pixelg
Kiedy szczyt hossy? - Branże i sektory - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Kiedy szczyt hossy?

Szutnik
121
Dołączył: 2011-10-30
Wpisów: 1 822
Wysłane: 26 lipca 2012 21:53:49
serpico napisał(a):
jeszcze jedna dygresja na temat obecnej sytuacji:


prosty przykład, przychodzi bank X do ebc, gdzie pożycza na 0% (słownie:zero) drobne 100mln euro, następnie te same pieniądze pożycza hiszpanii na kilka procent. oczywiście koszt ponosi podatnik. dalsze przykłady można mnożyć z ropą, pszenicą, kukurydzą etc etc etc


mając długoterminowy dostęp do darmowej gotówki, mogą na rynkach robić co im się żywnie podoba. koszty ponosimy MY!!! a dostęp fed i ebc zapowiadają, że będą mieli nieograniczony przez długi czas. to wszystko działa w przeciwnym kierunku niż działać powinno. dajmy na to kowalski, gdyby miał kredyt na 0% kupowałby i kupował, a rso oscyluje w granicach 20%....


kradzież w biały dzień.....

trochę to tak populistycznie zabrzmiało, ale gdzieś w człowieku to siedzi i ciężko się jest z tym pogodzić patrząc na to


To nie jest kradzież w biały dzień, tylko stopniowa renacjonalizacja długów PIGS przez kraje PIGS.
Np. banki włoskie (np unicredito) za pieniądze od EBC kupują Berlusconi's Toilet Paper, (przepraszam - Buoni Tesori Poliennali), zbijając rentowność. Czy to źle? Tak.
Ale może gorzej by było, gdyby Draghi tego nie zrobił? Przecena włoskich obligacji (to jest prawie 2 bln EUR bez paru "drobnych" miliardów!) o 30-40% i mamy powtórkę z jesieni 2008....

Tak czy tak to My ponieślibyśmy koszty - nie miej złudzeń, Serpico. Pytanie brzmi, czy wolisz je ponieść w takiej formie, czy w formie deflacyjnej zapaści, prowadzącej do plajt państw i banków w stylu kostek domina, a za pół roku do depresji gospodarczej?
To nie jest wybór 1 albo 0, tylko 0 albo O. Możesz wybrać rodzaj bólu, jaki zostanie Ci zadany, i tyle.
Banki naprawdę trzymają łapska na gardle świata, szantażując upadkiem całego Systemu nie bez powodu, jeśli one klękną. A klękną po przewrotce obligacji PIGS, tego możemy być pewni. Sądzisz, że wszyscy godzą się na pożyczanie im na 1% (a nie 0%, jak napisałeś), bo ich lubią, albo dali się skorumpować?

Zastanawiam się ostatnio, na ile pozwolenie na to jest świadomym ruchem EBC i ułatwieniem ku stopniowemu, przyszłemu wyjściu PIGS z eurozony, a na ile ruchem, wywołanym koniecznością chwili bez poważniejszego przewidywania dalekosiężnych skutków...
"Kupuj akcje, ilekroć zobaczysz na wykresie Wiewiórkę, siedzącą na ramieniu Clowna. To się nazywa Analiza Techniczna" - Dilbert (Scott Adams) :-)

Szutnik
121
Dołączył: 2011-10-30
Wpisów: 1 822
Wysłane: 26 lipca 2012 21:59:46
serpico napisał(a):
pozostaje pytanie kto nas do tego prowadzi???bo gdzie to ja już wiem.nie na dno ale poniżej dna i jeszcze 5 metrów mułu z którego nie wygrzebiemy się przez pokolenia. robią to na naszych oczach i za naszym przyzwoleniem, a co gorsza za nasze pieniądze


jutro chyba zamykam S i odpoczywam od giełdy. te drobne parę złotych wystarczy, by gdzieś wyjechać. tylko martwi mnie co dalej????i nie martwi mnie w perspektywie moich pozycji, ale jako całości. niech ta grecja wyjdzie z unii (bo to, że jest bankrutem wiemy wszyscy od dawna), niech i hiszpania i włochy, niech oni wszyscy zbankrutują. oczyśćmy rynek i wracajmy do fundamentów.ale....w tym problem, że nikomu nie zależy na tak prostym rozwiązaniu, bo przecież mozna doić krowę. pożyczać kasę z ebc i kupować obligi hiszpani i w pół roku nie ruszając się z banku zarobić 3,4,5%. a z sumki np 1mld daje to pokaźną kwotę. a jak ktoś zarobił, to ktoś musiał za to zapłacić. czyli podatnik hiszpański


módlmy się i nawet ojca dyrektora prośmy, by się modlił, by nie drukowali dalej, bo ceny pójdą tak w górę, że wrócimy do czasów króla ćwieczka


Już to kiedyś na tym forum tłumaczyłem - ceny nie pójdą w górę, bo rownocześnie spada szybkość obiegu pieniądza w gospodarce.

To poniżej co prawda dotyczy FED i USA, ale w Europie działa podobny mechanizm. Powtórzę się po raz kolejny i znowu to zamieszczę:
www.contraryinvestor.com/2010a...
"Kupuj akcje, ilekroć zobaczysz na wykresie Wiewiórkę, siedzącą na ramieniu Clowna. To się nazywa Analiza Techniczna" - Dilbert (Scott Adams) :-)

Kanoniers
0
Dołączył: 2009-06-25
Wpisów: 1 070
Wysłane: 26 lipca 2012 22:00:23
@Szutnik

Pytanie brzmi, czy wolisz je ponieść w takiej formie, czy w formie deflacyjnej zapaści, prowadzącej do plajt państw i banków w stylu kostek domina, a za pół roku do depresji gospodarczej?

A teraz pytanie brzmi czy wolisz miec 2-3 lata kryzysu czy jedno pokolenie w plecy ??

Bo nie uwierze ze te wszystkie chore dzialania nie odbija sie efektem jojo ...

Dla mnie to troche jechanie na srodkach przeciwbolowych ze strachu przed dentysta ale nimi sie raczej dziury nie wyleczy choc pacjenta przez jakis czas nie bedzie bolec salute

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl


del-15022018v14
0
Dołączył: 2010-12-09
Wpisów: 113
Wysłane: 26 lipca 2012 22:00:41
Inny punkt widzenia na to co się dzieje:

Finansiści, bankowcy, ekonomiście wiedzą już że upadek systemu jest pewny -
chcą jednak jak najdłużej podtrzymywać obecny stan, ponieważ zależy im na jak największej katastrofie - ponieważ wtedy społeczeństwo zgodzi się na wszystko - na wszystkie pseudo-dobre reformy, które jeszcze bardziej uzależnią państwa od systemu finansowego, od banków, od korporacji.

Taki punkt widzenia bazuje na książce Naomi Klein "Doktryna Szoku". Książka opisuje tzw. "terapię szokową" polegającą na tym, że wykorzystuje się zbiorowy szok spowodowany wojną, atakiem terrorystycznym czy klęską żywiołową lub inny np. ekonomiczny- często celowo wzniecany przez korporacje i instytucje finansowe) oraz późniejszą dezorientację - do wdrażania niepopularnych reform gospodarczych.

Źródła tej koncepcji autorka szuka w poglądach M. Friedmana i podaje kolejne przykłady: Chile, Boliwia, Rosja, Chiny, Polska, Azja - dokładnie opisując przebieg agresywnych reform gospodarczych, stretegii wolnorynkowych, wdrażania "neoliberalizmu", "wspołczesnego kapitalizmu" - powodujących jeszcze większe rozwarstwienie społeczne.

Taki inny punkt widzenia na współczesną światową ekonomię - polecam.
"Bogactwo należy postrzegać jako środek służący jakiemuś celowi, a nie cel sam w sobie i źródło szczęścia"

Kanoniers
0
Dołączył: 2009-06-25
Wpisów: 1 070
Wysłane: 26 lipca 2012 22:06:47
Szutnik napisał(a):

Banki naprawdę trzymają łapska na gardle świata, szantażując upadkiem całego Systemu nie bez powodu, jeśli one klękną. A klękną po przewrotce obligacji PIGS, tego możemy być pewni. Sądzisz, że wszyscy godzą się na pożyczanie im na 1% (a nie 0%, jak napisałeś), bo ich lubią, albo dali się skorumpować?


Masz racje ale to co ?? znaczy ze moze mamy im wspolczuc ???
Kazdy szantaz wynika z pewnych okreslonych zjawisk (bledow) popelnionych wczesniej w przeszlosci

Myslisz ze godza sie tylko dlatego ze sa szantazowani ?? czy moze jest im tak wygodniej i bezpieczniej dla nich samych - nie dla swiata ktory ich nie obchodzi

Scarry
184
Dołączył: 2011-02-28
Wpisów: 4 920
Wysłane: 26 lipca 2012 22:08:55
a ja tylko taki wrzut, media społecznościowe w USA notują straty! (stąd dzisiaj ten ogromny zjazd Facebooka). Zynga, która 90% dochodu ma z gier na FB, zanotowała stratę netto i bardzo rozczarowywujące dochody. Facebook również strata na akcje.


@SzachMat
ale to już trąci NWO, tajnym światowym rządem i koordynacją działań w celu zniszczenia obecnego systemu, w co kompletnie nie wierzę.
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "The market can remain irrational longer than you can remain solvent"
* "scared money don’t make money"
aktualny portfel szacunkowo: 75% CRJ, 20% PDG, 5% THD
Edytowany: 26 lipca 2012 22:10

serpico
0
Dołączył: 2009-10-06
Wpisów: 1 335
Wysłane: 26 lipca 2012 22:12:26
@Szutnik, napisałeś, że ceny nie pójdą w górę, ale ja co innego widzę w sklepie:

- chleb w ciągu 4 lat 100% (klęska nieurodzaju?)
- paliwo na stacji w ciągu 4 lat 50% (klęska nieurodzaju?)
- owoce ok 100% w górę, a niektóre i więcej (kolejna klęska?)

to wynik drukowania kasy!!! takie jest moje stanowisko

podałem przykłady dotyczące każdego z nas, by nie szukać jakieś miedzi, platyny czy złota

Szutnik
121
Dołączył: 2011-10-30
Wpisów: 1 822
Wysłane: 26 lipca 2012 22:13:37
Kanoniers napisał(a):
@Szutnik

Pytanie brzmi, czy wolisz je ponieść w takiej formie, czy w formie deflacyjnej zapaści, prowadzącej do plajt państw i banków w stylu kostek domina, a za pół roku do depresji gospodarczej?

A teraz pytanie brzmi czy wolisz miec 2-3 lata kryzysu czy jedno pokolenie w plecy ??

Bo nie uwierze ze te wszystkie chore dzialania nie odbija sie efektem jojo ...


2-3 lata?
Nie bądź naiwny...2-3 lata załamania prawdopodobnie znacznie większego, niż w latach 1930-33,( w tym na przykład powrót do papierowego pieniądza i całkowity upadek dziesiejszego systemu elektronicznego pieniadza kredytowego!!!) a potem kolejne 2-3 lata stagnacji na bardzo niskiej półce....

Co znaczy upadek elektronicznego pieniądza kredytowego? Weź przykład USA - wszystkie banknoty w obiegu to łącznie 2 bln USD (włącznie z papierkami, schowanymi do skarpety 100 lat temu), a wszystkie zobowiązania w USD to...50 bln USD. Wyobraź sobie teraz co się stanie, gdy nagle wszyscy usłyszą, ze zapis elektroniczny nieważny...widzisz ten gigantyczny run na banknoty i potężną deflację? Kto wtedy będzie wiedział komu i ile ma oddać długu i jak ma to zrobić? Skąd wziąć banknoty na fizyczne oddanie długu i na codzienne życie? Sprzedając, co popadnie za mały ułamek wcześniejszej ceny ( Twoje fizyczne złoto też...) - jeść przecież trzeba, a złotem, iPad'em czy Ferrari się nie najesz.....edit: barter, jak w niektórych greckich wioskach obecnie, wszystkiego nie rozwiąże!!!

Rozumiesz już, o co toczy się ta gra?

"Kupuj akcje, ilekroć zobaczysz na wykresie Wiewiórkę, siedzącą na ramieniu Clowna. To się nazywa Analiza Techniczna" - Dilbert (Scott Adams) :-)
Edytowany: 26 lipca 2012 22:15

serpico
0
Dołączył: 2009-10-06
Wpisów: 1 335
Wysłane: 26 lipca 2012 22:22:58
@Szutnik, tak czy siak, jesteśmy w głębokiej, czarnej, murzyńskiej.....studni


cos musi upaść, przecież nie będziemy drukowac w nieskończoność. gdyby jeszcze banki wzięły na swoje barki choć odrobine odpowiedzialności.....to jest cień szansy....jeśli nie....to na drzewach zamiast liści będa wiscieć (tu wstawiamy pasujące i brakujące nam słowo). pójdzie strzał aurory.....póki ludzie mają co jeść...nic nam nie grozi.....jak chleb będzie po 4zł, przy pensjach bez zmian....bankierzy się nie uratują, helikoptery też muszą usiaść na ziemi by zatankować....rewolucje zawsze świetnie rozładowywały takie napięcia
Edytowany: 26 lipca 2012 22:23

Kanoniers
0
Dołączył: 2009-06-25
Wpisów: 1 070
Wysłane: 26 lipca 2012 22:40:38
@Szutnik

Tak czy inaczej nas to czeka wiec odwlekanie tego wszystkiego pod przykrywka ratunku przed totalna zaglada prowadzi jedynie do potencjalnie gorszych konsekwencji !!

Stworzyli sobie skur.... na swiecie kasyno i pogrywaja z nami wszystkimi

Moze inaczej patrze na to wszystko od Ciebie bo jestem dosc mocno "ciety" na slowo szantaz i wszelkie jego formy
Szantaz to ulubione slowo socjalu rozdmuchanego na swiecie do granic mozliwosci


Futro
0
Dołączył: 2011-10-25
Wpisów: 235
Wysłane: 26 lipca 2012 22:48:49
Była hossa, teraz jest bessa. Nie panikujcie już tak.king

serpico napisał(a):
wychodzi facet do mikrofonów i kamer i gada jakby go prosto z Tworek wypuścili, mowa oczywiście o draghmi

Draghi robi to, co Kuczyński proponował na swoim blogu już dawno, a mianowicie, że EBC powinien ogłosić nieograniczony skup bondów powyżej jakiegoś % dla PIIGS - wtedy rentowność powinna spaść, a giełdy powinny iść do góry (i działa!). Gorzej jak rynek powie "sprawdzam" blackeye , poza tym są jeszcze jakieś problemy prawne.

Cytat:
ebc kończy się już amunicja

Eee, nawet nie zaczęli strzelać jeszcze.

Cytat:
cos musi upaść, przecież nie będziemy drukowac w nieskończoność

Raczej nic nie upadnie, bo mielibyśmy efekt domina, wszystko jest tu połączone w jeden organizm.

Będzie druk i inflacja, w ten sposób rozwiążą kryzys zadłużenia. Tylko czekajcie jak zaczną wszyscy luzować cel inflacyjny. Teraz 5% to dużo, zobaczymy za 3 lata. Bo macie inny pomysł?

mdtrader
0
Dołączył: 2011-05-22
Wpisów: 749
Wysłane: 26 lipca 2012 22:51:31
Ja to z innej beczki. Tak dla przypomnienia prosze sobie rzuci okiem na wykres ktory ostatnio zrobilem Jak kamien w dol?wpis z godziny 20.30.

A teraz popatrzmy na wykres(opisalem poszczegolne kreski)
kliknij, aby powiększyć
.

Miejcie na uwadze,ze na SP500 zblizamy sie do ~skrzyzowania smierci~ pierwszy raz od 1946 wydaje sie ze go przejedziemy. Wystapilo to w marcu 1946 ,wtedy jeszcze w kwietniu i maju byly wzrosty by pozniej 6 miesiecy z rzedu tracic -razem blisko 25%.

Co jeszcze z ciekawostek? ze Hiszpania smierdzi co juz dawno bylo tutaj poruszane.Jak bardzo?


kliknij, aby powiększyć
Roznica w yieldach miedzy 10 letnimi a 5 letnimi Hiszpanskimi obligacjami wskazuje na to,ze inwestorzy szacuja ze prawopodbienistwo bankructwa Hiszpani jest bardzo wysokie.
W ostatnich dniach bylo tak rentownosci 5 latek byla wyzsza niz 10 latek. By wyceniach 5 latki wyzej niz 10 latni to jednym slowem prosty przekaz-jest bardzo zle. Patrzac jak to wygladalo na rentonowsciach greckich,portugalskich-wszystko idzie jak po nitce. Grecki show zaczal sie 17 Maja 2010 roku gdy byl na 5 latkach 8.38 % gdy w tym samym czasie na 10 latkach 8.08- dzien przed tym jak Grecja otrzymala pierwszy pakiet pomocowy.

Co smieszniejsze,to to ze wegierski dlug jest lepiej oceniany niz hiszpanski. To ten sam kraj ,co kilka temu miesiecy byla szopka o likwidowanie kont emerytow,gdzie premier Orban robil bunt przeciwko Europie? No ale przeciez Wegrzy zaczeli rozmawiac bardzo intensywnie z IMF-em w ostatnich dniach ,to "zwiazek bankierow" pokazuje rzadowi Wegierskiemu? " Sluchajcie chlopcy,bierzcie kredyto u nas i linie kredytowa i od razu Wam spadnie oprocentowanie dlugu jak w ostatnich dniach. Jesli tego nie zrobicie to skonczycie jak Grecja".kliknij, aby powiększyć

serpico
0
Dołączył: 2009-10-06
Wpisów: 1 335
Wysłane: 26 lipca 2012 23:01:08
to że walnie, to wiemy. są tylko dwa pytania: kiedy i czyim kosztem?

daniel93
0
Dołączył: 2010-06-02
Wpisów: 469
Wysłane: 27 lipca 2012 00:05:05
Czyli jakie jest wasze krótkoterminowe nastawienie? blackeye

Scarry
184
Dołączył: 2011-02-28
Wpisów: 4 920
Wysłane: 27 lipca 2012 08:29:53
@daniel93

moje całkowicie bycze. Na ten rok.

Gospodarka zawali się IMHO ok 1,5-2 lata od wyboru nowego prezydenta w USA. Jeszcze 2 krótkie hossy przed nami ;)
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "The market can remain irrational longer than you can remain solvent"
* "scared money don’t make money"
aktualny portfel szacunkowo: 75% CRJ, 20% PDG, 5% THD
Edytowany: 27 lipca 2012 08:30

Gutek84
0
Dołączył: 2011-01-21
Wpisów: 303
Wysłane: 27 lipca 2012 08:57:42
QE3 raczej nie będzie przed wyborami. Tak wogóle apropo FED to mało kto wie, że ta "organizacja" jest całkowicie poza kontrolą rządu USA. Jest to prywatny folwark bankierów, którzy QE stosują w celu wychodowania gęstej wełny na owieczkach aby w pasującym im momencie zacząć strzyżenie. My może tylko czekać potulnie aż się zacznie...może teraz a może za 5 lat.

mrk
20
Dołączył: 2008-08-30
Wpisów: 1 956
Wysłane: 27 lipca 2012 10:25:27
Cytat:
QE3 raczej nie będzie przed wyborami. Tak wogóle apropo FED to mało kto wie, że ta "organizacja" jest całkowicie poza kontrolą rządu USA. Jest to prywatny folwark bankierów, którzy QE stosują w celu wychodowania gęstej wełny na owieczkach aby w pasującym im momencie zacząć strzyżenie. My może tylko czekać potulnie aż się zacznie...może teraz a może za 5 lat.


Przesadzasz i to mocno. Przecież cała Rada Gubernatorów łącznie z prezesem jest wybierana przez prezydenta i senat. Praktycznie cały zysk FED trafia do Departamentu Skarbu USA.

del-15022018v14
0
Dołączył: 2010-12-09
Wpisów: 113
Wysłane: 27 lipca 2012 13:16:08
@Scarry
Jasne, że trąci NWO - ale myślę, że trzeba znać różne punkty widzenia (nawet te skrajne jeśli są dobrze argumentowane) -i konstruować z nich swój własny.

Dlatego też zachęcałbym do wypowiedzenia się forumowiczów na dwie kwestie:

1. Dlaczego jesteśmy tu gdzie jesteśmy (system finansowo-gospodarczy) ?

2. Jak będzie ów system wyglądał za 5 lat?

Oczywiście można by nad tymi kwestiami dywagować godzinami i pisać książki, ale chodziło by mi bardziej o kilka konkretnych, rzetelnych, oddających cały sens zdań - myślę, że pomogło by to poszerzyć perspektywę na to, co się dzieje.
"Bogactwo należy postrzegać jako środek służący jakiemuś celowi, a nie cel sam w sobie i źródło szczęścia"

siekoo
0
Dołączył: 2009-07-16
Wpisów: 1 746
Wysłane: 27 lipca 2012 14:24:11
to ja dodam link, gdzie mowia o banksterach jeszcze dobitniej Silenced

problem nie w tym, ze problem istnieje, tylko, ze nikt nie bardzo ma pomysl jak go rozwiazac. to co pisze Szutnik: mamy wybor: zle albo jeszcze gorzej.

tak przy okazji - sledzi ktos nie-mainstreamowe media traktujace o sytuacji na Bliskim Wschodzie? bo ja zaczynam dochodzic do wniosku, ze przekonflikt to kwestia miesiecy, lub tez jest to gigantyczny bluff (vide wpis Szachmata). jezeli Ehud Barak mowi 'Nuclear Iran more dangerous than attacking Iran' to zastanawiam sie, czy facetowi odbilo, czy zapomnial jak wyglada mapa? patrze na te doniesienia o ruchach poszczegolnych panstw, zalew informacji o glosnych tytulach, gdzie mala czcionka dopisano gdzies na koncu 'informacja niepotwierdzona' i mam wrazenie, ze znowu nas urabiaja by honorowo oddac krew za wielka sprawe. lub oszczednosci. wolalbym, zeby to byl gigantyczny bluff i jesienia nagla okazalo sie, ze Iran z atomowka to jednak jeden z elementow rownowagi pomiedzy duzymi graczami, a rezim w Syrii jednak nie jest taki zly.

podepne sie pod pytania SzachMata i dodam wlasne - czy USA walczy o przetrwanie (wojna o $) i czy celem nie jest zmarginalizowanie strefy Euro?
Zawżdy znajdzie przyczynę, kto zdobyczy pragnie...
Edytowany: 27 lipca 2012 14:25

Scarry
184
Dołączył: 2011-02-28
Wpisów: 4 920
Wysłane: 27 lipca 2012 17:46:36
Facebook dzisiaj -15%... lol wave

kliknij, aby powiększyćI dziwicie się że ten świat ma kłopoty? To jest doskonały przykład jak można w naszych czasach wyciągnąć od ludzi setki miliardów dolarów na coś co nie zarabia ale bardzo dużo obiecuje. I to na niby dojrzałym rynku kapitałowym....
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "The market can remain irrational longer than you can remain solvent"
* "scared money don’t make money"
aktualny portfel szacunkowo: 75% CRJ, 20% PDG, 5% THD
Edytowany: 27 lipca 2012 17:51

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 2,620 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +166,57% +33 314,35 zł 53 314,35 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło