pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

MrBlue2

MrBlue2

Ostatnie 10 wpisów
Dzisiaj mamy przebicie 4,60 na wykresie 5 letnim.
oraz kurs przebił średnią roczną na poziomie 4,78

Wszystkie średnie 1ms, 3ms 6ms roczna 5 letnia są na plusie
wskaźnik zadłużenia 0,30 - niski
Altman AA+
średnie dzienne obroty 278 tys - spółka płynna

branża gazownictwo + fotowoltaika

Na Atlancie ładny wykres, średnie na plusie, rozsądna wycena.

Mimo, że spółki nie posiadam uważam, że to dobra inwestycja.

Zobaczymy jak sobie kurs poradzi sobie z okrągłą ceną 10 zł. Sporo ludzi lubi realizować zyski na poziomie okrągłych cen.

Nie jest fanem spółek z NC, główna bolączka to płynność.
Tutaj średnie dzienne obroty to 13k.

Nie podoba mi się wykres spółki.
Wzrost pod 8 zł a potem spadek na 3,50.
Jeśli chodzi o średnie to kurs jest poniżej średniej rocznej.
Zadłużenie 0,60 - wysokie
Jeśli chodzi o przejście na GPW to spółka nie spełnia kryterium FF ani kapitalizacji.

Może branża i spółka ciekawa, ale z mojej perspektywy spółkę odrzucam.

Spółka z Wig40 ładnym wykresem.
Branża która będzie w modzie.

Wiem, że nie jest tanio, ale technicznie ok.

Spółka z Wig40 ładnym wykresem.
Branża która będzie w modzie.

Wiem, wskaźnikowo drogo, ale technicznie ok.

Decora to spółka którą należało kupować w 2018 kiedy kurs był ok 10 zł. Wtedy spółka robiła skup akcji własnych, a insiderzy kupowali duże ilości akcji.

W drodze nauki warto zerknąć na wykres Decory i zobaczyć jak ta spółka budowała bazę i wzrosła z 10 zł na 30 zł.
Warto szukać spółek z podobnym wykresem jak Decora (ale w punkcie startu z 2018)

Co do Decory teraz sporo zależy czy spółka wejdzie do Wig80. podczas rewizji kwartalnej była na 2 miejscu rezerwowym. Wszedł Synektik i jest 1 rezerwową. Na Decorze niestety mały FF 17% spora kapitalizacja 315 mln, a średnie roczne obroty teraz są niskie - 83 tys.

a Konkurencja do wejścia do Wig80 spora.

Jak dadzą radę wskoczyć do Wig80 podczas rewizji rocznej trend wzrostowy będzie kontynuowany.

Dzisiaj rekord Wszech Czasówthumbright

Spółka z Wig80 którą obserwuje.

Kapitalizacja 92 mln FF 53%
Średnie roczne dzienne obroty 470 tys

Średnie
1ms 21,76
3ms 22,06
6ms 23,25
roczna 23,67
Altman BBB

Jak widać wszystkie średnie są na minusie.
Obawiam się, że w wynikach za IV kw mogą pojawić się odpisy.
Zaś ostatnio spółka zrobiła emisję akcji po 18,25 (nie jest entuzjastą spółek drukujących akcje).

Tutaj niewiadomą są wyniki za IV kw oraz czy spółka utrzyma się w Wig80. Istnieje też ryzyko nowej emisji akcji.

Spółka płynna i Wig80 zobaczy w którą stronę pójdzie kurs.

Mój kandydat do Wig80 w perspektywie roku.

Kapitalizacja 102 mln FF 44%
(obecnie w Wig80 -11 spółek ma kapitalizację poniżej 200 mln w tym 6 poniżej 100 mln)

Co prawda średnie roczne obroty tylko 372 tys
Zaś średnie obroty z ostatnich 6 miesięcy 599 tys
Średnie obroty z ostatniego miesiąca 234 tys

Podczas ostatniej rewizji kwartalnej Delko było na 4 pozycji rezerwowej do Wig80 (w grudniu do Wig80 wszedł Synektik czyli teraz 3 pozycja)

Tutaj sporo zależy od kursu i obrotów przed rewizją roczną w marcu.

Mój kandydat do Wig80 w perspektywie roku.

Kapitalizacja 195 mln spory FF 33%
(obecnie w Wig80 -11 spółek ma kapitalizację poniżej 200 mln w tym 6 poniżej 100 mln)

Co prawda średnie roczne obroty tylko 138 tys
Zaś średnie obroty z ostatnich 3 miesięcy 275 tys
Średnie obroty z ostatniego miesiąca 697 tys

Pytanie czy TFI Rockbridge chce wysypać się do zera?
Czy może zredukować pozycję do określonego poziomu?

Pozycja na Relpolu zajęta w zeszłym roku, jedyna moja obawa, że rynek może rosnąć a w tym czasie TFI Rockbridge będzie zasypywać wszelkie wzrosty.

Pożyczka do kwoty 6 mln na 5 lat dla przewodniczącego rady nadzorczej (ma 68% akcji) (na warunkach rynkowych kiedy stopy % koło zera)
Pożyczka jest dla spółki pana przewodniczącego. Zabezpieczenie pożyczki brak.

W kasie spółki 5,4 mln przy kapitalizacji 14 mln (po wynikach III kw)

Pozostawię to bez komentarzapuke_l

addison napisał(a):
Zatem mamy okazję kupować z rynku, skoro wezwanie blokuje ruch ceny.

Post napisany przy 84 groszach.

Dziękuje za podpowiedźsalute

To byłaby bardzo fajna spółka ... jeśli miałaby inny zarząd.

Którego działania nie budzą zaufania inwestorów.

Technicznie ok.

Dla mnie Pozbud to kandydat do Wig80 (za rok)

Obecna kapitalizacja Pozbudu to 115 mln duży FF.

Teraz na potencjalnym wylocie z Wig80 jest 10-12 spółek z czego 5 ma kapitalizację poniżej 100 mln

Technicznie poziom 20 zł jest bardzo istotnym wsparciem.

Informacja o sprzedaży znacznych pakietów przez 2 członków rady nadzorczej jest negatywna.

Zerknijmy na średnie
3 ms 23,17
6 ms 25,97
12 ms 22,99

Jak widać aktualny kurs jest poniżej wszystkich średnich.

Warto zerknąć na wykres
aktualny kurs 80 zł
Rekord Wszech Czasów 89 zł
(na wykresie tygodniowym 85,24)

Średnia 3ms 77,08
Średnia 6 ms 78,45
Średnia roczna 72,38
Średnia 5 letnia 63,77
Wskaźnik zadłużenia 0,46
Altman A-

Spółka zajmuje się pozyskiwaniem, przetwarzaniem i długotrwałym przechowywaniem komórek macierzystych pochodzących z krwi pępowinowej i innych tkanek popłodowych na zlecenie rodziców w ramach tzw. bankowania rodzinnego. PBKM świadczy także usługi w zakresie wytwarzania produktów leczniczych terapii zaawansowanej. Spółka prowadzi działalność w krajach Europy Środkowo-Wschodniej oraz południowej.

Spółka z Wig80 średni dzienny obrót 85 tys

Rodzaje konstrukcji portfeli akcyjnych stosowanych przez BM w Polsce

Portfel Amerbrokers
2 spółki po 15%
Reszta po 5 i 10%
Wychodzi 10-14 spółek

Portfel BOŚ
Waga max dla spółek z wig20 -8%
Dla pozostałych max 7%
Minimalna 1%
Wychodzi 18-22 spółki

Portfel BDM
Wagi spółek
12,5%
10%
7,5%
5%
Wychodzi 10-12 spółek

Rosną szanse TSGames wejścia do Wig20, większy FF i obroty.

Zarząd Ten Square Games S.A. ("Spółka") informuje, że w dniu 12 stycznia 2021 r. wpłynęło do Spółki zawiadomienie od akcjonariuszy Spółki - Macieja Popowicza oraz Arkadiusza Pernala ("Akcjonariusze") ("Zawiadomienie"), w którym Akcjonariusze poinformowali, że po złożeniu zawiadomienia rozpocznie się proces przyspieszonej budowy księgi popytu skierowany wyłącznie do wybranych inwestorów spełniających określone kryteria ("ABB"), którego celem będzie sprzedaż przez Akcjonariuszy nie więcej niż 710.436 zdematerializowanych akcji zwykłych na okaziciela Spółki, stanowiących nie więcej niż 9,78% udziału w kapitale zakładowym Spółki oraz reprezentujących nie więcej niż 9,78% ogólnej liczby głosów w Spółce ("Akcje Sprzedawane"), przy czym:
1.Maciej Popowicz oferuje do sprzedaży w ABB nie więcej niż 504.024 Akcji Sprzedawanych, stanowiących nie więcej niż 6,94% udziału w kapitale zakładowym Spółki oraz w ogólnej liczbie głosów w Spółce; a
2.Arkadiusz Pernal oferuje do sprzedaży w ABB nie więcej niż 206.412 Akcji Sprzedawanych, stanowiących nie więcej niż 2,84% udziału w kapitale zakładowym Spółki oraz w ogólnej liczbie głosów w Spółce.
WOOD & Company Financial Services, a.s. pełni rolę Wyłącznego Globalnego Koordynatora (ang. Sole Global Coordinator) w związku z ABB.
Zgodnie z Zawiadomieniem:
Rozpoczęcie budowania księgi popytu nastąpi niezwłocznie i może być zakończone w każdym czasie. Cena sprzedaży Akcji Sprzedawanych oraz łączna liczba Akcji Sprzedawanych, w tym liczba Akcji Sprzedawanych sprzedawanych przez każdego z Akcjonariuszy, zostaną ogłoszone po zamknięciu księgi popytu. Akcjonariusze zastrzegają sobie prawo do zmiany warunków lub terminów ABB w dowolnym momencie, a także do zawieszenia ABB lub odwołania ABB w każdym czasie.
Zamiarem Akcjonariuszy jest pozostanie strategicznymi inwestorami w Spółce i dalsze wspieranie Spółki w jej dynamicznym rozwoju. Po zakończeniu ABB i przy założeniu sprzedaży liczby Akcji Sprzedawanych wskazanej powyżej Maciej Popowicz będzie posiadać akcje Spółki reprezentujące ok 22,2% ogólnej liczby akcji i głosów w Spółce, a Arkadiusz Pernal będzie posiadać akcje Spółki reprezentujące ok 11,1% ogólnej liczby akcji i głosów w Spółce.

Wybacz to co powiem, ale nie podoba mi się Twoja koncepcja portfela.

Co bym zmienił.

Poziom ryzykowanego kapitału na pojedyńczej transakcji na kontraktach nie powinien być większy niż 1-2% (a i tak trafisz kiedyś na większą obsuwę).
Łączny poziom ryzykowanego kapitału na kontraktach w jednym kierunku L lub S nie powinien być większy niż 3%.

W portfelu masz 47 spółek.
Z mojej wiedzy, model matematyczny zakłada, że dywersyfikacja powyżej 25 akcji traci sens.
Model Grahama dla inwestorów indywidualnych zakładał konstrukcje portfela z 30 akcji.

Dlatego 25-30 akcji to max.

Daj czas walorom 1-3 miesiące, sprzedawaj te z największą stratą a dokupuj te najlepsze.
Np sprzedawaj co miesiąc najgorszą spółkę z portfela, a dokupuj 1 z 5 najlepszych.

Będziesz w ten sposób likwidował stratne pozycje, a powiększał zyskowne.

Ps. Zapomniałem, że Masz 47 spółek.
Co miesiąc sprzedaj 3 najgorsze a dokup 3 z 5-10 najlepszych.
Tak aby zejść do 25-30 spółek.

lelo-pakero napisał(a):
Wielu inwestorów korzystało z lewara, który za darmo nie jest, więc można sobie wyobrazić, że niejeden poniósł stratę.

Z autopsji.

Inwestycja lewarem na PCF przyniosła mi zysk 0,4% brutto d'oh!

W praktyce realna strata gdyż w tym czasie indeksy znacząco wzrosły.

Przychody Vigo System wzrosły w IV kw. o 30,5 proc. rdr do 14,4 mln zł

Przychody Vigo System wzrosły w czwartym kwartale 2020 roku o 30,48 proc. rok do roku
do 14,45 mln zł - podała spółka w komunikacie.

Przychody ze sprzedaży modułów
detekcyjnych wyniosły 13,9 mln zł wobec 10,9 mln zł rok wcześniej, a przychody ze
sprzedaży materiałów półprzewodnikowych 0,5 mln zł wobec 0,16 mln zł przed rokiem. (PAP
Biznes)

W co warto teraz zainwestować

Branża stalowa - dużo spółek do wyboru - ładne trendy, niskie wyceny - aktualnie 2 spółki w portfelu. Jest z czego wybierać.

Sprzedaż komputerów kilka spółek do wyboru - ładne trendy, umiarkowane wyceny -1 spółka w portfelu.

Zachęcam do samodzielnej analizy i selekcji spółek.wave

Dzisiaj odbyłem ciekawą rozmowę z moim kumplem na temat stacji ładowania samochodów elektrycznych.
Myślałem, że to ruszy za 3-5 lat a już to zaczyna kiełkować.

Pomyśleć, stacja ładowania pojazdów elektrycznych przed każdym marketem, na każdym parkingu.Think

Znalazłem 3 firmy z GPW które mogą się tym zajmować (jedna już w portfelu). + firmy związane z tym biznesem.

Temat warty przemyślenia.

Śledzenie komunikatów z wybranych spółek własnych lub obserwowanych można ustawić na stronie DM.
Zaś dodatkowo mam arkusz w excelu na którym mam daty wyników, WZA i inne informacje.

Skoro pytasz o konkretne spółki podam 25 spółek z Wig80 które obserwuje (5 z nich posiadam).

1. ABPL
2. Autopartner
3. Apator
4. Astrata
5. Arctic
6. ATMGrupa
7. Bogdanka
8. Comp
9. Ferro
10. Kogneracja
11. KrVitamin
12. Lentex
13. Medicalag
14. Mennica
15. Oponeo.pl
16. PBKM
17. Pekabex
18. PEP
19. R22
20. Sanok
21. Synektik
22. Stalexport
23. Stalprodukt.
24. Toya.
25. Vigosys

Zastanawiałem się czy w ogóle założyć ten wątek.Think
Nie podam konkretnych spółek które mam w portfelu.
Tylko przedstawię swoje koncepcje inwestycyjne.

Docelowo portfel miał się składać z 14 - 16 spółek (wyszło 18 - 16 GPW + 2 NC)
W przypadku kiedy spółka należy do indeksu min Wig80 limit wynosi 8% wartości portfela.
Dla pozostałych spółek maxymalny udział 7% (nie większy niż 5-krotne średnie dzienne roczne obroty)
Dla NC 4% ale nie więcej niż 5-krotne średnie dzienne obroty

Aktualnie portfel składa się
z 18 spółek, z czego 4 zakupione przed 2020 r
a 14 w 2020 r.

Z tych 18 spółek
5 należy do Wig80
7 ma szanse wejść do Wig80
4 mniejsze z GPW
2 z NC

Założyłem sobie, że przez 12-18 miesięcy nie będę dokonywał zmian w portfelu (poza wymuszonymi) Rzecz jasna jest pewna grupa spółek których rozważam zakup ale nie chce mieć w portfelu więcej niż 20 spółek.

Zakładam za najlepszą stopę zwrotu dadzą spółki małe do 500 mln kapitalizacji lub mające szansę wejść do indeksu Wig80. Dlatego celowo odrzuciłem wszystkie spółki z większą kapitalizacją.
Kryteriami które są dla mnie bardzo istotne to wskaźnik zadłużenia, rating Altmana. ROE; FF, średnie obroty, oraz średnie i oczywiście wykres. (wyjątki robię bardzo rzadko)

Starałem się dobierać spółki rozwojowe albo skrajnie niedowartościowane.

Na 18 spółek 7 jest z Nowych Technologii a 9 z starej gospodarki.
Z żadnej branży nie mam więcej niż 3 spółki
W swoim portfelu nie mam żadnej spółki z branży gamingowej.

Kurs 5 spółek w 2020 osiągnął Rekord Wszech Czasów (patrzę na wykres skorygowany o dywidendy)
Kurs 12 spółek jest powyżej średniej rocznej i 5 letniej
Kurs 17 spółek jest powyżej średniej rocznej.

Jeśli chodzi o dywidendy to z moich 18 spółek
6 płaci regularnie dywidendy
8 czasami
4 wcale

Cena zakupu dla spółek
CWK <0,40 – 7 spółek
CWK 0,41-1,00 - 5 spółek
CWK 1,01-2,00 - 4 spółki
CWK powyżej 2,00 – 2 spółki

Zarząd Emitenta przeprowadzi analizy różnych opcji strategicznych we wszystkich obszarach działalności biznesowej Emitenta, w tym rozważy pozyskanie inwestora strategicznego lub finansowego, zawarcie aliansu strategicznego, dokonanie podwyższenia kapitału zakładowego Emitenta, realizację transakcji o innej strukturze,

www.bankier.pl/wiadomosc/ED-IN...

Tutaj jak dogadają się z TFI PKO co do ceny to mamy przymusowy wykup.

W posiadaniu spółki 20% akcji własnych

Na miejscu prezesa w 2019-2020 ściągnąłbym spółkę z giełdy.
Tym bardziej, że u drobnych jest 35% akcji tj 2 mln po 3 zł dałoby 6 mln
I jeszcze był przymusowy wykup przy 90% a nie jak teraz 95%. I zerowe stopy procentowe aby wykup zrobić na kredyt

Dziwię się, że nawet nie spróbował w tym czasie ściągnąć spółki z giełdy. Tylko zaoferował śmieszne 1,29 zł

Co się zmieniło? Branża weszła hossę, (tak samo jak giełda) wystarczy zerknąć na kursy Bowimu, Cognora, Izostala, Stalprofila, Stalproduktu itd. I teraz nawet bycie na 2 fixach nic nie zmieni.

Jak to wygląda od strony analizy technicznej.
Średnia 6ms roczna, 5 letnia są na plusie, kurs osiągnął najwyższy poziom od 3 lat a obroty jak na Drozapol są bardzo duże.
Co przy niskiej wycenie 0,2 CWK, hossie w branży i na GPW, oraz potencjalnemu zwrotowi 2,5 mln z US (sprawa w sądzie). I obecnej wycenie spółki na 12 mln wygląda obiecująco.

Zerknąłem sobie na wykres 5 letni na którym widać dwa poziomy docelowe 2,50 i 3 zł (inwestorzy lubią sprzedawać akcje po okrągłych cenach)
Zaś na wykresie 10 letnim jest jeszcze ciekawiej Tam widać kluczowe poziomy 5 i 10 zł (znowu ludzie lubią okrągłe ceny).

Czy 5 zł to drogo? CWK wtedy to 0,4-0,5 + branża w okresie hossy.

Ostatnio spore obroty w okolicach 6 zł. Warto zerknąć na wykres maxymalny skorygowany o dywidendy.

TFI Rockbridge pewnie nadal pozbywa się akcji.

Kurs powyżej średniej rocznej 5,59

CWK 0,66
C/Z 7,82
C/ZO 6,38
wskaźnik zadłużenia 0,19
Altman AAA

Dywidendy
2018 - 0,42
2017 - 0,40
2016 - 0,40
2015 - 0,50
2014 - 0,38

Wig20 2,86%

Widać, że nowa hossa nie będzie łaskawa dla branży gamingowej.

Cdprojekt -6,66%
11BIT -1,25%
PlayWay -2,57%
TsGames -5,42%

Skoro mamy hossę należy to wykorzystać.

U mnie głównie spółki z Wig80 i spółki mające szansę wejść do Wig80

Pytanie zasadnicze? Jakie branże będą liderami obecnej hossyThink

Na wykresie skorygowanym o dywidendy rekord wszech czasów to 31,52. Wsparcie na poziomie 25 zł wygląda solidnie. Zaś zwiększenie udziałów przez Quercuc do 8% jest pozytywnym infem
W tym roku rozczarował inwestorów brak dywidendy.
Wskaźniki
CWK 1,14
C/Z 3,47
C/ZO 2,80
ROE za ostanie 4 kwartały 22-32%
Zadłużenie 0,19 (niskie)
Wskaźnik Altmana AAA

Dywidenda
2014 - 3,12
2015 - 3,08
2016 - 2,62
2017 - 4,45

Średnia 3 ms 25,12
Średnia 6 ms 25,37
Średnia roczna 22,08
Średnia 5 letnia 25,12
Średnia max 27,44

Technicznie bardzo ładny wykres i rekord wszech czasów na kursie, do tego planowane wejście Vercom na GPW co będzie sprzyjać R22
Minusem ogromne zadłużenie 0,76.

Info z 30 grudnia
Należąca do notowanej na GPW grupy R22 spółka Vercom złożyła prospekt do Komisji Nadzoru Finansowego. Planuje debiut w pierwszym półroczu 2021 roku - podała spółka w komunikacie prasowym.

Vercom jest dostawcą technologii umożliwiającej integrację i automatyzację różnych kanałów komunikacji elektronicznej na polskim rynku. Działa na rynku usług komunikacji oferowanych w modelu CPaaS (Communication Platform as a Service).

W 2020 r. spółka rozpoczęła międzynarodowy rozwój, który chce kontynuować w kolejnych latach w oparciu o działania organiczne oraz akwizycje. Na przełomie września i października Vercom zrealizował pierwszą zagraniczną akwizycję, przejmując grupę ProfiSMS, działającą na czeskim rynku komunikacji SMS.

Jak podano w komunikacie, w grupie R22 grupa Vercom reprezentuje segment CPaaS (Communication Platform as a Service), który za ostatnie 12 miesięcy zakończonych 30 września 2020 r. wygenerował 96,0 mln zł przychodów oraz 23,1 mln zł EBITDA.

R22 posiada 70,51 proc. udziału w kapitale zakładowym Vercom.

W hossie rynek powinien ignorować negatywne informacje lub po korekcie pójść dalej do góry.

Zobaczymy jak rynek przyjmie de facto nacjonalizację IdeaBanku.

Na spółkach Czarneckiego będzie ...

Ciekawe jaka będzie reakcja na kursach banków.Think

Wojetek Zdublowany uczestnik do korekty

9. kamilcia - Agroton (uzasadnienie!)
33. kamilcia - Agroton

Zarząd MONNARI TRADE S.A. (dalej Spółka, Emitent) informuje, że w dniu 29 grudnia 2020 r. Emitent zawarł umowę o ustanowienie na okres 9 lat przez Modern Model Sp. z o.o. (pomiot powiązany z Panem Mirosławem Misztalem) ograniczonego prawa rzeczowego tj. użytkowania na rzecz Monnari Trade S.A., obciążającego część nieruchomości należącej do Modern Model sp. z o.o., położonej w Łodzi przy ul. Rzgowskiej 26/28, tj. 3 budynków magazynowych o łącznej pow. ok 10,9 tys. m2 sąsiadujących bezpośrednio z magazynem centralnym Grupy, w zamian za uiszczenie przez Emitenta jednorazowej opłaty za cały okres na jaki ustanowiono użytkowanie, w wysokości 14,8 mln zł netto.
Rada Nadzorcza MONNARI TRADE S.A. na wniosek Zarządu Monnari Trade S.A., z dnia 22 grudnia 2020 r., na podstawie art. 90i ust. 3 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych, wyraziła zgodę na powyższą umowę, biorąc pod uwagę, iż uiszczenie opłaty za ustanowenie użytkowania w tej wysokości jest świadczeniem wzajemnym w stosunku do użytkowania ustanawianego na rzecz Monnari Trade S.A., wysokość opłaty jest ustalona według zasad rynkowych, co wynika ze sporządzonej analizy przez KPMG Tax M.Michna sp.k, a samo ustanowienie ograniczonego prawa rzeczowego w postaci użytkowania leży w interesie Monnari Trade S.A., biorąc pod uwagę konieczność zabezpieczenia powierzchni magazynowej w najlepszej dla Spółki lokalizacji w ciągu najbliższej dekady.

K2Interent - uzasadnienie.

Na wykresie skorygowanym o dywidendy kurs przebijając poziom 18,60 ustanowił rekord wszech czasów.

Grupa K2 z umowami ramowymi na 50 mln EUR dla unijnej agencji FRONTEX.
Agencja K2 wygrała przetarg marki Pepsi (PepsiCo) na kampanię reklamową 360 stopni, realizowaną w 35. krajach.
Ponadto spółka umorzyła akcje własne i zadeklarowała w 2021 r wypłatę 1 zł dywidendy.

Nie uchwalili dywidendy

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Zgłaszam chęć udziału. Spółka K2Internet.
Uzasadnienie podam później.

Pewnie będzie jak piszesz.

Dlatego przy selekcji spółek należy kierować się wielkością FF,obrotami, lub zajmować mniejszą pozycję niż standardowa.

Na Emuzyce FF 9,72% a średnie dzienne roczne obroty 11 tys

pivovarit napisał(a):
MrBlue2 napisał(a):
Zastanawia mnie czemu ludzie tak uparcie inwestują w akcje w trendzie spadkowym.

Nie patrzą na średnie czy wykres?Think

Lepiej inwestować z trendem a nie przeciw trendowi.

No faktycznie spadkowy, szoruje po dnie od lat.

kliknij, aby powiększyć

Zerknij sobie na wykres 5 letni i średnie, dla mnie ewidentny trend spadkowy,

Zresztą na Twoim 10-letnim wykresie widać wsparcie na poziomie 200 zł.

Dopóki średnia roczna (356,9 zł) będzie na minusie według moich kryteriów mamy trend spadkowy. Tyle.

Zastanawia mnie czemu ludzie tak uparcie inwestują w akcje w trendzie spadkowym.

Nie patrzą na średnie czy wykres?Think

Lepiej inwestować z trendem a nie przeciw trendowi.

Vox napisał(a):
do 3 muszkieterów dołączył d'Artagnan.
mamy już 4 fundy grające na spadki...

rss.knf.gov.pl/RssOuterView/fa...

Jednocześnie Melvin zwiększył krótką pozycję do 0.87.
Jesli mam obstawiać kto zarobi, drobni czy amerykańskie fundy, obstawiam amerykańskie fundy.

Rekomendacja Bank Of America to 100zł
www.pb.pl/bofa-wycenil-akcje-c...

Wystarczy zerknąć na średnią roczną 357,2 zł i wykres aby wiedzieć kto ma wygrywającą pozycję.

Nie ma co się dziwić, że powiększają zyskowną pozycję.

Moja refleksja co się zdarzyło na PCF.

9 grudnia skończyły się zapisy dla instytucjonalnych a 18 grudnia był debiut.

Redukcja dla drobnych była 98,5% ale dla instytucjonalnych była powyżej 90% (nie podali danych jaka konkretnie) Przyjmę, że dla instytucji redukcja była 93-95%).

Po 9 dniach był debiut na który rzucili się drobni (wszak redukcja 98,5% a cena dla drobnych 46 zł a dla instytucji 50 zł)
Co zrobili drobni w dniu debiutu? W większości dokupowali akcje bo pakiet 1,5% jest śmieszny.

Cena była powyżej 80 zł. Obrót na akcjach i PDA łącznie był ponad 1,4 mln sztuk akcji z (4,1 mln dopuszczonych do obrotu).

Czy sprzedaż po 80+ opłacała się instytucjom? Odp to 60% zysku w 9 dni.
Przy redukcji 93% dla instytucji daje to 4,2% zysku w 9 dni
Przy redukcji 95% dla instytucji daje to 3% zysku w 9 dni.

I to zysk liczony od bardzo dużych kwot, przy zerowych stopach %.

Pytanie skoro te zmiany można było zrobić 19 grudnia to czemu tego nie zrobiono przed premierą 10 grudnia?

Hotfix 1.05 jest już dostępny na konsolach Xbox i PlayStation! Na PC pojawi się wkrótce. Poniżej lista zmian:

Zadania

Jackie nie znika już w trakcie zadań Bilet wstępu i Skok na głęboką wodę.
Naprawiono błąd, wskutek którego nie można było wylądować helikopterem w zadaniu Operacja Firestorm.
Naprawiono błąd, wskutek którego Takemura nie dzwonił do V w zadaniu Przerwane milczenie.
W zadaniu Numer jeden! ten sam dialog nie może już zostać wywołany wielokrotnie.
Naprawiono błąd, wskutek którego Delamain pojawiał się do góry nogami pod koniec zadania Delamain: Reanimacja.
W zadaniu Kto sieje wiatr Saul poprawnie dociera do vana.
Szybka podróż przed starciem z Tyger Claws nie anuluje już postępu w zadaniu Stróże bezprawia.
Naprawiono błąd uniemożliwiający postęp w zadaniu Na rozdrożach jeśli został załadowany autozapis z przybycia Raffen Shiv.
Naprawiono błąd, wskutek którego gracz nie otrzymywał wiadomości i połączeń jeśli zadanie Gdy patrzysz w otchłań nie powiodło się ze względu na rozpoczęcie walki.
Elizabeth Peralez nie jest już tak natarczywa jeśli jej oferta została odrzucona.
Po opuszczeniu kliniki Viktora scena z Misty i Jackiem rozpoczyna się poprawnie.
Dialogi Wakako nie blokują się już po zakończeniu zadania Mieszkanie nr 303.
Odejście od Stefana w zadaniu Ekstremalne wrażenia nie uniemożliwia już otrzymywania połączeń od innych postaci.
Poprawna interakcja z detonatorem Bricka jest już możliwa. Możesz go wysadzić. Lub dezaktywować. Jak uważasz.
W trakcie zadania Skok na głęboką wodę windy otwierają się poprawnie.
W zadaniu Kto sieje wiatr Saul poprawnie wysiada z samochodów.
Naprawiono błąd, wskutek którego gracz nie otrzymywał wiadomości i połączeń po odejściu za daleko od Franka w zadaniu Kolega po fachu.
Jackie poprawnie opuszcza fabrykę po zakończeniu walki w zadaniu Bilet wstępu.
Naprawiono błąd, wskutek którego posiłki Militechu nie pojawiały się jeśli gracz przejechał przez bramę za szybko w zadaniu Linia oporu.
Przewijanie czasu w klubie, w trakcie zadania Na czarną godzinę nie skutkuje już problemami z postępem.
Naprawiono problemy z rozpoczynaniem Kontraktu: ciepło, cieplej...
Naprawiono błąd, wskutek którego gracz nie otrzymywał wiadomości i połączeń jeśli zadanie W topieli zostało porzucane w trakcie wykonywania go.
Naprawiono błąd, wskutek którego rdzeń Delamaina mógł zostać zniszczony zanim gracz dotarł do pokoju, który go zawiera w zadaniu Delamain: Reanimacja.
Naprawiono błąd, wskutek którego w zadaniu Skok na głęboką wodę Delamain mógł nie pojawić się pod Afterlife lub interakcja z nim nie była możliwa.
Naprawiono błąd, wskutek którego cel zadania Miasto Snów mógł utknąć na "Porozmawiaj z Viktorem".
Naprawiono błąd uniemożliwiający rozmowę z bramkarką przed Lizzie's w zadaniu Cherchez la femme.
Dodano opis zadania Delamain: Reanimacja do Dziennika.
Naprawiono błąd uniemożliwiający zapis stanu gry, szybką podróż i rozmowę z innymi postaciami, jeśli załadowano zapis gry z aktywnym połączeniem od Franka w zadaniu Kolega po fachu.
Naprawiono błąd, wskutek którego Panam nie dzwoniła z żadną inną sprawą dopóki zadanie Ostatnia przysługa nie zostało ukończone.
Naprawiono błąd, wskutek którego Dum Dum podążał za V po zakończeniu zadania Bilet wstępu.

Rozgrywka

Poprawiono czas reakcji NPCów chroniących się podczas walki.
Poprawiono ilość strzałów potrzebnych do zabicia cywili w walce dystansowej.

Poprawki graficzne

Naprawiono błąd, wskutek którego wizerunek Delamaina wyświetlał się ponad aktualnym rozmówcą w trakcie rozmów telefonicznych.
Usta V nie pozostają już otwarte po wejściu do śluzy w zadaniu Daleko od domu.
Naprawiono nachodzące na siebie elementy interfejsu.
V jest teraz odrobinę skromniejszy w menu Ekwipunku po 6-miesięcznym montażu z Night City ;)
NPCe pojawiają się teraz szybciej na terenie zadania Umarł boss, niech żyje boss.
Dodano trochę ciepła do HDR.
Naprawiono NPCe w "pozie T' w zadaniach Podejrzenie przestępczości zorganizowanej: Fabryka nielegalnych doznań i Kontrakt: Zabawy z bronią.
Naprawiono błąd, wskutek którego po sesji braindansu można było utknąć w widoku z trzeciej osoby bez głowy.
Ikony tłumików poprawnie wyświetlają się w Ekwipunku.

Interfejs

Naprawiono błąd, wskutek którego celownik broni nie znikał z ekranu.
Menu Ekwipunku nie zamyka się już natychmiast po otwarciu go po raz pierwszy po opuszczeniu samochodu.
Naprawiono błąd, wskutek którego po wejściu w terminal z szybką podróżą przycisk w prawym górnym rogu, zachęcający do otwarcia Dziennika, nie działał.

Wydajność i stabilność

Liczne poprawki stabilności, w tym zawieszania się gry.

Różne

Pozaekranowe eksplozję mają teraz dźwięk.

PC

[AMD SMT] Zoptymalizowano domyślne zużycie rdzeni w procesorach 4- i 6-rdzeniowych AMD Ryzen (tm). Procesory 8-, 12- i 16-rdzeniowe pozostają bez zmian i działają jak zamierzono. Ta zmiana została zaimplementowana we współpracy z AMD, bazując na obustronnych testach, które wykazały poprawę wydajności wyłącznie na procesorach posiadających 6 lub mniej rdzeni.
Naprawiono błąd w sposobie zbierania surowych danych wejściowych (Raw Input).
Usunięto wykorzystanie instrukcji AVX, dzięki czemu gra nie będzie się już zawieszała pod koniec prologu na procesorach nie posiadających obsługi AVX.
Usunięto konsolę debugową aby zapobiec funkcjom mogącym doprowadzić do zawieszeń gry i zablokowania zadań. Nie oznacza to jednak, że nie chcemy wspierać społeczności moderskiej. Czekajcie na dalsze informacje na ten temat ;)
Odbicia z ray tracingu nie powinny już być zbyt jasne w porównaniu do otoczenia.
Naprawiono błąd powodujący zawieszanie się nakładki Steam przy wyłączaniu gry.
Usunięto plik memory_pool_budgets.csv, który nie był połączony z finalną wersją gry i nie miał na nią wpływu (stanowił pozostałość po procesie tworzenia gry i szacowaniu zużycia pamięci - nie miał wpływu na to ile pamięci było faktycznie wykorzystywane). Wrażenie poprawy wydajności gry po edycji tego pliku mogło wynikać z restartu gry.

Konsole

Poprawiono ostrość obrazu przy włączonej aberracji chromatycznej i ziarnie filmowym.
Ustawienia nie powinny się już resetować do domyślnych po kilku restartach gry.
Naprawiono błędy wizualne w trakcie przejścia między zadaniami Skok na głęboką wodę i Operacja Firestorm.
Poprawiono wygląd niektórych pojazdów.
[Xbox] Rozpoczęcie walki gdy akcelerator synaptyczny jest aktywny nie skutkuje już brakiem wyświetlania paska życia gracza.
[Xbox] Gra nie staje się już nieresponsywna jeśli wylogujesz się ze swojego profilu kiedy wyświetlana jest wiadomość o rozłączeniu kontrolera.
W związku z problemem z resetem ustawień, ponownie pojawi się prośba o akceptację telemetrii.
Naprawiono błąd umożliwiający wpadnięcie do szybu windy w megabudynku H8 w zadaniu Dom lalek.

Po rewizji rocznej w marcu Wig80,

Liczone są dwie wagi obrót i FF.

FF tutaj mały a obrót będzie tylko z 3 miesięcy.

Wig 40 jest możliwy ale to zależy od wielu czynników.

MetLife Otwarty Fundusz Emerytalny wnioskuje o wypłatę 1,44 zł dywidendy

www.bankier.pl/wiadomosc/SKARB...

Trzeba przyznać, że otoczenie rynkowe nie sprzyja debiutowi PCF Group

CD Projekt -19%
11BIT -3%
Tsgames -2%
Playway -1%

Pytanie jaka jest godziwa wycena PCF Group?
I czy cena ok 80 zł jest dobra dla kupujących?

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO

Raport bieżący nr 5 / 2020
Data sporządzenia: 2020-12-17

PCF GROUP S.A.

Wprowadzenie do obrotu na rynku regulowanym akcji serii A oraz praw do akcji serii B oraz ustalenie pierwszego dnia notowań akcji serii A oraz praw do akcji serii B
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe
Treść raportu:
Zarząd spółki PCF Group S.A. z siedzibą w Warszawie ("Spółka") niniejszym informuje, że w dniu 17 grudnia 2020 r. Spółka powzięła informację o podjęciu przez Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. ("GPW"):
uchwały nr 992/2020 z dnia 17 grudnia 2020 r. w sprawie wprowadzenia z dniem 18 grudnia 2020 r. do obrotu giełdowego na rynku podstawowym 27.500.000 (dwudziestu siedmiu milionów pięciuset tysięcy) akcji zwykłych na okaziciela serii A Spółki o wartości nominalnej 0,02 PLN każda ("Akcje Serii A"), oznaczonych przez Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych S.A. kodem ISIN PLPCFGR00010 oraz notowania Akcji Serii A w systemie notowań ciągłych pod nazwą skróconą "PCFGROUP" i oznaczeniem "PCF"; oraz
uchwały nr 993/2020 z dnia 17 grudnia 2020 r. w sprawie wprowadzenia z dniem 18 grudnia 2020 r. do obrotu giełdowego na rynku podstawowym 2.062.512 (dwóch milionów sześćdziesięciu dwóch tysięcy pięciuset dwunastu) praw do akcji zwykłych na okaziciela serii B Spółki o wartości nominalnej 0,02 PLN każda ("Prawa do Akcji"), oznaczonych przez Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych S.A. kodem ISIN PLPCFGR00036 oraz notowania Praw do Akcji w systemie notowań ciągłych pod nazwą skróconą "PCFGROUP-PDA" i oznaczeniem "PCFA".
Uchwała weszła w życie z chwilą podjęcia.

www.aliorbank.pl/blad/blad-ser...

Serwis jest chwilowo niedostępny, proszę spróbować później.

Z tego co pamiętam Inpost zrobił emisje po 25 zł a potem po półtora roku dokonał przymusowego wykupu po 11 zł. Rzecz jasna wszystko zgodnie z prawem.puke_l

Wyrok Sądu Apelacyjnego w sprawie o unieważnienie uchwały Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki
w sprawie upoważnienia zarządu do zmiany rynku notowań akcji Spółki KCI S.A. z rynku głównego Giełdy Papierów Wartościowych S.A. w Warszawie na rynek NewConnect

W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 14/2017 z dnia 7.04.2017 r. oraz raportu bieżącego nr 26/2018 z dnia 20.07.2018 , Zarząd KCI S.A. ("Emitent") informuje, że w dniu 7.12.2020 r. Sąd Apelacyjny w Krakowie Wydział I Cywilny w sprawie o sygn. akt I AGa 512/18 wydał wyrok w sprawie z powództwa Marii Thiele, Radosława Kędziora i Piotra Szczęsnego o uchylenie Uchwały nr 4 Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia KCI S.A. z dnia 31 stycznia 2017 r. w sprawie upoważnienia zarządu do zmiany rynku notowań akcji Spółki KCI S.A. z rynku głównego Giełdy Papierów Wartościowych S.A. w Warszawie na rynek NewConnect, w którym uwzględnił apelację Spółki od wyroku Sądu Okręgowego w Krakowie z dnia 19 lipca 2018 r. Sąd Apelacyjny w Krakowie uznał, że do przeniesienia rynku notowań akcji z Giełdy Papierów Wartościowych na alternatywny systemu obrotu NewConnect nie znajdował zastosowania na zasadzie analogii art. 91 ustawy o ofercie publicznej w brzmieniu sprzed nowelizacji obowiązującej od dnia 30 listopada 2019 r. Sąd stwierdził, że uchwała – wbrew twierdzeniom strony powodowej – nie była dotknięta wadą nieważności i na moment jej powzięcia nie było wymagane uprzednie ogłoszenie wezwania, jak również przeprowadzenie procedury delistingu. W konsekwencji wyrok Sądu pierwszej instancji, w którym stwierdzono nieważność uchwały z uwagi na niezastosowanie wskazanego przepisu ustawy, musiał zostać zmieniony, a powództwo w tym zakresie oddalone.
Sąd Okręgowy w Krakowie będzie musiał zbadać podstawy do uchylenia uchwały, czego nie zrobił stwierdzając błędnie jej nieważność.
Szczegółowa podstawa prawna: § 19 ust. 1 pkt 10 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 29 marca 2018 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim

Pozostawię działania głównego akcjonariusza bez komentarzapuke_l , bo wtedy mój post musiałby być usunięty przez moderatora.

Wrzuciłem na warsztat Altus, Quercus, Skarbiec jako spółki które mogą zyskać na nowej hossie.

Altusa ze względu na problemy z z nadzorem dotyczące Getbacku odrzuciłem.
Quercus odpadł przez numery z drogim skupem akcji, a potem tanią emisją akcji dla wybranych.

Został Skarbiec. Zakładam, że dzięki nowej hossie wzrosną aktywa a więc i dochody oraz, że spółka powróci do wypłaty hojnej dywidendy.

CWK 1,1
C/Z 3,3

Kapitalizacja spółki to 168 mln, średnie dzienne obroty 94 tys
Spółka ma szansę wejść do Wig80

Wszystkie średnie na plusie: tj 3ms, 6 ms, roczna, 5-letnia, maxymalna
Rekord Wszech czasów 630 zł

CWK 5,28
C/Z 26,2
ROE 20,13%

Branża: Vigo System jest producentem niechłodzonych, fotonowych detektorów podczerwieni.

spółka z Wig80 płynna, średnie dzienne obroty 303 tys

Wadą spory spread cenowy.

Wszystkie średnie na plusie tj. 3ms; 6ms; roczna; 5-letnia; maxymalna
Rekord Wszech czasów 44,80

Branża: Sprzedaż hurtowa komputerów, urządzeń peryferyjnych i oprogramowania

CWK 0,59
C/Z 6,9

22 grudnia WZA w sprawie uchwalenia dywidendy

Spółka z Wig80, średnie dzienne obroty 188 tys

Warto zerknąć na wykres maxymalny.

CWK 0,51
C/Z 3

spółka z Wig80, płynna średnie dzienne obroty 289 tys

Warto zerknąć na wykres 5-letni

CWK 0,60
C/Z 1.8
CWK Grahama 0,55

Wady: niepłynna i niepopularna branża

Mała spółka z ciekawym wykresem. Niestety płynność tragiczna

CWK 0,54
C/Z 4,4

Vox możesz podać szczegóły, jakie spółki z branży chcą wejść na giełdę?

Ogłoszenie strategii Grupy K2 do roku 2023 i przewidywana rekomendacja Walnemu Zgromadzeniu Akcjonariuszy wypłaty dywidendy za rok 2020 w wysokości 1 zł za akcję.

Zarząd K2 Internet S.A. z siedzibą w Warszawie ("K2", "Grupa") informuje, iż w dniu 15 grudnia 2020 r. Rada Nadzorcza Spółki podjęła uchwałę o przyjęciu Strategii Grupy K2 do roku 2023.
Misją Grupy K2 jest wspieranie klientów w cyfrowej transformacji. Naszą ambicją jest stały wzrost skali Grupy, poprzez poszerzanie zakresu świadczonych usług, zwiększanie liczby klientów (w tym zagranicznych) oraz innowacje.
Kluczowe założenia strategiczne obejmują:
1.Rozwój Grupy w trzech segmentach:
a.Software – zawierający obecnie biznesy Fabrity i K2 Digital Products; obejmujący projektowanie i realizację rozwiązań informatycznych, wdrażanie platform technologicznych, a także usługi outsourcingowe
b.Cloud – zawierający obecnie biznes Oktawave; obejmujący rozwój własnej platformy IAAS (Infrastructure as a Service) oraz doradztwo technologiczne i wdrożeniowe w zakresie infrastruktury w chmurze
c.Marketing – zawierający obecnie biznesy K2 Precise i Agencja K2; obejmujący m.in. doradztwo i realizację kampanii marketingowych, planowanie mediów, zaawansowaną analitykę marketingową, tworzenie strategii i kreacji dla zintegrowanych działań komunikacyjnych
2.Dążenie do osiągnięcia docelowo średniorocznego tempa wzrostu przychodów na poziomie 20%.
3.Dążenie i utrzymanie rentowności EBITDA na poziomie 15-20% (z wyłączeniem nowych projektów typu "greenfield" mogących skutkować przejściowym obniżeniem rentowności).
4.Zwiększenie udziału przychodów eksportowych.
5.Inwestowanie w nowe przedsięwzięcia inkubowane w ramach Grupy, mogące skutkować nielinearnym wzrostem wartości – obecnie projektem o tej charakterystyce jest K2Bots.AI.
6.Utrzymanie statusu spółki dywidendowej – tj. coroczne wypłacanie dywidendy akcjonariuszom, z wyjątkiem sytuacji, gdy ze względu na budowę wartości dla akcjonariuszy zasadne będzie przeznaczenie całości zysku na inwestycje. Za rok 2020, zarząd przewiduje zarekomendowanie Walnemu Zgromadzeniu Akcjonariuszy wypłatę dywidendy w wysokości 1 zł za akcję.
Założenia strategii oparte są na pogłębionej analizie operacyjnej i finansowej biznesów Grupy, oraz na analizie globalnych trendów w obszarach działalności Grupy. Najważniejszym trendem, wspierającym ambicje Grupy, jest cyfrowa transformacja ("digital transformation") tj. wszystkie przedsięwzięcia zwiększające znaczenie działań cyfrowych w działaniach przedsiębiorstw. Według prognoz, tempo wzrostu rynku usług digital transformation będzie wynosić w najbliższych latach 15-20% rocznie. Transformacja cyfrowa w wielu obszarach – takich jak ecommerce – znacząco przyspieszyła wskutek pandemii COVID-19.
Skoncentrowanie uwagi na działaniach z obszarów technologii i "digital transformation" w powiązaniu z dyscypliną kosztową spowodowało, że w 2020 roku Grupa notuje najlepsze w swojej historii wyniki finansowe.
W ocenie Zarządu Grupy, istotną przewagą Grupy wśród dostawców usług i rozwiązań z zakresu "digital transformation" jest połączenie w ramach Grupy zespołów biznesowych oraz kompetencyjnych w kilku bardzo różnych obszarach: technologia, kreatywność, strategia, analiza danych. Pozwala to na tworzenie rozwiązań innowacyjnych i o wysokiej jakości, a także pozyskiwanie klientów dla różnych usług.
Przyjęta Strategia Grupy K2 koncentruje się na wzroście organicznym. W tym celu Grupa podejmuje następujące działania:
a.Stały rozwój i doskonalenie kompetencji, poszerzanie zakresu świadczonych usług.
b.Rozwój sprzedaży (w tym cross-sell pomiędzy biznesami oraz sprzedaż na rynki zagraniczne).
c.Inwestycje w kulturę organizacyjną – K2 dąży do tego, aby być jak najbardziej atrakcyjnym pracodawcą dla specjalistów i talentów z branż IT, marketing, dane itd.
d.Wzmacnianie marki K2 – gwarancji wysokiej jakości usług – oraz marek biznesów.
Uzupełnieniem wzrostu organicznego Grupy będą akwizycje i nowe przedsięwzięcia. Grupa K2 w swojej historii wielokrotnie inwestowała w nowe projekty. Te działania zaskutkowały zbudowaniem realnej wartości – np. poprzez założenie ACR (obecnie K2 Precise), Oktawave, czy inwestycję w Audiotekę, a następnie sprzedaż posiadanych udziałów w spółce. Grupa nie wyklucza podejmowania podobnych inicjatyw w przyszłości. Obecnie projektem o tej charakterystyce jest K2Bots.AI, czyli czatbot wspierający pracę działów obsługi klienta, oferowany w modelu SAAS. Założenia projektu w 2021 roku przewidują dalszy jego rozwój i finansowanie przez Grupę oraz wejście na rynki zagraniczne.
Dokument opisujący Strategię zostanie udostępniony na stronie www.k2.pl.

Dane osoby dokonującej powiadomienia: Emilia Gajzler – Starszy Specjalista ds. relacji inwestorskich.

Bilans Pragma Inkaso.

Kapitały własne 29,9 mln
W tym wartości niematerialne i prawne 18,1 mln

www.biznesradar.pl/raporty-fin...

Pragma Inkaso.

1. Trend spadkowy. Spółka zanotowała dzisiaj najniższy kurs w historii.
2. Niepłynna - średnie dzienne obroty 10 tys
3. Bardzo wysoki poziom zadłużenia 0,76
4. Od 6 kwartałów spółka generuje straty.
5. Sprzedają swoje najcenniejsze aktywo PragmaGo - potrzebują kasy na spłatę zadłużenia.
6. Kapitały własne spółki po odjęciu zadłużenia to 29,9 mln wycena spółki 22 mln.

Generalnie spółka źle zarządzana,

Trend Twoim przyjacielem.

Dla CDProjekt średnia roczna to 355,8 zł Obecny kurs 320,50 czyli sporo poniżej średniej.

Zaś średnie indeksów WIG, Wig20, Wig40, Wig80 są na plusie.

Mądrzejsi ode mnie ocenili CDProjekt i Cyberpunka, a ich ocenę widać na średnich CDProjektu.

Recenzje graczy na Metacritic

www.metacritic.com/game/pc/cyb...

Akcjonariusze Impelu podpisali porozumienie, na podstawie którego mogą m.in. ogłosić wezwanie do sprzedaży akcji spółki i wycofać ją z obrotu na GPW - poinformował Impel w komunikacie.

Stronami porozumienia są Grzegorz Dzik i Józef Biegaj, a także spółki: Fedha, Nutit i Trade Brige.

"Porozumienie obejmuje między innymi możliwość przeprowadzenia przez Nutit a.s w czasie przez niego uznanym i uzgodnionym z Trade Brige a.s wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji emitenta" - podano w komunikacie.

Akcjonariusze planują ogłosić przymusowy wykup, jeśli w wyniku wezwania będą posiadać akcje, uprawniające do co najmniej 95 proc. głosów na walnym zgromadzeniu.

Grzegorz Dzik jest osobą dominującą wobec spółki Nutit, która jest podmiotem dominującym wobec spółki Fedha. Józef Biegaj jest z kolei osobą dominującą wobec Trade Bridge.

Goldman Sachs: CD Projekt sprzeda 22,5 mln szt. 'Cyberpunk 2077' w ciągu roku

Warszawa, 11.12.2020 (ISBnews) - Analitycy Goldman Sachs spodziewają się, że wydana przez CD Projekt gra "Cyberpunk 2077" w pierwszym roku od premiery gry sprzeda się w 22,5 mln kopii, podano w raporcie datowanym na 10 grudnia."W pierwszym roku premiery gry prognozujemy 22,5 mln sprzedanych egzemplarzy w naszym scenariuszu podstawowym, 13,5 mln w scenariuszu niedźwiedzim i 31,5 mln w przypadku byczego scenariusza. […] Czekamy na dalsze informacje na temat komercyjnego sukcesu gry w nadchodzących tygodniach" - napisano w raporcie.CD Projekt podał dziś rano, że wartość należności licencyjnych wynikających ze sprzedaży przedpremierowej gry "Cyberpunk 2077" zapewniła zwrot nakładów na produkcję i marketing.Wczoraj prezes CD Projekt Adam Kiciński poinformował, że CD Projekt może przed świętami Bożego Narodzenia podać kolejne dane sprzedażowe debiutującej dziś gry "Cyberpunk 2077". Prezes zapowiedział, że deweloper zaadresuje absolutną większość problemów zgłaszanych przez graczy. Zaznaczył, że problemy z grą wynikają z różnorodności konfiguracji PC.Prezes mówił też, że CD Projekt ocenia, iż wynik preorderów na dzień premiery gry znacznie przekracza najbardziej ambitne plany. Wskazał, że zarząd wierzy, iż dalsza sprzedaż będzie równie dobra, jak dotychczas. Do premiery CD Projekt pozyskał ponad 8 mln preorderów, z czego 74% w postaci cyfrowej.W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED - deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG - globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. Sztandarową grą wydawnictwa jest seria "Wiedźmin", 10 grudnia br. premierę miał kolejny sztandarowy tytuł studia - "Cyberpunk 2077".
(ISBnews)

Przypomnę, że DM BOŚ wyceniał CDProjekt na 446 zł przy sprzedaży Cyberpunka na 35,3 mln szt.
Teraz mamy prognozę 22,5 mln szt.

Patrząc na kurs CDProjekt i słaby odbiór Cyberpunka, to debiut PCF nie będzie spektakularny.

Jest to dobra wiadomość dla tych, którzy planują dokupić PCF.

Z techniką nie warto dyskutować.

Średnia roczna na poziomie 355,60 przebita, a wszystkie pozostałe krótsze średnie są znaczniej powyżej średniej rocznej.

Oczekiwałbym ruchu powrotnego potem kontynuacji nowego trendu spadkowego.
Wsparcia oczekiwałbym na poziomie okrągłych cen.

Aby zanegować spadki kurs musiałby przebić poziom średniej rocznej tj. 355,60 zł

DM BOŚ prognozował w rekomendacji z 21 października sprzedaż Cyberpunka na poziomie 35,3 mln sztuk w ciągu roku. I wycenił CD Projekt przy tej sprzedaży na 446 zł

Jaka może być realna sprzedaż Cyberpunka w ciągu 12 miesięcy?

Przebije te zakładane 35,3 mln? Czy nie?

Decyzja o odstąpieniu od przeprowadzenia emisji akcji serii C

Zarząd Geotrans S.A. z siedzibą we Wrocławiu ("Emitent", "Spółka") w nawiązaniu do raportu EBI nr 15/2020 z dnia 9 września 2020 roku oraz raportu ESPI nr 52/2020 z dnia 9 grudnia 2020 roku, upoważniony, na podstawie §3 ust. 7 Uchwały nr 5 Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia z dnia 9 września 2020 r. w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego w drodze emisji akcji zwykłych na okaziciela serii C z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy w całości, dematerializacji akcji Spółki serii C, ubiegania się o wprowadzenie do obrotu w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect akcji Spółki serii C oraz w sprawie zmiany Statutu Spółki ("Uchwała), do podjęcia decyzji o odstąpieniu od wykonania lub zawieszenia Uchwały, niniejszym informuje, że w dniu dzisiejszym tj. 10 grudnia 2020 roku podjął decyzję o odstąpieniu od wykonania Uchwały, tj. przeprowadzenia oferty publicznej nie mniej niż 1 (jeden) i nie więcej niż 499.999 (czterysta dziewięćdziesiąt dziewięć tysięcy dziewięćset dziewięćdziesiąt dziewięć) nowych akcji zwykłych na okaziciela serii C o wartości nominalnej 0,10 zł (dziesięć groszy) każda "Akcje Serii C". Mając na uwadze ww. decyzję Zarządu, Emitent nie będzie organizował subskrypcji Akcji Serii C.
Emitent ocenia, że w chwili obecnej nie jest możliwe przeprowadzenie oferty publicznej Akcji Serii C w sposób zapewniający osiągnięcie zamierzonych parametrów ekonomicznych emisji. Ponadto w opinii Emitenta przeprowadzenie oferty publicznej w obecnych okolicznościach nie leży w interesie akcjonariuszy Emitenta, stąd decyzja Emitenta o odstąpieniu od wykonania Uchwały pozostaje uzasadniona.

TSS Europe wezwie 10 grudnia do sprzedaży 100 proc. akcji Simple - podało Simple w komunikacie.

TSS Europe zawarło umowę inwestycyjną dotyczącą sprzedaży akcji Simple w ramach wezwania ze spółką Cron, Bogusławem Miturą, Rafałem Wnorowskim, Michałem Siedleckim, Danielem Frygą. Zgodnie z umową, akcjonariusze sprzedadzą na rzecz TSS w ramach wezwania wszystkie posiadane przez siebie akcje Simple, stanowiące 56,44 proc. kapitału zakładowego spółki i ogólnej liczby głosów na WZ.

Zgodnie z umową, łączna cena za wszystkie akcje sprzedawane została ustalona na kwotę 35,3 mln zł, tj. 13,01 zł za jedną akcję. Łączna cena za 100 proc. akcji będzie zatem wynosiła 62,6 mln zł.

W środę na zamknięciu kurs Simple wynosił 12,6 zł.

Jak podano, wezwanie zostanie ogłoszone m.in. pod warunkiem uzyskania zgody prezesa UOKiK i osiągnięcia minimalnej liczby akcji stanowiącej 66 proc. ogólnej liczby głosów na walnym.

Zerknijmy na średnie

Średnia roczna 355,2
Średnia 6-miesięczna 394,8
Średnia 3-miesięczna 385,5
Średnia 1-miesięczna 383,9

Rekord Wszech Czasów 464,20

Z wykresu widać 2 istotne poziomy 350 i 400 zł

Zarząd CD PROJEKT S.A. z siedzibą w Warszawie ("Spółka") informuje, iż w oparciu o raporty cyfrowych platform dystrybucyjnych oraz dane zebrane od dystrybutorów fizycznych szacuje, że na moment ogólnoświatowej premiery gry Cyberpunk 2077, tj. ujmując zamówienia złożone do dnia 9 grudnia 2020 roku włącznie, gracze złożyli na nią ponad 8 milionów zamówień przedpremierowych (tzw. pre-orders).
Zarząd Spółki zdecydował o podaniu w/w informacji do wiadomości publicznej w formie raportu bieżącego w związku z potencjalnym znaczeniem tej informacji dla decyzji inwestycyjnych inwestorów.

Steam okazuje się, że na chwilę obecną widnieje tam status ocen „W większości pozytywne”, co przekłada się na 71 proc. pozytywnych recenzji. Niemal co trzeci gracz ocenia grę negatywnie! Pośród narzekań najczęściej pojawiają się zarzuty o fatalny stan techniczny (i to pomimo obiecywanej aktualizacji, która „wszystko miała naprawić”), „sztywność” niektórych rozwiązań oraz ciągłe błędy powodujące wyłączanie się gry. Podobny odbiór produkcja zaliczyła na platformie GOG należącej do CD Projekt – tu gracze także mają sporo zastrzeżeń, a gra został oceniona na 3,7/5 (ok. 74 proc).

www.komputerswiat.pl/gamezilla...

Opinie graczy na steam o cyberpunku

Liczba opinni 14.722 (wciąż rośnie)
Oceny pozytywne 70%

store.steampowered.com/app/109...

Grupa Recykl spodziewa się w '21 wzrostu przychodów dzięki nowym produktom

Grupa Recykl chce w przyszłym roku wprowadzić na rynek nowe produkty - dodatki do
mieszanek asfaltowych SMA oraz puder gumowy - co powinno przełożyć się na wzrost
przychodów w 2021 r. - poinformowali w środę przedstawiciele zarządu.

"Po trzech kwartałach roku bieżącego przychody są na poziomie 49 mln zł, a więc w skali roku będzie
to znaczący skok spowodowany głównie powstaniem nowego zakładu w Chełmie" - powiedział
członek zarządu Zbigniew Fleszar podczas prezentacji na Capital Market Week.

Dodał, że wolumen przerobu opon po trzech kwartałach wyniósł 63 tys. ton, a w całym
2020 r. spodziewany jest poziom ok. 80 tys. ton.

Jak poinformował Fleszar, zakład w Chełmie od tego roku pracuje na niemalże pełnych
obrotach - linia do produkcji dodatków do mieszanek mineralno-asfaltowych została
uruchomiona pod koniec trzeciego kwartału 2020 r. i nie uzyskała jeszcze pełnych zdolności
produkcyjnych, ale spółka planuje ich uzyskanie w przyszłym roku.

Wiceprezes Maciej Jasiewicz powiedział, że grupa chce rozwijać nowe technologie i
projekty związane z zakładem w Chełmie i przyszły rok powinien być kluczowy, jeśli chodzi
o implementację produktów takich jak dodatki do asfaltów i puder gumowy.

"Powoli będziemy chcieli z tymi produktami wchodzić na rynek i powinno się to przełożyć
na wyniki w kolejnych kwartałach. Zakładamy racjonalnie, że to nastąpi od połowy drugiego
kwartału" - powiedział wiceprezes.

"Skok wyników widoczny w 2020 r. wynika ze wzrostu skali produkcji, ale jeszcze te
elementy innowacyjne typu puder, dodatki do mieszanek asfaltowych SMA nie zadziałały, one
zaczną działać w 2021 r." - dodał członek zarządu.

Fleszar powiedział, że grupa nie planuje budowy zakładów poza granicami Polski w
najbliższych latach, ani otwierania kolejnych zakładów w kraju, natomiast zakłada
inwestycje mniejsze, mające na celu optymalizację technologii i poprawę rentowności.

Wiceprezes pytany o plany dywidendowe odpowiedział, że zakłada, że dywidenda będzie
wypłacana, natomiast obecnie, w okresie pandemii, sytuacja jest na tyle niestabilna, że
trudno jest podjąć taką decyzję.

"Zakładamy, że 2021 r. będzie lepszy wynikowo niż 2020, będziemy się nad wypłatą
zastanawiali, ale musi to być mocno przemyślane" - dodał Jasiewicz.

Przyjęta pod koniec 2016 r. polityka dywidendowa spółki zakłada wypłatę do 30 proc.
skonsolidowanego zysku netto.

Grupa Recykl zajmuje się zagospodarowaniem zużytych opon poprzez ich zbiórkę, odzysk i
recykling. Jest notowana na rynku NewConnect od 2011 r. (PAP Biznes)

Przy linni kredytowej środki miałem wykorzystane 5 dni - od 3 grudnia do 8 grudnia.
Odsetki za 5 dni 0,064%
Prowizja od linni kredytowej 0,7% (którą mogę przez rok wykorzystać wielokrotnie np do innych IPO)

Nawet gdyby przyjąć, że linnie kredytową wykorzystałbym tylko raz (a tak nie będzie) to wyjście na zero przy redukcji 98,48% wychodzi mi na 69 zł

TDJ EQUITY II wezwał do sprzedaży 30.157.629 akcji PGO, stanowiących około 31,32 proc. ogólnej liczby głosów i liczby akcji w kapitale zakładowym tej spółki, po 1,25 zł za sztukę - poinformował pośredniczący w wezwaniu mBank.

Rozpoczęcie przyjmowania zapisów nastąpi 29 grudnia 2020 roku, a zakończenie 27 stycznia 2021 roku.

Wzywający wraz z podmiotami wobec niego dominującymi, zamierza osiągnąć po przeprowadzeniu wezwania 100 proc. głosów na WZ PGO, czyli łącznie z 64.521.000 akcji spółki, które są już w jego posiadaniu oraz 1.621.371 akcji posiadanych przez podmiot dominujący wobec wzywającego, zamierza mieć 96.300.000 akcji PGO.

"Wzywający podjął decyzję o ogłoszeniu wezwania w szczególności w celu wycofania akcji spółki z obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW oraz zamierza podjąć wszelkie działania niezbędne dla osiągniecia tego celu po przeprowadzeniu wezwania" - napisano w wezwaniu.

"Jeżeli po przeprowadzeniu wezwania wzywający osiągnie, bezpośrednio lub pośrednio, 95 proc. ogólnej liczby głosów w spółce, wzywający zamierza przeprowadzić przymusowy wykup akcji" - dodano.

Akcje już na rachunku, gotówka zwrócona ok 13,45

Frog napisał(a):
MrBlue2 napisał(a):
U mnie redukcja 98,48%

Chętnych na sprzedaż niewielu, bo prowizja będzie procentowo zabójcza, a wielu chce dokupić...
Teoretycznie debiut powinien być na bardzo dużym plusie.

Też bym dokupił, ale sądzę że cena będzie duża wyższa od ceny maksymalnej po której mógłbym kupować.

Mając małe pakiety ludzie będą wystawiać zlecenia sprzedaży po okrągłej cenie 100zł czy 150 zł

U mnie redukcja 98,48%

2 zł pękło thumbright warto zerknąć na wykres.

CWK 0,36 C/Z 3,4

Formalnie IPO PCF Group wciąż trwa. Do 9 grudnia trwają zapisy w transzy inwestorów instytucjonalnych. Dopiero po zakończeniu tego procesu akcje trafią na rachunki inwestorów. Według harmonogramu, przydział akcji oferowanych ma nastąpić najpóźniej do piątku 11 grudnia.

Następnym krokiem będzie już debiut na giełdzie. Według harmonogramu ma on nastąpić do 2 tygodni od przydziału akcji, czyli, jak spojrzymy na kalendarz, wypada przed lub tuż po Świętach. Przedstawiciele spółki twierdzą jednak, że jest duża szansa, że całość procedur uda się zamknąć szybciej i debiut People Can Fly nastąpić może jeszcze przed Wigilią Bożego Narodzenia.

strefainwestorow.pl/artykuly/d...

Książki o giełdzie które czytałem i mogę polecić,

Analiza Techniczna Bulkowski -obowiązkowo (inne książki tego autora fakultatywnie)
Alen Inwestowanie w wartość - obowiązkowo
Wspomnienia Gracza giełdowego - obowiązkowo
Na sposób Warena Buffeta - obowiązkowo
Mądry Inwestor Graham ...warto choć może ciężko się czyta
mała książeczka co podbija rynek - dla pasjonatów
Jak zarobiłem 2 mln na GPW - dla techników obowiązkowo
Giełdowe Giganty - świetna książka
Czarodzieje z Wall street - trochę stara
Trader Vic - dla graczy krótkoterminowych
Zawód Inwestor Giełdowy - sprzedałem po przeczytaniu
Trend Twoim przyjacielem - jako uzupełnienie
Analiza Techniczna Murphy - warto
Analiza Fundamentalna i Inwestowanie pozycyjne - warto
Psychologia inwestowania - ciekawa
Van Thurp Trader Doskonały - dla pasjonatów
Jak zarabiać na rynku który zmierza do nikąd -dla pasjonatów
Droga Żółwia - warto
Spekulacja Intuicyjna - dla pasjonatów
Strategie inwestycyjne o wysokim prawdopodobięństwie - dla koneserów
Reguły Giełdy - już przestarzała
Analiza zdarzeń na rynkach akcji - dla koneserów
Zasada nr 1 - dla koneserów
Pokonać giełde - ciekawa

+ inne nie warte polecenia lub o których zapomniałem
... wszystkie te książki przeczytałem ... niektóre kilka razy

Kakarotto napisał(a):
sasky napisał(a):
Typowy flash crash, czyszczenie stopów czy przeciek?

www.stockwatch.pl/wiadomosci/f...

Nie taki typowy. Czyszczenie stopów co widziałem do tej pory miały miejsce na dużo mniej płynnych spółkach. Często gdzieś w początkach stycznia. To co tu się dziś odwaliło pachnie "sprzedażą faktów" z kilkudniowym wyprzedzaniem.

W dalszym ciągu uważam tą spółkę jako tę o podwyższonym ryzyku, Speak to the hand

www.komputerswiat.pl/gamezilla...

Nasza ocena
8/10

To jest kredyt formie linni kredytowej.

Prowizja 0,7% w formie linni kredytowej na rok czasu. Oprocentowanie 4,72%

Można w dowolnym momencie spłacić lub wykorzystać linię kredytową w części lub całości.

Oprocentowanie liczone od wykorzystanych środków.

Comarch wdrożył kolejną aplikacje mobilną dla inwestorów giełdowych - inwestorzy posiadający rachunek maklerski w DM ING

Rozwiązanie mobilne zostało przez nas przygotowane z myślą o użytkownikach inwestujących na wielu rynkach na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Aplikacja stanowi całkowicie bezpieczny kanał inwestycyjny.Pray Jednocześnie pozwala na szybkie podejmowanie decyzji na podstawie wyselekcjonowanych informacji rynkowych – dodaje Grzegorz Mika, dyrektor Business Unit Rynki Kapitałowe, Comarch.

alebank.pl/aplikacja-mobilna-c...

Wygranie przetargu nie oznacza od razu podpisania umowy.

Poczekajmy na oficjalny komunikat ze spółki

W środę po południu padł system informatyczny DM ING który tworzył Comarch.

Nie znamy oficjalnie z jakiej przyczyny padł ten system i czy jest to winna Comarchu.

Comarch kurs 199 zł

średnia roczna 201,7
średnia 6-miesięczna 207
średnia 3-miesięczna 202,2

Średnia roczna spadła do 2,09

warto zerknąć na wykres roczny i 5-letni

Book-building (budowa księgi popytu) od 8 grudnia do 11 grudnia 2020 r. (do godz. 14.00)
Ustalenie Ceny Emisyjnej/ ew. wyodrębnienie Transzy Dużych Inwestorów oraz Transzy Małych Inwestorów do 11 grudnia 2020 r.
Rozpoczęcie przyjmowania Zapisów i wpłat na Akcje Oferowane od 11 grudnia 2020 r.
Zakończenie przyjmowania Zapisów na Akcje Oferowane do 17 grudnia 2020 r.
(do godz. 18.00)
Zakończenie przyjmowania wpłat na Akcje Oferowane do 17 grudnia 2020 r.
(do godz. 24.00)
Przydział Akcji Oferowanych do 21 grudnia 2020 r.
Podanie do publicznej wiadomości wyników Oferty Publicznej do 21 grudnia 2020 r.
Zwrot nadpłaconych kwot w przypadku nadsubskrypcji do 24 grudnia 2020 r.

Cena Emisyjna Akcji Oferowanych będzie taka sama dla wszystkich inwestorów składających Zapisy. Cena Emisyjna zostanie ustalona uchwałą Zarządu za zgodą Rady Nadzorczej w uzgodnieniu z Firmą Inwestycyjną i po przeprowadzeniu procesu budowania księgi popytu.

Dziwi mnie, że DM ING poważne zmiany w systemie transakcyjnym robi w środku tygodnia w środę, a nie w piątek po sesji gdzie byłby cały weekend na usunięcie ewentualnych błędów.

Stracą wielu inwestorów, zwłaszcza tych z grubszym portfelem.

Wielka awaria w ING Banku. Otrzymaliśmy dziś prawdziwą lawinę zgłoszeń w sprawie awarii systemu ING Makler. Klienci biura maklerskiego już od środowego popołudnia nie mogli wykonywać żadnych operacji na swoich rachunkach. Bank obiecywał, że w czwartek rano system ruszy, ale problematyczna dla klientów sytuacja trwała cały dzisiejszy dzień.

DM ING 114 tys rachunków i 4 co do wielkości dom maklerski w Polsce.

Usuną awarię przed północą?

DM ING ma 114 tys kont maklerskich i jest 4 co do wielkości domem maklerskim w Polsce.

Ciekawi mnie czy klienci DM ING mogli dzisiaj składać zapisy na ipo PCF Group

U mnie 2 laptopy i powerbank (kiedyś wyłączyli mi prąd na 2 dni!!!)

Dwa rachunki maklerskie z czasem stają się koniecznością, i nie chodzi tylko o dostęp do notowań,
także ofertę IPO, rynki zagraniczne czy ofertę kredytową.

Zapis złożony, z pomocą lewarka.

Oczekuję Redukcji 94-98%

Proste zasady aby nie inwestować w akcje groszowe i z wysokim wskaźnikiem zadłużenia chronią Twój kapitał.

BAH wskaźnik zadłużenia 0,99 (gdzie już poziom 0,7 jest bardzo niebezpieczny)

Raport bieżący nr 57 / 2020
JLR wzywa Emitenta do natychmiastowej zapłaty kwot wymagalnych zobowiązań BAP wobec JLR, na które według JLR na dzień sporządzenia wezwania składają się następujące kwoty: z tytułu dostaw samochodów: 19.644.517,89 EUR, z tytułu dostaw części: 3.180.808,13 funtów brytyjskich;

Agencja K2 wygrała przetarg marki Pepsi (PepsiCo) na kampanię reklamową 360 stopni, realizowaną w 35. krajach.hello1

Czytaj więcej na: www.wirtualnemedia.pl/artykul/...

Vox napisał(a):
i tak sie tlumnie zapisza, redukcjo, idziemy na rekord.
po 1szt akcji na glowe Whistle

Oferta 28,5 mln dla drobnych

Redukcja 99% zapisy 2,85 mld
Redukcja 98% zapisy 1,425 mld
Redukcja 97% zapisy 950 mln
Redukcja 96% zapisy 712,5 mln
Redukcja 95% zapisy 570 mln
Redukcja 94% zapisy 475 mln
Redukcja 93% zapisy 407 mln
Redukcja 92% zapisy 356 mln
Redukcja 91% zapisy 316 mln
Redukcja 90% zapisy 285 mln

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 22 stycznia 2021 16:36:25
Liczba wpisów: 330
[0,09% wszystkich postów / 0,77 postów dziennie]
Punkty respektu: 31

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,752 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +158,21% +31 642,98 zł 51 642,98 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d