pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

GPW Mistrzunio

GPW Mistrzunio

Ostatnie 10 wpisów
bginvest napisał(a):
Witaj.

Porównaj również wskaźnik C/Z dla spółek gdzie kanałem sprzdaży jest kanał B2C.

Dadelo C/Z = 93
Answear C/Z= 88
SFD C/Z = 19

Moje wnioski są takie spółka sama w sobie ma ogromny potencjał, a także w stosunku do rynku jest nadal mocno niedowartościowana.

Zyska netto za 2019 10,9 mln zł. Przy kapitalizacji 606 mln zł na dziś to wg ciebie c/z=88 Think To że tak podaje bankier i stooq nic nie znaczy. Warto zajrzeć jakie dane są wzięte do wyliczenia c/z... SFD już zaraportowało 4Q2020 Answear jeszcze nie. poza tym i tak jest to kwartał jeszcze przed IPO gdy brak większej kasy w kapitale obrotowym ograniczał w jakimś stopniu ich sprzedaż. jaki wpływ na wyniki miał zastrzyk gotówki z IPO widać po wzrostach za 1Q21.
Każdy średnio rozgarnięty inwestor wie, że zysk za 4Q20 jeszcze nie został podany a jest to najlepszy miesiąc w branży.
Po co więc porównywać coś co jest mocno nieaktualne? Skoro bierzesz 1--3Q2020 i 4Q2019 kiedy o covidzie nikt nie słyszał, kiedy o IPO nikt nawet nie wspominał, a dzięki pozyskanej kasie z IPO dynamiki przychodów i ebitda jeszcze się poprawią a przez covid ludzie przekonują się do zakupów online....

Mam akcje i jednej i drugiej spółki, ale gdy chcesz komuś coś doradzać zachowaj choć trochę staranności kolego

W spółce zaczyna się w końcu coś dziać. Oprócz ostatnich efektów ich pracy:
cinematic: www.youtube.com/watch?v=JzOrZV...
reklama na rynek azjatycki: www.youtube.com/watch?v=zujG6Q...
virtual production: pl.ign.com/platige-image/38043...
trochę wcześniej mieliśmy podano news o współpracy pomiędzy Movie Games i Platige Image przy produkcji gry.
No i teraz to info o emisji....
Wpis Zaorskiego na TT że
Cytat:
czyżby fund na pokłdzie
miał sporą dozę prawdy, a ja osobiście myślałem ze to bezczelnie nagania bo nie ma większych obrotów by jakiś fund tu się pakował i pewnie sam chce wyjść. A jednak ktoś ryzykuje i będzie kasa na własne IP.

No i prawdopodobnie mamy emisję po cenie z 10-20% dyskontem od 6 miesięcznej średniej ważonej.
Średnia z wolumenu tygodniowego to około 30zł....
Niby cena emisji niska, ale z drugiej strony widać że realizacja strategi zaczyna się realizować na naszych oczach.
Tylko czy to jakiś fund, czy może branżowiec?
www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

No i jak zareaguje rynek? Wodospad czy raczej pozytywne przyjęcie Think

sasky napisał(a):
swiezaczek napisał(a):
Wydaje mi sie, ze to przez problemy z zakupem akcji, np. w mbanku na komorce nie mozna kupic akcji, a na stronie juz tak :/

Od początku było wiadomo, że nie będzie można handlować przez aplikację w jakimkolwiek DM-ie. Ale najwyraźniej inwestorzy nie czytają. Najpierw kupują, a potem zastanawiają się co jest halo.

Tu przykład z DM BOŚ.
twitter.com/DPackowski/status/...

Część inwestorów nie czyta panie kolego. Nie wrzucaj wszystkich do jednego wora Shame on you

Nowe doświadczenie jak zachód rozgrywa papier binky

Pracownicy? Shame on you Przecież już 8 549 830 szt. się przemieliło...

139 zleceń na sprzedaż 460k akcji. Kto ma takie ilości akcji.Na kupnie 537zleceń i tylko 133k akcji

No wiesz zapisując się na akcje chyba coś na ten temat było, oświadczenie też trzeba było wypełnić, żadna nowość.

MrBlue2 napisał(a):
Po debiucie na GPW handlować akcjami Huuuge Inc. będę mogli klienci tylko niektórych domów maklerskich, ale także oni napotkają pewne utrudnienia.

No i....?
Jaki z tego wniosek, bo nie rozumiem? Nie będę mógł sprzedać swoich akcji, albo nie będę mógł dokupić do tych z IPO?
Skoro jeden i drugi DM w których mam rachunki prowadzili zapisy to chyba jasne, że będę mógł nimi handlować binky

@buadib

Mam prośbę. Podziel się jak to się skończyło z tą prowizją i odsetkami... Bo być może ciekawe IPO przed nami więc może i ja bym skorzystał....

Vox napisał(a):
Podsumowując wspaniałą ofertę HUUGE.
5% dla drobnych, redukcja 98-99%, czyli klasyczna porażka i 100zł zysku minus podatek. hello1

Nie rozumiem z czego wynika ta drwina Think
500k zł na akcje bez lewara, Redukcja 95% to 500 akcji w portfelu. Przy dobrym debiucie to 10tyś zł brutto do przodu. Tylko proszę nie wyskakujcie z procentem od całości kapitały bo równie dobrze mogłem w tym czasie zarobić ale i stracić.
Ryzyk fizyk jak to u mnie w podstawówce się mówiło Dancing

robertkk napisał(a):
byq_gpw napisał(a):
robertkk napisał(a):

a zarabiają głównie biura maklerskie ;-)

Wybaczcie jeśli pytanie jest zbyt oczywiste ale przy redukcji rozumiem, że prowizja dla biura maklerskiego zmniejsza się proporcjonalnie?

Na przykładzie wygląda to tak:
Zapisujesz sie za 100k
Czyli wykładasz 100190 PLN z prowizją (0,19%)
Po redukcji 95% dostajesz 100 akcji (płacisz za nie 5009,5 PLN, a biuro zwraca resztę)
Zakładając, że debiut jest b. dobry i cena rośnie 20% sprzedajesz po 60.
Czyli dostajesz 5977,2 (po prowizji 0,38)
Zysk to 967,7 PLN.
Z zainwestowanej początkowo całej kwoty to niecałe 0,97% ( a BM dostało 0,65% z Twoich 5.000 ).
Przy wyższej redukcji i kredycie z prowizją rzędu 0,5% można łatwo skończyć na minusie i to mimo super udanego debiutu itd.

Czyli czekamy na debiut +40% a w drugi dzień kolejne [color=green+10-15%][/color] wave

robertkk napisał(a):
Wiadomo, nikt nikogo nie namawia, każdy ma inny profil inwestowania i oczekiwania.
W samym gamedev, są też różne modele biznesowe.

Są spółki, które maja 1 produkt - TEN, LVC (nie gamedev) i żyją dobrze,
są emisje pod potencjalny produkt (Starward), itp.
no i spółki z pewną bazą, i perspektywą (CDR, CRB), które też przyciągają kapitał.
Huuuge, opiera się 2 produktach, z mglistą perspektywą rozwoju.
Gdzieś wcześniej przedstawiłem szacowane EPS, z wyliczeń konserwatywnych wynikało, że wskaźnikowo za 2021 powinno być podobnie do TEN, bo nie sądzę, że powtórzą wynik z trzech kwartałów 2020.
Prawie na pewno nie będzie spektakularnego wzrostu na debiucie, być może nie będzie pod kreską, perspektywy też średnie, chyba że ogłoszą, że przejmują coś na zaawansowanym etapie produkcji, w podobnym modelu (FTP+mikropłatności), ale inny rodzaj gry. Trochę w to niestety wątpię ($150 mln z emisji to nie jest aż tak dużo na akwizycję znaczącej firmy), raczej będzie to wybór jachtu właśnie ;-), a nie szukanie sposobu dalszego rozwoju firmy, ale mogę się mylić.
I większość drobnych zapewne będzie chciała wyjść dość szybko, pytanie czy spółka szybko uplasuje się w jakimś indeksie, co powinno utrzymać cenę w zakresie zbliżonym do emisyjnej/debiutu.

Wróżbita Maciej Think Ano zobaczymy wróżu już za kilkanaście dni binky

Bajołek zadowolony ze stycznia choć cyfr nie podaje żadnych. Można za to zobaczyć jak rosną podobne e-commerce-y....
Dynamiki powalają Boo hoo!
Cytat:
Styczeń był wyjątkowo zimnym miesiącem. W Polsce temperatura od lat nie spadła do 15 stopni poniżej zera. Naturalnie dla nas jest to pozytywna informacja, która przełożyła się na zwiększoną sprzedaż ciepłych zimowych ubrań. Nie bez znaczenia było ponowne zamknięcie galerii handlowych – z tego powodu również poświąteczne wyprzedaże przeniosły się do internetu. Już teraz widzimy, że realizacja celów sprzedażowych kolekcji jesień–zima jest na znacznie wyższym poziomie niż w latach poprzednich – tak o wynikach pierwszego miesiąca 2021 roku mówi Krzysztof Bajołek, prezes i założyciel platformy odzieżowej Answear.com.
To, że styczeń był dobrym miesiącem dla e-commerce'owych sklepów z odzieżą i obuwiem, widać także po danych Grupy eObuwie, kontrolowanej przez polkowickie CCC. Według obliczeń „Rz" w styczniu platformy składające się na tę grupę (oprócz eObuwia i jego zagraniczych odpowiedników to także odzieżowe Modivo) zanotowały 240 mln zł przychodu, o około 85 proc. więcej niż rok wcześniej.
Dużo lepiej radziły sobie także sklepy e-commerce pod szyldem CCC, czy sporo mniejsze od eObuwia – DeeZee.

www.rp.pl/Handel/302029890-Cyf...

Toć podają, że zwiększają tylko dla instytucji! Na co chcesz czekać tydzień skoro to już teraz wiadomo....

Cytat:
Informujemy, że został opublikowany Suplement do prospektu Huuuge Inc. (m.in. w zakresie zwiększenia maksymalnej liczby Akcji Oferowanych). W związku z tym, że Suplement został opublikowany po rozpoczęciu zapisów na Akcje Oferowane, inwestorzy którzy złożyli zapis przed publikacją prospektu mogą uchylić się od skutków prawnych w terminie 2 dni roboczych po publikacji Suplementu.

To chyba jednak można zrezygnować Think

yellowshadow napisał(a):
Czy jest sens kupowac spolke, ktora stoi na dwoch produktach, bedacych juz w facie dojrzalego obumierania, gdy glowni sprzedaja akcje a podstawowym pomyslem na rozwoj biznesu jest akwizycja? I to po takich wskaznikach? Jakie tu jest realne story wzrostu wynikow albo poprawy wskaznikow?

Tak pewnie 8/10 przejec to klapa.

Nie, nie ma sensu!
btw a kto tu ma zamiar trzymać akcje do wyników Shame on you

Cytat:
Księga popytu na akcje Huuuge po godzinie od rozpoczęcia procesu została pokryta w całości, po cenie z przedziału 40-50 zł - informuje Bloomberg.

Boo hoo!
www.parkiet.com/Technologie/30...

Oj będzie olbrzymia redukcja...

bankrucik napisał(a):
używając języka analityków to rzekłbym, że akcje Allegro będą się zachowywały gorzej od rynku
ile Amazon bierze prowizji od sprzedawców?

Może brać mniej. Tylko co z tego? Potrzebni są sprzedający i kupujący....

Co ja tu robię wśród samych miszczów, aż wstyd napisać, że człowiek się schyli po 2% zysku gdy oni tu mają miesięcznie cholera wie ile....
Oj biedny ja king

Jest w końcu długo oczekiwana strategia i a na dzisiejszej sesji najwyższy i w historii wolumen. Teraz czekamy na kolejne informacje np na Blood Origin ( ale to pewnie po zakończeniu zdjęć do drugiego sezonu Wiedzimina)

Dobrze proszę pana. Przepraszam za tego kolegę. jprd king

Cytat:
@GPW mistrzunio,

owszem - ale u nas to potrwa. Musi nastąpić zmiana pokoleniowa i zwyczajów - co ma już miejsce, w znacznej mierze wymuszona przez pandemię. Sam nie wiem jak to się rozwinie krótko- i średnioterminowo.

Może kolego podpowiedz dla H&M i dla innych żeby nie zamykali sklepów offlinowych, no bo przecieź musi nastąpić zmiana pokoleniowa itd itd
nowosci.com.pl/sklepy-hm-znika...

Gdy zamawiałem pierwszy TV ze sklepu online 13 lat mi znajomi pukali się w głowy ze zwariowałem, gdy zamawiałem pierwsze buty biegowe w 2009 z USA znowu pukali się w głowę, gdy kilka lat temu zamawiałem pierwsze opony w necie kolejny raz pukali się w głowę, gdy moi znajomi robili pierwsze zakupy spożywcze online ja pukałem się w głowę. teraz i ja i moi znajomi korzystamy z online pełną gębą mając po 40-50 lat!
W moim mieście 70 tysięcznym 2-3 lata temu były 2 paczkomaty. Dziś jest około 15, a oprócz tego Allegro chce stawiać swoje, kurierów pełno na ulicach, a przed świętami paczki odbierałem nie z paczkomatów a bezpośrednio z samochodów InPostu.

Kto nie dostrzega zmian an rynku handlu detalicznego ten trąba wave

@micmak
Uważasz, że w USA Covid był już kilka lat temu gdy handel masowo zaczął przenosić się do online'u?
2017:
businessinsider.com.pl/finanse...
2018:
marketingibiznes.pl/e-commerce...
2019:
2020:
www.wiadomoscihandlowe.pl/arty...

Rewolucja w zakupach zaczęła się jakiś czas temu. Świat był mocno przed Polską, ale i u nas w końcu ruszyło.
Można zaklinać sobie rzeczywistość ale handel detaliczny już nigdy nie będzie taki jak 5 lat temu. Z każdym rokiem udział online'u będzie rósł czy komuś się to podoba czy nie.
Właściciele galerii będą płakać tylko jeszcze o tym nie wiedzą....

Na Allegro też było cofniecie i tu wróci popyt po południu, tak podejrzewam....
Wyniki rewelacyjne, AVIVA ponad progiem 5%. Czego jeszcze chcieć?

Wyniki:
Dlatego niezrozumiałym dla mnie jest fakt IPO Answear przed wynikami za IVQ. Ale to juz problem Czechowicza i jego problemów z rynkiem.
Moderator:
Wątki spółek nie służą do zapisywania własnych transakcji, zapraszamy do Indywidualnych Kronik Giełdowych

daniels napisał(a):
Zalando również

Problem w tym, że Zalando jest najmocniejsze w Europie,widziałem raportu i w ciuchach Amazon nie ma z nimi szans (inne podejście klienta). Zalando jest jednak też mocne w kraju więc to już mocna, lokalna konkurencja.

Gdyby iść twoim tokiem rozumowania to tam gdzie jest Amazon i Allegro nie byłoby innych sklepów online, a są i mają się całkiem dobrze.
Wystarczy sprawdzić jak mocno rośnie GMV sklepów na platformach IdoSell. Pewnie w Shoper i innych podobnie. www.idosell.com/pl/shop/blog/i...

Ciekawe ile osób prywatnych ( drobnych akcjonariuszy) jest zaliczonych jako inwestorzy instytucjonalni?

Kakarotto napisał(a):
Joker napisał(a):

Druga kwestia to można się domyślać, że BFG z tym zwlekał aby konsekwencji dla detalu popakowanego obligacjach w momencie resolution nie było, albo był jak najmniejszy.

Mi to też przyszło do głowy. Może to moje pozytywne zapatrywanie że tak się stało. Zastanawia mnie skąd tak zaciekłe tvn broni LC. Nie omieszkali pokrytykowac tego ruchu w sylwestrowych faktach. Bronią sprawy przegranej... Akt desperacji? Nie mam pojęcia, nie rozumiem tego.

Oni nie bronią LC! Oni atakują PiS. Pewnie jakieś 95% ludzi w RP nie łapie o co kaman, zresztą nawet na forach gdzie są inwestorzy a więc ludzie którzy powinni choć trochę znać rynek i jego prawa inwestując w spółki nawet tu jest zdziwienie jak można było to zrobić. Przekaz w TVN jest własnie do nich wszystkich i jest bardzo jasny PiS nacjonalizuje mienie prywatne i tyle...

Biological Manifold napisał(a):
No ładnie akcjonariuszy załatwili, nie dali wam nawet szansy na ucieczkę.
Obawiam się, że straty do celów podatkowych też nie będzie, bo formalnie nie sprzedaliście. d'oh!
To całkowity precedens, najbardziej zbliżona sytuacja z punktu akcjonariuszy, to chyba na cedc była.

Przecież mogli uciekać pół roku temu, miesiąc temu! Kto im bronił?

zgred napisał(a):
GPW Mistrzunio napisał(a):
Tia. Widzę sami spekulanci, a zamrozili tyle kasy na IPO by dostać 3% akcji na które się zapisali....
Ehhh ile to kółek można by było zrobić przez ostatni tydzień choćby na CDR king

robienie kółeczek...?
jakie to proste, prawda....
echhhh....

No dla tych narzekających chyba tak, dla mnie niestety nie.salute

Tia. Widzę sami spekulanci, a zamrozili tyle kasy na IPO by dostać 3% akcji na które się zapisali....
Ehhh ile to kółek można by było zrobić przez ostatni tydzień choćby na CDR king

pivovarit napisał(a):
No to teraz dopiero będzie płacz.

Jaki płacz? Zapisałeś się na 10k dostałeś 400!. Faktycznie jest za czym płakać wave
Przy 1000 akcji w zapisie to nawet nie wiem jak to wyliczyć binky

Joker napisał(a):
Na Parkiecie jestem od 2005 roku i nie takie kwoty tam pokazywano. Mialem nawet okazje na walnych poznac osoby ukrywajace sie pod konkretnymi nickami z kapitalem ulokowanym podchodzacym pod 100 mln zl.

4 mln zl aktowow wkladanych w IPO z redukcja ponad 90% to nie jest cos az tak nadzwyczajnego aby poswiecac temu 2 strony forum.

Do dyskusji o redukcji jak znalazł, że jednak popyt będzie niemały bo cena atrakcyjna....

Kris59 napisał(a):
Stefan102 napisał(a):
Kolas napisał(a):
Joker a wspominali coś o wysokości redukcji?

a jaką chciałbyś?
ja myślę ze 78%

Jeden gość z parkietu zapisał się na 130k akcji a wy marzycie o 78% redukcji, ehhh optymiści wave

Ktoś cię chyba podpuscil z tym zapisem na 130k bo to na kwotę ca 5 mln zł. Z tak duzym zapisem to facet powinien "startować" wśród instytucjonalnych. Przy małym zainteresowaniu funduszy miałby chyba tam szansę na wyzszy przydział.

No może i podpuścił i spreparował scan. forum.parkiet.com/download/fil... Na bank podpuścił bo nikt przeciez taka gotówką nie obraca na GPW a już na bank nikt z parkietu. hello wave

Kolego nie chcę być niemiły, ale to że nigdy nie byłeś w Barcelonie nie oznacza że Barcelona nie istnieje king

Stefan102 napisał(a):
Kolas napisał(a):
Joker a wspominali coś o wysokości redukcji?

a jaką chciałbyś?
ja myślę ze 78%

Jeden gość z parkietu zapisał się na 130k akcji a wy marzycie o 78% redukcji, ehhh optymiści wave

To prawda, ale raz że trwanie funduszu może zostać przedłużone, a dwa do 2024r to jeszcze szmat czasu....
Co do interesów z Czechowiczem to już wcześniej o tym pisałem....

A na co MCI potrzebuje kasy, że tak zapytam z ciekawości? 530 baniek za ATM to mało?

Cytat:
Naczytałem się o tym słynnym Czechowiczu nie tylko na tym, ale też na innych forach i tak się zastawiam - w jaki sposób akcjonariusz mniejszościowy może mieć aż taki wpływ na właściciela ogromnej większości takiej spółki? Mi to zaczyna przypominać strach przed własnym cieniem.

To jak już naczytałeś się o słynnym Czechowiczu, to może jeszcze poszukaj i poczytaj czy akcjonariusz ktróry ma mniejszą liczbę akcji może mieć większą liczbę głosów i dlaczego fundusz Bajołka wystąpił o do UOKiK o przejęcie kontroli nad spółką skoro wg ciebie już taką miał bo był akcjonariuszem większościowym i to ponad 66% stanu posiadania......
www.uokik.gov.pl/koncentracje....

Długo jestem akcjonariuszem na MCI i nie jedno widziałem Shame on you

p.s Pan Czechowicz: konflikt z Maciejewskim, konflikt ze Smorszczewskim, konflikt z Egginkiem, teraz bezczelne wezwanie na PEM pod groźbą szantażu, obietnice dywidendy itd itd Zresztą dyskonto na MCI od kilku już lat mówi samo za siebie!

Joker napisał(a):
Zgoda. Ale kasę może wyłożyć także EuroV. Jaki problem? Tym lepiej, TechV sprzedaje bo w perspektywie 3 lat idzie do likwidacji, a jeśli Answear to taka świetna inwestycja i znakomite perspektywy rozwoju to EuroV wykłada kasę...
I klienic Tech pobiegna do prokuratury i mediow ponownie, ze wycena byla zanizona pod wejscie Euro.

Tak by było gdyby EuroV odkupił udziały od TechV.
Bardziej mi chodziło o kolejną rundę inwestycyjną nie poprzez IPO. Spółka emituje nowe akcje które sprzedaje dla EuroV, a TechV sprzedaje swój pakiet dopiero za rok/dwa i wtedy wykupuje certyfikaty. Oczywiście runda dla EuroV po wycenie z ksiąg!

Dla mnie to jest truizm, o którym każdy średnio zainteresowany IPO Answear. Być może mój pogląd bierze się z braku zaufania do Czechowicza po tylu latach spędzonych w MCI. tak jak napisałem, bardzo dobrze że mu instytucje nosa utarły, ale faktycznie to może okazać się ogromnym plusem debiutu Answear!
Wycieczki osobiste są niepotrzebne, nawet jeśli uważasz kogoś za wariata czy niestabilnego emocjonalnie zachowaj to dla siebie i zawsze możesz zakończyć dyskusję.

Zgoda. Ale kasę może wyłożyć także EuroV. Jaki problem? Tym lepiej, TechV sprzedaje bo w perspektywie 3 lat idzie do likwidacji, a jeśli Answear to taka świetna inwestycja i znakomite perspektywy rozwoju to EuroV wykłada kasę...

Oho brak argumentów, to i mamy ad personam zamiast ad rem!!!

pivovarit napisał(a):
Bo Answear potrzebuje kasy na ekspansję a Canal+ to była głównie próba skeszowania biznesu.

A co to za truizm? To co MCI nie ma kasy dla Answear??? Znasz ostatnie exity gotówkowe MCI???? Mają kasy jak lody w zimę na Antarktydzie, nie wiedzieli co z nią robić to spłacali obligacje przed terminem!
A za "chwilę" gotówka ze sprzedaży ATMu prawie 530 mln zł salute

Przed IPO Answear jako akcjonariusz MCI miałem zupełni inne oczekiwania.
Pierwsze zdziwienie było to, ze chcą je zrobić przed końcem 2020r bo waśnie 4Q jest najlepszy sprzedażowo, a lockodown znacznie go poprawi.
Drugie zdziwienie to wycena Answear. liczyłem na co najmniej 2,5x przychody za 2019 jeśli już chcą zrobić to IPO przed wynikami za 2020r
Trzecie zdziwienie to, że instytucje tak mocno zbiły cenę, która wg mnie i tak była atrakcyjna ( choćby w porównaniu do Dadelo: wartość sprzedaży,ebitda, zysk, no i ekspansja a więc szanse na rozwój)

Wiem, ze Czechowicz nie jest lubiany za te wszystkie kiwki na GPW ale czegoś takiego się nie spodziewałem. Skoro instytucje omijają jego spółki szerokim łukiem kto ma ciągnąć kurs? Drobni? Akcji wprawdzie niewiele ale spora część z nich będąca na rynku tez zdążyła poznać wątłego! TechV fundusz który posiada akcje Answear idzie powoli do likwidacji, więc za jakiś czas będzie musiał te akcje sprzedać. Czy zrobi to na giełdzie czy poza nią?

Przez te lata widziałem co się działo z ABC Datą, ATM, Optizen Labs czyli tam gdzie akcjonariuszem było MCI. Oby IPO było udane bo MCI zostawiło sobie jeszcze spory pakiet i wzrost wycenn spowoduje wzrost NAVu, ale ostatnie zdziwienie to dlaczego IPO nie zostało odwołane tak jak zrobił to Canal+....

Vox napisał(a):
Cytat:
Typ powinien w końcu zrozumieć, że nie ma szans na wygranie wojny ze wszystkimi na rynku!

Czyli grono forumowe już ustaliło jak głęboki minus będzie na tym walorze?

Nie wiem czy będzie minus czy nie. MCI też ma całkiem dobry core biznes, a czasami nawet bardzo dobry. I co z tego? Wystarczy spojrzeć na akcjonariat! Tu może być podobnie instytucje nie bardzo chciały, a jeśli redukcja wśród drobnych nie była ogromna może okazać się,że nie będzie miał kto robić popytu...

Prawdopodobnie jedynym i najważniejszym czynnikiem słabego zainteresowania było:
Cytat:
Co zaważyło na takim, a nie innym odbiorze IPO Answear.com? Analitycy wskazywali na przepływy finansowe ze spółkami założycieli. Zarządzający – na brak zaufania do mniejszościowego akcjonariusza

www.parkiet.com/Handel-i-konsu...
W końcu prosto z mostu no ile można się bawić w ciuciubabkę. Typ powinien w końcu zrozumieć, że nie ma szans na wygranie wojny ze wszystkimi na rynku!

Renoma Czechowicza na rynku chyba jednak swoje zrobiła Think Think Think

Skoro MCI zmniejsza ilośc swoich akcji do sprzedaży, tzn że albo dla nich jest zbyt tanio, albo nie było zainteresowania nawet po takiej cenie i może się okazać, że redukcja będzie wśród drobnych, a nie instytucji. Czy coś takiego jest możliwe?

Oceniać szybko rosnącą spółkę e-commercową po historycznych wskaźnikach c/z gdy w samym listopadzie miała 60% wzrostu r/r a obraz całych 12 miesięcy zaburza pierwszy lockdown gdy i e-commerce w tym także Answear miał także spore problemy ( niepewność klientów co do pracy, problemy logistyczne)
Shame on you Shame on you Shame on you

Naprawdę ludzie nie zdają sobie sprawy jakie zmiany zachodzą w sprzedaży detalicznej w Polsce....

Kakarotto napisał(a):
Wahałem się z zapisem i los zdecydował za mnie bo zapisy były do godziny 15. Czemu zwlekałem?
Jeden powód: rowery to nie jest coś co można beztrosko kupować jak opony do auta. Rower się ogląda i przymierza. Inne rzeczy z ich oferty można kupić bez oglądania, tylko są wyjątki. Taki kask. Ryzyko niedopasowania kasku jest spore. Jestem sceptycznie nastawiony w powodzenie tego biznesu. Sądzę że mogli by ofertę rozszerzyć o jakieś ubrania sportowe z góry ustaloną wymiarkówką.

Naprawdę chciałeś zapisać się na te akcje nie wiedząc czym oni handlują? Think

Co do sprzedaży pakietu przez MCi a dokładniej przez TechV w którym MCI ma 51% certyfikatów to dokładnie tak jak odpowiedział Joker.30% wzrost moim zdaniem po słabej wiośnie nie jest wcale mały, bo należy pamiętać, że w pierwszym wiosennym lockdownie mocno ucierpiała także sprzedaż online o czym można było przeczytać w niejednym artykule, a teraz prezes to jeszcze raz potwierdził: https://youtu.be/N3zkE9rkHYY?t=875
Podejrzewam, że byłoby znacznie więcej.... W samym listopadzie już "tylko" 60%,

Jedyne co mnie dziwi, to dlaczego już wchodzą na giełdę, ale to może być przygotowanie pod znacznie większe IPO Morele.Net w 1Q2021 jak zapowiadał MCI, gdyby debiut Answear był udany.

Widzę kolega nie bardzo się orientuje... Polecam sprawdzić ile sklepów, galerii zamknięto w USA w ciągu ostatnich lat gdy jeszcze o COVIDzie nikt nie słyszał. On tylko przyśpieszył w Polsce to co było nieuniknione....
To akurat z 2019 ale podobnie było w 2018, w 2017 i 2016r
Cytat:
Przez pierwsze trzy i pół miesiąca 2019 roku ogłoszono w USA zamknięcie już prawie 6 tys. sklepów stacjonarnych. To więcej niż zlikwidowano w całym 2018 roku. Zjawisko nazywane handlową apokalipsą wydaje się przyspieszać.

Wywiad z prezesem....
Cytat:
Ryszard Zawieruszyński, prezes Dadelo: - Odbyłem już całą serię spotkań. Pozytywnie oceniam te rozmowy. Myślę, że będzie sporo zapisów na akcje.Instytucje z optymizmem patrzą na nasze wzrosty po 9 miesiącach 2020 r., na rynek i jego perspektywy. Świetnie się wstrzeliliśmy w segment - nie mamy dużo konkurencji w tradycyjnym modelu sprzedaży, w internecie też jest ona bardzo słaba. Z naszym know-how i zasobami - będziemy silnie rosnąć. Podobnie jak wcześniej Oponeo.....

A dla tych co nie umieją/ nie lubią kupować przez internet:
Cytat:
Jak przekonać ludzi do kupowania roweru bez sprawdzania go wcześniej?

- Coraz mniej trzeba przekonywać Polaków do zakupów online. Jasne, że nie wszyscy rower kupią przez internet bez wcześniejszego jego obejrzenia, dlatego wyjdziemy z ofertą sklepów omnichannelowych. Zaczniemy po IPO je budować. Albo będziemy sami je stawiać, albo zbudujemy "showroom" u partnerów, którzy działają stacjonarnie. Zaproponujemy graczom offline, żeby zostali naszymi punktami partnerskimi, gdzie klient, który chciałby kupić rower lub akcesorium online mógłby najpierw zobaczyć, co wybiera. Rozmowy jednak dopiero przed nami.

W każdym dużym mieście taki "showroom" mógłby działać?

- Mamy 10 dużych miast. Na początek zaczęlibyśmy w dwóch. Zobaczymy jak to się sprawdzi. Jak wyjdzie - pomyślimy, co dalej.

Rowery to nie cała sprzedaż....
Cytat:
Pamiętajmy, że rowery to maksymalnie ok. 25 proc. sprzedaży. W większości obrót generują inne rzeczy: buty, kaski, GPS-y, zegarki. Tego jest bardzo dużo. Po to jest to IPO. Chcemy zwiększyć liczbę produktów, by nie zasypiać ze strachem, że czegoś brakuje. W niemieckich sklepach na stanie jest 200-250 tys. produktów. Wynika to z konkurencji. Jest wiele sklepów, które walczą o klienta, bo raz przejęty może zostać z nimi na lata. Podobnie będzie u nas. Trzeba szybko zbudować bazę klientów i zaoferować im dobry i zróżnicowany produkt. Czym więcej rowerów na rynku będzie, tym większa sprzedaż akcesoriów. Klient będzie szukać tego w internecie, bo w sklepach stacjonarnych tego nie znajdzie. Z prostego powodu - one mają ograniczoną przestrzeń wystawową, a my nie.

biznes.interia.pl/raporty/rapo...

Nie wiem czy wycena jest wysoka czy nie.Nawet jeśli jest to nic nie znaczy bo moim zdaniem mamy początek hossy e-commercowej....

Cytat:
Kluczowym asortymentem dla sklepów online należących do Spółki (CentrumRowerowe.pl i Dadelo.pl) są rowery. W okresie styczeń-wrzesień 2020 sprzedaż jednośladów wzrosła o 200 procent w porównaniu z rokiem 2019. Wpłynęło na to sukcesywne poszerzanie oferty, w tym m.in. o zdobywające popularność e-bike’i. Jednocześnie wzrosła także sprzedaż części rowerowych – o 54%.....

Cytat:
W analizowanym okresie większą sprzedaż – o 201 procent - odnotowano również w segmencie odzieży rowerowej. Popyt dotyczył przede wszystkim spodenek, kasków, skarpetek, koszulek oraz okularów.

www.money.pl/gospodarka/branza...

Także ten.... Już pisałem na wątku Allegro, ludzie nie zdają sobie sprawy jakie zmiany nas czekają w handlu detalicznym. USA pokazały kierunek....

Tak jak pisałem e-commerce pęcznieje i rośnie bardzo dynamiczni. Jak widać jakaś część wzrostów odbywa się poza Allegro bo sprzedawcy próbują wyjść poza tego olbrzyma i nie tylko Amazon może podgryzać wzrosty na polskim marketplace.
IdoSell:
Cytat:
Inna interesująca statystyka to, że głównie wzrost ilości transakcji nie był wykonywany przez Allegro. IdoSell to platforma dwukierunkowo zintegrowana z Allegro. Wartość transakcji Allegro zwiększyła się o 33,22%. Jednakże na przestrzeni roku spadła z 17,02% do obecnie 13,07% i ta tendencja się utrzymuje w IdoSell od miesięcy.

Może to potwierdzać jedną z teorii, że Allegro rośnie obecnie głównie dzięki nowym sprzedawcom, którzy nie potrafią jeszcze poza Allegro wyjść, podczas gdy sprawni, profesjonalni sprzedawcy szukają wzrostu głównie poza nim.

www.ekomercyjnie.pl/wyniki-bla...

Shopper:
Cytat:

Black Friday 2020 okazał się rekordowym dniem sprzedaży na platformie Shoper (ponad 15 tys. polskich sklepów). Jak się dowiedziałem z oficjalnej informacji prasowej:

Wartość transakcji w sklepach była o połowę (53 proc.) większa niż podczas Black Friday 2019

www.ekomercyjnie.pl/wyniki-bla...

Dzisiaj o 19.00 webinar z zarządem Answear:
strefainwestorow.pl/artykuly/w...

Brakuje mi tu jednego argumentu za Allegro! Procentowego wzrostu handlu online w całości handlu detalicznego.
W 2019r było około 5,5%, w 2020r szacunki mówią o 8% i nawet o 12% w szczytowym momencie pandemii, a w 2025 o około 20%.. Tylko, że to są szacunki i nikt nie jest w stanie przewidzieć jak szybko to może się rozwijać, tak jak nikt nie potrafił przewidzieć skoku e-commerce w 2020r.
Amazaom, eBay i tu toczy się dyskusja, a o wzrostach sprzedaży e-commerce niewiele....Oczywiscie nie wiadomo w jakim stopniu skorzysta na tym Allegro bo coraz więcej sprzedaży licząc po GMV zabierają platformy oferujące gotowe sklepy: IdoShop, Shopper, itd

daniels napisał(a):
Czytam koledzy wasz komentarze odnośnie biznesu e-commerec pozwolę sobie na kilka komentarzy/sprostowań
1. Najważniejsza jest użytkownik/ klient a nie sprzedawca. To pkt. widzenia klienta na platformę ma znaczenie. Przyjazny interfejs, użyteczność, gwarancje itp. Sprzedawca zawsze będzie narzekał, że za duża prowizja, że to i tamto.
2. Własna strona i sklep to dziś nie problem. Jest pełno narzędzi. Problemy jest pozycjonowanie tego sklepu. Jeśli masz jakiś unikany produkt, usługę to ok ale 99.9% tego co jest oferowane to dobra masowe, powtarzalne u innych. To oznacza, że masz dużą konkurencję w walce o uwagę. Kowalski szuka w Google a liczy się tylko pierwsze 10 wyszukiwań, max 20. I by tam się znalazł ten mały sklep to wyzwanie i koszty. Koszty na SEO, dodatkowo na jakieś Google Ads, czyli w sumie SEM Ile? Nie ma granicy ale dobre SEM kosztuje (i to nie jest kilkaset zł), bo im popularniejsza kategoria, produkt, to wyższe ceny na licytacji. Poza tym zdobycie klienta to jedno, a utrzymanie to drugie.
3. Zachowanie klienta. Masz sklep i co?

P.S.
Właśnie oglądam konferencje o e-commerce i mówią o ostatnich badaniach. Jakieś polskie mówi o wzroście w ostatnim okresie o 15 pkt. % osób kupujących online, a inne zagraniczne ale odnoszące się do Polski, że w naszym kraju już 83% kupuje online. Powiem tak, nie doceniamy zmian i dynamiki w tym obszarze, bo bazujemy na tym co było i jak to wyglądało. I z tego widać że korzysta Allegro. Widać że rozwija AI, płatność odroczoną i inne funkcjonalności, rozwija mocniej obecność w wielu kategoriach (np. opony a dotychczas rządziło oponeo.pl).

Oczywiście dla małych sklepików Allegro jest prawie idealnym rozwiązaniem, ale...
Cytat:
O 17,23% wzrosło GMV u klientów IdoSell w październiku w stosunku do września. Jest to 58,65% wzrost w stosunku do października 2019.
Pewnie podobnie w Shoper i innych gotowcach....
Tak więc jak widać, sklepy werticalne radzą sobie coraz lepiej...
Co do p.s. to zgadzam się, że wielu ludzi nie docenia zmian jakie zachodzą, zamykanie galerii i offlinowych sieciówek w USA pokazuje kierunek

Liczba klientów nie jest taka sam, tylko będzie rosło rokrocznie o około 20-30%%. Inna sprawę kto ich skusi do zakupów u siebie. Poza tym bardzo dynamicznie zwiększa się wielkość koszyków zakupowych...

Wszyscy skupieni na Amazonie.... Nikt nie bierze pod uwagę, że inne platformy sprzedażowe (Shoper, Idosell,SoteShop, SkyShop) podgryzają Allegro, a wraz ze wzrostem obrotów sklepy ( niektóre) uciekają od allegro właśnie do gotowych sklepów.

To teraz mając 70% nie ma wyłącznej kontroli, tak? A przecież będzie miał jeszcze mniej! Bo 30% od MCI pójdzie w rynek, a dodatkowo Answear miał wypuścić nowe akcje....
engine2.stockwatch.pl/app/clic...
Może źle to rozumiem, ale wydaje mi się, że wyłączna kontrola oznacza 100% Think

IPO, IPO i po IPO Think
Cytat:
Do UOKiK wpłynął wniosek ws. przejęcie wyłącznej kontroli przez Forum X Fundusz Inwestycyjny Zamknięty nad spółką Answear.com.

www.dlahandlu.pl/e-commerce/wi...

Tak, 400 baniek może być za 2020r. Pytania jak taki rosnący biznes będzie wyceniany jeśli hossa e-commercowa za rogiem się czai?
1x przychody, a może 1,5x przychody. Oczywiście podczas IPO... Bo potem to może i 2x przychody...

Cytat:
W przyszłym tygodniu ANSWEAR Rumunia rozpoczyna kampanię w Czarny piątek z rabatami sięgającymi 70%, obejmującą nowe kolekcje najlepszych marek, i szacuje, że całkowita sprzedaż wyniesie 3,9 mln EUR, czyli o 30% więcej niż w roku poprzednim.

www.prwave.ro/answear-romania-...

Ale najpierw wezwanie na PEM, no bo po co pokazywać, że jednak spółka da radę zarabiać. Dopiero potem IPO Answear. Pewnie pod koniec roku, choć dziwię się,że nie w 1Q znając już wstępne wyniki sprzedaży za 4Q2020. mam nadzieję, że jednak Bajołek wie co robi....

zjablik66 napisał(a):
Za miesiąc spółka publikuje wyniki finansowe, wg mnie mogą okazać się bardzo interesujące (najlepsze w historii – bez uwzględniania one-offów).Powinno być fajnie za miesiąc się przekonamy....

No i mamy wyniki. Kolejna strata, a miało być tak fajnie.... Spółka nie bez powodu jest wyceniana tak jak jest wyceniana.

Cytat:
Zaznaczył, że Answear jest jedną z większych firm e-commerce w Polsce, która zrealizowała ekspansję w regionie i można ją nazwać regionalnym czempionem.

„Była budowana bardzo efektywnie. Porównywalne firmy typu Zalando, Asos wzięły dużo więcej pieniędzy od inwestorów. Uważamy, że to dobry pomysł, aby spółka poszła na giełdę. Jest to „growth story”, które powinno być tak finansowane. Brakowało nam tego elementu przez kilka lat, z uwagi na fakt, że giełda nie umożliwiała finansowania tematów wzrostowych poza w zasadzie sektorem gamingowym, czy biotechnologicznym. Mamy nadzieje ze debiut Allegro otwiera tę ścieżkę” – stwierdził prezes.

www.isbtech.pl/2020/10/czechow...

To będzie bardzo ciekawe IPO. Raz, że może przynieść dodatkowe "parę" złoty ponad wyceny w księgach MCI, dwa moze ponownie pojawić opłata stała w PEMie, trzy że pokaże prawdziwe zainteresowanie e-commercem ( czy może Allergro to był wypadek przy pracy czy może nie).

Cytat:
„E-commerce bardzo silnie przyspieszył. Widzimy po wynikach, że gdy wcześniej rósł o 20-30 proc., to podczas pandemii dostał dwukrotnego przyspieszenia. Myślę, że następuje też drugi efekt – nabrania masy krytycznej. Wydaje się, że większość podmiotów z tradycyjnego handlu będzie wchodziła w fazę restrukturyzacji, kapitał obrotowy będzie z nich uciekał i myślę, że mamy na rynku e-commerce taki moment, jak kiedyś na rynku mediowym, gdzie media cyfrowe złapały masę krytyczną wobec mediów tradycyjnych” – powiedział ISBtech Czechowicz.

www.isbtech.pl/2020/10/czechow...

MCI sprzedał swój pakiet w ATM za 533 mln zł. Calość, za 700 mln zł. Boo hoo!
cyfrowa.rp.pl/it/53031-atm-pol...
Skumulowana cena nabycia 230mln zł. Dywidenda 47mln zł i exit za 533mln zł.
Zwrot na inwestycji 2,5xCoC w 4,5 roku.
EBITDA za 2019=60mln zł. Wyjście 11,5xEBITDA.( z zadłużeniem to prawie 14xEBITDA)

anba66 napisał(a):
najwyrazniej akcjami "inzynierii gieldowej" nikt nie jest zainteresowany

Jakieś słowo komentarza po wyjściu z ATMu. binky
W tym roku czeka nas jeszcze IPO Answear, ale to też pewnie nie za żywy cash tylko jakieś papierowe zyski Think

Ringil napisał(a):

Więc o co się toczy? Allegro jest wyceniane na poziomie całego E-commerce w Polsce co jest absurdem i pokazuje jaki jest długoterminowy potecjał wzrostowy dla tej spółki.

W tej chwili tak. Ale za 5 lat może okazać się, że wcale to nie było absurdem.... W USA zamykają jeden po drugiem sklepy, a u nas budują galerie i ciągle otwierają nowe king
Ciekawe czy to Polska pokazuje kierunek czy jednak my podążymy za USA i zachodem Europy?
To sprzed trzech lat....
Cytat:
W najbliższych miesiącach w Stanach Zjednoczonych zamknąć się może ponad 3500 sklepów stacjonarnych. To największa fala likwidacji amerykańskich sklepów od dziesięcioleci. Sieci zmieniają swój model biznesowy i przenoszą sprzedaż do internetu, ale konsekwencją ich działań będzie również zamknięcie części centrów handlowych.

Swoje sklepy zamykają za oceanem zarówno domy towarowe czy sklepy wielobranżowe jak JCPenney, Macy's, Sears czy Kmart, jak i sieci mniejszych sklepów - jak m.in. Crocs, BCBG, Abercrombie & Fitch czy Guess.

Moim zdaniem właśnie dokładnie tak!
Cytat:
Allegro na giełdzie. Czy czeka nas boom na miarę branży gamingowej?
"Udany debiut Allegro na GPW jest bardzo dobrą informacją dla całego rynku e-commerce w naszym kraju. Niepodważalny sukces firmy udowodnił, że istnieje duży popyt na akcje zarówno wśród inwestorów instytucjonalnych jak i indywidualnych. Ten fakt powinien wpłynąć na IPO innych firm z sektora handlu online oraz zwrócić uwagę inwestorów na inne podmioty z tej branży. Kto wie, może jesteśmy świadkami początku boomu, jak to miało miejsce w przypadku branży gamingowej w Polsce, która rozgrzewała do czerwoności inwestorów po dużym sukcesie CD Projekt?

Wejście na giełdę zapowiedział już Answear i to jego debiut powinien być papierkiem lakmusowym dla całej branży e-commerce. Nie zdziwiłbym się, gdyby po tym debiucie e-obuwie.pl powróciło do planów wejścia na GPW, które porzuciło po zapowiedziach sprzed dwóch lat. 2021 może być rokiem wielu interesujących debiutów na GPW, ale również mniejsze spółki nie powinny mieć problemu na NewConnect czy z pozyskiwaniem finansowania w inny sposób.

mycompanypolska.pl/artykul/all...
I właśnie IPO Answear pokaże jak to jest.... Czy tylko Allegro zostało tak napompowane czy też szykuje się coś grubszego? Może jakaś mini hossa e-commercowa?

Ringil napisał(a):
Ciekawostka

Polski rynek e-commerce był warty w 2019 roku 51 mld PLN

www.magazyn-ecommerce.pl/artyk...

Wycena Allegro na chwilę obecną 91 mld PLN :)

Mało aktualne....
Cytat:
Unity Group: E-commerce w Polsce może przekroczyć 100 mld zł w tym roku
Unity Group szacuje, że wartość handlu elektronicznego w Polsce może przekroczyć rekordowe 100 mld zł już w 2020 r., a do 2025 r. będzie rosła co najmniej o 20%, poinformował managing partner Unity Group Piotr Wrzalik.

www.money.pl/gielda/unity-grou...
to pokazuje o co toczy się gra...

Jeśli debiuty Answear i Dadelo będą również mocno udane, to tylko utwierdzi mnie w przekonaniu, że do ataku ruszają spółki e-commercowe

My tu na grajdole przyzwyczajeni ( wieczna bessa albo boczniak dla odmiany odcisnęły piętno) że c/z powyżej 20 to balon, że notowanie x 3 przychody to jakieś dziwy, ze zysk na akcję tylko 0,45gr/akcję to śmiech na sali. Zobaczcie ile spółek w ogóle nie ma zysków i długo mieć nie będzie, a jak są wycenianie na zachodzie ale i u nas także.. Tymczasem kasy na rynkach coraz więcej. W USA to dopiero byście mieli używanie, gdyby tam było takie forum stockwacha king

Jak koledzy pisali powyżej,że nie ma chętnych na inżynierię finansową Czechowicza to bardzo dobrze dla spółki. Kolejny bb na 1,7mln akcji z ceną 15zł. Najważniejsze, że sam właściciel wierzy w swoje wyceny i albo przez bb albo przez swój wehikuł( mikrowezwania) zwiększył zaangażowanie z 40% w 2015 do już 76% obecnie binky

Gdyby iść tokiem myślenia: bo Amazon wchodzi to będzie źle z Allegro to i Answear by nie powstał i About You bo Zalando, Dino by nie powstał bo Biedronki i Lidl. Nic tylko zamykać biznesy bo globalnie gracze wchodzić na nasz rynek. Tyle, tylko że e-commerce w Polsce ma jeszcze dużo, dużo do nadrobienia. Będzie miejsce i dla Allegro i dla Amazona tak jak jest miejsce dla e-bay i Amazona w UK czy Niemczech...
Inna sprawa czy te akcje dadzą zarobić...

[quote=Vox]No i teraz niech urośnie 30% w IPO, a zarobku będzie 5% minus belka czyli 4%.
Ale kokosy Think [/quote

Jak nabyłem akcje za 30k zł i urośnie 30% to znaczy że zarobię 1500zł brutto Think
Mi wychodzi jakoś inaczej (sporo więcej bo 9tyś zł brutto) ale może źle liczę salute

Kakarotto napisał(a):

Jeśli chodzi o Private equity to wg mojej wiedzy (jeśli się mylę to poprawcie) to oni są od wyciskania max możliwości z danej firmy, po czym próbują gotowca sprzedać. Długoterminowość inwestycji w tym wypadku odpada. Najciekawsze w tym wszystkim jest to. że nie natrafiłem na ani jedną wypowiedź osoby która chce trzymać tą spółkę na dłużej. W eter poszło info że fundusze rzuciły się na IPO, a co z tymi wszystkimi spekulantami którzy będą chcieli to szybko sprzedać? Znajdzie się na to popyt?
.

Polecam sprawdzić po ile MCI sprzedał CDProject albo WP, a z ostatnich transakcji po ile luksemburski Systexan S.a.r.l.sprzedawał XTB (podpowiem, że w maju) king

To akurat nic nie znaczy czy PE wychodzą. Wychodzą jakąś częścią portfela, a nie całym pakietem...

IPO Answear pokaże, jak wygląda ta inżynieria.... Czekam co wtedy napiszecie panowie hello1

W 2019 Play kupił operatora 3S centrów danych za 12,8x Ebitda.
Cytat:
Play Communications podpisał przedwstępną umowę zakupu 100 proc. akcji katowickiej firmy 3S. Akcje sprzedają założyciele i fundusz z grupy Enterprise Investors, która w 2015 r. wyłożyła na 76 proc. udziałów 87 mln zł. Cena za posiadającą światłowodową sieć w pięciu województwach Polski południowej i centra przetwarzania danych grupy to 410 mln zł, czyli 12,8-krotność EV/EBITDA. Sprawiła ona, że w środę kurs akcji Playa spadał nawet o ponad 3 proc.

ATM w tym roku przekroczy 70mln zł ( 80mln przed przekształceniem). Uda się im sprzedać ATM w 2021 lub 2022 za 10x Ebitda czy się nie uda?
W MCI problemem nie jest inżynieria finansowa tylko moim zdaniem brak dywidend w Limted Partnerze jakim stało się MCI po wydzieleniu PEMu no i słabizna w wynikach w ostatnich latach.

No i wiadomo ciut więcej....
Cytat:
Działalność w obszarze e-commerce charakteryzuje się w pierwszych latach dynamicznym wzrostem i zdobywaniem rynku kosztem wyników finansowych. Tak było też w przypadku Answear.com. Ten etap jednak jest za nami i obecnie spółka jest rentowna. W 2019 r. nasze przychody urosły do 311 mln zł, o prawie 40 proc., EBITDA (zysk operacyjny powiększony o amortyzację – red.) wyniosła około 9,6 mln zł, a zysk netto 10,9 mln zł.....

www.parkiet.com/Handel-i-konsu...

Szprotex napisał(a):
Eee tam, marudzicie. Pewnie że jest bardzo drogo, ale płaci się za coś konkretnego. Ile jest dobrych, dużych, wzrostowych spółek w Polsce, z prywatnym rodowodem, i ile z nich jest na giełdzie? .

Za chwile będzie druga i trzecia; Answear i Dadelo. Może w końcu więcej spółek wzrostowych ruszy na GPW

Ale dlaczego tylko GPW? Wzrost przychodów naprawdę ciekawy i to jeszcze przed Covid-em. A dopiero od marca dostali turbodoładowania ze wzrostem przychodów tak jak cały e-commerce.

Do końca roku powinien zadebiutować. Danych na razie nie ma, chwalą się tylko 41% wzrostem przychodów w 2019. To bardzo duży progress. Nie wiem jak wygląda sytuacje operacyjne w spółce. podają natomiast, że chcą wyemitować nowe akcje ( kasa na rozwój) a jeden z akcjonariuszy MCI chce się skeszować w trakcie IPO.
Czy warto się interesować tym IPO, bo Allegro sobie odpuszczam. Wg mnie sprzedają bo zbyt drogich wskaźnikach, a ten marketplace wcale nie ma takich super perspektyw rozwoju.

Oj sorki. Dopiero zobaczyłem,że już jest watek o tej spółce.... Także ten do wykasowania...

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 13 kwietnia 2021 20:31:17
Liczba wpisów: 87
[0,02% wszystkich postów / 0,27 postów dziennie]
Punkty respektu: 13

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,426 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,55% +33 710,63 zł 53 710,63 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło