pixelg
PLAYWAY - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

28 29 30 31 32 33 34 35 36

PLAYWAY [PLW]

AKTUALNY KURS: 574,50 zł (+1,50%) 13-04-2021 16:49
aircanada15
126
Dołączył: 2014-12-15
Wpisów: 1 495
Wysłane: 8 lipca 2019 17:24:12 przy kursie: 189,00 zł
Według komunikatu Playway w czerwcu pobrano około 43 tys. kopi Car Mechanic Simulator na obie konsole.
Jak widać moje uwagi, że gra na PS4 sprzedaje się gorzej i większa baza nie ma tu prostego przełożenia nie były "czepianiem się".

krewa
krewa PREMIUM
346
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 7 847
Wysłane: 22 lipca 2019 11:56:46 przy kursie: 183,60 zł
PLAYWAY - analiza techniczna

Walor utkwił w konsolidacji, która przybiera kształty trójkąta zwyżkującego. Zmienność zanika, apeks zbliża się nieuchronnie. Jeżeli ruch miałby powstać w oparciu właśnie o trójkąt, do rozwiązania powinno dojść najpóźniej w połowie sierpnia. W tej sytuacji warto uważnie obserwować walor w oczekiwaniu na początek istotniejszego ruchu cenowego. Szczególną uwagę zwróciłbym na dwa wskaźniki - ATR i DMI. Linia tego drugiego zanurzyła się bowiem w strefę niskich wartości i jej zwyżka ułatwi znacząco wychwycenie początku kolejnego impulsu.

kliknij, aby powiększyć

goldsm
2
Dołączył: 2018-07-17
Wpisów: 67
Wysłane: 2 sierpnia 2019 10:58:58 przy kursie: 180,20 zł
Mamy wyjście z trójkąta dołem? Jeśli tak, jaki zasięg?


anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
191
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2008-10-24
Wpisów: 10 553
Wysłane: 30 września 2019 22:22:28 przy kursie: 188,40 zł
Walmart of gaming – omówienie sprawozdania PlayWay po II kw. 2019 r.

Spółka kierowana przez Krzysztofa Kostowskiego pokazała w II kw. rekordowe wyniki i przebiła rynkowy konsensus. Przychody wyniosły 29,9 mln zł, co oznacza wzrost o 4,6 mln zł (18 proc.) r/r i 12 mln zł (67 proc.) kw/kw. Teoretycznie kwartał bezpośrednio porównawczy stanowił wysoką bazę, bo w II kw. 2018 r. spółka pokazała światu Agony i najlepiej się sprzedającą grę w historii PlayWay czyli House Flippera. Jednak spółka miała argumenty w postaci serii premier – wysoko pozycjonowanego Uboat (29,99 USD), dość drogiego DLC do House Flipper’a (14,99 USD), Cooking Simulator, Diesel Brothers, czy w końcu konsolowej odsłony Car Mechanic Simulator 2018.


kliknij, aby powiększyć


PlayWay jako jedna z nielicznych spółek pokazuje okresowo wolumeny sprzedaży i relacje z premier swoich gier. To znakomicie ułatwia szacowanie wyników. Już z raportów po debiutach Uboat, czy Cooking Simulator było wiadomo, że przychody będą niezłe – w ciągu 72 godzin od premiery pierwsza z gier sprzedała się w 53 tys. kopii, druga w 55 tys. egzemplarzy. Dla porównania w takim samym czasie Gold Rush znalazł 44 tys. nabywców, a CMS18 w ciągu 96 godzin 75 tys. Na bazie raportów z połowy marca, początku czerwca i połowy września można próbować szacować wolumeny sprzedaży wiodących gier wydanych w 2018 czy 2017 r. W związku z tym, że to tylko pewien szacunek wynik może się różnić, ale błędy nie powinny być wysokie.

Dodatkowo na bazie cen w sklepie Steam i korekt (pomniejszenie o VAT, regionalny rozkład cen, promocje i prowizja Steam) można szacować przychód z kopii dla spółki i w konsekwencji przychody. W tym miejscu warto dodać, że w przypadku Car Mechanic Simulator na X1 i PS4 spółka podała kwotę sprzedaży brutto, którą należy rozumieć jako wartość sprzedaży gry, czyli przed pomniejszeniem o podatki i prowizje dystrybutora.

Z takiego zestawienia wynika, że najważniejszym tytułem wcale nie była któraś z gier premierowych, ale stary dobry CMS – łączne wygenerowane przychody mogły wynieść ok. 6,6 mln zł, z czego konsole mogły dać około 3,1 mln zł. Uboat i Cooking Simulator wygenerowały dość podobny obrót. Pierwszy z nich miał nieco niższy wolumen, ale zrekompensowała to z nawiązką wyższa cena na półce.


kliknij, aby powiększyć


Z prostych szacunków można wnosić, że 3 starsze pozycje plus premiery dały łącznie 26,3 mln zł przychodów, co już samo w sobie oznaczało rekordowy kwartał. Dodatkowe 3 mln zł z ogonem przypada na pozostałe pozycje łącznie z grami mobilnymi (w tym pobranym do tej pory 18 mln razy Car Mechanic Simulator).

PlayWay jest bardzo często tylko wydawcą gier, co u niektórych mogło budzić pewne obawy o poziom tantiem dla deweloperów. W przypadku Uboat deweloperem gry było wewnętrzne studio, któremu należy się 12 proc. zysków z gry. W przypadku Cooking Simulator grę napisała spółka zależna Big Cheese Studio, w której PlayWay posiada 69,63 proc. udziałów i konsoliduje ją metodą pełną.
Innymi słowy obciążenia z tytułu rozliczania tantiem w tym kwartale raczej wysokie być nie powinny i chyba faktycznie nie były, ale do tego wrócimy za chwilę.
W tym miejscu przypomnę, że spółka prezentuje rachunek wyników w układzie porównawczym i pokazuje w kosztach wszystkie wydatki poniesione w okresie, a więc także te dotyczące pisanych obecnie gier. W celu zachowania zasady memoriałowej i uniknięcia wpływu tych kosztów na wynik koryguje się przychody netto ze sprzedaży o zmianę stanu produktów, czyli koszty pisania gier nie będących jeszcze w sprzedaży. Oczywiście po rozpoczęciu sprzedaży koszty pisania zmniejszają zmianę stanu produktów, w związku z czym prezentowana liczba stanowi sumę korekt: in minus z tytułu rozliczania kosztów gier w sprzedaży i in plus z tytułu kapitalizacji wydatków na obecnie pisane gry. Zmiana stanu produktów w II kw. wyniosła 3 mln zł, co oznacza, że spółka poniosła o taką kwotę więcej wydatków na produkcję nowych gier niż rozliczyła z już sprzedawanych.

Koszty operacyjne zamknęły się kwotą 9,7 mln zł, co oznacza wzrost o 29 proc. r/r i w zasadzie stały poziom względem poprzedniego kwartału (-4 proc.). Największą pozycję kosztową stanowiły usługi obce - 6,2 mln zł (+0,5 mln zł r/r, +0,1 mln zł kw/kw). Jak widać pomimo premiery 4 pozycji obciążenia z tytułu pozycji w której znajdziemy między innymi marketing i tantiemy pozostały dość stabilne. W ujęciu r/r urosły koszty wynagrodzeń (+17 proc.), ale największa różnica powstała na pozostałych kosztach - +1,15 mln zł.

PlayWay zamknął II kw. wynikiem operacyjnym na poziomie 23,3 mln zł, czyli 4,6 mln zł (24 proc.) wyższym r/r. i 10,9 mln zł (88 proc.) wyższym kw/kw. W linii finansowej było spokojnie, podobnie jak w linii fiskalnej – efektywna stopa podatkowa wyniosła 16 proc. PlayWay pokazał ostatecznie 19,5 mln zł zysku netto, przy czym należy nadmienić, że akcjonariuszom spółki przysługuje tylko 16,5 mln zł, natomiast pozostała kwota przypada choćby na innych akcjonariuszy Big Cheese Studio, czy Frozen District. Warto o tym pamiętać jeśli patrzymy na wskaźniki.


kliknij, aby powiększyć


Skoro mieliśmy najlepszy kwartał w historii spółki, to nikogo nie powinien dziwić fakt, że mamy też dodatnie przepływy operacyjne – 8,4 mln zł. W relacji do wyniku netto nie jest to kwota duża, ale związane jest to z dwoma czynnikami. Po pierwsze mocno wzrosły należności (7,3 mln zł), prawdopodobnie w związku ze sprzedażą konsolową – Sony, Koch czy Microsoft rozliczają się później niż Steam. Po drugie mamy wydatki na produkcję kolejnych gier, które spółka prezentuje w działalności operacyjnej jako zwiększenie stanu zapasów. W przepływach operacyjnych mamy 2,6 mln zł wpływów z tytułu sprzedaży aktywów finansowych – udziałów w pozostałych jednostkach. Czym dokładnie są nie potrafię powiedzieć ze 100 proc. pewnością, ale prawdopodobnie chodzi o sprzedaż akcji Duality SA do inwestora. Prawdopodobnie to szykowanie tego podmiotu pod debiut na NC. PlayWay oczywiście nabywał udział w innych spółkach, ale nie były to znaczące kwoty.


kliknij, aby powiększyć


Największe zmiany w bilansie zaszły w należnościach (wzrost z 6,1 mln zł na koniec I kw. do 13,4 mln zł) i poziomie gotówki (85,7 mln zł vs. 94,2 mln zł), ale to co chyba najważniejsze dla inwestorów to poziom zapasów. Produkcja w toku wzrosła względem stanu na koniec poprzedniego kwartału o 2,8 mln zł (16 proc.), natomiast produkty gotowe o 0,5 mln zł (25 proc.). Spółka nie informuje, czy zapasy rozlicza w taki sposób w jaki mówi wprost UOR (z zerową marżą do pokrycia kosztów), czy metodą naturalną, ale patrząc na wzrost pozycji i sukcesy premier można dojść do wniosku, że to raczej metoda naturalna, choć pewności takiej nie ma. Nie ma, bo Code Horizon miało na zapasach na koniec 2018 r. prawie milion skapitalizowanych wydatków na produkcji w toku, a patrząc na sprzedaż tego tytułu przychody mogły nie pokryć wydatków na napisanie gry co dałoby wzrost pozycji. Nie wykluczone, że przez przychody przeszły też mniejsze tytuły, których spółka nie ujawnia wprost.

Ważniejsze jednak, że rośnie produkcja w toku, bo tak naprawdę oznacza to, że za chwilę będzie więcej gier, albo będą większe, choć ten drugi przypadek jest mniej prawdopodobny – PlayWay sparzył się na Agony i Phantom Doctrine.


kliknij, aby powiększyć


Suma zysków akcjonariuszy jednostki dominującej za ostatnie 4 kwartały wynosi niecałe 45 mln zł, co przy kapitalizacji na poziomie 1,2 mld zł oznacza dla mnie oczekiwanie co najmniej podwojenia wyników w przewidywalnej przyszłości. Czy to może się udać? Patrząc na dotychczasową historię raczej tak. Przed rokiem zysk na tym poziomie po korekcie o efekt utraty kontroli nad Creative Forge wynosił około 29 mln zł. Mamy więc przez rok wzrost o 50 proc. Wystarczy takie tempo utrzymać w przyszłości :)


>> Wyceny automatyczne są tutaj

Powyższa treść przez 365 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.
Edytowany: 1 października 2019 10:34

quake
quake PREMIUM
2
Dołączył: 2009-09-23
Wpisów: 67
Wysłane: 7 listopada 2019 22:23:42 przy kursie: 176,40 zł
Proszę o aktualizację analizy technicznej spółki. Z góry dziękuję.

krewa
krewa PREMIUM
346
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 7 847
Wysłane: 12 listopada 2019 09:51:42 przy kursie: 172,00 zł
PLAYWAY - analiza techniczna na życzenie


W przypadku notowań spółki Playway mamy do czynienia z rozbudową korekty spadkowej. Podaż przełamała linię wzrostów, wyznaczając tym samy kierunek poruszania się cen na najbliższe tygodnie. Obronnej reakcji kupujących spodziewałbym się najwcześniej w strefie 168-169,50 zł, gdyż na chwilę obecną z uwagi na obowiązujące zalecenia sprzedaży gracze nie mają powodów do angażowania się po stronie kupna.
Utrata wspomnianego wsparcia otworzyłaby drogę do dalszej rozbudowy korekty z ryzykiem zejścia do poziomu 150 zł.


kliknij, aby powiększyćPowyższa treść przez 21 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.

Daimyo
0
Dołączył: 2013-03-08
Wpisów: 95
Wysłane: 3 grudnia 2019 21:36:34 przy kursie: 206,50 zł
Świetne wyniki za Q3, przebicie historycznych szczytów na kursie, a tu taka cisza ?Anxious

krewa
krewa PREMIUM
346
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 7 847
Wysłane: 8 stycznia 2020 10:27:21 przy kursie: 246,00 zł
PLAYWAY - analiza techniczna na życzenie


Kurs akcji spółki kontynuuje nadrzędny trend wzrostowy, ale na ostatnich sesjach widać tak zwane walenie głową w sufit - walor nie może sobie poradzić z poziomem 248 zł. Wskaźniki techniczne sygnalizują możliwość wystąpienia lokalnego przesilenia. RSI kreśli negatywną dywergencję, ale ponieważ wszystko odbywa się w strefie sygnalnej, to nie jest jeszcze mocny sygnał. Linia ADX wyrwała się z objęć kierunkowych, co również najczęściej poprzedza ukształtowanie lokalnego szczytu. Na dodatek malejący z sesji na sesję wolumen informuje o zmęczeniu popytu i ostrzega przed możliwą korektą. Mocne strefy wsparcia zaznaczyłem na wykresie niebieskim cieniem.


kliknij, aby powiększyć


Powyższa treść przez 21 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.

BigLot
BigLot PREMIUM
0
Dołączył: 2011-01-06
Wpisów: 348
Wysłane: 17 stycznia 2020 09:12:25 przy kursie: 276,00 zł
Myślicie, że PLAYWAY dostanie po dupie przez ten zjazd na CDR? Nie wiem czy nie sprzedać części pozycji do momentu, aż się trochę uspokoją spadki na CD Projekt.
Albo czas albo pieniądz. ...

Daimyo
0
Dołączył: 2013-03-08
Wpisów: 95
Wysłane: 11 lutego 2020 14:36:39 przy kursie: 374,00 zł
Wszyscy wieszczą spadki a tu jak na złość ciągle do góry...


krewa
krewa PREMIUM
346
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 7 847
Wysłane: 27 lutego 2020 22:22:07 przy kursie: 319,50 zł
PLAYWAY - analiza techniczna na życzenie


Walor w długoterminowym trendzie wzrostowym, w trakcie korekty spadkowej. Oscylatory przez dłuższy czas sygnalizowały wykupienie waloru, ale nie kreśliły negatywnych dywergencji, w związku z czym wstrzymałbym się z wieszczeniem definitywnego zakończenia wzrostów. Przynajmniej na tę chwilę nie ma do tego podstaw.
Korekta jednak może sprowadzić notowania w okolice długoterminowej średniej - w przeszłości t właśnie tam popyt skutecznie interweniował, powstrzymując kurs akcji przed rozwinięciem odreagowania.


kliknij, aby powiększyć


Powyższa treść przez 21 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.

krewa
krewa PREMIUM
346
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 7 847
Wysłane: 8 kwietnia 2020 09:32:48 przy kursie: 339,50 zł
PLAYWAY - analiza techniczna na życzenie


W poprzedniej analizie technicznej zwracałem uwagę na brak przesłanek ku definitywnemu zakończeniu wzrostów oraz na spore szanse aktywacji popytu w okolicy długoterminowej średniej. Tak też się stało i notowaniom spółki w odreagowaniu niewiele zabrakło do sięgnięcia poziomu historycznego szczytu.
Na wczorajszej sesji wykres oszpeciła formacja zasłony ciemnej chmury i dzisiejszy dzień będzie walką o konfirmację lub negację tego negatywnego układu. Wnioski można będzie wyciągnąć po zakończeniu sesji.
Trend nadrzędny nadal nie jest zagrożony, najbliższych wsparć upatrywałbym na poziomach 280 i 243 zł.

kliknij, aby powiększyć


Powyższa treść przez 21 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.

gienek_majonez
0
Dołączył: 2008-12-21
Wpisów: 24
Wysłane: 2 maja 2020 09:57:56 przy kursie: 425,00 zł
7 kwietnia na Stockwatchu był wywiad z Prezesem
www.stockwatch.pl/czat-inwesto...

Na końcu Prezes rozdaje 5 kluczy do gry dla autorów najlepszych pytań, jedno przypada dla
Cytat:
High-Tech (pytanie: jakie spółki z grupy PLW będą debiutować na giełdzie w ciągu najbliższych 12 miesięcy)

ale w treści czatu nie znajdziemy ani pytania ani odpowiedzi, jak to?

krewa
krewa PREMIUM
346
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 7 847
Wysłane: 2 maja 2020 10:14:41 przy kursie: 425,00 zł
W trakcie czatu zazwyczaj pytań jest na tyle dużo, że z uwagi na ograniczenia czasowe nie ma możliwości udzielenia odpowiedzi na wszystkie z nich. W relacji widzisz zapis pytań, na które padła odpowiedź, nie widzisz natomiast wszystkich zadanych pytań,

High-Tech
0
Dołączył: 2011-06-13
Wpisów: 176
Wysłane: 2 maja 2020 18:38:19 przy kursie: 425,00 zł
gienek_majonez napisał(a):
7 kwietnia na Stockwatchu był wywiad z Prezesem
www.stockwatch.pl/czat-inwesto...

Na końcu Prezes rozdaje 5 kluczy do gry dla autorów najlepszych pytań, jedno przypada dla
Cytat:
High-Tech (pytanie: jakie spółki z grupy PLW będą debiutować na giełdzie w ciągu najbliższych 12 miesięcy)

ale w treści czatu nie znajdziemy ani pytania ani odpowiedzi, jak to?

ale ja takie pytanie zadałem naprawdę, to jest fakt. A swoją drogą miała być dla mnie nagroda w postaci Uboat'a i gdzie ona jest...???

brutalp
brutalp PREMIUM
2
Dołączył: 2011-01-01
Wpisów: 77
Wysłane: 2 maja 2020 18:45:20 przy kursie: 425,00 zł
Jeśli można prosić to czekamy na omówienie raportu :)

szco
szco PREMIUM
18
Dołączył: 2020-04-18
Wpisów: 88
Wysłane: 8 maja 2020 14:10:30 przy kursie: 408,00 zł
Podbijam prośbę o omówienie raportu.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
191
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2008-10-24
Wpisów: 10 553
Wysłane: 8 maja 2020 23:51:54 przy kursie: 408,00 zł
Będzie w przyszłym tygodniu. Muszę się najpierw uporać z Ciechem

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
191
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2008-10-24
Wpisów: 10 553
Wysłane: 10 maja 2020 18:23:50 przy kursie: 408,00 zł
Konsolowy gamechanger - omówienie sprawozdania finansowego PlayWay po IV kw. 2019 r.
Uwaga! Pełna treść wpisu zarezerwowana jest dla osób posiadających abonament i stanie się ogólnodostępna dnia 10-05-2021 18:23:50.

Zamiast czekać, zamów abonament, a uzyskasz natychmiastowy dostęp do wszystkich treści i narzędzi serwisu.

(Liczba znaków: 13388)


>> Wyceny automatyczne są tutaj
>> Więcej analiz najnowszych raportów finansowych jest tutaj
Edytowany: 12 maja 2020 20:46

Skimixa
Skimixa PREMIUM
16
Dołączył: 2012-05-19
Wpisów: 275
Wysłane: 10 maja 2020 19:44:59 przy kursie: 408,00 zł
Czy można oszacować ile przyniesie oszczędności ip box w 2020?

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
28 29 30 31 32 33 34 35 36

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,833 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +156,86% +31 371,74 zł 51 371,74 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d