pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Domis

Domis

Ostatnie 10 wpisów
No nerwy to faktycznie musisz mieć ze stali.
Czekam na 30. Dancing

Inwestycje bez strategii tak się kończą.
Co zrobicie jak jutro będzie po 11 a w piątek po 9?
Dalej będziecie trzymać i czekać na 30?

Wojetek napisał(a):
Portfel zaktualizowany. Wszyscy mają kupione spółki. Nemoo z listy rezerwowej zastąpił Domisa (brak wybranej spółki do 14.01.2020). Śledzić portfel można pod linkiem: www.stockwatch.pl/portfele/por...

No właśnie a ja 16.01 wpadłem na forum zobaczyć czy wszedłem z rezerwowej listy do gry i złożyć zlecenie, a tu się okazało że wypadłem z podstawowej listy Shame on you

Też szukam.
Pomoże ktoś?
Prosimy bardzo.

Zgłaszam się jak jest miejsce.

Jak rośnie to zawsze są rewizje ale jak spada to entuzjazm z wirtualnego portfela zawsze ucieka hello1

Masakra jakaś. Chcą zgnoić Czarneckiego mocno.

Proszę sprzedać to co pozostało z IDEA Bank i zakupić EUCO - spółka bardzo niedowartościowana, wycena nieadekwatna do spółki, może odrobię chociaż do zera angry3

Poproszę sprzedać ci games i zakupić ideabank, trend mocno wzrostowy i wygląda że jeszcze podciągną do okolic 20 :)

Proszę o pomoc specjalistów ważna sprawa - z góry dziękuje.

Moje biuro maklerskie twierdzi że od obligacji które trzymałem do końca (do terminu wykupu, i zostały wykupione) nie mogę zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu prowizji wydanej na nabycie w biurze maklerskim tych obligacji. I nie umieściło w kosztach uzyskania przychodu tych prowizji na picie 8c - czy mają racje?

Jak kupiłem i sprzedałem obligacje przez biuro to obie prowizje (kupna i sprzedaży) zaliczyli na picie 8c do kosztów uzyskania przychodu.

Proszę kupić CIG. Czysto spekulacyjnie pod odbicie. Ta spółka jest raz na wozie a raz pod wozem. Licze na 30%.

Mam kilka sztuk nie będę jeździł ale dziękuje za informacje.
Z drugiej strony to coś jest nie tak, że obligacje nie zostają wykupione tylko dzieją się jakieś szwindle. Kupiłem bo zgodnie z prospektem emisyjnym był jasno określony dzień wykupu i na ten dzień potrzebowałem finansów. Dziwna sprawa.

OTS1118 stockwatch podaje wykup w terminie a to nieprawda jest bo mam dalej i nikt ode mnie ich nie wykupił!

Czy ktoś coś wie co się z tym dzieje, zniknęły z notowań, zmieniły nazwę na OTS1120 - proszę o dwa słowa wyjaśnienia od ogarniętych.

Ja też się zgłaszam.
Chętnie podejmę wyzwanie również w przyszłym sezonie. Najlepszego w nowym roku.

A czym najlepiej kupić ropę? ale na długi termin tak rok może dwa, bo RCFL3OIL się nie nadaje na długie terminy.

Ustawiłeś SL czy trzymasz 3 miesiące bez względu na wyniki?

gandalfp napisał(a):
Cytat:
Czy jeśli sprzedamy akcje 17 grudnia o 10 rano, a następnie odkupimy te same (ok: fizycznie nie te same, ale powiedzmy takiej samej wielkości/wartości pakiet) akcje w zbliżonej (a może się i zdarzyć że identycznej) cenie tego samego dnia o 16 - to czy nie będzie tutaj zarzutu (tak wiem, czepiam się) pozorności transakcji?

Tak to nie działa. Żeby skorzystać z optymalizacji podatkowej, to musisz sprzedać akcję na których masz stratę, do ostatniego dnia rozliczanego w 2018. W tym roku będzie do 21 grudnia. I to wystarczy. Jeśli chcesz posiadać te akcje nadal, to odkupujesz je w następnym dniu notowań (27 grudnia) lub później. Wtedy zakup będzie rozliczany już na rok 2019.
A co do samego pytania, to kupować i sprzedawać jednego dnia możesz wielokrotnie i nie ma to znaczenia.

A czemu tak?
Mi się wydaje, że mogę nawet najpierw kupić akcje firmy XX np po 1 pln i potem sprzedać tej samej firmy XX kupione wcześniej po 10 i tak będzie optymalizacja finalnie 9pln na każdej sprzedanej akcji. Jak obrócę tak w ciągu roku 1000 akcji XX to mam stratę 9000 pln czyż nie prawda???

Czy muszę się zgodzić na tą zamianę.

Czyli o co w tym chodzi???

Sprzedajemy Medicalgorithmics SA ,
kupujemy WITTCHEN

Duże spadki ostatnio a wyniki za 3 kwartał bardzo dobre.

Proszę o zakup MDG

W ciągu roku cena spadła z 260 na 45 pln a to dużo. Liczę na spekulacyjny ruch w górę.

Spółka nie jest w złej kondycji C/WK = 1, C/ZO = 5,24. Będzie dobrze!

BTW
Jak ktoś potrzebuje aby jakaś spółka wzrosła w jeden dzień o 60% to napiszcie a ja sprzedam w konkursie i sukces gwarantowany.

Domis napisał(a):
Proszę sprzedać gino rossi i zakupic GTN

Moderator:
Standardowo prosimy o uzasadnienie podejmowanych działań

Gino sprzedałem z wielką stratą bo nie chciało rosnąć a na tym polega konkurs aby rosło no i urosło ale jak sprzedałem :)
GTN zakupuje bo strasznie zdołowali spółki leszka w ostatnim czasie, moim zdaniem niesłusznie i licze na odbicie

Proszę sprzedać gino rossi i zakupic GTN

Moderator:
Standardowo prosimy o uzasadnienie podejmowanych działań

Jak to sprzedać? Czy to generuje jakieś koszty.

Bo w tej sytuacji są właśnie wszyscy co posiadają papiery getback, czy nie zamkną rachunku?

Za 2szt obligacji ATC0821 wypłacono mi oprócz odsetek też wykup obligacji - razem za dwie - 166pln a one dalej są notowane - o co więc chodzi, za co jest ta kwota, co to za wykup?

Kilka dni temu zakupiłem 2 obligacje CMP0620 ustawiłem limit ceny 97,6 a transakcje za 2 sztuki policzono mi 1776,88 czyli za 888,44 jedną - prosze mi podpowiedzieć dlaczego tak tanio zostały policzone bo nie rozumiem do końca.

Z góry dziękuje za pomoc.
Początkujący w obligacjach Domiś

Poproszę Gino Rossi SA

Wydaje się, że jest bardzo tanio i to jest okazja do zakupu.

Proszę sprzedać MADKOM i zakupić Atlasest. Nie trafiona inwestycja zero zainteresowania madkomem na gpw. Atlasest niewiele lepszy ale liczę na 2 fale wzrostową pod 1.5pln.

I co z tym fantem?

Dodajcie do tej tabeli

www.stockwatch.pl/obligacje/sk...

kolumnę KURS tzn aktualna cenę - może być kurs zamknięcia z wczoraj

Poproszę o zakup MADKOM

Uzasadnienia skopiowane z innych artykułów z netu, ale w pełni się z nimi zgadzam.

Podali raport za grudzień i wszystko wskazuje na bardzo mocny 4 kwartał 2017r, kolejne kwartały też powinny być dobre. Spółka się mocno rozwija a c/z =7 a będzie jeszcze niższa po wynikach za 2017r. Co chwila są nowe zamówienia. Nieźle wygląda dynamika wyników w zakresie sprzedaży usług serwisowych. Jeszcze okazalej wygląda zastawienie całkowitych, skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży. Tu poprawa następowała w każdym miesiącu 2017 roku. W sumie pod tym względem, rok ubiegły wypada na tle 2016 roku o ponad 200% lepiej. Ożywienie inwestycji na poziomie samorządów powinno przysłużyć się dalszej poprawie wyników.

Ślicznie dziękuję OBS za zwolnienie miejsca w konkursie.

Szkoda tylko bo byłeś moim faworytem w tej edycji.

Proszę moderatora a potwierdzenie mojego awansu do pierwszej 40stki hello1

I zaczynamy!

A na wykresie kołowym widać tylko do spółek na literkę E a wcześniej widoczne były wszystkie.

Czyli wg waszych wpisów najefektywniej kupić obligacje zaraz po zakończeniu okresu rozliczeniowego?

Dobrze myślę?

Czy z tego wychodzi, że wymieniając się obligacjami 2 osoby zapłacą podatek od tych samych odsetek?

Sprzedający bo dostał za 3 miesiące ode mnie przy sprzedaży i z tego on płaci podatek bo ma zysk i ja też automatycznie po wypłaceniu tych odsetek mi?

Ale tylko do momentu nacjonalizacji przez PIS lub podobnych.

Życzę ci zysku w 2018 tak ze 20000 i wtedy odliczysz te 1000 straty czyli te 600 i tylko od 19000 czyli 19400 zapłacisz podatek ;)

Gwarantuje ci że będziesz się cieszył.

Cytat:
martwi mnie tylko że ten zawodnik który był 6 został na lodzie wyprzedzony 2 dni przed ostatnim dniem notowań

Nie martw się to tylko ja.

W poprzedniej edycji byłem wywalony z konkursu i potem ostatni ze specjalnym ostrzeżeniem - jak to nazwali "specjalny przypadek" i z groźbami od organizatora. Więc teraz się postarałem.

Mnie martwi to, że dla pierwszej 5 nie znalazło się miejsce w edycji 2018 i lipa angry3

A może jak w realu.

Proszę kupić PKC otwarcia!
Proszę kupić PKC zamknięcia!
Proszę kupić po 3,60 i jeżeli było 3,6 na sesji to kupione.
5k pln to żaden obrót można pominąć

Cytat:
"Boisko" jest jednak jednakowe dla wszystkich ;).

Boisko tak, ale co niektórzy moją droższe buty do kopania ;)

Dajcie cenę zakupu = cenie zamknięcia dla zlecenia złożonego w trakcie sesji i cenę zakupu = cenie otwarcia dla zlecenia złożonego poza sesją. Ot tak poza konkursem angry3

Biorę co jest angry3

No chyba pierwsza nagrodzona piątka może liczyć na ponowny start?

Najlepszego w nowym roku.

Ja też poproszę.

Ok są już PLG, przepraszam za zadymę.

Czemu nie widzę 4x4 w portfelu?

myfund.pl/index.php?baza=22061...

Dziękuje.

poprosze link do portfela

Widzę, że to tak jak wszędzie na blogach. Jak rośnie to euforia ale jak spada to wszyscy głowa w piasek i post raz na miesiąc.

Składam protest.

Brak aktualizacji portfela nie pozwala na zajęcie pozycji i ustawienie stopa i przez to wypadłem z konkursu ??? chyba.

Te jak już coś znajdziesz to nie zapomnij się podzielić informacją.

SWAN

A mnie się podoba.

Walcz dalej i nie pękaj,
pomysł jest extra i nie czytaj tych starych pierdzieli co to tylko wodę mącą hello1

Czekam z niecierpliwością na rozwój sytuacji.

Mam dwa pytania do księdza prowadzącego.

1. czy ktoś to jeszcze ogarnia?
2. czy jestem jeszcze w grze?

dziękuje

Proszę sprzedać BMC i zakupić 4X4.

Dziękuje.

Proszę ECHO wymienic na BUMECH na najbliższej sesji.

Masa napisał(a):
Cytat:
Coś tu Pan kręcisz

Nie sądzę. Proszę zobaczyć:

RCCRUAOPEN:

04-01-2016 kurs 7,44zł
+32,53%
05-01-2017 kurs 9,86zł

RCFL3OIL:

04-01-2016 kurs 1,90zł
+5,79%
05-01-2017 kurs 2,01zł

Dane wziąłem na podstawie wykresu jaki mi prezentuje się NOL3 z Alior Banku i myślę że są raczej prawdziwe.

W ogóle nie są prawdziwe, totalne bzdury.
Jak w tym banku wszystkie dane takie maja to życzę ci powodzenia haha.

stooq.pl/q/?s=rcfl3oil.pl&...
stooq.pl/q/?s=rccruaopen.pl&am...

Masa napisał(a):
Przeanalizowałem jednak wykres z ostatniego roku i wyszło mi na to iż RCCRUAOPEN dałby zarobić 32,53% natomiast RCFL3OIL 5,79%.

Coś tu Pan kręcisz

stooq.pl/q/?s=rccruaopen.pl&am...

Ja poproszę ECHO.

Postanowienie noworoczne !!!!

Będę ustawiał STOP LOSY, Będę ustawiał STOP LOSY, Będę ustawiał STOP LOSY, Będę ustawiał STOP LOSY, Będę ustawiał STOP LOSY, Będę ustawiał STOP LOSY, Będę ustawiał STOP LOSY, Będę ustawiał STOP LOSY, Będę ustawiał STOP LOSY, Będę ustawiał STOP LOSY, Będę ustawiał STOP LOSY, Będę ustawiał STOP LOSY, Będę ustawiał STOP LOSY, Będę ustawiał STOP LOSY, Będę ustawiał STOP LOSY, Będę ustawiał STOP LOSY, Będę ustawiał STOP LOSY, Będę ustawiał STOP LOSY, Będę ustawiał STOP LOSY, Będę ustawiał STOP LOSY, Będę ustawiał STOP LOSY, Będę ustawiał STOP LOSY, Będę ustawiał STOP LOSY, Będę ustawiał STOP LOSY,

Jeżeli cena zamknięcia będzie poniżej 4,9 zł to proszę sprzedać na następnej sesji.

I proszę o rozszerzenie regulaminu o taką opcję.

Najlepszego siedemnastego.

A dlaczego nie ma nagrody za ostatnie miejsce? angry3

Tym bardziej, że jestem szczególny przypadek. hello1

Gratulacje dla wszystkich w tym roku się postaram chociaż nie tracić.

konkretny napisał(a):

Za 5 tygodni rewizja portfela. Wracam do pisania artykułów. Do usłyszenia w Nowym Roku!

Daj linka do tych artykułów - może co ciekawego bazgrzesz?

Proszę o sprzedaż CLNA i zakup ALMA do końca roku - czysto spekulacyjnie może coś z tego będzie.

Zgłaszam się do przyszłej edycji.

Wesołych świąt.

Na pewno 3% - bo mnie wychodzi ponad 7% ?

Prosze sprzedać monari i kupić Celon Pharma.

A ja zapytam o infa z pozostałych 3 jeśli można.

Ja czytam co dzień i dziękuje za wpisy.

Nie pisze bo nie umiem za to regularnie czytam.

Ale wytrwałości życzę i pozdrawiam.

Kiedyś się mówiło:

3m się ramy to się nie posramy. wave
teraz ramę można zamienić na trend i powinno być git.

leniuch napisał(a):
Raczej tak jak w drugiej strategii: w piątek po zakończeniu sesji wyniki tygodnia, a w poniedziałek po zakupie/sprzedaży informacja o tym, co i za ile zostało kupione/sprzedane.

Szkoda. Info w niedziele byłoby ciekawsze.

Ale jak będziesz miał sygnały na kilkunastu spółkach a wybierzesz np. dwie, to możesz wszystkie podawać w niedziele, i nikt Ci nie będzie zawyżał kursu wave

vicki napisał(a):

Pierwszy typ Sfinks kupno po 4.63 [20% budżetu] - analiza sfinksa wkrótce wave

Nonono C/WK kole 35 - ciekaw jestem tej anal-Izy hello1

Fajnie.

Rozumiem, że w każdą niedziele podasz typ kilku spółek na poniedziałek???

Oczywiście sygnał kupna i sprzedaży binky

No bo jak inaczej sprawdzimy czy to działa.

Poproszę o zakup MONNARI.

Yaroman napisał(a):
Proszę o sprzedaż MDG. Bessa to nie czas na spółki wzrostowe.
Jednocześnie wycofuję się z konkursu.

To może ja spróbuje jeszcze raz skoro nie ma chętnych?

Odczekałem 2 tygodnie od publikacji postu a tu cisza chętnych brak to znaczy, że nawet nie śledzą wątku.

Szkoda marnować miejsce - plisssssssss.

Czy coś ruszy po wtorkowym raporcie?

Ma ktoś jakiś cynk?

Witam.

Nosze się z zamiarem otwarcia IKE bądź IKZE.

Proszę opisz w wolnej chwili w 3 zdaniach plusy i minusy każdego.

Widzę że żałujesz swojego wyboru formy oszczędzania na emeryturkę - opisz cosik więcej.

Dzięki i 11 baniek życzę.

Przykro mi , że uszczupliłem wasz budżet o 2%.

Najgorsze jest to że mam też te akcje w realu zakupione po podobnej cenie. d'oh!

flesz napisał(a):

Domis masz już -40%. Niebezpiecznie blisko automatycznego SL i wypadnięcia z gry.

Czy automat wywala po cenie w czasie sesji czy decyduje cena zamknięcia?

flesz napisał(a):
kupuję CTE.

Mam prośbę bo nie bardzo rozumuje punkt 10 regulaminu.

Zlecenie złożyłeś 05.01 po godzinie 12:41 a nawet przez cały dzień nie było obrotu powyżej 60 000.

Nie mam dokładnych danych ale wydaje mnie się, ze od 12:41 dnia 05.01 do końca dzisiejszej sesji 07.01 ledwo by było 60000 obrotu a nawet jak by było to na pewno nie średnio po 4,81.

Mam prośbę do organizatora konkursu.

Czy przewidzieliście ustawienie ręcznego sl?

Chodzi mi o to, ze chcę konkursowo nabyć akcje spółki SBE, której kurs lata na sesji po 40% przy obrocie kole 4 mln.

Nie chciałbym być po jednej sesji poza konkursem.

Miło by było móc skorzystać z recznego sl na przykład 15% od ceny zakupu.

Bardzo proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby i zabezpieczenie mi pozycji - sl na 15% od ceny nabycia :)

Dziękuje.

Yaroman napisał(a):

Medicalgorithmics:

Mam ptyanie swiezaka.

Jaki poziom wskaznika C/ZO lub C/Z uwazasz za abstrakcyjny (znaczy budzacy obawy).
Tutaj jest to ponad 45

Chyba BDX tez poleciał ?

Nie jest tak źle dopiero 4 spółki poza portfelem.

Wszystkiego najlepszego w nowym roku hello1

Proszę poprawić mój nick w tabeli na Domis.

Na najbliższej sesji wnoszę o zakup SBE.

Dziękuje.

Jeżeli można to i ja chętnie pospekuluje ze specjalistami.

Dużo się tu można od Was nauczyć.

Najlepszego w nowym roku. hello1

Jak jutro sprzedam realizując stratę to kiedy najszybciej mogę odkupić? - we wtorek?

Pytanie świeżaka.

Czy da się wziąść kontrakt s na mwig40 mając konto maklerskie w DB, jesli tak to jak?

Odświeżę temat.

Mam kilka pytan:

Czy jak zlikwiduje konto i wypłacę środki to mogę po czasie otworzyć nowe IKZE?

Czy dobrze to rozumiem jak zlikwiduje konto to płacę tylko podatek dochodowy i jestem na całości do przodu o "Belkę" od ewentualnych zysków?

Czy to tak bedzie na IKZE z rachunkiem inwestycyjnym?

Skladam 5 lat i muszę wypłaćić pieniądze i zlikwidowac IKZE

Wpłaciłem przez 5 lat 10.000
Zarobiłem na obrocie na giełdzie przez te 5 lat 1.000

Razem 11.000 - 18% (1980) od zysku przy wypłacie = 9020 do wypłaty dla mnie + (odpis od podatku 18% od wpłaconych 10.000 czyli) + 1800 = 10820 na ręke.

Czy tak to by wyglądało?

Czy posiadasz konto IKZE w formie rachunku inwestycyjnego - i gdzie jak mogę zapytać?
Czy jak zlikwiduje konto i wypłacę środki to mogę po czasie otworzyć nowe IKZE?

Czy dobrze to rozumiem jak zlikwiduje konto to płacę tylko podatek dochodowy i jestem na całości do przodu o Belkę od ewentualnych zysków?

Proszę mi wytłumaczyć po co robi się split na akcjach?

Tak jak na tych 1 do 20.

3 pln to całkiem przyzwoita cena ale 14 gr to już śmieciówka.

leniuch napisał(a):

(giełda pozostała w parterze).

Parter to był ponad 2000.
Teraz to spadamy z hukiem do piwnicy.
A jak tak jeszcze porządzą to wPISdu jeszcze nas szambo w tej piwnicy zaleje.

fw40 napisał(a):
Czy ja nie za dużo piszę???

Zdecydowanie nie!

Niezle jak na debiutanta.

Ciekawe kiedy ci opadnie zapal....

... do pisania oczywiscie.

hello1

A nie rozwazales ustawienia tp? np. 20%

Ja zakladam - jezeli moge? - ze co najmniej polowe wywali ci sl.

Do zobaczenia za rok. Liar

Cały się trzęsę.

Myślę, że będzie częściej niż raz na kwartał :)

Powodzenia w edukacji, chętnie skorzystam.

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 27 stycznia 2020 12:17:29
Liczba wpisów: 85
[0,02% wszystkich postów / 0,04 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,720 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +151,68% +30 336,90 zł 50 336,90 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d