pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Sinuhe

Sinuhe

Ostatnie 10 wpisów
Cytat:
CIG nie zależy na uzyskaniu informacji o sprzedaży do końcowego odbiorcy, bo ich to tak naprawdę niezbyt interesuje.

Akurat to zdanie jest absolutnie niewiarygodne. Nawet pomijając kwestię momentu księgowania sprzedaży, spółka zajmująca się produkcją gier musi, po prostu musi (!) monitorować poziom sprzedaży swoich produkcji, tym bardziej czegoś, co nazywała "flagowym tytułem", chociażby po to, żeby mieć rozeznanie co do możliwości/opłacalności tworzenia kolejnej części serii. Nie wyobrażam sobie, aby spółka miała podjąć decyzję o tworzeniu Snipera 3 nie mając pełnego obrazu sprzedaży Snipera 2 do końcowych użytkowników. Po drugie, na jakiej podstawie spółka miałaby zawiązywać rezerwy na zwroty nie interesując się poziomem sprzedaży do klientów końcowych, w jaki sposób miałaby szacować poziom ewentualnych zwrotów? Po trzecie, na jakiej podstawie spółka podejmowałaby decyzje o animowaniu sprzedaży, chociażby poprzez obniżanie ceny? Nie znając poziomu faktycznej sprzedaży gry, lecz tylko ilość wprowadzoną do dystrybucji? Dlatego jestem przekonany, że powyższa odpowiedź nie ma nic wspólnego z prawdą salute

@Jordan]
W tabeli za pierwszy tydzień sprzedaży (16th march) są ujęte zamówienia przedpremierowe (zaliczane do sprzedaży w dniu premiery), więc w/w dane nie są tylko za pierwsze dwa dni sprzedaży (europejska premiera była 15 marca), lecz także za co najmniej kilka miesięcy zbierania pre-orderów.

A co do US, to szacunki vgchartz za pierwszy tydzień od tamtejszej premiery są dostępne już od zeszłego czwartku,
www.vgchartz.com/weekly/41350/...
lecz mają się nijak do liczb podawanych przez M. Tymińskiego w TVNCNBC, tj. 30K sprzedanych w największej, niewymienionej z nazwy sieci sprzedaży (obstawiam Game Stop). W zestawieniu vgchartz Snipera 2 w ogóle brak. Akurat w tym przypadku nie sądzę, aby prezes zmyślał (chociaż podawana liczba pewnie też obejmowała pre-ordery, o czym w wywiadzie nie było ani słowa), co tylko pokazuje, jaką wartość mają liczby podawane przez vgchartz.

sqor mnie uprzedził i dokładnie wyprostował nieścisłości salute

Chłopaki, ale jakie 90 tyś. w UK??? Przeczytajcie cytowany tekst jeszcze raz. Napisano w nim, że "według serwisu internetowego GfK Chart-Track, w poniedziałek po południu polski tytuł zajmował czwarte miejsce w rankingu najlepiej sprzedających się gier w poprzednim tygodniu. Był trzecim najchętniej kupowanym tytułem na konsolę PS3 i drugim na konsolę Xbox360"
www.ekonomia24.pl/artykul/7061...

Natomiast liczba 90 tyś. została zaczerpnięta z serwisu vgchartz i odnosi się do globalnej sprzedaży w pierwszym tygodniu od premiery (wliczając pre-order), obejmującej wszystkie rynki i wszystkie platformy.
www.vgchartz.com/gamedb/?name=...
(link przerywa się przez znak "+", więc albo metoda kopiuj-wklej, albo samemu wpisać tytuł w www.vgchatrz.com)

Cyt. z linkowanego artykułu: "według VGChartz w pierwszym tygodniu w przedsprzedaży polską produkcję kupiło ok. 90 tys. nabywców (dane nie uwzględniają sprzedaży w postaci cyfrowej). Z tego po 40 tys. fanów wybrało wersje na konsole PS3 i Xbox360 a pozostali wersję na komputery PC."

A zatem nie twórzcie mitów.

Android to część rynku iOs d'oh! Dżizas! Widzisz i nie grzmisz? d'oh! Sorry, dawno przestałem pisać na forum SW, no ale jak widzę taaaakie kwiatki, to potrafię pohamować... naturalnej potrzeby edukowania.

Android to system operacyjny należący do OHA (Open Handset Alliance, poszukaj, dowiesz się więcej) oparty na open source i konkuruje z iOs, tj. systemem operacyjnym firmy Apple przeznaczonym do iPodów, iPadów, iPhonów. Jeżeli chodziło Ci o udział systemu w rynku urządzeń mobilnych, to też ZONK, bo według badań z drugiego kwartału 2012 roku urządzenia z Androidem stanowiły 64% tego rynku na świecie.
www.web-news.pl/5851-android-w...

IMHO, jeżeli chce się w coś inwestować, to warto troszkę, chociażby minimalnie przyłożyć się do poznania branży, zamiast wypisywać tezy wzięte z sufitu.

Bez odbioru.

Jeszcze jedna rzecz, na którą warto zwrócić uwagę to fakt, że wybierając termin sprzedaży Michał Nowakowski, jako osoba mająca dostęp do informacji poufnych, musiał uwzględniać okresy zamknięte dla Insider trading, tj. dwa miesiące przed raportem rocznym, miesiąc przed półrocznym i dwa tygodnie przed kwartalnym, a przecież 29 lutego będzie publikowany raport kwartalny spółki, więc od wczoraj insaderzy mają zamknięte okienko transakcyjne.

Kasia Stefanska napisał(a):
Faktem jest, że widać wśród Użytkowników duży sentyment do tej spółki. Obawiam się jednak, że uzyskanie informacji od członka zarządu, dlaczego sprzedał akcje, będzie trudne lub niewiarygodne.

Wypowiedź Adama Kicińskiego na temat sprzedaży przez Michała Nowakowskiego:
Cytat:
Sprzedaż akcji przez członków zarządu (czy też inne osoby związane ze spółką) zawsze przez część rynku będzie postrzegana negatywnie. Można powiedzieć, że każdy moment jest zły - jak przed premierą to znaczy, że nie wierzy w premierę, jeśli po to znaczy, że wyniki sprzedaży pewnie słabe itd.(...)

I wypowiedź samego Michała Nowakowskiego w tym samym wątku oficjalnego forum spółki. Angel

Cytat:
Witam, wywołany do tablicy pozwolę sobie odpowiedzieć na pytanie dotyczące przeprowadzonej przeze mnie w zeszłym tygodniu sprzedaży akcji. Zdecydowałem się na ten ruch w związku z planowanym przeze mnie i moją Żonę zakupem nieruchomości, który chcemy przeprowadzić w najbliższych tygodniach. Mam nadzieję, że to rozwiewa jakiekolwiek wątpliwości. Pozdrawiam!

Stanowisko zarządu CDProjekt RED w sprawie informacji o problemach w procesie certyfikacji Wiedźmin 2 na konsolę xbox360:

"Proces certyfikacji gry jest zwykle kilkuetapowy.
Finalizowanie procesu produkcji edycji rozszerzonej Wiedźmina 2 w wersji na konsolę Xbox 360 postępuje zgodnie z planem.
Nie widzimy zagrożenia, żeby zakończył się on niepowodzeniem do czasu planowanej premiery gry, czyli do 17 kwietnia. Podobnego zdania są nasi wydawcy z którymi prowadzimy intensywne działania promocyjne."

Zwiastun Wiedźmina 2 ER na Xbox360 obejrzało ponad milion osób.

Wiedźmin 2 Bestsellerem EMPiKu 2011 r., a kolejne trzy tytuły z katalogu dystrybucyjnego CDP były nominowane.

Radosław Zalewski został dyrektorem ds rozwoju CD Projekt sp. z o. o.

Kod:
mod: proszę o cytaty do linków, inaczej post niezgodny z regulaminem

Dzisiejszy wywiad z Adamem Kicińskim w TVN CNBC o Wiedźminie 2 na konsolę xbox360.

Informacje
Stopień: Rozgadany
Ostatnia wizyta: 24 października 2013 13:49:15
Liczba wpisów: 121
[0,04% wszystkich postów / 0,04 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,289 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d