Huuuge jest spółką zarejestrowaną zgodnie z prawem amerykańskiego stanu Delaware. Wiąże się to zarówno z innymi niż w Polsce regulacjami, ale i pewnymi utrudnieniami w późniejszym handlu akcjami na giełdzie - wskazują uczestnicy rynku.
Przykładowo BM mBanku zaznaczył, że "jeśli zapiszesz się na akcje Huuuge, będziesz mógł nimi handlować tylko w mInwestorze i eMaklerze na komputerze. Nie kupisz ich i nie sprzedasz w aplikacji mobilnej ze względów regulacyjnych. Nie będziesz mógł też złożyć zlecenia telefonicznie i osobiście".
Powodem jest Regulacja S wydana na podstawie amerykańskiej ustawy o papierach wartościowych.
W przypadku obrotu akcjami spółek, które podlegają pod tę regulację, GPW wymaga z jednej strony złożenia odpowiedniej deklaracji przez brokera, a z drugiej - klient przy każdej transakcji kupna będzie musiał potwierdzać, że m.in. nie jest obywatelem amerykańskim ani nie kupuje papierów na rzecz obywatela amerykańskiego.
Ponieważ oświadczenie jest obszerne, a w przypadku zleceń telefonicznych musiałoby być każdorazowo odczytane przez maklera i potwierdzone przez klienta, prawdopodobnie również inne domy maklerskie ograniczą możliwości handlu akcjami Huuuge do zleceń za pośrednictwem internetu, gdzie klient przed kupnem akcji będzie musiał zatwierdzić okienko z oświadczeniem.
www.bankier.pl/wiadomosc/Huuug...