pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

John Rambofeler

John Rambofeler

Ostatnie 10 wpisów
I jeszcze jedno, Pani Moniko.

Niby nikt nie nagonia ale.... to Pani zdanie wydaje się kluczowe:

"Ja osobiście obserwuje tą spółkę, ale uważam ,że kiedyś sytuacja się na niej odwróci.Zacznie przynosić dochody i każda spółka nie musi iść w tym samym kierunku na przykładzie ostatnio głośnej KMB Nova."

Czyż to nie nagonka na wzrosty ?

Tylko że Pani bawi sie tłumem, który to kupował po 20 zł i nie wie teraz co zrobić.

Ja podałem swój własny przykład, a Pani daje jakieś złudne obietnice.

To coś jak problem ze spłatą kredytu, przyjaciel mówi "pójdziemy, powiemy że jest problem" a doradca "w takim przypadku oferuje dodatkowy kredyt gotowkowy, spłaci nim Pan stare odsetki".

Dam Panu Optymiście odpocząć na pół roku i niech Pani też swoich dyrdymałów nie wkleja. Są inne spółki, tam może Pani pisać spokojnie.

Zobaczymy kto na tym lepiej wyjdzie.

Pozdrawiam.

PS. PRZYJACIEL. Czy nie rozumiesz, że chodzi o to żebyś uśrednił i złapał spadający nóż ? Kobieta się nagle wzieła z kosmosu a Ty jej wierzysz. Tak, tak, Dokup na spadkach :)

pani_monika napisał(a):
Panie John Rambofeler

Rozumiem ,że jak napisałam swój scenariusz testowania dna w okolicach 95 groszy wielce prawdopodobnym jest naganianiem na kupno dla Pana: tak ? To gratuluje.

Uważam ,że spółka jest godna obserwacji, a jedynie kto tu nagania to Pan: Panie John Rambofeler.

Tok takiego rozumowania wydaje mi się absurdalny.

Pani Moniko,

Napisała Pani coś, nie wiadomo czym poparte, o scenariuszu testowania na 95 groszy.

Żałuję, że wdałem się w dysputę, mogłem równie dobrze, jak i Pani, nagle wyskoczyć z kapelusza, i napisać tydzień temu, że dno testowania to 96 groszy.

Co bym w zamian usłyszał ?

Głebokie wyrazy uznania od Pana Optymisty, napisałby mi "miło się Pana czyta".

Co tylko świadczy, że forum stockwatch osiągnęło takiego samego dna, jak forum bankiera czy parkietu, tylko jest ładniejszym g,,,,,wnem owinietym w cukierku.

Ja nie naganiam na kupno ani sprzedaż, moje zdanie jest proste, sio od wszelkich spółek zagranicznych na polskim parkiecie.

Jeżeli pisze Pani, że spółka jest godna uwagi, to jednak nagania Pani na nią, mimo opinii wielu autorów tego forum, którzy wyraźnie, jeszcze stronę wcześniej pisali, że spółka jest chwiejna, spekulacyjna, mogą być wahnięcia, ale trend jest jeden.

Nieopatrznymi słowami znowu Pani daje wiarę i nadzieję ludziom, którzy mogliby skorzystać z mojej rady.

A co Pan Optymista zrobi ? To mnie nic obchodzi, niech siedzi i trzyma walor, modli się do Wishnu, Jahwe, Kali, może z 5 lat jak mu się znudzi to wyjdzie, byle nie pisał codziennie, "do techników", co myślą, bo przewalać taką spółkę jaką jest Coal na SW codziennie, to wstyd trochę.

Pozdrawiam.

I nie ma się co tak unosić.

Ale ja właśnie o tym piszę.

Nie nawołuję na spadki, nie mój w tym interes, nie mam w tej spółce złamanego grosza.

Ja po prostu przedstawiłem swoją strategie giełdową, gdzie, nie wiem, "psim swędem" wyniuchałem inne rosnące spółki, nie było o nie trudno.

Każdy orze jak może, ja po prostu nie dam się nabrać na korelacyjne wykresy Sadovai z KSG Agrp, ani na inne brednie, typu "co za problem że u nas - 13%, cały wig ukraina leci".

Ja po prostu mam to za sobą.

Czego i innym życzę.

Pani Moniko,

W jednym się nie zrozumieliśmy, a może i w dwóch lub trzech sprawach.

Co do Nova Bank, to było tylko ostrzeżenie z mojej strony, jak wysoko może zajść sprawa. Przecież Słowenia tez lezy w centrum Europy, itd....
Kod:

/mod:podobnie nie piszemy o własnych transakcjach/

Jedni się sugerują kreskami, inni AF, a ja socjologią tłumu. Szkoda, że nie da się tego połączyć w jedną szkołę.

Ale to nie w temacie.

Szkoda, że nie odniosła się Pani kompletnie w temacie mojej głównej wypowiedzi. A mianowicie "tnij straty, szukaj zysków".

Nie wiem, czy świadomie czy nie, ale Pani post dalej tym Bogu ducha winnym ludziom daje niepotrzebną nadzieję, radzi Pani trzymać te akcje. Gdy inne okazje umykają im sprzed nosa.

Socjologię kończyłem ale pracowałem jak handlowiec dla wielu znanych marek w Polsce.

Powiem brutalnie, starego towaru się nie trzyma na magazynie, choć nie pracowałem akurat w FMCG a nowoczesnych technologiach, ale i one się starzeją, po paru miesiącach.

Kod:
/mod:Treść usunięta - nie sugerujemy na tym forum decyzji innym użytkownikom, choć rozumiem intencje./

Nie ukrywam, że też chętnie się uczę malowania kresek, ale na tych spółkach nie ma to najmniejszego sensu. Stoi się w miejscu, bo ktoś lepszy/mocniejszy zatacza kółka, a "zwykły, nieobeznany z tym ludź tylko się na to patrzy".

Jestem z wykształcenia socjologiem, jednak przydaje się tu czasem wiedza, co do zachowań tłumu, a aktualna sytuacja na Ukrainie nie rysuje nic różowego.

Bo tak to możesz w nieskończoność chłonąć wykresy, oglądać świece, a kasa leży i się kisi, aż spleśnieje.
Kod:
/mod:Treść usunięta - nie sugerujemy na tym forum decyzji innym użytkownikom, choć rozumiem intencje./

nie wiadomo, co może się stać na Ukrainie za parę dni ? Może powszechna nacjonalizacja, vide KMB Nova.

Przyznanie się do błędu i nie popełnianie go ponownie, jest wysoką cnotą.

Pozdrawiam.

Nie to nie sa obligacje.

A ja nie powiem co, bo to pewna nisza rynkowa, w którą jak wejdzie za wielu to przestanie nią być.

W każdym razie nie cały świat giełdą żyje, i podpowiem Ci, że trochę więcej niż minimum zainteresowania pozwala się odnaleźć na rynku inwestycji.

Obawiam się, że tegoroczne debiuty zostaną już ostatnim pozytywnym doświadczeniem.

SP nie ma już co sprzedawać, a nowo-dziwolągi to mają dla mnie wizję PBO Anioła.

Ja powoli się wycofuję z rynku kapitałowego, jak miałem 75/100 zainwestowane, to teraz będzie 30/100 max.

I będę sobie ostrożnie obserwował, co się dzieje. Mam lepsze stopy zwrotu na rynku, który jest moim hobby, przy okazją. I nie trzeba do niego analiz AT, AF, krzywek i innych pierdół, za przeproszeniem.

Oczywiście moja opinia jest niczym nie poparta, zwłaszcza, że nie pisuję za dużo na Stockwatchu, ani na innych forach. Bo za pisanie nie płacą :)

Życzę w każdym razie udanego debiutu, wszystkim.

PKP Cargo przegapiłeś.

A co wy się tak doczepiliście spółek SP ? Były fajne IPO latem, prywatne, i jesienią. Kto chciał to zarobił.

I jaki ciężki rynek ? To ze giełda leci na pysk, to normalne. Skoro to agonia OFE. Debiuty nic nie mają z tym nic wspólnego.

Jedno co mnie nie przekonuję to Gorenje, ale może właśnie na przekór kupię.

Ja wyszedłem z KGHM, Ekoexportu, Tarczyńskiego, Azotów.

Zostawiłem tylko spółki dywidendowe, myślę nad Neucą.

Jak to Mały Rycerz mówił, chyba jednak lepiej "spierd.....ć".

tomcichy napisał(a):
ale to dobrze dla niektórych że zamrozili kasę bo pieniądze bezpiecznie przeczekały ostatnie kilka dni korekty na rynku king

No tak, ale nikt nie kazał przecież od razu inwestować nadwyżki w cokolwiek. Zwłaszcza, że zapis na maxa zrobili raczej nieopierzeni inwestorzy.

Ja teraz też się zastanawiam co może dokupić a może przelać na jakiś oszczędnościowy.

A może na Gorenje się zapisać, ale jakoś nie przemawia do mnie kolejny zagraniczniak od BZWBK, nawet tak znany.

Nie zamierzałem żeby zabrzmiało cokolwiek niestosownie, ale myślę, że były lepsze IPO w tym roku, żeby rachunek odkurzyć wcześniej.

W każdym razie dziwię się co niektórym, że zapisywali się na maxa i to jeszcze pierwszego dnia pewnie. Przecież po ostatnich debiutach redukcja 50% była minimalną "karą". Więc po co mrozić kasę ?

Ja żałuję, że nie mam rachunku na 2 słupy dodatkowo, ale to wypadki losowe, muszę już tylko na swoim jechać.

Zapis zrobiłem na 800 akcji, wiele się nie spodziewałem, zwłaszcza jak otrzymałem niedawno 20 akcji Newagu i zastanawiam się, co ja na nich zarobiłem ? Na pewno na prowizję "makrel" i na dobry obiad w knajpie. I chyba tylko tyle.

Ta sama zasada była przecież już przy kilku IPO SP. PZU, Tauron, JSW chyba podobnie. Zapisujecie się, kochani, na akcje a nawet nie znacie podstawowych zasad zapisu. W każdym razie miło widzieć świeżą, ciepłą krew na GPW.

W 90% masz rację, poza jednym błędem wyliczeniowym. A mianowicie % w spadku.

Gdy nie bezsensowny rating, który uwalił kurs serią 12-8-2 zł, tendencja spadkowa byłaby porównywalna z KSG Agro, a to ponoć spółka świetnie się komunikująca z inwestorami, nie można się do niczego przyczepić.

Siedzę na Agro od dawna. Siedzę a nie śledzę.

Jest nowy dyrektor, jest nowy audytor, wygląda to na wszystko lepiej.

A co będzie, to czas pokaże.

Na pewno obligatoriusze nie wydali pochopnej decyzji.

A pisanie kto zrealizuje zyski, a kto nigdy nie odbierze pieniędzy, to jak dla mnie lekkie nadużycie klawiatury. Nigdy bym tak nie napisał, zwłaszcza tylko obserwując z boku. Spółki ukraińskie mają ten urok, że są tak nieprzewidywalne, że chyba nawet pierwszy gracz na GPW nie powinien się wypowiadać.

Ale widać są mądrzejsi.

Generalnie debiut kiepski, kto wytrzymał może mieć jakieś powody do radości.

Szkoda tych, którzy w panice oddali "in minus" w ciągu dnia.

Póki sama GPW nie ujednolici reguł gry dla notowanych spółek na wschód od nas, tak pewnie będzie już zawsze.

Czyli jaka będzie redukcja ?

Bo leniwie nie chce mi sie liczyć.

Znam inwestycje CT, które od roku stoją w miejscu. Znam też inne, wstrzymane. O tym Panowie prezesi pewnie zapomnieli.

Czasem zamiast prospektu, lepiej się przejechać w miejsce inwestycji.

Pozdrawiam desperatów nabywających walory, obym się mylił i życzę powodzenia na debiucie.

Ktoś coś może wie, bo wszędzie cisza o spółce, do wyników jeszcze 2 tygodnie a dzisiaj dzida w górę, prawie 5%.

Na ENEA rzadko kiedy się takie coś widzi.

pop napisał(a):
A własnie niekoniecznie...
Raz-że nie wszyscy o takich możliwościach wiedzą
Dwa-że niektórzy pracownicy jeśli są pewni intensywnego rozwoju swojej firmy,to nie sprzedają akcji,a co niektórzy nawet dokupują...

W przypadku JSW dosyć podejrzanie mi wygląda to skupowanie od pracowników, bo nie sądzę,by potem ktoś miał zamiar trzymać to kolejne 2 lata...salute

Przepraszam, że wprowadzam dysonans w dyskusji, ale jak dla mnie to chciałeś czymś błysnąć, ale chyba Ci się nie udało.

Jak ktoś miałby nawet sprzedawać akcje z lock-up'em, skoro są one tylko przyznane na papierze, a nie nie zaksięgowane na rachunkach ?

Wniosek mój jest prosty:
1. Chciałeś się popisać tajemną wiedzą, o której nie masz zielonego pojęcia..
2. Nie masz zielonego pojęcia, ponieważ nigdy nie uczestniczyłeś w obrocie akcjami pracowniczymi.
3. Nie da się sprzedać czegoś co na chwilę obecną nie istnieje...

Szkoda, że sam sobie niszczysz opinię, jaką sobie wypracowałeś prawie 3 tysiącami wpisów...

Jak dla mnie, żal....

Ja posiadam akcje pracownicze ENEA i nikt jeszcze mądrzejszego sposobu nie wynalazł niż notarialne przeniesienie własności, a zgłaszało się do mnie wielu cwaniaków z całej Polski.

Oczywiście wszystkie te propozycje wyśmiałem.

madstorm napisał(a):
Ja jestem pewien że nieudaną ofertą publiczną BGŻ, SP zraził inwestorów, pewnie tych niedzielnych ("uzależnionych" od debiutów spółek SP ;) oraz tym bardziej tych którzy traktują inwestowanie na giełdzie w sposób bardziej poważny.

Poza tym w JSW ostatnio przewala się fala strajków i nieporozumień pracowników z zarządem - nie wróży to chyba dobrze debiutowi?

Wyszło z tego, że jestem mądrzejszym od Ciebie, bo ofertą BGŻ się zainteresowałem pierwszego i jednocześnie ostatniego dnia, gdy pojawiły się już o nim sprzeczne informacje.

A co do inwestorów, to ja jestem niedzielnym.

Umiejętnie zamieniając polskie g....o na Ukrainę, i zawsze robię to w niedzielę :)

I proszę wyjaśnij mi, czym się różnię od tych traktujących to w "sposób poważny" ???

To zależy od wartości, czy od wartości kasy na koncie vs inwestycje, czy jest może jakiś inny sposób ???

I jeszcze jedno pytanie, człowiek ciągle się uczy, więc mnie pewno oświecisz...

Skoro debiut BGŻ zraził inwestorów "uzależnionych" od debiutów SP, to jak PBO Anioła musiało zrazić "wszystkich inwestorów" ????

Pewnie się na Aniołka zapisałeś, to odpowiedzi nie usłyszę...

Jeszcze tylko przypomnę, że jak śmiałem się z debiutu Mr Kruka, to mnie wszyscy zakrzyczeli, jaka to rewelacja będzie...

Taki głupi ze mnie "Gość Niedzielny"...

chudzini napisał(a):
czyli zamiast zainwestowanych 1500 zł zainwestowałem trochę ponad 300... No świetnie angry3
Nawet duży plus na pierwszych notowaniach nie będzie jakiś odczuwalny w moim portfelu blah5

Przecież to normalne, że od czasów PZU, na każdym IPO należy spodziewać się redukcji 30-50%. Ja zawsze myślę, ile chcę akcji, po tym robię zapis kwotowy x 2. Oczywiście sam się poniekąd do redukcji przyczyniam, ale dostaję +/- tyle akcji ile mnie interesowało.

Vide EUCO ??? Zainteresowanie inwestorów ogromne, wielka redukcja dla indywidualnych. Super wskaźniki, olbrzymie zyski. Ale branża nie znana na giełdzie, tak jak Kruk i efekt mamy do dziś dnia. Kurs nawet 5% nie podrósł od 4 miesięcy. Dobrze, że wyczekałem żeby wyjść na zero i przeniosłem się na coś innego, gdzie już spokojne 15% wyciągnąłem w dwa miesiące i wyraźnie widać, że się na tym nie skończy.

Kruka nawet nogą nie ruszyłem. Za duża nagonka, za duża cena, dużo by pisać...

Nikomu źle nie zyczę, ale ja tego nie widzę.

Ja tam nie wiem. Nie podobała mi się branża tej spółki, więc nie wszedłem.

Dla mnie na developerów idą ciężkie dni, koniec rodziny na swoim, koniec łatwych kredytów, miliony wolnych mieszkań na rynku wtórnym, itd...

Ostatnio jest taki trend, że jak coś w debiucie nie urośnie znacząco, to też szybko nie urośnie później...

Ale każdemu zysków życzę...

Przypomina mi się "godna wycena" wystawiona przez DM BZ WBK dla debiutu EUCO.

Naganianie jak nic.

Pocieszające, że zapis na INPRO nie jest po maksymalnej, może się da coś z tego ugrać.

Nie wiem, aż tak na rehabilitacji się nie znam - każda firma idzie inną ścieżką i każda twierdzi, że najlepiej się na tym zna.

Niestety nie ma to odbicia w kursach - EUCO stoi a Votum pikuje w dół.

A chyba to dla nas, inwestorów jest najważniejsze.

Mathu,

Mimo mojego znacznie mniejszego doświadczenia inwestycyjnego w pełni się zgadzam, że od kilku tygodni marnujemy tylko czas oglądając wahania kursu w granicach +/- 2%.

Ja wprawdzie zamieniłem część Tauronu na inne wynalazki, ale tam się chociaż coś dzieje, i to nawet na plus :)

Teraz chyba czas pozbyć się reszty, póki jeszcze inne pociągi się nie rozpędziły. Miałem wyznaczoną sprzedaż na 6,50 ale widzę od początku tego tygodnia, że nawet ten pułap będzie ciężko osiągnąć...

Skoro pozyskanie kapitału nie było głównym czynnikiem wejścia na giełdę to co było ???

Pewnie to, żeby sobie Panowie Prezesi wywalili swoje akcje na niezłym poziomie.

Rzucając się na budowę prywatnego szpitala, zamiast rozdziewiczać rynki Votum sobie zarzuca pętle na szyję.

Nic nie mam do tej spółki, ale tak szybko wszedłem tak i wyszedłem z bliźniaczej, Euco.

Dość lewym spółkom na giełdzie, więcej już nie włażę w ubezpieczycieli,developerów,itd...

Mam tu zarabiać a nie się stresować.

Jak to nie ma czego sprzedawać ????

Pierwsza w kolejce czeka ENEA (ja też czekam, na szybkie wezwanie przed EDF, hehe), Zakłady Azotowe Puławy, Tarnów, Police, do kompletu spółki PKP oraz Lotos, Ciech i na koniec BGŻ, który może być ciekawym debiutem.

No i na pewno po pierwszym półroczu nie będzie sprzedawał Grad. Ten będzie pakował się na długi urlop od polityki.

Szczerze mówiąc to podawanie C/wk w przypadku Tauronu robi się już nudne.

Co z tego, że według oficjalnych pojęć jest niedowartościowany, jak się to nie przekłada na wzrosty....

Jednorazowy szczyt 6,92 spowodowany wejściem do Wig-20, nic nie zmienia....

Ta spółka powinna się na takim poziomie bujać od dawna....

Maksi Kaz napisał(a):
O Eureko to już dawno można zapomnieć. Akcję są obecnie na nizinach bo był słaby III kwartał. Po ogłoszeniach wyników za IV kwartał pójdą na pewno w górę a do tego czasu tez nie będą stały w miejscu:)

No właśnie, skąd to przekonanie, że wyniki za IV kwartał będą jakieś powalające ???

A nawet gdyby, i gdyby znowu miał pojawić się szczyt - to będzie zaledwie 10-12% po 5 miesiącach brzydko powiem: kichy.....

Jak na Wig-20, spółkę niszową, to nazwę to wprost....

Szału nie ma....

[*** cenzura usunęła zapis transakcji użytkownika ***]

To pewnie grubasy sprzed Wig-u i grubasy Wig-owskie. Oczywiście myślę o WIG-20. Ci pierwsi się pozbyli bo zarobili po kilkadziesiąt groszy - tyle, że co to za cienkie grubasy ??? Już realizacja zysków ???

Drudzy się obkupili długofalowo....

Jednakże, ładnie się Tauronik obronił, gross spółek z W20 po 16:00 dołowała jeszcze bardziej, a tutaj odskok... 6,80 jak najbardziej obronione....

W każdym razie każda redukcja mile widziana, oczywiście poza pulą indywidualnych :)

Fakt, że spółka lansowana nie była zbytnio, ale ostatnio tak to już jest, dlatego właśnie przegapiłem Votum, grrrr......

Termin przydziału akcji został przesunięty na 21-go grudnia.

Zmiana na stronie DM WBK pojawiła się w piątek.

Nie zmienia to faktu, że ktoś mógłby łaskawie podać jakieś informacje już dzisiaj, zapisów w końcu już nie ma....

Krishic,

W pewien sposób podzielam Twoje zdanie, ale to są tylko wskaźniki....

Jak już się porówna procenty, typu przychód a zysk, to Votum wcale tak dobrze nie wygląda....

Do tego dochodzi jeszcze fakt, że Votum ma koszta stałe znacznie wyższe, a ich pisanina o ekspansji to marzenia ściętej głowy....

Do tego brzydko dali zarobić pracownikom - co z tego, lock up ??? Nie dosyć, że krótki - to jeszcze Ci ludzie biorą pensje !!!

Zanim Votum się obudzi, Ełko będzie miało juz w pełni sprawne, zyskowne biura w całej Central Jurop :)

Ja też myślałem, że widełki się zamkną na 14 złotych (i już konsumowałem zysk), ale jeśli ta spółeczka przy tym sprytnym myśleniu da 200% w skali 4 lat, to ja się skarżyć nie będę :)

Ale myślenie lider, wicelider - też jest już bez sensu - widziałem video-czat o Euco vs Votum - to już się robią dwie inne branże, Euco idzie w stronę zarobku, Votum stawia wielkie centrum rehabilitacyjne....

Greetings,

John

kristo123 napisał(a):
Poziom rekomendacji będzie przekroczony z pewnością . Akcje pracownicze przed rokiem skupywano po ok 90 gr co daje po scaleniu co daje 8.10 zł. Ktoś dawal tyle i pewnie w przyszłości chce zarobić. Tylko kiedy to nastąpi 1M albo 1 Y ???Not talking

Też bym chciał taki wzrost, nawet Ci powiem, że płacili więcej....

Ale chyba tym razem "Maklerzy - Bukmacherzy" plują sobie w brodę....

Tyle, że szybko się odrobili we wrześniu - październiku, gdy skupowali akcje pracownicze od "energetyków z fioletowymi nosami" z Enei, i to już na korytarzu, gdy w/w wychodzili z papierem w ręku....

Przy mnie płacono 14 zł za akcję... Akurat odbierałem swoje to wiem...

Do dziś dnia pamiętam swoją niemoc, gdybym miał więcej grosza to bym to przebił....

A niektórzy z bractwa Enei podpisywali certyfikaty na kolanie, gotówkę koleś wypłacał w samochodzie, a "energetycy" mieli to gdzieś, wydzwaniając już po taksówkę i umawiając się na flaszkę....

To dopiero jest biznes i inwestycja - bez stresu i wtedy już gwarantowanym 50% zyskiem...

John

Pakiet 60.500 akcji po 3,95 zł....

I tu mnie ciekawią dwie rzeczy.

Pierwsza to liczba akcji, wiem, że tyle wystarczy, pocieszać się można, że po 20 tym grudnia takie transakcje nie będą już pakietowe...

Ale druga sprawa...

Jak dobrze rozumiem, pakietówka ma widełki - 10%....

To gdzie tutaj mamy 10 % ???????

John

I jeszcze nowa rekomendacja się pojawiła.

Się chłopcy z Ipopemy obudzili nagle.

Oczywiście kupuj - cena docelowa 7,80 zł....

Ahhh, gdyby człowiek wierzył w rekomendacje to już by dawno nie siedział na Stockwatchu i innych podobnych, tylko leżał na plaży na Karaibach :)

No i poszły konie po betonie w cenie zapisu górnych widełek 18 zł....

Jak się pięknie władze spółki wytłumaczyły: popyt już przewyższył podaż, więc ......

Wypada pogratulować sprytu, żeby wybadać rynek za darmo i ruszyć z ofertą 2 tygodnie po Votum, teraz rozumiem dlaczego Euco niedługo ich przebije wskaźnikami...

Nie żebym Euco bronił, sam bym się też zapisał na Votum, ale po prostu przegapiłem - jednakże polityka rozwoju Euco bardziej mnie przekonuje - po pierwsze nie skonsumowali kapitału przed emisją, po drugie nastawili się na minimalne koszta a maksymalny zysk i ekspansje na nowe rynki - czyli dla inwestora (nawet skromnego) ma to większą rację bytu niż wejście w usługi zdrowotne jak Votum...

Jak dla mnie to nie można ciagnąć kilkunastu srok za ogon jednocześnie, nie jestem przekonany, czy spodobałoby mi się, gdyby mój agent ubezpieczeniowy od auta, proponował mi również, że wyklepie mi samochód...

Ciekawe jaka będzie redukcja, zapis zrobiłem niewielki, zobaczymy jak się to skończy...

Pozdrawiam,

John

Wiele czasu nie zostało, raptem 50 minut :)

Ciekawe jaka będzie redukcja ???

Dziękuję bardzo Watch Dog, bardzo wnikliwa i przydatna analiza.

John

Dziękuję bardzo za zainteresowanie tematem oraz odpowiedź na moje pytania.

Jednocześnie przepraszam, że tak z kopytami wlazłem od razu :)

Zdecydowanie muszę się przestawić na jakość tego forum, w porównaniu do innych, gdzie nie dosyć, że "dziś pytanie, dziś odpowiedź" to jeszcze z reguły niemerytoryczna...

Pozdrawiam serdecznie.

Szkoda, że nikt z wyżej wiedzących nie zaszczycił odpowiedzią, spodziewałem się, że skoro weekend ktoś się odezwie.....

Cóż, Polak Polakowi wilkiem....

Witam,

Na wstępie chciałbym się przywitać, jestem tu nowy - nie znaczy, że zielony....

Jakoś tak wyszło, że StockWatch dyskutuje o wszystkich spółkach, w tym debiutujących. Inne fora jakoś to ......
Emisję Votum jakoś przegapiłem, jakie pierwsze wrażenia z EUCO ????
Jak dla mnie ciekawe IPO, trochę świeży rynek, wyniki wyglądają obiecująco (ale muszę naprawdę do końca przeczytać prospekt)....
Wlazłbym w to, nie chcę słuchać dobrych rad, tylko raczej przemyśleń, bo zapisy już od jutra, a temat trochę umarł.....
Mała pula dla indywidualnych, to też ciekawe, tylko dlaczego takie kuriozalne warunki zapisu ??? 4 dni, z tego dwa dni wolne ???
Dziękuję na razie za uwagę i pozdrawiam serdecznie wszystkich forumowiczów....

Rambofeler

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 27 stycznia 2014 06:05:49
Liczba wpisów: 45
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,866 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +155,99% +31 197,07 zł 51 197,07 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d