Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Redwatch

Redwatch

Ostatnie 10 wpisów
Biurowiec jest i pytanie czy tereny, które znajdują się w centrum Krakowa na Pilotów tez do nich należą. Inna sprawa kim jest nowy większościowy udziałowiec ?

Witam, rzeczywiście książka Zaremby napisana dość siermiężnie, niemniej wiedzy sporo, wręcz bardzo dużo, a co istotne masa przypisów i cytatów co powoduje, że samemu można dojść do źródeł i samemu odnieść się do nich. Pozycja wg mnie dobra. Czy się tym bardziej teraz gdy wszystko idzie jak idzie i trzeba naprawdę niezłego rzemiosła aby samemu coś utrafić.

Poza SW to ciężko coś polskojęzycznego znaleźć na tematy tutaj poruszane. Wszedzie tylko kalki depesz PAP-owskich i Reutersa w najlepszym wypadku Bloomberga i to przekładane przez osoby chyba nie koniecznie wiedzace co tłumaczą. Ale to inna kwestia.

Bardzo ale to bardzo fajny macie pomysł z USA, ja czekam na Exxona i Coca-Cole:)Apple przyjałem z zaskoczeniem i podziwem,bo sam nie wiem o co w tym całym biznesie biega:)mimo iż biografie Jobsa przeczytałem to jednak nie dla mnie. Wiem,że łatwo pisać a trudniej zrobić, ale fajnie by było jakbyście też rzucili okiem na zachód i popełnili jakieś rapory o BASF-ie, czy innym Audi.

Pozdrawiam.

Witam, chciałbym dowiedzieć się na jakich agencjach informacyjnych bazujecie,PAP,Reuters Bloomberg,Interfax,AFP czy może coś innego. A także czy sami sobie wykupujecie dostęp do depesz w/w agencji, czy wystarczy Wam to co macie razem z rachunkiem brokerskim?O ile taka opcja występuje rzecz jasna. Oraz ile płacicie za końcówki np PAP- u, Reutersa. Jako osoby prywatne,nie na firmę. I chodzi mi tylko o sam serwis finansowy,nie fotograficzny czy video:)

Pytam,bo z chęcią bym wykupił dostęp do jakiejś agencji. Od razu przyznam,ze najmniej podoba mi się PAP,bo w sumie Reuters załatwia sprawę. Ale może są jakieś cechy, które każą przychylniej spojrzeć na jakąś agencje szczególnie.

Pozdrawiam.

Scarry napisał(a):
(...) Co jeśli obcy wywiad skutecznie zaszantażuje króla i będziemy mieli 50 lat nieusuwalną sterowaną kukiełke np. Rosjan (to tylko przykład) na tronie, która na dodatek nie będzie się przejmować niezadowoleniem ze swoich decyzji? Mleko się wylało, król decyduje i nikt nie podskoczy.

A w demokracji nie jest to możliwe?

Nie ma sensu stawiać demokracji naprzeciw monarchi na zasadzie albo albo. Jeden i drugi system jest ułomny. Niemniej da się z nich wyciągnąć pewne cechy,ktore stworzą system najlepszy z mozliwych. Zbliżony do normalności,chociaż też o pewnych ułomnościach. Zgoda jest jedna, demokracja, w obecnym kształcie jest systemem wysoce ułomnych.

Przez pryzmat Polski bym jednak tzw demokracji nie rozpatrywał,bo jako takiej tutaj nie ma. Jest za to jakaś hybryda socjokapitokomunobiurwodemokratyczna. Do tego brak społeczeństwa obywatelskiego, nawet zarodku tego nie ma i wychodzi co wychodzi. A przy takim zestawie ciężko jak naprawdę działa demokracja.

- czy Plus jest niedochodowy?
- ma słabą pozycję na rynku?
- wymaga natychmiastowego doinwestowania,którego nie są w stanie zapewnić mu obecni właściciele?

Jeżeli jakiekolwiek z tych pytań jest negatywne,to po co te firmy pozbywają się Plusa?

Eksperci są jednak zgodni, że sprzedaż Polkomtelu przez giełdowe spółki, których podstawowa działalność nie jest związana z telekomunikacją, to dobra decyzja. – Posiadanie akcji tej firmy przez PGE, Orlen czy KGHM zaburzało wynik i wskaźniki ekonomiczne, co utrudniało analizę ich faktycznej wartości – uważa Wojciech Zych, zarządzający funduszami w Quercus TFI. I dodaje, że sprzedaż Polkomtelu uprości strukturę giełdowych przedsiębiorstw, które będą mogły skoncentrować się na podstawowej działalności. Teraz nie mogły rozumiem?

Czy ktoś, "siedzący" w tych spółkach może podać mi jakieś merytoryczne przesłanki ku temu aby PGE,Orlen,KGHM pozbywały się Plusa?

adamos napisał(a):
Jak sam zauwazyles Stół Polski to regionalny producent wedlin,ktory jest znany ale glownie w wojewodztwie Mazowieckim. Firma wielkosci Dudy,powinna miec rozpoznawalna marke w calym kraju. W Trojmiescie Duda i Stół Polski wystepuja sporadycznie.

Z perspektywy Krakowa pierwszy raz słyszę o takiej firmietoothy10

Te artykuły napędzające na Dudę każą się mieć na baczności. Ma ktoś może jakiś pomysł czym są one spowodowane?Czy w szafie jest coś ukryte?

Jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia. Jak to jest,że KOV kupuje koncesję na wiercenie"w pewnym miejscu" a nie robi tego Shell czy BP. Z całym szacunkiem ale dla mnie bardziej wiarygodne byłyby informacje,że KOV wierci a obok za miedzą "dłubią" w ziemi potentaci. Wyszłoby na to,że coś tam jednak może być,a tak?Czy jest gdzieś informacja,że do tej koncesji podchodzili inni? Z całym szacunkiem ale bardziej ufam w doświadczenie i wiedzę Misków z BP tudzież Shell, Exxon niż KOV. Przepraszam za sarkazm ale potentaci olewają super koncesje na rzecz KOV,bo wolą prowadzić droższe i bardziej skomplikowane odwierty na dnie Oceanu, kosztem "taniej ropy"? A może tam nic nie ma poza śladowymi kropelkami czegoś tam i można się było tego spodziewać wcześniej?

Tak się zastanawiam czy gdyby były dobre informacje z próbek z odwiertów to czy nie mielibyśmy już ruchu na akcjach?Insiderzy już by coś działali. Chyba,że badanie są jeszcze w takiej fazie,że nic konkretnego nie da się powiedzieć. Niemniej skłaniam się do pierwszej tezy, gdyby coś był to już by był ruch.

Vox napisał(a):
Cytat:
Wszystko fajnie,tylko pytanie na ile są w stanie wytrzymać pościg Japończyków,bo jeśli ci mają kilka lat opóźnienia to nie jest to za wiele biorąc pod uwagę,że pracują nad tym chłopcy i dziewczęta z Mitsubischi. Duża firma,znana marka i podejrzewam,że nie mają problemów z finansowaniem swoich badań

kto mówi o ściganiu się? wejdą na GPW, Mitsubishi ich wykupi i ogłosi wezwanie Angel

Też o tym pomyślałem w pierwszym momencie,ale czy nie prościej byłoby im sprzedać już teraz patenty Azjatą?Prościej,szybciej i przyjemniej.

Informacje
Stopień: Oswojony
Ostatnia wizyta: 3 sierpnia 2017 08:41:01
Liczba wpisów: 47
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,593 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d