pixelg
Ukraina - dewaluacja hrywny? - Branże i sektory - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Ukraina - dewaluacja hrywny?

krewa
krewa PREMIUM
32
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 6 678
Wysłane: 2 lutego 2017 13:12:20
A co na to Stratfor? Ano jest w swoich domysłach tak samo bezczelny jak krewa.
Cytat:
... Kiev could have incited the violence to draw attention to the conflict and rally international support for continued sanctions on Moscow [...] Ukraine is in a precarious position. As Washington pursues warmer ties with Moscow, Kiev will look to its European allies for greater support. It will also try to swing perceptions of the conflict in eastern Ukraine against Russia, using flare-ups in the violence to persuade the United States to stand firm on sanctions. These efforts may not keep the Trump administration from reaching an understanding with the Kremlin, but they promise to make the situation in Donbas more volatile.


Szczegóły
Edytowany: 2 lutego 2017 13:25

krewa
krewa PREMIUM
32
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 6 678
Wysłane: 21 lutego 2017 20:10:26
SBU. Służba bezpieczeństwa Ukrainy. Podlega prezydentowi Ukrainy.

Tyle tytułem wstępu. W bieżącym roku na ukraińskiej giełdzie energii pojawili się nowi gracze, wystawiające do sprzedaży spore ilości LNG. Gracze zupełnie nieznani, bez historii w branży. Swój debiut oparli o powszechnie znaną zasadę zachowania energii - czyli z rynku musiał wypaść ktoś i tym samym zwolnić miejsce dla nowych podmiotów. Ponieważ nikt nie chciał wypadać z intratnego biznesu, to wkroczyła SBU (jak pamiętamy ze wstępu - służba podlegająca prezydentowi Ukrainy). Na 16 dotychczasowych importerów nałożono sankcje, zwalniając w ten sposób miejsce m.in dla spółki Wexler Global LP, zarejestrowanej w Północnej Irlandii, Suite 7006 6 St Colman'S Park, Newry, County Down, BT34 2BX.

Wexler Global LP założona w 2014 roku, jakoś tak po wyborach prezydenckich na Ukrainie. Dokumenty rejestrowe można zobaczyć TUTAJ
Należy zwrócić uwagę na nazwy założycieli - Gateno Ventures Inc.(Panama) oraz Viala Trade Limited(Belize).

I tak sobie handluje ten Wexler Global LP gazem skroplonym, wyprodukowanym przez Rosnieft. No cóż, ma do tego prawo.

Tak samo jak spółka Foreway Sales LLP miała prawo eksportować produkcję zakładów Roshen z Ukrainy do Turkmenistanu. Spółka była zarejestrowana pod adresem Suite 7004 43 Bedford Street, London, WC2E 9HA a wśród założycieli znajdziemy... Viala Trade Limited oraz Gateno Ventures Inc

Sława Ukrainie!

krewa
krewa PREMIUM
32
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 6 678
Wysłane: 18 marca 2017 16:22:16
Z okazji trzeciej rocznicy wydarzeń na Krymie Turcja straciła okazję, by siedzieć cicho (copyright by Jacques Chirac)
Cytat:
We reiterate that we do not recognise the de-facto situation caused by this act which is a clear violation of the international law. On this occasion, we confirm our support for the territorial integrity and sovereignty of Ukraine.

www.mfa.gov.tr/no_78_-18-march...

Zapomniał wół jak cielęciem był?


krewa
krewa PREMIUM
32
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 6 678
Wysłane: 29 marca 2017 10:53:46
Dzisiaj w nocy jakiś oszołom ćwiczył strzały z granatnika RPG. Za tarczę posłużył konsulat RP w Łucku.
Pierwsza reakcja ukraińskich władz była do bólu przewidywalna - to prowokacja Kremla.

Kilka dni temu na ulicy w Kijowie kolejny oszołom zabił byłego deputowanego parlamentu rosyjskiego, który uciekł na Ukrainę.
Pierwsza reakcja władz - toż to dzieło Kremla.
Okazało się, że zabójcą był Ukrainiec.
Toż to agent Kremla!
Potem wyszło na jaw, że zabójca przez kilka lat był członkiem Gwardii Narodowej.
Toż to Kreml kazał mu wstąpić w szeregi Gwardii Narodowej! Przeszkolili go na Białorusi!

Pytania brzmią - jakim cudem gość poszukiwany listem gończym od 2011 roku mógł wstąpić w szeregi Gwardii?
Jakim cudem gość poszukiwany listem gończym mógł spokojnie przekraczać granicę państwa?
Pytania retoryczne, rzecz jasna.

kliknij, aby powiększyćFrog
0
Dołączył: 2009-08-06
Wpisów: 5 457
Wysłane: 30 marca 2017 18:44:22
Na wątku widzę niezmiennie rządzi rosyjska propaganda. Nawet Leszek Miller na TT tego nie przebije. On bidula tylko swoje luźne przemyślenia wrzuca, jednostronne, ale jednak przemyślenia. A tutaj full profeska.
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum

krewa
krewa PREMIUM
32
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 6 678
Wysłane: 30 marca 2017 19:18:06
Mylisz Frog propagandę z faktami. Łatwo jest zarzucić uprawianie propagandy - co właśnie czynisz. Stać Cię przecież na więcej - spróbuj podważyć fakty. Do dzieła!

Frog
0
Dołączył: 2009-08-06
Wpisów: 5 457
Wysłane: 30 marca 2017 19:33:32
Krewa,

Mam kolegę, który ma dom. Ale sąsiad obok też ma dom. I się nie lubią. Boję się, że kiedyś mój znajomy wparuje do niego, wybije kilku członków jego rodziny i zamieszka na piętrze mówiąc wszem i wobec, że teraz to jest jego.
Potem pewnie będą chcieli go stamtąd przepędzić. Ale będą się bali, bo będzie miał broń. A sam nie odejdzie.
Wtedy podpowiem mu, aby zwrócił się do Ciebie o pomoc. Byłbyś naprawdę świetnym adwokatem. Pokażesz wszystkim dookoła fakty, że sąsiad to pijak i złodziej i w sumie nie zasłużył na swój dom. I że próbuje podstępem wygonić intruza odcinając mu prąd i wodę. Przedstawisz fakty, że sąsiad pije (paragony ze sklepu), że zdradzał żonę (dwukrotnie!) a pieniądze na dom pożyczył od rodziny, w tym od szwagra który kiedyś handlował marihuaną, czyli kupił po części za kradzione. Same fakty. thumbright
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum

krewa
krewa PREMIUM
32
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 6 678
Wysłane: 30 marca 2017 20:01:21
Frog,
Przestań uprawiać demagogię.

Opisuję na tym wątku rzeczywistość, podaję fakty, a z nimi trudno dyskutować. A że przedstawiają Ukrainę w złym świetle? Cóż, nie moja w tym wina. Od użalania się nad Ukrainą jest Czerska i inne organy, przedstawiające zamach stanu jako rewolucję, pożal sie panie, godności. Wiesz, Frogu, że nawet pastor Turczynow już nie ukrywa, iż był to pospolity zamach stanu?lesgs
lesgs PREMIUM
0
Dołączył: 2012-07-19
Wpisów: 793
Wysłane: 31 marca 2017 06:29:33
Ten atak wygląda dość podejrzanie.

Po pierwsze: Strzelał z 75 m i prawie nie trafił w budynek. Strzelił raz. Do zamiast planowanego ataku wygląda to na zabawę lub wysiłki pijanego by zgasić najbliższą latarnię tym, co miał pod ręką. Jakby chciał strzelić na prawdę, to by celował niżej, w okno, i strzelił kilka razy. Bazooka to potrafi.

Po drugie: Ataki terrorystyczne przeprowadza się tak, by zdobyć jak największą uwagę publiczną. Cały ten atak temu zaprzecza. Terroryzm musi mieć miejsce w dzień, kiedy są tam ludzie i poleje się krew.

Po trzecie: jakby to wszystko było nieprawdą, to możemy sobie zacząć opowiadać bajki o teoriach spiskowych ukierunkowanych przeciwko dowolnie wybranemu celowi, czyli zwykłym w takich sytuacjach podejrzanym: Tusk, Korea Północna, Al Kaida, Rosja, Waszczykowski.

krewa
krewa PREMIUM
32
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 6 678
Wysłane: 31 marca 2017 09:19:56
Lesgs,
owszem, nie można wykluczyć, że przed oddaniem strzału oszołom powiedział "Potrzymaj mi piwo". Tylko, że to byłoby zbyt prozaiczne, takiej historyjki się nie sprzeda. A i Deszczycia na dywaniku w MSZ nie mógłby przecież powiedzieć, że to tylko głupi wybryk debila. A tak - wiadomo, Putin.
Edytowany: 2 kwietnia 2017 23:26


krewa
krewa PREMIUM
32
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 6 678
Wysłane: 2 kwietnia 2017 21:35:03
Rozczarowałeś mnie, Frog. Zachowałeś się jak typowy troll.

W sumie to nawet zrozumiałe - łatwiej przecież palnąc coś o rosyjskiej propagandzie, niż podjąć dyskusję. Szczególnie, jeżeli o przedmiocie ma sie mgliste pojęcie a całą wiedzę na ten temat czerpie się z serwowanej przez Czerską lub Wiertniczą papki.

Próbujesz usprawiedliwiać Ukrainę faktem zaangażowania w konflikt na wschodzie? Tylko jaki to ma wpływ na opisywane przeze mnie sprawy? Żadnego. A może się mylę? Będę wdzięczny, jeżeli wskażesz mi związek przyczynowo skutkowy między konfliktem na wschodzie Ukrainy a nastepującymi wydarzeniami:
- zakładaniem przez prezydenta w trakcie kadencji spółek w rajach podatkowych;
- wykorzystywaniem służb specjalnych do pozbycia się konkurencji na giełdzie gazu skropionego;
- podpisaniem ustawy, umożliwiającej zamykanie gęb aktywistom walczącym z korupcją (btw. za to Poroszenko zebrał solidne manto od tzw Zachodu - to nie były "wyrazy głębokiego zaniepokojenia", tylko otwarte oburzenie).

A może to konflikt na wschodzie spowodował, że desant litewsko-gruzińskich fachowców, który w założeniu miał przeprowadzić niezbędne reformy (warunek MFW) zrezygnował po krótkim czasie? A głównym powodem rezygnacji był niespotykany opór w przeprowadzeniu reform, w tym na najwyższym szczeblu.

Zwalanie wszystkiego na Rosję znudziło się także na tzw Zachodzie, co można było zauważyć chociażby w trakcie konferencji ds bezpieczeństwa w Monachium. Poroszenko podczas panelu kilkakrotnie próbował wałkować temat agresji, lecz nikt go nie podchwycił. Sądzisz, że prezydenci Litwy, Polski oraz senator McCain to też ofiary rosyjskiej propagandy?

PS. Na Ukrainie drastycznie spadła liczba szczepień dzieci. Dwa dni temu p.o. ministra zdrowia podała powód takiego stanu rzeczy - rosyjska propaganda.
Edytowany: 2 kwietnia 2017 23:26

krewa
krewa PREMIUM
32
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 6 678
Wysłane: 19 maja 2017 10:29:11
Nadeszła pora, by pochwalić prezydenta Ukrainy. Naczelny cukiernik zablokował dostęp do portali społecznościowych! Niestety, nie do wszystkich blackeye

15 maja Poroszenko oznajmił, że w ramach sankcji blokuje dostęp do niezwykle popularnych za Bugiem portali społecznościowych vkontakte i odnoklassniki. Przy okazji zablokował dostęp do mail.ru i yandex.ru, czym niemożebnie zdenerwował dziesiątki milionów swoich podwładnych.

Vkontakte - 15 mln userów z Ukrainy
Odnoklassniki - 11 mln userów
Yandex - prawie 14 mln userów (głownie mapy, traffic i poczta)
Mail.ru - prawie 14 mln userów.

Efekt? Następnego dnia VK odnotowało szczyt, jeżeli chodzi o ilość odsłon z .ua

Przy okazji oberwało się dostawcy oprogramowania 1C, z którego korzysta ponad 300 tys małych i średnich firm, oraz dostawcom antywirusów Kaspersky i Dr.Web. Użytkownikom 1C zaproponowano alternatywę w postaci SAP ;)

Mnie przypadło do gustu uzasadnienie blokady Yandex traffic - otóż Rosjanie mogliby wykorzystać tę aplikację do planowania inwazji wojskowej. Wówczas czołgi nie utknęliby w korkach. Serio.

Szkoda tylko, że w administracji prezydenta nikt nie słyszał o VPN.

krewa
krewa PREMIUM
32
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 6 678
Wysłane: 19 maja 2017 17:40:49
Ukraina wyprowadziła kolejny precyzyjny cios w rosyjską gospodarkę. Cios godny Kliczków.
Wprowadzono cła antydumpingowe na rosyjską czekoladę.
Czemu padło akurat na czekoladę, to nie mam pojęcia binky

contrader_
contrader_ PREMIUM
0
Dołączył: 2015-06-28
Wpisów: 215
Wysłane: 20 maja 2017 13:04:54
icon_biggrin
Rosja się może po tym nie podnieść

krewa
krewa PREMIUM
32
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 6 678
Wysłane: 2 czerwca 2017 10:47:06
Przed Trybunałem Arbitrażowym w Sztokholmie toczył się spór między ukraińskim Naftohazem i rosyjskim Gazpromem. W środę wieczorem zarówno minister spraw zagranicznych Ukrainy jak i naczelny cukiernik ogłosili zwycięstwo.
Cytat:
Czyste zwycięstwo Ukrainy i europejskich zasad nad agresją energetyczną Rosji i monopolistyczną postawą Gazpromu

Wtóruje im Czerska.
Mnie interesuje tylko jedno - po co ta propaganda sukcesu? Po co zniekształca się rzeczywistość?

Bo jedyna przytomna osoba, która na dodatek ma głębszą wiedzę w zakresie wyroku, jakoś nie podzielała radości wiwatującego tłumu.
Wołodymyr Demczyszyn, członek rady nadzorczej Naftohazu napisał(a):
Ktoś doszukuje się "zdrady" lub "zwycięstwa",
ale jest zdecydowanie za wcześnie, by mówić w tych kategoriach. Wyrok ma 800 stron i potrzebny jest czas chociażby na to, by go przeczytać. [...] Przykłądowo Arbitraż w kwestii ceny wypowiedział się, że powinna być podawana na hub'ie. Ale nie wiadomo o jaki hub chodzi - Baumgarten, NCG czy jakiś inny. Oczekiwaliśmy "hub minus transport" a mamy po prostu "hub". [...] Arbitraż skasował warunki "bierz albo płać". Tego oczekiwaliśy, to jest logiczne. Jednocześnie, korygując cenę oni wyszli z założenia "Słuchajcie, podpisując kontrakt deklarowaliście określony wolumen, ale bierzecie mniej. Można zatem zmuszać Was do odebrania zadeklarowanego gazu. Ale w tej sytuacji cena będzie inna, nie taka jaką proponujecie, gdyż upust będzie mniejszy" Na chwile obecną nie jest jasne czy Naftohaz będzie musiał płacić Gazpromowi. Prawnicy muszą najpierw zapoznać się z dokumentem.

Frey
2
Dołączył: 2010-01-27
Wpisów: 896
Wysłane: 5 lipca 2017 07:52:47
Bardzo ciekawy wykład Georga Friedmana na temat realnych założeń polityki zagranicznej USA. Od 31:30 jest mowa o Ukrainie i o tym jak to z tym puczem było...

www.youtube.com/watch?v=4i-RF6...

krewa
krewa PREMIUM
32
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 6 678
Wysłane: 5 lipca 2017 17:52:03
No faktycznie - tłum wyszedł na ulice i obalił rząd, a Putin niewiadomo czemu się wystraszył i - nie wiedząc co robić - zajął Krym.
Tak było! thumbright

Frey
2
Dołączył: 2010-01-27
Wpisów: 896
Wysłane: 5 lipca 2017 18:56:47
Krewa - przecież Friedman wprost i bez ogródek mówi, że to CIA zorganizowało..

krewa
krewa PREMIUM
32
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 6 678
Wysłane: 5 lipca 2017 19:39:52
Frey,
sądziłem, że w ciągu tych 7 lat zdążyłeś zorientować się, iż większość wypowiedzi krewy ma charakter ironiczny*


*nie dotyczy analizy technicznej

krewa
krewa PREMIUM
32
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 6 678
Wysłane: 5 lipca 2017 20:07:28
Skoro już podbiłeś wątek - a myślałem, że nikt prócz mnie i warmińsko-mazurskiej opozycji tutaj nie zagląda - to pozwolę sobie na kilka zdań.

O tym, że opowieści o rewolucji godności to nic innego jak zorganizowana propaganda, wiedziałem od początku. O tym jak wyglądał ten "społeczny zryw" od środka - również. O tym, kto odgrywał w tym spektaklu główne role po stronie ukraińskiej też nie było tajemnicą - patrz sankcje Rosji, wymierzone w 4 oligarchów długo przed zadymą. To, że Victoria Nuland powiedziała ile w rzeczywistości kosztował ich ten cyrk - ok, czego chcieć od kobiety, która groziła wysłać flotę amerykańską do brzegów Białorusi. Turczynow paplał o polowaniu na prezydenta - e tam, po pijaku chciał dziennikarce zaimponować. Więc dlaczego miałby na mnie wywrzeć wrażenie gość, mówiący "We staged the coup in Ukraine"?

Tak naprawdę nie znam odpowiedzi tylko na jedno pytanie i straszliwie mnie to nurtuje - a mianowicie kto zestrzelił MH17.
Edytowany: 5 lipca 2017 20:18

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,651 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +142,75% +28 550,15 zł 48 550,15 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d