu...!

myster77777
Wpisów: 376
Wysłane: 4 października 2011 20:13:52
Najpierw było w Belgii na meczu, później w Niemczech, może w Polsce na meczach ekstraklasy taką atrakcje wprowadzić?wreszcie by się mówiło o naszej lidze. I na Euro kibiców by się zjechało więcej blah5

pop
Wysłane: 4 października 2011 22:36:51
No mam nadzieję,że u nas też będzie seks w trakcie meczów,wtedy sam będę chodził na stadiony...salute

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3