PORTFEL konkursowy STOCKWATCH 2019 - Indywidualne kroniki giełdowe - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4

PORTFEL konkursowy STOCKWATCH 2019

Wojetek
Wojetek PREMIUM
Wpisów: 2 738
Wysłane: 11 stycznia 2019 16:44:45
Sprzedaję WSE. Szybki zysk prawie 30% w kilka dni warto skasować, szczególnie że indeks amerykański daje powody do obaw czy to nie koniec "efektu stycznia". Dlatego kasuję zysk.
Mój autorski portfel "Cztery Fazy Rynku" - cotygodniowe biuletyny, analizy techniczne i specjalne forum dla subskrybentów.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

Domis
Wpisów: 77
Wysłane: 13 stycznia 2019 12:25:40
Proszę kupić CIG. Czysto spekulacyjnie pod odbicie. Ta spółka jest raz na wozie a raz pod wozem. Licze na 30%.

t1098
t1098 PREMIUM
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 9
Wysłane: 13 stycznia 2019 16:14:28
Żeby dopełnić formalności - uzasadnienie zakupu 11Bit:
- przesadnie duży spadek kursu w końcówce zeszłego roku (kurs zszedł prawie do wartości sprzed premiery Frostpunka),
- premiera CoM (może jeszcze w I kw. 2019) powinna spowodować wzrost kursu,
- zakładam, że również niedługo odbędzie się premiera Frostpunka na konsole (w rocznicę premiery na PC)?

mackopl
Wpisów: 579
Wysłane: 14 stycznia 2019 08:52:12
Kiedyś można było śledzić wyniki portfela na bieżąco, będzie taka funkcjonalność?

Wojetek
Wojetek PREMIUM
Wysłane: 14 stycznia 2019 11:44:42
Cytat:
Kiedyś można było śledzić wyniki portfela na bieżąco, będzie taka funkcjonalność?

Nadal można :)

LINK - portfele -> portfel użytkowników 2019 -> wyniki i skład portfela.

Do uzupełnienia mam już tylko kilka transakcji z ostatnich dni - dziś po sesji powinno być już wszystko aktualne.
Mój autorski portfel "Cztery Fazy Rynku" - cotygodniowe biuletyny, analizy techniczne i specjalne forum dla subskrybentów.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

szyderca667
szyderca667 PREMIUM
Wpisów: 40
Wysłane: 14 stycznia 2019 13:09:48
Proszę o zakup dzisiaj Jujubee. Kurs wybił w końcu 4zł.

tratata
Wpisów: 702
Wysłane: 14 stycznia 2019 14:25:33
Sprzedaję Atlasest i kupuję Astro S.A.

Nie ma większych powodów do sprzedaży Atlasest oprócz tego że moim zdaniem przyszła pora na dynamiczny wzrost Astro a Atlasest może bujać się latami będąc tanie.

Dlaczego Astro

Kanał po wejściu do średnich i małych kablówek oraz nawiązaniu współpracy z TVN w sprawie sprzedaży czasu reklamowego robi to na co liczyłem w zeszłym roku czyli zmienia ramówkę z w zasadzie darmowej na lepszą oraz stawia na marketing. Pojawiły się pierwsze dane o oglądalności, jeszcze dość niskie ale pozwalające liczyć na zyski w przyszłości. Dzisiaj było info o kolejnej współpracy prowadzącej do poprawy kontentu i prawdopodobnie bardzo celnej reklamy. Kolejnymi krokami których się spodziewam są wejście do największych dostawców telewizji CP UPC NC+ oraz dalsza poprawa kontentu i marketingu.
Uwaga

Nie jestem ekonomistą ani finansistą, tylko zwykłym głupkiem który wierzy w teorie spiskowe i lubi sobie pogadać.
Kierowanie się moimi wpisami w jakichkolwiek decyzjach może mieć opłakane skutki.

robkob
Wpisów: 127
Wysłane: 14 stycznia 2019 17:00:49
Wojeteku salute . Szacunek za dobry timing... Można by napisać że jesteś przeciwieństwem mnie.
Najważniejszy jest czas...

Wojetek
Wojetek PREMIUM
Wysłane: 14 stycznia 2019 17:53:33
Cytat:
Wojeteku salute . Szacunek za dobry timing... Można by napisać że jesteś przeciwieństwem mnie.

Dzięki thumbright , jednak gdybym to WSE kupił zaraz na starcie konkursu byłoby ponad 50% a nie 28,48% ;), ale fakt start całkiem fajny wyszedł - teraz pozostaje kupić coś równie ciekawego...

Portfel jest zaktualizowany. Jak pisałem wyżej można przeglądać tu:
kliknij, aby powiększyć

Jeśli idzie o spółki wszyscy je mają poza mną (mam czas po sprzedaży WSE do 25.01 na wybór kolejnej)

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-
Edytowany: 14 stycznia 2019 17:57

tratata
Wysłane: 14 stycznia 2019 20:42:48
Zauważyłem że Wojetek przy portfelu zapisuje skill points zależne od ilości zmienionych spółek.

Wiem, wiem chodzi o skrót sp2 spółka nr 2
Uwaga

Nie jestem ekonomistą ani finansistą, tylko zwykłym głupkiem który wierzy w teorie spiskowe i lubi sobie pogadać.
Kierowanie się moimi wpisami w jakichkolwiek decyzjach może mieć opłakane skutki.

mackopl
Wpisów: 579
Wysłane: 15 stycznia 2019 00:54:53
Dzięki za wsparcie techniczne salute

tratata
Wysłane: 15 stycznia 2019 20:01:36
Tak sobie myślę, że porównywanie naszych wyników z indeksami jako jakiś benchmark tego co robią fundusze miałoby sens gdybyśmy operowali prowizjami takimi jakie mają fundusze. Te 0,38% za transakcję to jest dość dużo. Podejrzewam, że w ten sposób możemy zaniżać swoje wyniki nawet o ponad 1-1,5% w skali roku
Uwaga

dekoza
Wpisów: 5
Wysłane: 17 stycznia 2019 16:51:21
Proszę o sprzedaż vivd salute

Wojetek
Wojetek PREMIUM
Wysłane: 21 stycznia 2019 15:14:12
tratata napisał(a):
Tak sobie myślę, że porównywanie naszych wyników z indeksami jako jakiś benchmark tego co robią fundusze miałoby sens gdybyśmy operowali prowizjami takimi jakie mają fundusze. Te 0,38% za transakcję to jest dość dużo. Podejrzewam, że w ten sposób możemy zaniżać swoje wyniki nawet o ponad 1-1,5% w skali roku

Z pewnością u nas prowizja obniża wynik, choć roszad w samym portfelu nie jest aż tak wiele (większość uczestników wybiera jedną, max dwie spółki). Z drugiej strony fundusze mają znacznie trudniej na rynku z powodu swojej wielkości (płynność) jak i napływów i odpływów kapitału, Dlatego uważam, że się to wyrównuje finalnie ;)

Kupuję w ramach konkursu Polwax.

PWX tyg.

kliknij, aby powiększyć

Wygląda na to, że korekta spadkowa po wcześniejszym wybiciu się kończy. Z racji że wybicie z konsolidacji odbyło się przy sporych obrotach a RSI jest już w trendzie wzrostowym sądzę że minimalny jego zasięg to strefa oporu w granicach 9,20-9,70 zł. A gdyby się udało ją sforsować jest możliwość ruchu nawet w kierunku 13 zł.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

abcabc
abcabc PREMIUM
Wpisów: 178
Wysłane: 21 stycznia 2019 15:21:03
Prowizje to jedno, a płynność drugie. Na większości małych spółek sam spread powoduje, że nie da się wyjść po bieżącym kursie za kilka tys. pln, więc jednak porównanie do funduszy mogłoby nie wypaść tak niekorzystnie,

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4