pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

brutalp

brutalp

Ostatnie 10 wpisów
a co się stało z ofertą DeGenerals?

Na ile szacujecie poziom zwrotów? 10-12%?

Stratę można rozliczać przez 5 lat z tego co kojarzę.

Często jak firma robi ABB poniżej ceny rynkowej, to słychać, że instytucje mają lepiej niż indywidualni. Tutaj wszyscy mogli kupić poniżej ceny rynkowej (kurs obecnie jest dalej powyżej ceny 200 zł z SPO) i też jest źle Think

Poczekajmy na wyniki za Q4 i możliwe wejście spółki do indeksu mWig40 w marcu 2021 :)

Mówisz o tym?

Cytat:
Owner estimations
509,340 .. 1,528,020 based on review

Jest aktualizacja danych Sensor Tower :)

Cytat:
Total Ten Square Games mobile app revenue in November 2020 was $9m, including $4m for iOS apps and $5m for Android apps. Total mobile app downloads for Ten Square Games was 3m, including 300k iOS app downloads and 3m Android app downloads. Ten Square Games has a total of 22 apps, including 8 iOS apps, and 14 Android apps. Their top grossing app last month was Fishing Clash and their most downloaded app was Fishing Clash.

sensortower.com/android/publis...

Prezes powiedział, że patrzy na spółki na giełdzie amerykańskiej i tam rzeczywiście zdarza się, że firma płaci dywidendę, robi skup akcji (jeszcze niektóre firmy się na to zadłużają jak np. Boeing :D ) i robi emisje akcji :)

W Polsce jest to raczej niespotykane :)

Ktoś śledzi spółkę i zna ją lepiej?

Szczepionka będzie musiała być transportowana w temperaturze minusowej i tutaj Berling może skorzystać jako producent i dystrybutor chłodni

Ciekawy jest stan środków pieniężnych, który wynosi 91% kapitalizacji (środki pieniężne: 63 mln zł, kapitalizacja: 69 mln zł)

KrisPier napisał(a):
DOTACJA NA BUDOWĘ CENTRUM B+R [INFO]
1. Tytuł projektu
Budowa Centrum Badawczo Rozwojowego w celu opracowania innowacyjnych środków dezynfekcyjnych jako strategiczny element rozwoju spółki Krynica Vitamin.
2. Planowanefinansowanie
Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014 - 2020
Priorytet 2: Wsparcie otoczenia i potencjału przedsiębiorstw do prowadzenia działalności B+R+I
Działanie 2.1: „Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw” PO IR
„Dotacja na infrastrukturę do zwalczania COVID-19”
KONKURS 2/2.1/2020)
3. Cel projektu
Celem projektu jest budowa Centrum Badawczo Rozwojowego w celu opracowania innowacyjnych środków dezynfekcyjnych jako strategiczny element rozwoju spółki Krynica Vitamin S.A.
Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe urządzenie do napełniania tub w zakresie 30 ml do 250 ml

Skąd ta informacja? Poza stockwatch'em i forum bankier nie widzę tej informacji (źródłowej) w Internecie?

Czy dobrze rozumiem, że jeśli gra kosztuje 25 dolarów i sprzedaje się tylko za te 25 dolarów (pomijamy dystrybucje geograficzną), a VAT 10% (btw. jaki VAT można przyjąć dla sprzedaży globalnej?), to przychód Steama to 22,5 dolarów?

10 mln dolarów : 22,5 = ok. 444k kopii. W tylu sztukach musiałaby się sprzedać gra po 25 dolarów by przejść na prowizję 25 % na steamie?

Generalnie polityka programów motywacyjnych jest całkiem normalna. Wszystko zależy jak duży będzie ten program (na jaki okres) i jakie będą założenia umożliwiające otrzymanie / zakup po niskiej cenie akcji przez pracowników.

W spółce dużo się dzieje:
-Drug Dealer Simulator sprzedał się w ponad 100k kopii
-Utworzono spółkę True Games z raperami Małolat i Sokół, która ma zająć się produkcją gier o tematyce ,,ulicznej"
-Drug Dealer Simulator ma zostać wydany w wersji na VR

Czy ja dobrze widzę, że XTB ma 731 mln zł własnych środków pieniężnych (nie klientów) na koniec Q1 2020? :) Niedługo kapitalizacja będzie niższa niż ilość gotówki w spółce...

Jeśli można prosić to czekamy na omówienie raportu :)

Cytat:
Gra 112 Operator po 72 godzinach od premiery na platformie Steam została sprzedana w ilości ponad 20,5 tys. sztuk w kanałach online - podał producent i wydawca gier komputerowych Games Operators.

Cytat:
Spółka podała, że łączny koszt wytworzenia i marketingu gry (po odjęciu środków otrzymanych z dotacji Gameinn) nie przekroczył 0,9 mln zł i został zwrócony w 95 proc. w przeciągu trzech dni sprzedaży w sklepie STEAM.

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Uważacie to za dobry wynik?

Moderator:
podmieniono link na wewnętrzny

Dzisiaj Pan Prezes Krzysztof Kostowski podczas webinaru dla Strefa Inwestora mówił, że Playway przeważnie pobiera symboliczne 1% za bycie współwydawcą :)

Ktoś orientuje się ile % z ceny Drug Dealer Simulator może mieć dla siebie spółka? Na pewno trzeba zapłacić prowizję dla Steam (30%), podatek oraz % od zysku dla deweloperów.

Pytanie czy będą mogli wziąć wakacje kredytowe. Leasingodawcami nie są polskie banki, a międzynarodowe podmioty np. SASOF IV (A2) AVIATION IRELAND czy Wells Fargo Trust Company, N.A. (podmioty z ich sprawozdania finansowego).

Zastanawiam się czy po prostu umowa na leasing samolotu nie została podpisana kilka miesięcy temu i teraz po prostu nie mogli się z niej wycofać nie płacąc kar za to...

23 marca będzie publikacja raportu rocznego. Ktoś pokusi się na jakieś prognozy? :)

Myślicie, że koronawirus będzie miał znaczący wpływ na IMS?

Prośba o dopisanie do listy.

Mój wybór to Votum - wierzę, że spółka dużo zarobi na ,,gorączce" frankowej :)

Ciekawa analiza, dziękuję :)

Jeśli chodzi o ceny paliwa, to ryzyko zmiany cen jest po stronie biur podróży, które płacą Enter Air opłatę za miejsce + dopłatę za paliwo. Oczywiście wysokie ceny paliwa mogą w długim terminie doprowadzić do podwyżek cen wakacji, co może wpłynąć na spadek popytu na loty czarterowe.

Na żadnym rynku nie współpracowaliśmy z biurem podróży Thomas Cook — mówi „Rzeczpospolitej" dyrektor generalny tej spółki Grzegorz Polaniecki. - Upadłość tak dużego podmiotu spowoduje zmiany na światowym rynku turystycznym. Część turystów przejmą nasi zagraniczni partnerzy, dlatego uważamy, że dla nas także będzie to szansa na rozwój. Widzimy też zapotrzebowanie na dodatkowe loty, które mają pomóc w powrocie turystów z wakacji.

www.rp.pl/Lotnictwo/309249924-...

Bierze się więcej paliwa, ale przecież się go nie spala (może troszkę więcej, bo samolot jest cięższy). To jest rezerwa, która zawsze musi być :)

O Enter Air ostatnio głośnie medialnie. 2 newsy z dzisiaj:

www.pb.pl/nie-ma-dziury-po-sma...

www.pasazer.com/news/40635/ent...

,,za cenę, którą my chcemy zapłacić, oni nie chcą sprzedać, a rok później bankrutują" Czyżby Prezes mówił o Small Planet? hello1

Też chciałbym się zgłosić do konkursu. Prośba o zakup Enter Air - rozwój turystyki, upadek Small Planet, nowe samoloty Boeing 737 MAX 8.

Liczba samolotów rośnie:

,,Aktualnie spółka posiada 19 samolotów typu 737-800, a w najbliższych dniach do floty dołączy pierwszy samolot Boeing 737 MAX 8, który rozpocznie regularne loty w barwach Enter Air w grudniu 2018 r."

Link

Można prosić o omówienie raportu za Q3? :)

Można poprosić o analizę raportu za H1 2018?

W temacie przejęć coś się wyjaśniło :)

IMS chce przejąć firmę...

Można prosić o omówienie raportu rocznego za 2017 rok? :)

Czy można prosić o analizę raportu?

Czy można prosić o omówienie sprawozdania finansowego za 2015 rok?

Ze spółki płyną pozytywne wieści, wczoraj zostało ogłoszone dofinanasowanie PARPu
link

a jeszcze wcześniej zostały ogłoszone wyniki za rok obrotwy. Zysk netto wzrósł z 13 na 361 tysięcy, a przychody zostały zwiększone do 1,6 mln ( wzrost o 70%)link

Kurs jednak cały czas w granicach 70-80 groszy.

Mam pytanie odnośnie skupu. Czy oznacza on, że Krakchemia skupi do 1 mln akcji po 10,20 zł czy po jakiejś innej cenie ?

czy poszło jakieś info na rynek ? czy wzrost o 9% bez powodu ?

Logintrade to firma, która jest w drodze na NewConnect, spółka zarabia na dzierżawieniu oprogramowania firmom realizującym zakupy biznesowe, grupą docelową dla Logintrade są duże przedsiębiorstwa, głównie produkcyjne, w których zakupy stanowią istotny udział w strukturze kosztów.

www.tvncnbc.pl/logintrade-w-dr...

Wchodziliście w to ? Ktoś coś więcej może powiedzieć ?

Cytat:
Witam ma pytanie.
Jestem studentem nigdzie nie pracuje, w tamtym roku rozliczałem PIT z gry na giełdzie, i mam takie pytanie czy jeżeli w tym roku (2011) nie sprzedawałem żadnych akcji tylko trzymałem trochę akcji kupiony wcześniej i dokupiłem pod koniec roku to czy muszę robić jakieś zeznanie podatkowe?

Jeśli twój dom maklerski nie przysłał ci roboczego pitu 8c, to nic nie musisz robić. Jeśli nic nie sprzedawałeś w roku 2011 to wydaję mi się ,że nie musisz się rozliczać.

Cóż, spółka się rozwija organicznie, ostatnio było info o przejęciu 24 punktów sprzedaży Abitela, nagroda jak najbardziej zasłużona.

Polecam ci książke Podstawy Ekonomii- Roman Milewski, Eugeniusz Kwiatkowski. Czyta się bez polotu, jest raczej by zrozumieć podstawowe zjawiska jak inflacja, bezrobocie, proces ustalania się cen, itp.

Też, pożyczyłem pieniądze od matki na gre na giełdzie, lecz przed tym zainteresowałem się jak to wygląda ze strony podatkowej.

O ile dobrze pamiętam, w grupie zerowej ( bardzo bliska rodzina) darowizny do kwoty 9637 zł, nie musisz nigdzie zgłaszać, nie ma też podatku.
Powyżej tej kwoty, darowizna musi być dokonana jako przelew( nie mogą rodzice dać ci 20k w gotówce) i ta darowizna musi być zgłoszona do Urzędu Skarbowego w terminie do 6 miesięcy od momentu jej wystąpienia. Wtedy również nie ma żadnego podatku od darowizny.

Jeśli mineło już 6 miesi, to albo możesz liczyć że US się tego nie przeczepi albo przejdź się tam i jakoś spróbuj to załatwić. :)

Pokusiłby się ktoś z analityków SW o analize raportu półrocznego? :)

Dokładnie, poprostu wierze że mam w portfelu solidne spółki. Horyzont inwestycyjny wynosi conajmniej 3 lata. Do tego co roku dojdzie jakaś dywidenda ( Eurotel w tym roku wypłacił 1,40 zł przy obecnym kursie 12,91 zł, Radpol też tam coś wypłaca). Co kwartał mam zamiar czytać raporty spółek i tyle.

Zestawienie portfela:

EUROTEL -22,38%
KRAKCHEMIA -22,39%
RADPOL -26,41%
ZPUE -34,74%

Jak widać w portfelu czerwień, lecz nie sprzedaje akcji gdyż mój horyzon inwestycyjny w tych spółkach wynosi conajmniej 3 lata. Nawet jeśli w tym czasie wiele do góry nie pójdą, zawsze zostaje dywidenda.

Najgorsze co może być w czasach bessy to brak pieniędzy, wtedy gdy trzeba sprzedać część akcji na bieżące potrzeby. Dlatego zawsze staram się mieć trochę oszczędności w gotówce, by w razie takich sytuacji jak obecna nie być zmuszony do sprzedaży akcji...

Przeglądając analizę fundamentalną jednej spółki zauważyłem że stopa dywidendy przeważnie się różni( w zależności od obecnego kursu) i nie mówię tutaj tylko o dywidendzie za ten rok ale także za poprzednie. Mam postulat by stopę dywidendy ustalać w dniu ustalenia prawa do dywidendy i by później ta stopa się nie zmieniała. Uważam ,że obecny stan powoduje pewne zamieszanie i nie pozwala na porównanie historycznych stóp dywidend.

Dla przykładu 14 lipca 2009 roku ( ostatni dzień przed odcięciem praw do dywidendy KGHM kosztował 78,95 zł. Dywidenda wyniosła 11,68zł, co daje stopę dywidendy na poziomie 14,79%. Lecz system liczy stopę dywidendy od obecnej ceny i wynosi ona 6,25%.

Liczę ,że ekipa Stockwatcha przemyśli moją propozycje.

Oj coś ostatnio spadki na giełdzie, lecz jednak nie martwie się bo spółki mam zamiar trzymać długoterminowo.

Zestawienie portfela:

685 akcji- EUROTEL -1,26%
1950 akcji- KRAKCHEMIA -7,49%
450 akcji - RADPOL -4,33%
11 akcji - ZPUE -7,44%

Ostatnio nawet pozytywny artykuł o Radpolu był, lecz kurs nie poszedł do góry. Co się dzieje na MiŚ spółkach każdy widzi. Oby kryzys nie miał kształt litery W ...

Mam pytanie, które dotyczy franka. Jestem przekonany że poziom 3,30zł wzwyż jest kompletnie oderwany od rzeczywistości. W przeciągu 3 lat spodziewam się spadku conajmniej do 2,50 zł .Jakie produkty pozwalają mi zagrać przeciwko frankowi, oprócz forexu ( chyba nie nadaje się do gry w długim terminie) i lokat strukturyzowanych ( za małe zyski, za duże prowizje dla banku) ??

Cytat:
za gotówke z konta tylko chyba

napewno, miałem kiedyś taką sytuacje...

DM BZ WBK zaproponowało mi możliwość zamiany należności na gotówke za 0,3% wartości należności. Skorzystałem.

Według mnie wszystko sprowadza się do jednego założenia: czy monarcha potrafi dobrze zarządząć państwem. Jeśli tak jest to system idealny, jeśli nie to strach się bać...

142,50

Dawno nie pisałem, w międzyczasie zainwestowałem w KGHM z myślą o wysokiej dywidendzie. Kurs ostatnio ładnie poszedł do góry, także sprzedałem z 4,12 % zyskiem. Obecnie mam zmiar wejść w Eurotel. :)

Czy to nie dobrze że solidne spółki tak mocno spadają? Będzie okazaja by je atrakcyjnie kupić, oczywiście jeśli ktoś gra długoterminowa. No chyba że spadki wynikają z erozji zysków lub innych powodów ... Wydaje mi się że klimat do inwestycji jest coraz gorszy, jak się rozpocznie podnoszenie stóp procentowych za oceanem i w europie = korekta murowana. Nie zapominająć o restrukturyzacji długu Grecji która dobrze na giełdy nie wpłynie.

Zastnawiam się czy nie zainwestować w hydrobudowe. Sektor budowlany został ostatnio mocno przeceniony, nie znam dobrze AT ale tak jak analizowałem jest szansa na wybicie z trendu spadkowego...

Jak zarobią te 90 mln to wskaźnik C/Z będzie wynosił 10. Uważam że jest to bardzo dobry wynik i wtedy wycena była by atrakcyjna a nie usprawiedliwiona. Popatrzcie na inne spółki jakie mają wskaźniki C/Z.

Wkońcu udałem się na zakupy. W moim portfelu pojawiły się 2 nowe spółki.

Skład portfela:

Walor-ilość-cena zakupu:

ZPUE--- 11--- 168,85 PLN
RADPOL---450--- 9,92PLN
KRAKCHEMIA--- 1950---5,13PLN

W krakchemi podobają mi się wskażniki finansowe takie jak C/Z ok.8 , spółka w ostatnich kwartałach wykazuje znaczy wzrost zysków. Krakchemia zajmuje się handlem hurtowym artykułami chemicznymi w branżach: granulatów tworzyw sztucznych, folii opakowaniowych, itp. W ciągu ostatnich 3 miesięcy kurs wzrósł o 35%.Do tego jest niska kapitalizacja, niski free float, chęci wejśćia na rynek czeski.

Druga spółka to Radpol. Wydaje się nieco zapomniana przez inwestorów, ( niskie obroty). Radpol bardzo mi się podoba: rozwija się dosyć szybko organicznie, przejmuje inne podmity(Rurgaz), inwestuje. Naprawdę ładnie się rozwija. Radpol jest liderem w produkcji materiałów i produktów termokurczliwych z polietylenu. Wierzę że za kilka lat, będzie warta w miliardy zł

W obywdóch spólkach występują inwestorzy instytucjonalni, co zapewnia mnie że inwestuje w solidną spółkea, a nie jakiś przekręt.

Jeśli ktoś coś wie o spółkach , zapraszam do dzielenia sie przemyśleniami wave

@simek

To zobacz sobie zachowania kursów innych spółek w pierwszym dniu notowań bez dywidendy, czasami jest nawet wzrost w tym dniu. Tematem dywidend niedawno się interesowałem, trochę informacji na ten temat przczytałem, analizowałem wiele kursów spółek w dzień oddcięcia dywidendy i całkowicie się zgadzam z cytatem z wyborczej, zamieszczonym przezemnie.

Cytat:
Na rynku są często inwestorzy, którzy kupują akcje pod dywidendę. Kolejnego dnia po ustaleniu prawa do dywidendy wartość akcji jest pomniejszana o dywidendę. Oznacza to, że kurs na giełdzie powinien teoretycznie obniżyć się o wartość dywidendy, ale nie ma tu mowy o administracyjnej decyzji, ale działaniu zasad wolnego rynku. Korekta kursu nastąpi o tyle, o ile będą chcieli tego inwestorzy. Nie można wykluczyć sytuacji, gdy... cena pójdzie w górę, bo akurat cały rynek znajdzie się na fali wzrostowej i akcjonariusze zweryfikują swoją wycenę posiadanych papierów.

artykuł z wyborczej

w tym filmiku motywacyjnym, w 59 sekundzie, przypadkiem bolid Kubicy się nie pojawia? Angel

brutalp CRM 5 KCH 5

Mozolne szukanie spółek do portfela... Dosyć dużo czasu to zabiera. Szukam spółek raczej mniejszych, osiągających zysk, z dobrym ratingiem i oczywiście perspektywami na przyszłość.

Mam kilka takich spółeczek na oku, jak coś kupię, oczywiście poinformuje :)

60,30

Witam, o swojej indywidualnej kronice giełdowej myślałem już od dawna. Zawsze jednak uważałem że jeszcze jestem zbyt dużym laikiem jeśli chodzi o giełdę by ją założyć. Dzisiaj jednak zdałem maturę ustną z języka polskiego , jestem bardzo szczęśliwy i postanowiłem ową kronikę założyć.

Chciałbym zacząć od napisania o moich początkach na GPW. Wydaje mi się że zacząłem tak jak każdy laik powinien zacząć czyli jakieś giełdowe symulacje. Na moim koncie na gragieldowa.pl figuruje data 2007-12-03. Początki patrząc z dzisiejszej perspektywy były śmieszne. Kupowałem spółki których kojarzyłem nazwy, było to bardziej miotanie się po giełdzie niż wirtualne inwestowanie. Używałem i do dzisiaj używam portfela na grze giełdowej do pewnych symulacji, by sprawdzić czy dobrą spółkę bym kupił, itp. Moja wiedza o giełdzie w owych czasach była przerażająca.

Prawdziwie inwestycje giełdowe zacząłem od założenia sobie rachunku maklerskiego w DM BZWBK. Data założenia rachunku to 25-03-2010. Jak można sobie obliczyć, ponad 2 lata grałem tylko na giełdzie wirtualnej. W tym czasie zwiększyłem swoją wiedzę, choć wtedy jeszcze giełda nie była moją pasją. Każdemu początkującemu polecam na początek jakieś symulacje giełdowe! Początki inwestowania prawdziwymi pieniędzmi były nie aż tak bardzo interesujące. Inwestowałem małą kwotę. Kupiłem akcje kilku spółek i trzymałem. Prawdziwą przygodę z inwestowaniem zacząłem od stycznia tego roku. Otrzymałem wtedy większy kapitał( jak na standardy licealisty ). Odkryłem stockwatcha, startowałem w SIGG, zacząłem się interesować mocną giełda. Od początku lutego udało mi się zarobić 30%. Udało mi się wybrać dobre spółki. Na takich jak Optimus czy Cormay udało się zarobić po 50%( mogłem 100% lecz przy OPT nie wiedziałem wtedy co to jest stop loss przy CRM już wiedziałem i niestety dałem).

Wiem że w kronice giełdowej mam pisać o akcjach jakie posiadam a nie o historii, lecz pierwszy post chciałem temu poświęcić,
A co do akcji to obecnie jestem w trakcie przenoszenia pieniędzy między rachunkami maklerskimi w różnych dm. Dlatego wszystkie akcje sprzedaję, by otrzymać gotówkę.

Jedyna moja stała, długoterminowa pozycja to:

ZPUE 11 akcji zakupione po 168,55 PLN

Częstotliwość wpisów w wątku zastanawia...
Ostatnio zainteresowałem się tą spółką, patrze na wyniki finansowe i zauważyłem jedną niepokojącą rzecz - rentowność spółki. Przychody za 2010 to 1,132mld zł a zysk tylko 25 mln. Czym jest to spowodowane? Czy sama spółka czy cała branża jest tak nisko marżowa?

Wydaje mi się że uczelnie ekonomiczne lepiej przygotowują to pracy w szeroko pojętych finansach. Obecnie w polsce mamy 5 uczelni ekonomicznych: UE Wrocław, UE Poznań, UE Kraków, AE Katowice i SGH Warszawa. Śmiało można powiedzieć że SGH jest bezkonkurencyjna. Największe zarobki po studiach, najwyższy poziom i największe perspektywy. :)

Hej, nie sądzisz że wchodzenie w KGHM nie ma sensu? Spółka urosła już od dołku ponad 900%. Rozumiem ,że wierzysz w hosse na surowcach, ale KGHM np. po 250zł za akcje nie potrafie sobie wyobrazić.

41,88

uważam że będzie symboliczny wzrost rzędu 5,5% :)

Dzięki wielkie, pierwszy raz wziełem w tym konkursie udział i cóż, udało się.:)
Dla mnie giełda jest wielką zagadką, Cormay który od lutego 2009r urósł ponad 2000% dalej rośnie do góry... Pytanie gdzie jest limit w spółkach tak mocno idących w góre? Niektórzy mówią: ,, Sky is the limit" bounce

cóż to jeszcze nic...
Prognozują że będzie Wiedźmin 5 ,który zostanie wydany dokładnie w 2020 r. Sprzedanych zostanie 5,2mln egzemplarzy...

chyba DM BZWBK korzysta z wróżki :P

ostatnio zainteresowałem się tą spółką, branża perpsektywiczna( ZPUE napewno skorzysta na ogromnych planach inwestycyjnych polskiej energetyki), w 2010 r zanotowała 14,5 mln zysku.

Czy ktoś interesował się tą spółką? i może coś więcej o niej powiedzieć :)

Założyłem sobie "te dobre konto" w millenium. Wpłacam kase, dostaje karte, aktywuje ją, ide do sklepu, chce ją płacić.... transakacja odrzucona. Zastanawiam się co jest nie tak. Przypomniala mi się moja odpowiedź na pytanie: ,, Jaki chce mieć Pan limit płatości kartą" moja odpowiedź bez limitu. Jak się później dowiedziałem Pani ustaliła limit 0 zł....cheers

brutalp - OPT 5 CRM 5

ile wyjdzie dywidendy na jedną akcje?

W tym roku pierwszy raz się będe rozliczał z fiskusem, więc moje pytanie brzmi jak to zrobić? Dostałem już PIT-8c czy mam poprostu przepisać te same wartości do innego pita? Czy zanieśc ten pit-8c do us? Sorry za idiotyczne pytanie.

Z tego co wiem to kurs nie jest automatycznie ściany na następny dzień. Nie ma czegoś takiego że jeśli kurs wynosił 60 zł i była dywidenda 10 zł to następnego dnia kurs wynosi 50 zł. To rynek weryfikuję kurs i zdażają się sytuacje gdzie kurs nawet rośnie po ustaleniu prawa do dywidendy !!!

mógłbyś troche powiedzieć o ustalaniu przez dostawcę notowań kursu odniesienia, o co w tym mniej więcej chodzi?

co sądzicie o nowym koncie w millenium?

www.bankmillennium.pl/pl/klien...

wydaje się że konto jest całkowicie darmowe( oczywiście jeśli miesięczny wpływy przekroczą 1k), czy widzicie jakieś haczyki?

[ Mało ważne, że kurs odniesienia jest obniżany w dniu ustalenia p. do d., więc kurs nie będzie spadał w kolejnych dniach z powodu spadku wartości księgowej. ]

Ostatnio zaczełem się interesować tematyką dywidend i jednej rzeczy nie rozumiem. Czy kurs po wypłacie dywidenty automatycznie się zmniejsza o wartość dywidenty? np. akcje spółki kosztują 100zł i spółka wypłaca 10 zł dywidendy na akcje. Ustalenia prawa do dywidenty następuje w czwartek 19-stego, czyli by załapać się na dywidente musimy nabyc akcje w pon 16-stego. Czy 17-stego kurs akcji wystatrtuje z poziomu 90 zł? Czy ewentualnie rynnek będzie starał się zmienić kurs na 90 zł, bo tak by wynikało z księgowości ?A jak wiadomo rynnek nie jest w 100% efektywny i 17-stego sesja nie musi się zakończyć spadkiem o 10% ?

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 4 marca 2021 23:14:33
Liczba wpisów: 77
[0,02% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]
Punkty respektu: 1

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,959 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +155,99% +31 197,07 zł 51 197,07 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d