pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

John Rambofeler

John Rambofeler

Ostatnie 10 wpisów
I jeszcze jedno, Pani Moniko.

Niby nikt nie nagonia ale.... to Pani zdanie wydaje się kluczowe:

"Ja osobiście obserwuje tą spółkę, ale uważam ,że kiedyś sytuacja się na niej odwróci.Zacznie przynosić dochody i każda spółka nie musi iść w tym samym kierunku na przykładzie ostatnio głośnej KMB Nova."

Czyż to nie nagonka na wzrosty ?

Tylko że Pani bawi sie tłumem, który to kupował po 20 zł i nie wie teraz co zrobić.

Ja podałem swój własny przykład, a Pani daje jakieś złudne obietnice.

To coś jak problem ze spłatą kredytu, przyjaciel mówi "pójdziemy, powiemy że jest problem" a doradca "w takim przypadku oferuje dodatkowy kredyt gotowkowy, spłaci nim Pan stare odsetki".

Dam Panu Optymiście odpocząć na pół roku i niech Pani też swoich dyrdymałów nie wkleja. Są inne spółki, tam może Pani pisać spokojnie.

Zobaczymy kto na tym lepiej wyjdzie.

Pozdrawiam.

PS. PRZYJACIEL. Czy nie rozumiesz, że chodzi o to żebyś uśrednił i złapał spadający nóż ? Kobieta się nagle wzieła z kosmosu a Ty jej wierzysz. Tak, tak, Dokup na spadkach :)

pani_monika napisał(a):
Panie John Rambofeler

Rozumiem ,że jak napisałam swój scenariusz testowania dna w okolicach 95 groszy wielce prawdopodobnym jest naganianiem na kupno dla Pana: tak ? To gratuluje.

Uważam ,że spółka jest godna obserwacji, a jedynie kto tu nagania to Pan: Panie John Rambofeler.

Tok takiego rozumowania wydaje mi się absurdalny.

Pani Moniko,

Napisała Pani coś, nie wiadomo czym poparte, o scenariuszu testowania na 95 groszy.

Żałuję, że wdałem się w dysputę, mogłem równie dobrze, jak i Pani, nagle wyskoczyć z kapelusza, i napisać tydzień temu, że dno testowania to 96 groszy.

Co bym w zamian usłyszał ?

Głebokie wyrazy uznania od Pana Optymisty, napisałby mi "miło się Pana czyta".

Co tylko świadczy, że forum stockwatch osiągnęło takiego samego dna, jak forum bankiera czy parkietu, tylko jest ładniejszym g,,,,,wnem owinietym w cukierku.

Ja nie naganiam na kupno ani sprzedaż, moje zdanie jest proste, sio od wszelkich spółek zagranicznych na polskim parkiecie.

Jeżeli pisze Pani, że spółka jest godna uwagi, to jednak nagania Pani na nią, mimo opinii wielu autorów tego forum, którzy wyraźnie, jeszcze stronę wcześniej pisali, że spółka jest chwiejna, spekulacyjna, mogą być wahnięcia, ale trend jest jeden.

Nieopatrznymi słowami znowu Pani daje wiarę i nadzieję ludziom, którzy mogliby skorzystać z mojej rady.

A co Pan Optymista zrobi ? To mnie nic obchodzi, niech siedzi i trzyma walor, modli się do Wishnu, Jahwe, Kali, może z 5 lat jak mu się znudzi to wyjdzie, byle nie pisał codziennie, "do techników", co myślą, bo przewalać taką spółkę jaką jest Coal na SW codziennie, to wstyd trochę.

Pozdrawiam.

I nie ma się co tak unosić.

Ale ja właśnie o tym piszę.

Nie nawołuję na spadki, nie mój w tym interes, nie mam w tej spółce złamanego grosza.

Ja po prostu przedstawiłem swoją strategie giełdową, gdzie, nie wiem, "psim swędem" wyniuchałem inne rosnące spółki, nie było o nie trudno.

Każdy orze jak może, ja po prostu nie dam się nabrać na korelacyjne wykresy Sadovai z KSG Agrp, ani na inne brednie, typu "co za problem że u nas - 13%, cały wig ukraina leci".

Ja po prostu mam to za sobą.

Czego i innym życzę.

Pani Moniko,

W jednym się nie zrozumieliśmy, a może i w dwóch lub trzech sprawach.

Co do Nova Bank, to było tylko ostrzeżenie z mojej strony, jak wysoko może zajść sprawa. Przecież Słowenia tez lezy w centrum Europy, itd....
Kod:

/mod:podobnie nie piszemy o własnych transakcjach/

Jedni się sugerują kreskami, inni AF, a ja socjologią tłumu. Szkoda, że nie da się tego połączyć w jedną szkołę.

Ale to nie w temacie.

Szkoda, że nie odniosła się Pani kompletnie w temacie mojej głównej wypowiedzi. A mianowicie "tnij straty, szukaj zysków".

Nie wiem, czy świadomie czy nie, ale Pani post dalej tym Bogu ducha winnym ludziom daje niepotrzebną nadzieję, radzi Pani trzymać te akcje. Gdy inne okazje umykają im sprzed nosa.

Socjologię kończyłem ale pracowałem jak handlowiec dla wielu znanych marek w Polsce.

Powiem brutalnie, starego towaru się nie trzyma na magazynie, choć nie pracowałem akurat w FMCG a nowoczesnych technologiach, ale i one się starzeją, po paru miesiącach.

Kod:
/mod:Treść usunięta - nie sugerujemy na tym forum decyzji innym użytkownikom, choć rozumiem intencje./

Nie ukrywam, że też chętnie się uczę malowania kresek, ale na tych spółkach nie ma to najmniejszego sensu. Stoi się w miejscu, bo ktoś lepszy/mocniejszy zatacza kółka, a "zwykły, nieobeznany z tym ludź tylko się na to patrzy".

Jestem z wykształcenia socjologiem, jednak przydaje się tu czasem wiedza, co do zachowań tłumu, a aktualna sytuacja na Ukrainie nie rysuje nic różowego.

Bo tak to możesz w nieskończoność chłonąć wykresy, oglądać świece, a kasa leży i się kisi, aż spleśnieje.
Kod:
/mod:Treść usunięta - nie sugerujemy na tym forum decyzji innym użytkownikom, choć rozumiem intencje./

nie wiadomo, co może się stać na Ukrainie za parę dni ? Może powszechna nacjonalizacja, vide KMB Nova.

Przyznanie się do błędu i nie popełnianie go ponownie, jest wysoką cnotą.

Pozdrawiam.

Nie to nie sa obligacje.

A ja nie powiem co, bo to pewna nisza rynkowa, w którą jak wejdzie za wielu to przestanie nią być.

W każdym razie nie cały świat giełdą żyje, i podpowiem Ci, że trochę więcej niż minimum zainteresowania pozwala się odnaleźć na rynku inwestycji.

Obawiam się, że tegoroczne debiuty zostaną już ostatnim pozytywnym doświadczeniem.

SP nie ma już co sprzedawać, a nowo-dziwolągi to mają dla mnie wizję PBO Anioła.

Ja powoli się wycofuję z rynku kapitałowego, jak miałem 75/100 zainwestowane, to teraz będzie 30/100 max.

I będę sobie ostrożnie obserwował, co się dzieje. Mam lepsze stopy zwrotu na rynku, który jest moim hobby, przy okazją. I nie trzeba do niego analiz AT, AF, krzywek i innych pierdół, za przeproszeniem.

Oczywiście moja opinia jest niczym nie poparta, zwłaszcza, że nie pisuję za dużo na Stockwatchu, ani na innych forach. Bo za pisanie nie płacą :)

Życzę w każdym razie udanego debiutu, wszystkim.

PKP Cargo przegapiłeś.

A co wy się tak doczepiliście spółek SP ? Były fajne IPO latem, prywatne, i jesienią. Kto chciał to zarobił.

I jaki ciężki rynek ? To ze giełda leci na pysk, to normalne. Skoro to agonia OFE. Debiuty nic nie mają z tym nic wspólnego.

Jedno co mnie nie przekonuję to Gorenje, ale może właśnie na przekór kupię.

Ja wyszedłem z KGHM, Ekoexportu, Tarczyńskiego, Azotów.

Zostawiłem tylko spółki dywidendowe, myślę nad Neucą.

Jak to Mały Rycerz mówił, chyba jednak lepiej "spierd.....ć".

tomcichy napisał(a):
ale to dobrze dla niektórych że zamrozili kasę bo pieniądze bezpiecznie przeczekały ostatnie kilka dni korekty na rynku king

No tak, ale nikt nie kazał przecież od razu inwestować nadwyżki w cokolwiek. Zwłaszcza, że zapis na maxa zrobili raczej nieopierzeni inwestorzy.

Ja teraz też się zastanawiam co może dokupić a może przelać na jakiś oszczędnościowy.

A może na Gorenje się zapisać, ale jakoś nie przemawia do mnie kolejny zagraniczniak od BZWBK, nawet tak znany.

Nie zamierzałem żeby zabrzmiało cokolwiek niestosownie, ale myślę, że były lepsze IPO w tym roku, żeby rachunek odkurzyć wcześniej.

W każdym razie dziwię się co niektórym, że zapisywali się na maxa i to jeszcze pierwszego dnia pewnie. Przecież po ostatnich debiutach redukcja 50% była minimalną "karą". Więc po co mrozić kasę ?

Ja żałuję, że nie mam rachunku na 2 słupy dodatkowo, ale to wypadki losowe, muszę już tylko na swoim jechać.

Zapis zrobiłem na 800 akcji, wiele się nie spodziewałem, zwłaszcza jak otrzymałem niedawno 20 akcji Newagu i zastanawiam się, co ja na nich zarobiłem ? Na pewno na prowizję "makrel" i na dobry obiad w knajpie. I chyba tylko tyle.

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 27 stycznia 2014 06:05:49
Liczba wpisów: 45
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,325 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +125,53% +25 106,02 zł 45 106,02 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d