pixelg
11BIT - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

11BIT [11B]

AKTUALNY KURS: 489,00 zł (-0,41%) 14-06-2021 17:03
jurror
0
Wpisów: 650
Wysłane: 1 września 2017 12:56:49 przy kursie: 205,00 zł
Coś mi nie pasi ten medialny szum , na temat 11 bit, CDR i ogólnie gamedevu ( ale ogólny gamedev notuje zwałki ).

Od strony technicznej fakt może dojść do tych 250-260 natomiast w dłuższej perspektywie widzę zagrożenia techniczne zarówno na 11 bit jak i na CDR.

tygodniówki.

11 bit.

kliknij, aby powiększyć

CDR

kliknij, aby powiększyć

A tak to wyglądało np na BLO

kliknij, aby powiększyć

bolekinwestorek
1
Wpisów: 6
Wysłane: 1 września 2017 14:46:27 przy kursie: 205,00 zł
Okazuje się, że dużo zależy od materiału z jakim się zapoznajemy

Ten rzeczywiście wygląda słabo

No ale rozgrywka na żywo wygląda nawet jak dla mnie spoko

Frey napisał(a):
Frostpunk - pierwsze wrażenia:

youtubersi.pl/video/105169/fro...

a to jak można zauważyć jest bardzo początkowy etap gry.

Wiara wraca:-)
Edytowany: 1 września 2017 16:01

sasky
sasky PREMIUM
33
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 2 661
Wysłane: 1 września 2017 16:06:28 przy kursie: 205,00 zł
Informacyjnie: Filmiki z YT można zamieszczać bezpośrednio na forum. Wystarczy link wstawić z tagiem (zaznaczony na obrazku).

kliknij, aby powiększyć

Dziękuję za uwagę Angel

Rekinek
0
Wpisów: 652
Wysłane: 1 września 2017 18:28:33 przy kursie: 205,00 zł
Postanowiłem obejrzeć cały materiał yootubera i muszę przyznać że im dalej w las tym bardziej wciaga samo oglądanie. Zagrać byłoby trudno bo nie jestem graczem ale chcę zwrócić uwagę na inny aspekt. Zaczynam doceniać pracę wykonaną przy tworzeniu gry, mnogość rozwiązań i możliwości oraz grafika która wraz z upływem gry staje się również wciągająca a przecież to niewielki wycinek gry. W porównaniu do Twom to jak mrowka do słonia na korzyść FP co do wrażeń i odczuć duchowych ktore poruszył @jurror to jest za wcześnie na takie oceny. No chyba że zamierza się już na tym etapie negowac sukces i potencjał gry.

Frey
26
Wpisów: 941
Wysłane: 1 września 2017 18:59:32 przy kursie: 205,00 zł
Jeszcze jedne wrażenia z gry:

krewa
krewa PREMIUM
433
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 8 104
Wysłane: 1 września 2017 20:26:34 przy kursie: 205,00 zł
11BIT - analiza techniczna

kliknij, aby powiększyć

Wczorajsze odejście spod historycznego szczytu oraz publikacja sprawozdania za pierwze półrocze spowodowały paniczną wyprzedaż walorów 11 bit studios w pierwszych godzinach dzisiejszej sesji. Oceniamy więc skutki podażowej nawałnicy. Zaczniemy od wykresu w interwale tygodniowym, przy pobieżnym spojrzeniu na który można ujrzeć negatywną dywergencję na RSI.

Wystarczy jednak przyjrzeć się uważniej, by dostrzec brak podstaw do paniki. O żadnej negatywnej dywergencji nie może być mowy - zamknięcie tygodniowej świecy w kwietniu wypadło na poziomie 209 zł, zaś świeca z tygodnia bieżącego zamknęła się na poziomie 205 zł. Odczyt RSI bazuje na cenach zamknięcia, a zatem obecny układ nie spełnia kryteriów najsłabszej nawet dywergencji. Knot świecy tygodniowej nie jest duży w stosunku do korpusu. Można więc uznać, że mieliśmy do czynienia z naturalną realizacją zysków przy podejściu pod szczyt historyczny, ale w ujęciu tygodniowym nie ma podstaw, by mówić o jakimkolwiek układzie rewersalowym. Przenosimy się zatem na wykres 9-miesięczny w interwale dziennym

kliknij, aby powiększyć

Jak widać, kurs akcji od wielu miesięcy porusza się w trendzie bocznym. Strefa największego zagęszczenia cen to 172-198 zł, podtrzymywana przez lukę hossy. Wczorajsza świeca nie spełnia kryteriów spadającej gwiazdy ze względu na proporcje knota i korpusu, natomiast dolny cień dzisiejszej świadczy o tym, że dla wielu graczy te poziomy cenowe wciąż są atrakcyjne. Na oscylatorach nie widać negatywnej dywergencji, nie widać również symptomów dystrybucji.
Można zatem założyć, że kurs akcji pozostanie w strefie szerokiej konsolidacji jeszcze przez jakiś czas. Ci, co kupowali lokalny szczyt i obserwują obecne odejście, mogą prewencyjnie sprzedawać akcje, przyczyniając się do rozwinięcia przeceny. Dla nich ruch w kierunku dolnego ograniczenia konsolidacji oznacza potencjalne obsunięcie kapitału przekraczające 20 proc. Długoterminowi gracze na chwilę obecną nie mają jednak najmniejszych powodów do zamykania pozycji. Do znaczącego ożywienia mogłoby dość dopiero po opuszczeniu zaznaczonych na wykresie cenowym stref.

Powyższa treść przez 21 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.
Edytowany: 1 września 2017 20:36

Frey
26
Wysłane: 1 września 2017 23:45:23 przy kursie: 205,00 zł
Jeszcze jedno let's play:

Podsumowanie grającego: Very cool game. Cannot wait to play the full version." thumbright

Ze słów grającego wynika, że pełna wersja będzie miała inne okoliczności rozpoczęcia, różne scenariusze, a także różne opcje do wyboru.

del-29072020
1
Wpisów: 191
Wysłane: 2 września 2017 08:41:23 przy kursie: 205,00 zł
Muszę przyznać że jestem rozczarowany grą FP, liczyłem na zupełnie inną jakość, Panowie z 11bit robią już kilka lat FP, a gra wygląda słabo... To takie rozbudowane Anomaly
Inna sprawa to gra jest wciągająca, ale czy to wystarczy do sukcesu.
Kod:
mod: usunięto treść niezgodną z regulaminem
Edytowany: 2 września 2017 09:31

Rekinek
0
Wpisów: 652
Wysłane: 2 września 2017 09:37:20 przy kursie: 205,00 zł
greqq@ czy mógłbyś rozwinąć swoją myśl? O jaką jakość i rozbudowę ci chodzi i co FP ma podobnego do Anomaly??

Frey
26
Wysłane: 2 września 2017 19:55:40 przy kursie: 205,00 zł
Kolejne pozytywne wrażenia związane z demem Frostpunka:

bbartt
bbartt PREMIUM
1
Wpisów: 73
Wysłane: 2 września 2017 20:53:09 przy kursie: 205,00 zł
Kolejna ciekawa recenzja Frostpunk, czyli This War of Mine w skali makro - już graliśmy

Cytat:
Studio 11bit proponuje nietypowe i intrygujące połączenie city-buildera z elementami survivalu i trudnymi wyborami. Nadchodzi więc kolejna wyjątkowa gra z Warszawy.

więcej na:

www.eurogamer.pl/articles/2017...

Z perspektywy gracza, uwielbiającego strategie budowlane zauważam po latach, że zawsze brakowało w nich reakcji jednostki na moje rządy, zarządzasz w grze no-namami, nie interesuje Cię problem jednostki, jak się buntuje to cała prowincja albo grupa społeczna.

Ciekawi mnie jak to zostanie rozwiązane i jak bardzo trzeba będzie się zagłębić w problemy jednostki by grę rozegrać do końca. Jakie wrażenia takie sytuacje spowodują.
Edytowany: 2 września 2017 20:53

Frey
26
Wysłane: 3 września 2017 00:42:16 przy kursie: 205,00 zł
Ciekawy wywiad z Pawłem Miechowskim, z którego wynika, że Frostpunk jest prawie gotowy i premiery można się spodziewać około jesieni tego roku (autumn-ish this year).

del-29072020
1
Wysłane: 3 września 2017 07:43:34 przy kursie: 205,00 zł
Rekinek napisał(a):
greqq@ czy mógłbyś rozwinąć swoją myśl? O jaką jakość i rozbudowę ci chodzi i co FP ma podobnego do Anomaly??

Mowa o jakości technicznej gry, to pod tym względem jest słabo, i pod tym względem jest podobna do Anomaly, gdyby gra wyglądała tak jak trailer było by o niebo lepiej.
A tak mamy jedną planszę z reaktorem i zarządzanie ludźmi za pomocą strzałeczek. Ja czekam aż 11b wydadzą grę na poziomie Uncharted i wtedy wrócę bo to będzie paliwo do poziomu 500+
Edytowany: 3 września 2017 07:44

del-29072020
1
Wysłane: 3 września 2017 07:59:02 przy kursie: 205,00 zł
Daimyo napisał(a):
Cytat:
Muszę przyznać że jestem rozczarowany grą FP, liczyłem na zupełnie inną jakość, Panowie z 11bit robią już kilka lat FP, a gra wygląda słabo... To takie rozbudowane Anomaly
Inna sprawa to gra jest wciągająca, ale czy to wystarczy do sukcesu.

Na tą chwilę mam podobne spostrzeżenia, nie widzę szansy na choćby zbliżenie się do wyniku jaki osiągnął TWOM, ale to tylko moje zdanie.

Ja myślę że zbliżenie się do Twom to bez problemu, ale tu mamy wartość rynkową 469 mln! A wskaźnik cena zysk 64, żeby zarobić na wycenę akcji 260zł trzeba by wydać minimum 5 gier typu FP jednocześnie. Lub 1 typu GTA czy wspomniana Unchatred i mamy kurs 500 :)

Frey
26
Wysłane: 3 września 2017 12:57:35 przy kursie: 205,00 zł
Chidren of Morta z nagrodą PAX Pick od Gamepedia.com - serwisu, który ma prawie 4 miliony unikalnych użytkowników dziennie. thumbright

twitter.com/JakobsenBeck/statu...

NikoPL
0
Wpisów: 54
Wysłane: 3 września 2017 15:38:57 przy kursie: 205,00 zł
Zawsze to forum uważałem za jedno z najbardziej merytorycznych, niestety ostatnie kilka dni to duże zaskoczenie poziomem postów...

Zastanawiam się jak można wypisywać takie głupoty dotyczące jakości gry, jej klimatu czy innych elementów z tym związanych. Tak samo jak to, że w jakimś portalu napisali o premierze w końcówce roku - znalazło się paru co to od razu podchwyciło, ale że w kilku innych recenzjach mowa o wcześniejszym terminie to już nieistotne bo tolling jest wybitnie aktywny.
...o rozwoju spółki nie wspominając - podwoili ilość pracowników, utworzyli kilka zespołów projektowych, przeszli dużo zmian wewnętrznych, a tu jeden z drugim... matko, jak o czymś nie mam pojęcia to gęby nie otwieram - to nie jest trudne.

Podobnie jak krytykowanie wyników finansowych 11bs i na poparcie tego faktu zestawienie ich z danymi za zeszły rok zupełnie pomijając kontekst owych wyników tzn. TWoM się sprzedaje już 3 rok, a firma pomimo ponoszenia kosztów wielu projektów i znacznie większym kosztom osobowym i lokalowym wciąż zarabia. To doskonały wynik i tak to należy interpretować, a zestawienie tylko r/r to jakiś słaby żart.

Dla jasności napiszę, że byłem na targach w Kolonii i grałem w FP - wygląda to bardzo, bardzo obiecująco i gra bardzo wciąga. Jakościowo widać, że się postarali (grafika, muzyka, klimat) i obstawiam sukces tego projektu przewyższający TWoM (choć podejrzewam, że marketingowo będą musieli się bardziej postarać niż przy TWoM, który sam się reklamował z uwagi na podjętą tematykę). Po grze stwierdzam, że czuć powiew TWoM - nie zrobili wersji 2.0 ale klimat czuć w nowej grze.

007
007 PREMIUM
16
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 325
Wysłane: 3 września 2017 19:43:43 przy kursie: 205,00 zł
Od dawna wierzyłem, że Polacy to zdolny naród dlatego umiejętność oceny poziomu graficznego na podstawie słabej jakości filmiku z youtuba wcale mnie nie dziwi ;-).

Poniżej kolejna recenzja dema. Tym razem w języku naszych nowych przyjaciół, w której dwukrotnie pada stwierdzenie „Das sieht richtig beautifull aus”.

Szykuje nam się bardzo dobra strategia, ze świetną grafiką i niezłą muzyką. Czas pokaże czy się sprzeda równie dobrze co TWOM.
Edytowany: 3 września 2017 19:44

Frey
26
Wysłane: 4 września 2017 19:43:57 przy kursie: 200,70 zł
Kolejna pozytywna recka demo FP:
www.pcgameshardware.de/Frostpu...

Cytat:
In Frostpunk übernehmen Sie das schwere Amt eines Bürgermeisters, der eine Stadt der Postapokalypse vor dem Untergang bewahren muss.
Edytowany: 4 września 2017 19:49

Rif
46
Wpisów: 924
Wysłane: 5 września 2017 09:38:28 przy kursie: 192,00 zł
Nie jestem mistrzem kresek, ale wydaje mi się, że papier zachowuje się na wykresie prawidłowo. Dolna granica to 190 zeta. Jeśli zejdziemy niżej, to wtedy można zacząć się zastanawiać co dalej :)

Frey
26
Wysłane: 5 września 2017 16:12:04 przy kursie: 192,00 zł
Ja bym unikał oceniania potencjału gry na podstawie zachowania kursu akcji spółki, która ją robi. Duzi, profesjonalni inwestorzy mylą się również - wystarczy popatrzeć na kurs 11B przed debiutem TWOM.
Prawda jest taka, że nie sposób do końca przewidzieć jak sprzeda się konkretna gra i czy chwyci.
Inwestowanie w spółki growe wiąże się ze sporym ryzykiem wtopy. Za to jak się uda - to zyski często są ponadprzeciętne i szybkie.

Kolejna świetna recenzja FP:

Cytat:
Znowu oryginalnie

11bit Studio ma ewidentny talent do wdrażania nieszablonowych rozwiązań. 6 lat temu zaskoczyli graczy odwracając popularną formułę "tower defense" w grze "Anomaly: Warzone Earth". W 2014 podbili serca smutnym "This War of Mine". Teraz odkurzają gatunek gier, który lata świetności ma dawno za sobą, dodając mu niespotykanej dotąd głębi.

"Frospunk" to ponownie teatr trudnych decyzji, dotyczących ludzkiego życia. Wnikanie w życia społeczeństwa wydaje się ciekawe już samo w sobie. Ale to wbudowanie całości w dynamiczną, wciągającą i zrozumiałą strategię budowlaną oraz dodanie losowość przebiegu gry mnie ostatecznie przekonują. Gdyby 11bit poszło na łatwiznę i zamknęło opowieść w formie gry przygodowej, z powagą pokiwałbym głową oglądając kolejne trailery - ale finalnej wersji raczej bym nie odpalił.

gry.wp.pl/widzielismy-frostpun...

thumbright

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość