pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

SebastianSK

SebastianSK

Ostatnie 10 wpisów
Szanowni koledzy inwestorzy,

Ja nie widze (zle patrze?) fundamentalnych powodow do obnizania sie kursu. Zalamanie ostatnie powiazane bylo z ogloszeniem zciecia dywidend, wiec logiczne bylo, ze czesc inwestorow uciekla.

Patrzac na co-kwartalny strumien dywydend i zrodla dochodow (to jak drzewo z dobrze rozprowadzonymi, zdrowymi (brak spekulacji) galeziami)), jest to moj dlugoterminowy papier dywidendowy.

Tak, wiec, te delikatne spadki ciesza mnie, bo dokupuje pakiety. Bank jest uniwersalny i zdrowy.

Jesli ktos ma jakies konkretne opinie, prosze sie dzielic tutaj (forum na bankierze to jak wykrzykiwanie kibicow na trybunach, tutaj jest jakosc i profesjonalizm wedlug mojej skromnej opini.

Z powazaniem,
s.

PS. Zauwazylem korelacje miedzy kreceniem kursem i masa dobrych / zlych inforamcji ze zrodel jak parkiet lub bankier na temat tej samej spolki w krotkim odstepie czasu...dlatego w tle wesze jakies ukryte zamiary zarzadzajacych spolka....

www.parkiet.com/Przemysl/31120...

www.bankier.pl/wiadomosc/Sunex...

Dziekuje szanowni koledzy za odpowiedz!

To moze ja naleze do tych ostroznych, taki skok kursu na pdst. chwiejnych danych sytuacji spolki nieco mi smierdzi...albo jestem zbyt podejrzliwy?

Czy ktos z sznownych kolegow moze dokonac analizy?

Kupowac, trzymac, uciekac....?

Szanowni Koledzy,

OFE PZU Złota Jesień 9 657 000 7,71% 9,66 mln zł sa w akcjonariacie od dlugiego czasu i nie dokupowaly, wiec ich srednia cena zakupu to powyzej 3PLN!
Ja mam spory pakiet na ok 50% stracie obecnie, wiec ja je bede trzymal do konca tak jak zrbilem z Assecco SLO i wygralem!!!!

Moze cos zbiorowego? Ciekawe ilu drobnych udalo by sie w % akcjonariatu zebrac?

Kikla takich akcji i zwyciestw drobnych, a tym smierdzielom juz nie bedzie tak spieszno do manipulacji, skoro nasze organy nadzorcze maja to w du....ie jak narazie!

Milych swiat!

Szanowni koledzy i Kolezanki,
Czy ktos juz jest w stanie przejrzec przez ten dym informacyjny i stwierdzic, czy dywidenda w tym roku bedzie?

Dziekuje!

Witam wszystkich,

Już niemal półtora roku od ostatniego wpisu tutaj, czy ktos ma jakies spostrzezenia, co do spółki, czy kolega z marca 2017 roku mial racje, ze w spółce wszystko ma ręce i nogi....?

Dziekuje wszystkim za udzial w debacie!

Dziekuje za odpowiedz, co bys radzil? Trzymac czy odsprzedac? (zaakceptowali cena o 8pln na akcje wyzsza niz w wezwaniu!) Jest cos, co sprawia, ze posiadanie akcji papierowych jest atrakcyjne, to nowe terytorium...

NOWY temat:

Witam wszystkich,
Mam nadzieje, ze odczyta to ktos bardziej zorientowany i szybko podzieli sie wiedza na nurtujacy mnie temat.
Bylem udzialowcem Asseco SLO, nie odezwalem sie na wezwanie, mam juz wszystko zalatwione, by otrzymac materialne akjce, a jednak Asseco Poland baaaardzo nalega na ich odkup ( po mojej wyzszej niz w wezwaniu cenie!).

Nie bylo wykupu przymusowego, jak niedawno w Synthosie, ja jestem gotowy do posiadania akcji w formie papierowej, a glowny udzialowiec mocno napiera.

Czy chodzi jedynie o wysokie koszty administracyjne zwiazane z utrzymywaniem korespondencji z drobniutkimi udzialowcami czy chodzi tutaj o cos powazniejszego?

Witam wszystkich,
Mam nadzieje, ze odczyta to ktos bardziej zorientowany i szybko podzieli sie wiedza na nurtujacy mnie temat.
Bylem udzialowcem Asseco SLO, nie odezwalem sie na wezwanie, mam juz wszystko zalatwione, by otrzymac materialne akjce, a jednak Asseco Poland baaaardzo nalega na ich odkup ( po mojej wyzszej niz w wezwaniu cenie!).

Nie bylo wykupu przymusowego, jak niedawno w Synthosie, ja jestem gotowy do posiadania akcji w formie papierowej, a glowny udzialowiec mocno napiera.

Czy chodzi jedynie o wysokie koszty administracyjne zwiazane z utrzymywaniem korespondencji z drobniutkimi udzialowcami czy chodzi tutaj o cos powazniejszego?

Witam, jak narazie, ponoc mamy czekac na kontakt spolki z nami poprzez adresy emailowe podane u brokerow.
ja mam teraz szereg innych mega waznych spraw, jak sie wydostane na powierzchnie, to przyjze sie sprawie...
pozostanmy w kontakcie tutaj.

sebastian

Wsyd sie przyznac, ale ja dopiero obudzilem sie dzis, widzac ten komunikat:

www.bankier.pl/wiadomosc/GPW-w...

W moim biurze maklerskim nie powiedziano mi zbyt wiele poza standardem. Dlaczego nie ma przymusowego wykupy tej garstki akcji w rekach inwestorow mniejszosciowych?

Spolka wyplacala solidnie dywidende przez conajmniej ostatnie 10 lat. Akcje trzymam, wiec bede posiadaczem papierowych akcji notowanych spolki z siedziba w innym kraju.

Czy ktos juz ma juz takie doswaidczenia?

Z gory dziekuje!

Panowie oraz Panie, czy nie lepiej zastanowci sie nad zakresem pozytywnego wplywu na ceny srebra, ktorego KGHM jest jednym z najwiekszych producentow na swiecie?

Szanowni Panowie,
Jutro ostatni dzien zapisow. jestem na tyle naiwny, by uwierzyc w ich strategie.

Jesli spolka z NC nie komunikuje sie z rynkiem, to wielki problem, a jestli spolki z rynku glownego, bedace nawet w indexach, olewaja mniejszosciowych, to ten fakt jakos nie podnosci alarmu.

PS. Skoro oni specjalizuja sie w ksiegowosci, to moze tak jak supermarkety, starbucks i inny kombinatorzy zarabiajacy krocie, a nie majacy podstawy do opodatkowania, znaja legalne sztuczki ksiegowe, ktore dla nas wygladaja jak manipulacje / zciemy?

Pozdrawiam

PS II. Przepraszam za bledy typos...

Kod:
mod:usunięto część wypowiedzi niezgodną z regulaminem forum

Bardzo trafna uwaga. Skup mogl nastapic rowniez dla podkrecenia wskaznikow, jak przychod/zysk na akcje, czyli praktyka znaza z USA...

Jest jeszcze mozliwosc taka, ze to sprytna spolka i po prostu dla optymalizacji wydatkow / podatkow oraz dofinansowania, takie zabiegi sa optymalne.

Ja jedynie pobieznie przeczytalem prospekt oraz jego uzupelnienie, brzmi calkiem tak, jakby strategia byla sensowna, ale jesli ktos zaczytal sie lepiej i moglby podzielic sie wnioskami, to bedziemy wdzieczni!

Dziekuje anty_teresa za nieoceniony wklad!
Jestes bardzo wartosciowym stockatcherem!

Pozdrawiam

W imieniu wszystkich zainteresowanych inwestorow, dziekuje bardzo za wykonanie tak waznej pracy...

Pozdrawiam

''Mierz siły na zamiary. A tutaj wychodzi mi, że spółkę stać jedynie na jakieś 0,1 zł dywidendy. ''

Skoro to bylo juz rok temu, bo kolega sie popisal!! Tyle wlasnie spolka oferuje dywidendy za 2014, czyzby sugestia, czy nader trafna analiza?

Jesli ktos mialby czas i energie na zobrazowanie, jak mozna wyrobic jedynie 1,54/2.81 mln zysku netto/operacyjnego przy tak ogromnych przychodach: 207,03 mln zł, bylibysmy nader wdzieczni.

Witaj ChiefMike,

Bardzo dobrze skonstruowana wiadomosc, odpowiedni ton i charakter.
Od jakiegos czasu obswerwuje spolke Fluid, bo chcialbym byc inwestorem takich koncepcji, ale tak, jak TY / Pan, ta spolka wyglada zbyt podejrzanie...

Jakies efekty od ostatniej korespondencji?

Pozdrawiam,
sebastian

Witam wszystkich,

Czy jest ktos rowniez posiadajacy udzialy w tym smieciu nazywajacym sie pc guard?
Probowalem skontaktowac sie z firma, ale oni sie ulotnili... strona podaje nr tel. do graffiti erp, a tam wszyscy jednoglosnie twierdza, ze pc guard juz dawno nie jest wspolwlascicelem. Inny zarzad, inni ludzie... kolejny przekret polskiego rynku kapitalowego.

Ktos cos musi z tym zrobic, bo inaczej nikt nie pozostanie na naszej juz malenkiej GPW, ktora postrzegana jest jako dziki wschod!

Z niecierpliwoscia czekam na kontakt...

Hej, glowa do gory, maja juz 40 skepow i wlasnie wyszli na zero, wiec teraz juz z gorki do zyskow...

Ja w nich wierze!!

Mam nadzieje, ze nie jest to podyktowane jedynie tym, ze marze o czasach, w ktorych masarnie i sklepy ze scierwem beda padac jednen po drugim, a na ich miejsce powstawac takie sklepy z ekologiczna i etyczna zywnoscia w normalnuch cenach...

Sebastian

PS. Anegdotka w temacie: Moj owczarek jest juz niemal wegetarianinem i kreci nosem jak sie mu rzuci mieso, a potrawki ryzowo-soczewicowe, warzywa polane nabialem lub jakosciowym olejem wcina szybciej niz goni koty...

Pzdr.

Nie ma problemu...Ogolnie uwazam, ze Holandia to kraj bystrych ludzi (tulipany, pierwsza banka spekulacyjna :-), zalozenie Nowego Yourku) i mam nadzieje, ze serwis sie poprawi, dlatego pozostaje...

Szkoda, ze takie ''niedorobione'' podrobki maklerow reklamowane sa z podkresleniem jedynie malej czesci prawdy!!

Skadac zlecenia mozna JEDYNIE na 1 dzien. Znamy plynnosc na GPW, czasem trzeba kilku transakcji (chyba, ze mowimy o handlowaniu na wcziaz plynnymWIG20/30), abe zakupic pozadana liczbe papierow, wiec prowizja wtedy wynosci 1pln + 0.08% KAZDORAZOWO!

Zaczalem uzywac Degiro, na szczescie przelalem jedynie kilkanascie tysiecy PLN, ale szczerze mowiac, interfejs oraz ograniczenia se NIE DO STRAWIENIA|!!!

Faktem jest, ze tel. do obslugi odbierany jest natychmiastowo, a doradcy raczej dobrze przeszkoleni, jednak ODRADZAM dla rynku polskiego mniej plynnych spolek, bo to, co tansze, jest drozsze (tak jak chinskie skarpetki.... bede probowal rynek niemiecki...fingers crossed!

Pozdawiam

Szkoda, ze takie ''niedorobione'' podrobki maklerow reklamowane sa z podkresleniem jedynie malej czesci prawdy!!

Skadac zlecenia mozna JEDYNIE na 1 dzien. Znamy plynnosc na GPW, czasem trzeba kilku transakcji (chyba, ze mowimy o handlowaniu na wcziaz plynnymWIG20/30), abe zakupic pozadana liczbe papierow, wiec prowizja wtedy wynosci 1pln + 0.08% KAZDORAZOWO!

Zaczalem uzywac Degiro, na szczescie przelalem jedynie kilkanascie tysiecy PLN, ale szczerze mowiac, interfejs oraz ograniczenia se NIE DO STRAWIENIA|!!!

Faktem jest, ze tel. do obslugi odbierany jest natychmiastowo, a doradcy raczej dobrze przeszkoleni, jednak ODRADZAM dla rynku polskiego mniej plynnych spolek, bo to, co tansze, jest drozsze (tak jak chinskie skarpetki.... bede probowal rynek niemiecki...fingers crossed!

Pozdawiam

Witaj mpawlow77,

Ja tez sie proboje za nich wziac. Moze polaczymy sily? Mam kilka zloty w ich akcjach i nie pozwole sobie na tak jawna scieme i znikniecie...strona internetowa byla tak wspaniala i kolorowa, a teraz nie ma po niej sladu...

Prosze o kontakt.
(s.sk@wp.eu)

Pozdrawiam

Szanowni koledzy, nie moge sie oprzec wrazeniu, ze ktoras spolka zelezna zmierzajaca do 90% obecnie dokupuje akcje, zeby przeprowadzic squeeze out...

Z gory dziekuje za opinie...

seb.

Drobni udzialowcy Hutmena - DO BOJU!!!!

Jesli ktos ma akcje Hutmena i jeszcze nie odpowiedzial na wezwanie, to bylbym wdzieczny za kontakt...

Moich kilku tys. akcji NIGDY!!! nie zobacza, chyba, ze zamienia na udzialy w Impexmetal. O ''squeezeout'' prezesikowie moga pomazyc!

Sad zablokowal zdjecie Yawalu, ja bede skladal pozwy tak czesto i w tyle miejsc, ile tylko zdolam wymyslic - czasu i energii nie brakuje!

Prezesi serwuja mediom gadki-szmatki, ze ''udzialowcy po zdjeciu firmy niewiele moga sie spodziewac'' - to po co zdejmuja placac gotowka za cos, po czym ''niewiele mozna sie spodziewac''.

20h dzialka w centrum Wroclawia to tak niewiele...? Sa projekty stworzenia tam strefy innowacji i nowych technologii.

Cytat:
''Według Izabeli Mironowicz z Katedry Planowania Przestrzennego na wrocławskim Wydziale Architektury to świetne miejsce pod inwestycje związane z przemysłem wysokotechnologicznym. - W ten sposób powstałoby dużo miejsc pracy na bardzo małym obszarze - podkreśla.

Dyrektor Biura Rozwoju Wrocławia Tomasz Osowicz potwierdza tę koncepcję. - Właśnie pod taki przemysł, a także usługi, będzie konstruowany plan - zapewnia Osowicz. - Teren przy Grabiszyńskiej i linii kolejowej miałby stać się ośrodkiem z dużą liczbą miejsc pracy. Szczegóły dotyczące wysokości czy gabarytów budynków będziemy konsultowali z potencjalnymi inwestorami. Plan, nad którym pracujemy, musi być bardzo elastyczny. Dopuścimy więc nie tylko inwestycje przemysłowe, ale też hotele, usługi czy biurowce - kończy Osowicz.

Nieoficjalnie podaje się, że Karkosik chce, aby na działce powstały biurowce, hotel, a także supermarkety. Jednak przedstawiciele spółki Impexmetal zastrzegają, że jeszcze żadne konkretne decyzje nie zostały podję''

Zrodlo: wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35...

Szanowni uzytkownicy,

Czy ktos ma sensowne wytlumaczenie na powody, jakimi kieruja sie kupujacy akcje Hutmena w ostatnich dniach po cenach 4.9 - 4.95 gdy wezwanie jest na 4.9. Kupic pod wezwanie, by stracic?!

A moze to ci, ktorzy wierza, ze wezwanie sie nie powiedzie i bedzie ponowne o wyzszej cenie...?

Refsty, dziekuje bardzo!!

Jak Pan widzi, sarkazm jest idealnym narzedziem do prowokacji tego typu - dzielenie sie informacjami i doswiadczeniami w cyberprzestrzeni.

Tak, czytalem o tym wszystkim, w sumie nie znalazlem zadnego pozytywnego nastawienia to tego typu zmiany statutu inwestora.

Ogolne statystyki mowia, ze ok 80% globalnego kapitalu jest w spolkach niepublicznych.

Z jednej strony bardzo intryguje mnie to i chcialbym przetrzec szlaki, a z drugiej strony, mieszkajac poza Polska, moze jednak powinienem uwierzyc w slusznosc tlumu i zrzucic balast w postaci udzialow w HUTMENIE...

Na wezwanie nie odpowiem, bo sadze, ze sie nie powiedzie i bedzie ponowne, po wyzszej cenie.

Raz jeszcze dziekuje!

PS.Wysylam moje pelnomocnictwo na walne do SII.

Tylu to analizatorow, analitykow-technikow i przepowiadaczy przyszlosci - az sie czuje maly wsrod tak wyszkolonuch specow!

Szkoda, ze ta wiedza nie przelala sie tutaj i NIKT nie podzielil sie praktycznymi (poza klepana do znudzenia teoria ) informacjami o tym, co i jak z udzialowcem, ktory pozostaje w spolce SA ale juz niepublicznej (czyli papierowe akcje w szufladzie, tak jak to bylo przez wieki...)

Spragniony wiedzy udzialowiec Hutmena.

Witam,
szkoda, ze tak malo informacji na necie - ja juz podjalem decyzje - zostaje z akcjami Hutmena i powoli zbieram inforamacje na temat sytuacji po dematerializacji. Jesli ktos ma jakiekolwiek doswiadczenia, prosze sie nimi podzielic.

NAMAWIAM na nieodpowiadanie na wezwanie. Cena jest bardzo niska, fakt, ze sredia z ostatnich sesji, ale ja kupowalem dlugoterminowo jako inwestor, NIE spekulant, bo wiem, ze C/WK dogoni wartosc 1 z obecnych 0.48!!

Jesli na rynku zostanie ponad 1% (ja sam mam 0.01%), to moze bedziemy mogli wynegocjowac cos korzystniejszego...?

Panowie, dziekuje serdecznie.

Jesli jest ktos, kto odwazylby sie spojrzec w przyszlosc i +/- trafnie polecil, kiedy sprzedac, to dziele sie zyskiem... salute

sebastian
Kod:
/mod: na forum spolek nie piszemy o zamierzeniach, ani o wlasnym portfelu. Od tego sa kroniki w innej czesci forum. Oonadto zwracam uwage, za odpowiedzi udzielila Ci takze nasza forumowa kolezanka Ann/

Witam wszystkich zainteresowanuch Polnordem.
Jak narazie, to poza ta analiza techniczna, nikt nie potrafi racjonalnie wytlumaczyc silnych wzrostow zapoczatkowanych jeszcze PRZED rekomendacja Raiffeisen...a moze...?

PS. To doprawdy niesamowite, ze tak wielka i popularna, a rowniez znana spolka pod kontrola popularnego, niemalze ikonicznego polskiego inwestora, na listach najbogatszych Polakow i globalnych listach swiatowch, dopuszcza do takich gierek,
ktore szkodza calej gieldzie i wizerunkowi inwestowaniu na GPW.

Niech mi nikt nie pisze tych bezsensownych frazesow, jak ''widzialy galy co braly'', bo co tam jest do ''widzenia''?!

Czytajac dostepne informacje na temat biotonu mozna jedynie spodziewac sie wyjscia takiej spolki na prosta i zakup akcji za ponizej 15gr nie byl zadnym graniem, a sensowna inwestycja.

Ja zerknalem na statystyke zlecen dzisiejszej sesji:

5 najlepszych ofert: 2013-03-14 17:34:56
Wol. K Kurs K Kurs S Wol. S
105 736 897 0,05 0,06 82 379 690
92 005 559 0,04 0,07 223 532 913
34 410 933 0,03 0,08 97 016 328
24 036 455 0,02 0,09 116 570 313
37 987 584 0,01 0,10 103 392 932

Jaki byl sens skladania oferty zakupu 38mln papierow po cenie 1gr przy kursie 5-6gr danego dnia...?

Informacje
Stopień: Oswojony
Ostatnia wizyta: 28 grudnia 2020 00:52:38
Liczba wpisów: 37
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,633 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,16% +33 632,53 zł 53 632,53 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło