pixelg
Amibroker - Warsztat - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7

Amibroker

krewa
krewa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 5 898
Wysłane: 18 marca 2016 22:00:46
Aksu,
Uwierz, Cyzo ma rację co do wskaźników. W prostocie siła. Tak przy okazji radziłbym w miarę możliwości poznawać budowę wskaźnika, żebyś rozumiał CO konkretnie on pokazuje. Wówczasnie nie będziesz miał problemów z właściwą interpretacją.
Edytowany: 19 marca 2016 09:39

Wojetek
Wojetek PREMIUM
Wpisów: 3 805
Wysłane: 18 marca 2016 23:14:28
aksu napisał(a):
@ Wojetek dziękuję za nowy trop. Program jest jednak ciut bardziej skomplikowany (choćby trzeba zaimportować polskie spółki), więc będę musiał poświęcić mu trochę więcej weekendu. Niemniej dzięki.

@Cyzo hmmm no nie wiem... myślisz że będę miał wszystkie oscylatory, średnie czy formacje w głowie? ;) W każdym obecnie faza nauki, więc chcę spróbować i przećwiczyć jak najwięcej.

Importujesz spółki stąd: http://bossa.pl/pub/ciagle/omega/ - omega cgl (notowania ciągłe), NC też można sobie znaleźć na bossie. W darmowej wersji dane ściągamy sobie ręcznie co jest pewną niedogodnością, z drugiej jednak strony wiemy co ściągamy :). Opcji program ma multum (również ustawienia go pod siebie = tj widoku, wskaźników etc. - polecam tutoriale nagrane przez samego autora -> www.youtube.com/watch?v=yd57YJ...

Dobrze że chcesz poznać jak najwięcej możliwości AT - bez przetestowania ich oraz tego co akurat Tobie działa trudno wybrać coś w ciemno ;). Uzbrój się jednak w cierpliwość - proces nauki zajmie kilka lat.

Mój autorski portfel "Cztery Fazy Rynku" - cotygodniowe biuletyny, analizy techniczne i specjalne forum dla subskrybentów.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

cyzo
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 726
Wysłane: 19 marca 2016 13:35:33
aksu napisał(a):
@Cyzo hmmm no nie wiem... myślisz że będę miał wszystkie oscylatory, średnie czy formacje w głowie? ;)

Nie to miałem na myśli. Po przećwiczeniu "wszystkiego" prędzej, czy później wyrobisz swój własny styl i skupisz się na 1-3 wskaźnikach, które będą mierzyć ten parametr, który Cię faktycznie interesuje.
Ważne jest to co napisał @krewa - poznanie bebechów wskaźnika, żeby wiedzieć co liczy i jak to interpretować. Na Youtubie znajdziesz sporo filmów instruktażowych, gdzie od razu pokazane sa formuły w excelu.

Z tą interpretacją jednak bywa różnie...wszyscy na forum wiedzą jak się liczy RSI, ale kiedy zapytałem jak interpretować wyniki...nikt nie był w stanie jednoznacznie odpowiedzieć:) - a wszyscy używają:)

leniuch
Wpisów: 881
Wysłane: 19 marca 2016 16:11:05
Z tym liczeniem, to też nie jest takie znowu proste, że wspomnę moją walkę z Parabolic SAR: niby żadna filozofia, a bywają sytuacje, w których każdy program liczy go inaczej.

aksu
Wpisów: 178
Wysłane: 21 sierpnia 2016 11:42:50
Jako że mam konto w DB to zainstalowałem do AT oprogramowanie Statica. Generalnie jestem zadowolony bo program ma wszystko co ważne. Jedyny problem to notowania towarów/surowców/giełd zagranicznych. Program nie ma tych danych w interwałach dziennych, a jedynie tygodniowym i zastanawiam się czy w płatnych wersjach jest udostępniona ta funkcjonalność (w opisie programu nie ma o tym słowa)?

wasilko
Wpisów: 1
Wysłane: 4 września 2016 13:09:12
W płatnej wersji której jestem właścicielem ich nie ma kolego Sick a szkoda szkoda...
Akceptacja strat?? sprawdź o czym pisać z dziewczyną...

aksu
Wpisów: 178
Wysłane: 8 września 2016 15:57:28
To faktycznie problem, ciekawe z czego wynika... bo poza tym aplikacja naprawdę urywa Think

coms
Wpisów: 22
Wysłane: 21 grudnia 2016 17:34:46
Mistrzowie Amibrokera i AFL:

Radzę sobie z podstawami AFL na potrzeby pisania prostych systemów i analizowania ich, jednak mam pewien problem:

Chciałbym za pomocą AFL opisać system który analizuje zachowanie jednego instrumentu a później wykonuje Buy lub Sell na innym. Czyli np. zachowanie WIG20 spełnia określony warunek a system kupuje ETFW20 (przykład tylko na potrzeby ilustracji problemu Angel )

Czy ktoś jest w stanie mnie pokierować jak to zrobić w Amibrokerze?

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 9 853
Wysłane: 21 grudnia 2016 21:03:15

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7