CIGAMES - Spółki od A do Z - GPW - forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
X
AD.bx ad0c
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Obserwuj ten wątek | RSS
idź do strony: << < 113 114 115 116 117 118 [119] 120 121 122 123 124 125 > >>
CIGAMES [CIG] Opcje AKTUALNY KURS: 1,09 zł (-4,39%) 22-11-2017 17:01
Stopień: Rozgadany
Grupa: StockWatcher
Wpisów: 139
Wysłane: 6 lutego 2017 08:12:32 przy kursie: 2,68 zł
Wiem tylko jedno. Cig to jest średnia spółka, gdzie nie potrzeba mieć miliardów. To nie KGHM gdzie fundusze mogłyby mieć problem ze sterowaniem kursem. Będą chcieli wyjśc to doskonale wiemy, że zrobią wszystko zeby na tym i tak zarobić. I mają na to środki, bo nie potrzeba tej kasy nie wiadomo ile. To samo dzieje się na bicie,przesunięcie premiery, wyjście WD i co? Kurs coraz wyżej. Dlaczego? Bo fundusz wykłada kasę i kupuje. Pod marzenia. Wyjdzie zarobią, nie wyjdzie to przed już będa mieć przecieki i pompować kurs. I tak samo zrobią tutaj wszystko żeby w razie niepowodzenia to nie fundusz stracił, a Kowalski. To są takie spółki, które łatwo wcisnąć gawiedzi, bo tematyka gier jest lubiana, dwa nakłady finansowe nie są wielkie aby mieć taki kurs jaki się chce.
anty_teresa PREMIUM
anty_teresa
Stopień: Opętany
Grupa: Engineer , Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 8 695
Wysłane: 6 lutego 2017 08:15:41 przy kursie: 2,68 zł
Proste pytanie. Skoro fundusze mają taką moc sprawczą sterowania kursami to dlaczego nie są w stanie pobić indeksów? Dlaczego nie ma wiecznie wzrostów?
Wysłane: 6 lutego 2017 08:57:19 przy kursie: 2,68 zł
Bo napisałem czytelnie, wystarczy czytać. :) Fundusze mają ograniczone środki i nie są wstanie konkurować np z zagranicą, która będzie chciała mieć inny wynik kontraktów czyli docelowo i indeksów. FF Ciga to 270 mln. Jak uważasz, że to jest taka kasa, że 10 funduszy nie jest wstanie bronić kursu to proszę Cię. :)

Dla porównania KGHM - FF 15 mld zł a gdzie reszta z wiga? Są rzeczy realne i takie trudne do spełnienia. Pompowanie indeksów to już nie taka łatwa sprawa, co innego mała spółeczka.
vladinho PREMIUM
Stopień: Krasomówca
Wpisów: 506
Wysłane: 6 lutego 2017 09:14:32 przy kursie: 2,70 zł
to czemu fundusze nie broniły kursu w 2013-2014 jak wychodził quercus z inwestycji ?
Wysłane: 6 lutego 2017 09:32:26 przy kursie: 2,70 zł
Bo może nie musieli? Teraz to już nie przelewki są. Co prócz snipera spółka ma? Jak im teraz znowu nie wyjdzie to zaczyna się naprawdę problem dla działalności dalszej, dlatego uważam, że fundusze zrobią wszystko żeby przed premierą śledzić bacznie informacje i albo dobierać gdy może okazać się, że firma zarobi na tej grze lub wychodzić z akcji, ale nie z 10 czy 15zł. Jaki problem podbić na te 40zł i wtedy sypać przed premierą pod marzenia?. Mało to ludzi się rzuci myśląc, że jak kurs rośnie to oznaka, że gra się dobrze sprzeda. Ta gra to być lub nie być dla spółki. Lepiej zeby dała na siebie zarobić, bo jak nie to od groma ludzi popłynie, bo oni dowiedzą się ostatni.
sasky PREMIUM
sasky
Stopień: Złotousty
Grupa: . , Engineer, Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 1 919
Wysłane: 6 lutego 2017 12:06:26 przy kursie: 2,70 zł
Przeczytałem kilka recenzji z otwartej bety gry Sniper Ghost Warrior 3 (odbyła się 3-5 lutego) i zrozumiałem skąd piątkowa wyprzedaż na kursie CIG
Na chwilę obecną gra na Steam ma 884 recenzji:
- 423 pozytywne
- 461 negatywne

Przytoczę jedną, ale myślę, że bardzo wyczerpującą autorstwa DeGreZet:

Cytat:
Bez owijania w bawełnę, w największym skrócie "Sniper Ghost Warrior 3" to dramat na zbyt wielu płaszczyznach, żeby można go było nazwać grywalnym doświadczeniem.
Zacznijmy jednak od początku. Wersje beta - współczesne dema, które maja na celu zareklamować grę oraz pozyskać darmowych testerów. Rozumiem, że od produktu w takim stadium nie można wymagać zbyt wiele i często nijak ma się on do ostatecznej wersji gry - jak było chociażby w przypadku nowego "DOOMa", ale mimo wszystko wypadałoby wypuścić coś względnie grywalnego, tak, żeby tester nie miał ochoty wyłączyć programu po pierwszych 10-ciu minutach obcowania z nim.

To co rzuca się w oczy już na samym początku to mocno przeciętna grafika. Tekstury nawet na najwyższych ustawieniach wyglądają niezadowalająco i nijak mają się do tego co było prezentowane na promocyjnych screenach. Do tego wszystko to jest wręcz obrzygane okropnie przesadzonym efektem ziarna, który w założeniach producentów miał zapewne zakryć ogrom niedoskonałości, a jest kompletnie na odwrót. Tym samym od jednego problemu jakim jest grafika, szybko przechodzimy do kolejnego, mianowicie braku możliwości modyfikacji natężenia efektów post procesowych. Ziarno kuje w oczy i daje efekt odwrotny od zamierzonego. Mała rada dla developerów, jeśli nie potrafimy posługiwać się post procesami to do jasnej cholery róbmy to delikatnie lub nie róbmy wcale... Efekt ziarna to jednak jedynie pikuś w porównaniu z tym co twórcy zrobili z aberracją chromatyczną. Przeważnie stosuje się ten zabieg jedynie na obiektach znacząco oddalonych od gracza, w Snajperze poddane temu efektowi zostały również obiekty, znajdujące się tuż przed nami. Masz wrażenie, że zapomniałeś założyć swoich okularów 3D? Nie jesteś osamotniony. FOV slidera też oczywiście nie ma, bo po co to komu, niech gracz czuje się przytłoczony przez zbyt małe/zbyt duże pole widzenia.

To jednak dopiero wierzchołek góry lodowej. Gra działa zadziwiająco słabo w stosunku do jakości oprawy wizualnej. Co prawda na najniższych ustawieniach jest względnie grywalnie, bo dobija do 50 fpsów, bez spadków poniżej 40, ale to i tak katastrofalny wynik jak na 4 gigabajtowego Gtxa 770. Już pomijając to, że taki setting graficzny sprawia, że nie wygląda ona jak "Far Cry 4", ale raczej "Shelter". Co nam jednak z tego, że przez wiekszość czasu gra utrzymuje te 30 klatek, skoro co jakiś czas zetnie się bez najmniejszej przyczyny. Nic nie pomogło w naprawieniu tego problemu, nawet zmniejszanie rozdzielczości do 720p.

Wyjaśniliśmy już sobie, że strona techniczna to katastrofa, ale może chociaż gameplay daje radę? Obcując z nowym tworem CI Games miałem wrażenie jakbym grał w upośledzoną kalkę "Far Cry". Nie mam jednak na myśli 4-tej części, lecz trzecią, a to idealnie obrazuje zacofanie omawianej produkcji. Nie chce mi się tutaj rozpisywać na temat każdego aspektu, więc pokrótce omówię je w myślnikach:

- jazda samochodem jest spoko, po prostu spoko, tyle...
- fizyka to parodia, a jelenie uderzone samochodem zjeżdżające z górki jakby była nasmarowana masłem przejdą do historii gatunku
- model strzelania sprawia sporo problemów, ale nawet ujdzie, przynajmniej jest nieco rozbudowany i złożony w przeciwieństwie do pozostałych aspektów gry
- kilka mechanik rozgrywki daje nieco satysfakcji i frajdy - np. dron, aczkolwiek "Watch Dogs 2" robi to znacznie lepiej.

Mam nadzieję, że w ten sposób wyjaśniłem Wam o co mi chodziło z tym porównaniem do "Far Cry 3". "Sniper Ghost Warrior 3" to bardzo przeciętny FPS, okraszony okropną stroną techniczną, póki co ledwo da się w to grać.
Przepraszam CI Games, ale bardzo cenię sobie swój czas, więc na przyszłość trzymajcie się ode mnie z daleka, tak samo jak ja uczynię vice versa.

Jedyne za co mogę pochwalić City Interactive to oprawa audio. Dźwięk jako jedyny wybija się z tego teatru przeciętności. Muzyka jest przyjemna, voice acting na całkiem niezlym poziomie, a dźwięki dobrane do poszczególnych aspektów rozgrywki wydają się brzmieć sensownie. Przyznam, że momentami czułem nawet satysfakcję z wykonywanych przezemnie czynności.
Edytowany: 6 lutego 2017 12:16
anty_teresa PREMIUM
anty_teresa
Wysłane: 6 lutego 2017 13:51:09 przy kursie: 2,70 zł
pandorinium napisał(a):
Bo napisałem czytelnie, wystarczy czytać. :) Fundusze mają ograniczone środki i nie są wstanie konkurować np z zagranicą, która będzie chciała mieć inny wynik kontraktów czyli docelowo i indeksów. FF Ciga to 270 mln. Jak uważasz, że to jest taka kasa, że 10 funduszy nie jest wstanie bronić kursu to proszę Cię. :)

Dla porównania KGHM - FF 15 mld zł a gdzie reszta z wiga? Są rzeczy realne i takie trudne do spełnienia. Pompowanie indeksów to już nie taka łatwa sprawa, co innego mała spółeczka.

Zagranica gra praktycznie tylko na Wig20. Dlaczego Swig80 wiecznie nie rośnie?
Wojetek PREMIUM
Grupa: StockWatcher , SubskrybentP1Admin
Wpisów: 1 958
Wysłane: 6 lutego 2017 14:14:20 przy kursie: 2,70 zł
@anty

To wszystko przez spekulantów ;)
Mój autorski portfel "Cztery Fazy Rynku" - cotygodniowe biuletyny, analizy techniczne i specjalne forum dla subskrybentów.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-
Wysłane: 6 lutego 2017 15:41:59 przy kursie: 2,70 zł
anty_teresa napisał(a):
pandorinium napisał(a):

Zagranica gra praktycznie tylko na Wig20. Dlaczego Swig80 wiecznie nie rośnie?

Poczekaj. Zadzwonię do Nordei, a potem do PZU, może powiedzą. :D A na poważnie to czemu ma wszystko rosnąc gdy wcale nie jest hossa? Przecież ja nie o tym piszę, tylko piszę o tym, że fundusze mogą bronić kursu żeby nie spadło poniżej ich ceny zakupu zeby mogli wyjśc z zyskiem. Nawet niewielkim. Teraz wcale nie muszą tego robić, bo dlaczego mają kupować, skoro brali sporo taniej? Czytaj wreszcie ze zrozumieniem. Moja opinia jest prosta. Jak im gra nie wyjdzie to fundy zrobią wszystko żeby to one wywaliły akcje w rynek przed zwykłym kowalskim. Na wielu spółkach nie jest to mozliwe, bo i inwestorzy są bardziej rozgarnięci. Tutaj jest inny profil. Gry to temat na czasie i raj marzeń. Do tego zlepek często ludzi młodych, którzy lubią sobie pograć, ale nie znają się na rynkach finansowych. Tacy też z chęcią kupią akcje.

Tak czy siak mnie tam ciekawi, czy nasz złotousty prezes bedzie szedł w zaparte czy przesunie datę premiery. :)
Stopień: Ośmielony
Wpisów: 11
Wysłane: 6 lutego 2017 17:37:01 przy kursie: 2,70 zł
Przypomnę tylko że SGW1 był pod względem grywalności totalną kichą, a jednak dzięki niemu CIG (Wtedy CIA) wyszło na szerze wody. Sam Tymiński na spotkaniu dla fundów powiedział, że sukces zawdzięcza głownie rozbudowanej sieci dystrybucji w USA, a nie jakości produktu. Zresztą to nie pierwszy raz w historii kiedy gorszy produkt wygrywa z lepszym, dzięki dystrybucji/marketingowi/dobrej nazwie.
Nie mam pojęcia jak się sprzeda SGW3, ale wiem, że przed premierą będzie hype za 20m $, a Tymiński najpewniej znów będzie na okładce forbsa kwietniowego :) To powinno rozruszać kurs. Jeśli będzie sukces to spóła ma szanse iść w ślady CDR i kapitalizacja na poziomie 1mld pln jest możliwa, jeśli nie, to dalej będzie wegetować i czekać na swój wielki tytuł, póki bańka na spółkach zw. z grami komputerowymi na GPW nie pęknie.

@antyteresa
kapitalizacja na poziomie 1mld pln nie oznacza że spółka powinna zarabiać 100m. Może to znaczyć, że spółka zarabia 40m, ale ma na tyle dobrą dynamikę zysków, że zawsze jej notowania przekraczają PE 25. Wystarczy prześledzić sukces CDR by się o tym przekonać.
buy bitcoin
anty_teresa PREMIUM
anty_teresa
Wysłane: 6 lutego 2017 18:26:11 przy kursie: 2,70 zł
@pandorinium
W swoich rozważaniach o obronie kursu nie bierzesz jednej rzeczy pod uwagę, a mianowicie tego, że udział CIG w portfelu funduszu jest znacznie mniejszy niż dużych spółek. Np w przypadku Quercus Agresywny CIG to 0,44 proc. aktywów. A PKO czy PZU 10 razy większy. Za to gotówką to 20 mln zł na 520 mln aktywów. Naprawdę wierzysz, że będą bronić kursu nie wierząc w sukces? Sprzedawać inne spółki aby tutaj kursu pilnować? Jak stracą wiarę w sukces to będą to redukować moim zdaniem a nie bronić kursu.

@satriani
kapitalizacja w okolicy mld zysków dokładnie oznacza oczekiwanie w okolicy 100 mln zł. Nie mówię że w pierwszym roku tylko w bliskiej przyszłości. Nie patrz na biezace PE, tylko na przyszle. Prześledz rwkomendacje dla CDR to się o tym przekonasz
Edytowany: 6 lutego 2017 18:26
Wpisów: 1 556
Wysłane: 6 lutego 2017 18:29:32 przy kursie: 2,70 zł
aircanada15 napisał(a):
Znaczenie ma ogromne. Fundusze kupowały do tej pory pod dobre newsy odnośnie Snajpera 3, ale im bliżej premiery, tym gorsze prognostyki sprzedaży. Myślisz, że oni w portfolio mają tylko CIG, a investment managerzy dysponują niekończącym się strumieniem wolnej gotówki ? Nic z tych rzeczy.
Póki co, pre-ordery wyglądają słabiuteńko i wątpię by sklepy zamówiły więcej niż 1,2 mln kopii.

Nie wiem air skąd u ciebie taki optymizm....
Przecież żadna gra z CIG dotychczas nie miała tak dużych zamówień (1,2mln) ani SGW2 ani LoF. O ile pamiętam to chyba raz sugerowano o około milionie zamówień ale później już bardziej oficjalnie była mowa bodajże o 0,5mln przedpremierowych zamówień. Na tak duże zamówienia przed premierą to mogliby wierzyć chyba najwięksi "odlotowcy". Jednak zamówienia 600tyś nie podważają możliwości sprzedania około 1mln w 2017 .... o ile nie przesuną premiery na 2018. Takie przesunięcie na koniec roku jest dla mnie nawet prawdopodobne. Wydaje mi się, że gra "nie straciłaby" a może nawet zyskała gdyby spokojnie popracowano jeszcze nie 4-6 tygodni a tyle miesięcy - przynajmniej. Ale aż tyle kasy chyba nie mają.
Parkiet weryfikuje naszą wiedzę i czujność przy każdym zleceniu (:
a każdy jest mądralą ....po fakcie... :) :)
Wysłane: 6 lutego 2017 20:21:27 przy kursie: 2,70 zł
anty_teresa napisał(a):
@pandorinium
W swoich rozważaniach o obronie kursu nie bierzesz jednej rzeczy pod uwagę, a mianowicie tego, że udział CIG w portfelu funduszu jest znacznie mniejszy niż dużych spółek. Np w przypadku Quercus Agresywny CIG to 0,44 proc. aktywów. A PKO czy PZU 10 razy większy. Za to gotówką to 20 mln zł na 520 mln aktywów. Naprawdę wierzysz, że będą bronić kursu nie wierząc w sukces? Sprzedawać inne spółki aby tutaj kursu pilnować? Jak stracą wiarę w sukces to będą to redukować moim zdaniem a nie bronić kursu.

@satriani
kapitalizacja w okolicy mld zysków dokładnie oznacza oczekiwanie w okolicy 100 mln zł. Nie mówię że w pierwszym roku tylko w bliskiej przyszłości. Nie patrz na biezace PE, tylko na przyszle. Prześledz rwkomendacje dla CDR to się o tym przekonasz

Dokładnie tak. Będą redukować jak uznają że pora. Tylko teraz zastanówmy się logicznie, czy przed tym wydarzeniem nie będą się starali podpicować kurs? Taka jest często brutalna prawda, oczywiście nie zawsze, ale są takie przypadki, że wzrosty powodują Ci, którzy chcą się wysypać, a nie chcą tego robić poniżej swojej średniej. Nie potrzeba dużej kasy i nie wiadomo jakich umiejętności. Wystarczy nośny temat marzenia i sakiewka z monetami żeby podbić za milion, sprzedać za dwa. Kwestia rozegrania, bo przecież ile jest przypadków gdzie OFE trzyma i trzyma, a w tym czasie zarząd opuszcza pokład i to oni zarabiają. Osobiście mało mnie ta spółka interesuje, bo akcji nie mam i nie będę miał. Jest za dużo ciekawszych żeby się tutaj babrać, ale ciekawy jestem jak się rozwinie temat. Bo od razu dodaję, ja wcale nie twierdze, że teraz jest tanio i fundy będą pchać na miliard kapitalizacji. Może nie, ale też może i tak być, jak uznają że gra jest zbyt słaba i trzeba wmówić ludziom, że jest dobra zeby od nich kupowali.
anty_teresa PREMIUM
anty_teresa
Wysłane: 6 lutego 2017 21:55:45 przy kursie: 2,70 zł
To są mimo wszystko dość płynne walory. Być może jestem naiwny, ale wierzę, że zarządzający funduszami nie są w zmowie (i pewnie nie są, bo ze sobą rywalizują, w przeciwieństwie do OFE kiedyś), a jeśli tak to podbitkę jednego do wysypania akcji wykorzysta drugi o ile mają taki sam dostęp do informacji. Oczywiście na bazie sentymentu akcje mogą iść w górę, ale sentymentu do branży, a nie celowych działań funduszy. Twoja teoria się moim zdaniem nie klei, ale już w tej kwestii nie będę się wypowiadał na tym wątku, bo nie jest to wątek rozmów o działalności funduszy.
Stopień: Elokwentny
Wpisów: 358
Wysłane: 6 lutego 2017 22:30:21 przy kursie: 2,70 zł
Ta teoria odnośnie funduszy zupełnie się nie klei. Tym bardziej, że indywidualni mają tutaj naprawdę świetny wgląd w sytuację spółki. Jak sobie wyobrażasz wzrosty kursu w średnim terminie, w przypadku gdy wszystkie znaki na niebie i ziemi będą wskazywać na słabą sprzedaż/rentowność produkcji ? Fundusze mają niby dokupywać duże ilości akcji wiedząc o spadającym potencjale finansowym CIG i świadomi tego, że większość rynku też już wie, o braku sukcesu S3 ?
Wysłane: 7 lutego 2017 08:39:17 przy kursie: 2,70 zł
Teoria jedno, a praktyka jest zgoła inna. Ludzie są prości. Swego czasu pisałem na brasterze, że mniej wiecej znamy sprzedaż patrzac na licznik sciagnieć aplikacji. Od groma ludzi nie chciało wierzyć. Wyszło na moje. Bit. Zamknięcie GR, przesunięcie premiery, nowe oferty pracy sugerujące, że gra zamiast na koncowce jest mocno w proszku, wyjscie waznego inwestora i co? Ludzie dają uważają, że gra się sprzeda w milionach, na konto trafi multum hajsu, fundusz kupuje, wzrost jest i gra gitara. Kto by się przejmował grą, jak bez niej jest lepiej. Sprawdzam przyjdzie, gra moze być dobra i rynek wcześniej wycenia sukces. A może tak nie być. Tylko kto oberwie, fundusze które mają średnią 100 zeta dla przykładu i wywindowały kurs, czy Kowalski kupujący pod marzenia na szczycie?
Tutaj również zaślepieni mocno będą negować wszystkie fakty przed. To że beta słaba - specjalne działanie. Preordery kiepsko schodzą - to nie ma znaczenia, poczekam do premiery. To naprawdę jest proste i ludźmi mozna sterować mając kapitał. Nie piszę nigdzie ze fundusze będą na potege kupowac mają dostep do informacji ze wspaniale nie jest, ale piszę ze czasami warto kupić trochę akcje zeby z wyzszego poziomu więcej ich sprzedać.
To nie jest ich pieniądz, czasami mają kompletnie wywalone czy zarobią, czy stracą, ale każdy z nas czasami sprzedają akcje stara się to zrobić tak zeby jak najmniej stracić. B

Anty - moją teorię opieram na tym co widzę. Tak, fundusze działają w zmowie. Przesypywanie, ustawione transakcje, dziwne zachowania kursu. To nie są teorie spiskowe, ale zwyczajne rzeczy, które mają miejsce. Nie wszędzie. Moze tutaj nie.
anty_teresa PREMIUM
anty_teresa
Wysłane: 7 lutego 2017 09:40:36 przy kursie: 2,75 zł
Cytat:
Tak, fundusze działają w zmowie. Przesypywanie, ustawione transakcje, dziwne zachowania kursu. To nie są teorie spiskowe, ale zwyczajne rzeczy, które mają miejsce

Tak, to są zwyczajne rzeczy i zwyczajne zachowanie funduszy. Nic więcej, to nie zmowa.
Wysłane: 7 lutego 2017 10:40:29 przy kursie: 2,75 zł
Gorzej gdy jeden fundusz kupuje od drugiego robiąc sztuczny obrót zeby zawyzyc cenę i potem sprzedać nieświadomym ludziom. :)
anty_teresa PREMIUM
anty_teresa
Wysłane: 7 lutego 2017 10:50:13 przy kursie: 2,75 zł
Dlaczego sztuczny? Normalny! Fundusze nie powinny handlować ze sobą? Przecież udział instytucji w obrotach to 1/3. Statystycznie muszą więc też handlować ze sobą. Czasem w dogadanej transakcji, aby wpływu istotnego na kurs nie było.
Stopień: Ośmielony
Wpisów: 11
Wysłane: 7 lutego 2017 12:03:59 przy kursie: 2,75 zł
koledze chyba chodziło o wash trade:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wash_trade

Ze swojej strony mogę dodać do dyskusji tyle, że za czasów kiedy pracowałem w branży funduszy w departamencie zarządzania aktywami zarządzający nie robili żadnych wałków. Czasami było podciąganie pod koniec miesiąca, albo próba wyciągnięcia jakiejś dużej pozycji w portfelu na nowe maksy - ale często źle się to kończyło i moim zdaniem były to decyzje z ujemną wartością oczekiwaną.
buy bitcoin
Użytkownicy przeglądający ten wątek
Gość

Skocz do forum
idź do strony: << < 113 114 115 116 117 118 [119] 120 121 122 123 124 125 > >>