Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

tomasz321

tomasz321

Ostatnie 10 wpisów
BaiRock, na początek proponuję przejść na Ty ale tak chyba łatwiej. Twoja wiedza, spostrzeżenia, to, że jesteś wewnątrz branży, znasz zagadnienia, ludzi i masz ciekawe spojrzenie- to wszystko jest bezcenne dla tej dyskusji o tej spółce. Może dzięki temu, wszyscy jak tu jesteśmy, łącząc różne kompetencje będziemy dochodzili do dobrych, unikalnych analiz (znając trochę rynek analityków profesjonalnych - biotech to tragedia !- odważnie taki wniosek piszę).

Daj znać jak kiedyś pojedziesz na jakąś podobną imprezę ze spółkę typu biotech, jak ostatnio na dzień inwestora w Pure, dobrze jest pogadać czasami na żywo, w każdym razie namiary na mnie masz w swojej skrzynce odbiorczej tutaj na stockwatch.

pozdrawiam

Na początku napiszę, ze ja nie jestem zdziwiony ilością inwestorów na spotkaniu z taką spółką jak Pure. Na polskim rynku kapitałowym zostało stosunkowo niewielu inwestorów interesujących się poważnie spółkami jako takimi a starupy a szczególności biotechnologia jest tak bardzo nieznana dziedziną, że zazwyczaj ludzie boją się tego dotknąć. Do tego wiele firm w przeszłości okazało się wydmuszkami, to na pewno nie pomaga. Jeżdżę po wielu spotkaniach inwestorów ze spółkami, sporo rozmawiam z ludźmi i temat jest właściwie zawsze ten sam. Natomiast jeśli będzie tak jak mówi Wojtek Białek , że biotech będzie (być może) po gamingu lokomotywą giełdy, wtedy wszyscy będą się na tym “znali”. A to można opanować, naprawdę - trzeba wykonać wysiłek – czytać, jeździć i uczyć się i wyciągać wnioski. W każdym razie my już będziemy wtedy z przodu peletonu :) Kilku osobom już to mówiłem i możecie nie potraktować mnie poważnie- ale dla mnie polskie startupy to Stany w latach 70-tych, gdzie w garażu powstawało Apple. Kto odkryje perły na naszym rynku może wygrać bardzo, bardzie wiele.....

Dobra zostawmy marzenia, do roboty :)

Spostrzeżenia z wizyty w spółce. Generalnie zgadzam się w Analitykiem Fundamentalnym w ocenie całościowej. Dopisuję kilka punktów.

1) Prawdopodobieństwa- leki biologiczne mają o wiele większe prawdopodobieństwa dowiezienia do celu (kilka razy większe niż leki syntetyczne) i do tego kupowane są one przez Big Farmę często na etapie przedklinicznej lub najpóźniej po pierwsze klinicznej. Prawdopodobieństwa te wynoszą statystycznie (z tego co zrozumiałem) 70% do fazy przedklinicznej, potem od przedklinicznej do rejestracji leku 25%. Tych cyfr do końca nie jestem pewien, muszę zgłębić temat.Najbardziej wrażliwe na sukces lub nie jest podanie leku zwierzętom (faza przedkliniczna) , jak mówią naukowcy to co działa w laboratorium niekoniecznie może działać w organizmie żywym. Dlatego, jak zadziała możliwa jest umowa parteringowa z Big Farmą. To oczywiste i logiczne. Jednocześnie zwracam uwagę, ze Big Farma żadnego leku syntetycznego nie dotknie na tak wczesnym etapie, właśnie ze względu na bardzo słabe prawdopodobieństwa, a leki biologiczne jak najbardziej tak. To zwiększa szanse na sukces takich firm jak PB.

Prawdopodobieństwo w odniesieniu do urządzeń (wyrobów) medycznych jest znacząco większe niż leków- ale nikt nie odważył się szacować na ile, a szkoda bo inwestowanie to szacunki prawdopodobieństwa sukcesu. W każdym razie badania nad dwoma lekami (mniejsze prawdopodobieństwo i większe pieniądze), dwoma urządzeniami medycznymi (większe prawdopodobieństwo i mniejsze pieniądze) robią mix inwestycyjny i są, w moim przekonaniu wyjściem do analizy każdego inwestora.

Firma rozwijała i rozwija też platformy technologiczne (m.in.do generowania przeciwciał i aptamerów), nie było o tym mowy na spotkaniu a to ważny element. To kosztuje, są oczywiście na to dotacje z NCBiR-u ale to coś w rodzaju unikalnych narzędzi aby lepiej i bardziej pewnie rozwijać nowe projekty i dodatkowo generować przychody z tematów zleconych

2) Najbardziej prawdopodobne podpisanie w pierwszej umowy parteringowej w fazie przedklinicznej aby się uwiarygodnić na rynku, potem (przy kolejnych umowach) będą raczej przesuwać ten czas. Im później umowa tym oczywiście i większe ryzyka ale też większe pieniądze.

3) Kiedy pierwsza umowa parteringowa ?- 2020, 2021r, z tym że jak wynika z harmonogramów, termin ten przypada na większość rozwijanych projektów.

4) kompetencje, zespół badawczy – w moim przekonaniu wygląda to bardzo dobrze : leki biologiczne i aptamety, własne platformy technologiczne, ok. 80 osób zatrudnionych z tego zdaje się 40 lub 45% z tytułami doktora, wiele osób z zespołu ma doświadczenie międzynarodowe, 5% rotacji zespołu

5) planowany system motywacyjny- m.in za staż zagraniczny (patrz doświadczenie), za kamienie milowe, za konkretną pracę, ale nie za staż pracy bo liczą się pomysły i młode osoby mogą więcej czasami wnosić do spółki- przyznam, że ten system myślenia mi się to podoba i to bardzo

6) Poza Prezesem Filipem Jeleniem, kluczowym personelem P. Jurkiem, M.Matusiewicz, przewodniczący Rady Nadzorczej p. Andrzej Trznadel, to też ważny, lub nawet bardzo ważny element tej układanki. W takiej firmie poza aspektami naukowymi ważny jest ktoś kto żelazną ręką trzyma wszystkie formalne sprawy w garści, wie jak i od kogo pozyskiwać pieniądze, pilnować terminów (np: NCBiR), komunikować się z rynkiem. Rozmawiałem z p. Trznadelem kilkakrotnie dopytując o różne szczegóły dotyczące firmy – i w moim przekonaniu p. Trznadel jest najbardziej się do tego nadaje, to profesjonalista znający swoją robotę.

Podsumowując – bardzo dobre spotkanie, odbieram je pozytywnie. Dobrze zobaczyć ludzi, laboratoria, Radę Nadzorcza, zarząd. Dla mnie czy warto jeździć, jest poza dyskusją - to to zwiększa szansę na prawidłową analizę takiej spółki jak Pure Biologics, a o to w tym najbardziej chodzi.

11 czerwca dzień inwestora w Pure Biologics

strefainwestorow.pl/artykuly/w...

Poszukując dobre startupy mam pewne określone i wypracowane podejście - najpierw wstępna selekcja (odpada ponad 95%), potem bardziej szczegółowe rozmowy z kluczowymi ludźmi (odpada kolejne kilka procent), wizyta w spółce (znowu odpada kilka %). Ta wizyta pierwsza i kolejne są tutaj dla mnie kluczowym elementem - zobaczyć czy firma istnieje, zobaczyć kto tworzy tę firmę, co mówi i jak mów, osobiście zapytać o dotychczasowe doświadczenia, zobaczyć pomieszczenia firmy, sprzęt itd. To elementy składają się , w moim przekonaniu, na najważniejsze dane do późniejszej całościowej analizy inwestycyjnej danej spółki. Dlatego zachęcam kto tylko może a ma Pure w portfelu, lub planuje mieć aby wziąć udział w tej imprezie - bo nie ma lepszej okazji aby sobie samemu wyrobić określone, świadome spojrzenie inwestycyjne na daną firmę.

Nowe info- nowy projekt Pure rekomendowany do dofinansowwania przez NCBiR. "Rozwój pierwszego w klasie terapeutycznego wyrobu medycznego do stosowania w leczeniu przełomu miastenicznego u pacjentów cierpiących na miastenię rzekomoporaźną".

Całkowita wartość projektu wynosi 16,4 mln zł, a kwota dofinansowania z funduszy unijnych 10,8 mln zł. Wkład własny projektu w wysokości 5,6 mln zł w całym okresie jego realizacji Emitent zamierza pokryć w pierwszej kolejności z kapitału pozyskanego w ramach przeprowadzonej emisji emisji akcji serii D, a następnie w ramach przyszłych emisji akcji.

infostrefa.com/infostrefa/pl/w...

Niewiele osób rozumie o co w tym chodzi i ja nie będę się silił na wyjaśnianie czegoś w czym nie jestem specjalistą. Jednak od strony inwestorskiej temat jest bardzo prosty, im więcej projektów w pipeline Pura (a każdy ma określone prawdopodobieństwo sukcesu, o wiele większe niż w lekach syntetycznych) to sumaryczne prawdopodobieństwo jest oczywiście coraz większe. Do tego do kompetentny i doświadczony zespół, własne w pełni wyposażone laboratoria, zapewnione finansowanie ostatnią emisją. Wnioski niech każdy wyciąga sam.

Garść moich uwag z raportu rocznego oraz kilka informacji z prezentacji spółki w czasie wczorajsze konferencji MedTech Spring Review 2019 by InnerValue, gdzie jedną ze społke była właśnie SCPFL

Raport roczny

- co bardzo ważne (przynajmniej dla mnie) spółka bardzo konsekwentnie przestrzega dyscyplinę budżetową co widać zresztą w kolejnych raportach kwartalnych

Wg stanu na 31 grudnia 2018 r. na kontach spółek Grupy Kapitałowej Scope Fluidics pozostawało łącznie ok. 8,7 mln zł. Wg aktualnie zawartych umów o dofinansowanie projektów PCR|ONE oraz BacterOMIC, Grupa planuje że otrzyma w 2019 i 2020 roku kolejne transze płatności na łączną kwotę ok. 2,5 mln zł.

- smaczek , którego do tej pory nie widziałem w żadnym znanym mi sprawozdaniu. Wynagrodzenia członków zarządu w 2018r zmniejszyły się w odniesieniu do 2017r.

Wynagrodzenia członków Zarządu we wszystkich konsolidowanych spółkach wyniosło w 2017 roku 1.053 tys. zł, natomiast w 2018 roku 829 tyś zł.

- Z transakcji benchmarkowych bardzo patrzą na transakcję jak niżej i na fakt, iż pieniądze są na rynku. To samo wyczułem na prezentacji Innervalue. Czy to efekt odbytych umów z potencjalnymi zainteresowanymi czy prosta analiza informacji , tego oczywiście nie wiem,

Model biznesowy Scope Fluidics S.A. zakłada sprzedaż spółek celowych na rzecz globalnych dystrybutorów operujących na rynku diagnostyki medycznej. Jest to model powszechnie stosowany w branży medtech. W samym roku 2018 doszło do 10-ciu transakcji przejęć firm zajmujących się produkcją systemów diagnostyki medycznej. Jedną z nich było przejęcie STAT-Dx przez koncern Qiagen za 191 mln dol. Transakcja ta dotyczyła startupu rozwijającego system o funkcjonalności zbliżonej do systemu PCR|ONE, i została sfinalizowana w kilka dni po otrzymaniu przez ten system certyfikatu CE-IVD, dopuszczającego go do sprzedaży w Europie.

Rok 2018 był także kontynuacją bardzo korzystnych dla naszych przedsięwzięć trendów na rynku diagnostyki medycznej. Obecnie szacuje się, że rynek diagnostyki chorób zakaźnych z wykorzystaniem technologii PCR jest wart ok. 1 mld dol., a do 2026 r. jego wartość wzrośnie 4-krotnie. Natomiast rynek automatycznych urządzeń diagnostycznych do wykrywania podatności na antybiotyki wyceniany jest obecnie na 1,3 mld i w okresie do 2026 wzrośnie dwukrotnie.

Konferencja - MedTech Spring Review 2019 by InnerValue- było bardzo mało czasu 1 godz na prezentację i pytania, spółek było sporo, jedna za drugą, ale ja zwróciłem uwagę na trzy rzeczy

- bardzo zwracali uwagę na transakcję przejęcia STAT-Dx o której pisałem wyzej

- zwracali też uwagę na cenę testu PCRone , konkurencja Genexpert 100 usd i inny konkurent 50 USD, oni celują w 20-30 USD i też ten element stanowi w ich odczuciu bardzo poważny argument w negocjacjach

- wspomnieli o Annual Scientific Meetin organizowanego przez American Association for Clinical Chemistry (AACC), największej na świecie organizacji skupiającej specjalistów diagnostyki medycznej” AACC, odbędzie się w dniach 5-8 sierpnia br w Anaheim w Kalifornii, gdzie dostali się do pierwszej siódemki najlepszych projektów świata. Byli bardzo nakręceni i ja się im nie dziwię

Widzą, że jest to niesamowity prestiż międzynarodowy. Maja miejsce w hali głównej na środku w strefie innovation- czy cos takiego. Mają swoje stoisko, czas na spotkania i zdaje się, że prezentacje. Są podekscytowani potencjalnym udziałem, rozmowami i możliwościami z tego wynikającymi.

Dzienny wynik to + 31,9%. Żadnej nowej informacji fundamentalnej nie zauważyłem. Na pewno nastąpiło techniczne wybicie 8 tygodniowej konsolidacji i wsparcia , ale dla mnie (ponieważ operuję na tygodniach) trwałość tego będzie można założyć z określonym prawdopodobieństwem dopiero po skończeniu tygodnia.

drive.google.com/open?id=1Lm0P...

W środę 29.05. czat z prezesem

strefainwestorow.pl/artykuly/c...

Ja do tego jeszcze dodam

Z raportu za I kw "Do dnia 15.04.2019 r. Zarząd Spółki podpisał wszystkie zadeklarowane w księdze popytu umowy objęcia akcji Serii D w łącznej liczbie 481 590 akcji o wartości emisyjnej 10 113 390 PLN. Akcje objęte zostały przez 29 osób fizycznych i 10 osób prawnych w tym 3 Fundusze Inwestycyjne Zamknięte oraz 6 Funduszy Inwestycyjnych Otwartych. Podmioty prawne objęły łącznie 75,1% akcji serii D."

Podsumowując - 75% akcji w FIZ-ach i FIO, to dobry stabilizator akcji spółki, bo nie po to wchodzili (po niewątpliwie długim procesie decyzyjnym, jak to jest w tych instytucjach) aby za chwilę z niej wyjść. Dla mnie to info to pozytyw dla spółki.

Nie jestem jakimś wielkim analitykiem technicznym a samą analizę techniczną traktuję pomocniczo. Działam wyłącznie na interewale tygodniowym i rysuję wsparcia i opory , bo to one bardzo często pokazują rzeczywisty kapitał na danej spółce czy indeksie. Dla mnie wykres SCPFL wygląda tak jak niżej tj. bardzo dobrze. Konsolidacja, wyjście na wyższy poziom, konsolidacja, wyjście.....

drive.google.com/open?id=1plZr...

Oczywiście jak to zauważył jeden z moich kolegów z którym rozmawiałem wczoraj, jak coś by się posypało np: z niedotrzymaniem terminów lub z innymi elementami, to będzie wodospad w dół. W pełni się zgadzam, przy tym zysku i niewątpliwie sporej ilości spekuły na spółce na pewno tak by było. Ale ja osobiście, na dzisiaj prawdopodobieństwo takiego scenariusza oceniam jako niewielkie ponieważ w tej spółce nie było jeszcze takiej sytuacji, co oczywiście nie znaczy, ze nie jest to niemożliwe...

Kolejne znakomite info ze spółki
strefainwestorow.pl/wiadomosci...

PCR|ONE i BacterOMIC, dwa innowacyjne systemy diagnostyki medycznej realizowane przez Scope Fluidics – notowaną na NewConnect spółkę biotechnologiczną – znalazły się wśród siedmiu przełomowych rozwiązań medycznych z całego świata, które walczą o tytuł Disruptive Technology Award 2019 organizowanego przez American Association for Clinical Chemistry (AACC), największej na świecie organizacji skupiającej specjalistów diagnostyki medycznej.

Wybór obu projektów Scope Fluidics do bardzo wąskiego grona półfinalistów gwarantuje im prezentację systemów PCR|ONE i BacterOMIC na własnych stoiskach w strefie AACC’s Innovation Zone podczas 71. edycji AACC Annual Scientific Meeting, największych na świecie targów i konferencji diagnostycznej.W konferencji i targach AACC bierze udział ponad 20 tysięcy przedstawicieli firm i laboratoriów diagnostycznych. Sama organizacja AACC skupia 50 tysięcy specjalistów diagnostyki medycznej, lekarzy, naukowców oraz liderów firm diagnostycznych z całego świata i działa na rzecz rozwoju metod diagnostyki medycznej – diagnostyki molekularnej, chemii klinicznej, spektrometrii masowej i medycyny precyzyjnej. AACC jest również wydawcą Clinical Chemistry - najważniejszego periodyku naukowego w dziedzinie diagnostyki medycznej.

- Zakwalifikowanie się do półfinału to ogromne wyróżnienie dla naszych projektów. Do konkursu zgłaszane są najbardziej przełomowe technologie diagnostyczne z całego świata. Jestem dumny, że nasze technologie zostały dostrzeżone i wyróżnione przez tak prestiżową organizację – komentuje prof. Piotr Garstecki, współzałożyciel, istotny akcjonariusz i prezes zarządu Scope Fluidics.

Obecność obu rozwijanych przez Scope Fluidics projektów w półfinale konkursu potwierdza przełomowy i unikalny w skali globalnej charakter rozwijanych przez spółkę technologii.

Dzięki temu osiągnięciu będziemy w ognisku zainteresowania nowoczesnymi rozwiązaniami na najważniejszych targach diagnostyki medycznej na świecie. Pomoże nam to skupić na naszych projektach uwagę potencjalnych partnerów w komercjalizacji systemów diagnostycznych PCR|ONE i BacterOMIC. – komentuje Szymon Ruta, dyrektor finansowy i członek zarządu Scope Fluidics.

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 20 czerwca 2019 06:32:28
Liczba wpisów: 92
[0,03% wszystkich postów / 0,04 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,376 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d