pixelg
THEDUST - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5

THEDUST [THD]

AKTUALNY KURS: 9,28 zł (-5,31%) 18-10-2019 17:00
anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 9 778
Wysłane: 18 lipca 2019 17:41:39 przy kursie: 8,44 zł

Frey
Wpisów: 859
Wysłane: 18 lipca 2019 19:29:55 przy kursie: 8,44 zł
Za całe 7 baniek to pewnie Mordimer będzie miał twarz Keanu hello1

Tak serio @blackmetalowiec - 7 mln zł to nie jest oszałamiająca suma jak na zamiar zrobienia gry rpg.
Inna sprawa skąd spółka te środki pozyska, skoro po stronie dochodów - to eufemistycznie rzecz ujmując szału nie ma...

Świat stworzony przez Piekarę jest moim zdaniem bardzo ciekawy i świetnie nadaje się na grę w klimacie rpg. Tylko samo osadzenie gry w tym świecie w żadnej mierze nie gwarantuje grze sukcesu.
Gdyby prawa te nabył CDP albo 11Bit - byłbym zachwycony. Przy tak małej spółce jak THD - jestem na tym etapie pełen obaw. Z ciekawością jednak będę obserwował.
Inwestorzy muszą jednak pamiętać, że rynek - podobnie jak Święte Oficjum - błędów nie wybacza...

Scarry
Wpisów: 4 390
Wysłane: 24 lipca 2019 08:02:54 przy kursie: 11,90 zł
Cytat:
Za całe 7 baniek to pewnie Mordimer będzie miał twarz Keanu hello1

Tak serio @blackmetalowiec - 7 mln zł to nie jest oszałamiająca suma jak na zamiar zrobienia gry rpg.

Wszystko zależy od przyjętej konwencji gry, "gra rpg" to bardzo ogólne stwierdzenie, i da się pod nie podciągnąć co najmniej parę różnych konwencji (z których każda może odnieść sukces) - 2D, 2.5D, 3D, FPP, TPP, w wariantach open world lub ładowalnych stancji (jak Witcher 2) ... a propo 7 mln, wszystko zależy od pomysłu i jakości programowania, budżet produkcyjny gry zrobionej w konwencji środowiska 2.5 D, wspomniane This War of Mine, to były 2 mln PLN. Tyle wystarczyło do osiągnięcia ogromnego sukcesu finansowego firmie i katapultowania się do 1 ligii.

btw: przed TWOM 11bit nawet na tym forum, wyjątkowo jej przychylnym, bylo regularnie złośliwie określane jako fabryka low-costowych kolejnych wcieleń Anomaly (w sumie dorobili się 4 gier w sam nie wiem ilu wariantach na konsole/pecety/maczka) i większość powątpiewała w jakikolwiek większy sukces firmy

ps.
Dzień dobry wszystkim po latach.. znudziło mi się życie bez giełdy i wróciłem ;)
Moderator:
well... come ;)
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to jest luksus w życiu." J. Walkiewicz
Edytowany: 24 lipca 2019 08:52

krewa
krewa PREMIUM
Wpisów: 5 572
Wysłane: 24 lipca 2019 15:45:44 przy kursie: 11,15 zł
Odkryłem dzisiaj dwie rzeczy - powrót Scarry'ego i fakt istnienia tej spółki.
Wrzucam malowidło z potencjalnym punktem zwrotnym (kumulacja zniesień)

kliknij, aby powiększyć

andy_dufresne
Wpisów: 755
Wysłane: 24 lipca 2019 16:01:42 przy kursie: 11,15 zł
@Scarry - witaj po latach (życia pozagiełdowego;). Mam nadzieję, że wszystko u Ciebie OK?

Frey
Wpisów: 859
Wysłane: 24 lipca 2019 16:16:12 przy kursie: 11,15 zł
Scarry - fajnie Cię znowu czytać! wave

Scarry
Wysłane: 24 lipca 2019 16:22:38 przy kursie: 11,15 zł
andy_dufresne napisał(a):
@Scarry - witaj po latach (życia pozagiełdowego;). Mam nadzieję, że wszystko u Ciebie OK?

hej hej - dzięki Andy i Frey, wszystko OK, własna firma działa dobrze, tylko juz dawno mnie ciągnęło żeby znowu sobie trochę poinwestować na rynku kapitałowym a nie tylko własny biznes ;)

Cytat:
Odkryłem dzisiaj dwie rzeczy - powrót Scarry'ego i fakt istnienia tej spółki.

doprawdy... nie wiem która z nich dziwniejsza Anxious
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to jest luksus w życiu." J. Walkiewicz
Edytowany: 24 lipca 2019 16:24

constant
Wpisów: 258
Wysłane: 24 lipca 2019 23:09:15 przy kursie: 11,15 zł
Scarry napisał(a):

Dzień dobry wszystkim po latach.. znudziło mi się życie bez giełdy i wróciłem ;)

Hej! wave Milo zobaczyc :) Zawsze fajnie, i z sensem pisales :) Mega gosc jestes. Ale powaga, nie trzymales longterm, choc czesci tego, z dawna ... :O Jezu, taki byl sens tego.

P.S. edit - wiadomo jakie spolki mam na mysli. the dust - nie mam. nie wiem, piekara byl dekade po tym jak skonczylem czytac sapkowskiego - co z tego to uj wie. choc market cap, now ... wow, pare razy mozna to pociagniac chocby na hype .. a oni cos umia? zeby to wyszlo? :)
Valar Morghulis
Edytowany: 24 lipca 2019 23:21

Scarry
Wysłane: 25 lipca 2019 08:43:31 przy kursie: 11,15 zł
Constant wave

hej hej, jeśli chodzi o moje dawne longtermy to nie chciałbym zaśmiecać wątku, napisze coś w jakiejś kronice może, w każdym razie juz dawno nie mam.... teraz szukam sobie paru potencjalnych szans na duże wzrosty, przy podobnych parametrach: szansa na produkt odnoszący sukces w bardzo dużej skali, współpraca z doświadczonym autorem lub znanymi dziełami, team który już coś pisze ale generalnie wycena kompletnie jeszcze nie uwzglednia potencjalnego komercyjnego sukcesu w globalnej skali, przy oczywiście chociaż śladowym odruchu samoograniczenia, w jakieś totalnie przypadkowe firmy inwestować nie zamierzam. Mam parę firm na oku, nie tylko TheDust.

Cytat:
the dust - nie mam. nie wiem, piekara byl dekade po tym jak skonczylem czytac sapkowskiego - co z tego to uj wie. choc market cap, now ... wow, pare razy mozna to pociagniac chocby na hype

jestem ostatnią osobą, która miałaby ochotę kogokolwiek na cokolwiek naganiać, popiszę sobie za to w tematach paru spółek ;) .. nie wszystkie są już na giełdzie ;)
Edytowany: 25 lipca 2019 08:56

FilipBonn
FilipBonn PREMIUM
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 20
Wysłane: 19 sierpnia 2019 13:19:34 przy kursie: 11,80 zł
Piekara i jego książki są raczej mało znane za granicami Polski. Jego nazwisko i świat gry mogą zrobić efekt "wow" jedynie w naszym kraju ( i chyba już zrobiły ), dla reszty świata będzie to kolejny rpg klasy B.
Kolejna niewiadoma to studio The Dust, które robi pierwszą tego typu produkcję i chyba nie ma na koncie "większych" produkcji - poprawcie mnie jeśli się mylę.

Kibicuję ale trochę nie rozumiem hurra optymizmu związanego z tym tytułem.

Scarry
Wysłane: 19 sierpnia 2019 16:37:40 przy kursie: 11,80 zł
@FilipBonn

Hurraoptymizm wydaje się być tu zupełnie nie na miejscu, The Dust, podobnie jak parę innych spółek szuka sobie niszy z której mógłby stworzyć ponadprzeciętną grę. Podobnych niszy szuka wiele firm od softu rozrywkowego.

Piekary nie stawiałbym tu jako impulsu do zakupu samych gier, tylko jako mocnego fundamentu do zbudowania ciekawego, barwnego świata, z przekonywującą fabułą. Z tym scenarzyści filmów i gier mają ogromny problem, jak nie opierają się na pracy zawodowych pisarzy (świetnie było to widać w branży filmowej gdy dwa ostatnie sezony Gry o Tron były pisane przez scenarzystów a nie prawdziwego pisarza - wszystko rozsypało się strasznie). W sumie Witcher wśród graczy komputerowych też nie był specjalnie znany przed serią gier. CDR podnosił tą kwestię w czasie sporów z Sapkowskim, że dla środowiska graczy, nawet graczy RPG, jego nazwisko niewiele mówiło. Liczyło się jednak to że Sapek dał CDRom właśnie przekonywujący, głęboki i barwny fabularnie świat-bazę do pisania gier. Tak samo może być z Piekarą i jego cyklem. A czy The Dust nie zepsuje tego? Cóż.... czekam na pierwsze wyraźniejsze sygnały z pisania gry, wtedy albo zamknę pozycję albo ją powiększę.

No i najważniejsze - to spółka NC, wiadomo.... nie inwestujemy tu jakiegoś wielkiego kapitału, wybieramy sobie parę potencjalnych najlepszych spółek na NC i w nie inwestujemy (ja w 3, domyślnie w 4 spółki inwestuje równocześnie, kapitałem na tyle niedużym żeby nie był nieproporcjonalny do obrotów firmy).
Edytowany: 19 sierpnia 2019 16:52

kholat
Wysłane: 19 sierpnia 2019 18:04:26 przy kursie: 11,80 zł
Nawet w Polsce sukcesu nie wróżę, pomijając specyfikę prozy, biorąc chociażby pod uwagę aktywność polityczną Piekary (np. występy u Rachonia w TVPInfo). Jak wiadomo elektorat PiS raczej jest na bakier z nowoczesnymi technologiami...

Scarry
Wysłane: 19 sierpnia 2019 18:09:14 przy kursie: 11,80 zł
@kholat

poglądy polityczne autora nie mają żadnego wpływu na to jaki świat wykreował w książkach i jaki może pomóc wykreować w grach. Jakieś występy u Rachonia? A co to kogo obchodzi (z kupujących grę)? Wiesz jakie poglądy mają inni autorzy S-F/fantasy? Serio kiedykolwiek kupiłeś jakąkolwiek grę sprawdzając wcześniej jakie poglądy polityczne ma jej autor albo twórcy gry ? Ludzi to lotto.

To nie polityczny twitter, tylko gra komputerowa, która ma się dobrze sprzedać, przynieść pieniądze najpierw spółce a potem akcjonariuszom. Argument uważam za kompletnie pozbawiony wartości.

Cytat:
Jak wiadomo elektorat

Jak nie wiadomo bo co wiadomo? Użycie "jak wiadomo", "jak wszyscy wiedzą", "przecież to oczywiste", takie zwroty sugerują marną manipulację, bo co niby ma jakiś tam elektorat do fanów gier RPG, czy nawet książek Piekary?
Edytowany: 19 sierpnia 2019 18:24

kholat
Wysłane: 19 sierpnia 2019 20:25:14 przy kursie: 11,80 zł
@Scarry

Ależ w czasie obecnej wojny światopoglądowej jak najbardziej mają znaczenie. Nikt ze zwolenników PiS nie kupi książek Gretkowskiej ani Grocholi, tak jak nikt ze strony prodemokratycznej nie kupi książek innego pisarza sci-fi, Ziemkiewicza. Tylko o ile Grochola czy Gretkowska mogą się tym nie przejmować, to już Piekara jak najbardziej. Na cenzurowanym u ludzi myślących (a za takich chyba można uważać grających w gry fabularne) są teraz wszyscy sympatyzujący z reżimem. I chyba nie sugerujesz, że Rodzina Radia Maryja, mieszkańcy wsi, czy narodowcy (czyli większość widowni tvpinfo, w której udziela się pan Piekara), są postępowi i grają w gry komputerowe?

Scarry
Wysłane: 19 sierpnia 2019 21:16:43 przy kursie: 11,80 zł
napisałem wyzej co myślę na ten temat - pomylił Ci się twitter czy tam facebook polityczny z producentem gry RPG na rynek globalny.

kholat
Wysłane: 19 sierpnia 2019 22:30:47 przy kursie: 11,80 zł
To ty zdajesz się nie dostrzegać, że obecnie twitter czy tam facebook i poglądy polityczne/światopogląd mają ogromny wpływ na to, czy coś się sprzedaje czy nie.

sargon25
Wpisów: 50
Wysłane: 20 sierpnia 2019 00:39:41 przy kursie: 11,80 zł
Kholat....Jednym słowem, żeby nie wdawac się w czcze dyskusje - bredzisz.
Janusz giełdy :)...bywa i tak

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Wpisów: 9 778
Wysłane: 20 sierpnia 2019 01:17:23 przy kursie: 11,80 zł
kholat napisał(a):
To ty zdajesz się nie dostrzegać, że obecnie twitter czy tam facebook i poglądy polityczne/światopogląd mają ogromny wpływ na to, czy coś się sprzedaje czy nie.

Za dużo Twittera i Facebooka i ..... życia w informacyjnej bańce ;)

W ostatnich wyborach ludzie z wyższym wykształceniem głosowali na:
Koalicja Obywatelska - 33 proc.
PIS - 23 proc.
Konfederacja ok. 7 proc.
Kukiz'15 ok. 5 proc.
A zatem poglądy prawicowe wyznaje 35 proc. wykształconych (utożsamiam z myślącymi).
Prawicowy Cejrowski sprzedawał parę lat temu więcej niż Grochola, A Polactwo Ziemkiewicza sprzedało się w ponad 100 tys. egzemplarzy.

To jednak zupełnie nie ma znaczenia dla gry, o czym wspomnieli przedmówcy.

kholat
Wysłane: 20 sierpnia 2019 12:38:03 przy kursie: 12,85 zł
"poglądy prawicowe wyznaje 35 proc. wykształconych"

zatem 65% ma lewicowe i według Ciebie nie ma to na nic wpływu... tak samo jak to, że największe poparcie Prawo i Sprawiedliwość uzyskało wśród osób z wykształceniem podstawowym i gimnazjalnym (55 proc.), jak i z zasadniczym zawodowym (51 proc.), a to umówmy się raczej nie jest środowisko korzystające z high-tech... więc z komercyjnego punktu widzenia o wiele lepiej byłoby, gdyby pan Piekara lansował się w mediach związanych ze środowiskami postępowymi, o co patrząc na jego poglądy i sympatyzowanie ze skrajnie prawicowymi mediami będzie trudno.

andy_dufresne
Wpisów: 755
Wysłane: 20 sierpnia 2019 13:26:57 przy kursie: 12,85 zł
@kholat
Rynek polski to w najlepszym razie zaledwie kilka małych procent globalnej sprzedaży (na przykładzie raportu rocznego 11B za 2018 to ok. 3,5%).

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5