pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

kajet

kajet

Ostatnie 10 wpisów
Już ok, dzięki.

Cześć, nie działają strony spółek. Po próbie wejścia na stronę spółki wyświetla się komunikat jak niżej. Dajcie znać, że wiecie o awarii - nie działa też formularz kontaktowy, wysłałem maila na adres operatora podany w regulaminie serwisu.

Server Error in '/' Application.
Runtime Error
Description: An application error occurred on the server. The current custom error settings for this application prevent the details of the application error from being viewed remotely (for security reasons). It could, however, be viewed by browsers running on the local server machine.

Details: To enable the details of this specific error message to be viewable on remote machines, please create a <customErrors> tag within a "web.config" configuration file located in the root directory of the current web application. This <customErrors> tag should then have its "mode" attribute set to "Off".


<!-- Web.Config Configuration File -->

<configuration>
<system.web>
<customErrors mode="Off"/>
</system.web>
</configuration>


Notes: The current error page you are seeing can be replaced by a custom error page by modifying the "defaultRedirect" attribute of the application's <customErrors> configuration tag to point to a custom error page URL.


<!-- Web.Config Configuration File -->

<configuration>
<system.web>
<customErrors mode="RemoteOnly" defaultRedirect="mycustompage.htm"/>
</system.web>
</configuration>

Chciałbym tylko zauważyć, że wartość godziwa ma swoją definicję i ta definicja nie odwołuje się bynajmniej do posiadania jakichś kwitów, tylko do kwoty, za jaką niezależne, dobrze poinformowane i umotywowane strony wymieniłyby dany składnik aktywów (parafrazuję z pamięci). Wycena jest jedynie źródłem informacji o tej kwocie. Zarząd posługuje się wyceną jako oszacowaniem tej kwoty z braku faktycznych transakcji na tym składniku aktywów na rynku. Ale faktyczna transakcja między niepowiązanymi podmiotami jest lepszym źródłem informacji (opartym w stu procentach na tym, co MSSF nazywają observable inputs i czemu MSSF dają bezwzględne pierwszeństwo przed unobservable inputs).

Więc @1ketjoW może mieć rację.

Benefit Systems uważa inaczej. Vide dolna część tabeli. (Dla potomnych, jeśli obrazek przestanie się pokazywać: raport kwartalny Benefit Systems za 1Q2019, sekcja 2.1, tabela 5). Ponadto na stronie 18 czytamy:
"Zastosowanie nowego standardu sprawozdawczości MSSF 16 na segment Polska w części związanej z działalnością klubów fitness w pierwszym kwartale 2019 roku spowodowało zmniejszenie kosztów usług obcych o 19,7 mln zł, zwiększenie amortyzacji o 13,8 mln zł oraz zwiększenie kosztów finansowych o 7,4 mln zł (...)". Czyli na poziomie wyniku brutto są w tym byłym segmencie klubów fitness w plecy o: 13,8+7,4-19,7=1,5 mln PLN i jest to całkowicie niegotówkowa różnica. Na całej działalności wyszło im 2,5 mln.

kliknij, aby powiększyć

@anty_teresa
Dzięki za analizę. Chciałbym zwrócić uwagę na jedną rzecz: przejście na MSSF nie tylko przesunęło część kosztów z operacyjnych do finansowych, ale też zwiększyło całkowite koszty. Poprzednio koszty leasingu były równe zapłaconym ratom. Teraz koszty leasingu to amortyzacja plus część odsetkowa raty - ta suma jest wyższa od raty. Dlatego:

1. NIE ma porównywalności wyniku brutto przed i po zmianie - nowy wynik jest niższy,
2. aby porównać nowy i stary wynik operacyjny, odjęcie od nowego kosztów odsetkowych to za mało, ponieważ trzeba by z powrotem dodać różnicę między amortyzacją aktywów w leasingu (dotychczas) operacyjnym a częścią nieodsetkową raty.

Nawiasem mówiąc ujawnienia zawarte w raporcie za I kwartał są pod tym kątem całkiem niezłe.

pozdrawiam!

Aż z ciekawości sam sprawdziłem. Trzeba szukać haseł "treasury" i "floating term notes" albo "FRN". Są od półtora roku - dwulatki.

www.treasurydirect.gov/indiv/p...

Ależ oczywiście, że analiza biznesowa jest istotna, natomiast dalece niewystarczająca. Analiza biznesowa pomoże ci ocenić to, czy dłużnik będzie w stanie spłacić obligacje.

Nie powie Ci natomiast, czy będzie chciał to zrobić. Mamy 5 C długu: charakter dłużnika, zdolność do obsługi długu (capacity), zabezpieczenie (collateral), kapitał zaryzykowany przez dłużnika (capital) i warunki (conditions).

Z tego po uwzględnieniu polskich realiów zostaje tylko charakter i zdolność, bo:
1) zabezpieczenie na Catalyst jest fikcją,
2) kapitał dłużnik może wycofać przed zaprzestaniem spłat długu (wyprowadzając pieniądze ze spółki),
3) gdy warunki (np. kowenanty) dają Ci możliwość wycofania swoich pieniędzy, dawno ich już nie ma (patrz punkt 1 i 2).

Podmiot oferujący wie o ludziach stojących za spółką znacznie więcej. Sam pracuję w firmie doradczej (nie na rynku kapitałowym). Zwykle wiadomo, jaki jest że tak powiem stopień uczciwości naszego klienta. Oferujący dbający o swoją reputację będzie unikał nieuczciwych emitentów. Może mu się zdarzyć wpadka, ale kilka podmiotów zaliczyło całe serie takich "wpadek", a sądzić, że jest to przypadek, może tylko ktoś bardzo naiwny.

tombjergen napisał(a):
W PCZ majtek zostal przepisany do PHM i spolek z Rass i Amicar w nazwie. Samochody znajduja sie w spolce Amirent. Posiadam ogromna, wrecz nieograniczona wiedze na temat tego co tam sie dzialo. Jak macie jakies pytania, pytajcie o cokolwiek, bylebym nie musiala zlamac prawa - nie zrobie tego.


Serdecznie apeluję o przekazanie tych informacji prokuraturze rejonowej we Wrocławiu oraz syndykom.

Im więcej szczegółów, tym lepiej.

Ponadto dobrze byłoby złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa z art. 300 par. 1 kodeksu karnego, art. 301 par. 1 oraz art. 301 par. 3 KK, a także z bardziej ogólnego art. 296 KK. Prokuratura powinna Cię w takim wypadku przesłuchać, będziesz miała pole do popisu.

Rozumiem, że w pozycji "odsetki" wpisuję niewypłacone kupony, odsetki umowne od kwot głównych oraz odsetki ustawowe - wszystko naliczone do dnia ogłoszenia upadłości.

Pytanie - jak i kiedy udokumentuję ich wysokość?

Ad rem - w przypadku Catalyst roztrząsanie tego, czy obligacje są zabezpieczone, wydaje się mijać z celem.

Zabezpieczenie jest tylko na papierze.

No chyba że zaczną bankrutować blue chipy typu średniej wielkości banki albo spółki typu Kruk - wtedy może ktoś coś kiedyś z zabezpieczenia odzyska i rzeczywiście będzie w sytuacji lepszej od wierzycieli niezabezpieczonych.

Aż dziwi fakt, że w jakiejś ankiecie nie tak dawno (chyba organizowanej przez Stockwatch, ale głowy nie dam) było ileś pytań o kwestie zabezpieczenia i w sumie nie dało się odpowiedzieć, że zabezpieczenie bądź jego brak nie ma dla mnie najmniejszego znaczenia.

Informacje
Stopień: Rozgadany
Dołączył: 2 czerwca 2009
Ostatnia wizyta: 8 kwietnia 2020 12:35:21
Liczba wpisów: 144
[0,04% wszystkich postów / 0,04 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,014 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +124,60% +24 920,85 zł 44 920,85 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d