pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

danielszt

danielszt

Ostatnie 10 wpisów
Witam,
zostałem z akcjami tej spółki, rok temu wypłaciła dywidendę wysokości 1.2 zł na akcję, czyli całkiem nieżle. Ale co teraz mogę zrobić z akcjami? Mogę je trzymać i faktycznie za jakiś czas sprzedać? W jaki sposób ?Czy jak teraz bedzie dywidenda to czy również powinni mi ją zapłacić.

Tak wygląda...
to jest dopiero biznes.
A nie jakieś tam drobne z abonamentów...

Witam,
od dzis wiadomo ze będzie druga seria papierów dłuznych Uniserv-piecnudu.

wiadomosci.stockwatch.pl/unise...

Moze ma ktoś na ten temat jakieś zdanie i szczegóły dotyczce samej firmy.
Wyniki wyglądają dość obiecująco i koncepcja firmy wygląda dość obiecująco.

Wystarczy, że wypłacili odsetki i już po tej informacji 22 sztuki 0415 zostały kupione :))

Ktoś się strasznie wystraszył.

Za parę dni zobaczymy czy to ktoś robi celowo aby pozbierać z rynku trochę obligów, czy tylko jakiś wystraszony inwestor który ma obligacje Ganta.

faktycznie, sorry ...

A widzieliście co ostatnio dzieje się na WDM?
Wczoraj był po nawet 1,50 a był już i także po 20 groszy.
Ciekawy jest ten polski rynek, włosy mogą osiwieć.
Ale jak to pisał mój przedmówca, kto nie ryzykuje nie pije szampana...

Zobaczymy, zobaczymy co się będzie działo :)))

e-kancelaria.com/uzyskanie-dos...

Zgodnie z komunikatem ze strony emitenta odsetki powinny być już na kontach.

Tak więc chyba się wywiązali ze zobowiązań.

Czy ma ktoś serię EKK1215? Wpłyneły już odsetki?

Pozdrawiam

Jaki jest sens kupowania UBT0914 za 102 %?

Rozumiem, że oprocentowanie 12 % kuci, ale zostało już niespełna 3 miesiące do wykupu. Pomijając aspekty wielkości emisji, wydaję się rozsądniejsze zakupienie obligacji później zapadających ale oprocentowanych na 9% biorąc pod uwagę różnicę w cenia 102% a w okolicach nominału (zdażają się transakcje lekko poniżej nominału).

Witam,

Windykowanie na zlecenie jest bardzo dobrą informacją, ponieważ nie angażują swojego kapitału. Jeśli zwindykują to zarobią, jeśli nie, to nie. A w przypadku własnych portfeli muszą mieć najpierw zainwestowane środki.

Tak więc czekamy, aż spłacą jeszcze odsetki i skupią obligacje z Eka1014. Wtedy będzie to bardziej wiarygodny znak na to, że jest OK w spółce.

Handel stroi w miejscu, większość serii bez transakcji, serie z transakcjami na skromne kwoty rzędy kilka tysięcy złotych. Odsetki na kontach. Sytuacja się uspokoiła czekamy dalej w którą stronę ruszy machina popytu i podaży :))

A w takim razie co będzie z niewykupionymi obligacjami?

50 tysięcy, ale na jedną serię, serii jest 13. Daję więc to już ponad pół miliona. Dlaczego jeden inwestor nie da rady nawet wiedząc że wszystko się uda skup takich aktywów.

A czy dzwonił jeszcze do kogoś prezes?

Ktoś coś wie bardzo ciekawego :))

Spojrzcie na kurs spolki.
Rosni dzis o prawie 13 procent.
Wyglada na to ze inwestorzy akcyjni nie widza az takich obaw. A sprawdzcie, ze zawsze najpoerw raguje kurs akcji a pozniej obliji.
Tutaj jest inaczej :((
Emocje lepsze jak na mundialu sie zrobily :)

Mam tylko nadzieję, że wypłata kupony pozwoli trochę odpocząć kursowi. Aby się ustabilizowała podaż i pobyt, żeby cena odzwierciedlała faktyczny stan rzeczy.

Już 17 czerwca, czyli za 5 dni ma nastąpić wypłata odsetek eka1214, następnie 23 czerwca wypłata odsetek z EKK1215 i 27 czerwca wypłata za eka0616. Po wypłacie w tak krótkim czasie 3 razy odsetek myślę, że indywidualni się uspokoją i powinno wrócić trochę wyżej.

Papiery Eka0215 idą dziś w górę ... o 6,45 % .

Z drugiej strony zastanawiające jest bardzo co da się zrobić na rynku catalyst mają np. 30 tysięcy wolnej gotówki,

Dziś takie wzrostu zrealizowano kapitałem wysokości ... 4425,60.

I to jest właśnie ryzyko płynności.

Wystarczy zadzwonić do spółki i zapytać, prezes ma dać oficjalny komunkat zamiast dzwonić do obligatoriuszy (ktoś już o tym pisał, że ma do niego prezes zadzwonić)

Łatwo się domyślić, że w takiej sytuacji spółka wyda komunikat, nie jest to żadna tajemnica i tak się bardzo często dzieje

Generalnie także mi się wydaję , że reakcja jeest aż trochę przesadzona.
Zobaczymy co będzie dalej...

Oj dzieje się, dzieje,

Pierwsze większe zlecenie sprzedaży po tak niskiej cenie,

Ciekawe co będzie dalej ...

Podobna sytuacja była z Marką właśnie, spadło do 50 % ceny
(wykres gielda.onet.pl/marka,18747,124...)
, poszła spora ilość obligacji i po 3 wróciło do 99 %, a jak teraz robili emisję to od razu poszła całość (też chciałem w niej wziąć udział).
Kolejny przykład to OSHEE, także chodziło po 50 % nominału i zaraz wyskoczyło do góry.

Proszę zwrócić uwagę na obroty,

EKA 1016 4 sztuki
EKA 0215 25 sztuk
W większości ofert prywatnych minimalny zapis to często 25 tysięcy, także taki spadek może spowodować ... wychodzenie jednej osoby...

Witam, czy coś takiego strasznego jest w tym raporcie?

Moze ktoś z abonamentem napisze jakieś słowo konentarza do koncelarii...

Przecież to była spółka, która zawsze wywiązywała się z wykupów, bez najmniejszych problemów płaciła kupony (raz chyba mieli jednodniowe opóźnienie, ale to każdemu może się zdażyć), wyemitowała trochę serii na rynku i teraz zaczynają się takie schody.

Bardzo nieładnie.

Czy wiadomo kiedy będzie publikacja informacji po audycie?

Zamieszczone wcześniej dane finansowe nie były przebadane przez biegłego.

Niestety zdzichu miałeś rację, całość została odblokowana, a redukcja to bagatela 99%.

Znacznie powyżej wszelkich oczekiwań :(

Trochę pocieszające jest to że następny planowany wykup już nie za 2,3 mln tylko za 5,69 mln planowany jest 30 czerwca.

Prawdopodobnie mniej osób się zgłosi do wykupu bo część się uspokoi, część nie będzie zgłaszać bo i tak nie widzi szans na wykup, a część ... już została wykupiona :))

W wyjaśnieniach jest także że fundusz planuje w ciągu 2-3 lat wyjść ze wszystkich prowadzonych na dzień dzisiejszy inwestycji.

Czekam z niecierpliwością na rozwój wydarzeń .

I już ceny lepsze :))

Seria UBT0415 po 100,05 %
UBT0915 99,45 %

Czy komuś wykupili cześć certyfikatów?

Mam kilka sztuk, 31 marca miał być wykup, brak info na ten temat.

Witam, czy ktoś ma te fundusze?

Wczoraj miał być wykup i cisza.
Nic nie wykupili, nie dali żadnego komunikatu,
sytuacja nie wygląda za ciekawie.

Ma ktoś jakieś info?

06 marca powinien być przydział serii F ale nie ma na razie informacji na ten temat.

Rozumiem, ale z tego co wiem to do tej pory tylko raz lub dwa była taka sytuacja.

Pierwsza to OSHEE ale wtedy to było w okolicach 50-60 % nominału więc różnica była ogromna,
drugi przypadek to chyba Białostocka "Marka" ale co do tego to nie jestem pewien (parę razy wykupowali na żądanie z powodu przekroczenia różnych wskaźnik z propozycji).

Myślę, że ostatnie incydenty na Catalyst spowodowały lekkie odejście od mniejszych podmiotów na rzecz bardziej stabilnych chociażby Kruka czy PKNOrlen albo PCC.

Trzymam kciuki za tą spółkę, cieszy mnie że również za granicą sobie trochę radzi.

Mindek, ale czy uważasz że jest aż tak źle żeby chodziło po 97 % nominału gdzie jeszcze 3 miesiące temu seria ubt0415 latała po 103 %??

Skoro wyniki są nie najgorsze, (rozumiem, akcje mogą stanieć bo były strasznie napompowane) dziwi mnie tak ogromna przecena na catalyst. Chyba obligacje dostały rykoszetem.

Jeśli domysły się sprawdzą prawdopodobnie jest to świetna okazja do dobrania czegoś do swojego portfela. Zaciekawiło mnie zdanie, iż spółka jest jednym z lepszych emitentów (pomijając największe firmy z GPW). I zdziwiło, że cena dalej utrzymuję się na niskim poziomie.

Czas zweryfikuje kto miał rację (sprzedający czy kupujący.

Cena Uboat spadła do okolic nominału z około 102 - 103 % po wprowadzeniu serii C obligacji, seria B i C jest bardzo podobnie oprocentowana i pewnie podaż z serii C spowodowało ustabilizowanie się cen obu serii w okolicach nominału.

Ja korzystam z Aliora również na Catalyst i bardzo sobie chwalę, co mi się kiedyś podobało że minimalna transakcja to tylko 3 zł. Więc jak zaczynałem przeboje z giełdą i Catalyst można było bez straty kupować małe pakiety :))

Poza tym obsługa przez infolinię jest po prostu rewelacyjna, nie ma rzeczy której byś nie załatwił przez infolinię (korzystam już 5 lat). Polecam!

A wie ktoś może jak wygląda sytuacja z Invista?

Proponowali coś złego do tej pory?

joserodriguez- jeśli chodzi o coś bezpiecznego, w miarę tanio i żeby odsetki były godziwe to radzę przyjrzeć się Uboat-line. Obligacje na popuularne na tym wątku, (łapią się do czołówki) płacą około 9 % i w okolicach nominału raczej bez problemu dorwiesz, kwestia kilku dni.

Czekam na opinię kolegów co polecają a może coś ciekawego podsunął i warto by było zmienić szeregi.

coolas - Prawdopodobnie jest to w tym momencie najcięższy przypadek na Catalyst. Emitent nie wypłacił dwóch kuponów, brak kontaktu, brak informacji i nawet ... brak strony internetowej. Wypłata należności jest wg mnie równa z wygraniem 6 w lotto.

Swoją drogą właśnie od tej spółki zaczynałem swoją przygodę z Catalyst. Nabyłem obligacje serii B (cała emisja została objęta na ... 40 tyś.) W związku zauważeniem przeze mnie brakiem jakiegokolwiek profesjonalizmu ze strony tej spółki i w związku z niewprowadzeniem emisji serii B na rynek Catalyst zażądałem przedterminowego wykupu po około pół roku od emisji ( z tego co pamiętam w tamtym momencie nie było notowane nawet jeszcze obligacje z serii A!!)

Na szczęście po paru rozmowach z firmą i jakimś tygodniu nerwów (przekroczony termin wskazany w żądaniu wykupu) wypłacili mi całą kwotę wraz z należytymi odsetkami.

Gdyby nie to, pięknie bym zaczął swoją przygodę z Catalyst.

Podsumowując - ta spółka to już od dobrego pół roku historia...

Trzeba sprawdzic kiedy panowany jest debiut na Caltalyst. Wtedy pojawi się wycena. Myślę, że nie dłużej jak tydzień powinno to zająć przy spółce takiej jak KRUK (czyli że jest dużo serii notowanych na Catalyst)

Obligacji rozumiem nie wykupili nawet w niewielkiej częsci.

Nigdzie nie można znaleść informacji na ten temat.

Ryzyko istnieje, wyobraź sobie że kupujesz na Catalyst obligacje za 102% a po kilku miesiącach masz wykup. Więc to też jest ryzyko. Pół biedy jak ktoś kupował po nominale, albo poniżej to jeszcze nie tak boli.

Czyli dokonało się najlepsze z możliwych ryzyk na rynku Catalyst (wcześniejszy wykup) :))

Oby więcej takich komunikatów zamiast takich o spóźnieniu w wypłacie kuponu albo (o ZGROZO) wykupie serii.

Ostatnio pojawił się wątek spółek które nie płacą w terminie lub nie wykupują obligacji. Żeby może nie odstraszać tak bardzo potencjalnych inwestorów można zrobić serie obligacji, które zostały w terminie wykupione. (Odsetki raczej bym pominął bo będzie ich za dużo). Ciekawy jestem jak po pewnym czasie będzie kształtować się ilość terminowych wykupów do tych mniej terminowych??

Inwestor Catalyst

Co sądzicie o kondycji tej spółki (grupy)? Branża jest dość nieciekawa ma dziś. Czy uważacie, że spółka jest wypłacalna np. w przypadku emisji obligacji?

Pozdrawiam

Witam, dostałem informacje od domu maklerskiego NWAI że mają do sprzedania na rynku wtórnym obligacje firmy AIRON Investment SA na umowę cywilno-prawną. Czy ktoś kiedyś kupował obligacje w taki sposób? Czy od tego trzeba płacić jakiś podatek, na co uważać?
Pozdrawiam

dokładnie tak, jeszcze nie dawno można było kupić po osiemdziesiąt kilka procent, a teraz prawie nominał. Więc inestycja nie ma większego sensu, zwłaszcza że płacą około 7-8 % w skali roku, więc też nie opłaca się ich kupować dużo wcześniej przed wykupem i trzymać dla kuponu.

to teraz by pasowało. Zdziwiłem się bo dostałem niecałe 600 złotych (biorąc pod uwagę małą kwotę odsetek, podatek od 6% oraz od odsetek oraz pobranie podatku od wykupu obligacji) czyli różnicy pomiędzy zakupem a wykupem to faktycznie się zgadza. Bardzo dziękuje za info. Kwota podatku mnie przeraziła!!! Byłem przekonany ze podatek z różnicy kursu przyjdzie dopiero w pit'cie na koniec roku rozliczenionego, ale nie, trzebaod razu zabrać!

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 5 stycznia 2020 00:05:24
Liczba wpisów: 52
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,681 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +157,52% +31 504,81 zł 51 504,81 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło