pixelg
Kiedy szczyt hossy? - Branże i sektory - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Kiedy szczyt hossy?

lajkonik
0
Wpisów: 1 308
Wysłane: 9 września 2011 22:28:37
mankomaniak napisał(a):
lajkonik napisał(a):
mankomaniak napisał(a):
lajkonik skończ z tymi farmazonami hello1 Prawdziwe pieniądze biorą się z pracy i pomysłu, które razem tworzą kapitał ludzki. Z niczego więcej. Ktoś ma szczęście w kasynie, inny nie. Koniec kropka. A że Goldmany rozbijają zawsze bank? No i co z tego? Czy ktoś kazał z nimi grać? Czy zwykły przedsiębiorca na tym ucierpi? Oczywiście, że nie. Dobry przedsiębiorca zarabia na pracy i pomysłach, a przed przypadkowymi nieszczęściami się zabezpiecza, tak samo jak firma ubezpiecza swoje aktywa przed nieszczęsną pogodą.

Poczekaj, poczekaj, wiem co chcesz powiedzieć. Zła pogoda to też ich wina hello1

Maniak, wyjąłeś mi to z ust. Tylko, że zła pogoda to już nie wina pracowitego i pomysłowego przedsiębiorcy. Jak mu pogoda ( otoczenie rynkowe = popyt) siada to paru, którzy na to nie zasługują padnie. A wszystko przez gierki polityków i bankierów.

No kurcze ludzie to naprawdę są zdrowo rąbnięci, żeby mieć pretensje do Pana Boga, że im pogody dobrej nie przyniósł i przez niego zbankrutowali.

Pretensje do Boga to ja mam. Albo do siebie. Ale to nie temat na żadne forum.

Natomiast perturbacje w gospodarce fundują nam politycy i bankierzy, a nie żadni Bogowie. No chyba, że Mamona to Bóg.

mankomaniak
0
Wpisów: 572
Wysłane: 9 września 2011 22:33:43
buldi napisał(a):
A ja nie pojmuje tej rozbieżności w toku myślenia Mańka
kredyt - tak
lewar - nie

Generalnie nie ma znaczenia, różnica polega na tym, czy idzie na inwestycje rzeczowe czy spekulacje. Dziwne że tego nie uchwyciłeś.
Co cię nie zabije, to cię udziwni

[**usunięto zakazaną treść**]

buldi
0
Wpisów: 5 064
Wysłane: 9 września 2011 22:37:27
Uchwyciłem, tyle że moim zdaniem na dzien dzisiejszy większość rządów, w tym ten największy, nie zadłużają sie już pod inwestycje, tylko pod rolowanie - spekulując z coraz mniejszym prawdopodobieństwem - że kiedykolwiek uda im się to spłacić.

fidelio77
0
Wpisów: 745
Wysłane: 9 września 2011 22:42:52
buldi napisał(a):
Polak, Węgier dwa bratanki - idziemy jednym śladem, podobnie zasdziliśmy się na środki z OFE, może teraz podobnie będą nam obniżać ratingi?

Jak to mówią, jesteśmy w tym samym koszyku. Żeby tylko Grecji w nim czasem nie było blah5
Edytowany: 9 września 2011 22:43

v3nom
0
Wpisów: 3 045
Wysłane: 10 września 2011 00:07:05
W tym samym koszyku, ale to my zawsze dostajemy najbardziej po mordzie Angel

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć
Klika się i sprzedaje ;-)

siekoo
0
Wpisów: 1 746
Wysłane: 10 września 2011 00:07:13
mankomaniak napisał(a):
Prawdziwe pieniądze biorą się z pracy i pomysłu, które razem tworzą kapitał ludzki. Z niczego więcej.

Anxious i kto to pisze! wlasnym oczom nie wierze Anxious
Zawżdy znajdzie przyczynę, kto zdobyczy pragnie...

bankrucik
45
Wpisów: 4 261
Wysłane: 10 września 2011 00:12:04
v3nom napisał(a):
W tym samym koszyku, ale to my zawsze dostajemy najbardziej po mordzie Angel

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

bo za to lanie po mordzie nas mozna najwiecej zarobic... wiec zlatuja sie do nas na to mordobicie
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość..

teraz również na twitter.com

bankrucik
45
Wysłane: 10 września 2011 00:14:12
jak patrze na dax to widze ze jeszcze mamy ponad 20 % miejsca na spadki, no i musi wreszcie grecja zbankrutowac.... oby jak najszybciej

Edytowany: 10 września 2011 00:14

v3nom
0
Wysłane: 10 września 2011 00:37:23
Scarry plotkował, ze ma to nastąpić w ten weekend Angel Zobaczymy co tam wielcy G7 uzgodnią:

kliknij, aby powiększyć

Zerknąłem jeszcze na naszą bananową i widzę, że banki ciągną WIG20 w dół jak betonowe buty. Aktualnie subindeks jest już na wsparciu i wybije je prawdopodobnie jako pierwszy Angel Jak tak się stanie, będzie trzeba zakopać szpadlem ostatnich optymistów Angel Bez ogarnięcia burdelu na bankach, nie ma szans na wzrosty ze względu na ich kapitalizację i wagę w indeksie.

kliknij, aby powiększyć

mathu
0
Wpisów: 4 615
Wysłane: 10 września 2011 01:02:15
Panowie, zauważcie, że my tu cały czas poruszamy się wokół tego bankructwa Grecji i jego następstw. Chyba wszyscy się zgadzamy, że jeśli na DAX urwie się denko na 5150, to staną dopiero na 4600. Taki spadek jest możliwy nawet bez żadnych nowych informacji.

Ale teraz zastanówcie się, jeśli taki scenariusz wywołuje możliwe bankructwo Grecji i kilku największych banków, to co się stanie, kiedy za jakiś czas będziemy grać ten sam scenariusz z Hiszpanią, Portugalią i Włochami? I znowu pojawią się plotki o zaangażowaniu banków, o problemach z pakietem pomocowym, skala paniki jaka wtedy nastąpi jest niemożliwa do wyobrażenia. Przemnóżcie to, co teraz obserwujemy, przez trzy.

Dziś Societe Generale -7.12% i przebicie dołka z 2009: stooq.pl/q/?s=sogn.fr&c=50...

BNP Paribas trochę lepiej: stooq.pl/q/?s=bnpp.fr&c=30...

Oba banki utworzyły gigantyczne RGR-y i mają otwartą drogę do lotu w przepaść.

Za tydzień mam wdrożenie w jednym z nich, to mogę powęszyć za jakimiś insajdami :)
The recovery in profitability has been amazing following the reorganization, leaving Barings to conclude that it was not actually terribly difficult to make money in the securities market.
Edytowany: 10 września 2011 01:05

barcelona83
0
Wpisów: 6
Wysłane: 10 września 2011 02:03:33
Cytat:
Dziś Societe Generale -7.12% i przebicie dołka z 2009:

Coś ten stooq nie nadąża, bo notowania Societe zamknęły się ponad 10% spadkiem, dokładnie 10,58%
www.societegenerale.com/
to tylko tak dla sprostowaniasalute

mathu
0
Wpisów: 4 615
Wysłane: 10 września 2011 02:09:46
Czy w obecnej sytuacji należy uciekać z obligacji skarbowych NBP?
The recovery in profitability has been amazing following the reorganization, leaving Barings to conclude that it was not actually terribly difficult to make money in the securities market.

doncarlos
0
Wpisów: 1 244
Wysłane: 10 września 2011 08:52:17
Jedynym logicznym rozwiązaniem obecnej sytuacji w UE jest kontrolowane wyjście Grecji ze strefy €€€€.. inaczej mówiąc kraj ogłasza bankructwo, Grecja wprowadza ponownie swoją własną walutę, którą dewaluuje i zaczyna od zera.. jeżeli tego nie zrobią nie ma szans na poprawę sytuacji w Grecji i UE

Myślę, że jeżeli zrobią to w kontrolowany sposób skończy się kryzys w UE.. no może nie do końca.. trzeba będzie jeszcze prawdopodobnie pozwolić wyjść/wyrzucić Portugalię.. Hiszpanii i Włoch już się nie da, bo oznacza, to całkowity upadek UE..

myślę, że spadamy dużo poniżej 2000 pkt na wig20 w niedługim czasie..

kliknij, aby powiększyć

Czterema najdroższymi słowami na giełdzie są: "Tym razem będzie inaczej"..
Fala wzrostowa rodzi się w strachu, rośnie w wątpliwościach, dojrzewa w optymizmie i umiera w euforii..
„All animals are equal but some animals are more equal than others“

sss56
0
Wpisów: 522
Wysłane: 10 września 2011 10:12:25
A jak skomentujecie Bovespa Index, przecież ten index wyprzedza pozostałe, czyż nie?
"człowiek jest niewolnikiem swego posiadania..."
"Wszystko jest trudne nim stanie się proste "

bankrucik
45
Wysłane: 10 września 2011 10:35:23
doncarlos napisał(a):
Jedynym logicznym rozwiązaniem obecnej sytuacji w UE jest kontrolowane wyjście Grecji ze strefy €€€€.. inaczej mówiąc kraj ogłasza bankructwo, Grecja wprowadza ponownie swoją własną walutę, którą dewaluuje i zaczyna od zera.. jeżeli tego nie zrobią nie ma szans na poprawę sytuacji w Grecji i UE

Myślę, że jeżeli zrobią to w kontrolowany sposób skończy się kryzys w UE.. no może nie do końca.. trzeba będzie jeszcze prawdopodobnie pozwolić wyjść/wyrzucić Portugalię.. Hiszpanii i Włoch już się nie da, bo oznacza, to całkowity upadek UE..

myślę, że spadamy dużo poniżej 2000 pkt na wig20 w niedługim czasie..

ja sie zastanawiam od pewnego czasu czy dałoby sie ogłosić bankructwo grecji bez wychodzenia ze strefy euro. wg mnie taki scenariusz jest mozliwy i najbardziej prawdopodobny bo nie ma powiązania miedzy bankructwem a wyjsciem ze wspólnej waluty.

ja widzę to tak
grecja oglasza bankructwo i zaczyna negocjacje o np 50% redukcji długow i spłacie pd 2015r albo od 2017
jednoczesnie równowazy budzet na poziomie obecnych wplywów i wydatkow bez zadłuzenia ( bez garbu zadłuzenia jest jak najbardziej mozliwe)
unia gwarantuje środki na zachowanie płynności grecji w obecnym czasie. choc mysle ze nowi inwestorzy bedą pozyczać grecji pieniadze po bankructwie oczywiście za odpowiednią opłata:-)
unia w jakiś sposób gwarantuje spłate tych długów które pozostały po redukcji...

wg mnie to scenariusz mozliwy i nie musi sie konczyc wyjsciem ze strefy euro i ma te korzyści ze wspólna waluta nie "traci pola"...

doncarlos
0
Wysłane: 10 września 2011 10:37:47
sss56 napisał(a):
A jak skomentujecie Bovespa Index, przecież ten index wyprzedza pozostałe, czyż nie?

Nie.. nie wiem skąd krążą takie teorie, że wyprzedza pozostałe indeksy.. pytanie w czym wyprzedza i od kiedy, lub kiedy?
Ja nie widzę w BVP żadnego elementu prognostycznego.. dla przykładu w końcówce hossy 2008 BVP rosła jeszcze przez kilka miesięcy pomimo spadku SP500.. w tej hossie natomiast BVP spadała już kilka miesięcy w czasie gdy SP500 notował nowe szczyty.. w pewnym momencie powraca korelacja, ale wartości prognostycznej w sensie, że wyprzedza inne indeksy zero..

kliknij, aby powiększyć

Fala wzrostowa rodzi się w strachu, rośnie w wątpliwościach, dojrzewa w optymizmie i umiera w euforii..
Edytowany: 10 września 2011 10:38

Scarry
119
Wpisów: 4 807
Wysłane: 10 września 2011 10:55:17
v3nom napisał(a):
Scarry plotkował, ze ma to nastąpić w ten weekend Angel Zobaczymy co tam wielcy G7 uzgodnią:

kliknij, aby powiększyć

Zerknąłem jeszcze na naszą bananową i widzę, że banki ciągną WIG20 w dół jak betonowe buty. Aktualnie subindeks jest już na wsparciu i wybije je prawdopodobnie jako pierwszy Angel Jak tak się stanie, będzie trzeba zakopać szpadlem ostatnich optymistów Angel Bez ogarnięcia burdelu na bankach, nie ma szans na wzrosty ze względu na ich kapitalizację i wagę w indeksie.

ahahah
świetnie pasujący obrazek :D:D

dobra, ja nie plotkowałem tylko znalazłem poszlaki (plotki z G7) takie ;) niby prawie to samo ale nie do końca. Ja sam to nie wierzę w aż tak szybkie bankructwo Grecji. Dane i nos podpowiadają mi że to się stanie po powrocie Troiki do Grecji (wracają za tydzień i zaczynają ponowną analizę ich gospodarki i finansów) i muszą mieć z tydzień-dwa na badania. Od ich wyroku zależą następne transze. Dlatego uważam że Grecja najszybciej to zbankrutuje w październiku i tak bym swoją strategię gry ustawiał (możliwe jeszcze 1-2 odreagowania).

Chyba że jednak dzisiaj-jutro na G7 ktoś trzaśnie ręką w stół i powie że "dośc tej parodii, dajmy im zbankrutować i zajmijmy się w końcu pracą"

@doncarlos
mathu kiedyś rysował jakieś wykresy Bovespa vs SP500, wyglądało przekonywująco ;)... swoją drogą spada potężnie mimo teoretycznie dobrej sytuacji gospodarek regionu.

btw

dzisiaj przyszły rano złe dane z Chin... tak żeby weselej było. Spada eksport... Think
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "The market can remain irrational longer than you can remain solvent"
* "scared money don’t make money"
aktualny portfel szacunkowo: 75% CRJ, 20% PDG, 5% THD
Edytowany: 10 września 2011 11:13

owner
1
Wpisów: 2 859
Wysłane: 10 września 2011 11:02:18
na sp rgr, jeśłi wybije w poniedziałek to zasięg 1050

kliknij, aby powiększyć
EEX

v3nom
0
Wysłane: 10 września 2011 11:40:11
doncarlos napisał(a):
Nie.. nie wiem skąd krążą takie teorie, że wyprzedza pozostałe indeksy.. pytanie w czym wyprzedza i od kiedy, lub kiedy?
Ja nie widzę w BVP żadnego elementu prognostycznego.. dla przykładu w końcówce hossy 2008 BVP rosła jeszcze przez kilka miesięcy pomimo spadku SP500.. w tej hossie natomiast BVP spadała już kilka miesięcy w czasie gdy SP500 notował nowe szczyty.. w pewnym momencie powraca korelacja, ale wartości prognostycznej w sensie, że wyprzedza inne indeksy zero..

Jesteś w błędzie Don Angel

Chodzi o tą hossę, Bovespa zrobiła dołek jeszcze w 2008, na co najmniej kwartał przed USA, a górkę pod koniec zeszłego roku. Trzeba przyznać, że wahania mieli nieziemskie. Bessę zaliczyli w ekspresowym tempie 5 miesięcy i jeszcze w 2009 podeszli pod szczyty. Dwa lata ekstremalnej zmienności Angel

doncarlos
0
Wysłane: 10 września 2011 11:43:47
Powiedź lepiej co wg Ciebie "mówi" teraz zachowanie BVP w kontekście rozwoju sytuacji na giełdach w najbliższym czasie?

kliknij, aby powiększyć

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość