pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Mr Szarawek

Mr Szarawek

Ostatnie 10 wpisów
absmak napisał(a):
No nie ma, bo Geotrans jest na NC. Witamy Panie Prezesie, proszę poprawić brylantynkę na włosach.

I chyba się nie zanosi na szybkie przejście na rynek główny. Dla mnie prezes jest "szemrany" i niestety robi dużo żeby podważyć zaufanie do spółki. Dla mnie za dużo, kredyt zaufania się wyczerpał.

A po czym tę jakość poznajesz ?, podane są standardy, które spełniają ale nie wnikałem w to głębiej

ppedirectquote.com/product/nit...

Moderator:
Linki bez cytatów i/lub komentarza będą zgodnie z regulaminem kasowane

"Przy założeniu powtarzalności obecnego rezultatu po wyłączeniu kosztów programu motywacyjnego dostaniemy oczekiwany roczny zysk netto na poziomie 260 mln zł, co przy kapitalizacji na poziomie 3,6 mld zł daje całkiem atrakcyjny współczynnik C/Z – 13,8. "

Przyznam, żę nie rozumiem skąd i jak spółka ma wygenerować powtarzalny zysk NETTO 260 mln. Ostatnie, 2 bardzo dobre kwartały po odjęciu marketingu dały ~85 mln. Żeby podtrzymać podobne przychody koszty marketingu będą musiały być wysokie również w przyszłości, spółka skorzystała z niskich covidowych cen w 2Q ale koszty marketingu w przyszłości mogą być nawet wyższe.

To się w czas panowie przebudzili, można tylko pogratulować refleksu wave

Miałem na myśli New Europe Ventures LLC, ale może to dotyczyć również innych.
Było info, że zszedł poniżej 5%, dalej nie musi informować. Po takim wzroście, udział w portfelu przekroczył zapewne dopuszczalny próg na jednej pozycji.

Moim zdaniem kurs był/jest mega niedoszacowany na tle branży, jedyne zagrożenie jakie widzę to "prezes", który może zaskoczyć akcjonariuszy Anxious

efekt reko: www.bankier.pl/wiadomosc/East-...

Wycena docelowa 42 pln

AT nic tu nie wniesie, jest potężne wybicie, wyhamowanie spadków powyżej luki na malejących obrotach i nieśmiałe próby dźwignięcia/zbierania. Jednocześnie fundusz sypał/sypie akcjami chcąc zmniejszyć udział w portfelu.

Być może dane dotyczyły cen kontraktowych, nie SPOT , nie znam kwartalnego rozkładu prognozy więc nad tym nie podyskutujemy, ale nie ma to większego znaczenia, kwartał w tę czy tamtą stronę, prognozy to nie apteka. Podobnie 200-300 mln jednorazowo też nie ma większego znaczenia w wycenie spółki, jeśli nie jest powtarzalne.
Skąd wiedza, że Merkator w 2022 będzie zarabiał jak w 2Q2020 ?, bo rozumiem masz na myśli że w każdym kwartale, a nie rocznie.

Kombinuję i kombinuję bandhead , i nie nie znajduję argumentów dla tak słabego zachowania kursu od początku sierpnia do dziś. Spółka z relatywnie niskim zadłużeniem, dynamicznie rosnące przychody i zyski, niskie P/E bieżące i prognozowane. I....... zjazd począwszy od sierpnia o niemal 60% i odbicie ...... jakieś takie bez przekonania zakończone pośpiesznym zjazdem.

Ktoś rozumie co tu się dzieje ? Think

Matt31 napisał(a):
Mercator ma przed sobą dwa lata żniw, z popytem znacznie przekraczającym podaż. Bądźmy rozsądni, nie powinno być tak, że giełda dyskontuje dwa lata w przód. Wiadomo, kiedyś eldorado rękawiczkowe się skończy, ale do tego jeszcze długa droga.

Obecna cena rękawic na SPOT to ok. 140 USD/1000 szt. Prognoza analityków: 2021-60 USD/1000szt. 2022-35 USD/1000szt. 2023-28 USD/1000szt. Jednocześnie analitycy banków inwestycyjnych prognozują spadek zysków ponad 50% dla branży już od jesieni 2021.
Reasumując, żniwa trwają, ale ich zasięg może być znacznie krótszy, niż większość by sobie tego życzyła.

Czy ktoś mógłby na szybko ustosunkować się do skons. raportu po 3Q, pls d'oh!

Piotrek_87 napisał(a):
Jednym z czynników spadków jest informacja o szczepionkach ale czy to jest powód do spadów producenta rękawic? Raczej nie tutaj panuje strach jak i chyba źle pojmowanie biznesu, a jeśli chodzi o popyt to wedlud prezesa mercator medical rękawice są już sprzedane do 2022 roku. I zapewne po cenach z 3 kwartału. Więc według mnie spółka prawdopodobnie w następnym roku zaroni też ok 1 mld, a które z państwowe zarobią tyle nie wliczając ogromnego zadłużenia którego mercator nie ma, ostatnio spłacili dług.

Mercator większość sprzedaje na SPOT, stąd tak atrakcyjne ceny, w kontraktach długoterminowych ceny są znacznie niższe. Jeśli ceny będą spadały, klienci będą rezygnować z długoterminowych zamówień lub renegocjować ceny. Analitycy prognozują spadek cen do ok.30 usd/1000 szt w 2022 r. z obecnych 140 usd. Czy to się sprawdzi, nie mam pojęcia, podobnie jak prognozowane zyski TOP GLOVE, które w 2022 mają spaść wg analityków z azjatyckich banków inwestycyjnych do 30-40% obecnych.

Moim zdaniem, przy tak wielu niewiadomych, premia za ryzyko musi być naprawdę atrakcyjna żeby wchodzić obecnie w akcje.

anty_teresa napisał(a):
Kubcon napisał(a):
Mr Szarawek - pytanie mam, na jaką kapitalizację zasługuje spółka z gotówką na koncie w wysokości 2.5mld złotych i zerowym zadłużeniem?

Wyłączając wartość dochodową to dokładnie 2,5 mld zł, a nawet mniej, bo fiskus położy na części łapę w przypadku dywidendy, czy obniżenia wartości akcji.

Dokładnie, 2.5 mld ale moim zdaniem mniej, do dyskusji ile mniej. Przy wycenie dobrze jest też pamiętać, że chcemy spółkę kupić taniej, tzn z premią a nie w punkt wyceny wave

1ketjoW napisał(a):

Co do IP box. Kwota 4,7 mln zł to cały podatek za 9 miesięcy 2020 r. a stawka preferencyjna wynosi 5% o ile dobrze pamiętam, więc do zwrotu za 2020 r. będzie około 4,5 mln zł.

Coś tu nie gra :), jeśli podatek 19% stanowi 4,7mln, to podatek 5% wyniesie 1.2mln. Przy takim założeniu kwota do zwrotu to ok. 3.5 mln

I na czym budujesz te fundamenty, jaki zysk powtarzalny zakładasz po bieżącym one-off ? czyli w 2022, 2023 itd . Patrzę na wykres i widzę ostatnio 4 potężne spadkowe świece na olbrzymich obrotach, o czym to mówi, o sile kupujących ????
Wg mnie duże pieniądze uciekają ze spółki. Jasne, spadki mogą przeszarżować i będzie korekta, ale poprawa sytuacji w temacie pandemii zmienia sentyment i tak jak euforyczne wzrosty wynoszą kurs zbyt wysoko, tak paniczne spadki mogą sprowadzić kurs poniżej wartości. Swoją drogą to chyba nikt nie wie jaka jest ta wartość.

Jest wprost przeciwnie, te wszystkie informacje, emocje oraz plany kupujących i sprzedających są w cenach odzwierciedlonych wykresami.

100 tys akcji to 0.7% wszystkich akcji więc takie rozwodnienie też bym jakoś przeżył :)

Nie mam pojęcia ile dadzą radę wyciągać powtarzalnie, dlatego poczekam na strategię i ocenię czy jest wiarygodna. Spółka jest wyceniana na 5-6 mld, więc powtarzalny zysk rynek wycenia na ok. 500 mln, mam wątpliwości czy jest to możliwe. 2 mld nie mają żadnego znaczenia, może inaczej, mają niewielkie znaczenie jeśli nie są powtarzalne.

Tak, wyszło mi z obliczeń własnych.

To może jeszcze raz, czytaj powoli:
Właściwe tory to stabilne dochody przy stabilnym otoczeniu w przeciwieństwie do tego, co mamy obecnie.

Co do 2 mld z one-off, to najpierw trzeba je mieć, a do tego daleko. Można mieć 200 mln rocznie, można utopić i nie mieć nic. Każdy biznes ma swoją specyfikę i konkurencję, zarabiają najlepsi. Czy to się uda Mercatorowi, zobaczymy jakie plany ma zarząd i możemy wrócić do dyskusji.

pandorinium napisał(a):
Ty nie wierzysz, inny wierzy, przyszłości nie zna nikt. Już tym bardziej nikt z nas nie wie, co to są właściwe tory, na które ma wrócić spółka. Za to ja widzę twarde dane finansowe, jak potrafią zarabiać.

Właściwe tory to stabilne dochody przy stabilnym otoczeniu w przeciwieństwie do tego, co mamy obecnie. Moim zdaniem 200-300 mln rocznie to i tak w miarę optymistyczny scenariusz.

"Żeby nabrać pewnej oceny kadry zarządzającej MRC proponuje poczytać i pooglądać wywiady z przed roku, dwóch , trzech to pozwoli każdemu ocenić czy Ci ludzie będą wiedzieli co zrobić z górą zarobionych pieniędzy i pomnożyć je m.in. dla nas drobnych inwestorów :)"

No ja mam wielkie wątpliwości, przed pandemią spółka "leżała na deskach" i tylko dziki fart ich uratował. Nie bardzo więc wierzę w to że są w stanie dobrze zainwestować taką kasę. Spółkę wycenia się stałymi przepływami pieniężnymi w dłuższym okresie a nie stanem konta. Dla mnie kasa na koncie ma wartość P/E = 1 i wszystko zależy od pomysłu na biznes, można ją zainwestować i pomnażać i można też ją stracić.

Nie wierzę, że w dłuższym horyzoncie są w stanie generować więcej niż 200 -300 mln rocznie, a to przy P/E= 10 daje wartość spółki 2-3 mld. To, co się obecnie dzieje na rynku to rozgrzane emocje i czysta spekulacja. Może być taniej lub drożej ale z czasem wróci na właściwe tory.

"Gdyby nie bardzo enigmatyczne powiązania z byłym ministrem/bratem, które mogą w przyszłości ciążyć spółce - czas obecnej władzy mam nadzieję że się kończy... - była i w przyszłości byłaby to bardzo atrakcyjna spółka, ale niestety, mam obawy i stoję z boku. Co do samego newsa to bardzo gratuluję spółce. "

No cóż, życzę sobie i tobie lepszej władzy, ale w szczególności lepszej od tej: www.rp.pl/artykul/690642-Pakt-...
Twoje "brednie" o powiązaniach są wyłącznie polityczną propagandą, którą tu rozsiewasz.
Większość dotacji jest/była ze źródeł międzynarodowych a sukces jest wynikiem dobrej roboty, którą wykonali i zostali docenieni. Dla jasności wspomnę że OAT przed dzisiejszymi wzrostami stanowiła największą pozycję mojego portfela więc mogę być nieobiektywny.

myster77777 napisał(a):
Jak będzie dywidenda w wysokości np 30-50 zł/akcje to raczej nie liczyłbym na kurs 160 zł

Nie liczyłbym na takie frukty, max dywidenda to moim zdaniem okolice 10-20zł , czyli okolice 10-20% zysku, zgodnie z zapowiedziami prezesa.

Osobiście to unikam inwestowania na podstawie "ktoś tam wchodzi w coś tam, więc zgadujemy w co i kupujemy", to strategia obarczona sporym ryzykiem d'oh!

A jakie są szacunki PKO ? może ktoś podpowiedzieć ?

Po wypowiedziach prezesa z różnych źródeł spodziewałem się wyniku w 3 i 4Q wyższego niż 2Q, co w sumie daje ok. 800 mln i wyżej. Przyszły rok pewnie byłby podobny, a dalej to już można fantazjować. Zainwestowane pieniądze nie zaczną natychmiast pracować pełna parą a P/E w okolicach 10 z zysku br. to i tak byłoby bardzo optymistycznie, ale oczywiście nie będę się sprzeczał z rynkiem i wezmę co da.

Z jednej strony masz rozum, fundamenty, analizę a z drugiej emocje i spekulację. Mam wrażenie że mieszasz jedno z drugim i oczekujesz prostych odpowiedzi. Zerknij na wykres 4Mass, czy tam widzisz jakieś fundamenty ? pewnie nie, no i masz odpowiedź Boo hoo!

www.ropesgray.com/en/newsroom/...

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale szybka ścieżka w USA, na którą liczyła spółka została właśnie zamknięta. Jeśli coś pokręciłem to proszę o sprostowanie.

"Tak więc dziwi mnie mocno zachowanie kursu", to może przestań na chwilę grać i wyjrzyj na zewnątrz, kto ma teraz kupować ? NC to inwestorzy indywidualni wave

Moje wnioski i rozczarowanie dotyczy opublikowanej strategii a nie wyniku kwartalnego, którego nie znamy. Notowania jak widać nie podzielają entuzjazmu co do wyników za 2Q (3Q kalendarzowy), raczej dyskontują przyszłość w nieco szerszym horyzoncie.

Dzięki za analizę salute , jednym słowem 10% wzrost przychodów d...y nie urywa, po uwzględnieniu inflacji i spadku marży, niewiele z tego wzrostu zostaje angry3

A skąd wiadomość ze będzie emisja ? , w "strategii" nic takiego nie znalazłem

Hmmm.... to ok.13% rocznie, uwzględniając spadek rentowności przy rosnącej konkurencji, szału nie będzie.

Wynik za 3Q jest regularnie słaby, w 2018 był nawet ujemny, podobnie przychody 3Q historycznie były słabe. Być może teraz będzie inaczej, ale puki co kurs nie dyskontuje świetnego wyniku 3Q

Zgoda że to usługi, ale zwróć uwagę: "Przychody z usług z największego rynku, tj. Stanów Zjednoczonych, wzrosły niemal trzykrotnie r/r i stanowią już prawie 28% całego segmentu usługowego. W Wielkiej Brytanii, drugim największym rynku, przychody z usług wzrosły o 63% r/r, podano także."
Spółka na tych rynkach wypiera azjatycką konkurencję i biorąc pod uwagę skalę i potencjał rynku USA to kto wie gdzie będziemy za rok blackeye

Jeśli "tzw. "duzi gracze" od dawna mają pozycje długą", to za 1-3 m-ce też będzie można tak powiedzieć. Wyciąganie krótkoterminowych wniosków z powyższego jest obarczone ryzykiem jak celowanie w szczyt na wzrostach. Czytając Tradera21 mam wrażenie że boli go ze został w krótkich spodenkach na peronie a pociąg odjechał. Od dawna wieszczy duże spadki przed wyborami i snuje plany zapakowania się w tanie akcje. Krachu miałaby dokonać lewica w celu obalenia Trumpa, teoria ciekawa ale b. ryzykowna i wątpię żeby się powiodła. Moim zdaniem bardzo prawdopodobne że przy poparciu biznesu i cz. mediów zostałoby to obrócone przeciw Bidenowi. Znaczna część analityków przewiduje większą korektę jednak po wyborach i ciąg dalszy w zależności od tego kto wygra.

Wie ktoś, gdzie na bieżąco można sprawdzić ceny węgla koksującego w Europie ?

46 984 000 zł od czeskiej spółki zależnej i brak reakcji ? czyżby wyniki za 2kw miały być tak słabe czy raczej info nie dotarło do szerszego grona
www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

o ww okres też jestem spokojny, widzę jednak brak paliwa na przełom 20/21

Po uwzględnieniu sztuczek księgowych to jak dla mnie wyniki rozczarowujące, obawy narastają o 3kw.

Informacje
Stopień: Oswojony
Ostatnia wizyta: 21 stycznia 2021 23:10:42
Liczba wpisów: 43
[0,01% wszystkich postów / 0,26 postów dziennie]
Punkty respektu: 4

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,417 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +158,21% +31 642,98 zł 51 642,98 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d